Új Dunántúli Napló, 1991. március (2. évfolyam, 59-88. szám)

1991-03-31 / 88. szám

Nem talállak gélt Ujmecsekalján PHSC—Vesiprém 0-0 Újmecsekalja, 8000 néző. V.: Rácz. PMSC: Bodnár - Tom­ka, Balog, Braun, Palaczky — Megyeri, Bódog, Medgyes, Czéh — Lovász (Lehota, a 69. percben), Belansky. Edző: Ga­rami József. Veszprém: Végh - Bimbó - Bognár, Kelemen, Szécsi — Csornai. Kiss (Ger- sics, a 79. percben), Csik - Rugovics, Horváth I., Claude (Horváth II., a 63. percben). Edző: Dunai Antal. Már az első percben eldönt- hette volna a mérkőzés sorsát Braun, mert Belansky jobb oldali szöglete nyomán át­szállt a labda a védők fölött, a hátvédet találta helyzetben, csakhogy ő rosszul találta el ballal, így a védők felszaba­díthattak. A kimaradt helyzet megbosszulta magát, mert a gyorsan kialakult párok nem sok lehetőséget biztosítottak egymásnak. A veszprémiek a középpályán fogták meg a Pécset, amit Megyeri hosszú keresztlabdákkal próbált kike­rülni. Negyedóra elteltével Rugovics szabadult meg Pa- laczkytól, de a 18 méterről ellőtt labdája elsuhant a jobb kapufa mellett. A 26. percben ismét Braun lábában volt a gól lehetősége, csakhogy ez­úttal az égbe küldte az ötösön a labdát. Fél óra elteltével meglódultak a vendégek, Cso­rnai előreivelését hiába küldte kapura Kelemen, Bódog fel­szabadított. Az ellentámadás során Belansky indította Pa- laczkyt, akinek oldalról tör­tént beadása után Lovász elöl mentettek a vendégek. A fél­idő hajrájában Megyeri te­remtett helyzetet egy szabad­rúgás nyomán a veszprémi ka­pu előtt, de a beívelt labda Balog fejéről hagyta el a pá­lyát a jobb kapufa mellett. Szünet után Lovász iramod­hatott meg Végh kapuja felé, ám nem vállalkozott, átadását pedig lefülelték a védők. Fel­lazultak a párok, így egyre színesebb, változatosabb lett a találkozó. Különösen a ha­zaiak csipkedték magukat, minek eredményeként az 59. percben Lovász felvágásáért Kelemen kapott sárga lapot. Belansky beívelését ezúttal is Balog küldte fejjel a kapu mellé. Sorozatban ívelhette a szögleteket Belansky, csak­hogy ezúttal túl magasra sike­rültek a labdaívek, így nem jelentettek különösebb veszélyt a veszprémi kapura. Állandó­sultak a pécsi támadások, gól­helyzetet azonban nem tudtak összehozni a piros-feketék, mert vagy túlkombinálták a tá­madásszövést, vagy a határo­zott vendégvédők álltak jól a lábukon, bár a 74. percben éppen ezért járt sárga lap Bognárnak, aki Belanskyt vá­lasztotta el szabálytalanul a labdától. A hazai támadások erősítésére Czéh húzódott a középcsatár posztra, ekkor azonban a szélek maradtak gazda nélkül. Az utolsó roha­mok eredményeként Belansky nyargalhatott a vendégek ka­puja felé, de Bimbó még a 16-os oldalvonala előtt álljt parancsolt neki, ő is megkap­ta a sárga figyelmeztetőjét. Két masszív védelemmel rendel­kező csapat találkozott ezen a hű­vösre sikerült böjtöt záró szomba­ton. Hiába ontotta mindkét csapat előtte hazai pályán a gólokat, ez­úttal adósak maradtak a gólgyár­tással. Szervezett védekezésével a Veszprém az első félidőben meg­bénította a mindent középen eről­tető pécsiek rohamait, s bár szünet után a piros-feketék kezdeményez­tek többet, képtelenek voltak élni az általuk kikényszeritett helyzetek­kel. A PMSC hiába növelte lét­Általában egymásra ügyeltek a játékosok, így a labda ma­radt árva Fotó: Szundi György számfölényét a hajrában a támadó harmadában, az önfeláldozóm!, né­ha