Új Dunántúli Napló, 1990. szeptember (1. évfolyam, 149-178. szám)

1990-09-09 / 157. szám

Tíz perc Hiányzott a pontszerzésből Veszprémi FC-PMSC 1-0 (0-0) A lobogó hajú Jávort két bólyi próbálja feltartóztatni Fotó: Horváth Norbert (Munkatársunk telelonjelen- tése) Veszprém, 4000 néző. V.: Rácz. Veszprém: Végh - Bog­nár, Bimbó, Csik, Szécsi - Cso-mai (Kiss, a 19. percben), Szeibert, Kelemen — Rugovics, Sülé (Plotár, a 63. percben), Claude. Edző: Glázer Róbert. PMSC: Bodnár — Kónya, Ba­log, Braun, Vókó - Megyeri. Szabó (Hüber, a 83. perc­ben), Bérczy — Lehoto (Lo­vász, a 79. percben), Czéh, Belansky. Edző: Garami Jó­zsef. Az első figyelmeztetést Vó- kó kapta Bodnártól körülmé­nyeskedéseiért, majd ugyan- csők őt intette a játékvezető Rugovics felvágásáért. A 9 perében jutott el a PMSC először Végh kapujáig, de Czéh gurítását a hazai ka­pus ölre fogta. Három perc múlva ugyancsak Végh volt a főszereplő, mert messzire ki­futva kapujából, tisztázott Czéh elől, majd a labdával megiramodott a 16-os felé, s mikor beért, rávetődött arra. Egy perc múlva Belansky ira­modott meg, de Csik feltartot­ta. A 25 méterről ellőtt Ba­log labdáját Végh a jobb al­só sarok előtt csípte el. A 17. percben Belansky vitte fel a labdát, szöktette a felfutó Kó­nyát, aki kisodródva, 14 mé­terről csúnyán mellélőtt. A 23. percben Claude 18 méteres lövése alig csúszott el a jobb felső sarok mellett. Feljött, és szorongatott a Veszprém, de sikerrel rombolt a vendégvé­delem. A 30. percben Belans- kyt elgázolták, ápolni kellett, de a csatár folytatta. A szünet után a PMSC lé­pett fel támadóan, de előbb Belansky lövését blokkolták a védők, majd Kónya szabadí­totta fel szabadrúgásával Végh kapuját. Az 56. percben meg­szerezhette volna a vezetést a Békéscsaba, 6 ezer néző. V.: Drigán. Békéscsaba: Gulyás - Mracskó, Ottlakán, Zahorán - Csathó, Szenti, Csanálosi, Hor­váth - Miklya, dr. Kovács, Nagy (Belvon 67.). Edző: Vígh Tibor. Siófok: B író - Kolovics, Aczél, Olajos, Szabó - Maro­zsán (Osváth 65.), Zare, Zsa- dányi - Magyar, Czigány, Pá­li (Keszeg 79). Edző: Varga István. A hazaiak a 26. percben már hetedik szögletüket lőtték, többet támadtak, de a 16-os- nál a vendégvédők megakasz­tották akcióikat, a távoli lö­vések pedig célt tévesztettek. Az utolsó 20 percben esett az iram és a színvonal is, gyen­ge teljesítményt nyújtottak mindkét csapat labdarúgói. A siófokiak a biztonságra töre­kedtek, a védekezésre kon­centráltak, a csabaiak pedig nem találták meg a védekező taktika ellenszerét. A 46. percben Páli bal ol­dali beadása után Magyar az ötösről az üres kapu fölé emelt — óriási helyzet volt. A másik oldalon Csathó, majd Mracskó távoli lövését védte Bíró. Az 57. percben a csabai fölény góllá érett. Csathó Hor­váth elé játszott, aki betört a 16-oson belülre, és 14 m-ről a bal sarokba lőtt (1-0). Felad­ták védekező taktikájukat a siófokiak, így változatosabb llett a játék. A 66. percben szabadrúgás után Magyar elé került o labda, akinek lövése PMSC. Megyeri