Új Dunántúli Napló, 1991. május (2. évfolyam, 118-147. szám)

1991-05-13 / 129. szám

Labdarugó MB II. Komlói Bányász-Nagykanizsa 0-0 Komló, 200 néző. V.: Veress. Kom­ló: Tóbit — Lajos, Miklós, Katona, Andreidesz — Nagy (Szatmári a 46. percben), Hohman, Schuszter (Pörs a 46. percben), Stemler — Kiszely, Pál­osa. Edző: Kresz László. Olajbá­nyász: Csáki - Tóth, Kepe, Kiss, Po- povics — Hegedűs, Vizsnyovics, Far­kas — Zrínyi (Horváth a 80. perc­ben), Skublics, Fuisz (Kütsön a 89. percben). Edző: Németh Lajos. Tóbit bosszantotta föl már az első percben a nézőket, egy könnyű lab­dát az alapvonalon túlra ejtett. A beívelt szöglet után Skublics került ziccerbe, de két lépésről a földről felpattanó labdát a kapu fölé emel­te. Húsz percen át a kanizsaiak vol­tak aktívabbak, majd a félidő köze­pétől a Komló vette át az irányí­tást. Stemler jól eltalált 25 méteres lövése kerülte el alig valamivel a kaput, majd a gólhelyzetbe került Hohmant állította meg tévesen a já­tékvezetői sípszó. A 39. percben Csá­ki bravúrja mentette meg a kanizsai kaput a góltól. Stemler jobb oldali begurítását Kiszely 8 méterről jól pörgette kapura, a kapus azonban egy reflexmozdulattal bele tudott üt­ni a labdába. A félidő hajrája komlói reményeket ébresztett. A szünet utáni első negyedóra is­mét eseménytelenül telt el, annak ellenére, hogy kettős cserével élt Kresz László edző. A 65. percben Pálcsa került helyzetbe, de Csáki jól vetődött bele az éles szögből küldött lövésbe. Két perc múlva Pál­csa még nagyobb lehetőséget sza­lasztott el. Egyedül vezethette kapu­ra a labdát, de addig pepecselt, amíg a védők beérték s a kapussal közösen felszabadítottak. A 84. perc­ben Csáki hálójába került a labda, de Pálcsa leshelyzete miatt Veress játékvezető érvénytelenítette a talá­latot. Bores—Mázaszászvári Bányász 3-1 (1-0). Szászvár. 200 néző. V.: Bányoi. Barcs: Szlovák — Tóth, Po­lcos, Kovács, Bolhái — Nagy I., Mi­nor (Nagy II.), Papp, Szabó — Bencsik, Hajmási. M.b. edző: Sza­bó Nándor. Mázoszászvár: Görföl — Kollár, Moglódi, Kasler, Lakatos T. — Arrtbrus, Orsós (Bukszler), Ro­mán, Bologh — Studer (Szigeti) Lakatos. Edző: Kollár Sándor. Ki­tűnő játékvezetés mellett, egyéni fegyelmezetlenségek miatt vesztett a hazai csapat. G.: Pákos (2), Szabó, ill. Román. Rákóczi FC-Csurgő 2-1 (1-1). Csurgó. 500 néző. V.: Cservölgyi. Rákóczi: Udvarácz — Gőbölös, Zsi- rai, Balassa, Barna — Jurin, Rich­ter, Szobó (Adorján), Neubauer (Giíitsch) — Gyurics, Tóth. Edző: Bőzsöny János. Csurgó: Belovári — Pintér, C. Kovács, Kovács, Beke — Rituper, Marbinkovics, Bódis, Hor­váth Z. (Kovács J.) — Bócz, Hor­váth L. Edző: Deme Imre. A hely­zetek alapján a döntetlen lett vol­na igazságos eredmény. G.: Gyu­rics (2), illetve Beke (11-esből). Bőlyi SE—Marcali VSE 4-2 (1-1). Boly, 300 néző. V.: Makai. Boly : Volcsányi — Hrotkó, Kirchner, Ma­cs!, Hosszú — Göller, Kása (Pál), Lajtai — Varga, dr. Papp, Bíró. Edző: Tallási István. Marcali: Pa­taki — Héder, Mészáros, Hojdú, Borbély — Ferenc, Urbán, Szántó, PgJacskó — Lakos, Horváth. Edző: Béres Ferenc. A második félidőben Ojabb ezüstérem Ezüstérmet szerzett a ma­gyar csapat Szófiáiban, a II. T>ői öttusa Eu rópa -bajinokság váltó számában, miután a ha­gyományos versenyben is má­sodik volt. A Kovács, Tulok, Temesi trió a harmadik helyről indult a vasárnapi futás és lovaglás előtt. A csapat a futásban csak az 5. helyet szerezte ímeg, lovaglásban viszont a másodikon végzett. Az élen áillt lengyel válogatottnak na­gyon rosszul sikerült a lovag­lás, mindössze 618 pontot szereztek. A két-két középső védője nélkül felálló Komló kapuja gyorsan veszély­be került, de mint a későbbiekben kiderült, a kanizsaiak nem voltak képesek megismételni legutóbbi tel­jesítményüket. A Komló 20 perc után átvette az irányítást, többet táma­dott, háromszor gólt is lőhetett vol­na, de egy kis plusz, egy kis sze­Bp., Hévízi u., 1500 néző. Vezette: Bogyó (László J.—Molnár II. J.). III. kér. TTVE: Zaj — Kriszt, Pálvölgy.i, Tóth I. L., Kovács J. — Szabó, Szaicz, György, Tóth II. L. - Lilik, Árky. Edző: Eich László. Újbarázda TSz SE: Antal - Rumszauer, Kaotna, Reith, Beczker, Nagy E., Kovács L., Rhot- kó, Kovács Z. — Martina, Jelena. Edző: Weiszbat József. Csere: Lilik (Burzsa a 61.), Jelena (Simon a 79. p.). A hazaiak rögtön magukhoz ragad­ták a kezdeményezést, de ezúttal nem sikerült gördülékeny, folyamatos játékot kialakítaniuk. Idegesen, gör­csösen támadgattak, s mint derült égből a villámcsapás, váratlanul a vendégek szereztek gólt. Jelena ré­vén. Második félidőben ismétlődött a mérkőzés eleji kép, a kerületiek fu­tottak az eredmény után. Már csak 15 perc volt hátra a mérkőzésből, amikor a fergeteges iramban táma­dó hazai csapat 2 perc alatt megta­lálta a vendégvédelem réseit, és megfordította az eredményt. a hazai csapat nagy játékkedvvel vetette magát a küzdelembe, és ilyen arányban is megérdemelten győzött a lelkesen játszó vendégek ellen. G.: Varga, Kása, Bíró, Papp (11-esből), illetve Szántó, Urban. PVSK-Boglárlelle 2-0 (1-0). Bog­lárlelle, 250 néző. V.: Lieszkovszky. PVSK: Tihanyvóri — Szőke, Kauf­man, dr. Brezriitzky, Merkler — Becker, Bruder, Reith — Eckert (Ta­kács) , Németh (Vértes), Fülöp. Edző: Rónai István. Boglárlelle: Máliics — Parlavi, Sümegi, Magyar, Brettner — Kötél, Pacsai, György (Toldi) — Pusztai, Hallási (Platz), Károlyi. Edző: Kenéz István. A ta­bellán elfoglalt helyét igazolva, a vendégcsapat végig taktikuson fö­lénybe játszva szerezte meg a két bajnoki pontot. G.: Eckert, Fülöp. Paksi SE—Kaposvári Honvéd 3-0 (1-0). Paks. 1100 néző. V.: Bata. Paksi SE: Gróf — Héregi, Horváth J., Somogvii. Fábián — Lacza, Már­kus, Horváth P., Lizák - Mácsik. Porqa (Haraszti). Edző: Laki Zol­tán. Kaposvári Honvéd: Adóm - Kárpáti, Jékli. Bokor, Priol — Gyu­lai, Kecza (Horváth Z.), Csák. Vár- da - Ángyán (Knézics), Ritter. Edző: Köves László. A gyors ha­zai oól utón a vendégek apró sza­bálytalanságokkal megtörték a ha­zaiak