Új Dunántúli Napló, 1990. november (1. évfolyam, 209-238. szám)

1990-11-19 / 227. szám

Labdarugó MB H. A védő (jobbról) egy ütemmel korábban nyúl a labdához és el­rúgja azt a komlói csatár elöl Proksza László felvétele Komlói Bányász­Dorogi Bányász 2-0 (1-0 ■■■ORaBnanaBHaKnHDnnesHaHaBBBMHHBnHonnBaan | Labdarugó NB III. Komló. 300 néző. V.: Ve- ress. Komló: Tó bit - Miklós, Vukmann, Tigyi, Andreidesz - Nagy, Szatmári (Katona, a 61. percben), Stemler — Kiszely. (Hohmann. a 72. percben), Pálcsa, Lukács. Edző: Kresz László Dorog: Belányi - Sza­bados, Schuttovits, Harmat, Varga, Borsos (Romfa, a 46. percben) - Tóth, Ignácz, Szen- czi — Mózner, Szedlacssk. Ed­ző: Reszeli-Soós István. Biztató, jó iramban kezdő­dött a játék, s a szerencse ez­úttal a házai bányászcsapatot segítette, mert a 13.. percben helyzet nélkül is gólt szerzett. Lukács kétszer egymás után próbálkozhatott a bat szél­ről. Első beadását mentették a védők, .másodszorra az ötö­sön beljilre továbbított, és a késlekedő Schuttovitsot és Be- lányit megelőzve Pálcsa négy lépésről a hálóba pörgetett (1-0). A dorogiak rögtön vál­tottak a gól után, nagyobb hangsúlyt kapott játékukban a támadásvezetés, de igyekeze­tük nem párosult veszélyes­séggel. A Komlónak gyors ak­ciók kínáltak lehetőséget, de ők is többet hibáztak a kelle­ténél, így mindössze két Stemler lövés - mindkettő el­kerülte a kaput jelentett eseményt. Az első játékrész­ben Tábitnak egyszer kellett védenie, egy 28 -méteres lapos lövést hárított vetődve. Szünet utón már lényegesen többet volt munkábán a ha­zai kapuvédő. A Dorog áttért a három csatáros játékmódra, és 20 percen át nagy nyomás alatt tartotta a Bányász kapu­ját. Előbb Mózner elől mentett reflexmozdulattal a kapus, majd Schuttovits 11 méteres közvetett szabadrúgását öklöz­te a mezőnybe. A dorogi fö­lény közben Nagy megnyug­tathatta volna a hazaiakat, de a 77. percben Katona pontos átadását 15 méterről csúnyán a kapu mellé lőtte. Az utolsó percekre fellazult a dorogi vé­delem, ennek eredményeként Pálcsa labdájával Lukács ke­rült helyzetbe, de 12 méteres lövése szögletre pattant Belá- nyiról. Két perc múlva viszont Katona, Andreidesz és Hoh­mann annyira kijátszotta a do­rogi védelmet, hogy Pálosának immár egyszerű feladat ju­tott,'s 10 méterről az üres ka­pu közepébe helyezett a csa­tár (2-0). A lefújás előtti má­sodpercekben szépíthettek vol­na a vendégek, de Schutto­vits közvetlen közelről a fel­ső lécre fejelt. Nem is kezdődhetett volna jobban a találkozó a kom­lóiaknak, hiszen Pálcsa ügyes­ségének köszönhetően még az első negyedóra végén vezetés­hez jutottak. A későbbiekben ezt az előnyt védték, de an­nak js köszönhetik, hogy ka­pott gól nélkül megúszták, hogy a vendégtámadók fölé­nyük ellenére alig tudtak ka­pura veszélyesek lenni. Az utolsó negyedórára szabadul­tak ki a szorításból a hazaiak, s három helyzetük közül egyet kihasználva bebiztosították a két pontot. Jók: Miklós, Tigyi, Andrei­desz, illetve Schuttovits. Kresz László: - Nagyon ér­tékes számunkra ez a két pont. Reszeli-Soós István: - Úgy látszik, a bírók valamilyen ok­nál lógva nem akartak 11-est adni a hétvégén. Ettől függet­lenül én a csapatomra vagyok mérges. Grünwald Géza Mohácsi Új Barázda Tsz SE- Sabaria Tipo 3-0 (0-0). Szom­bathely, 600 