Új Dunántúli Napló, 1991. május (2. évfolyam, 118-147. szám)

1991-05-12 / 128. szám

A gól pontosan érkezett... Újmecse.kalja, 8000 néző. V.: PiMer. PMSC: Bodnár — Kánya (Tomika, a 62. pere­iben), Balog, Braun, Palaczky — Megyeri, Bádog, Medgyes (Taikács L., a 70. percben) - lovász, Czéh, Belansiky. Edző: Garami József. Szeged: Lebo- niczlky — Sallai, Bogdán, Mi- baleache, Takács J. — Hurguly, Kon, Cigain, Arky — Takács Z., Apró (Kemertes, a 46. perc­ben). Edző: Szalai István. A vendégeik kezdtek bátrab­ban, de csak egy szögletre futotta lendületükből. A pé­csiek támadásait kemény be­lépőkkel akasztották, így előbb Medgyes, majd Czéih került a fűre. öt perc elteltével a pé­csiek vették át a játék irányí­tását, de 'nem bírtak a közé­pen jól tömörülő védőkkel. A 10. percben Bélamsky vereked- te le magát az alapvonalig, beívelését azonban Leboniczky az ötösre Ikivetődve, a levegő­ben úszva ölelte magához. Az egyre jobban támadásba len­dült hazaiak fellazult sorából Cigan léphetett ki, egyedül vezette rá a labdát a kapu­jából kiindult Bodnára, aki mellett ellőtt labda a jobb kapufa közepéről pattant a mezőnybe, és a visszaérkező Bodnár vetődve ölelhette azt magáihoz. Még magához sem térhetett a haza» védelem, amikor ismét Gigán került hely­zetbe, de ezúttal is a pécsi kapus volt szerencsésebb. Húsz perc el téliével letáma­dott a PMSC, csakhogy az üresen hagyott nagy tér állan­dó vészhelyzetet teremtett Bodnár kapuja előtt. A 24. percben a fedezetlenül hagyott Takács Z. 'ívelhetett a kapu elé, ahol a jó ütemben étke­ző Cigan fejesét csak nagy bravúrral sikerült Bodnárnak hárítani a gólvonalon. Hiába kezdeményezett egyre többet a Pécs, a középen vezetett tá­madások rendire elhaltak a jál tömörülő szegedi faiion. Amikor pedig támadásba len­dülték, akkor a kevés átadás­ból is gólhelyzetet teremtettek a pécsi kapu előtt. így történt ez a 32. percben iis, amSIkor Taikács J. ugrott meg, dehosz- szain szöktette magát és a labda túl csúszott az alap­vonalon. Az ellentámadásnál Megyeri mély beadását csípte el vetődve Leboniczky. A 43. percben egy gyors szegedi megugrás utón Bodnárnak kel­lett 25 méterre kifutnia, hogy tisztázzon a góléhes Cigan elől. Az utolsó percben Czéh felvágásáért Kun kapott sárga lapot. Sárgával fejezte be az első félidőt a Szeged és sárgával kezdte a második félidőt. Az PMSC—Szeged SC 1-0 (0-0) előretörő Kónya felvágásáért Takács J. kapott sárga lapot. Megpróbált erősíteni a Pécs, de a középre irányított labdák rendre a szegedi védők zsák­mányai lettek. A 66. percben Palaczky ártatlannak tűnő ha­zaadása borzolta fel a nézők kedélyét, mert az rövidre si­került, igy Bodnárnak a 16- osra kifutva lábbal kellett tisz­táznia. A 71- percben Palaczky iramodhatatt meg, a 16-os ol­dalvonalánál feltartották, így előbb szabadrúgáshoz, majd szöglethez jutott a (PMSC, de egyik sem jelentett veszélyt Leboniczky kapujára. Az utol­só 10 percre felpörgött a pé­csi támadósor, csakhogy nem tudtak eléggé koncentrálni, s előbb