Új Dunántúli Napló, 1990. augusztus (1. évfolyam, 119-148. szám)

1990-08-27 / 144. szám

A két gól előny is kevés volt a Komlónak ZTE-Komlói Bányász 3-2 (0-1) Zalaegerszeg, 1500 néző. V.: Mol­nár I. J. ZTE: Tóth - Dobos, Sza­bó, Sárközi - Ballai (Kovács L, a 15. percben), Rózsa, Kerkai (Var­ga R., a 60. percben). Halápi, Belső - Gyurkity, Kovács J. Edző: Madár Gábor. Komló: Tábit - La­jos, Vukmann, Andrei desz - Mik­lós. Szatmári, Katona, T i gy i, Stem- ler - Varga, Pálcsa (Hohmann, a 77. percben). Edző: Kresz László. 19. perc: Stemler 19 méteres, la­pos lövéssel vezetést szerzett a vendégeknek (0-1). 43. perc: Növelte előnyét a Komló, ezúttal Pálcsa gurított 13 mc-tcrről Tóth kapujába (0-2). 66. perc: Kovács J. a 11-es-pont- ról továbbított a kapu közepébe 0-2). 72. perc: Tömörülés után Gyur­kity 5 méterről, lapos lövéssel ta­lált a kapuba (2-2). 85. perc. Kovács J. nagy tömö­rülés utón közvetlen közelről sze­rezte meg a ZTE győzelmet jelen­tő találatát (3-2). A Komló bátrabban kezdett, és a gyakran zavarba jövő hazai vé­delem mellett több helyzete is volt a vendégcsapatnak, ezek azonban ekkor kimaradtak. Csak negyed óra eltelte után talált magára a ZTE, de támadásai nem jelentettek ve­szélyt Tábit kapujára. A Komló ki­használta a ZTE kapusának hibáit, és vezetést szerzett. Szünet után gyorsan esett a második komlói gól, és ekkor talán senki sem fo­gadott volna a ZTE győzelmére. Vukmann kiállítása (a 60. perc­ben) után viszont már képtelen volt feltartóztatni az egerszegieket a vendégcsapat. A ZTE nagy hajrát nyitott, és megfordította az ered­ményt. Jók: Kovács J., Varga R., Ko­vács L., ill. Szatmári, Stemler, Pál­csa. Lázár Lajos Új Barázda-Nagykanizsa 1-1 (1-0) Mohács. 1800 néző V. : Kaibás. Mohács: Antal - Rumszauer. Kó Has, Katona, Reit - Nagy E (Új­vári, a 67. percben), Kovács l., Hrotkó (Lőrincz, a szünetben), Mar­tina - Ratting, Jelenő. Edző: Csor­dás István. Nagykanizsa: Csáki — Iványi, Kepe, Kiss, Visnovics — He­gedűs, Farkas, Martinkovics (Hor­váth, a 80. percben), Zrinyi (Né­meth, a szünetben) - Skublics, Fuisz. Edző: Glaszák Géza. Az idegenbeli, múlt heti paksi siker után nem volt meglepő, hogy a hazai nyitánynak számító, Nagy­kanizsa elleni mérkőzésen kora dél­után sokan visszajöttek a szigeti st'cndról is, igaz, ha tudták vol­na, hogy az átlagosnál gyengébb színvonalú mérkőzés végül pontosz­tozkodással ér véget, valószínűleg jó néhányon inkább a strandon morcotok volna. No. de legyünk igazságosak, eny- nyire azért nem volt rossz a meccs. Kezdeti mohácsi támadások után feljött o Nagykanizsa, aminek nem lelt más eredménye, mint hogy az első fél órában jórészt a mezőny­ben folyt a játék. Igaz. a 13. percben Zrínyinek, ha nem kapkod, leheteti volna egy lehetősége, de gól csak a 28. percben esett. Ek­kor Martina a vendégek 16-osa előtt vezette keresztbe a labdát. majd — mivel senki nem támadta — 22 méterről lövésre szántó el magát, jobblábas bombája o bal sarokban kötöti ki (1-0). A második félidő elején azonnal válaszoltak a kanizsaiak. Miközben a nézőtéren sokan még a helyükre sem értek, Skublics a félpályáról kiugratta Hegedűst, o középpályás rávezette a labdát Antalro, majd könryed mozdulattal a kapus lábai között lőtte a hálóba a labdát (1-1). A—gól után változatossá vált a játék. igaz, izgalmakat általá­ban csők a két csapat középpályá­sainak fegyelmezetlenségei okoztak, hiszen Martinkovicsék időnként ugyanúgy elfeledkeztek a védeke­zésről, mint o hazaiak halfjai, s ha kettészakadt a mezőny, bizony, mindkét védelemnek kapaszkodnia kellett. A 68. percben Reit 22 mé­teres szabadrúgása után hördültek fel a nézők: lövése a vetődő ka­pusról Rumszauer elé pattant, aki „izomból”, 8 méterről durrantott mellé ... A mérkőzés utolsó szaka­szában a vendégek játszottak job­ban, így a pontszerzésnek a mo­hácsiak végül ugyanúgy örülhettek, mint ők. Jók: Antal és Kófiás, illetve Skublics. Csordás István: Az első félidő­ben hosszú i3eig az időt húzta az Olajbányász, amit o félidő kö­zepétől sikerült megzavarnunk, így gólt is szereztünk. A második fél­idei teljesítményünkkel nem vagyok elégedett, de úgy érzem, igazsá­gos a döntetlen. Vlaszák Géza: Jó csapat a Mo­hács, igy a pontszerzést is érté­kesnek tartom. (pauska) További eredmények: BKV Előre Soproni SE 3-0 (1-0). Szekszárdi Dózsa—Ajka Hungalu 1-3 (0-1). Oroszlányi Bányász—Dorogi Bányász 1-0 (0-0), III. kér. TTVE—BMTE­Törley 3-1 (1-0). Dunoferr—Paksi Atom 4-1 (2-0) Az NB II. állása: 1. ZTE 2 2 — — 8-3 4 2. Ajka 2 2 — — 4-1 4 Haladás 2 2 — — 4-1 4 4. Dunaferr 2 1 1 — 5-2 3 5. BKV Előre 2 1 1 — 4-1 3 6. III. kér. TTVE 2 1 1 — 3-1 3 Mohács 2 1 1 — 3-1 3 8. Nagykanizsa 2 — 2 — 1-1 2 Oroszlány 2 1 — 1 1-1 2 10. Szekszárdi D. 2 1 — 1 4-5 2 11. Sabaria 2 — 1 1 1-3 1 12. Sopron 2 — 1 1 1-4 1 13. Komló 2 — — 2 4-6 — 14. Dorog 2 — — 2 1-3 — 15. Paks 2 — — 2 1-6 — 16. BMTE-Törley 2 — — 2 2-8 — TOTO 1. Békéscsaba—Debrecen 3-0 2. FTC—-Tatabánya 1-2 3. Rába ETO—PMSC 2-1 4. Veszprém—Szeged 0-0 5. B. München—VfB Stuttgart 2-1 6. Hertha BSC—Karlsruhe 1-1 7. 1. FC Köln—W. Bremen 1-0 8. Nürnberg—St. Pauli 5-2 9. Bayer Uerdingen— Bayer Leverkusen 1-1 10. Wattenscheid— Möncheng ladbach 1-1 11. Darmstadt—Frei bürg 2-1 12. Braunschweig—Münster 5-0 13. Saarbrücken—Hannover 1-0 Plusz mérkőzés: 14. Schweinfurt—Schalke 04 0-1 Beremend—Harkány 1-1 (1 -1). Beremend. 