néző. V.: Hor­váth. Mohács: Antal - Rum- szauer, Kófiós, Katona, Reit - Beckec. Hrotkó, Kovács L., Martina - Ratting, Adl (Nagy). Edző: Weiszbart József. Saba- ria: Venczel — Háklár, Kurcr, Iszak - Bezdi (Purger), Tóth G., Kovács Zs., Farkas - Ko­vács S., Dómján (Neudl), Vi- dos. Edző: Mihalecz István. G.: Ratting. Hrotkó, Ratting (11-esből). (Szombaton ját­szották.) További eredmények: BMTE- Törley-Oroszlány 0-0, Sopron­ul. kér. TTVE 0-0, BKV Előre- Dunaferr 2-0, Nagykanizsa— Szekszárd 1-0, Ajka—Haladás 0-2, Paksi Atom­-ZTE 1­1. Az NB II. állása: 1. Haladás VSE 13 8 3 2 29-15 19 2. Zalaegerszeg 13 7 4 2 26-12 18 3. III. kér. TTVE 14 6 5 3 9- 7 17 4. Dunaferr 14 5 6 3 24-17 16 5. BKV Előre 13 6 3 4 16-10 15 6. Paksi Atom 14 5 5 4 18-16 15 7. Oroszlány 14 5 5 4 11-10 15 8. Dorog 15 5 3 6 15-15 13 9. Sopron 14 4 5 5 18-21 13 10. Szekszárd 13 4 5 4 12-16 13 11. Nagykanizsa 14 2 8 4 16-20 12 12. Ajka Hungalu 14 4 4 6 12-16 12 13. Mohács 13 3 5 5 7-10 11 14. Sabaria-Tipo 13 3 4 6 9-17 10 15. BMTE-Törley 14 4 2 8 15-30 10 16. Komló 14 4 1 9 18-23 9 Bólyi SE—Kaposvári Épitök SC 6-0 (0-0). Boly, 300 néző. )/.: Fehérvári. Boly: Puch — Göller, Fitt, Macsi,. Virágh (Schneider) — Kirchner, Kása (Pál), Szomor, Burai — Var­ga, dr. Papp. Edző: Kövi Ist­ván. K. Építők: Horváth - Boday, Papp Á., Király, Ba­lassa (Czabula) - Vida, Dé- kány, Samu (Hortobágyi), Kiss — Varga I., Krisztián. Edző: Horváth Lajos. A nagy aka­rással, lendületesen játszó hazai csapat a második f él - lidőben a helyzeteit értékesí­tette és kiütéssel győzött. Góllövők: dr. Papp (3), Kirch­ner, Pál, Papp A. (öngól). Paksi SE-Marcali 2-1 (2-0). Marcali: Pataki — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Borbély - Tóth, Szántó, Palacskó Hor­váth, (Czuczka) — Lakos, Fe- nusz. Edző: Béres Ferenc. A listavezető a mezőnyben gyor­sabb játékával megérdemelten győzött, bár góljai szerencsés körülmények között estek. G.: Fábián, Kálmán, ill. Czuczka. Mázaszászvár-Somberek 3-1 (1-0). Somberek, 150 néző. V.: Fogta J. Mázaszászvár: Gör- föl - Kollár, Maglódi, Sztoics, Dömény — Orsós, Csoboth, Róth, Gergely (Kasler) - Ambrus, Szigeti. Edző: Kollár Sándor. Somberek: Bánki - illés, Bendes, Pauska, Óbert- Bernáth, Dárdai, Lutz, Vin­cellér (Szeitz) - Vezér (Ja­kab), Csibi. Edző: Dárdai Pál. A minden játékrészben jobban játszó bányászcsapat megér­demelten vitte el q két pon­tot a 11-est is kihagyó Som­berek együttesétől. Góllövők: Ambrus, Orsós, Szigeti, ill. Lutz. Rákóczi FC-PVSK 0-0. Ka­posvár. 1500 néző. V.: Dra- vecz.' Rákóczi F*C: Udvarácz - Horváth I. (Takács II.), Zsirai, Boqnár, Barna — Richter (Ta­kács I.), Gilitsch, Hanusz, Adorján — Neubauer, Gyurics. PEAC—Szigetvár 2-1 (1-0). Szi­getvár, 100 néző. V.: Tatai. Gyen­ge játék, szerencsés vendéggyőze­lem. G.: Jancsik, Kovács, ill. Bodó. Töttös—Vasasi Bányász 3-1 (3-0). Töttös, 150 néző. V.: Poszt. A ha­zai csapat első félideji játéka alapján megérdemelten győzött. G.: Réti (2), Bleil, ill. Mátyás. * Szájé—P. Postás 3-3 (1-1). Szajk, 300 néző. V.: Szinger. Jó iramú, nézőcsalogató mérkőzésen három­szor állt fel o padlóról a Postás. Góllövők: Biherz, Patócs, Schwert- fégel, ill. Ábrahóm, Markó, Murai. Kiállítva: Izsák (Szajk). Újpetre—Szentlőrinc 4-0 (1-0). új­petre, 150 néző. V.: Kulcsár. Eb­ben az arányban is megérdemelte a győzelmet a jól játszó hazai csopat. Góllövők: Szipl (2). Kol- mon,- Nagy. P. Kinizsi—Sásd 2-1 (0-1). Sásd, 100 néző. V.: Bencsik. Szerencsés vendéggyőzelem. G.: Pál, Vető. ill. Czár. P. Zsolnay—Bicsérd 2-0 (1-0). Bi­csérd, 100 néző. V.: Georgiu. A V RÓMA: Az olasz labda­rúgó bajnokság 9. fordulójá­ban Détári is feliratkozott a -gólszerzők közé, a 60. perc­ben ő szerezte a Bologna má­sodik találatát a Bari ellen (Bologna—Bari 3-0). A forduló hőse cimet feltétlenül az idei Mondiale gólkirálya, Schillaci érdemelte ki, hiszen három góllal járult a Juventus 5-0-ás sikeréhez, amelyet a Róma el­len aratott. Az élcsoport: 1. Sampdoria 15 pont, 2. Juven­tus 14, 3. Internazionale 13. y BERLIN:'Kijelölték a no-- vember 24-én kezdődő dél ­Edző: Horváth Miklós.. PVSK: Tihanyvári - Kaufmann, dr. Brezniozky, Merkler, Nagy - Szőke, Gaflai, Fülöp (D’iós), Becker - Eckert (Németh), Pazaurek. Edző: Rónai István. Már az első percektől látszott, hogy a vasutasok egy pontra törekednek, és teljes Sikerrel. Igaz, ebben nagy segítséget nyújtott nekik a hazai együt­tes, amely ismét vészes gól­iszonyról tett tanúbizonyságot. Helyzet ugyan mindkét olda­lon akadt, de győzelmet egyik csapat sem érdemelt volna az alacsony színvonalú, gyenge iramú mérkőzésen. Barcs-Csurgó 1-1 (0-1). Barcs, 500 néző. V.: Vukmann. Barcs: Szlovák — Hodosi (Tóth E.), Hammer, Nagy, Mongult — Minor, Bogos, Papp (Kiss), Altmann - Sza­bó, Bolhái. Edző; Bözsöny Já­nos. Csurgó: Belovári — Gö- bölös, Kovács, Nagy (Tóth), Puskás - C. Kovács, Rituper (Gyurka),- Bódis, Bertus - Horváth, Beke. Edző: Deme Imre. Küzdelmes találkozón o sok helyzetet kihagyó hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. Góllövők: Altmann, ill. Göbölös. Kisdorog-Boglárlelle 2-0 Szombaton játszották: D. Vasas-MÁV NTE 0-1, K. Hon­véd-Siklós 0-0.. az nb tu. Állasa 1. Paksi SE 14 9 2 3 33-13 20 2. Rákóczi FC 14 6 3 3 23-10 19 3. Bólyi SE 14 8 2 4 25-17 18. 4. PVSK >14 6 5 3 18-9 17 5. MÁV NTE 13 6 4 3 19-12 16 6. Barcs 14 4 8 2 13-10 16 7. K. Honvéd 13 5 5 3 15-12 15 8. Somberek 14 6 3 5 24-23 15 9. Siklós 13 4 6 3 11-10 14 10. M.-szászvár 14 6 1 7 17-18 13 11. Marcali 14 5 2 7 23-20 12 12. Csurgó 14 4 4 6 12-22 12 13. K. Épitök 14 4 2 8 15-27 10 14. Boglárlelle 13 4 1 8 9-17 9­15. Kisdorog 14 4 1 9 17-29 9 16. Q. Vasas 14 — 5 9 10-35 5 rutinosabb csapaté lett a két baj­noki pont. G.i Foral, Takács. • Harkány—Sellye 1-1 (1-1). Har­kány, 400 néző. V.: Németh. Jó mérkőzésen a helyzetek alapján gólokkal nyerhetett volna a Har­kány. Góllövők: Martin, ill. Pfeif­fer. Szombaton játszottták: PBTC—Be- remend 0-0. A MEGYEI 1. OSZTÁLY allasa 1. P. Postás 14 11 y — 28-14 25 2. PEAC 14 11 2 1 36-13 24 3. Sellye 14 10 3 1 35-10 23 4. Szajk 14 8 3 3 29-14 19 5. Újpetre 14 8 3 3 20-12 19 6. P. Zsolnay 14 8 1 5 21-15 17 7. Beremend 14 4 7 3 17-17 15 8. Harkány 14 5 4 5 20-17 14 9. Töttös 14 6 2 6 18-21 14 10. P. Kinizsi 13 5 1 7 18-21 11 11. Szigetvár * 13 3 3 7 12-18 9 12. PBTC 14 3 3 8 8-24 9 13. Bicsérd 14 1 5 8 12-21 7 14. Sásd 13 . 