Belansky mélázott el gólhelyzetben, majd, mivel rek­lamált, ő is begyűjtött egy sárgát. Szliinte felbillent a pá­lya, mert a szegediék védve kapujukat, sündisznóállásba vonultak. Már-imár pántot éreztek a markukban a Tisza- partiak, amikor az utolsó perc­ben 28 méterre Leboniczky ka­pujától szabad rúgáshoz jutot­tak a hazaiak. Tomika ívelt az ötösre, ahol Czéh egy induló- cséllel kimozdította védőjét, méjd a második lépés után, felugorva -a bal felső sarokba csúsztatta a számára „légi­postán” feladott labdát. (1-0). Nem volt idő a középkezdésre. A televízióban az előző hé­ten látott Szeged—Siófok mér­kőzés összefoglalója után bi­zonyossá vált, hogy ez a Tisza- parti együttes nem azonos az­zal, amelyiket ősszel biztosan győzött le a Pécs. A vendé­gek nagyszerűen megszerve­zett védelmével másfél órán át nem boldogult a PMSC, mert a támadásaikat rendre középen erőltették, márpedig ott nemcsak létszám-, de ma­gassági fölényben is voltak a vendégek. A hazai támadás- sorozatok pedig szinte tálcán kínálták a lehetőséget a gyors csatárokkal rendelkező vendé­gek ellencsapásaira. Szeren­csére ezúttal is helyén volt Bodnár, s ha egyszer-egyszer nagy szerencsével is, ismét nö­velhette a góltalan mérkőzé­seinek számát. Végül is egy olyan mérkőzésen „talált” két pontot a PMSC, amelyiken szinte helyzetbe sem tudta hozni magát. A kapuban Bodnár legszebb pillanatait elevenítette fel. A hátvédsorban a két középső ember, Balog és Braun nyúj­tott elfogadható teljesítményt. A középpályán Medgyes és A PMSC-Szeged mérkőzés eredményét eltalált pályázók szelvényeinek sorsolásánál a szerencse Nagy Levente, 7624 Pécs, Török J. u. 12. szám alatti lakosnak kedve­zett, aki - mivel előző héten nem volt telitalálat - ez­úttal^ 400 forintos vásárlási utalványt nyert, amit postán küldünk el neki. Az e heti szelvények beérkezési határ­ideje: pénteken déli 12 óra. Pályázni csak a lapból ki­vágott szelvénnyel lehet, amelyet szerkesztőségünk címére (VDN, 7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Siófok-PMSC: ..................................................... Pótmérkőzés: Veszprém-Vasas: A pályázó neve: Lakcíme: Megyeri játszott hasznosan nagy területen, míg a csatár­sorban Belansky kezdeménye­zőkészsége, Czéh pedig nagy­szerű helyzetfelismerésből ere­dő gólja miatt dicsérhető. A vendégeknél a hátvédsor „to­ronyőre” — bár a gólnál hi­bázott - játszott átlagon fe­lül, míg az előttük lévő csa­patrészekben Cigan, Árky és Takács Z. játszott átlagon fe­lül. Garami József: — Sokan azt hitték, hogy könnyű mérkőzés lesz. Egy nagyon jól játszó Szegeddel találtuk magunkat szemben. Az idegesség miatt az élső félidő közepétől nagy hiba százalékkal játszottunk, de töretlen akaratunknak köszön­hetően, ha nagyon nehezen is, de megszereztük a 2 pontot. Szalai István: — A rossz helyzetkihasználásunk és figyel­wvn (vasárnapi! un BM metlenségünk volt az oka, hogy a mennyből nehéz hely­zetbe kerültünk. Remélem, a hátralévő mérkőzéseken a csa­pat hasonló