Új Dunántúli Napló, 1990. október (1. évfolyam, 179-208. szám)

1990-10-22 / 200. szám

Nagykanizsa-Komló 4-2 (2-1) Nagykanizsa, 1000 néző. V.: Hamar. Nagykanizsa: Kovács - Iványi, Kepe, Martinkovics, Visnovics - Hegedűs, Zrínyi (Gyulai, a 79. percben), Far­kas - Dómján, Skublics, Fu- isz. Edző: Németh Lajos. Kom­ló: Tábit - Miklós, Torna, Vuk- manb, Andreidesz - Nagy (Ki- szely, a 46. percben), Kato­na, Szatmári, Stemler - Pál- csa, Lukács (Lajos, a 67. percben). Edző: Kresz László. 5. perc: Fuisz elment a bal oldalon, beadását Dómján 5 méterről a kapu jobb oldalá­ba lőtte. (1-0). 23. perc: Torna Farkast gán­csolta a 16-oson belül, a já­tékvezető 11-est ítélt. A li­est Skublics lőtte, melyet Tá­lbit kivédett. 40. perc: Andreidesz be­adását Pálcsa 11 méterről a kapu hosszú sarkába fejelte (1-1). 41. perc: Martinkovics ki-, tört a védők közül, lövése Tá­bitról kipattant, a jókor érke­ző Dómján a kapuba gurítot­ta. (2-1). 59. perc: Stemler rossz át­adásával Fuisz kilépett, Tá- bitot kicselezve gurított a ka­puba. (3-1). 78. perc: Skublics labdájá­val Farkas kilépett a védők közül, a .kapust kicselezve gu­rított a kapuba. (4-1). 88. perc: Katona átadásá­val Andreidesz a kapu jobb oldalába lőtt 7 méterről. (4-2). Alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt a pályán, a győzelmet jobban akaró csapat nyert. Jók: Hegedűs, Visnovics, Fuisz, Dómján, III. Tábit (a mezőny leg­jobbja). Németh Lajos: — Két jobb sorsra érdemes csapat közül megérdemeltük a győzelmün­ket. Kresz László: - Gyenge szereplésünknek több összete­vője van, melyből egyet meg tudok oldani. Amennyiben azt a csapat szívesen megteszi. Takács Ede Paksi Atomerőmű-Ajkai Hungalu 3-0 (1-0) Paks, 800 néző. V.: Kiss B. Paks: Hujber — Erdélyi, Sza­bó, Gracza, Lauer — Tóth, Orosz, Nagy L., Kákonyi (Szendre a 61. percben) - - Juhász, Kádár (Kovalik, a 67. percben). Edző: Pusztai Lász­ló. Ajka: Szalóky - Kovács, Puskás, Pál, Kádár L. — Nagy Z. (Piri, a 46. percben), Nagy J. (Belényesi, a 71. percben), Dómján, Rénes, Kovács III. Bertus. Edző: Somodi László. 30. perc: Tóth egy formás támadás végén, 14 méterről kapásból lőtt a hálóba, (1-0). 62. perc: Szeneiről 8 méter­ről vette be Szalóki kapuját. (2-0). 88. perc: sakk-matt helyzet vé­gén Kovalik 2 méterről pasz- szolta a hálóba a labdát (3-0). A vendégek szemlátomást döntet­lenre, míg o Durva-partiak győze­lemre játszottak. Az első., játékrész szoros, kiegyenlített küzdelmet ho­zott. Szünet után o cserék a ha­zaiaknak sikerültek jobban, ugyanis mindkét cserejátékos góllol mutat­kozott be. A 80. percben az ajkai Puskás büntetőjét Hujber, az ato­mosok kapusa kivédte. Jók: Tóth, Szabó, Juhász, ill. Pál, Kovács III., Dómján. Szekszárd-BKV Előre 2-0 (I-0) Budapest, 300 néző. V.: Horváth Gy. Szekszárd: Mausz - Fodor, Varga, Nagyfalusi — Kasza, Horváth P., Bozsér, Kalmár, Máté - Farsang (Bó­ka, a 90. percben), Pilisi (Je- lusics, a 71. percben). Edző: Teszler Vendel. BKV Előre: Sárközi - Horváth M., Rácz, Kréger - Kertész, Galambos (Kovács, a 46. percben), Szép­laki, Krecska, Békési (Bencze, a 63. percben) — Szeitl, Má­tyás. Edző: Gergely Károly. 