Új Dunántúli Napló, 1991. március (2. évfolyam, 59-88. szám)

1991-03-25 / 82. szám

Biztató idény­kezdet a mezőn Baranya megye idei mezei futó­bajnokságán 16 futamban 341 ver­senyző érkezett célba. Az 508-as Szakmunkásképző Intézet és a volt Mólom község közötti réten reggel 9-től öt órán keresztül folyt a ver­seny. A 11-12 éves leányok kezd­ték a sort kb. 1500 méteres távon, majd a fiúk, s utánuk a 13-14-15 évesek következtek egyre hosszabb távú követelményekkel. Végül a fel­nőtt férfiak 7 km-es bajnoksága zárta a műsort. A 16 egyéni és 12 csapatbajnok­ságon hat egyesület, valamint há­rom iskola osztozott: a PVSK 8, a Komló 6, a Bázis SC 5 győzelme mellett feltűnően jól szerepelt Má- riakéménd 3 első hellyel. Két baj­nokságot nyert a TASI, egyet-egyet a Boly, Sásdi DSE és a pécsi Anikó utcai iskola. Az általános iskolák vándorserle­gét és a pontversenyt Máriakéménd nyerte. Olasz, Boly, Nagypeterd volt a további sorrend, iá versenyt láthattunk a felnőtteknél. A férfi­aknál az egykori válogatottak, or­szágos bajnokok mind rajthoz áll­tak, sőt, több éves kihagyás után a volt maratoni bajnok, a 36 éves Bauer is elindult és némi meglepe­tésre a győztes Kardos után meg­szerezte a második helyet, harma­dikként Szabó G. (3 éve maratoni bajnok), majd öccse, Szabó T. ér­kezett a célba (mindannyian a PVSK színeit képviselik). A nőknél Csoboth (PVSK), Csizi (Komló) és Dér (PVSK) volt a sorrend. Az ifjúsági fiú mezőny győztesének ne­vét — Horváth Gábor (Bázis) — érdemes megjegyezni, komoly tehet­ségnek ígérkezik. További győztesek, férfiak: Ser­dülő „A" — 16—17 évesek: Pénzes (Bázis). Serdülő „B", 15 évesek: Mentzel (PVSK); 14 évesek: Buda- házy (KBSK); 13 évesek: Kutasi (KBSK). Általános iskolák: 12 éve­sek: Deli (Sásd); 11 évesek: Kő­műves (Komló, Gagarin). Lányok, ifjúságiak: Czene (PVSK). Serdülő „A": Ekler (KBSK). Serdülő „BM, 15 évesek: Csupor (PVSK); 14 éve­sek: Hengl (Máriakéménd); 13 éve­sek: Pintér (KBSK). Általános isko­lák: 12 évesek: Szűcs (Pécs, Ani­kó u.); 11 évesek: Vudi (Mária­kéménd) . Villányi Nándor Kezei labda ETO-Komlói Bányász 22-16 (14-11) MB I. ffi mérkőzés. 1200 né­ző. V.: Banna, Völgyi. Komlói Bányász: Kulcsár — Burán i(1). Takács (1), Paipp L. (3), Pa pp G. (2), Nyeretyin (8), Julhász (5). Cseréik: Pengői(lka- pus), Tamaserrkó (2), Keszthe- Jyi. Edző: Kiss Szilárd. Kezdetben a vendégek szin­te minden támadási kísérlete góllal végződött, az esélye­sebb hazai együttes csak a 11. pereiben tudott 3 gólos előny­be szert tenni. Később Nyere- tyín egy perc alatt megítélt két büntetőből, valamint egy eladott győri labdából újra szorossá tette az állást. A szünet után szaporodott a kiállító so'k száma, a játék semmivel sem lett job'b, a kü­lönbség sem nőtt a két csa­pat között. A vendég Koimló még kettős emberhátrányból is gólt ért el és nagy csatá­ban 5-5-ös döntetlennel vég­ződött az Iváncsilk—Nyeretyin hetes párbaj. A Rába az utol­só negyed küszöbére négygó­los előnnyel érkezett, nem kis mértékben a névnapját