400 néző. V.: Zákányi. A nagy küzdelemben a helyzeteit kihagyó Beremendnek meg kellett elégednie az egy ponttal. G.: Fü- löp, illetve Szécsi. Sellye—Szigetvár 4-0 (1-0). Sely­lye, 500 néző. V.: Rugási. A jól játszó Sellye ilyen arányban is megárdemelte a győzelmet. Kiállít­va: Barics (Szigetvár). G.: Major (2), Szeifert, Godák. Szentlörinc—Bicsérd 2-2 (1-1). Szentlőrinc, 300 néző. V. : Kovács N. Igazságos döntetlen. G.: Nagyfi (11-esből), Kisfalvi, illetve Dékány (11-esből), Bognár. Szajk—Újpetre 4-1 (0-1). Szqjk, 700 néző. V.: Kulcsár. A második félidei jobb játékával végül simán nyert a hazai csapat. G. : Patócs (2). Zsolt, Biburcz, illetve Koll- mann L. Szombati eredmények: P. Kinizsi —Töttös 1-2, P. Postás—Sásd 1-0. PEAC—PBTC 4-0, Vasasi Bányász— P. Zsolnay 3-1. A megyei !. osztály állása: 1. PEAC 2 2 — — 7-1 4 Sellye 2 2 — — 7-1 4 Szajk 2 2 — — 7-1 4 4. Töttös 2 2 — — 5-2 4 5. P. Postás 2 2 — — 2-0 4 6. Beremend 2 1 1 — 4-2 3 7. Harkány 2 1 1 — 3-1 3 8. Vasasi B. 2 1 — 1 3-3 2 9. PBTC 2 1 — 1 2-5 2 10. Bicsérd 2 — 1 1 3-5 1 Szentlörinc 2 — 1 1 3-5 1 12. P. Kinizsi 2 — — 2 2-4 — 13. P. Zsolnay 2 — — 2 2-6 — 14. Sásd 2 — — 2 0-4 — 15. Újpetre 2 — — 2 2-7 — 16. Szigetvár 2 — — 2 0-5 — Isméi együtt több nemzedék. Immár hagyományosan augusztus utolsó hetében összejönnek a PEAC régi labdarúgói, bárhová sodorták is őket az elmúlt évtizedek. A fiatalabbak - úgy 50 éves korig - ezúttal is lejátszották o soros rangadót, az idősebbek pedig azon elmélked­tek a mérkőzés közben, s azt követően is, milyen erős összetartozás érzés hozza őket össze évenként a világ féltucatnyi országából ... Ta Ián olyan sportvezetők, mint Bolla Ferenc, Pau- lovits Sándor, Vörös Sándor, Véér Gábor...? Vagy a labda, amivel még most is mesterfokon bánnak . . .{?) Kajak-kenu vb Bohács Zsolt világbajnok hosszútávon Vasárnap délután a poznani Mál­tai-tavon a hosszú távú számokkal befejeződött a 23. kajak-kenu világ- bajnokság. A záró napon hét or­szág testvériesen megosztozott az aranyérmeken, vagyis ismételni sen­ki sem tudott. A népes magyar szurkolótábor örömére az egyik el­sőhelyet a kenus Bohács Zsolt hó­dította el. Bravúrját minősíti, hogy ebben a szakágban 1986 óta nem született magyar győzelem, s hogy ezt a számot, a C-1 10 000 mé­tert a piros-fehér-zöld mezesek kö­zül utoljára 1982-ben Belgrádban Wichmann Tamásnak sikerült meg­nyernie. A vb 5. versenynapján o magyar mellett a szovjet, a francia, a dán, a brit, a keletnémet és a nyugatnémet himnuszt játszották el a győztes tiszteletére. A nemzetek pontversenyében a 22 szám ered­ményeinek összesítése alapján a Szovjetunió diadalmaskodott, meg­törve az NDK-t és Magyarorszá­got. Az éremtáblázaton, amelyre a résztvevő 40 ország közül 17-nek a neve került fel, ugyanez a sor­rend alakult ki. A nemzetek közötti pontverseny élcsoportja a 22 szám alapján (Waxholm pontszámítással, a leg­jobb kilencet jutalmazzák, 10, 8, 7, 6. 