1. perc: Jobban nem is kezdődhetett volna a Szek­szárd számára a mérkőzés. Farsang a félpályától indult, lefutotta az Előre védőit, és hatalmas vágta után 10 mé­terről a kapujából kiinduló kapus mellett a háló közepé­be gurított (1-0). 58. perc: Pilisi tört be a BKV Előre 16-osára, és ott Horváth M. buktatta. 11-esi A büntetőt Pilis a bal alsó sarokba lőtte (2-0). A gyors gól tulajdonképpen el­döntötte a mérkőzést. A iBKV Előre nagy lendülettel támadott és ez kedvezett a Szekszárdnak, mert gyors kontrái mindig gólveszélyt jelentettek a hazaiak kapujára. A mérkőzés hajrájában akár to­vább növelhette volna előnyét a Szekszárd, hiszen számos helyzete akadt. A Szekszárd tudatosabb és fegyelmezettebb játékával rászol­gált a sikerre. Jók: Fodor, Varga, Nagyfalusi, Bozsér, Farsang, illetve Kertész, Széplaki. Teszler Vendel: - Célunkat elértük, sikerült gólt szerez­nünk az Előre otthonában, és ezzel megtörni hosszú veret­lenségi sorozatát. Gergely Károly: - Egyéves hazai veretlenségünk megsza­kadásában szerepet játszott a játékvezető is. Lázár Lajos III. Kér. TTVE-Mohácsi Uj Barázda TSZ SE 1-0 (0-0) Mohács, 800 néző. V.: Vá­rass (Szekeres, Sóthy). III. ke­rület: Zay - Kriszt, Pálvölgyi, Tóth A., Kovács J. - Szabó 1, Rúzsa (Diamant, a 65. percben), György, Tóth II. L. — Muraközi, Árky. Edző: Eich László. Mohács: Antal - Rum- szauer, Kófiás, Kiss Gy., Új­vári - Nagy E. (Becker, a szü­netben), Kovács L., Martina, (Jelena, a 70. percben) - Ratting, Hrotkó, Adi. Edző: Csordás István. 85. perc: egy kapu előtti kavarodás után Szabó közel­ről Antal kapujának jobb alsó sarkába lőtt. (1-0). Valójában két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az elsőben mindkét együttes elég jó teljesít­ményt nyújtott, a második félideji küzdelem azonban álmainkban se jöjjön újra elő. . . Ebben az idő­szakban mindkét csapat csak szen­vedett a pályán. A döntetlen job­ban megfelelt volna a játék képé­nek. Jók: Kiss Gy., ill. Pálvölgyi, Ko­vács J. Eich László: - Izzadtság- szagú küzdelmet arattunk, de végtelenül örülök annak, hogy a múlt heti súlyos vereség után talpra tudtunk állni. Csordás István: — Sajnos, ezen a nagyon fontos mér­kőzésen újra nem találtunk be az elleniéi kapujába. Ne­héz helyzetbe kerültünk, nagy összefogásra lenne szükség ahhoz, hogy többet produkál­junk a hátralévő mérkőzése­ken. P. Zs. További" eredmények: Nyugati csoport: Sabaria-Tipo-Oroszlányi Bá­nyász 1-2 (1-2), BMTE-Törley- Haladás VSE 2-1 (0-0), Sop­roni SE—Dorog 1-1 (0-0), Du- naferr-ZTE 0-0. Bajai SK-Szarvas 2-I (2-I) Baja, 1500 néző. V.: Bajkai. Bajai SK: Horváth D.