Új Dunántúli Napló, 1991. április (2. évfolyam, 89-117. szám)

1991-04-15 / 102. szám

Lcibclcirijcjo IIBB II. Pályaedző védett a komlóiaknál BKV Előre-Komlói Bányász 2-0 (2-0) Komló, 500 néző. V.: Segovits. BKV Előre: Borsós - Székely, Sze­mere, Horváth, Woszner — Gréger, •Kertész, Varga, Bencze (Mátyás, a 75. percben) — Kovács (Szeitl, a 89. p.). Békési. Edző: Gergely Károly. Komló: Pop — Miklós, Vukmamn, T'igyi, Andreidesz - Nagy (Kiszely, 46. percben), Katona (Scbusziter, a 67. percben), Hoh- monrn, Dömény - Szatmári, Pálcsa. Edző: Kresz László. Érdekességgel szolgált a Bányász összeállítása. Az egész héten lá­zas beteg Tábit nem vállalta a védést, így Kresz László edző úgy döntött, nem oz ifi kapusnok sza­vaz bizalmat, hanem a pályaedző­ként ténykedő Popnak kérnek já­tékengedélyt, aki 1988-ban védett utol.}ára bajnokin a Zsoloay szí­neiben. A három lagymatag, így helyzet­tel sem kecsegtető komlói szöglet utón, az első vendégtámadás gólt hozott. Békési ugratta ki Kovácsot, aki rávezette a labdát Papra, 8 méteres lövése a kapus lábáról perdült a kopu jobb sarkába (1-0). A komlóiak támadásai csak a szögletekig jutottak. Az első fél­óra végén Szatmári már hatod­szor lőhetett szögletet, de a gya- •Icori ismétlések sem tettek jót a csatárnak, mert beíveléséből a köz­lekedésiek indíthattak támadást. 'Kovács ezúttal is lefutotta a vé­dőket. a 16-oson belül Andreidesz buktatta. A 30. percben jogosan megítélt 11-est Békési lőtte a ka­pu jobb oldalába (2-0). A szünetben, Nagy helyére be­állt Kiszely íveléséből a 46. perc­ben gólhelyzet alakult ki, de And­reidesz az 5-ös Sárikáról előreve­tődve a kapu mellé fejelt. A má­sik oldalon ismét Kovács-szóló kö­vetkezett, a hazaiak szerencséjére a csatár tiszta helyzetből a kapu fölé emelt. Egy perc múlva Pál­osát elsodorták a 16-oson belül, a 1i1-es elmaradt, ezért méltatlanko­dott is a közönség. Az 54. perc­ben Andreidesz az első félidőben begyűjtött sárga lap után egy pi­ros színű kártyát is kapott — be­szédért. Tíz emberrel is állandóan támadott a Bányász. Kiszely került helyzetbe, de lövésébe beleléptek a védők. Pálcsa távoli, nagyerejű lövése alig kerülte el a kaput, majd Dömény próbálkozását fogta a vendégkapus. A fővárosiak ka­pujuk elé húzódva csők a véde­kezéssel törődtek, ám 2—3 kontrá­juk veszélyt jelentett, igazán ^azon­ban nem erőltették már a gól­lövést. Ahogy a fővárosiak elképzelték, úgy alakult a mérkőzés. Gyors ve­zető góljukra a Komló csak me­zőnyfölénnyel tudott válaszolni. A hazaiak képtelenek voltak tartani a gyors Kovácsot, aki a 11-est megelőzően is jól lépett ki a vé­dőik közül. A második játékrészben percekig úgy tűnt, van esélye a Dorog-Mohács 4-0 (1-0) Dorog, 2000 néző. V.: Czöndör. Dorog: Belányi — Szépvölgyi, Var­ga, Suttovics, Borsos — Ignácz (Burkodi, a 68. percben), Harmoth, Szenczi - Tóth, Orosz (Ágoston, a 88. percben), Szedlocsek. Edző: Reszeli Sóós István. Mohács: An­tal - Újvári (Nagy E., a 46. perc­ben), Katona, Rumszouer, Reit - Kiss Gy., Becker, Kovács L., Ko­vács Z. - Hrotkó, Simon (Srugfil, a 76. percben). Edző: Weiszbart József. A 14. percben Orosz szerzett ve­zetést. Egy távoli lövésből találta el a felső lécet Tóth, s a vissza­pattanó labdát Orosz 4 méterről fejelte a kapu közepébe (1-0). A 64. percben Szedlocsek húzott el a bal szélen, majd az alapvonal közeléből remekül emelt középre, s Tóth 6 méterről a bal alsó sa­rokba bombázott (2-0). A 77. perc­ben ismét Tóth volt eredményes, ezúttal egy parázs kapu előtti jelenet végén a védőkről kipatta­nó labdát vágta nagy erővel a léc alá (3-0). A 87. percben a végeredményt Burkodi állította be, aki egy jobb oldali beívelést kö­vetően, szép mozdulattal fejelt az ötösről a jobb sorokba (4-0). Végig a hazaiak irányították a játékot, a vendégek sokat kapkod­tak, több védelmi hibájuk volt. A Dorog még azt is megengedhette mogának, hogy 11-est hibázzon. A hazaiak messze felülmúlták ellen­felüket. A mohácsiak kapura ve­szélytelenek voltak. Jók: Borsos, Szenczi, Tóth, Ignátz, Szedlocsek, ill. Antal, Becker, Kovács Z. Reszeli Soós István: - A váloga­tott keret is megtisztelte csapatun­kat a jelenlétével. Ez fel is dobta játékosaimat. Weiszbart József: - Hibát hi­bára halmoztak védőink, ilyen gó­lokat még serdülőméikőzéseken sem szabad kapni. Gonda László További eredmények BMTE-Törley-Sabaria-T. 2-1 (0-0), Nagykanizsa-Soproni FC 3-1 (0-0), Oroszlányi Bányász—III. kér. TTVE 0-0, Ajka Hungalu—Dunaferr 0-0, Szekszárdi Dózsa—ZTE 1-3 (0-0). Az NB II. állása: Nyugati csoport: 1. Haladás 21 13 6 2 43-19 32 2. ZTE 21 12 6 3 39-16 30 3. III. kér. TTVE 21 11 7 3 16- 9 29 4. Dunaferr 21 10 8 3 35-19 28 5. Oroszlány 21 7 9 5 14-13 23 6. Sabaria-T. 21 7 6 8 21-24 20 7. Dorog 21 7 5 9 22-19 19 8. Nagykanizsa 21 5 9 7 26-29 19 9. BKV Előre 21 7 5 9 23-26 19 10. Mohács 21 5 8 8 12-18 18 11. Szekszárd 21 5 8 8 19-27 18 12. Sopron 21 6 6 9 23-33 18 13. Paks 21 5 7 9 19-23 17 14. Ajka Hung. 21 4 8 9 14-21 16 15. BMTE-Törley 21 6 4 11 22-43 16 16. Komló 21 6 2 13 23-32 14 1. Pécsi MSC-FTC 1-1 X 2. Szeged-T atabánya 4-2 1 3. MTK-VM—Veszprém FC 0-1 2 4. Eintr. Frankfurt—Hamburg 0-6 2 5. B. Dortmund—1. FC Köln 1-2 2 6. B. München—W. Bremen 1-1 X 7. B. Leverkusen- Kaiserslautern 2-2 X 8. Meppen—Darmstadt 2-1 1 9. Stuttg. Kickers-Schalke 04 0-0 X 10. Bologna—Parma 1-3 2 11. Cagliari—Lecce 2-0 1 12. Juventus-Torino 1-2 2 13. Roma—Sampdoria 0-1 2 14. + 1 Pisa—Milan 0-1 2 Mai sportműsor KOSÁRLABDA. NB I., nők, elő­döntő : PVSK-Tungsram SC, Pécs várni sportcsarnok 17.45. (A 4*l- lobbvitoli bizottság döntésétől függ. hogy megtartják-e.) # Atlantic City: Bob Arum mérkőzésszervező szerint telt házra lehet számítani a pénte­ki nehézsúlyú ökölvívó világbaj- noki döntőn. A várva várt na­pon 19 500 néző tekintheti meg a bajnok Evander Holyfield és a kihívó George Foreman pár­harcát. A jegyek - 4 ezer híján — már elővételben elkeltek, pe­dig az árak igencsak borsosak. A ring körüli ülések például ezer dollárba kerülnek. • Cottbus: A hagyományos nemzetközi tornaverseny a ..ve­gyespáros” számmal fejeződött be vasárnap. A magyar Pánczél Miklós német partnernőjével a 6. helyen végzett. Bányásznak, de a