5, 4, 3, 2, 1 pontozással) : 1. Szovjetunió 151, 2. NDK 128, 3. Magyarország 126. A nemzetek közötti pontverseny élcsoportja, csak a 12 olimpiai szám figyelembe vételével. (Itt az első hat helyezettet pontozzák, 7, 5, 4, 3, 2, 1 megoszlásban) : 1 NDK 53, 2. Szovjetunió 49, 3. Ma­gyarország 40. A következő világbajnokságot a jövő év augusztusában Párizsban rendezik. Tehetségkutató verseny 1990. szeptember 2-án 9 órakor a Pécsi Tritex Triatlon Klub tehet­ségkutató versenyt rendez. A ver­seny színhelye a PMMF (Pollack Mihály Műszaki Főiskola) strandja. Várják azokat a 10—14 éves fiata­lok jelentkezését, akik a verseny távját — 500 m úszás és 3 km futás — teljesíteni tudják, és ked­vet éreznek a triatlon sport iránt. Jelentkezni 8 órától az úszómester­nél lehet. T etszett Belgrád? Kedvező éghojlati viszonyok, megfelelő földrajzi fekvés, ab­szolút biztonság, hagyomá­nyos vendégszeretet, kellő szá­mú sportlétesítmény — ezzel a pozitív összegzéssel zárta belgrádi látogatását a Nem­zetközi Olimpiai Bizottság kül­döttsége. A delegáció annak kapcsán kereste fel a jugo­szláv fővárost, hogy az is pá­lyázik az 1996-os nyári ötka­rikás játékok megrendezésére. Az aranyolimpia színhelyéről szeptember 18-i tokiói ülésén dönt a NOB. Belgrád mellett a további öt jelölt: Athén, Atlanta, Manchester, Mel­bourne és Toronto. üj Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős: MOLNÁR GYÖRGY irodavezető ___ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 T elefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,- forint, negyedévre 315,- forint, egy évre 1260,- forint. ISSN 0865-9133 Dunántúli napló Labdarúgó NB III. Nem ment a baranyai csapatoknak Rákóczi FC-Mázaszászvári Bányász 1-0 (0-0). Mázaszászvár, 300 néző V.: Osztermayer. Rákóczi: Udvarácz — Horváth, Takács II., Bognár, Bar­na —* Adorján, Richter, Gilitsch, Hanusz (Kárpáti) - Gyurics (Neu­bauer), Takács I. Edző: Horváth Miklós. Mázaszászvár: Görföl — Vi- rovácz (Dunai), Maglódi, Róth, Dömény - Kasler, Orsós, Ambrus, Csoboth (Németh) - Román, Szige­ti. Edző: Kollár Sándor. Az első félidőben a vendégcsapat játszott enyhe mezőnyfölényben, a helyze­teket azonban a hazai csapat hagy­ta ki. A szünet után á csereként beállt Neubauer egy szemfüles fe­jesgóllal a vendégeknek szerzett vezetést. Utána a Rákóczi ered­mény tartására rendezkedett be, sikerrel. G.: Neubauer. Paksi SE-Somberek 3-0 (0-0). Paks, 800 néző. V.: Polecsák. Paks: Gróf - Bregovics, Sashegyi, Hére- gi. Fábián — Horváth J., Szabó, Horváth P., Lacza (Török) - Mácsik (Porga), Bérezési. Edző: Laki Zol­tán. Somberek: Bánki - Illés, Ben- des, Pauska, Jakab - Komli, Lutz, Dárdai, Csibi — Tábori (Honvéd), Hehl (Müller). Edző: Dárdai Pál. Az első félidőben alacsony szín­vonalú, eseménytelen játék folyt a pályán. Később felgyorsultak a ha­zaiak, és megérdemelten tartották otthon a bajnoki pontokat. G.: Fábián, Horváth P., Török. Siklós-Dombóvári Vasas 1-1 (1-1). Siklós, 400 néző. V.: Král. Siklós: Safarik — Kapitány, Kovács, Keresztes, Rózmer — Weinert, Kiss, Demhardt (Schweiszguth), Kolompár- Szabó, Lajtman. Edző: Lovász János. Dombóvár: Reisinger — Sik- lódi, Luczek, Vida, Berki - Hor­váth, Budo (Tárnái), Gergics, Csa­nádi (Kovácska) - Rácz, Jakab. Edző: Farkas Attila. Alocsony szín­vonalú