Új Dunántúli Napló, 1991. április (2. évfolyam, 89-117. szám)

1991-04-28 / 115. szám

Klausz is segített PMSC—Tatabánya 1-0 (1-0) Labdarúgás Fortuna SC-Szolnok 3-1 (3-1). NB I., női mérkőzés, PVSK- pálya, 100 néző. V.: Venczler. Fortuna: Pekori — Király, Rip- pel (Tóth), Petrohán, Dömös, Fuchs, Hergert, Polgár, Pelikán (Sorosics), Ferencz, Petrik (Halmai). Edző: Hunyadi Tibor. A második félidőben a biztos győzelem tudatában a pécsi csapat kiengedett, a 76. percben Hergert 11-est hibázott. Jók: Király, Rippel, Fuchs, Ferencz. G.: Ferencz (2), Polgár. (Képünkön a hálóba tartó labda az első pécsi gólnál.) Fotó: Läufer László Asztal it enisz-ub Megbukott a magyar férficsapat Űjmecsekalja, 6000 néző. V.: Vágner. PMSC: Bodnár - Kó­nya, Balog, Palaczky - Me­gyeri, Bódog, Braun, Kocsis - Lovász, Czéh, Belansky. Edző: Garami József. Tatabánya: Tőkés - Vincze, Lázár, Udvardi, Tóth - Járfás, Kiszi, Klausz, Si­mon - Süveges, Szekeres. Edző: Tornyi Barnabás. A 10. percben Szekeres bal oldali beadását Simon lőtte 10 méterről kapásból kapura, az elvetődő Bodnár lábbal men­tett. A 22. percben Belansky bal oldali középre ívelését Lovász átlépte, a védők gyűrűiében Klausz és Czéh egyszerre érke­zett a labdához. Kettejük közül Klausz ért előbb bele, ám olyan szerencsétlenül, hogy az saiát kapujában kötött ki. ön­gól! (1-0). A 34. percben Vinczét, akit előzőleg sérülés miatt úgy tá­mogattak le a pályáról, Hege­dűs váltotta fel_ a vendégcsa­patban. Fordulás után az első emlí­tésre méltó esemény az 53. percben egy 30 méteres hazai szabadrúgás volt. Czéh sarkal­ta hátra a labdát Bódognak, aki egyből lőtt, pechjére azon­ban Tőkés jól helyezkedett és könnyen fogta a labdát. Két perc múlva ismét a tatabányai kapus volt a főszereplő, amikor egy hosszú pécsi előreívelést kézzel húzott le a 16-oson kívül a jól érkező Palaczky elől. Vágner játékvezető ezért jog­gal mutatta föl neki a sárga kártyát. A 67. percben Lovász vihar­zott el a jobbszélen az alap­vonalig, végül azonban csak egy szögletet tudott kiharcolni. A 81. percben jó csel után is­mét ő lőtt alig valamivel a jobb oldali kapufa mellé. Az első percekben mintha szereptévesztés történt volna, a vendégek kezdtek olyan iram­ban, mintha otthon lennének. Hiába voltak azonban a roha­mok, mert a PMSC első vala­mirevaló támadásából magá­hoz ragadta a vezetést, még­hozzá némi tatabányai segéd­lettel. A gól sem vetette vissza azonban a kék-fehérek játék- kedvét, továbbra is többet kez­deményeztek, ám a tegnap ki­válóan működő pécsi védelmen sorra haltak el akcióik. A szü­net után a hazaiak fokozták a tempót, az újonnan beálló Ta­kács és Czéh jó átadásokkal mozgatták az egyre inkább fö­lénybe kerülő csapatot. A tak­tikai csatában is a pécsiek ke­rekedtek fölül, és kihasználva a vendégek hibáit, a máskor is sikeres kontratámadásokból többször kerültek helyzetbe, en­nek ellenére az is elvitathatat­lan, hogy a győztes gólnál a szerencse is a piros-feketék mellé szegődött, amikor Klausz- ról saját hálójába pattant a labda. Bodnárnak ezen a találkozón nem sok dolga akadt, ebben nagyrészt a jól működő véde­lem játszott szerepet. Palaczky mellett szinte nem lehetett labdát elvinni, a válogatott játékos ezúttal nemcsak