kiállítás után nem tudtak ellenfelük fölé kere­kedni. A sok támadás jóformán egyetlen igazi gólhelyzetet sem ért. Jók: Szemere, Waszner, Ko­vács, ill. Vük mann. Gergely Károly: - Taktikus já­tékkal biztos győzelmet arattunk. Kresz László: — Megérdemelten nyert a BKV. Grünwald Géza Bolyban és Pakson hullottak a gólok Boly—Kaposvári Honvéd 5-0 (2-0). Boly, 300 néző. V.: Lubastyik. Boly: Volcsányi — Hrotkó, Fitt, Macsi, Rigó — Kása, Hosszú, Kirchner — Varga, dr. Papp, Biró. Edző: Tallósi István. Kaposvári Honvéd: Adóm (Kurucsai) — Kekl, Gulyás, Csokona, Priol - Kórpáti (Gyulai), Bokor, Horváth, Harsányi — Vass, Ángyán. Edző: Kö­ves László. Tetszés szerint érte el góljait a Boly. G.: Biró, dr. Papp (2, egyet 11-esből), Macsi, Varga. Siklós—Somberek 2-0 (0-0). Sombe­rek, 200 néző. V.: Cservölgyi. Siklós: Pál — Mim, Kovács, Gellén — Róz- mer, Weinert, Keresztes, Kiss, Dem- hardt (Schweiszgut) — Szabó M., Szrimácz. Edző: Lovász János. Som­berek: Szabó — Hehl, óbert, Illés — Rablánszky, Dárdai, Honvéd, Ja­kab, Szeitz (Csernik) — Tábori, Csibi. Edző: Dárdai Pál. A középpályán többet mozgó vendégcsapat megér­demelt győzelmet aratott a helyzeteit kihagyó Somberek együttesével szem­ben. G.: Weinert, Szabó. Barcs—K. Rákóczi FC 0-0. Barcs, 800 néző. V.: Szinger. Barcs: Szlo­vák — Tóth E.. Somoovi, Kovács (Nagy I.), Mangult — Minor, Ben- csik, P a Dp — Altmann (Bolhái). Szabó, Naqy II. Mb. edző: Szabó Nándor. Rákóczi: Házi — Göbölös (Neubauer), Balassa, Barna. Zsi­dói — Boqnár, Ritter (Király), Gi- litsch — Gyurics. Jurin, Adorján. Ed­ző: Bőzsöny János. Véqiq küzdel­mes mérkőzésen a keményen iátszó vendégek ellen a hazaiak rászol­gáltak egy bajnoki pontra. Kaposvári Építők SC-PVSK 0-0. Ka­posvár, 500 néző. V.: Fehérvári. Épí­tők SC: Ferencz — Györkő, Horváth, Varga, Papp — Samu (Czabula), Ba­lázs (Vida), Hochecker, Véber — Krisztán, Kiss. Edző: Landek László. PVSK: Tihanvvári — Kauffmann, dr. Brezniczky, Merkler, Reith — Bruder, Fülöp, Becker — Eckert, Németh (Sző­ke), Gulyás (Szirtes). Edző: Rónai István. A tabellán előkelő helyen lé­vő vendéqektől a hazaiak pontszer­zése dicséretesnek mondható. Csurgó—Boglárlelle 2-1 (1-1). Csur­gó, 300 néző. V.: Bata. Csurgó: Be- lovári — Pintér, C. Kovács, Kovács - Bozsó, Bódis, Kovács J., Szalai (Tóth), Beke - Horváth, Rituper (Buti). Edző: Deme Imre. Boglár­lelle: Málics — Kenéz (Toldi), Par­davi. Sümegi, Mggyar — Kötél, Riba, György, Juhász - Pusztai, Károlyi. Edző: Kenéz István. A nehéz helyzet­ben lévő csapatok találkozója elég gyengére sikerült, mindkét csapat já­tékosai igen sok hibával játszottak. A győzelmet jelentő hazai találat a 90. percben esett. G.: Horváth (2), illetve Pusztai. Paksi SE-Nagykanizsai MÁV NTE 7-0 (3-0). Paks, 900 néző. V.: dr. Csa­pó. Paksi SE: Gróf — Héregi, Sas­hegyi, Somogyi, Fábián — Lacza, Szabó, Márkus, Horváth P. — Bér­ezési, Porga. Edző: Laki Zoltán. MÁV NTE: Müller — Nagy, Né­meth L. (Kolovics), Grabant, Szőke — Kele, Papp (Szalai), Bernáth, Zsi- gulics — Mózsi, Németh I. Edző: Szalai Zoltán. A vendégek jobbára csak a védekezéssel