Új Dunántúli Napló, 1990. szeptember (1. évfolyam, 149-178. szám)

1990-09-24 / 172. szám

1990. szeptember 24., hétfő uj Dunántúli napló 7 j~ Lobdorűgó HIP L Tovább tart a pécsiek gáliszanya FTC—PMSC 1-0 (1-0) (Munkatársunk telelonjelen- tése) üllői út, 14 ezer néző. V.: Varga S. FTC: Józsa - Lim- perger, Pintér, Lipcsei - Si­mon, Topor (Patkós, a szü­netben), Keresztúri, Keller - Fischer (Póling, a 73. perc­ben), Szenes, Fonnyadt. Edző: Nyilasi Tibor. PMSC: Bodnár - Kónya, Balog, Braun, Pa- íaczky - Megyeri, Bérczy, Nagy T., Czéh (Czérna, a 88. percben) - Lovász, Belánsky. Edző: Garami József. (Miután megérkezett Nagy T. játékengedélye, a közép­pályás tiszavirágéletű szabad­kai vendégszereplés után visz- szakerült a PMSC kezdőcsa­patába.) Czéh elől mentett lábbal Józsa a legelején, aztán a 9. percben Bérczy buktatta Keresztúrit, amiért sárga la­pot kapott. Közben valaki a nézőtérről egy percig nem ad­ta vissza az oda kipattant labdát, emiatt állt a játék. Eléggé andalító volt az iram, helyzetek nélkül. Ezért jött vá­ratlanul az FTC vezető gólja a 22. percben. Jogtalanul szöglethez jutottak a hazaiak. Ezt Szenes csavarta be bal­ról, Keresztúri pedig 6 méter­ről fejjel a kapu bal olda­lába csúsztatta (1-0). Két perccel később Nagy T. in­dítása után Bérczy az alap­vonalról erőtlenül gurított visz­Váci Izzó-Bp. Volán 3-0 (10). Czabán Samu tér, 3000 néző. V.: Bay. Góllövők: Répá- si (55. perc), Talapa (53. perc), Csima (83. perc). Debreceni VSC-Vasas 1-0 (0-0). Debrecen, 4000 néző. V.: Drigán. Góllövő: Rostás, 11- esből (78. perc). Rába ETO-Videoton-Walt- ham 3-0 (2-0). Győr, 8000 né­ző. V.: Molnár. Góllövők: Mör- te (2. perc), Freppán (38. perc), Szántó (48. perc). Vasárnap játszották Ú. Dózsa-Siófok 1-1 (0-1). Megyeri út, 2000 néző. V.: Szi­lágyi. Gólszerzők: Kása (85. p.), illetve Marozsán (37.). Sár­ga lap: Fitos (50.), illetve Ko- lovics (40.). Jók: Kása, Kecs­kés, illetve Aczél, Marozsán. Ú. Dózsa: Brockhauser - Sza­bó Gy., Kása, Fitos (Varga, 52. p.) - Huszárik, Miovecz (Orosz­ki, 57.), Kecskés, Szlezák — Zsinka, Boskovics, Eszenyi. Sió­fok: Biró — Kolovics, Aczél, Olajos, Szabó B. - Zare, Ma­rozsán, Zsadányi, Meksz - Czi- góny (Páli, 78. p.), Magyar. Mostanában ritka, de öröm­teli eseményre kaptunk meghí­vást az elmúlt héten, mégpe­dig egy újabb baranyai sport- létesítmény versennyel egybe­kötött avatójára. A Siklósi Ló­barát Kör lovasversennyel és bemutatóval tarkítva vasárnap mutatta be a nagyközönség­nek a Siklós és Harkány kö­zötti vadonatúj lovaspályáját. A panorámás környezetben le- .vő, és méreteit tekintve a nemzetközi szabványoknak is megfelelő pályát a Siklósi Mű­velődési Ház támogatásával, a téesztől bérelt területen a ba­ráti kör tagjai társadalmi mun­kában, kétévi erőfeszitéssel és nem kevés anyagi áldozat- vállalásával építették föl. Grób Vilmos elnök elmondta, sza, így odalett az egyenlí­tési lehetőség. A 24. percben Simon odalépett Braunnak, a pécsi hátvédet letámogatták, majd kétperces ápolás után visszaállt. Keresztúri lőhetett volna közelről gólt, a