— Szűcs, Morvái, Berényi, Vidák — Evanics, Tóth (Kovács I., a 76. percben), Kovács B., Vén, (Faddi, a 85. percben) - Schneider, Horváth - A. Edző: Kincses Viktor. Szarvas: Ha- nyecz — Fekete, Luzsák (So­mogyi. a 30. percben), Sze­mere, Holp (Búzás, a 61. percben) — Boda, Szarvas, Brass — Bakai, Kovács, Csák. Edző: Pallagi Róbert. 6. perc: A veszélyesebben támadó Baja Schneider révén mintaszerű támadást vezetett, aki jól ugratta ki Evanicsot, szorongatott helyzetében az alapvonalról beadott és az érkező Vén 1 méterről a ka­pu bal oldalába lőtt. (1-0). 14. perc: Vén beverekedte magát a 16-oson belülre, nagy lövést küldött kapura, Hanyecz bravúrosan kiütötte pont az érkező Horváth Á. elé, aki a kapu torkából nem tudott hibázni. (2-0). 25. perc: Gyors ellentáma­dás végén Kovács elvitte a labdát a becsúszó Evanics mellett, beadott és a berob­banó Bakai 3 méterről élesen lőtt a kapu jobb oldalába. (2-1). Úgy nézett ki a dolog, hogy a bajaink két gyors gólja hosszasan sokkolja majd a szarvasi csapatot. Hátvédsoruk nem tudott mit kez­deni az Evanics és Tóth R. által dirigált, gyors bajai csatárokkal. Egy szép ellentámadásból beka­pott, váratlan gól azonban meg­törte a hazaiak mezőnyfölényét, és kiegyenlítetté vált a küzdelem. A második félidőben tovább foly­tatódott a nagy taktikai csata, de az mór nem hozott olyan színvo­nalas játékot, mint az első fél­időben. Összességében, a Baja bátrabb támadójátékával megér­demelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Szűcs, Evanics, Tóth, ill. Szemere, Kovács. Kincses Viktor: — Nagy küz­delemben, megérdemelten nyert a csapat. Pallagi Róbert: - A jól kez­dő bajaiak kihasználták vé­delmünk hibáit és olyan előnyhöz jutottak, amit a mérkőzés végéig meg tudtak őrizni. Papp Zoltán ...................................... ■ '"!.....!"!.............. ...................■ •••' v llllililE*««!! Begyűjtötték a kötelező győzelmeket PVSK-Szarvas 77-58 (33-32). NB I. nőlj „A”-csoport, Pécs városi sportcsarnok, 400 néző. V.: Varga J., Major L. PVSK: Sztojkovics (35), Horváth J. (14), Veres J. (5), Vilutyte (16), Budai (6). Csere: Sajni (1)', Abrahám I. (-). Edző: Vertetics István. Nem gondolta senki sem, hogy ilyen szoros lesz az első félidő, hiszen a vendégek ed­dig a bajnokságban még nem nyertek. Az ellenállásuk 25 percig tartott, aztán fokozato­san elfáradtak, egyre jobban visszaestek. Ez abban csúcso­sodott ki, hogy előkészítés nélkül eldobálták a labdákat, amiket rendre a vasutasok szedtek le. A PVSK szünet i'tAri már azt játszotta, amit tud, ez a 16 pontos előnyét eredményezte. Kiefer, a szarva­siak legjobbja