csapa­ta, de a mezőny legjobbja is volt. A középpályán Czéh igazi karmesterszerepet vállalt, az ugyancsak jól játszó Bódog és Braun segédletével az első per­cektől eltekintve végig uralták a középpályák Belansky főleg a mérkőzés első részében tűnt ki pompás átadásaival. A vendégek közül Simon, Udvardi és Lázár emelhető ki. Siófok, 3000 néző. V.: Stal- ler. Siófok: Bíró — Keszeg, Zá­ré, Olajos, Szabó — Ozsváth (Magyar, a 70. percben), Fo­dor, Zsadányi, Meksz — Kirch- majer (Somogyi, az 55. perc­ben), Kómán. Edző: Varga Ist­ván. Debrecen: Mező - Föld­vári, Szilágyi, Szűcs, Nagy — Sándor, Udvarácz (Mogyorósi, a 77. percben), Vancsa, Csi­szár (Balog, a 80. percben) - Martineszku, Grecsev. Edző: Nagykaposi Elemér. A 7. percben Kirchmajer hosszú szóló után 10 méterről váratlanul kapura lőtt, az erős lövést Mező csak kiütni tudta, a lepattanó labdát a jól he­lyezkedő Meksz 18 méterről a hosszú sarokba vágta (1-0). A 13. percben az elalvó ha­zai védők mellett Gracsev az alapvonalig húzott, a labdát a vonalon végigvezetve a kapu­jából kimozduló Bíró előtt a jobb sarokba gurította (1-1). Bp. Honvéd-UTE 1-0 (1-0). Bozsik-stadion, 8000 néző, v.: Roxin. Gólszerzők: Balázs (ön­gól, 12. p.). Jók: Bognár, Van- cea, illetve Zsinka. Videoton-Waltham-Veszprém FC 1-0 (0-0). Székesfehérvár, 7000 néző, v.: Bay. Gólszerző: Kuttor (84.). Jók: Mitring, Németh, Kuttor, Vadász, ill. Bimbó, Kiss, Rugovics. Győri Rába ETO—Volán FC 1-1 (1-0). Győr, 5000 néző, v.: Molnár L. Gólszerzők: Bor­dás (30. p. — 11-esből), illetve Bérczy (58.). Jók: Huszár, Vai- dean, illetve Urbán, Bérczy. MTK-VM-Ferencváros 1-0 (0-0). Hungária krt., 4000 né­ző, v.: Németh L. Gólszerző: Balogh Gábor (82. p., 11-es- ből). Jók: Zsiborás, Talapa, Hannich, illetve Keller, Nacer, Keresztúri. A szerdai, Olaszország el­leni EB-selejtezőre készülő lab­darúgó-válogatott keret tagjai Mészöly Kálmán szövetségi ka­pitány hívó szavára a bajnoki találkozókat követően még szombat este összegyűltek a Stadion Szállóban. Habár a játékosok a késői bajnoki kezdések miatt las­san szállingóztak, a szakveze­tő máris bosszúsan csóválhat­ta fejét, hiszen két kerettagtól azonnal búcsút kellett, hogy vegyen. A tatabányai Szalma József ugyanis Achilles-in sé­Garami József: — Küzdelmes mérkőzésen a nagyon jó erők­ből álló Tatabányát sikerült le­győznünk és megszerezni az ér­tékes két pontot. Tornyi Barnabás: — Lehet, hogy utoljára mondom életem­ben vereség után, hogy örülök, mert nincs szégyenkeznivalónk. Szűcs Zsolt A 70. percben Keszeg hosz- szan vezette fel a labdát, a jobb oldalon kapu elé emelt, Sándor röviden fejelt vissza, az ismétlő Keszeg közelről nem hibázott. (2-1). Végig jó iramú és változatos mérkőzést vívott a két csapat, a többet és veszélyesebben tá­madó Siófok ha nehezen is, de teljesen megérdemelten győzte le a helyenként jól játszó és lelkes debreceni csapatot. Jók: Biró, Zare, Meksz, Bo­dor, Zsadányi, illetve Mező, Szűcs, Nagy, Vancsa, Gracsev. Varga István: - Nehéz győ­zelmünk volt, de a lényeg az, hogy nyertünk. Nagykaposi Elemér: — Ter­vünket nem tudtuk teljesíteni a pontszerzést illetőleg, de ehhez igen közel álltunk. Molnár József Váci Izzó-Békéscsaba 0-0. Vác, 3000 néző, v.: Márton. Jók: Talapa, Gyimesi, illetve Gulyás, Csanálosi. Vasas-Szeged SC 1-1 (1-0). Fáy u., 2500 néző, v.: Puhl. Gólszerzők: Galaschek (10., 11-esből), ill. Bognár (66.). Jók: Geress, Kecskés, illetve Bogdán, Sallai, Cigon. AZ NB I. ÁLLASA: 1. Bp. Honvéd 23 16 3 2 42-14 37 2. Ferencváros 23 14 5 4 40-15 33 3. Váci Izxó 23 13 5 5 33-23 31 4. Veszprém 23 10 9 4 24-15 29 5. Pécsi MSC 23 12 4 7 26-16 28 6. Tatabánya 23 9 7 7 26-25 25 7. Videoton- Waltham 23 8 7 8 29-29 23 8. Siófok 23 7 9 7 20-21 23 9. MTK-VM 23 8 5 10 25-30 21 10. Győri Rába ETO 23 6 8 9 30-30 20 11. Békéscsaba 23 7 5 11 21-28 19 12. Szeged 23 6 6 11 18-29 18 13. UTE 23 7 3 13 22-34 17 14. DVSC 23 5 6 12 19-29 16 15. Vasas 23 5 5 13 24-39 15 1«. Volán FC 23 5 3 15 21-43 13 rülése miatt már a Pécs ellen sem játszhatott, míg a Bp. Honvéd csatárát, Vincze Ist­vánt a szünetben le kellett cserélni húzódás miatt. fgy mindkét labdarúgó csak „be­köszönt" a csapat főhadiszál­lására, a vasárnapi elutazást már meg sem várva, elbúcsúz­tak társaiktól. Ami az idegenlégiósokat il­leti, az itthon készülő Détári Lajos kivételével valamennyien Olaszországban csatlakoznak a Salernóban pályára lépő együt­teshez. X OXO 1. Bp. Honvéd—UTE 1*0 1 2. Pécsi MSC—Tatabánya 1-0 1 3. Győri Rába ETO-Volán FC 1-1 * 4. Videoton­Waltham-Veszprém FC 1-0 1 A többi mérkőzést vasárnap játsz- szák. Labdarúgó NB II. Nagykanizsai Olajbányász- Szombathelyi Haladás 1-0 (1-0). Szombathely, 5000 néző. V.: Horváth G. Nagykanizsa: Csáky — Kiss, Kepe, Tóth P. — Popovics, Visnovics, Hegedűs, Iványi — Dómján, Skublics, Puisz. Edző: Németh Lajos. G.: Skublics, 17. p. Jók: Csá­ky, Tóth P., Hegedűs, Popo­vics, Skublics. ill. Görög. Labdarúgó NB III. BoglárigJie-MAV NTE 2-1 (1-1). Nagykanizsa, 100 néző. V.: Sólyom. Boglárlefle: Má- fics — Bretner, Kurdonyi, Sü­megi, Ácsai — Hollós! (Ve- csei), György, Kötél (Riba), Magyar — Károlyi, Koraknai. Edző: Kenéz István. Nagyka­nizsa: MüllneT - Nagy, Né­meth L„ (Horváth F.), Popp, Grabant — Kele, Szőke, Zsigu- •lics, Németh I. — Kéri, Mózsi. Edző: Zalai Zoltán. A kiesés elfen küzdő, jó teljesítményt nyújtó vendég­csapat meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a gyengén játszó vasutasok ellen. G.: Magyar, Vecsei, ii- iletve Kéri. Megye­bajnokság Pécsi Zsolnay-Pécsi Postás 2-2 (2-2). Zsolnay-pálya, 200 néző. V.: Kovács. Nagy iramú mérkőzésen igazságos ered­mény született. G.: Takács G., Takács F., ill. Rákosfglvi (2). Szajk-Vasasi Bányász 1-0 (0-0). Vasas, 150 néző. V.: Szalóki. A végig többet támadó vendégcsapat egy vitatható 11-es góllal szerezte meg a győzelmet. G.: Patócs. Nemcsak asztaliteniszben, de talán egyetlen sportágban sem volt arra példa, hogy egy nyertes csapat megóvja győ­zelmét. Márpedig ez a rend­kívüli eset történt meg szom­baton Chibában, az asztali- tenisz világbajnokságon, ahol a kínaiak a németek elleni 3-2-es győzelem után óvást je­lentettek be. A magyarok szempontjából sok más dolog történt. A férfiak a franciák­tól elszenvedett 3-1-es vere­ség után már olyan helyzetbe kerültek, hogy — függetlenül a hollandok elleni zárómér­kőzéstől — nem sikerült a to­vábblépés. így a világbajnok­ságok történetének egyik leg­gyengébb csapatszereplését könyvelhették el, csak a 17— 24. helyért játszhatnak. A nők Kína ellen tartalékolták ere­jüket a továbbiakra. Igaz, a Labdarúgás. NB II.: Szekszárd- Mohácsi Új Barázda Tsz SE, Szek- szárd, 17.00; Komlói Bányász—Sop­ron, Komló. 