indította a védőjét lefutó Belanskyt, aki 14 méterről gurított a kifutó Végh előtt, a bal kapufa mellé. Lökték, rúgdosták, taszigál- ták egymást a játékosok, így nem alakulhatott ki folyama­tos játék egyik oldalon sem. Aztán a 63. percben Bérczy szánta el magát lövésre, és a 24 méterről küldött labdáját Végh a jobb felső sarok elől tolta ki. A 64. percben Sza­bó lerántásért kapott sárga lapot. A 70. perctől, Plotár beál­lításával támadókedvet kapott a Veszprém, de a vészhelyzet­ben a vendégek mellé szegő­dött a szerencse. Aztán a 74. percben Belansky lopott el egy átadást a saját térfelén, felvezette a 16-osig, ahol a bal szélen robogó Czéh elé játszott, akinek éles szögből küldött lövését Végh szöglet­re tenyerelte. Ellentámadásnál Braun mentett fejjel szöglet­re a berobbanó Plotár elől. A labda belövése után Bod­nárt kellett ápolni egy ütkö­zés után. A 81. percben lőtte a győztes gólt a Veszprém. Vókó akadályozta az oldalvo­nal mellett Rugovicsot. A sza­badrúgáshoz jutott hazaiak közül Szeibert ívelt a kapu elé, és az elalvó védők kö­zött a legkisebb ember, Rugo­vics fejéről kifliszerűen hullott a labda a jobb felső sarok­ba (1-0). Nekilódult a Veszp­rém, és beszorították a pécsie­ket, akik csak az utolsó két percre erősítettek. A 90. perc­ben Czéh felvógásóért Szei­bert kapott sárga lapot, és a 25 méterről küldött Czéh-sza- badrúgás utón csak a léc alól tornászta kapu fölé Végh. egy védőn megpattant, s a jobb alsó sarokban kötött ki (1-1). Két perc múlva Csathó nagy lövését védte a vendé­gek kapusa, nem sokkal ké­sőbb Miklya, majd Csanálosi lövését ütötte ki. Nagy nyo­más alatt volt a siófoki kapu, s a 84. percben Csathó 16 Bp. Volón-Bp. Honvéd 0-4 (0-1). Czabán Samu tér, 3000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Kovács E. (39. p., 57.)) Fodor (54.), Kómán (69.). Tatabányai Bányász-Vasas 2-4 (1-2). Tatabánya, 4000 né­ző. V.: Varga S. Gólszerzők: Kiszi (18. p.), Váczi (11-esből, 56.), ihletve Szalánszky (1.), Dúró (8. és 68.), Varga (90.). U. Dózsa-Debreceni VSC 1-0 (1-0). Megyeri út, 1500 néző. V.: Roxin. Gólszerző: Kecskés (39. p.). Rába ETO-MTK-VM 3-1 (2-0). Győr, 10 000 néző. V.: Nyert a MU Az ongol első osztályú labdarú­gó bajnokság szombati fordulójá­ban a PMSC UEFA Kupa-ellenfele, a . Manchester United 3-1 arányú győzelmet aratott o QP Rangers ellen, és o bajnokságban a 3. he­lyen áll. A gólokat Robins (2) és McClair szerezték * A labdarúgó NB II. nyugati cso­portjában: Sabória Tipó—Paksi Atom 1-2 (0-1). Aligha feltételezte bárki is a mérkőzés előtt, hogy valami nagy góltermésre számíthatnak a veszpré­mi találkozón. A két csapat na­gyon is hagyományőrzőnek bizo­nyult ahhoz, hogy „becsapja" hí­veit. így a várakozásnak megfele­lően szoros emberfogással, ,,páros­játékba" kezdtek a labdarúgók. Nem is jutott sokszor veszélybe Bodnár kapuja. Kónyának Claudé- dal, Braunnak Sülével, míg Véká­nak Rugoviccsal gyűlt meg a ba­ja, szerencsére az első félidőben csak 10 percig. Mögöttük könnyű dolga volt a söprögető