mérkőzésen a hazai csapat gyenge teljesítményt nyújtott, igy o vendégek pontszerzése megérdemelt. G. : Kovács, ill. Siklódi. Boglárlelie—Barcs 1-1 (0-1). Bog­lárlelle, 600 néző. V.: Kelemen. Boglárlelie: Bari — Brettner, Par- davi, Riba, Magyar — György, Pa- csai, Hollósi — Boda, Koroknál (Glatz), Juhász (Becsei). Edző: Ke­néz István. Barcs: Lovász - Ko­vács, Hammer, Bolhái, Manguld — Papp (Gerlecz), Nagy (Kapronczot), Szabó, Bencsik — Pókos, Kiss. Edző: Bőzsöny János. A 72. perc­ben Pardavi 11 - est hibázott. A vé­gig jóiramú mérkőzésen a határta­lan lelkesedéssel játszó vendégek­nek sikerült az egyik pontot meg­szerezni a találkozót végig irányí­tó, jobb játékerőt képviselő Bog- IárIel 1 e ellen. G.: Becsei, ill. Kiss. Csurgó—Kaposvári Építők 1-0. Szombati eredmények: PVSK—Mar­cali 1-0, Kap. Honvéd—Kisdorog 3-0. MÁV NTE-Bóly M. Az NB III. állása: 1. Rákóczi FC 2 2 — — 3-0 4 2. PVSK 2 1 1 — 3-2 3 3. Siklós 2 1 1 — 2-1 3 Boglárlelie 2 1 1 — 2-1 3 Bóíy 2 1 1 — 2-1 3 6. Paksi SE 2 1 — 1 3-1 2 7. K. Honvéd 2 1 — 1 3-2 2 8. D. Vasas 2 — 2 — 3-3 2 9. Barcs 2 _ 2 _ 1-1 2 MÁV NTE 2 — 2 — 1-1 2 K. Építők 2 1 — 1 1-1 2 12. Somberek 2 1 — 1 3-4 2 13. Csurgó 2 1 — 1 2-3 2 14. Marcali 2 — _ 2 0-2 __ Mázaszászvár 2 — — 2 0-2 _ 1 6. Kisdorog 2 — — 2 0-4 — Kézilabda Baranya Kupa A PMSC pontveszteség nélkül első I. Baranya Kupa pénzdíjas férfi nemzetközi kézilabdatorna. Első na­pi eredmények, sellyei sportcsar­nok: PMSC-Békéscsaba 31-26 (10-13). V.: Gőzsy, Völgyi. L. d.: Hang (10), Horváth (5). ill. Bo­gárát (7), Lovász (5). Komlói Bányász-Dunaferr 26-23 (13-16). V.: Hummel, Kiss. L. d. : Nyeretyin (14), ill. Wágenbach (13), Rudolf (4). Békéscsaba—Ada (jugoszláv) 30-24 (14-13). V.: Hücker, Szalai. L. d.: Válent (8), Lovász, Balogh (5-5), ill. Árpási (5). PMSC—Dunaferr 32-27 (16-11). V.: Hummel, Kiss. L. d.: Hang (9), Németh (6), ill. Wágenbach (10), György (8). Komló—Ada (jugoszláv) 32-29 (18-16). V.: Gőzsy, Völgyi. L. d. : Papp (8), Fodor (7). Második nap, Komló, városi sport- csarnok. Eredmények: Békéscscba- Dunaferr 28-23 (12-9). V.: Hucker. Szalai. L. d.: Lovász (7), Bogárdi (6), ill. Wágenbach (7), György, Sári (6-6). PMSC—Ada 30-20 (13-10). V.: Hor- nyik, Vaskó. L. d.: Kakas. Balogh (5-5), ill. Bénák (5). Komló—Békéscsaba 29-29 (12-15). V.: Gőzsy, Völgyi. L. d.: Nyeretyin (11), Ambrusics, Soós (5-5), ill. Bogárdi (6), Lovász, Balogh (5-5). Dunaferr-Ada 34-19 (17-7). V.: Hucker, Szalai. L. d.: Wágenbach (19), Sári, György (4-4), ill. Be nák (5), Borsos (4). Pécsi MSC—Komlói Bányász 23-22 (12-9). V.: Gőzsy, Völgyi. L. d.: Horváth, Hang, Németh (6-6), ill. Papp L. (7), Nyeretyin (6). A TORNA VÉGEREDMÉNYE: 1. PMSC 4 4---------­116- 95 8 2. Békéscsaba 4 2 1 1 113-107 5 3. Komló 4 2 1 1 109-104 5 4. Dunaferr 4 1 — 3 107-105 2 5. Ada 4----------4 92-126 — A torna gólkirálya 49 góllal Wá­genbach János (Dunaferr) lett, a