gól- szériával ünneplő Felföldi jó­voltából. Még így sem tudott a hajrában látványos játékkal kirukkolni, sőt a Komlónak újabb lehetőségei voltak a szépítésre, óm ezekkel már nem tudott mit kezdeni a na­gyon kevés gólt hozó befeje­zésben. A Rába ETO legjobb do­bói: Iváncsik 8, Felföldi 7. A világbajnoki címvédő bra­zil Ayrton Senna első hazai Grand Prix-diadalát aratta, miután az interlagosi pályán megrendezett Brazil Nagydíj Forma 1-es autós gyorsasági világbajnoki futamon, a leg­gyorsabbnak bizonyult. Eredmények: 1. Ayrton Sen­na (brazil, McLaren), 2. Ric­cardo Patrese (olasz, Wil­liams), 3. Gerhard Berger (osztrák, McLaren). A vb-pontverseny állása a 2. futam után: pilóták: 1. Senna 20, 2. Prost 9, 3. Pi­quet és Patrese 6-6 pont. Márkák: 1. McLaren 24, 2. Ferrari 10, 3. Benetton és Williams 6-6 pont. Megye­bajnokság Nincs változás az első hat he­lyen a tabellán, az élen tovább tart a hármas versenyfutás. A Pos­tás és a PEAC nem tudja a Sely- lyét leszakítani. Beremend-P. Zsolnay 2-1 (1-0). Beremend. 200 néző. V.: Bencsik. Nagyobb különbségű is lehetett volna a hazai qyőzelem. G.: Fü- löp, Müller I., illetve Sovák. Szigetvár-Sásd 2-1 (1-0). Sziget­vár, 150 néző. V.: Rugási. Szeren­csés hazai győzelem. G.: Bodó (11-esből), Kiss, illetve Horváth. Sellye-Vasasi Bányász 3-1 (1-0). Sellye, 400 néző. V.: Bata. Sport­szerű mérkőzésen könnyedén nyert a hazai csapat. G.: Pfeiffer (2), Bódog, illetve Varga. Bicsérd—Pécsi Kinizsi 4-1 (1-0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Keresz­tes. A szétesően játszó hazai csa­pat ellen simán nyert a Bicsérd. G.: Kajdon, Major, Papp (2). ill. Vető. Harkány-Szentlőrinc 5-1 (1-0). Szentlőrinc, 150 néző. V.: Sólyom. Fölényesen nyert a vendégcsapat. G.t Pazaurek, Affenthaler (2), Ta­kács (2), ill. Kasza (11-esből). Szajk—PBTC 2-2. Szombaton játszották: P. Postás— Üjpetre 2-0, PEAC-Töttös 2-1. A megyei 1 osztály állása: 1. PEAC 18 13 4 1 44-16 30 2. P. Postás 18 13 4 1 35-18 30 3. Sellye 18 12 5 1 42-13 29 4. Újpetre 18 10 4 4 24-15 24 5. Szajk 18 9 4 5 36-21 22 6. P. Zsolnay 18 9 1 8 26-22 19 7. Beremend 18 6 7 5 22-22 19 8. Töttös 18 8 3 7 24-26 19 9. Harkány 18 7 4 7 29-24 18 10. Bicsérd 18 5 5 8 24-26 15 11. P. Kinizsi 18 6 2 10 25-30 14 12. PBTC 18 4' 5 9 13-30 13 13. Szigetvár 18 4 4 10 19-32 12 14. Sásd 17 3 3 11 18-35 9 15. Vasasi B. 17 3 1 13 14-36 7 16. Szentlőrinc 18 1 4 13 16-45 6 OTÓ 1. Rába ETO-Bp. Honvéd 1-1 x 2. UTE-Tatabánya 0-1 2 3. Videoton-W.—MTK-VM 3-0 1 4. Kecskeméti SC-Baja 2-0 1 5. Szolnok—Diósgyőr 1-2 2 6. Bochum—Dortmund 2-2 x 7. Kaiserslautern- Bayern München 8. Karlsruhe-Nürnberg 9. Atalanta-Lazio 10. Internazionale-Milan 11. Roma—Juventus 12. Torino—Genoa 13. Udinese-Ascoli + 1 14. Cremonese-Verona 2-1 1 2-0 1 4- 1 1 0-1 2 0-1 2 5- 2 1 1-0 1 1-1 Kosárlabda PVSK-Sopran 103-87 53-47. NB I. női mérkőzés, Sopron. Legjobb pécsi kosárdobók: Sztojkovics 36, Vilutyte 32. Mai sportműsor Diáksport. Mezei futás városi dön­tője, 508-as Szakmunkásképző Inté­zet mögötti