Bodnár által kitenyereit labdát fölé rúgta. Megzavarodott a piros- fekete védelem, ennek az is jele volt, hogy Balog kis hí­ján öngólt fejelt. Az első fél­idő utolsó eseménye: Topor Visszahúzta Megyerit, ezért közvetlenül a lefújás előtt még begyűjtött egy sárgát. Szünet után, az 51. percben Bodnár Fonnyadt elől merész kivetődéssel hárított. Aztán Si­mon egy csellel leültette Pa- laczkyt, majd éles szögiből, jobbról a keresztlécet találta el. A 65. percben Nagy T. lőtt 20 méterről egy szép tá­madás végén Józsa kezébe. Rögtön utána kihagyta a leg­nagyobb egyenlítési lehetősé­gét a PMSC. Czéh bal oldali beadását Braun az 5-ösről a ferencvárosi kapusba fejelte. A 79. percben Szenes jobb­oldali beadása után Fonnyadt, nem sokkal később pedig Pat­kós hagyott ki helyzetet. Pat­kósé volt a nagyobb, a 11-es ponton az üres kapuval szem­ben „luftot" rúgott. Maradt a végére még egy ferencvá­rosi helyzet, Simon lövését-------------------------- * .---------------------------­Bp . Honvéd-Békéscsabai Előre Spartacus 2-0 (1-0). Bé­késcsaba, 8000 néző. V.: Már­ton. Góllövők: Fodor (20. perc), Urbányi (69. perc). Tatabányai Bányász-Szeged SC 1-0 (0-0). Tatabánya, 4000 néző. V.: Bognár. Góllövő: Ki- szi (48. perc). Veszprémi FC-MTK-VM 1-0 (1-0). Veszprém, 7000 néző. V.: Huták. Góllövő: Plotór (45. perc). NB l-es ifjúsági bajnokság PMSC-FTC 2-2 (2-1). Pécs- újhegy, 100 néző. PMSC: László - Rózsahegyi, Trapp, Rózsavölgyi, Schneider — Bara- nyi (Hazenauer), Kaiser (Nagy B.), Hang - Nagy Cs. (Róth), Benkovics, Kovács. Edző: Fer­tőszegi Béla. Góllövők: Nagy Cs., Schneider. Jók: Rózsahe­gyi, Trapp, Schneider. NB I -es serdülő bajnokság: PMSC-FTC 1-1 (0-0). Kovács­telep, 100 néző. V.: Rugási. Góllövő: Sütő. hogy a 40-50 fős tagság kez­deti lelkesedése a munka során sem fogyott el, sőt, most, hogy az első meghívásos verseny teljes sikerrel zárult, máris to­vábbi merész terveket szőnek. Már a tavasszal területi ver­senyeket szeretnének itt ren­dezni, később pedig fokozatos fejlesztések után be akarnak kapcsolódni a lósport nemzet­közi vérkeringésébe. Ehhez azonban a pályán további akadályok, azon kívül pedig istálló és egyéb kiszolgáló lé­tesítmények szükségesek. A vasárnapi bemutatkozásra mintegy 900 néző volt kíváncsi és a ragyogó kora őszi nap­sütésben mindenki jól szóra­kozhatott. A versenyszámok kö­zötti látnivalóról a Szekszárdi Bodnár oldalra tenyerelte (már ez is bravúr volt), az­tán a gólvonalról felszabadí­tottak a védők. Még egy jó formában lévő, kompletten felálló PMSC-nek is nehéz pontot lopni az Üllői útról, az önbizalmát vesztett, az utóbbi időben nem éppen csúcsteljesítményt nyújtó együt­tesnek pedig majdhogynem lehetetlen ugyanez. Nem is sikerült most felborítani a pa­pírformát. Erre csak akkor le­hetett volna esélye, ha gólt rúa. Ennek érdekében a má­sodik játékrészben mindent meg is tett. Jóval többet kez­deményezett, már sűrűbben el is jutott Józsa kapujáig, Bra­un révén helyzete is volt az egyenlítésre, mégsem tudta azt kihasználni. A szünet után sokkal aktívabb volt a PMSC, néha beszorította a Ferencvá­rost, de a góllövés továbbra sem erőssége a csapatnak. Le­hetett volna szerencséje is a piros-fekete együttesnek, de nem volt. Így maradt a 0-1, aminek a második félidőben látottak alapján az FTC örül­het. Vajon miért csak a szü­net után játszottak úgy a pé­csiek, ahogy az elejétől fog­va kellett volna? A kérdés a szemtanúnak megválaszolatlan marad ... 