Új Dunántúli Napló, 1991. március (2. évfolyam, 59-88. szám)

1991-03-17 / 74. szám

Kézilabda Végig jobbak voltak a pécsiek PMSC—Rába ETO 3-0 (1-0) Most sem sikerült... PMSC—Rába ETO 25-25 (15-13) Újmecsekalja, 9000 néző V.: Hartmann. PMSC: Bodnár — Tomika, Balog, Braun, Pafaczky (Vólkó, a 74. percben) — Me­gyeri, Bódog, Medgyes, Czéh — Lovász (Lehota, o 82. perc­ben), Belansky. Edző: Garami József. Rába ETO: Boros — SZiffer, Pecsics, Virág — Tóth, Somogyi (Csernák, a 62. perc­ben), Sánta, Árpás! — Bíró (ördög, a 70. percben), Mör­tel, Fafkas. Edző: Glázer Ró­bert. (A találkozó előtt a PMSC és a 'Baráti Kör vezetői kö­szöntötték Bodnárt abból az alkalomból, ihogy a múlt heti, Székeslehérvár elleni találko­zón kétszázadik bajnoki mér­kőzésén szerepelt.) Az első 10 perc tapogatózó és említésre méltó esemény nélküli játéka után váratlanul esett a hazaiak vezető gólja. Belans'ky bat oldali szöglete elszáll a kapu előtt várakozó csapattársaik és védők feje fölött, de a jókor érkező Braun 7 méterről laposan a jobb alsó soraikba gurított a tehetetlen Boros mellett (1-0). A 28. perdben Tomka ha­gyott ki hatalmas helyzetet. A Megyeritől kapott labdát egyedül vihette kapura, de öt méterről a jól kifutó kapus kezébe továbbított. Egy perc­cel később Balog lőtt szabad­rúgást egyből kapura, hiába pattant ki azonban a labda Boros kezéből, senki nem volt a közeliben, aki kihasználta volna a kínálkozó alkálimat. Szünet utóin kissé változato­sabb lett a játék, a vendégek játékán is látszott, hogy a pihenő alatt Glázer Róbert némi Iétkét vert a játékosok­ba, többet támadtak a PMSC- nél. Mégis a hazai együttes növelte tovább előnyét az 56. perdben. Bódog ívelt hosszan előre Pailaczky elé, aki a lab­dát Befanskyhoz továbbította. A szlovák vendégjátékos a ka­pus feje fölött elegánsan át­emelte a labdát a kapu kö­zepébe (2-0). A 61. perdben Virágnak mu­tatta föl a bíró teljes joggal a sárga kártyát, miután hátúl­iról Belansky lábát elkaszálta. Tíz perc sem telt elő az előző gól óta, amikor tovább növel­te előnyét a PMSC. A 66. percben Tomka ívelt középre a kapu elé, Czéh 8 méterről előrevetődve fejelt a kapus feje fölött a hálóba (3-0). Az utolsó előtti percben Bó­dog maradt a földön, a men­tőautó is békán yarod ott érte a pályára, végül azonban ölben vitték le a társai á pá­lyáról. A múlt héten mindkét együt­tes 0-0-ás döntetlent játszott, ezért nagy volt a fogadkozás mindkét együttes házatáján, hogy ezen a találkozón már többet fognak mutatni. Nos, ezúttal Garami Józsefnek lett igaza, hiszen játékosai a várt­nál is könnyebben diadalmas­kodtak. Az első játékrészben, a gólt leszámítva, nem történt semmi kiemelkedő esemény a pályán. A vendégek játékán nem látszott a bizonyítási vágy, amely szerint a múlt heti, Siófok ellen elért döntet­len véletlen lett volna. A győ­riek kapura sem rúgtak. A PMSC sem játszott ekkor iga­zán jól, veszélyes támadást mindössze kétszer vezettek. Fordulás után érdekesebb lett a játék, mert kitámadt a Rá­ba. Gyors ellenakciókból a PMSC lekontrázta a Rába Siófok, 3500 r»éző. V.: Faze- ikas. Siófok: Bíró — Kolovics, Zare, Olajos, Görög (Herczeg, 46. perc) — Marozsán, Czi­gány (Badea, 66. perc), Zsa- dányi, Méksz — Ozsváth, Ma­gyar. Edző: Varga István. Vo­lán: Mázi — Schneider, Kal­már, Uribán, Jenei — Farkas, Varga L., Varga I. — Kajdy (Borgulya, 63. perc), Coco- Aires, Balogh (Simon, 