hozzáállással job­ban kihasználja helyzeteit. Kapu László Vasas-Siófoki Bányász 3-0 (2-0) Fóy utca, 2500 néző. V.: Németh L. Vasas: Babócsy - Turbék, Juhár, Geress, Klink — Kecskés (Gubucz, a 68. perc­ben), Szilveszter, Sirimbekov, Galaschek - Dozmorov (Has- hani, a 78. percben), Claude. Edző: Gellei Imre. Siófok: Bíró — Keszeg, Zare, Olajos, Szabó (Kirchmayer, a 32. percben) — Ozsváth, Somogyi, Zsadányi, Meksz — Magyar (Kolovics, az 55. percben), Kómán. Edző: Varga István. 14 percet kellett várni az első érdemleges helyzetig: Ge­ress szép labdával ugratta ki a bal szélen Klinket, akinek beadását csak nehezen tudták szögletre menteni a vendégek. Továbbra is a hazaiak támad­tak és a 18. percben meg is szerezték a vezetést: Dozmo­rov balról, a 11-es magassá­gából jól adott középre, és az ott (teljesen egyedül!) álló Galascheknek még arra is volt ideje, hogy megnézze, melyik sarokba fejelje a labdát (1-0). A 21. percben pedig már a második gólját is megszerezte: jobb oldali szögletrúgás után Claude remekül ívelt kapu elé, s az ott tanyázó Galaschek lá­báról a háló bal sarkába pat­tant a labda (2-0). A gyorsan bekapott két gól kedvét szegte a siófokiaknak, jobbára csak a védekezéssel törődtek. A folyamatos Vasas- támadásokat csak egy siófoki csere és egy sárga lap (35. perc, Somogyi) szakította meg. A második félidőt könnyen góllal kezdhette volna a Sió­fok. A 48. percben Magyar gyönyörűen húzott el jobb ol­dalt az oldalvonal mentén, beadása is jól sikerült, Kó­mán azonban a vetődő Babó- csyba fejelte a labdát. A gól­helyzetek lendületet adtak a hazaiaknak és — néhány ár­talmatlan siófoki támadást leszámítva — végig a vendé­gek térfelén folyt a játék. En­nek eredményeként a 82. perc­ben növelte előnyét a Vasas: a 16-osra berobbanó Klink a lepattanó labdát élesen a ka­pu közepébe vágta (3-0). Gellei Imre: - A tizedik mérkőzésen végre sikerült győ­zelmet szerezni. Ami eddig gyöngébb csapatokkal szem­ben nem ment, azt a lényege­sen jobb játékerőt képviselő Siófokkal szemben véghezvit­tük. Az eredménytől függetle­nül a Siófoknak tiszta szívből kívánok további sikeres sze­replést. Varga István: - Szégyellem magam, hogy a Siófok csak ennyire volt képes. Kíváncsi vagyok, játékosaim hogyan tudnak majd elszámolni ezzel a lélektelen, nemtörődöm já­tékkal. Istvándi Sándor További eredmények Volán FC-Veszprém FC 1-0 (1-0). Czabán S. tér, 400 néző. V.: Vágner. Góllövő: Balogh (21. perc). Bp. Honvéd-Debreceni VSC 1-0 (0-0). Kispest, 3000 néző. V.: Bognár, Gólszerző: Urbá- nyi (83. p.). Győri RABA ETO-Békéscsa- ba 0-0. Győr, 5000 néző. V.: Rácz. Videoton-Waltham—Ferencvá- város 1-1 (1-0). Székesfehér­vár, 20 000 néző, v.: Molnár I. Gólszerzők: Sallói (44. p.), ill. Wukovics (58. p.). Az NB I. állása: 1. Bp. Honvéd 25 17 « 2 43-14 40 2. FTC 25 14 7 4 41-16 35 3. Váci Izzó 24 13 6 5 33-23 32 4. PMSC 25 13 5 7 27-1» 31 5. Veszprém FC 25 10 9 6 24-17 29 6. Videoton-W. 25 9 « 0 34-32 26 7. Tatabánya 24 9 8 7 26-25 26 8. Rába ETO 25 7 9 9 31-30 23 9. Siófok 25 7 9 9 20-26 23 10. MTK-VM 24 8 5 11 27-33 21 11. Békéscsaba 25 7 6 12 23-32 20 12. Szeged SC 25 7 6 12 20-30 20 13. UTE 24 8 3 1 3 25-36 19 14. Vasas 25 6 6 13 28-40 18 15. DVSC 25 5 7 1 3 19-30 1 7 16. Volán FC 25 6 4 15 23-44 16 1. St. Pauli—Bremen 2. B. München—Frankfurt 3. Hertha BSC—Dortmund 4. Nürnberg—Hamburg 5. Uerdingen-1. FC Köln 6. Wattenscheid—K.