legjobb kapusnak Kulcsár Lászlót (Komló), míg a legtechnikásabb játékosnak Kakas Jánost (PMSC) választották. G. G. Forma —1 Senna nyert harmadszori nekifutásra A Hungaroring után két héttel Spa-Francorch amps -ban versenyeztek ismét világbajnoki pontokért a Forma — 1-es gyorsasági autósok. Az idei vb-sorozat 11. futamának a tétje a Belga Nagydíj volt, de a tervezetthez képest csaknem egy­órás késéssel vághatott neki a me­zőny a 44 körös távnak. A kény­szerű csúszás oka az volt. hogy csupán a harmadik rajt sikeredett tökéletesre, az első két startot meg kellett ismételni. Előbb a háromszoros világbajnok brazil Nelson Pipuet okozott gali­bát, miután a nagy helyezkedés­ben meglökte Nigel Mansell ko­csiját, és a brit pilóta Ferrarijával keresztbe állt az úton. Szerencsére nagyobb baj nem történt, de Piquet és Mansell mellett a brit Martin Donnelly és az olasz Ni­cola Larini is a tartalék autójába kellett, hogy átüljön. A második „zöldlámpás” kísérlet sem sikerült, mert ekkor meg három olasz pi­lóta sodródott össze, Andrea de Cesaris (Daliara Ford) és a két minardis, Pierluigi Martini, illetve Paolo Barilla. Még jó, hogy ez­úttal is csak anyagi károk kelet­keztek, a balesetet mindenki ép bőrrel megúszta. A harmadik, végre eredményes rajt után a pole position-ból, tehát □ legelső kockából induló tavaly- előtti világbajnok, a brazil Ayrton Senna állt rögtön az élre, márka­társa, a szintén McLaren Hondával versenyző osztrák Gerhard Berger és a Ferrariban ülő, vb-címvédő francia Alain Prost előtt. Sokáig meglehetős egyhangúsággal rótták a köröket, az első izgalmas elő­zést a professzornak becézett Prost produkálta, aki 15 kör után dön­tött úgy, hogy Berger elé kerül. A manőver sikerült, és a Három­szoros világbajnok teljes erővel eredhetett Senna nyomába. De csak megközelíteni tudta az éllo­vast, beérni nem, így Ayrton Senna nemcsak a harmadik egymást kö­vető esztendőben tudott nyerni Spa- Francorchamp-ban, hanem előnyét is tovább növelte a világbajnoki pontversenyen. A brazil pilóta el­sőségét nyilván megkönnyítette, hogy a nagy vetélytársak közül Mansell már a 19., a Hungaroringen győz­tes belga Thierry Boutsen pedig — a hazai közönség nagy bánatára — a 22. körben a verseny feladására kényszerült. Belga Nagydíj, 44 kör, 305,36 km, végeredmény: 1. Senna (brazil, McLaren Honda) 1:26:31.995 á/211,36 km/ó, 2. Prost (francia, Ferrari) 3.550 mp hátrány. 3. Ber­ger (osztrák, McLaren Honda) 28.462 mp h., 4. Nannini (olasz, Benetton Ford) 49.337 mp h., 5. Piquet (brazil, Benetton Ford) 1 :29.650 p. h., 6. Gugelmin (brazil, Leytonhouse Judd) 1 :48.851 p. h. A vb-pontverseny állása: 1. Senna (brazil) 63, 2. Prost (fran­cia) 50. 3. Berger (osztrák) 33. 4. Boutsen (belga) 27, 5. Piquet (brazil) 24. 6. Nannini (olasz) 16. * A Forma—1-es világbajnokság fu­tamát szeptember 9-én Monzában rendezik az Olasz Nagydíjért. Megyebajnoksag