Új Dunántúli Napló, 1991. május (2. évfolyam, 118-147. szám)

1991-05-20 / 136. szám

Labdarugó MO II. Haladás-Mohácsi Új Barázda TSZ SE 2-0 (1-0) Mohács, 500 néző. V.: Fazekas. Mohács: Antal — Rumszauer, Kato­na, Reith — Becker, Nagy E., Ko­vács L, Kovács Z. (Újvári, a szünet­ben), Martina (Zámbó, a 62. perc­ben) — Hrotkó, Jelenő. Edző: Weisz- bart József. Haladás: Kutasi — Sze­kér, Miklós, Popa — Vidóczi, Marton, Elekes, Szol lősi, Perbás (Somfalvi, a 68. percben), Illés, Deéri. Edző: Sárosi László. Az első esemény nem a pályán történt: Nagy István, a Belvárosi templom ifjú kántora nemes gesz­tusként 7000 forintot ajánlott fel az esetleges mohácsi góllövőknek. A pályán azonban néhány harma­tos hazai támadás után átvette az irányítást a Haladás, s a 34. perc­ben meg is szerezte a vezetést. Illés Budafok, 200 néző. V.: Czöndör. BMTE-Törley: Lippai - Takó, Bátyi, Martin — Horváth, Csiba, Herbály, Cseresznyik — Rottenbiller (Kozma, a 73. percben), Sztrizsakov, Jankó (Gál, a 81. percben). Edző: Sár­közi Lőrinc. Komló: Tábit - Lajos, Tigyi, Katona, Adnreidesz - Pörs, Szatmári, Hohmann, Stmeler - Ki- szely (Nagy, az 59. percben), Pál- csa (Schuszter, a 84. percben). Edző: Kresz László. 10. perc: Herbály 40 méterről szabadrúgást ívelt a komlói kapu elé, és a hibázó Tábit kapus mel­lett Csiba 10 méterről a kapuba fejelt (1-0). 23. perc: Egy kipattanó labdát Cseresznyik 20 méterről a kapu bal felső sarkába vágott (2-0). 47. perc: Pörs beadását Szat­mári 8 méterről a kapu jobb sar­kába fejelte (2-1). PVSK—Mázaszászvár 7-1 (2-1). Va­sút-pálya, 100 néző. V.: Varga E. PVSK: Tihanyvári — Reith, Merkler, Kaufmann - Fülöp, Becker (Szir­tes), Szabó, Bruder — Eckert, Ta­kács, Németh (Szőke). Edző: Rónai István. Mázaszászvár: Görföl - Kol­lár (Balogh), Maglódi, Sztoics, Pukszler — Ambrus, Román, Orsós, Kasler — Studer, Lakatos. Edző: Kollár Sándor. Amikor az első 12 percben 5 biztos gólhelyzetet kiha­gyott a PVSK, már sejteni lehetett, hogy csak a gólkülönbség lesz kér­déses. G.: Takács (4), Bruder (2), Eckert, ill. Román. Siklós-Boglárlelle 0-0. Siklós, 100 néző. V.: Pauer. Siklós: Safarik - Mim, Kovács, Keresztes, Gellén, — Weinert, Kiss, Kolompár, Demhart — Szrimácz, Lajtmann (Schweguth). Edző: Lovász János. Boglárlelle: Málics — Brettner, Pardavi, Süme­gi, Pacsai — Hollósi, György, Kö­tél, Magyar (Koroknai), Károlyi, Pusztai (Glatz). Edző: Kenéz István. Sáros, mélytalajú pályán lejátszott mérkőzésen a hazai csapat végig irányította a mérkőzést, de a Bog­lárlelle jól védekezett. Marcali-Somberek 0-0. Marcali, 350 néző. V.: Lang. Marcali: Pata­ki — Hajdú II. (Czuczka), Mészá­ros, Hajdú I., Borbély — Héder, Palacskó, Szátó, Horváth (Lakos) — Ferencz, Fenusz. Edző: Béres Fe­renc. Somberek: Szabó — Illés, óbert, Schulteisz, Csibi — Szeitz, Komli, Dárdai, Bendes - Vezér, Jakab. Edző: Dárdai Pál. Az első játékrészben a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de ezt nem tud­ták gólra váltani. Szünet után fel­jöttek a vendégek, több veszélyes kontratámadást is vezettek, s vé­gül is megérdemelten vitték