Új Dunántúli Napló, 1990. október (1. évfolyam, 179-208. szám)

1990-10-08 / 186. szám

Mohácsi Új Barázda TSZ SE- Szekszárd 0-0 Mohács, 1200 néző. V.: Sza­bó L. Mohács: Antal — Újvári, Kófiás, Kiss Gy., Reit - Nagy E. (Hrotkó, a szünetben), Rat­ting, Kovács L, Jelenő — Mar; tina, Adi (Ritter, a 69. perc­ben). Edző: Csordás István. Szekszárdi Mausz - Fodor, Kalmár, Varga, Nagyfalusi - Farsang, Kasza, Bozsér, Hor­váth Cs. — Máté (Pilisi, a 73. percben), Jelusics (Bóka, a 61. percben). Edző: Teszler Ven­del. Nem úgy indult a mérkő­zés, hogy a végén gól nélküli eldöntetlennel vonulnak majd az öltözőbe a csapatok. A Mohács nem sokat teketóriá­zott, már a mérkőzés első perceiben kapu elé szorította ellenfelét. A 4. percben Jele­nő szerzett labdát a tolnaiak térfelén, elhúzott a balszélen, már a 16-oson belül járt, ami­kor középre passzolt, de be­adásába Fodor belenyúlt, így Martina hiába várta középen teljesen üresen az átadást. Két perccel később egy tűzi­játékot követően Reit beadá-_ sát Adi kapásból félfordulat­tal a jobb kapufára lőtte, a kipattanóból Martina ismétel­hetett, bombája viszont a bal sarok mellett hagyta el a já­tékteret. Előrébb merészkedett a Szekszárd, de a 19. perc­ben újra a mohácsiak hagy­tak ki helyzetet. Adi viharzott el a balszélen, a középen ki­ugró Martinához játszott, ő viszont a 11-es pont tájékán lövés helyett újabb átadással kísérletezett, Így Ratting elől tisztázhattak a vendégvédők. Egy perccel ezután újra Rat­ting előtt adódott lehetőség, 4 méterről leadott lövése vi­szont keresztben suhant el a kapu előtt. . . Átvette a játék irányítását a Szekszárd. A 29. percben Jelusics jobb sarokba tartó szabadrúgását kellett Antalnak mentenie, a 40. percben pedig Horváth Cs. beadását Máté az 5-ösről per- dítette fölé. Egy perccel ké­sőbb megint csak a vendégek veszélyeztettek: Bozsér ugrott ki középen, rávezette Antalra a labdát, aki kifutott elé, s a 16-os vonalán ütköztek —a bíró nem látott okot a köz- beavatkozásra. A második játékrészben a Szekszárd ott folytatta, ahol abbahagyta az első végén: jó ideig csak a mohácsiak tér­felén pattogott a labda. Az 57. percben Jelena unta meg a dolgot, de egy jó indítást a 16-oson belül kézzel tett maga elé, így a bíró lefújta a helyzetet. Hosszú időre leült a játék, s csak az utolsó perc hozott újabb eseményt. Ekkor Pilisi futotta le a bal­oldalon a mohácsi védelmet, a kaputól 8 méterre helyezke­dő Horváthhoz játszott, aki már Antalt is kicselezte, de kisodródott, így odalett ez a helyzet is. Bár a mérkőzésen mindkét csapat több gólt is rúghatott volna, a pontosztozkodás a játék képének teljesen meg­felelt. Jók: Kófiás, Reit, Ratting, illetve Varga, Farsang, Bozsér. Csordás István: - A legna­gyobb hibánknak azt tartom, hogy nincs kellő erőfeszítés játékosaimban. Néhány lab­darúgóm már nem, néhány pedig még nem alkalmas a jelenlegi NB ll-es nívóra. Teszler Vendel: — Nagy ira­mú mérkőzésen gólképtelensé­günknek köszönhetjük, hogy csak egy pontot szereztünk, de ehhez hozzá kell tennem: számunkra Így is nagyon ér­tékes a döntetlen. Pauska Zsolt Soproni SE­Komlói Bányász 2-1 (1-0) Sopron, 1200 néző. V.: Rácz. Sopron: Kállai - Kelemen, Nagy, Skulteti (Bognár, 82. p.), Rudics - Halász, Deák, Vékony - Varga, Balaton (Or­bán, 68. p.). Edző: Készéi Fe­renc. Komló: Tábit - Miklós, Vukmann, Tigyi (Kiszely, 65. p.), Andreidesz - Nagy, Szat­mári, Katona, Stemler - Var­ga, Pálcsa (Lukács, 58. p.). Edző: Kresz László. A 6. percben Halász át­adásával Majoros a védők kö­zül kilépve, 10 méterről a ka­pu bal sarkába gurított (1-0). Több komlói helyzet követke­zett, jeléül annak, hogy a ka­pott gól ellenére mezőnyfö­lényben játszott a Komló. A szünet utón, a 48. perc­ben Szatmári szögletét Kato­na a felső kapufára fejelte. A 69. percben Vargát durva­ságért a játékvezető kiállí­totta. Hét perc múlva bebiz­tosította győzelmét a Sopron. Halász beadását Varga a té­továzó kapus és a védők kö­zött a hálóba lőtte (2-0). Megint több vendég!ehetőség jött, végül szépített a Komló. A 89/ percben Stemler ívelé­sét a kapus kiütötte Lukács elé, Lukács 15 méterről a ka­puba gurította (2-1). Jók: Vékony (a mezőny leg­jobbja), Varga, illetve Stem­ler. Készéi Ferenc: ' - Nehéz kezdés után nem gondoltam volna, hogy nyolc lorduló után egy ponttal több van, mint a katicabogárnak. Kresz László: - Voltak biz­tató jelek, de ez még nem az igazi. Takács Ede További eredmények BKV Előre—Dorog 2-0 (0-0), Paks-BMTE-Törley 3-1 (1-0), Nagykanizsa-Haladás 1-3 (1-1), III. kér. TTVE-ZTE 1-0 (1-0), Dunaferr-Oroszlány 3-2 (2-1). <­Az NB H. állása 1. Haladás 6 5 2 1 19-11 12 2. III. kér. TTVE 8 B 2 1 7- 2 12 3. BKV-Előre 8 5 1 2 14- 7 11 4. Dunaferr 8 4 2 2 21-14 10 5. ZTE 8 4 2 2 16- 9 10 6. Ajka 8 3 3 2 8- 7 9 7. Paks 8 4 1 3 11-11 9 8. Mohács 8 2 4 2 4- 3 8 9. Sopron 8 3 2 3 14-15 8 10. Sabaria 8 2 4 2 6- 7 8 11. Oroszlány 8 3 1 4 7- 8 7 12. Szekszárd 8 2 3 3 7-13 7 13. Nagykanizsa 8 5 3 9-15 5 14. Komló 8 2 — 6 10-14 4 15. Dorog 8 1 2 5 5-10 4 16. BMTE-Törley 8 2 — 6 10-22 4 fl Hypobank nyerte a Duna Kupát Vasórnap Dunaújvárosban befejeződött a női kézilabda Duna Kupa mérkőzéssorozata. Az osztrák Hypobank Süd­stadt A-csapata pontveszteség nélkül végzett az élen, s nyolcadszor hódította el a tró­feát. — Eredmények: Hypo- bank Südstadt „A" (osztrák)- Dunaferr SE 23-17 (13-7), Veszprémi SE-Hypobank Südstadt ,,B" (osztrák) 17-17 (8-8). A végeredmény: 1. Hypobank „A" 8 pont, 2. Dunaferr SE 4, 3. Veszprémi SE 3, 4. Hypobank „B" 1, Labdarúgó NB III. Marcali-Mózaszászvár 0-0, Marcali, 500 néző. V.: Lu- bastyik. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder (Czuczka), Mészáros, Hajdú I. — Tóth, Ferencz, Szántó, Palacskó — Borbély (Lakos), Fenusz. Ed­ző: Béres Ferenc. Mázaszász- vár: Görföl — Virovácz, Mag- lódi, Sztoics, Dömény - Amb­rus (Szigeti), Csoboth, Orsós, Kas'ler — Román, Róth. Edző: Kollár Sándor. Többet támad­tak a hazaiak, de a vendé­gek, jól védekeztek, így kitű­zött céljukat, az egy pont megszerzését teljesítették. Boly—Kisdorog 3-0 (3-0). Kisdorog, 300 néző. V.: dr. Csapó. Boly: Puch — Göller, Ma esi (Pál), Burai, Virágh — Kirchner (Nyíló), Kosa, Szo- mor — Varga, dr. Papp, Biró, Edző: Kövi István. Kisdorog: Kiss - Vecsei, Klein, András, Komáromi — Endeli, Pechli (Acsádi), Szajkó, Pap — Lő- rincz, Beke (Horváth). Edző: Kovács István. A minden csa­patrészében jobb bólyiak rá­szolgáltak győzelmükre, a szü­net után ellaposodott mérkő­zésen. G.: Biró, dr. Papp, Ma- csi. Rákóczi FC-Somberek 4-2 (2-0). Kaposvár, 1000 néző. V.: László. Rákóczi: Házi — Hor­váth I., Takács II., Bognár, Barna - Richter, Kárpáti (Zsi­ráf), Hanusz, Adorján - Ta­kács I. (Nagy), Gyurics. Ed­ző: Horváth Miklós. Sombe­rak: Bóinlk i — Bendes, Paus­ka, Illés, Szabó — Lutz, Dár­dai, Bemáth — Szeitz (Jakab), Csibi (Komli), Vezér. Edző: Dárdai Pál. Amolyan „kötele­ző" két ponttal gyarapodott a Rákóczi eqy közepes szín­vonalú s annál valamelyest jobb iramú mérkőzésen. Gól­lövők: Gyurics (3), Richter, ill. Vezér, Lutz (11-esből). Siklós-Csurgó 0-0. Siklós, 200 néző. V.: Makai. Siklós: Pál — Kapitány, Kovács, Ke­resztes, Gellén (Rózmer) — Weinert, Kiss, Kosztolányi (Új­vári), Schweiszguth — Szri- mácz, Lajtman. Edző: Lovász János. Csurgó: Belovári — Pintér, Cs. Kovács, Kovács, Beke — Buti, Puskás, Bódis, Bozsó (Tóth) - Horváth, Ritu- per. Edző: Deme Imre. Rend­kívül alacsony színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat na­gyon gyenge teljesítményt nyújtott, és a lelkes vendégék megérdemelten szerezték meg az egyik bajnoki pontot. Nagykanizsai MÁV-NTE- Boglárlelle 3-0 (1-0). Boglár- lelle, 250 néző. V.: Szőke G. "MAV-NTE: Müllner - Grabant, Szőke, Kele, Vári - Vágó (Bernóth), Kéri, Koósz, Kém (Gór) — Mózsi, Németh. Edző: Szalai Zoltán. Boglárleller Majzlinger — Pardavi, Riba (Sümegi), Magyar, Kötél - Koroknai, Pacsai, György, Tol- dy (Károlyi) ’— Hollósi, Boda. Edző: Kenéz István. Tovább tart a hazai csapat gyenge szereplése. A 65. percben György, a 70. percben Korok­nai lett kiállítva durvaság mi­att. Góllövök: Bernóth (2), Mózsi. Szombaton játszották: PVSK— Paksi SE 1-2, D. Vasas-Barcs 0-1, K. Honvéd-K. Építők 3-1. 