1 3 9 13-27 5 15. Vasasi B. 13 2 1 10 10-28 5 16. Szentlőrinc 14 — 4 10 9-34 4 koreai világbajnokságon részt­vevő NSZK női kézilabda-vá­logatottját. A névsor érdekes­sége, hogy Orbán (Hajdú) Klóra és Kenessey Andrea sze­mélyében két volt magyar já­tékos is tagja a keretnek. ▼ BRÜSSZEL: A belga lab­darúgó bajnokság szombati játéknapján az FC Bruges, Disztl László csapata 3-0-ás győzelmet ért el a Charleroi ellen, amelyben egy másik magyar vendégjátékos, Gara- ba Imre szerepel. Bognár György csapata, a Standard Liége 0-0-át ért el a Liersével szemben. 1 LMJ n Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető _____ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Te lefon: 15-000. Szerkesztőségitelex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 145 forint, negyedévre 435 forint, egy évre 1740 forint. ISSN 0865-9133 Kézilabda Postabank Kupa Törlesztettek a plávik Az új serleg Jugoszláviáé Mintegy ráhangolva a pécsi kézilabda törzsközönséget kez­dődött el tegnap kora dél­előtt a Pécs városi sportcsar­nokban az I. Postabank Kupa nemzetközi férfitorna harmadik napjának eseménysorozata. Ráhangolásként mondjuk, mert a legnagyobb meglepetésre a négyes torna leggyengébb együttese a 2. percben két büntetőből lőtt góllal veze­tett. A jugoszláv származású szövetségi kapitány, Vinkó Kan­dija, azonban nem hagyta ülni a babérjain fiait. Szek- szárdon a magyarokat megszo­rongató osztrákok ugyanis gyors indításokkal pillanatok alatt eldöntötték, hogy ki nyer­heti a harmadik helyért leját­szott találkozót. A magyar kö­zönség szimpátiája által kísért sógorok ötqólos vezetésüknél azonban elbizakodottá váltak, s majdhogy befogták őket a bolgárok. Ezen versenyfutás azonban csak a 35. percig tartott, mert attól kezdve már csak a gólkülönbség mértéke volt kétséges. Végül is meg­érdemelten győzött nagy gól- aránnyal Ausztria együttese. Hatalmas üdvrivalgás kísé­retében lőtte első góltját a Jugoszlávia—Magyarország döntő találkozón a szélről Iváncsik. Ezt követően ugyan a jugoszlávok Pus révén egyen­lítettek, de Füzesi góljávaL is­mét vezetéshez jutott a ma­gyar válogatott. Sajnos, ez volt az utolsó .alkalom, hogy vezettünk, mert a Plávik ag­resszív védekezése valósággal béklyókat kötött’ a hazaiak ke­zére. A 9. percben Sibalin még egyszer megközelítette a .nagy vehemenciával játszó ké­keket, csakhogy átlövőink „bé­nasága'1, no és az, hogy min­den eladott labdából a ven­dégek szereztek gólt, kedvét szegte a játékosoknak és a közönségnek eqyaránt. A 18. percben (8-4-nél) hiába jutot­tunk emberelőnyhöz; Putics és Füzesi pontatlan lövése nyo­mán Puc növelhette kieaészült csapatának góliait. Három gyors Borsos-gól még felvil­lantotta ä felzárkózás lehető­sériét, csakhoqy a fái képtelen volt fogni Pucot, aki néqy gólra növelte a juáók előnyéT. Szünet után emberelőnyből Marosi faragott a hátrányon, csakhogy a sorozatos ziccerki­hagyások megbosszulták ma­gúidat, s mivel Novakovics bon­tatlanul sétálhatott a hatos vonalon, a 36. percre már 16-10 volt az eredmény. Szin­te reménytelennek látszott a padlóról való felállás, mert a hazai góltermelők közül - Iváncsikot leszámítva — sen­ki nem merte a véndégek kapuját megcélozni. Végül is Marosi és Pribék meggondol­ta magát, de minden erőfeszí­tésük ellenére sem csökkent, sőt nőtt a különbség a két együttes között. Mivel Skrbic, majd Butulija is bekapcsoló­dott a góltermelésbe, 23-16- ról indulhatott az utolsó 10 perc. S, ekkor mintha csoda történt volna, a