83. perc). Edző: Bálint László. A' 8. perdben Morozsán 20 méteres lövése alig kerülte el ETO-t, amelynél végig jobb volt. Bodnárnak a kapuban nem sok dolga akadt, amikor azonban szükség volt rá, biz­tos kézzel hárított. A védelem ezúttal tökéletesen működött, a Tomka-Balog-Braun-Palacz- ky négyesből két utóbbi a középpályán, sőt az ellenfél kapuja előtt is jeleskedett. A középpályások sokat mozog­tak. Megyeri nem ismert el­veszett labdát, az egész mér­kőzésen a pálya minden szeg­letében megtalálható volt. Czéh gólja önmagáért beszél, a hazai közönség előtt bajno­ki meccsen most bemutatkozó Medgyesnek is voltak ügyes megmozdulásai. Belansky is kitett magáért, Lovászt viszont látta már a pécsi közönség jobban is focizni. A vendégek közül Mörtel és Tóth teljesítményét lehet ki­emelni. Garami Józsel: - Küzdelmes mérkőzésen jól használtuk ki a helyzeteinket. Glázer Róbert: — Teljesen megérdemelten nyert a Pécs. Tudtam, hogy nagyon nehéz dolqunk lesz. Többet vártam a fiúktól. Én türelmes vagyok, de az lesz-e a közönség is? Rendet kell tenni a játékosok lejében. Szűcs Zsolt a kaput. A 10. percben Meksz jobb oldali beadását Czigány közelről az oldalhálóba fejel­te. A 15. perdben jutott el először a labda a siófoki ka­puig, amikor is egy távoli Fafkas-lövést kellett hárítani Bírónak. A 28. percben Görög a jobb oldalon a vonalig ment, belőtt labdáját Czigány alig fejelte fölé. A 39. perc­ben Czigáiny átlépte Ozsváth beadását és Marozsán 18 mé­terről mellé bombázott. A 44. percben Kajdi futott el a ba'l- szélen, beadását Balogh kapu fölé pörgette. Szünet után, az 50. percben Marozsán 20 méteres szabad­rúgása a kapu éléről vágó­dott fölé. A 60. percben Ma­rozsán fetalpalásáért a 16-os vonalról Zare rúgta a szaba­dot, de a sorfalon a labda elakadt. A 68. percben Her­czeg 28 méteres hatalmas lö­vése a kapu fölött szállt el. A 70. percben Meksz beadá­sát Ozsváth a kapu torkában elvétette. Varga István: - Az első fél­időben mintha pályán sem let­tünk volna, a .másodikban pe­dig eredményteilenelk voltunk. És így jogos a döntetlen, és a* 1 2 3 4 közönség elégedetlensége is. Bálint László: — Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteink alapján szerintem nyernünk kéllett volna. Ha egyenként is, de folytatjuk a pontgyűjtést és ilyen hozzááílilássail és akarat­tal idő kérdése a győzéfmek megszerzése. 'Remélem, hogy hasonló játékok után nem fo­gunk kiesni az első osztályból. Molnár József További eredmények Bp. Honvéd-Videoton-Walt- ham 2-0 (0-0). DVSC-Békéscsaba 2-1 (2-0). Szeged-Veszprém 0-2 (0-0). Tatabánya-Ferencváros 0-0. UTE-Vasas 1*1 D (0-0). Az NB 1. állása: 1. Bp. Honvéd 17 13 2 2 32-12 28 2. FTC 17 11 3 3 33-10 25 3. Váci Izzó 16 10 2 4 23-17 22 4. Veszprém FC 17 7 7 3 18-14 21 5. PMSC 17 9 2 6 21-13 20 6. Tatabánya 17 6 7 4 18-16 19 7. MTK-VM 16 6 4 6 21-22 16 8. Békéscsaba 17 7 2 8 20-22 16 9. Siófok 17 4 8 5 13-15 16 10. Rába ETO 17 5 4 8 21-24 14 11. Videoton-W. 17 5 4 8 20-25 14 12. Szeged SC 17 4 5 8 10-20 13 13. Vasas 17 5 2 10 21-29 12 14. Debr. VSC 17 4 4 9 12-20 12 15. UTE 17 5 2 10 19-28 12 16. Volán FC 17 4 2 11 18-33 10 Megyebajnokság PBTC-PEAC 1-1 (0-0). Bőr­gyár-pálya, 150 néző. V.: Ko­vács N. A helyzetei alapján a nagy lelkesedéssel játszó PBTC győzelmet érdemelt vol­na. G.: Zab, ill. Jancsik. A totó 11. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Szeged-Veszprém 0-2 2 2. Tatabánya-Ferencváros 0-0 x 3. U TE—Vasas 1-0 1 4. Sabaria—Haladás 2-2 x 6. Nürnberg-VfB Stuttgart 0-1 2 7. Hannover-Saarbrücken 1-1 x 8. Mannheim-Duisburg 4-0 1 A többi mérkőzést vasárnap játsszák. NiB I., férfimérkőzés. Pécs városi sportcsarnok, 1600 né­ző. V.: Kilucsó, Lekrfnszki. PMSC: Szente — Székelyhídi 1, Németh 5, Kovácsevics 12, Kovács T. 1, Horváth T. 3, •Kakas. Csere: Tóth (kapus), Horváth Z., Kunos 3. Edző: Kajcsa András. Kovácsevics értékesített bün­tetőjét ötperces gólszünet kö­vette. Afaposan „megfogták" egymást a játékosok, végül is Horváth T. elégelte meg a si­kertélen kísérleték sorát és bombagólt ragasztott a győri Horváth Zs. hálójába. Nem 'késtek a válasszal a vendégék sem, ugyanis a következő tá­madásnál Fenyő igazolta a iróla szóló jó hírt, mert ki- páklhálózta Szente 'kapujának 'bal alsó sarkát. Kovácsevics- percék következtek, s bár ki­hagyott egy hétméterest, a ki­pattanó labdából megszerezte csapata negyedik gólját. Ked­vet kaptak a gólgyártáshoz a 'játékosak, mert percenként rezdültek a hálók, különösen Németh Z. és Horváth T. volt elemében, szinte egymásnak válaszolva lőtték a szebbnél szebb gólokat, s mivel Ková­csevics sem hagyta magát, 10-10-től elhúzott a piros-fe­kete együttes. Szünet után tíz percen át tartotto előnyét a pécsi gár­da, csakhogy egyre idegesebb llett a hangulat és ez a ven­dégék malmára hajtotta a vi­zet. A hazaiak még azzal sem Békéscsabai Előre KSE-Kom- lói Bányász 24-23 (11-11). Bé­késcsaba, 500 néző. V.: Bel­ső. Jancsó. Komló: Kulcsár - Burán, Papp G. (7), Papp L. (5), Takács, Nyeretyin (6), Ambrusits (1). Csere: Pengő (kapus), Soós, Keszthelyi (1), Tomasenko (3). Edző: Kiss Szilárd. Papp G. két góljával a vendégek pillanatok alatt el­húztak a kissé megilletődően játszó békéscsabaiak ellen. Ezután Balogh rázta meg elő­ször magát, majd Debnár két góljával már a házigazdák vezettek. A 13. percben 6-5-öt mutatott az eredményjelző, ám ezt követően leült a mérkő­zés. 6 percen át egyik csapat sem tudott eredményes len­ni. A gólszünetet a békéscsa­baiak jobbszélsője, Balogh törte meg, majd Soós bünte­tőt hibázott. A folytatásban Nyeretyin viszont belőtte a hétméterest, úgyhogy szoro­san alakult a mérkőzés. A 24. percben kettős emberhát­rányba kerültek a komlóiak, ennek ellenére Papp G. két­szer is betalált Tyetyák kapu­jába. A szünet után nem sokkal némi csetepaté kerekedett a békéscsabai kapu előterében, aminek végeredményeként két hazai játékos mellett Nyere- tyint is kiállították a bírók. Ez a komlóiakat zavarta meg jobban, ugyanis a 40. perc­ben már 15-12-re vezettek a békéscsabaiak. Ezt az előnyü­ket 10 percen át tartották, majd felgyorsult a mérkőzés, de a színvonal kárára. Zicce­rek sokasága maradt ki mind­két oldalon, ám szívós mun­kával a vendégek ledolgozták nagy különbségű hátrányukat (22-21), de Debnár góljával ismét a lila-fehéreknek állt a zászló. A lefújás előtti perc­tudtak előnyt szerezni, hogy hosszú percekig kettős ember­előnyben voltak. Jóllehet, Ku­nos szép gólokat lőtt cim- balomszögből, a sokat hibázó átlövőik helyett ő sem tudta megakadályozni, hogy az 51. percben átvegye a vezetést a •Rába. Teljesen megbénult a pécsi támadósor, így hiába volt adott a léhetőség a tíz­éves nyeretlenségi sorozat megszakítására a győriek el­len, a válogatott trió gyámol­talansága miatt ismét pontot hullatott hazai pályán a