1. Az NB Rákóczi FC III. 8 állása: 7 — 1 18- 6 14 *2. Paksi SE 8 6 — 2 18- 7 12 3. PVSK 8 4 3 1 14- 6 11 4. K. Honvéd 8 4 2 2 12- 9 10 5. M.-szászvár 8 1 3 12- 9 9 6. Boly 8 4 1 3 13-11 9 7. Somberek 8 4 ‘ 1 3 14-14 9 8. Siklós 8 2 4 2 7- 7 8 9. Marcali 8 3 1 4 14- 9 7 10. MÁV NTE 8 2 3 3 11- 9 7 11. Barcs 8 1 6 1 4- 5 7 12. K. Építők 8 3 1 4 5-12 7 13. Csurgó 8 2 2 4 6-15 6 14. Boglárlelle . 8 2 1 5 6-12 5 15. Dombóvár 8 — 3 5 6-17 3 16. Kisdorog 8 1 1 6 7-19 3 TOT o 1. Ű. Dózsa-Bp. Honvéd 1-2 2 2. Ferencváros—MTK-VM 4-0 1 3. Hertha BSC—1. FC Köln 0-0 x 4. St. Pauli—Kaiserslautern 1-0 1 5. Wattenscheid— Eintracht Frankfurt 1-0 1 6. Oldenburg—Schalke 04 0-0 x 7. Meppen—FC Homburg 3-1 1 8. Genoa—Napoli 1-1 X 9. Pisa—Fiorentina 0-4 2 10. Torino—Roma 1-0 1 11. Ancona—Reggiana 1-1 x 12. Modena—Padova 2-0 1 13. Triestina—Ascoli 0-0 x 14. Freiburg—Duisburg 0-2 2 Á világ sportja • Párizs: A Mondialén sze­repelt argentin válogatott Gab­riel Humberto Calderon a jö­vőben a svájci labdarúgó-baj­nokságban, a Sion színeiben szerepel. A 30 éves középpá­lyás korábban a francia Paris SG csapatában játszott, de szerződését a világbajnokság után nem hosszabbították meg. Nincs szerencsénk... ... a labdarúgó-mérkő­zések kezdési időpontjai­nak közlésével. A múlt va­sárnap a mi hibánkból ir­tuk el a Komlói Bányász— Sabaria mérkőzés kezdé­sét, most pedig a szom­bati lapunkban a nyomda ördöge tréfált meg soka­kat. Kimaradt a sportmű­sorból a PBTC—Sellye me­gyebajnoki találkozó, a PVSK—Paksi SE NB lll-as meccs pedig nálunk 10 órakor kezdődött, holott annak igazi kezdési idő­pontja 14 óra volt. Bár most a hiba nem a mi készülékünkben volt, azért a szurkolóktól újra bocsá­natot kell kérnünk, amit ezúttal meg is teszünk. Csak remélhetjük, hogy a legközelebbi elírásra na­gyon sokat kell majd vá rni. Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető *> Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 145 forint, negyedévre 435 forint, egy évre 1740 forint. ISSN 0865-9133 mm™ ......................... D unántúli napló Előleg befizetése nélkül kedvező kamatfeltételek mellett vásárolhat 5.000 -100.000 Ft közötti értékhatárban Gáztűzhelyek, fűtő- és vízmelegítő készülékek széles választékát kínálja a DDGÁZ, Kossuth L. utcai mintaboltja A mi üzletünk most Önnek is jó üzlet (4566) Kosárlabda PVSK-Kadett válogatott 125-71 (69-34). NB I. férfiak, B-csoport. Pécs, városi sport- csarnok, 300 néző. V.: Major L., Elmauer. PVSK: Venclovas (33), Szamosi (4), Czigler (10), Vitári (10), Grigas (26). Cse­re: Füzy (13), Hoffmann (27), Kövecses (2), Dull (-). Edző: Rabb Gyula. Ho létezik nem is országos, hanem világra szóló fix 1-es, akkor ez a mérkőzés az! Be is jött, a serdülőkorú