otthon érezte magát a régi palánkok alatt, a kosarasai tartották a Telket az úi iátékostársaiban. De a beindult Vasút-hengert ő sem tudta megállítani. Sztojkovics nagyon iól kosarazott a pécsi­eknél. Aki a női mezőnyben 35 pontot dob, azt meg kell magázni.. A Szarvas legjobb dobói: Lotysz (21) és Kiefer (14) vol­tak. Vertetics István: — Nehezen tudtuk a kötelező győzelmet begyűjteni. Amikor jobb volt a védekezésünk, máris jobban ment a iáték. PVSK—Falco 104-88 (50-41). NB I. férfiak, ,,B"-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 600 néző. V.: Szabó Gy., Elmauer. PVSK: Venclovas (32), Sza­mosi (2), Czigler (4), Hoff­mann (23), Grigas (20). Csere: Egyszerre hat kéz nyúl ezért a lepattanó labdáért Fotó: Läufer László iFüzy (9), Varasdi (12), Vitári (2). Edző: Rab Gyula. Ritkán lehet látni ilyet, hogy ennyire egy emberre épülne egy csapat játéka, mint ahogy azt most a Falconáf tapasz­talhattuk. Mindent a jugoszláv Knivacsevicsre játszottak, ő ka­pott minden labdát. A bősé­ges kínálattal élt is, szórta a kosarakat, nem tudták tartani. 'Emiatt nem tudott egy ideig megnyugtató előnyt szerezni a PVSK. Pedig Varasdi régi trükkjeit „ették" az újonc szombathelyiek. A meccs a második félidő közepéig vi­szonylag szoros volt, innen kezdve az elfáradt vendégek ellen iskolajátékot játszott a PVSK. így .sima pécsi győze­lem lett a vége. Még akkor is, ha a szombathelyiek leg­jobb dobója, Krivacsevics 48 (!) pontot hozott össze. Rab Gyula: - Kissé izzad­ságszagúnak tűnt a mérkő­zés, de a második félidőben végig vezetve, biztosan nyer­tünk. H. L. Birkózó vb (Folytatás az 1. oldalról) A magyarok közül Farkas mellett Repka Attila is érmet vehetett át, mégpedig bron­zot. A DVTK kétszeres Euró- pa-bajnoka esélyt " sem adott a román Petra Cararénak, egy remek lecsavarasból hídba bil­lentette riválisát, és ezt az előnyét meg is tartotta g ki­tartóan fejelő románnal szem- iben. Repka pályafutása első világbajnoki érmére büszke, tulajdonképpen — ha nem tak- tikázta volna el a selejtezők során a szovjet Dugucsijevel­leni csatáját — nem. túlzás a megállapítás: simán bajnok is lehetett volna. A másik bronz kiharcolása nem sikerült, Takács Jánostól a bíróik vették el a dobogós helyezést. A jugoszláv Trajko- vics jobbára menekült, mégis im ind kettejüket kétszer intették. [Nem sokkal később, a hajrá­iban egy ugyanilyen szituáció­iból a zrenjanini sportoló mö­gé került, neki viszont kegyes­kedtek ezt megítélni. Hiába volt Takács felindultsága, hiá­ba fütyültek a semleges olasz nézők, Jugoszlávia kapta az újabb bronzérmet, mert Traj- kovics 1 -0-ra nyert. 