Balognak. Szoros árnyékként követték egymást a két csapat középpályásai is, így nem volt véletlen, hogy egy óra elteltével elégedetlenkedett a le­látó és ébresztőt követelt. Az iz­galmakat keltő gólhelyzetet ugyan­is szünet után csak a pécsieknek sikerült teremteni. A sors iróniája, hogy a két csapat játékosai kö­zött a legapróbb termetű hazai csatár szerezte az egyetlen talál- latot. Bodnárt kevésszer tették próbára, pechére olyan helyzetből kapott gólt, amiről nem tehetett. A vé­delemben Braun és Balog, légtér­ben, és a földön is állta a roha­mokat, mégis közöttük szerzett gólt az a Rugovics, akivel végig Vókó vívott nagy csatát, s végül is alul maradt. Kónya sok felfutásával se­gíthette a támadókat, belövései azonban nem sikerültek. A. közép­pályán Megyeri sokat dolgozott, de mivel sokat cipelte a labdát, sok hibát is vétett. Bérezi jóllehet inkább a támadások megfogása volt a feladata, ezúttal a legtá­madóbb középpályásnak bizonyult. A csatárok közül Belánsky néhány elfutása, Czéhnek egy-egy lövése okozott gondot, balszerencséjükre mindketten nagy helyzetet hibáztak. A hazaiaknál Végh kapus mel­lett Bimbó és Csik, valamint Szei­bert és a gólszerző, Rugovics volt a legjobb. Glázer Róbert: - Számunk­ra a győzelem volt a lontos. Ez sikerült. Garami József: - A máso­dik félidőben kihagyott hely­zeteink megbosszulták magu­kat. Nem érdemeltünk vere­séget. Kapu László m-ről nagy erővel a hálóba lőtt (2-1). A védekezésre berendezke­dett siófokiak ellen, ha nehe­zen is, de megérdemelten nyertek a többet támadó bé­késcsabaiak. Jók: Ottlakán, Csathó, Csanálosi, ill. Biró, Aczél, Magyar. Plasek. Gólszerzők: Tóth (8. p.), Csertői (13.), Freppán (85.), illetve Cservenkai (73.). Videoton-Waltham-Váci Iz­zó 0-2 (0-0). Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Stornier. Gól­szerzők: Víg a (63. p.), Ré- pási (76.). Ferencváros-Szeged SC 3-1 (2-0). üllői út, 15 000 néző. V.: Hartmann. Gólszerzők: Sze­nes (6.), Fonnyadt (43.), To- por (75.), illetve Takács (56.). az nb t. allasa 1—2. Bp. Honvéd 4 3 — 1 11- 3 8 Ferencváros 4 3 — 1 11- 3 6 3. Rába ETO 4 3 — 1 8-3 6 4. Tatabánya 4 3 — 1 9-7 6 5. Vác 4 3 — 1 7-6 6 6. Siófok 4 2 1 1 3-3 3 7. Veszprém 4 1 3 — 3-2 3 8. Szeged 4 2 1 1 4 43 9. Békéscsaba 4 2 — 2 7-3 4 10. Pécs 4 2 — 2 4-3 4 11. Vasas 4 2 — 2 9-10 4 12. Ú. Dózsa 4 2 — 2 7-10 4 13. MTK-VM 4 1 — 3 5-8 2 14. Debrecen 4 — 1 3 2- 8 1 13. Videoton-W. 4 — — 4 1-8 0 16. Bp. Volán 4 — — 4 0-8 0 Megyebajnokság Harkány-P. Kinizsi 2-1 (0-1). Kinizsi-pólya, 50 néző. V.: Poszt. A helyzeteit jobbon ki­használó csapat nyert. G.: Af- fentaller, Takács, ill. Kelemen. P. Postás-PBTC 3-0 (1-0). Postás-pólya, 200 néző. V.: Szőke. Közepes iramú mérkő­zés, megérdemelt hazai győze­lem. G.: Ábrahám (2), Rákos­falvi. PEAC-Bicsérd 2-1 (0-0). Egyetemi stadion, 150 néző. Szerencsés hazai győzelem. G.: Fekete, László, ill. Kozma. 