túl keményen védekező vendé­gek ellen ezúttal meg kellett elé­gednie a pontosztozkodással. A kapuban Bodnárt nem tették különösen próbára. A hátvédsorban Balog, Palaczky, Braun volt a sor­rend. Az utóbbi nagyon emlékeze­tessé tehette volna 51. NB l-es mér­kőzését, ha a két nagy helyzete közül csak egyet is értékesig A kö­zéppályán Czéh és Megyeri a tá­madások segítésével, mig Medgyes és Bódog a védekezés támogatósá­val jeleskedett. A csatárok közül csak Belansky dicsérhető. Siófok, 3000 néző. V.: Nagy H. J. Siófok: Bíró — Keszeg, Zone, Olajos, Szabó — Katona, Zsadányi (Badea, a 75. perc­ben), Fodor, Meksz (Magyar, a 35. percben) — Ozsváth, Kómán. Edző: Varga István. Békéscsaba: Gulyás — Szen­ti, Ottlaikón, Zahorám, Major L. (Belvan, a 85. percben) - Horváth, Árgyeláo, Csató, Mfklya (Nagy, a 90. percben) — Csanálosi, dr. Kovács. Edző: Víglh Tibor. Az első negyedórában vál­tozatos jó i romiban, de igen gyenge színvonalán játszott a lleért csapat. A haizaiaV tómad­Váci Izzó-Videoton-Waltham 2-2 (2-1). Vác. 3000 néző. V.: Bognár. GóHövő'k: Bekő (15. p.. öngól), Gyimesi (19. p.), ill. Sa'Mái (20. p.). Földes (57. p.). Debrecen-Újpest 0-0. Deb­recen, 6000 néző. V.: Né­meth L. Bp. Honvéd-Volán SC 4-0 (1-0). Kispest, 3500 néző. V.: Lázfn. Góllövő: Gregor (44. p., 11-esből, 66. p.), Pisont (56. perc), Csehi (75. p.). Tatabányai Bányász-Vasas 2-1 (1-0). Fáy u., 2000 néző. V.: PiHer. Góllövő: Klausz (40. perc), Váczi (78. p.), ill. Na­der (60. p.). Ferencváros-Szeged 1-0 (0-0). Szeged, 5000 néző. V.: Hartmann, Góllövő: Nacer (84. p.). A vendégeknél Bimbó, Csik, Cso­rnai és az első félidőben Rugovics játszott átlagon felül. Garami József: - Végig küzdelmes mérkőzésen hiába támadtuk végig a második félidőt, nem tudtuk feltörni a masszív veszprémi védőfalat. Dunai Antal: — Az első fél­idő a miénk volt, szünet után nagy nyomás nehezedett a vé­delmünkre, de szerencsére ki­bírták gól nélkül a fiúk. Kapu László taik többet, de veszélytelenül. A második félidőben esett az iram, sok volt az eladott lab­da és a szabálytalanság, a hazai fölény továbbra ts tar­tott, de rengeteg helyzet to­vábbra is kihasználatlan ma­radt. Varga István: — Végig tá­madtuk a métikőrésit, de gólt most sem tudtunk elérni, pe­dig végig becsületesen küz­dött a csapat. Vígh Tibor: — A játék képe alapján rószoigóftuníc az egyik pontra. iMolnár József MTK-VM-Győri Rába ETO 2-1 (2-0). Hungária körút, 1500 néző. V.: Kovács L. Gólszer­zők: Balogh (23. p.). Somogyi (41. — öngól), illetve Farkas S. (87.). Sárga lap: Horváth (52.), illetve Mörtel (89.). Jók: Hannich, Cservenkai, illetve Huszár. Az NB 1. állása: 1. Bp. Honvéd 19 14 3 2 37-13 31 2. FTC 19 13 3 3 37-12 29 3. Váci Izzó 19 12 3 4 29-20 27 4. Veszprém FC 19 8 8 3 22-14 24 5. PMSC 19 10 3 6 22-13 23 6. Tatabánya 19 8 7 4 21-17 23 7. MTK-VM 19 7 4 8 24-28 18 8. Videoton-W. 19 6 5 8 25-27 17 9. Békéscsaba 19 7 3 9 21-24 17 10. Siófok 19 4 9 6 13-19 17 11. Rába ETO 19 5 5 9 23-27 15 12. Szeged SC 19 5 5 9 12-22 15 13. Debrecen 19 4 5 10 14-23 13 14. UTE 19 5 3 11 19-29 13 15. Vasas 19 5 2 12 22-33 12 16. Volán FC 19 4 2 13 18-38 10 T O TG 1. Siófok-Békéscsaba 0-0 x 2. PMSC-Veszprém FC 0-0 x 5. Váci I zzó—Vi d eo ton - W. 2-2 x 4. Bologna—Roma 2-3 2 5. Cagliari-Parma 2-1 1 6. Genoa-Sampdoria 0-0 x 7. Lecce—Fiorentina 2-0 1 8. Napoli-internazionale 1-1 x 9. Pisa—Atalanta 0-2 2 10. Foggia—Udinese 