15.00; ZTE-III. kér. TTVE, Zalaegerszeg, 18.00. NB III.; Kaposvári Építők—Kaposvári Honvéd, Kaposvár. 17.00; Paksi SE-PVSK. Paks, 17.00; Mázaszászvár-Marcali, Mázaszászvár, 17.00; Boly—Kisdorog, Boly, 17.00; Somberek—Kaposvári Rá­kóczi. Somberek, 17.00; Csurgó- Siklós, Csurgó. 17.00. Megyebajnok, ság: Sellye—PBTC, Sellye, 17.00; Szentlőrinc—P. Kinizsi, Szentlörinc, 17.00; Beremend—PEAC, Beremend, 17.00; Töttös—Újpetre, Töttös, 17.00; Bicsérd-Szajk, Bicsérd, 17.00; Har­kány—Szigetvár, Harkány, 17.00. vereség ellenére is csoport­másodikként jutottak a leg­jobb 16 közé. A magyar férfiak sorsdöntő találkozója a franciák ellen nem sikerült. Harczi Zsolt el­ső mérkőzését ugyan meg­nyerte, de aztán a gallkaka- sós válogatott felülkerekedett, győzött, s ezzel bebiztosította továbbjutását a legjobb 16 közé. Akadt közben egy vá­ratlan eredmény, amelyre azt szokták mondani, hogy „bun­da”. A szovjet együttes le­győzte a lengyeleket, s ez­zel a magyarok rovására to­vábbléphetett. Bérezik Zoltán szövetségi kapitány tanítvá­nyai nem tudtak továbbjutni, csak a 17—24. helyért játszhat­nak a vb folytatásában. Egyéb­ként a zárófordulóban a hol­landok is 3-1-re nyertek a magyarok ellen. Kézilabda. NB I., férfiak: Békés­csaba—PMSC, Békéscsaba, 17.30; Komlói Bányász—Várpalota, Komló, városi sportcsarnok, 17.30. Atlétika. Megyei ifjúsági és ser­dülő ,,A” kát. bajnokság és válo­gatóverseny, Bázis SC Tüzér utcai pályája, 9.00. Röplabda. NB II.. férfiak: PEAC -Győri Dózsa. POTE-csarnok, 13.00. NB II., nők: Pécsi Vörös Meteor- Győri Dózsa, öz utca, 13.00. Ökölvívás. Pannolit Baranya Ku­pa, Komló, városi sportcsarnok, 9.00. Kerékpár. Melitta—Hungária Bizto­sító Kupa. Rajt: Cserkúti csárda, 10.00. nikV1l.Jjll.lll.il Dunántúli napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik híriapkézbesrtő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 37 forint, negyedévre 111 forint, félévre 222 forint, egy évre 444 forint ISSN 0865-9125 Siófok-Debrecen2-l (l-l) További eredmények Ketten már kiváltak a keretből Kosárlabda A 17. helyért: MÁV Nagy- kanizsai TE—BKV Előre 81-79 (35-36). NB I. nők, Budaipest. V.: Szamos, Szász. A végig változatos, hallatlanul izgal­mas mérkőzésen harcolta ki taváibbi élvonalbeli szereplé­sét a kanizsai együttes. Leg­jobb dobóik: Bogyai 19, Si­monná 17, Szabó 15, Petényi 13. ■Kézilabda Nagykanizsai Tungsram- Hőgyész 39-24 (21-15). NB I. B-csopart, férfiak. Nagykani­zsa, 200 néző. V.: Gőzsy, Rá­kóczi. A gólokban gazdag ta­lálkozón 22-20 után ellenáll­hatatlanul játszott a kanizsai gárda, amely alaposan vissza­vágott az őszi vereségért és ezzel megerősítette második helyét. PMSC-Tourus 19-17 (11-7). NB I. B-csoport, nők. Buda­pest. Legeredményesebb pécsi góldobó Tóth (9). Május 1-jén, Menyhért Mészáros László dedikálja Hofi Maffia c. könyvét 10.30-órátóla Kossuth Lajos utcában, a FÉK előtt, (rossz idő esetén az előcsarnokban) 16.00 órakor a MIKRO FÉNYPONT VIDEO SZALONBAN, Pécs, Sarohin t. u. 55. (9143) n mciI sportműsor