terület, 15.00. Még több gólt lőhettek volna a mohácsiak Mohácsi Új Barázda Tsz SE-BMTE-Törley 3-0 (I-0) Mohács, 1300 néző. V.: Ké­ri. Mohács: Antal - Újvári, Katona, Kiss Gy. Reit — Nagy E., Becker, Héjjas (Simon, a szünetben), Kovács Z. — Mar­tina (Kovács L., az 55. perc­ben), Jelenő. Edző: Weiszbart József. BMTE-Törley: Lippai - Martin, Bátyi (Takó, a 61. percben), Csikós (Sztrizsakov, a szünetben), Cseresznyék - Stramyóczki, Horváth, Herbály, Godó — Jankov, Kénoszt. Edző: Sárközi Lőrinc. Lüktető, izgalmas volt az elején a játék, jól szórakoz­tak a nézők, annak ellenére is, hogy egyremásra hagyta ki helyzeteit a Mohács. A 32. oercben aztán emberelőnybe kerültek a Dana-partiak. Jele­nő kopott kitűnő labdát a jobb szélen, lefutotta a védő­jét, de mikor a 16-oshoz ért, Horváth hátulról elkaszálta. Kéri játékvezető a vendégek középpályásának habozás nél­kül felmutatta a piros lapot. A 39. percben megszületett a vezető gól. Kiss Gy. futott fel középen, meg is kapta a labdát, felnézett, majd a kö­répen kiugró Becker elé tá­lalt, aki az eléje vetődő ka­pus mellett a jobb sarokba gurított (1-0). A második félidő is kima­radt mohácsi helyzetekkel in­dult. Aztán az 55. percben Martina javított. Az addig so­kat hibázó csatár - miközben a gyúró már jelezte, hogy őt akarja lecserélni Weiszbart edző — Nagy E. szólóját kö­vetően 15 méterről hatalmas gólt lőtt - igy a nézők vas- tapsa kísérte az öltözőbe. (2-0). Nem sokáig ünnepelte Mar­tinát a hazai szurkolósereg. A irözépkezdés után Beckerhez került a labda, s ő ragyogó szóló után a kapust is kicse­lezve megszerezte csapata 3. gólját (3-0). Nem állt le a Mohács, az emberhátrányban tévő ellenféllel szemben sorra dolgozta (és hagyta) ki hely­zeteit. Időnként akkora fölény­ben játszottak a hazaiak, hogy majd felbillent a pálya, az eredmény azonban a hát­ralévő időben már nem vál­tozott. Jók: Kiss Gy., Becker (a me­zőny legjobbja), Kovács Z„ Jelenő, illetve Herbály, Ké­noszt. Weiszbart József: - Az eredmény nem igazán tükrözi a játék képét, Ha csatáraink csak minden harmadik hely­zetüket kihasználják, megdup­lázhattuk volna góljaink szá­mát. Sárközi Lőrinc: — A korai büntető eldöntötte a mérkő­zést. Fegyelmezettségben nem voltunk versenyben a Mohács­csal.- pauska ­III. kér. TTVE-Komlói Bányász 2-1 (M) Budapest, 600 néző. V.: Molnár I. III. kerület: Zaj — Kr'rszt, Tóth G., Tóth J. L., Ko­vács - Lilíik, Szoibó, György, Tóth II. L. (Szeicz a szünet­ben) — Muraközi, Áfky. Edző: Eich László. Komló: Tálbit — Miklós, Vukmann, Tigyi, And- reidesz — Szatmári, Katana, Torna, Dörnény — Pálosa (Hohmann a 71. percben), Stemler (Kiszely a 77. perc­ben). Edző: Kresz László. A 13. percben Pálosa elfu­tott a jobb oldalon, beadá­sát Katona tovább passzolta Stemlernék, aki 15 méterről a kapu bal sarkába lőtt. (0-1) A 22. perében jött az egyen­lítés. György erős lövését Tá- bit kiütötte, Muraközi a ki­pattanó 'labdát kapuba gurí­totta. (1-1) öt perc múlva Pálosa egyedül kitört, de 16 méterről elhamarkodva, a ka­pu