2-2 x 11. Ascoli—Cremonese 0-0 x 12. Verona—Ancona 2-0 1 13. Salernitana—Lucchese 0-0 x + 1 14. Debreceni VSC-UTE 0-0 x Labdarúgó NB III. Paksi SE-Csurgó 2-1 (1-1). Csurgó, 300 néző. V.: Szőke. Paks: Gróf - Somogyi, Hor­váth P., Héregi, Fábián (Má- csik) — Lacza, Porga, Márkus, Szabó — Haraszti (Horváth J.), Bérezési. Edző: Laki Zoltán. Csurgó: Befövő ri — Pintér, C. Kovács, Kovács, Beke - Bozsó, Bódis, Horváth Z. (Ko­vács J.), Szalai - Horváth L. (Tóth), Lituper. Edző: Deme Imre. A nagyobb játékerőt képviselő listavezető vendégek ellen a fegyelmezettebben és lelkesebben látszó csurgóiak 80 percig döntetlenre álltak, ekkor egy súlyos védelmi hiba döntött a paksiak javára. A játék képe alapján a döntet­len eredmény igazságosabb lett volna. Gál lövők: Porga. Mócsik, ill. Kovács. Motocross országos bajnokság Komlón A második futam Kamrás javára döntött A komlói cross-húsvét tegnap dél­előtti edzésén gyorsan kiderült, az esőáztatta pálya jó néhány moto- crossozót megoldhatatlan feladat elé állít. A versenyzők közül mind­össze öten tudták megmászni a siratófalakat, ezért gyorsan döntött a versenybíróság, négy komoly emelkedőt kiiktattak, így kevésbé volt fogós a pálya. A tervezett négy futam közül a kedvezőtlen idő és a felázott pálya miatt csak kettőt bonyolítottak le. Az idény­nyitó magyar bajnoki futamok kö­zül az I. osztályúak 125 kem-es versenyére 22-en neveztek, de csak 14-en vállalták az indulást, és az első futamban csak 10-en érkeztek a célba. Kamrás lett a verseny nyertese és kapta meg a Garancia—Láger- max Kft. által felajánlott 20 ezer forintot. Jobb időjárást remélnek mára a komlói TE—Sl klub szervezői, s bíznak abban, hogy nemcsak a tegnap elmaradt II. osztályú 125 kem-es bajnoki futamokat, hanem a junior 80 kem-esek versenyét és a 250 kem-es mezőnyt is pályára tudják engedni. Az első nap eredményei: I. osz­tályú, 125 kem: 1. Kamrás Károly (Fer-éksz), 2. Horváth Pál (Surján SE), 3. Jeszenszki Péter (Surján SE), 4. Nagy Ferenc (Surján SE), 5. Balogi Zoltán (ASTRA). G. G. ÚJ vascirnapi Uj vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja __ _ _ . Felelős vezető az ügyvezető igazgató 11 1 nnn * l S f Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ ít * ** '"r Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN ; Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető ■íí^^m?ÍTiTi i íiim .mi Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hirlapkézbesitő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, <. posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900. közvetlenül vagy postautalványon, v -lamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra Előfizetési dfj egy hónapra 37 forint, negyedévre 111 forint, félév.«* 22.’forint, egy évre 444 forint ISSN 0865-9125 Siófok-Békéscsaba 0-0 A --------------------------------­T ovábbi eredmények Lafrrfarikgjii IUB II. Nagykanizsai Olajbányász- BKV Előre 4-2 (2-2) Nagykanizsa, 1500 néző. V.: Balajti. Nagykanizsai Olajbá­nyász: Kovács — Tóth, Kepe (Martiinkovics, a 93. percben), Horváth Z., Iványi — Hegedűs, Farkas, Visnovics — Dómján, Skublics, Fűlsz. Edző: Németh Lajos. BKV Előre: Sárközi — Székely, Waszner, Varga, Gré- ger — Horváth (Szeitl, az 56. percben), Feleki, Szapla'ki, Bé­kési — Mayer, Kovács (Má­tyás, a 72. percben). Edző: Gergely Károly. 