el az egyik bajnoki pontot. Barcsi SC-Bóly 1-0 (1-0). Barcs, 300 néző. V.: László. Barcs: Szlo­vák — Tóth, Pókos, Kovács, Bolhái- Nagy I., Nagy II. (Minor), Papp T. — Bencsik, Szabó N., Hajmási (Somogyi). Edző: Szabó Nándor. Boly: Volcsányi — Kovács, Matyi, Hosszú, Göller — Kischner, Hrotkó, Schweltfeuer (Szomor) - Varga, Kosa, Bíró. Edző: Tallósi István. Mélytalajú, csúszós pályán leját­szott küzdelmes találkozón megér­demelt hazai győzelem született. G.: Szabó. Kisdorog—Csurgó 2-1 (2-1). Kisdo­rog, 300 néző. V.: Szőke. Kisdorog: iramodott meg a bal szélen, hosszú vágtája után két csellel helyzetbe hozta magát, s a kivetődő Antal mellett 6 méterről éles szögből a kapu közepébe lőtt. Fordulás után a 68. percben újra a gólszerző. Illés lépett meg a fél­pályánál, már a 16-osnál járt, ami­kor az utána loholó Katona hátul­ról felvágta őt. A bíró azonnal kiál­lította a mohácsi játékost. A 77. percben növelhette volna előnyét a Haladás, de Elekes támadása után Marton nagy helyzetben a jobb ka­pufa mellé fejelt, 8 perccel a befe­jezés előtt elvesztette emberelőnyét a Haladás. Popát, Jelena felrúgá­sáért állította ki a bíró, igaz nem sokáig tartott az ,,egál”, mert egy perccel később a mohácsi Beckernek is le kellett mennie, ugyancsak utánrúgás miatt. A 89. percben meg­Az irreális időjárási viszonyok kö­zött játszott mérkőzésen a hazaiak két gyors gólt lőttek, ezzel el is döntötték a két pont sorsát. A győzelemre rászolgáltak. Jók: Csi­ba, Bátyi, Takó, illetve Szatmári, Katona. Sárközi Lőrinc: — 2-0-ig jól ját­szottunk, utána csak küzdelem folyt. Kresz László: — Az első félidő­ben egy gólt ajándékoztunk az el­lenfélnek, amely padlóra küldte csapatunkat. A szünet után sike­rült talpra állni, de csak szépí­tésre futotta erőnkből. Takács Ede Az NB II. további eredményei: Dunaferr—III. kér. TTVE 1-0 (0-0), Kiss — Páli (Takács), Debreceni, Róth, (Beke Z.) - Pap, Vecsei, En- deli, Boros, Komáromi - András, Beke F. Edző: Vábró József. Csur­gó: Belovári — Pintér, Kovács, Mar- tinkovics, Tóth — C. Kovács, Ritu- per, Bódis, Beke — Bocz (Horváth Z.), Horváth L. Edző: Deme Imre. A rendkívül mélytalajú pályán a hazaiak szinte egykapura játszot­tak, de temérdek helyzetet elhibáz­tak. Martinkovics és Horváth L. ki­állítva. G.: András, Endeli, ill. Be­ke. Hétközben: Kaposvári Honvéd— MÁV NTE 1-1 (0-1). Kaposvári Rá­kóczi-Paksi SE 2-0 (1-0). adta a kegyelemdöfést a mohácsi­aknak a Haladás, ekkor Elekes be­adása után Illés közelről laposan helyezett a jobbsarokba. (2-0) Játék nem nagyon volt a mérkő­zésen, piros és sárga lapok annál inkább. Összeszámolva a kártyákat: Fazekas játékvezető (aki egyébként kritikán aluli teljesítményt nyújtott) nyolcszor nyúlt a zsebébe, s a nyolc alkalomból ötször sárgát, háromszor piros lapot vett elő. Jók: Nagy E., ill. Marton és Illés. Weiszbart József: — A Haladás jobb csapat, megérdemelten nyert. Sárosi László: — A játék képe alapján 2-0-ás győzelmük teljesen megérdemelt. — pauska — Nagykanizsai Olajbányász-Ajka 1-0 (0-0), ZTE-BKV Előre 3-1 (2-1), Sa- baria-Tipo—Szekszárdi Dózsa 1-1 (1-0). Az NB II. állása: 1. Haladás 26 16 6 4 48-23 38 2. ZTE 26 14 8 4 46-20 36 3. III. kér. TTVE 26 14 8 4 22-12 36 4. Dunaferr 26 13 8 5 43-26 34 5. Nagykanizsa 26 8 10 8 32-31 26 6. Oroszlány 26 8 10 8 17-21 26 7. Dorog 26 10 5 11 32-25 25 8. Paks 26 9 7 10 31-29 25 9. Sabaria-T. 26 8 8 10 26-28 24 10. Sopron 26 8 8 10 31-38 24 11. BKV Előre 26 9 5 12 29-36 23 12. Szekszárd 26 6 10 10 28-35 22 13. Mohács 26 6 10 10 17-24 22 14. Ajka-H. 26 6 8 12 1 8-29 20 15. BMTE-Törley 26 7 4 15 26-55 18 16. Komló 26 6 5 15 26-40 17 1. Paksi SE 25 17 4 4 55-18 38 2. PVSK 24 13 7 4 46-15 33 3. Rákóczi FC 24 14 5 5 36-19 33 4. Siklós 24 10 9 5 28-17 29 5. K. Honvéd 24 8 9 7 26-30 25 6. Bólyi SE 24 10 4 10 39-31 24 7. Marcali 24 9 6 9 33-30 24 8. MÁV NTE 25 8 8 9 31-34 24 9. Kisdorog 24 9 5 10 39-40 23 10. Barcs 24 6 11 7 22-30 23 11. Boglárlelle 25 8 5 12 22-29 21 12. Somberek 24 7 6 11 30-40 20 13. K. Építők 24 6 7 11 20-34 19 14. Csurgó 25 5 6 14 19-46 16 15. Mázaszászv. 24 5 2 17 20-53 12 16. D. Vasas visszalépett Megyebajnokság Rangadót nyertek az egyetemisták PEAC—Sellye 2-0 (0-0) Egyetemi sporttelep, 300 néző. V.: Szinger. PEAC: dr. Váradi — Szőcs, Jancsik, Vojkovics, Tiszai - Vincze, Tóth L., Túri, László — Fekete, Ko­vács (Fonnyadt). Edző: Botos Antal. Sellye: Torma — Bíró, Labricz, Go- ják. Dalmi - Csorba, Hofschauer, Kapusi, Vásáros (Major) — Pfeifer, Varga. Edző: Amigya Pál. Már az első percben gólt szerez­hetett vona a PEAC, de Torma nagy­szerűen jött ki kapujából és merész vetődéssel fölszedte a labdát Feke­te elől. Tíz perc elteltével ismét gól­helyzetbe került a PEAC, csakhogy Vincze lövését Torma, Kovács labdá­ját pedig Labrincz vágta ki a gól­vonalról. A félidő közepén aztán dr. Váradi is megmutathatta tudását, mert kétszer is jól avatkozott közbe. A hajrá a pécsieké volt, de Túri és László is hibázott. Szünet után az 52. percben eay gyors baloldali támadás végén Ti­szai szerezte mea a vezetést a ha­zaiaknak. (1-0). Tíz perc múlva naqy kavarodás keletkezett Torma kapuja előtt, ezúttal Kovács volt eredmé­nyes. A Sellye meqpróbált erősíteni, de az eqvetemisták már rávigyáztok az eredményre. K. L. Harkány-Pécsi BTC 2-0 (1-0). Bórgyári pálya, 100 néző. V.: Ber­ki. A harmatgyenae teljesítményt nyújtó hazaiak ellen, megérdemel­ték a győzelmet a vendéaek. G.: Molnár, Affentóler (11-esből). Pécsi Postás—Szentlörinc 3-0 (1-0). Postás-pálya. 100 néző. V.: Csuti. A vendéaek lelkesedése nem volt eléa a Postás measzorításához. G.: Ábrohám 2, Szabó. Sásd—Vasasi Bányász 1-0 (0-0). Sósd, 50 néző. V.: Vén. Alacsony színvonalú mérkőzésen egyik hely­zetét értékesítette a Sásd. G.: Búzási. Szioetvár—Beremend 0-0. Sziget­vár, 100 néző. V.: Georgiu. A vendégek közelebb álltak a győ­zelemhez. Újpetre—P. Zsolnay 2-1 (0-0). Újpetre, 100 néző. V.: Szinoer. Szünet utáni játékával megérde­melte a győzelmet a hazai együt­tes. G : Jávorka, Gáli, ill. Schmidt. Bicsérd—Töttös 3-1 (1-1). Töttös, 150 néző. V.: Hámori. Meaérde- melt vendégsiker. G.: Tóth, Gilner, Major, ill. Réti. Szajk-P. Kinizsi 3-1 (0-0). Szajk, 100 