1. FTC—Videoton-W. 4-0 1 2. Siófok—Vasas 1-2 2 3. Szeged—PMSC 0-2 2 4. Ú. Dózsa—Váci Izzó 0-2 2 5. Békéscsaba—Rába ETO 1-1 x 6. Debrecen—Bp. Honvéd 0-1 2 7. Tatabánya—MTK-VM 1-1 x S. Hertha BSC—Frankfurt 1-0 1 9. Karlsruhe—Kaiserslautern 4-2 1 10. Mainz—Mannheim 3-1 1 11. Napoli—-Milan 1-1 x 12. Foggia—Verona 1-0 1 13. Pescara—Ascoli 0-0 x + 1 14. Veszprém—Bp. Volán 4-3 1 Mai sportműsor Labdarúgás. NB I. nők. For­tuna-Debrecen, PVSK-ipálya, 10.00. Rögbi. NB II. Pécsi Rögbi SE— BEAC. Műjégpálya mel­lett, 13.00. PVSK—Boglárlel le 1-0 (0-0). Vas- út-pálya, 200 néző, V.: Lubastyik. PVSK: Tihonyvári — Kaufmann, Merkler, Brezniczky dr. (Diós) — Jávor (Szőke), Gollai, Balotinácz, Nagy — Szirtes, Pazatrrek, Németh. Edző: Rónai István. Boglárlelle: Majzl inger — Brettner, Pardavi, Sümegi, Virágh — Hallási, Kötél (Károlyi), Magyar, Pacsai — Bo­da, Vecsei. Edző: Kenéz István. Mór a 20. percben kényszerből, sérülések miatt kimerítette mindkét cserelehetőségét az amúgy is tar­talékos PVSK, ez előrevetítette, hogy nehéz 90 perc vár rá. így is lett. Szerencséjére, a 65. perc­ben talált egy gólt, ezzel nyert a kapura veszélytelen, ráadásul sok túlsúlyos játékost felvonultató Bog­lárlelle ellen. Góllövő: Szirtes. Siklós—MÁV NTE 1-1 (0-0). Sik­lós, 200 néző. V.: Laskai. Siklós: Pál — Kapitány, Kovács, Keresztes, Gellén — Weinert, Kiss (Schweisz- guth), Demhardt (Szabó), Kolom­pár — Szrimácz, Lajtman. Edző: Lovász János. Nagykanizsa: Müll- ner — Grabant, Szőke, Vári, Kel­le — Nagy, Bernáth, Muzsi (Kéri), Koósz (Kozma) — Kém, Németh. Edző: Szalai Zoltán. Közepes ira­mú mérkőzésen a Siklós saját pá­lyáján hetek óta képtelen győzel­met elérni. G.: Weinert, Ül. Kém. Kisdorog—Kaposvári Építők 3-1 (1-1). Kisdorog, 300 néző. V.: Szin- ger. Kisdorog: Kiss — Pap (Sza­bó), Klein, Vecsei, Komáromi — ITT £ Dunántúli napló KÖZÉLETI LAP Uj vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős: MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320.---- ---- --------.V vvv.^vmuoí.iuovyilOlCA. IC.-TC.I. I CICIŰA. ÓC'JU I . rVICXUU ICltÍA. K észült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési d§ egy hónapra 25 forint, negyedévre 75 forint, félévre 150 forint, egy évre 300 forint ISSN 0865-9125 András, Pető, Takács, Boros — Be- ke, Vörös. Edző: Vábró József. Kaposvári Építők: Horváth — Györ- kő, PabPi Károlyi, Solymosi — Hochecker (Tóth), Samu, Dékány, Varga — Kiss, Véber (Czabula). Edző: Horváth Lajos. A kisdorogiak számára létfontosságú volt a két pont megszerzése. A második fél­idei játékukkal akár nagyobb arányban is győzhettek volna. Gól­lövők: Beke (2), András, ill. Ká­rolyi. Dombóvári Vasas—Somberek 0-0. Dombóvár, 100 néző. V.: Polecsák. Dombóvár: Reizinger — Siklódi, Vida, Tornai, Berki — Buda, Hor­váth, Vincze — Csanádi, Gergics, Jakab (Korvicska). Edző: Farkas Attila. Somberek: Bánki — Illés, Óbert, Pauska, Bernáth — Lutz, Komli, Dárdai — Csibi (Szabó), Vezér, Jakab (Csernyicz). Edző: Dárdai Pál. A mérkőzés Összképe alapján a második félidőben végig nagy fölényben játszó hazai csa­patnak gólokkal kellett volna nyer­ni a hajrára teljesen elfáradt Som­berek ellen. Kaposvári Honvéd—Paksi SE 1-1 (1-0). Kaposvár, 200 néző. V.: Var­ga. Kaposvár: Adóm — Vanek, Horváth J., Varga, Bárány — Krausz, Csák, Zámbó, Kocsis — Sipőcz, Ángyán (Vass). Edző: Kö­ves László. Paks: Gróf — Bérezési, Sashegyi, Héregi, Fábián — La- cza (Horváth J.), Szabó, Márkus, Horváth P. — Kálmán, Porga (Má- csik). Edző: Laki Zoltán. A lelkes Honvéd a 88. percben kihagyott 11-es ellenére is közelebb állt a győzelemhez. G.: Bárány, il<l. Már­kus. Barcs—Mázaszászvár 2-0 (1-0). Barcs, 400 néző. V.: Osztermayer. Barcs: Szlovák — Hódosi, Ham­mer, Kovács — Mangult (Nagy G.), Milor, Kiss, Papp (Tóth E.), Szabó — Bolhái, Altmann. Edző: Bözsöny János. Mázaszászvár: Gör- föl — Viróvócz, Moglódi, Kasler (Gergely), Demény — Orsós, Amb­rus, Csoboth — Sztoics, Róth, Ro­mán. Edző: Kollár Sándor. A má­sodik játékrészben feljöttek a ven­dégek, de ennek ellenére a ha­zaiak megérdemelt győzelmet arat­tak. G.: Szabó N., Minor. Kiállít­va: Maglódi (Mázaszászvár), után- rúgásért, a 90. percben. Marcali—Boly 2-2 (1-1). Marcali, 400 néző. V.: Pauer. Marcali: Pa­taki — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Borbély — Tóth (Horváth), Fe- rencz, Szántó, Palacskó — Lakos, Szenusz. Edző: Béres Ferenc. Boly: Puch — Göller, Fitt (Bura>i), Ma- csi, Virág — Kása, Szomor (Nyí­ló), Kirchner, Biró — Varga, dr. Papp. Edző: Kövi István. A vendé­gek a 90. percben egy szöglet utáni fejessel mentették meg az egyik pontot. A látottak alapján a jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a döntetlen megfelel a játék ké­pének. Góllövők: Lakos, Ferencz, ill. dr. Papp, Burai. Kaposvári Rákóczi—Csurgó 3-0 (1-0). Kaposvár, 800 néző. V.: Dra- vecz. Rákóczi FC: Házi — Itvás, Zsirai, Horváth Z., Barna — Rich­ter, Gilitsch, Hanusz, Adorján (Kárpáti) — Gyurics, Takács I. (Neubauer). Edző: Horváth Miklós. Csurgó: Belovári — Pintér, C. Ko­vács, Beke, Puskás — Kovács, Bu­ti, Bódis, Tóth — Rituper, Gyurka (Bozsó). Edző: Deme Imre. Egy- kapuzott a Rákóczi FC, emiatt egy­oldalúvá vált a másik játékrészben a találkozó. G.: Gyurics (3, egyet 11-esből). Kiállítva: Zsirai (Rákóczi FC). AZ NB III. ÁLLASA: 1. Rákóczi FC 10 8 1 1 22- 7 17 2. Paksi SE 10 6 1 3 19- 9 13 3. PVSK 10 5 3 2 15- 7 13 4. Bólyi SE 10 5 2 3 16-13 12 3. Barcs 10 3 6 1 8- 6 12 6. Somberek 10 5 2 3 16-15 12 7. K. Honvéd 10 4 3 3 13-12 11 8. Siklós 10 3 5 2 9- 8 11 9. MÁV NTE 10 3 4 3 13-10 10 10. Mázaszászv. 10 4 1 5 12-13 9 11. Marcali 10 3 2 5 17-13 8 12. K. Építők 10 3 2 5 7-16 8 13. Csurgó 10 3 2 5 8-18 8 14. Boglárlelle 10 3 1 6 8-13 7 15. Kisdorag 10 2 1 7 11-22 5 16. D. Vasas 10 — 4 6 6-18 4