1. Az NB Vác 1. 6 állása: 5 — 1 12- 7 10 2. Bp. Honvéd 6 4 1 1 14- 4 9 3. FTC 6 4 1 1 12- 3 9 4. Tatabánya 6 4 1 1 10- 7 9 5. Rába ETO 6 4 — 2 12- 7 8 6. Veszprém 6 2 4 ■ 5- 3 8 7. Siófok 6 2 3 1 6- 4 7 8. Ú. Dózsa 6 3 1 2 12-11 7 9. Békéscsaba 6 3 — 3 9- 7 6 10. Vasas 6 2 1 3 10-12 5 11. Szeged 6 2 1 3 4- 9 5 12. MTK-VM 6 2 — 4 8- 9 4 13. Pécs 6 2 — 4 4- 6 4 14. Debrecen 6 1 2 3 3- 8 4 15. Videoton-W. 6 — 1 5 2-12 1 16. Bp. Volán 6 — — 6 0-14 — A góllövőlista állása 4 gólos: Szenes (Ferencváros), Maro­zsán (Siófok), Váczi (Tatabá­nya), Galaschek (Vasas). 3 gólos: Gregor, Fodor (Bp. Honvéd), Fonnyadt (Ferencváros), Tóth (Rába ETO), Kiszi (Tatabánya), Kecskés (0. Dózsa), Füle, Ré- pási (Vác). 2 gólos: Csató, Horváth (Békéscsa­ba), Vancea, Kovács E. (Bp. Honvéd), Cservenkai (MTK- VM), Mörtel, Freppán (Rába ETO), Magyar (Siófok), Apró (Szeged), Simon T. (Tatabá­nya), Eszenyi (Ú. Dózsa), Du- ró (Vasas), Rugovics, Plotár (Veszprém). Szabadidőközpont lovasai lát­ványos csikósbemutatóval gon­doskodtak. A tombolán pedig az alkalomhoz illően különfé­le kisállatokat lehetett nyerni. A három számból álló meg­hívásos verseny baranyai he­lyezettjei a következők: Tenkes Nagydíj díjugratás: 3. Hege­dűs István (Nagynyárád), Ket- tesfogathajtás: 2. Skruth Jó­zsef (Boly), 4. Kovács Miklós (Diósviszló), 5. Kovács Zoltán (Siklós), 6. Takács János (Bis­se). Pónifogathajtás: 1. Bodor György (Helesfa), 2. Bodor Zsolt (Helesfa), 3. Fül György (Villánykövesd), 4. Magyar Ta­más (Harkány), 5. Szávics Jó­zsef (Diósvizsló), 6. Kovács Zoltán (Siklós). Sz. Zs. A PMSC-ben Bodnárnak az első félidőben volt két-három megingása, de a gólt nem véd- hette. Kónyának meggyűlt a ba­ja Fonnyadttal, aki többször be­csapta. Balog jól rombolt, de a gólt megelőző szögletnél nem jól helyezkedett. Braun gyen­gén futballozott, mégis egyen­líthetett volna. Nagy T. a kö­zéppályán sokat volt játékban, leginkább ő becsülte meg a lecsorgó labdákat - amíg a szünet után el nem fáradt. Rajta kívül Bérczy dicsérhető, le-fef zakatolt, többet futott mint néhány társa együttvéve. A két ék közül Belánsky az első félidőben sokat mutatta mnoát, emiatt rengeteget ka­pott a zöld-fehér hátvédektől, kékre-zöldre rúgdalták. A szü­net uátn elszürkült. Lovász könnyen megadta magát, bár a második játékrészben job­ban meq lehetett találni lab­dával. de akkor sem volt ve­szélyes a kapura. Az FTC legjobbjai: Józsa, Simon és Keresztúri voltak. Nyilasi Tibor: - Nagyon fon­tos két pontot szereztünk. Tud­tuk, hogy nehéz mérkőzésünk lesz, mert ellenfelünk jó csa­pat, de elfáradtunk a csütör­töki antwerpeni találkozón, s ráadásul a pénteki utazás sem frissített bennünket. Ezzel