lendületét. Szünet után a bajnokjelölt 'nagyobb sebességre kapcsolt, és megérdemelt győzelmet szerzett a nagyon jól játszó, de Az olaszországi Abaino Terme-ben rendezett Világ Kupa kardversenyen - amely a júniusi budapesti vb előtt a fegyvernem utolsó állomása volt — két magyar is bejutott a döntőbe. Igaz, továbblépni­ük nem sikerült, tehát nem szereztek dobogós helyezést. A győzelmet a szovjet Vagyim Gutcéjt harcolta ki. A világ kupa -po álversenyben Bujdosó Imre áll az élen (52 pont), rencse mindig hiányzott. Jók: Miklós, Andreidesz, ill. Csáki, Tóth. Kresz László: — Célunk a győze­lem volt, de a csapat állapotát, a heti edzéseken való részvételét te­kintve a döntetlen is elfogadható. Németh Lajos: - Az idegenben szerzett pont mindig értékes. G. G. Eich László: - A csapat küzdeni- tudását tükrözi, hogy mai gyengébb játékunkkal vesztett pozícióból is győzni tudtunk. Weiszbart József: - Ezt a mérkő­zést nem a kerület nyerte meg, ha­nem mi vesztettük el. Két durva fi­gyelmetlenség okozta a vereségün­ket. Az NB II. állása: 1. Haladás 25 15 6 4 46-23 36 2. III. kér. TTVE 25 14 8 3 22-11 36 3. ZTE 25 13 8 4 43-19 34 4. Dunaferr 25 12 8 5 42-26 32 5. Dorog 25 10 5 10 29-21 25 6. Oroszlány 25 8 9 8 16-20 25 7. Nagykanizsa 25 7 10 8 31-31 24 8. Paks 25 8 7 10 27-26 23 9. Sabaria-T. 25 8 7 10 25-27 23 10. BKV Előre 25 9 5 11 28-33 23 11. Sopron 25 8 7 10 30-37 23 12. Mohács 25 6 10 9 17-22 22 13. Szekszárd 25 6 9 10 27-34 21 14. Ajka-H. 25 6 8 11 18-28 20 15. Komló 25 6 5 14 25-38 17 16. BMTE-Törley 25 6 4 15 24-54 16 döntő pillanatban hibázó Honvéd ellen. G.: Somogyi, Horváth P., Mácsik. Kisdorog-Kaposvári Építők SC 3-2 Í2-Í). KaDosvár, 250 néző. V.: Szinger. Kisdorog: Szűcs — Páli, Debreceni, Komáromi, Vecsei — András (Erdei). Tokács. Róth, Bo­ros — Pilisi, Beke F. Edző: Vábró József. KaDosvár: Ferencz - Somu, Horváth, Itvás, Károlyi — Solymosi (Vida). Báláz«:. Pintér (Landek), Hochecker — Krisztián, Wéber. Ed­ző: Londek László. A kontratáma­dásokat alkalmazó vendégek mini­mális gvőzelme megérdemeltnek mondható. G.: Debreceni. Vecsei, Boros, ill. Hochecker Wéber. Szombaton játszották: MÁV NTE­Siklós 0-2. Az NB III. állása: 1. Paksi SE 24 17 4 3 55-16 38 2. PVSK 23 17 7 4 39-14 31 3. Rákóczi FC 23 13 5 5 34-19 31 4. Siklós 23 10 8 5 28-17 28 5. Bólyi SE 23 10 4 9 39-30 24 6. K. Honvéd 23 8 8 7 25-29 24 7. Marcali 23 9 5 9 33-30 23 8. MÁV NTE 24 8 7 9 30-33 23 9. Kisdorog 23 8 5 10 37-39 21 10. Barcs 23 5 11 7 21-30 21 11. Somberek 23 7 5 11 30-40 19 12. K. Éoitők 24 6 7 11 20-34 19 13. Boglárlelle 24 7 4 13 20-31 18 14. Csurgó 24 6 6 12 20-42 18 15. M.