iPMSC. Változatos, szinvonaios har­minc percet hozott a mérkő­zés első játékrésze. Egy fel­jövő formában lévő Pécs és egy igazán érett csapatmun­kát mutató Rába hajtotta egy­mást, amiből rendre a ha­zaiak kerültek ki győztesen. •Szünet után elszürkült, ponto­sabban beszürkült a piros-fe­keték játéka, így a levegőben •lógott a győriek győzelme. A pécsieknél a végig egyenlete­sen jó teljesítményt nyújtó Ko­vácsevics mellett, az első fél­időben Németh Z. és Horváth T., imig a szünet után Kunos és egyszer-egyszer Tóth és Szente mutatott valamit. A vendégeknél a fiatal átlövő, Fenyő mellett a kapuban Hor­váth Zs., mig a szünet utáni mezőnyjátékban Iváncsik, va­lamint a beállás, Rosta volt jó. K. L. ben Tomasenko az ember­előnyt kihasználva kilőtte az alsó sarkot, amire másodper­cekkel később Lovász vála­szolt, s ez el is döntötte a két pont sorsát. A győzelem­ben jobban hívő és talán va­lamivel kevesebbet hibázó bé­késcsabaiak megérdemelten tartották otthon a két pontot a rendkívül izgalmas, de csu­pán közepes színvonalú mér­kőzésen. A békéscsabaiak leg­jobb dobói: Debnár (6), Bo- gárdi, Lovász (5-5). Jók: Tóth Gy., Bogárdi, Debnár, illetve Papp G., Papp L. Jávor Péter Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Komiól Bányász—Zalaegerszegi TE, Komló, 15.00, Olajbányász-Mohácsi Új Ba­rázda Tsz SE, Nagykanizsa, 15.00, Ajkai Hungalu-Szekszárdi Dózsa, Ajka, 15.00, Paksi Atomerőmű SE— Dunaferr, Paks, 15.00. NB III.: Ka­posvári Rákóczi—Mázaszászvári Bá­nyász, Kaposvár, 15.00. Somberek- Poksi SE, Somberek, 15.00, Bóly- Nagykamzsai MÁV NTE. Boly, 15.00, Marcali—PVSK, Marcali, 15.00, Kisdorog-K. Honvéd, Kisdorog, 15.00, Barcs—Boglárlelle, Barcs, 15.00, K. Építők—Csurgó, Kaposvár, 15.00, Megyebajnokság: P. Zsolnay- Vososi Bányász, porcelángyári pá­lya, 10.00, Töttös—P. Kinizsi, Töttös, 15.00, Sásd—P. Posás, Sásd, 15.00, Üjpetre—Szajk, Újpetre, 15.00. Bi- csérd—Szent lóri ne, Bicsérd, 15.00, Harkány-Beremend, Harkány, 15.00, Szigetvár—Sellye, Szigetvár, 15.00. BIRKÓZÁS. Véda Kupa—Matura Mihály-emlékverseny, helyosztók és döntők, Pécs városi sportcsarnok, 9.00, KOSÁRLABDA. NB I.. nők: PVSK- BEAC-Gépszer, Pécs városi sport- csarnok, 17.00. férfiak: PVSK-Falco (Szombathely), Pécs városi sport- csarnok, 18.30. NB II., nők: Pécsi Postás—PVSK II., Babits Gimnázium, 9.30. ASZTALITENISZ. Baranya felnőtt női és férfi bajnoksága, egyetemi tornacsarnok, 8.30. GOLTOTO A PMSC-Rába ETO mérkőzés eredményét eltaláló olva­sóink közül a sorsolásnál a szerencse Regös Lajos, 7800 Siklós, Köztársaság tér 1/B alatti lakosnak kedvezett, aki 200 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, melyet szerkesztőségünk címére: Új Vasárnapi Dunántúli Napló (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Fömérkőzés: Bp. Volán-PMSC ............................................. Pótmérkőzés: Veszprém-Siófok ............................................. A pályázó neve: ........................................................................ Lakcíme: ................................................................................... Ú j Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 37 torint, negyedévre 111 forint, félévre 222 forint, egy évre 444 forint ISSN 0865-9125 vasömapi Uj| Dunántúli napló Siófok Bp. Volán 0-0 Egy gól döntött A PMSC harmadik gólja: Czéh előre vetődve fejel a győri kapuba. Läufer László felvétele