együtt csak magunkat okol­hatjuk, hogy nehéz volt ez a 90 perc, mert sorra kihagytuk 100 százalékos helyzeteinket. Garami József: - Ha jól is Szórakozott a közönség, min­ket ez nem vígasztal. Horváth László A győztesek: Mádl, Romanyisin és Vidéki Győrött, a Rába Hotelban befejeződött az idei országos női egyéni sakkbajnokság. Az utolsó játéknapon, a tizen­egyedik fordulóban Kovács Márta legyőzte Dereránét, a többi parti mind döntetlennel végződött. - A végeredmény: 1. Mádl Ildikó (nk. nm., Ta­polcai Honvéd) 9,5 pont, 2. Ivánka Mária (nk. nm., MTK- VM—Compack) 8,5, 3. Forgó Éva (fm., Zalaegerszegi Csuit SK) 7. Két sakkozónő, Forgó Éva és Horváth Júlia teljesítette a nemzetközi mesteri normát. Ugyancsak a Rába Hotel­ban ért véget a férfi nemzet­közi nyílt bajnokság, amelyen 13 országból 116 sakkozó ült asztalhoz. A győzelmet nagy fölénnyel a szovjet világklasz- szis Oleg Romanyisin szerezte meg. Jól szerepeltek a magya­rok, Vidéki Sándor a második, Petrán Pál a negyedik helyen végzett. A 11 fordulós bajnokság végeredménye: 1. Oleg Romanyisin (nk. nm., szovjet) 10 pont, 2. Vidéki Sándor (nk. m., Paksi Atom­erőmű SE) 8, 3. Jurij Zezulkin (szovjet) 8, 4. Petrán Pál (nk. m., Hungaroil—Honvéd) 8, 5. Szergej Arhipov (nk. m., szov­jet) 7,5, 6. Alekszandr Pan- csenko (szovjet) 7,5. Külön értékelték a magyar sakkozók eredményét. Vidéki Sándor, a Paksi Atomerőmű SE-be a napokban átigazolt kecskeméti sakkozó megvédte tavalyi bajnoki cimét. Végeredmény: 1. Vidéki Sándor (nk. m., Paksi Atomerőmű SE) 8 pont, 2. Petrán Pál (nk. m„ Hunga­roil—Honvéd) 8, 3. Dobos Jó­zsef (fm., Borsodtávhő SC) 7,5, 4. Horváth Gyula (nk. m., Za­laegerszegi Csuti SK) 7, 5. Halász Tamás (nk. m., Bor­sodtávhő SC) 6,5, 6. Németh Zoltán (nk. m., Postás SE) 6,5. További eredmények Sikeres bemutatkozás Siklóson w Újabb lovaspálya Baranyában Jövőre már nemzeHcözi versenyeket akarnak rendezni Lán-Lánc eszterlánclányok, de hol a labda? - kérdezték a Pécsi Hunor-Masterfild mérkőzésen a nézők. Fotó: Szundi György Győzelem időn túlról Pécsi Hunor-Masterfild I6-I5 (8-7) NB I. B., női mérkőzés. Pécs, 100 néző. V.: Hegedűs, Keszi. Hunor: Kovács — Perjési, Daj­ka 5, Nagy, Mészáros 1, Pucs- li 4, Czakó 3. Csere: Kustos 2, May 1, Orbán, Palai. Edző:Ta- bajdi Ferenc. A vendégek kezdtek jobban, és háromgólos előnyre tettek szert. Ekkor sikerült rendezni a sorukat a hazaiaknak, s bár egy büntetőt és három ziccert is kihagytak, Kovács jó védése azt eredményezte, hogy egygó- los előnnyel zárták az első fél­időt. Szünet után a hazai kék-fe­hérek lendültek támadásba, és bő tíz percen át eredményesen növelték előnyüket. A játékrész közepén azonban rossz labda­fogásokkal, eladott labdákból feljött az egyre energikusab- ban hajtó vendég együttes, és előbb egy gólra megközelítet­ték a Hunort, majd két perc­cel a mérkőzés befejezése előtt sikerült nekik kiegyenlíteni. Az utolsó két percben sorozatban végezhették el a szabaddobá­sokat a hazaiak, a fővárosiak szívósan védekeztek. Az utolsó pillanatban is szabaddobás­hoz állhatták fel a pécsiek, és