-lautern 7. Hannover-Schalke 04 14. Videoton-Waltham— Ferencváros 0-0 z 2-0 1 2- 2 z 3- 1 1 0-3 2 0- 0 z 1- 1 z 1-1 z A többi mérkőzést vasárnap játsz- szák. vasárnapi Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211 . Felefős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 37 forint, negyedévre 111 forint, félévre 222 forint, egy évre 444 forint ISSN 0865-9125 l»aliá«srtig|ő IIB 111» Siklósi Tenkes-MAV NTE 2-0 (0-0). Nagykanizsa, Vasutas­pálya, 200 néző. V.: Polecsák. Siklós: Safarik - Mim, Kovács, Keresztes, Gellén - Rozner (Denmart), Weinert, Kolompár, Kiss — Szabó (Lajtman) Szri- mácz. Edző: Lovász János. Nagykanizsa: Szalai — Nagy, Németh L., Szőke, Grabant ­Bernáth, Horváth (Papp), Zsi- gulics, Kele — Kéri (Németh I.), Mózsi. Edző: Szalai Zoltán. A minden csapatrészében jobb, o játékot végig irányító vendég­csapat megérdemelt győzelmet aratott a gyengélkedő kanizsai­ak ellen. G.: Denmart, Szri- mácz (11-esből). Kézilabda Nagykanizsai Tungsram-Ta- tai HSC 37-20 (15-8). Nagyka­nizsa, 150 néző. V.: Simon, Szabó. NB l./B-s férfiak. Isko­lajátékkal aratott fölényes győ­zelmet a kanizsai csapat, amely megerősítette előkelő második helyét. Kanizsaiak legjobb dobói: Krichtenbaunv (14), Tiba (10), Kurusta (5), Ro- dek (4). Június 20. és 23. között ODOT Sikondán Idén sem szakad meg a több mint '10 éves hagyomány, hogy nyaranta az ODOT-on talál­koznak az ország legjobb tú­rázó diákjai. Az Országjáró Diákok Országos Találkozójára idén június 20. és 23. között kerül sor Sikondán. A rendez­vény szervezésének jogát a DEMISZ a Baranya Megyei Di­ákszövetségnek és a JUVE If­júsági Szolgáltató és Szervező Kft.-nek adta át. Tekintettel ar­ra, hogy a megyék többségé­ben már nem szervezik meg az ODOT-ot, lehetőséget biztosí­tanak a szervezők, hogy isko­lai csoportok közvetlenül jelent­kezhessenek a sikondai ODOT-ra. A szervezők kérése, hogy to­vábbra is szervezett csoportok­ban, pedagógusok kíséretével és lehetőleg busszal érkezze­nek a résztvevők. Egy-egy isko­lából maximum 40 fő jelent­kezését tudják elfogadni. A versenyjelleg megtartása érde­kében kérik, hogy a csapatok legalább fele vegyen részt az éjszakai túraversenyen és leg­alább negyede induljon a táj­futásban. Jelentkezési határidő: 1991. május 25. Jelentkezni a forma- nyomtatványon, illetve a rész­vételi díj befizetését igazoló csekk eredeti, vagy fénymásolt igazoló szelvényét kell a JUVE Ifjúsági Szolgáltató és Szerve­ző Kft. címére elküldeni. A cím: JUVE Kft., 7621 Pécs, Dé­ryné u. 1. Telefon: (72) 25-642, 27-928. Elásták a „csatabárdot" B-közepek maratoni barátkozása Baján Nem mindennapos