néző. V.: Keresztes. A máso­dik félidőben jól játszó hazaiak megérdemelten nyertek. G.: Pa- tócs, Virág, Wizán, ill. Tapaszti. A megyei I. osztály állása 1. PEAC 26 19 6 1 58-19 44 2. P. Postás 26 19 6 1 56-22 44 3. Sellye 26 17 7 2 63-23 41 4. Újpetre 26 14 7 5 38-22 35 5. Szajk 26 14 6 6 48-25 34 6. Harkány 26 11 5 10 39-35 27 7. Beremend 26 8 11 7 33-29 27 8. P. Zsolnay 26 12 2 12 41-32 26 9. Töttös 26 10 5 11 28-35 25 10. Bicsérd 26 6 9 11 28-35 21 11. Szigetvár 26 7 6 13 29-41 20 12. P. Kinizsi 26 8 3 15 34-45 19 13. PBTC 26 6 6 14 18-49 18 14. Vasasi B. 26 5 3 18 22-51 13 15. Sásd 26 4 5 17 22-51 13 16. Szentlörinc 26 2 5 19 20-63 9--------------------------------------------------------- * . ■ -----------------—-------... B MTE-Törley-Komló 2-1 (2-0) Labdarúgó MB III. ... ' ................ .I i. —-■■■-■ . A PVSK fölényes győzelme A PVSK-s Becker (fehérben) három mázaszászvári védő között Läufer László felvétele Az NB III. állása |--j| ..ju jm Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Uj iir"71'’ im Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi üt 11. Pf 134 Telefon: 15-000 Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, félévre 1194 forint, egy évre 2388 forint ISSN 0865-9133 Dunántúli napló Alpok-Adria Közösségek atlétika versenye Kardos bravúrosan hajrázott -7 (Munkatársunk teleíonjelentése) Hat ország, 15 egyesületé­nek mintegy 400 versenyzője vett részt az itáliai Goriziában megrendezett Alipolk—Adria Közösségek nemzetközi atléti­ka versenyén. Az osztrák, olasz, svájci, német és Jugo­szláv versenyzők mellett a ma­gyar színeket Vas, Somogy, Győr-Sopron és Baranya me­gye atlétái képviselték. A ver­senynek az Alpok déli lábá­nál lévő festői völgyben meg­bújó 40 ezer lakosú Gorizia nemzetközi mércével mérve is színvonalas stadionja adott otthont. A résztvevők vártnál nagyobb létszáma miatt, a rö­vidtávú futószámok 4—5 idő- futomára is szükség volt, emi­att a befejező számokra már csaknem egyórás késéssel ke­rült sor. Ez sem akadályozta azonban meg a pécsieket, Ihogy remekül szerepelve, végül is több érmes helyet szerez­zenek. A legfényesebben Kardos István (PVSK), Baranya, csil­logott, aki az 5000 m-es sík­futásban az utolsó 100 méte­ren lehajrázva a mezőnyt, az első helyen ért célba. Mel­lette Ottenbein István (Bázis SC) és Csoboth Klára (PVSK) ért el dobogós helyet. Otter- 'bein távolugrásban 689 cm- .rel, míg Csoboth 1500 m-en lett íharmadik. További ba­ranyai eredmények: 400 m-es férfi síkfutásban: 4. Martina Tibor (Bázis SC), női magas­ugrásban 6. Kroh Judit (Bázis SC), 100 m női gát: 4. Fe­hér Ildikó (Bázis SC), férfi súlylökésben 6. Pernecker Jó­zsef (Bázis SC), 100 m-es fér­fi síkfutásban 9. Orbán (Bá­zis SC), női súlylökésben 9. Szilágyi (Bázis SC), 400 m-es női síkfutásban 10. Magony (Bázis SC), 4x100 m-es női váltó: 5. Baranya (Féhér, Csil­lag, Gombosi, Kész). Szűcs Zsolt 0 DAKAR: Szombaton meg­kezdődött az afrikai atlétikai szövetség rendkívüli tanács­ülése, amelynek feladata, hogy megvizsgálja a dél-afrikai helyzetet, s pontos képet al­kosson arról, hogy az apart­heidet szentesítő törvények fel­számolása miként halad. A résztvevők, élükön Lamine Biack-kal, a szervezet szene­gáli elnökével, arra is vállal­koznak, hogy előkészítsék az afrikai atlétikát kormányzó szövetség szeptember 18—19-i kongresszusát, amelynek töb­bek között az V. Afrikai Já­tékok megszervezése a fel­adata. 