nyitott véde­kezésre áttért hazaiak mögött Tóth jól fogott és indításaiból Iváncsik rendezhetett gólfesz­tivált. Ekkor már zúgott a vastaps, szinte talpon volt az egész lelátó. A magyar csapat nagyszerűen kiszorítva a ven­dégeket, az ellopott labdák­ból percről-percre közelített a 23 gól felé. Igazán sajnálhat­ja a magyar válogatott, hogy 50 percen át tűrte passzív te­hetetlenségét, és csak a már „minden mindegy" elveszett hangulatában indult -a behoz­hatatlan hátrpny faraaására. A vendégek végig kémény, bátor harcmodorukkal rászol­gáltak, hogy először nyerjenek tornát Pécsett és övék legyen a' Sooiana Kupa helyébe le­pett I. Postabank Kupa por­celánserlege. Juaoszlávia—Maqyarország 23-21 (13-9). Pécs. várost sportcsarnok. 1600 néző. V.: Iliért. Gaorg Zi?r (Németország). Jugoszlávia- Szto- lanovics —- Banfro 3, Butulija 2, Tomi janovics 2, Kliajics 1. Puc 2, Adzic 4. Csere: D'rudj'ics (kapus), Jovánovics 2. Knezevics, Skrbics 3, Prokics. Novakovics 3. Gudelj 1. Szávetséqi kopitány: Jezdimir Sztan- kovics. Magyarország: Szothmazi — Iváncsik 12, Györffy,. Füzesi I. Si­balin ív Marosi’ 2. Kakas. Csere: • Tótb (kapus), . Putics, ‘BorstÄ 3, Pribék 2. Brenner. Szövetségi ka- pitány: Csik János. Ausztria—Bulgária 24-17 (10-7). Pécs, városi sportcsarnok, 800 né­ző. V.: Andorka, Schóber. Ausztria: Dietmar — Gibus, Caros 2. Kaschütz 6, Higetzberger S. ’1, Wuchterl 2, Dittert 3. Csere: Math (kapus). Ascherrauer 4, Higatzber- qer W. I. Peisz 5, Rotmann 2, Rippert. Szövetségi kapitány:. Vtn- ko Kandija. Bulgária: Krustev — Hristov 2, Dimitrov 2, Filipov 5, Naumov 2, Hajdenov 4, Malomirov 2. Csere: Tzonev (kapus), Petkov. Szövetségi kapitány: Georgui Bu- chov. Az I. Postabank Kupa végeredménye: 1. -Jugoszlávia 3 3 --------- 80-58 6 2. Magyarország 3 2 — 1 70-42 4 3. Ausztria 3 1 — 2 45-41 2 4. Bulgária 3 — — 3 54-88 — Az I. Postabank Kupa ered­ményhirdetésekor dr. ládi János, a Postabank Rt. terüle­ti igazgatója köszöntötte a torna résztvevőit és adta át a kupát a győztes jugoszláv csapat Csapatkapitányának. A második helyezett Magyaror­szág a Konzum Rt. ajándékát kapta, a harmadik helyezett Ausztria a MISO, míg a' ne­gyedik Bulgária a VISO aján­dékával térhetett haza. A kü- löndíjak közül a legsportsze­rűbbnek járó díjat Magyaror­szág érdemelte ki, a torna legeredményesebb játékosa Iváncsik Mihály (Magyaror­szág) lett, a legtechnikásabb mezőnyjátékos címe a jugo­szláv Ratko Tomljanovicsnak, míg a legjobb kapus cím az osztrák Most! Wernernek ju­tott. Kapu László Kosárlabda PVSK-Sopron 71-61 (36-29). NB I. nők. Sopron, 800 néző. V.: Varga J., Major Gy. PVSK: Sztojkovics (26), Budai (1), Horváth' (16), Sajni (6), Viluty- te (15). Cs.: Ábrahám I. (2), Ábrahám E. (5). Edző: Verte- tics István. A pécsiek kitűnően érvényesítették magassági fö­lényüket és a mezőny leg­jobbjának, Horváthnak ritkán látható nagyszerű irányításá­val nyertek. Súlyemelő vb A budapesti súlyemelő vi­lágbajnokság zárónapján, a 110 kg-osok mezőnyében a szakításban, a lökésben és az összetettben is a bolgár Bo­tev győzött. A magyarok közül Németh a szakításban 5., a lökésben 9., az összetettben 5. lett. Bökfi helyezései: 6., 5., 6. ▼ BECS: A műugró Európa Kupa-viadalon a női toronyug­rásban Cserba Brigitta 7. he­lyezést szerzett.