mellé durrantad, majd nem sokkal később Torna átadá­sát nagy helyzetben kapu mel­lé vágta. A szünet után a 66. perc­ben Katona indításával a vé­dők közül kilépő Pálosa a ki­futó kapus fölött át akarta emelni a labdát? amit a ka­pus elsodort. Óriási helyzet volt. A 70. percben született meg a győztes gól. Szabó szögletét Lilli'k 3 méterről a kapuba fejelte. (2-1) A veszélyesebben támadó Komló nem érdemelt veresé­get. 70 percig nem látszott meg a két csapat közötti kü­lönbség a tabellán. A szeren­csésebb gárda győzött. Jók: György, Lillik, Zaj, ill. Tábit, Vukmann, Tigyi. Eich László: — Győztünk, és ma ez volt a lényeg. Kresz László: - A labdarú­gásnak az a törvényszerűsége, hogy a kihagyott gólhelyzetek megbosszulják magukat. Ma ez teljesen bebizonyosodott. Tokács Ede További eredmények: Oroszlány- Haladás 1-1 (0-1), ZTE—Ajka Hun­galu 1-0 (0-0), Szekszárd-Dorog 0-2 (0-0), BKV Előre-Paksi Atom 0-0, Dunaferr-Nagykanizsa 3-0 (1-0). Szombaton játszották: Sabaria— Sopron 4-0. A Nyugati-csoport állása: 1. Haladás 16 10 6 2 37-19 26 2. Zalaeg. 18 10 5 3 33-14 25 3. III. kér. TTVE 18 9 6 3 14- 9 24 4. Dunaferr 18 8 7 3 30-18 23 5. Oroszlány 18 7 7 4 14-11 21 6. Paks 18 5 7 6 18-18 17 7. Mohács 18 5 7 6 12-13 17 8. BKV Előre 18 6 5 7 17-19 17 9. Szekszárd 18 5 7 6 18-23 17 10. Dorog 18 6 4 8 17-17 16 11. Sabaria 18 5 6 7 17-21 16 12. Sopron 18 5 6 7 21-27 16 13. Nagykanizsa 18 3 9 6 19-25 15 14. Ajka 18 4 6 8 14-20 14 15. Komló 18 5 2 11 21-28 12 16. BMTE-Törley 18 4 4 10 17-37 12 Félgőzzel egy ötöst rúgott a PVSK Egyre magabiztosabban halad a Poks a bajnoki cím felé. A négy baranyai együttes közül három ki­kapott, csak a PVSK nyert, igaz, majdnem kiütéssel. Három helyet zühant vissza a Mázaszászvór, amelyet megcsapott a kiesés szele. PVSK—Barcs 5-0 (3-0). Vasút-pá­lya, 300 néző. V.: Pauer. PVSK: Tihanyvári - Reith, Brezniczky dr., Kaufmann - Becker, Gallai, Bru­der, Németh (Szirtes) - Eckert, Fülöp (Szőke), Balatinácz. Edző: Rónai István: Barcs: Szlovák —Ko­vács, Somogyi, Bencsik, Mangult — Papp (Tóth), Nagy I., Szabó, Mi­nor - Altmann (Hagymási), Nagy II. Edző: Radics József. 25 perc alatt, három fejesgóllal 3-0-ra ve­zetett a minden csapatrészében jobb PVSK, aztán lefékezett. De még igy is növelni tudta előnyét a kapura teljesen veszélytelen ven­dégek ellen. A PVSK félgőzzel ját­szott, nagyobb elánnal kiütéses győzelmet is arathatott volna. G.: Brezniczky dr. (2) Eckert, Becker, Szőke. Csurgó-Mázaszászvár 3-0 (1-0). Csurgó, 300 néző. V.: Fazekas. Csurgó: Belovári — Bozsó, C. Ko­KÖZÉLETI NAPILAP aj Dunántúli napló Uj Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ ­Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211, Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesltő postahivatalnál, a hlrlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, félévre 1194 forint, egy évre 2388 forint ISSN 0865-9133 vócs, Kovács, Beke - Szalai, Bó- dis, Tóth (Buti), Horváth Z. (Ha- nusz) — Rituper, Horváth. Edző: Deme Imre. Mázaszászvár: Görföl- Kollár (Lakatos I.), Maglódi, Sztoics, Kasler — Studer, Orsós, Lován, Szigeti — Ambrus, Lakatos II. Edző: Kollár Sándor. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat győzelme megér­demelt. G.: Horváth (2), Rituper. Boglárielle—Boly 1-0 (0-0). Bog­I árlel I e, 300 néző. V.: Fehérvári. Boglárielle: Málics — Pardavi, Glatz, Magyar, Brettner - Korok- nai. Becsei, Kötél, Pusztai (Toldi) (Juhász) - Hollóst, Pacsai. Edző: Kenéz István. Boly: Puch - Ko­vács (Hosszú), Macsi, Virág — Göller (Schwertfléger), Kása, Laj­tai, Szomor — dr. Papp, Varga, Biró. Edző: Tall ősi István. A végig fölényben játszó Boglárielle renge­teg helyzetet és még egy 11-est is kihagyott. A gólt a 65. perc­ben Koroknai a kapu előtti keve­redés után lőtte a hálóba. Kiál­lítva: Kása (a 30. percben). Paksi SE-Kaposvári Építők 2-0 (0-0). Paks, 800 néző. V.: Szalóki. Paksi SE: Gróf — Horváth J. (Ha­raszti), Sashegyi, Héregi, Fábián- Lacza, Szabó, Márkus, Horváth P. - Porga, Bérezési. Edző: Laki Zoltán. Kaposvár: Ferencz — Györ- kő, Papp. Varga, Károlyi - Samu, Czabula (Dékány), Vida, Véber— Kiss (Landek), Krisztián. Edző: Landek László. Az első félidőben a hazaiak be­szorították ellenfelüket, szinte egy- kapura játszottak, de féltucat szög­letnél többre nem jutott erejükből. Szünet után fölényük már gólok­ban is megmutatkozott. G.: Bér­ezési, Horváth P. Kiállítva: Káro­lyi (a 66. percben). Marcali-Siklós 1-0 (1-0). Siklós, 200 néző. V.: Dravecz. Marcali: Pataki - Hajdú II., Mészáros, Haj­dú I., Borbély. - Ferencz, Czuczka (Lakos), Palacskó, Urbán - Szán­tó, Fenusz. Edző': Béres Ferenc. Siklós: Pál - Szabó Z., Kovács, Mim, Gellén — Weinert, Kiss, Demhard - Szrimácz, Szabó M., Bordács (Lajtmann). Edző: Lovász János. A hazai csapat gyenge tel­jesítményt nyújtott az alacsony színvonalú és döntetlen színezetű mérkőzésen. G.: Szántó. Rákóczi FC-Kisdorog 1-0 (1-0). Kaposvár, 1300 néző. V.: Kovács N. Rákóczi: Udvarácz - Göbölös, Zsírói, Bognár, (Barna) - Jurin, Balassa, Gilitsch, Harcusz - Rich­ter, Gyurics, Neubauer. Edző: Bő- zsöny János. Kisdorog: Szőcs - Páli, Komáromi, Endeli (András) — Papp, Vecsei, Takács, Róth - Vö­rös, Boros, Beke. Edző: Vábró Jó­zsef. Már a 4. percben eldöntöt­te a mérkőzés sorsát a hazai együttes, majd a második félidő kö­zepéig óriási fölényben játszott, de támadói tehetetleneknek bizonyul­tak. Ezután vérszemet kaptak a vendégek és majdnem kiegyenlítet­tek. G.: Gyurics. Szombati eredmény: MÁV NTE— Somberek 3-1. Az NB III. állása: 1. Paksi SE 17 12 2 3 36-13 26 2. Rákóczi FC 17 10 3 4 26-15 23 3. PVSK 16 7 6 3 25-11 20 4. Bátyi SE 17 8 3 6 28-21 19 Sí MÁV NTE 17 6 7 4 24-17 19 6. Siklós 16 6 6 4 18-13 18 7. K. Honvéd 16 6 5 5 18-18 17 8. Marcali 17 6 4 7 23-22 16 9. Somberek 17 6 4 7 25-28 16 10. Barcs 17 3 10 4 14-20 16 11. Csurgó 17 5 4 8 14-29 14 12. K. Építők 17 5 3 9 16-28 13 13. Boglárielle 17 5 2 10 13-23 12 14. M.-szászvár 17 5 2 10 16-27 12 15. Kisdorog 17 * 3 10 21-32 11 16. D. Vasas v i i s s z a 1 é p e t t \