8. perc. Remek támadást vezetett Hegedűs, akinek 16 méteres lövése kipattant a ka­pusról, a fabdóra rajtoló Hor- váthot az 5 és felesen Wasz­ner elütötte. A büntetőt Dóm­ján biztosan lőtte a bal sa­rokba. (1-0). 22. perc: Kovács a 16-oson mesteriem játszotta meg a lab­dát, aki nagy gólt lőtt a bal felső sarakba. (l-1). 26. perc: Hegedűs baloldali szögletét Kepe fejjel csúsztat­ta kapura, omely a kapufáról pattant a hálába. (2-1). 43. perc: Kovács keverte meg a hazai védőimet, aki 12 méterről lőtt a kapu balolda­lába. (2-2). 84. perc: Visnovics remekül lépett ki a védők közül, 10 méteres lövése a kapusról Dómján elé pattant, aki 5 méterről nem hibázott. (3-2). 91. perc: Fuisz viharzott el a szélen, akinek belőtt labdá­ját Dom ián 16 méterről nagy erővel vágta a kapuba. (4-2). Németh Lajos: — A csapat ezúttal remekül játszott, a já­tékosaik villogtak, akik minden dicséretet megérdemelnék. Gergely Károly: - Védel­münk gyengeségeit a csatársor ezúttal nem tudta kiegyenlíte­ni. Balogh Antal igazgatója úgy nyilatkozott, hogy jövőre nem Dakarba, ha­nem a dél-afrikai Fokvárosba futhat be a verseny mezőnye. fi irtai sportműsor Labdarúgás. NB II.: Komlói Bá­nyász—Mohácsi Új Barázda Tsz SE, Komló, 16.00, Paksi Atomerőmű— Sabaria, Paks, 16.00, Olajbányász— Szekszárdi Dózsa, Nagykanizsa, 16.00, Dorogi Bányász—ZTE, Dorog, 16.00, NB III.: Boly—PVSK, Boly, 15.00, Marcali—K. Honvéd, Marcali, 15.00, K. Építők—MÁV NTE, Kapos­vár, 15.00, Mázaszászvár—Kisdorog, Mázaszászvár, 15.00, Barcs—Siklósi Tenkes, Barcs, 15.00, Somberek— Boglárlelle, Somberek, 15.00, Megye­bajnokság: Sellye—Sásd, Sellye, 16.00, Újpetre—Szigetvár, Újpetre, 16.00, Töttös—Szajk, Töttös, 16.00, Megyebajnokság, B. osztály: Pécs- várad—Pécsi Gázmű. Pécsvárad, 16.00, Hetvehely—Olasz, Hetvehely, 16.00, Kishárságy—Drávafok, Kis- hárságy, 16.00, Hidas—Dunaszekcső, Hidas, 16.00, Felsőszentmárton—Vil­lány, Felsőszentmárton, 16.00, Ké­mes—Bükkösd, Kémes, 16.00. Nem­zetközi húsvéti torna, Harkány: Ba­tina—Beremend, 14.30, Schreitheim— Harkány, 16.15. Motocross. Nemzetközi meghívá­sos, komlói pálya, 10.00. Kerékpár. Lepka Kupa, Szigetvár, 10.00, Április 1., hétfő: Labdarúgás. Nemzetközi húsvéti torna, Harkány: Schreitheim—Bere­mend, 14.30; Batina—Harkány, 16.15. A PMSC-Veszprém mérkőzés eredményét eltaláló ol­vasóink közül a sorsolásnál a szerencse Szili Péter, 8130 Enying, Zalka M. út 28. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 200 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje pénteken déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, melyet szerkesztőségünk címére: Új Vasárnapi Dunántúli Napló (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Békéscsaba-PMSC: ......................................... P ótmérközés: Ferencváros-Siófok: ......................................... A pályázó neve: ........................................................................ Lakcíme: .................................. K omlóiak figyelem! Húsvét hétfőtől újra üzemel a Fekete Gyémánt Étterem Vállaljuk:-lakodalmak-bankettek-családi estek megrendezését Játék, szórakozás! Zene minden este. Legyen Ön is a vendégünk! Jó szórakozást kíván az új üzemeltető Kovács Gyula Nyitva: hétfőtől csütörtökig 11-24-ig, péntek-szombat-vasárnap 11-02-ig _______________ ____ <17») P árizs-Dakar helyett Párizs-Fokváros ? Idén tizenharmadszor szá­guldott végig a Szaharán a Párizs-Dakar-rali mezőnye. Gilbert Sabine, a verseny