-szászvár 23 5 2 16 19-46 12 16. D. Vasas visszalépett Gutcejt (49), Abay Péter (47) és Szobó Bence (45) előtt. Negyeddöntő: Granger-Vey- ran (francia)—Scalzo (olasz) 2-1, Gutcejt—Köves Csaba 2-1, Kepenidh (német)—Lamour (francia) 2-0, Ducheix (fran­cia)—Bujdosó Imre 2-1. Elődöntő: Dudheix—Granger- Vyron 2-0, Gutcejt—Kempe- nidh 2-0. A 3. helyért: Kemipenich— Granger-Veyron 2-1. Döntő: Gutcejt—Ducheix 2-1. Megyebajnokság Leckét adtak a vasasi bányászok Vasasi Bányász-Szigetvár 3-1 (1-0). Vasas, 100 néző. V.: Rugási. Lendületes, jó ira­mú mérkőzésen megérdemel­ten nyert a bányászcsapat. G.: Srankó, Kovács, Varga, il­letve Golovics. Pécsi Zsolnay-Sásd 3-0 (1-0). Porcelángyári pálya, 100 né­ző. V.: Szloboda. A jól és gólerősen játszó hazaiak, ilyen arányban is megérdemelték a győzelmet. G.: Forral 2 (egyet 11-esből), Schmidt. Harkány-Újpetre 1-0 (1-0). Harkány, 300 néző. V.: Tatai. Megérdemelt hazai siker. G.: Kasza. Bicsérd-Pécsi BTC 0-0. Bi­csérd, 300 néző. V.: Kelemen. Mindkét csapat kihagyta a helyzeteit. Szajk-Szentlőrinc 1-0 (1-0). Szentlőrinc, 150 néző. V.: Sör. Nagy szerencsével nyert a vendégegyüttes. G.: Stefán. Sellye-Töttös 2-0 (1-0). Sely- lye, 400 néző. V.: Varga E. Alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt, nehezen nyertek a hazaiak. G.: Goják, Major. Kiállítva: Freilits (Töttös). Pécsi Postás-Beremend 1-0 (1-0). Beremend, 300 néző. V.: Sólyom. A Postás az első félidőben nyújtott többet, a Beremend viszont az utolsó 20 percben játszott nagy fölény­ben. G.: Rákosfalvi. A megyei 1. osztály állása: 1. PEAC 25 18 6 1 56-19 42 2. P. Postás 25 18 6 1 53-22 42 3. Sellye 25 17 7 1 63-21 41 4. Újpetre 25 13 7 5 36-21 33 5. Szajk 25 13 6 6 45-24 32 6. P. Zsolnay 25 12 2 11 40-30 26 7. Beremend 25 8 10 7 33-29 26 8. Harkány 25 10 5 10 37-35 25 9. Töttös 25 10 5 10 27-32 25 10. P. Kinizsi 25 8 3 14 33-42 19 11. Bicsérd 25 5 9 11 25-34 19 12. Szigetvár 25 7 5 13 29-41 19 13. PBTC 25 6 6 13 18-47 18 14. Vasasi B. 25 5 3 17 22-50 13 15. Sásd 25 3 5 17 21-51 11 16. Szentlőrinc 25 2 5 18 20-60 9 TOTO 1. St. Pauli—Bremen 0-0 X 2. B. München—Frankfurt 2-0 1 3. Hertha BSC—Dortmund 2-2 X 4. Nürnberg-Hamburg 3-1 1 5. Uerdingen-1. FC Köln 0-3 2 6. Wattenscheid—K.-Iautern 0-0 X 7. Hannover—Schalke 04 1-1 X 8. Torino-Sampdoria 1-1 X 9. Lecce—Parma 1-0 1 10. Genoa—Internazionale 3-0 1 11. Barletta—Lucchese 2*0 1 12. Modena-Verona 2-2 X 13. Salernitana-Foggia + 1 1-1 X 14. Videoton-Waltham­Ferencváros 1-1 X Labdarugó RIB III. lfíwas Két magyar a döntőben III. kér. TTVE-Mohácsi Újbarázda Tsz SE 2-1 (0-1) Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs. Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hirlapkézbesítő postahivatalnál, a hírtapkézbesitőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hirlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, félévre 1194 forint, egy évre 2388 forint ISSN 0865-9133 Kézilabda Á végén kiengedtek a pécsiek PMSC—Worms 36-25 (19-12) Barátságos nemzetközi férfi - mérkőzés. Pécs, városi sport- csarnok, 100 néző. V.: Kiss, Hummel. PMSC: Tóth — Szé­kelyhídi 9, Németh 1, Kakas 5, Kovács T. 2, Kovácsevics 9, Kunos 2. Csere: Mészáros, Szente (kapusok), Kovács I. 2, Gelb 2, Kovács J. 3, Faze­kas 1. Edző: Taskó Imre. A fiatal német csapat 20 ipercen át bírta a hazaiak ira­mát, akik fokozatosan