játéko­sokból álló ellenfél nem kész­tette nagy erőkifejtésre a PVSK-t. Valójában nem is értékmé­rő egy ilyen edzőmeccs szám­ba menő bajnoki, ahol a va­sutasok tetszés szerint érték el pontjaikat. Megint más kérdés, hogy milyen komoly az a bajnokság, ahová egy ilyen, eleve pofozógépnek számító csapatot besoroltak. Ne is menjünk messzire, hanem csak mondjuk Jugoszláviába. Ott el­képzelhető lenne, hogy a má­sodik ligában a felnőtt együt­tesek ellen serdülők is játssza­nak? Ugye, hogy nem. Arról nem is beszélve, hogy akinek ez az ötlet az eszébe jutott, az nem mérte fel, hogy nem lesz .jó ez a fiataloknak. Hét­ről hétre kitömik őket, ami el­veszi a kedvüket a kosarazás- tól. Rabb Gyula: — Alkalmunk nyílt a gyakorlásra a Hatolok ellen. Hazai pályán továbbra sincs gond a támadójátékunk­kal. H. L. Most vásároljon gázkészüléket! Rangadót játszottak Újpetrén. Képünk ezen a találkozón készült P. Postás-Zsolnay 3-2 (0-2), Postás-pálya, 200 néző. V.: Kelemen. A második félidei lelkes játékával a Postás rá­szolgált a győzelemre. G.: Vajda (3), ill. Foral, Takács. Sásd-Bicsérd 2-2 (2-1). Sásd, 100 néző. V.: Varga. Igazsáqos döntetlen. G.: Sze­mes, Czár, ill. Baumann, Pan­csó. Szigetvár-Harkány 2-2 (1-0), Szigetvár, 100 néző. V.: Mó- zer. A hazaiak 2-0-ós vezetés után is csak az egyik pontot tudták otthon tartani. G.: Kiss, Bodó, ill. Molnár, Karhesz. Szajk-Vasasi Bányász 2-0 (0-0), Szajk, 200 néző. V.: Bencsik. A hősiesen védekező vendégcsapat ellen nagy küz­delemben nyert a Szajk. G.: Schum, Tóth K. Újpetre-Töttös 2-1 (0-0). Újpetre, 200 néző. V.: Béni. A második félidőben 0-1-ről fordított a hazai csapat. Góllövők: Obermayer, Hosszú, ill. Szabó A. Szombaton játszották: P. Kinizsi-Szentlőrinc 5-2, PBTC- Sellye 0-0, PEAC-Beremend 3-0. A megyei I. osztály állása: 1. PEAC 8 7 1 — 23- 4 15 2. Szajk 8 7 1 — 19- 3 15 3. P. Postás 8 7 1 — 14- 4 15 4. Sellye 8 6 2 — 23- 2 14 5. Újpetre 8 4 2 2 10-10 10 6. Harkány 8 3 2 3 13-11 8 7. Töttös 8 3 2 3 9- 9 8 8. Beremend 8 2 4 2 8-14 8 9. Szigetvár 8 2 2 4 8-12 6 10. P. Kinizsi 8 2 1 5 10-14 5 11. P. Zsolnay 8 2 1 5 8-13 5 Bicsérd 8 — 5 3 8-13 5 13. Vasasi B. 8 2 1 5 8-17 5 14. Sásd 8 1 2 5 11-15 4 15. PBTC 8 1 1 6 4-20 3 16. Szentlőrinc 8 — 2 6 6-21 2 ző: Kajcsc András. A szünet előtt két, a második félidő­ben három góllal vezetett a PMSC. A hajrát azonban nem birta erővel és másfél perc­cel a befejezés előtt Avan góljával tartotta otthon a két pontot a hazai együttes. Kézilabda Tisza Volán-PMSC 23-22 (10-11). NB I. férfiak. Sze­ged, 1000 néző. V.: Klucsó, Lekrinszki. PMSC: Tóth A. — Székelyhídi (6), Németh (6), Kakas, Kovács T. (1), Hang (3), Kunos (2). Csere: Szente (kapus), Horváth I. (1), Ko- vácsevics (3), Kovács J. Ed-