0 SALZBURG: A nemzet­közi gyorsasági motoros via­dalon Harmati Árpád (Hon­da) az első helyen végzett a superbrke-osak között, míg Csősz Attila (Honda) a 125 kcm-es géposztályban harma­dik lett. • SEVILLA: Az elmúlt hé­ten több hírügynökség is je­lentette: a franciaországi Vil- leneuve d'Ascq-ban július 1- jén ismét megmérkőzik a 100 méteres síkfutás olimpiai baj­noka és világcsúcstartója az ex-olimpiai győztessel és ex- rekorderrel, azaz létrejön a Carl Lewis—Ben Johnson szu­perviadal. Mint kiderült, nem kell július első napjáig várni szereplésükre, hiszen már má­jus 30-án egyazon versenyen rajtolnak, Sevillában, az Expo '92 nemzetközi versenyén. Igenám, de ezt a találkozót nem lehet igazi Lewis— Johnson párviadalnak nevez­ni, mert az indulást csaik úgy vállalták el, hogy külön-külön futamban versengenek. Ahogy a franciaországi rendezőik ál­tal felajánlott tiszteletdíj, úgy a sevillaiak kínálta summa összege is ismeretlen, ám a bennfentesek mindkét találko­zón 300 ezer dollár körüli ho­noráriumról beszélnek. 0 SAO PAULO: Európai idő szerint hétfőre virradóra rendezik meg az 1991. évi IAAF Mobil Grand Prix-ver- senysorozat első erőpróbáját, amelynek a brazíliai város ad otthont. (A döntő színhelye a jövő évi olimpiai házigazda, Barcelona.) Amint arról az AFP hírügynökség beszámol, ott lesz az indulók között az amerikai Michael Johnson, aki tavaly valamennyi 200-as kö­zül egyedüliként futott jobbat 20 mp-nél - 19.85-tel, s aki ezen a távon, valamint a 400-on hosszú hónapok óta veretlen. Johnson a téli idény­ben nem sokat mutatott, azért annyira így is futotta az ere­jéből, hogy a franciaországi Liévinben 20.55-tel megjavítsa az amerikai fedett pályás re­kordot. 1. Debreceni VSC-MTK-VM 1-7 2 2. Siófok-Pécsi IMSC 1-0 1 3. Szeged-Bp. Honvéd 1-3 2 *. Tatabánya—Váci izzó 2-0 1 5. VfL. Bachum—Karlsruhe 0-1 2 6. Düsseldorf—Kaiserslautern 0-0 z 7. Schalke 04—Freiburg 3-1 i 8. Havelse—Darmstadt 3-3 x 9. Atalanta—Genoa 0-0 z 10. Bari—AC Milan 2-1 1 11. Bologna—Cagliari 1-2 2 12. Ancona—Ascoli 2-0 1 13. Reggina—Barletta 2-0 1 + 1 14. AS Roma-SSC Napoli 1-1 z A pécsi Piac- és Vásárcsarnok Felügyelőség pályázatot hirdet a Vásártéren levő 1/1 .sz. 15 m2-es pavilon bérbe vételére- Az egység a vásár jellegének megfelelő tevékenység folytatására vehető bérbe,- A használatbavételi díj alapösszege 6000 Ft/m2,- A jelentkezéseket Vásártéri pavilon jeligével a Vásárcsarnok Felügyelőségéhez kell eljuttatni, (Pécs, Bajcsy-Zs. u. 25. 7622. Tel.: 24-313),- A pályázati tárgyalás időpontja: 1991. május 28-a kedd 9 óra A pályázati tárgyalás helye: Vásárcsarnok Felügyelőség Klubhelyiség A pályázaton történő részvétel feltétele 10.000 Ft bánatpénz befizetése a tárgyalás megkezdése előtt (3232) llliM