növelték előnyüket mind Indító sokból, mind átlövésekből. Szünet után a cserékkel frissített ha­zaiak már a 20-as gólkülönb­ség felé araszoltak, amikor az utolsó 10 percre kiengedtek, igy megmentették a vendége­iket a katasztrofális vereségtől. Képünkön • Kovács J. lő gólt a vonalnál a német kapus hó­na alatt. K. t. Fotó: Kóródi Gábor Baranyai atléták Olaszországban Alpok-Adria Közösségek nemzetközi versenye Az Alpok-Adria Közösség immár rendszeressé váló kul­turális és sportprogramjának keretében május 19-én az olaszországi Goriziában nagyszabású atlétikaversenyt rendeznek. Erre az olasz, osztrák és jugoszláv atléták mellett 5 magyar megye (Ba­ranya, Somogy, Vas, Zala és Győr-Sopron) legkiválóbb sportolói is meghívást kap­tak. Megyénkben több válo­gató viadal után dőlt el, kik képviselhetik majd Baranya atlétikáját. Végül is az alábbi 6 egyesület 18 versenyzője in­dulhat (megyénként és szá­monként egy-egy atléta sze­repelhet). Férliak: Otterbein I. (távol, gerely, 4x100-as váltó). Szi­lágyi G. (magas), Pernecket (súly) a BÁZIS SC-ből, Kar­dos (5000 m, PVSK), Martina (400, Mohácsi TE), Dankó (100, váltó, Bólyi SE), Gyeni- zse (800) és Andics (4x100-as váltó, Komlói Bányász SK), Urbán (100 m, siklósi Tán­csics Gimn.). Nők: Kroh (ma­gas), Gombosi (4x100-as vál­tó), Fehér (100 m, gát) Ma­gány (400), Szilágyi E. (súly) a BAZIS SC-ből, Csoboth (1500, PVSK), Csillag (4x100- as váltó, MTE), Kész (4x100-as váltó, Boly). Senna ismét Kovács István diadalmaskodott Európa-bajnok A braril Ayrton Senna őrzi idei veretlenségét, az év ne­gyedik futamán is győzött, s ezzel új rekordot ért el, ugyanis a Forma—1-esek né­pes táborában még sőha sen­ki nek sem sikerült négy siker­rel kezdenie a szezont. Monte- Carlóbain, a Monacói Nagy- díjon a 31 éves dél-amerikai pilóta újabb rajt-cél győzel­met aratott, s ezzel pálya­futása harmincadik diadalát könyvelhette el. — Eredmé­nyek: Monacói Nagydíj (78 kör a 3328 m-es pályán): 1. Ayrton Senna (brazil, McLaren -Honda) 1:53:02.334 ó, 2. Nigel Mansell (brit, Williams— Renault) 1:53:20.682, 3. Jeain Alesi (francia, Ferrari) 1:53:49.789, 4. Roberto Mo­reno (brazil, Benetton—Ford) 1 kör hátrány, 5. Alain Prost (francia, Ferrari) 1 kör hát­rány, 6. Emanuele Pírra (olasz, Dallara-fudd) 1 kör hátrány. Hatalmas sikerrel fejeződtek be vasárnap Göteborgban o 29. ökölvívó Európa-bajnokság küzdelmei: Kovács István, a Vasas versenyzője esélyt sem adott a német Locbnak, ma­gabiztosan nyerte meg ezzel első felnőtt Európa-bajnoki ér­mét. Kovács tehetségére jel­lemző, hogy az érem rögtön aranyra sikeredett. A mérkőzés nem is hozott különösebb izgalmat: Kovács három meneten keresztül el­táncolt, s balegyenesekkel irá­nyított. A fiatal német ver­senyző csak egyszer-egyszer veszélyeztetett jobbhorgaival. — Kimondhatatlanul boldog vagyok — mondta az ifjú Európa-bajnok a mérkőzés után. — Éreztem, tudtam, hogy ennek a hatalmas munkának egyszer már ki kell jönnie. Versenyben a PVSK és a Rákóczi