Pucslinak jól eltalált, bal fel­ső sarokba irányzott lövésével megszerezték a győzelmet. Sok hibával, sok figyelmet­lenséggel csak időszakonként nyújtott elfogadható teljesít­ményt az osztály pécsi újonca. A bajnoki pontokért a legtöb­bet Kovács kapus tette, rajta kívül Dajka és Pucsli teljesít­ménye volt átlag felett. Gyenge rajt az újonc ellen Nyíregyháza-PMSC 22-I8 (9-8) NB I. férfi mérkőzés. Nyír­egyháza, 1000 néző. V.: Taizs, Zavadszki. PMSC: Tóth — Szé­kelyhídi, Németh 2, Kakas 3, Kovács T. 2, Hang 8, Kunos 1. Csere: Szente (kapus), Horváth 1, Kovácsevics 1. Edző: Kajcsa András. Az első tíz percben valóság­gal lerohanták ellenfelüket az osztály újoncai. A jugoszláv Jankoviccsal és a szovjet Krasz- nijjal erősített nyírségiek öt­ször vették be Tóth kapuját. A pécsieknek a 10. percben sike­rült lőniük 2. góljukat, míg a harmadikra ismét öt percet kel­lett várni. Húsz perc elteltével rendezte sorát Kakas, csak­hogy 6-5-öt követően ismét ki­engedtek, amit a hazaiak újabb háromgólos előnyre vál­tottak. A játékrész utolsó har­madában erősített a PMSC, és a 29. percben sikerült is utol­érni a vasutasokat, ám egy fi­gyelmetlenség elég volt ah­hoz, hogy mégis a hqzaiak vo­nulhassanak pihenőre egygó- los előnnyel. Szünet után hosszúra nyúlt lőpárbaj folyt a pályán, minek következtében az 55. percben még 18-18-at mutatott a vado­natúj sportcsarnok eredmény- jelzője. Eddig Hang ótlövései és értékesített büntetői mellett csak Kakas volt, aki három gól­ra növelte találatainak szá­mát. Csakhogy ezen sorsdöntő pillanatban éppen ő vétett el § gy átadást, amitől meglódul- attak a nyírségiek. A játékve­zető szerint Székelyhídi nem bírta elviselni a hátrányt, s mi­vel tettlegessé fajult afférja az ellenfél játékosával, kiállította a pécsi jobbszélsőt. A hazaiak kihasználva az emberelőnyt, fa­képnél hagyták a piros-feketé­ket. Gyenge napot fogott ki e napon a pécsi együttes. Foghí­jas védekezését gyenge táma­dójátékkal kísérte, így az nem volt elég az NB l-ben bemu­tatkozott, lelkes nyíregyháziak­kal szemben. A piros-feketék­nél csak Tóth kapus és Hang nyújtott átlag fölötti teljesít­ményt. PEAC-Szentgotthárd 33-2I (I2-II) NB II. női mérkőzés, Pécs, 60 néző. A bajnokesélyes za­laegerszegiek ellen nem volt elég a megfiatalított bőrgyá- iriak lelkesedése. A hazai gól­lövők: Luczekné 10, Virágosi 2, Kővári 2, Gergelics 1, Bar- ibarics 1, Kóbor 1, Tollas 1. * Két mérkőzést játszott az NB ll-be beosztott PMSC tar­talékegyüttese, és mindkétszer nyert; ráadásul mindkétszer idegenben. Eredményeik: PMSC II.—Csurgó 25-23 (11-5). A legeredményesebb pécsi lö­vők: Sütő 7, Varga 6. Jók: Sütő, Varga, Peringer, Szem- melróth. PMSC-Bp. UFC 25-15 (11-7). A legeredményesebb pécsiek: Kulcsár 9, Szemmel- róth 3. Jók: Krohlik (kapus), Kulcsár, Hetesi, Pető. Caola-Pécsi BTC 22-19 (10-8) NB II. férfimérkőzés. Pécs, 100 néző. Az első félidőben sokat hibázó hazaiak szünet után alaposan rákapcsoltak. Az egyetemisták góllövői: Ke- menes 8, Kőszegi 6, Danyi 6, Pók 4, Horváth 3, Gadó 2, Monori 2, Sej 1, Farkas 1.