1. Veszprém—Pécs 1-0 I 2. Rába ETO—MTK-VM 3-1 I 3. Frankfurt—Bremen 0-0 x 4. Hertha BSC-Düsseldarf 0-1 2 3. Wattenscheid—1. FC Köln 0-3 2 6. Freiburg—Braunschweig 3-2 1 A többi mérkőzést vasárnop játsszák. Kézilabda Győri SKSE-Nagykanizsai olajbányász 17-16 (6-7). Nagy­kanizsa, Olajbányász-csarnok, 350 néző. V.: Andorka, Scho­ber. Nagykanizsa: Skrach - Gombor 1, Horvóthné 6, Siti 3, Vető 1, Mátyás 3, Búza 2. Csere: Krichenbaumné (kapus), Szántó. Edző: Deregi László. Az olajosok első NB l-es mérkőzésének harmadik per­cében a kanizsai kapus súlyos térdsérülést szenvedett. Fordu­latokban bővelkedett a folyta­tás. Szünet után felváltva es­tek a gólok, miközben mind a két csapat nagy hibaszázalék­kal játszott. A vendégek 15-15-ös állás után, kétgólos előnyre tettek szert, akik vé- gülis a küzdelmes mérkőzésen rászolgáltak a győzelemre, a megilletődötten és mérsékel­ten játszó újoncok ellen. Nagykonizsai Tungsram-lll. Kér. TTVE 23-22 (11-13). NB 1. B. férfiak. Nagykanizsa, 250 néző. V.: Hornyik, Vaskó. Nagykanizsa: Kálóczy — Szen­tes 3, Ojtó 2, Krichenbaum 10, Rodek 2, Tiba Kurusta 3. Csere: Pilicz (kapus), Szopori 2, Hungler 1. Edző: Czimmer Tamás. A második félidő közepén már öt góllal elhúzott a jó­képességű óbudai csapat. Hosszú hajrát nyitott a feltá­madt kanizsai együttes, amely időn túli hétméteresből elért góllal aratott bravúros győzel­met. Pécsi Hunor-Tatabányai Bányász 19-14 (11-5). NB I. B. nők. Pécs, 100 néző. V.: Mátrai, Scali. Hunor: Kovács — Perjési, Dajka 6, Nagy 4. Mészáros 1, Bucsli 7, Czakó. Cs.: Tóth, Kustos 1, Máy, Pó­lói, Orbán. Edző: Tabajdi Fe­renc. Az első félidőben maga­biztos játékkal szerzett előnyt a pécsi csapat. A szünet után már gyengébben játszott. PVSK-Bóly 5-2 (3-0). Pécs, Ő00 néző. y.: Miskei. PVSK: Tihanyvári - Reit, Merkler, Kaufmann, Nagy - König (Diós), Jávor (Szőke), Szabó, Németh — Eckert, Pazaurek. Edző: Rónai István. Boly: Puch — Szalay (Göller), Fitt, Macsi, Virágh — Kirchner, Szomor (Pál), Kosa, Biró - Varga, Papp dr. Edző: Kövi István. Ki­lenc perc alatt 3 gólt rúgott a PVSK, ezzel már a 21. perc­ben eldöntötte a mérkőzést. A Boly 0-4 után, 10 emberrel két gólt szerzett. G.: Pazaurek, Németh (2—2), Szabó, ill. Papp dr. (11-esből), Varga. Kiállítva: Virágh (54. p.), a partjelző megsértéséért. Kaposvári Honvéd-Marcali 3-1 (2-1). Kaposvár, 300 néző. V.: Osztermayer. K. Honvéd: Volcsányi — Bárány, Horváth J., Varga J., Müller — Csák, Zámbó, Horváth Z. (Ángyán), Kocsis — Krausz (Vas), Sipőcz. Edző: Köves László. Marcali: Nagy sikert aratott az akciónk, több száz szelvény érkezett nyílt levelezőlapon már az első héten. A sorsolásnál a szerencse a követ­kezőknek kedvezett: ifj. Binder An­tal, 7624 Pécs, Damjanich u. 2.; Göbölös Ferenc, 7570 Barcs, Dé­zsa út 30.; Aba Endre, 6500 Baja, Pataki — Héder, Mészáros, Hajdú I., Szelepcsényi - Bor­bély, Ferencz (Tóth P.), Szán­tó, Balaskó (Horváth T.) - La­kos, Fenusz. Edző: Béres Fe­renc. Bár a 3. percben veze­téshez jutott a honvédcsapat, csak a szünet utáni második gólja után vált biztossá a győzelme. G.: Kocsis, Krausz. Sipőcz, ill. Ferencz. MÁV NTE-Kaposvári