törődtek, de mint az eredmény is mutatja, kevés sikerrel. A 6. percben Szőke büntetőt hibázott, a 37. percben Müllert (MÁV NTE) a játékvezető kiállította. G.: Porga, Somogyi (2-2), Fábián, Lacza, Márkus (11-esből). Kisdorog-Mardali 1-0 (0-0). Mar­cali, 500 néző. V.: Varga E. Kis- dorog: Szőcs - Papp, Debreceni, Páli (András), Komáromi — Vecsei, Takács, Rótb, Boros — Pilisi, Beke F. Edző: Vábró József. Marcali: Pataki — Hajdú II., Mészáros, Hajdú I., Borbély (Czuczka) — Héder, Ferencz (Urban), Szántó, Palacskó — Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. A má­sodik játékrészben jobb teljesítményt nyújtó és jobban akaró vendégek megérdemelten vitték el a számukra nagyon értékes két pontot. G.: Be­ke F. Az NB III. állása: 1. Paksi SE 20 15 2 3 48-14 32 2. PVSK 19 9 7 3 28-11 25 3. Rákóczi FC 19 10 4 5 27-17 24 4. Siklós 19 8 6 5 23-t6 22 5. Bólyi SE 20 9 3 8 35-25 21 6. MÁV NTE 20 7 7 6 25-25 21 7. K. Honvéd 19 7 6 6 20-24 20 8. Marcali 20 7 5 8 26-25 19 9. Barcs 20 4 11 5 15-21 19 10. Somberek 20 7 4 9 28-34 18 11. K. Építők 20 6 5 9 17-28 17 12. Csurgó 20 6 4 10 17-33 16 13. Kisdorog 19 6 3 10 26-32 15 14. Boglárlelle 20 5 3 12 16-28 13 15. M.-szászvár 19 5 2 12 16-34 12 16. D. Vasas V i s s z a 1 é p e 11 lUlegyebcijnolcság Megbotlott a P. Postás Bicsér- den, sok gólt hozott a Sellye—Új- petre mérkőzés. A többi meccsen azonban kevés gól esett. Beremend—Szentlőrinc 3-0 (1-0). Beremend, 200 néző. V.: Poszt. Könnyedén vette a Beremend a mérkőzést, ezért nem rúgott több gólt. G.: Schulteisz, Fülöp, Borsos. Harkány—Szajk 0-0. Harkány, 300 néző. V.: Sólyom. Küzdelmes, sok hibával tarkított mérkőzés, igazsá­gos döntetlen. Sellye—Újpetre 3-3 (2-1). Sellye, 400 néző. V.: Szőke. Nagy küzde­lemben a lelkes Újpetre megérde­melte a döntetlent. G.: Goják (2), Varga; illetve Jávorka (2), Bősz. Bicsérd-P. Postás 0-0. Bicsérd, 150 néző. V.: Kelemen. A szerve­zetten védekező hazaiak rászolgál­tak az egyik pontra. Töttös—Szigetvár 0-0. Töttös, 200 néző. V.: Szloboda. A hazai csa­pat a kevés helyzetét is elpuskázta. Szombati eredmények: P. Zsolnay —PEAC 0-1, PBTC—Sásd 1-0, Vasasi B.—P. Kinizsi 2-1. A megyei 1. osztály állása: 1. PEAC 21 16 4 1 50-17 36 2. P. Postás 21 15 5 1 42-19 35 3. Sellye 21 13 7 1 52-18 33 4. Újpetre 21 12 5 4 33-19 29 5. Szajk 21 10 5 6 40-22 25 6. Beremend 21 8 8 5 31-25 24 7. Töttös 21 9 4 8 26-29 22 8. P. Zsolnay 21 10 1 10 32-25 21 9. Harkány 21 8 5 8 32-28 21 10. P. Kinizsi 21 7 2 12 29-35 16 11. Bicsérd 21 5 6 10 24-32 16 12. Szigetvár 21 5 5 11 25-36 15 13. PBTC 21 5 5 11 14-39 15 14. Sásd 21 3 4 14 19-44 10 Vasasi B. 21 4 2 15 19-44 10 16. Szentlőrinc 21 2 4 15 18-54 8 A Pécs városi sportcsarnok igaz­gatósága értesíti a PMSC férfi és a Babits Gimn. női kézilabdázóit* hogy ott számukra az edzés ma fél órával korábbon keződik a ko­sárlabdamérkőzés miatt. aj Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja yv» íli Felelős vezető az ügyvezető igazgató I f| II II 11IJ.II Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ ílnnln Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN 1 L\ 1 IU Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető — ............... : Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 T elefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320 Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, félévre 1194 forint, egy évre 2388 forint ISSN 0865-9133 Asztalitenisz PEAC-Zöldért-BVSC 16-9. NB I., férfiak, Budapest. Pécsi győz­tesek: dr. Szita (5), Diófási (4), Gyén (3), Bocz (3). PEAC- Zöldért—Tisza SE 15-10. NB I., férfiak, Pécs. Pécsi győztesek: dr. Szita (5), Gyén (4), Túri (3), Diófási (2), Bocz (1). Biztos győzelmeikkel a pécsiek az utolsó két forduló előtt a 3. he­lyen állnak. Kézilabda Javított helyzetén a Komló Komló-Dunaferr 27-20 (12-9) NB I. férfiak. Komló, 1200 néző. V.: dr. Gyöngyösi, dr. Ké­kes-Szabó. Komló: Sevcov Bu­rán (3), Takács, Papp L. (3), Papp G. (4), Nyeretyin (6), Ambrusits (6). Csere: Pengő (kapus), Keszthelyi (5). Edző: Kiss Szilárd. Az eredetileg kijelölt játékve­zetői páros, a Soós-Soltész ket­tős a PMSC—Komlói Bányász mérkőzésen történtek miatt nem vállalta a kiesési rangadót. A Komló is változtatni kényszerült, a kapus Kulcsár gerincproblé­mái miatt Sevcov került a he­lyére, így a balkezes szovjet át­lövőnek, Domasenkónak nem jutott hely. Zsúfolt ház, óriási hangza­var, kemény játék és fej-fej melletti csata jellemezte az el­ső negyedórát. Két emberhát­rány, két kimaradt 7 m-es elle­nére a komlóiak tartották a döntetlent. A következő 15 perc egyértelműen a Bányászé volt és nem egy szemet gyönyörköd­tető megoldással szereztek a félidő végéig háromgólos előnyt. Ebben az időszakban a Dunaferr Wágenbach 7-es gól­jaival tartotta magát. A második félidő elején a Bányásznak többször lehetősé­ge kínálkozott a megugrásra, de csak 10 perc után tudták előnyüket növelni. Ezután azon­ban a vendégek közel tíz per­ces gólszünetre kényszerültek, olyan fegyelmezetten állt a he­lyén a hazai védőfal, s ha még­is átjutott egy-egy lövés, a ka­puban Sevcov parádézott. En­nek köszönhetően a 45. perc­ben már 19-12 volt az állás. Az egykoron Komlón is iátszott dunaújvárosi Wágenbach per­cei következtek, 5 gólosra csök­kentette a hátrányt, ám Nyere­tyin is megmutatta mit tud, így a hajrában, néhány perccel a lefújás előtt mór 8 góllal vezet­tek Ambrusitsék. Ezt az előnyt nem sikerült megtartani, ami pedig azt jelentette volna, hogy a bajnokság végén a jelenleg pontegyenlőségben álló két csapat közül a Komló végez előrébb. így a Dunaújváros áll jobban és a szép siker ellenére továbbra is veszélyezteti a ki­esés a Bányászt. G. G. Vízilabda Külker SC-TASI 11-11. OB IN. férfiak, .Budapest. Pécsi góllövők: Katies, Rely (3—3), Vándor, Arató (2-2), Érdi. AKCIÓ a MINŐSÉG és a DIVAT jegyében! Az ország egyik legnagyobb cipőnagykereskedése új márkanév és márkavédjegy bevezetésével igyekszik a fogyasztók egyre magasabb igényét kielégíteni. Márkanévvel ellátott termékeinket a kijelölt üzletekben mindig megtalálhatják a vásárlóink. Tekintse meg Ön is! Pécsett az Ifjúsági Áruház Kossuth L. u. 12. alatti cipőboltban. (2065, SKtÉUlmmfmi