kezdemé­nyezésről kaptunk hírt Bajá­ról. A Duna-parti városban ugyanis a jövő szombaton egyedülálló kezdeményezésre kerül sor. Baján ugyanis a he­lyi NB l-es férfi kosárlabda­csapatának B-közepe 24 órás mérkőzésre hivta meg az „örök” ellenfelet, a Körmend együtte­sének B-közepének képviselőit. A mérkőzésre május 18-án 7.00 órától 19-én 7.00 óráig kerül sor. A baJu. elmondták, hogy a Türr-csar- nokban sorra kerülő maratoni mérkőzésen kétszer harminc­fős csapat méri össze erejét. A bajai és a körmendi részt­vevők felhívják az összes lab­dajáték szurkolóinak figyelmét a hasonló baráti találkozók létrehozására, hogy ezzel se- qítsék elő a sportszerű szur­kolás elterjesztését. Lakatos, Mizsei és Hart: bronzérem Sajnos, nem sikerült az EB-bronzérmet fényesebbre „csiszolni” a három magyar öklözőnek, akik szombaton a délutáni műsorban léptek szo- rítába a göteborgi Scandina- vium-csarnokban. A 48 kg-osoknál Lakatos Pálnak a bolgár Ivajlo Ma- rínov jutott ellenfélül — a há­romszoros Európa-, világ- és olimpiai bajnok .. . Nem kísérte siker a 67 kg- osok között Mizsei György sze­replését sem. Illetve a bírók szerint nem. A magyar veze­tőik, de a csarnok közönsége is megdöbbenve tapasztalták, hogy a kilenc perc után, amely­nek során Mizsei az ökölví­vás magasiskoláját mutatta be a szovjetek világbajnoki bronzérmese, Vlagyimir Jeres- csenko ellen, a bíró mégis Jerescsenko kezét emelte ma­gasba . . . A 91 kg-osok között Hart a papíron könnyűnek tűnő el­lenfél, a görög Georgios Ste- fanopoulos ellen enervált mozgást mutatott be, s a má­sodik menetben — döntő fö­lény miatt — le is léptették o magyart. II inai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Komlói Bá­nyász-Olajbányász, Komló, 17.00, III. kér. TTVE—Mohácsi Új Barázda Tsz SE, Óbuda, 17.00, Ajka-Paksi Atomerőmű, Ajka, 17.00, Szekszárdi Dózsa-BKV Előre, Szekszárd, 17.00, ZTE-Dunaferr, Zalaegerszeg, 18.00. NB III.: Boly—Marcali, Boly, 17.00, Mázaszászvári Bányász—Barcs, Máza- szászvár, 17.00, Paksi SE-K. Honvéd, Paks, 17.00, Boglárlelle—PVSK, Bog- lárlelle, 17.00, K. Építők—Kisdorog, Kaposvár, 17.00, Csurgó—K. Rákóczi, Csurgó, 17.00. Megyebajnokság: Be- remend—P. Postás, Beremend, Bi- csérd—PBTC, Bicsérd, 17.00, Sellye— Töttös, Sellye, 17.00, Harkány—Újpet- re, Harkány, 17.00, Szentlőrinc- Szajk, Szentlőrinc, 17.00. Megyei l/B.: Hidas-Hetvehely, Hidas, 17.00, Felsőszentmárton-Szabadszentkirály, Felsőszentmárton, 17.00, Kémes-Gör- csöny, Kémes, 17.00, Villány—Duna- szekcső, Villány, 17.00. NB I., nők: Debrecen-Pécsi Fortuna, Debrecen, 10.00. ATLÉTIKA. Megyei serdülő B-baj- nokság. Tüzér u. 9.00. TENISZ. Megyei felnőtt és korosz­tályos bajnokság. Balokány-liget, 9.00. KÉZILABDA. NB II., férfiak: Me- cseknádasd-Ercsi, Mecseknádasd, 16.00. RÖGBI. NB II.: Köfém-Pécsi RK, Székesfehérvár, 11.00. RÖPLABDA. NB II., nők: Pécsi VM-Szombathelyi Haladás, öz u., 12.00, férfiak: PEAC—Szombathelyi Tanárképző, POTE-csarnok, 13.00. TÁJFUTÁS. „Városi egyéni bajnok­ság. Dömörkapu, 10.00.