Építők 4-0 (2-0), Nagykanizsa, 200 néző. V.: Varga E. Nagykani­zsa: Molnai - Nagy, Szőke, Vári, Kele — Grabant, Mózsi, Zsigulics (Kéri) - Bernáth (Goór), Kém, Németh. Edző: Szalai Zoltán. Kaposvári Épí­tők: Horváth (Táncos) ­Nagy, Koncz, Balassa, Papp - Minor (Károlyi), Balázs, Var­ga, Pintér (Czabula) - Kiss, Bodai. Edző: Horváth Lajos. A küzdelmes és sportszerű mér­kőzést végig a vasutasok irá­nyították, akik ilyen arányban is rászolgáltak a győzelemre. G.: Mózsi (2), Németh, Nagy. Dimitrov u. 51.; Gorjonecz György, 7537 Homokszentgyörgy, Táncsics u. 33' A.; Palásti Balázs 7775 Magyar- bóly, Ady E. u. 24. Valamennyien két-két belépőjegyet kapnak a PMSC—Manchester United mérkő­zésre. A nyereményeket postán küldjük el. Új vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20 forint, negyedévre 60 forint, félévre 120 forint, egy évre 240 forint. ISSN 0865-9125 vasárnapi Dunántúli naDlö PMSC-Manchester United Pécs, október 3. Új Vasárnapi Dunántúli Napló AS-B Ha Ön ezt a szelvényt nyílt levelezőlapon szerkesztőségünkbe beküldi, két belépőjegyet nyerhet a PMSC-Manchester U. október 3-ai kupameccsre. Hetente 5x2 belépőjegyet sorsolunk ki. Címünk: Új Dunántúli Napló Szerkesztősége 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Pf. 134. Beküldési határidő: szeptember 14. , — - ----- ■■ — A - — -----------------------------------------­Bé késcsaba-Siőfok 2-1 (0-0) További eredmények Kosárlabda Pénteken kezdődött és szombaton folytatódott Dombóvárott a Guna- ros Kupa férfi kosárlabdatorno, amelyen a PVSK csapata is részt vesz. Az első napon: Szolnok—Ka- poscukor 92-81, míg a másik ösz- szecsapóson o pécsi együttes 92-89-re kikapott a Dombóvártól. Legeredményesebb dobók: Ács (40), Kudlocz (16), illetve Grigos (32), Venclovas (28). Szombaton a PVSK a Szolnok ellen mérkőzött, és 93-79 arányban szenvedett vereséget. A pécsiek legeredményesebb dobói: Grigas (22) és Venclovas (20) voltak. A második találkozón meglepetés szü­letett, mert az utolsó pillanatban dobott kosárral a Koposcukor nyert a rendező házigazdák ellen 87-86 arányban. A dombóváriak legjobb dobói: Acs (26), Kudlacz (17), Gó- czán (16). A Vesiprém-PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a szerencse Schiszler János, 7090 Tamási, Dam­janich u. 4. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 200 fo­rintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje: péntek déli 12 óra. Pá­lyázni csak a lapból kivágott és nyílt levelezőlapra ragasz­tott szelvénnyel lehet, amelyet a szerkesztőségünk cimére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Fömérközés: PMSC-Békéscsaba .............................................V... Pótmérkozés: Siófok-FTC .................................................................. A pályázó neve: .................................................................................... Lakcíme: ...................................................................................................... A sorsolás eredménye