Új Dunántúli Napló, 1990. június (1. évfolyam, 58-87. szám)

1990-06-11 / 68. szám

&»€>lidcarüciö III El HU Egy siklósi a szigetvári körben, a két pont azonban a sötét mezes hazaiaknak jutott , Fotó: Horváth Barna Siklós nyerte a baranyai várvetélkedőt Srklós Tenáces—Szigetvár 2-1 (1-0). Siklós, 200 néző. V.: Cservölgyi. Siklós: Pál — Kosztolányi, Kapitány. Keresztes. Rózner — Weinert, Schweigut (Vezér), Kiss. Mim (Gel- lén) — Kolompár, Szabó. Edző: Amigya Pál. Szigetvár: Füredi — Horváth, Tóth, Csokonyo, Kertész — Sértő (Bálint), Kardos, Bodó, Kiss — Priol, Hodnagy. Edző: Oskó László. A ren’dkívül alacsony színvo­nalú mérkőzésen o győzelmet job­ban akaró hazai csapat nehezen győzött a (hit) nélkül játszó Szi­getvár ellen. G.: Weinert, Szabó, ill. Kiss. Bólyi MEDOSZ—Boglárlel le 3-0 (0-0). Boglárlelle. 300 néző. V.: Székedli. Boly: Puch — Kosa, Ma- esi, Fitt, Virág — Kirchner, Bruder, Ambrus (Schneider) — Papp, Bíró, Vető. Edző: Weiszbart József. Bog­lárlelle: Maizlinger — Hollóst, Par- davi. Kötél, Magyar — Glatz, Riba (Sümegi), Becsei — Károlyi, Korok- nai, Farkas (Madács) Mb. edző: Karasz János. Sáros, mélytalajú pá­lyán, szemerkélő esőben került sor a mérkőzésre. Változatos, jóiramú játékot hozott az első félidő, mely­ben mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek. A második játékrész elején a vendégek szeren­csés góllal vezetést szereztek, s ez a boglárlelleiek kedvét szegte. A mérkőzés hátralévő részében egyér­telműen a bólyiak játszottak és növelték előnyüket is. A második félidőben nyújtott jobb játékával megérdemelten nyert a baranyai gárda. Góllövők: Papp, Bruder, Bíró. Dombóvári Vasas—Somberek 3-1 (0-t). Dombóvár, 150 néző. V.: Csapó. D. Vasos: Foki — Szűcs. Luczek, Vida, Kiss — Horváth, Tóth-Bagi, Pintér (Berki) — Csa­nádi, Jakab, Dékány (Buda). Edző: Lamm György. Somberek: Heilmann — Illés, Szeicz, Pauska, Bernáth — Komli, Dárdai. Lutz — Végh, Vin- czellér, Csibi (Nagy) Edző:. Dár­dai Pál. Az első félidőben a Som­berek játszott fölényben, míg a szü­net után feltámadt o hazai csapat és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Góllövők: Jakab (3), Hor­váth, Csanádi, ill. Csibi. Nagymányok—-Csurgó 2-2 (1-1). Nagymányok, 300 néző. V.: Szalóki. Nagymányok: Szőcs — Siklódi, Lo­vász, Bencze, Éppel — Nagy, Szőts (Töpfner), Horváth (Farkas) — L5- rincz, Barabás, Forrai. Edző: Forkas Péter. Csurgó: Belovári — Tóth P., Mészáros. Pintér, Puskás — Novók. Rituper, Bódis — Guti (Balogh), Tóth F. (Kovács II.), Beke. Edző: Mészáros József. Ideges hangulatú mérkőzésen a hazaiak álltak köze­lebb a győzelemhez. Góilövők: For­rai, Barabás, ill. Rituper, Beke. Bonyhád—Mázaszászvári Bányász 2-2 (2-1). Bonyhád, 150 néző. Vt: Král. Bonyhád: Szabó — Keresztes (Kecskeméti), Hámori, Hüber* Da­rabos — Stumpf, Mészáros, Beke — Vendég (Guzorán), Kiss, Tóth. Edző: Mucska Gyula. Mázaszász- vár: Görföl — Dunai, Maglódi, Komáromi (Román), Dömeny — Orsós, Ambrus, Csoboth — Sztoics, Róth, Vi/ovácz (Szigeti). Edző: Róth Antal. Közepes iramú és színvonalú találkozón egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet. Góilövők: Tóth, Kecskeméti, ill. Ambrus, Sztoics. Kaposvári Építők—Naaykanizsai Volán Dózsa 10-3 (2-0). Nagykani­zsa, v.: Varga. Kaposvári Építők: Horváth — Nagy, Koncz, „Balassa, Papp A. — Papp T., (Györkő), Gö- bötös, Piliski (Vida), Pintér — Var­ga, Véber. Edző: Horváth Lajos. Nagykanizsa: Gyulai — Szabó L.r Patkós, Szabó Zs., Polgár - Kiss, Acsádi (Téglás), Lizák - Nagy, Csizmarek, Sörös. Edző: Orosz Jó­zsef. A tétnélküli mérkőzés máso­dik félidejében nyomasztó fölény­ben játszottak a kaposváriak, akik ilyen arányban is rászolgáltok o győzelemre. Kiállítva: Polgár (a 81. percben). G.: Göbölös 3, Vé­ber 2, Balasso 2, Pilisi, Varga (11-esből), Horváth (11-esböl), ill. Lizák, Sörös, Csizmarek (11-esból). Rákóczi FC—K. Honvéd 2-1 (0-1). Kaposvár, 300 néző. V.: Mókái. Rá­kóczi FC: Udvarácz — Takács, Zsí­rói, Bognár, Barna • — Kárpáti (Nagy G.), Szabó (Balogh), Ha- nusz, Adorján - Richter, Neubaue.. Edző: Horváth Miklós. K. Honvéd: Házi — Viszti (Horváth Z.), Hor­váth J., Kiss, Bárány - Nagy E., Fülöp, Zámbó, Kocsis - Szenei. Szilágyi (Müller). Edző: Köves László. Az első félidőben némi meglepetéssel a vendég Honvéd együttes játszott fölényben, s o ve­zetést is sikerült megszerezniük. A második játékrészben - bár a 63. percben Neubauert kiállította a já­tékvezető, — fölénybe került a ha­zai csapat, és a hosszabbítás per­ceiben a győzelmet is sikerült meg­szereznie. G.: Hanusz, Nagy G., ill. Zámbó. Paksi Atom SE—Marcali VSE 3-0 (1-0). Marcali, 700 néző. V.: Totai. Atom SE: Hornyák - Vörös L., Debreczeni, Nagy Z., Lauer (Mi- kolics) — Erdélyi, Nagy L., Fritz (Szabó), Kákonyi - juhász, Vö ös P. Edző: Pusztai László. Marcali: Igricz - Hajdú II., Czuczka. Haj­dú I., Vetró - Szekeres, Lakos, Tóth P.. Szántó - Loka (Horváth T.). Horváth G. Edző: Béres Fe­renc, A bajnok paksiak győzelme reális és megérdemelt. Góllövők: Vörös, Kákonyi, Juhász. Az NB 111. állása: 1. Paksi Atom 29 24 2 3 83-13 74 2. Rákóczi FC 29 22 1 6 53-25 67 3. Boly 29 13 7 9 49-37 46 4. K. Honvéd 29 11 12 6 32-20 45 5. Siklós 29 14 2 13 52-41 44 6. Somberek 29 11 9 9 43-34 42 7. Boglárlelle 29 13 3 13 29-46 42 8. Marcali 29 11 8 10 31-38 41 9. D. Vasas 29 10 9 10 35-34 39 10. K. Építők 29 9 10 10 38-37 37 11. Csurgó 29 10 7 12 37-40 37 12. Mázaszászvár 29 9 6 14 28-40 33 13. Nagymányok 29 7 10 12 36-43 31 14. Szigetvár 29 7 6 16 32-49 27 15. Bonyhád 29 6 6 17 38-60 24 16. NK. Volán D. 29 4 4 21 33-92 16 T enisz Csehszlovák sikerek a Balokányban Vasárnap a kora esti órák­ban a Pécsi Spartacus Balo- kóny-ligeti sporttelepén befeje­ződött az egy héten át tartó nagyszabású nemzetközi te- niszgálo, melynek során a Levi's Strauss farmercég 25 ezer dolláros profi viadalának küzdelmein 17 ország 113 já­tékosa mérkőzött. A tegnapi fináléban a csehszlovák Voj- tech Flegl és az osztrák Peter Moshamer játszott a tornagyő­zelemért, az elsőséget jelentő 812 dolláros prémiumért. Az éjszakai esőtől laza pályán csaknem két és fél órás harc után a 22 esztendős csehszlo­vákiai játékos diadalmasko­dott, s 6-4, 3-6, 6-4 arányú győzelme után ő vehette át Czopf János versenyigazgató­tól a tiszteletdijakat. A páros döntőben a csehszlovák Da­niel Vccek és az osztrák Mi­chael Oberleitner szerezte meg az elsőséget, miután a döntő­ben 6-1, 6-4 arányban diadal­maskodott o csehszlovák Va- sek—Trlneny duó ellen. A magyarok számára két harmadik helyezés jutott a pé­csi tornán: egyesben Noszály Sándor, párosban a Krasznai— Noszály duó jutott elődöntős pozícióhoz. Hétfőtől "a második heti helyszínen, Agárdon folytató­dik a Levi's Strauss körverse­nye. Ugyanaz a mezőny, amely a napokban Pécsett mérte össze erejét, ezúttal újból pá­lyára lép. A Gorsium Áfész kupájáért a magyarok közül az első fordulóban Noszály az első helyen kiemelt perui Arambu.ru, Lányi a harmadik helyen rangsorolt ausztrál An­derson ellen mérkőzik, míg Kerekes és Fekete egymás el­len lép pályára, Markovits és Nagy V. a selejtezőből kap ellenfelet. VSK—Újpetre 1-0 (1-0). Vasutas­pálya, 200 néző. V.: Bata. Kínke­servesen nyertek a vasutasok a jól védekező vendégek ellen. G.: Pa- zaurek. Pécsi Kinizsi—PEAC 1*1 (1-0). Ko­vácstelep, 50 néző. Georgiu. Pon­tot hullasztott a sok gólhelyzetet kihagyott Kinizsi. G.: Kispél, ill. Kazicz. Szojk-Pécsi BTC 4-0 (1-0). Bőr­gyári pálya, 150 néző. A vendégek a szünet után valósággal kiütötték a hazaiakat. G.: Patócs 3, Sár­kány. Sellye—Vasasi Bányász 3-0 (0-0). Sellye. 300 néző. V.: Sör. Meg­emberelte magát a hajrára az or­mánsági együttes. G.: Goják 2, lobrincz. Szentlőrinc—Pécsi Zsolnay 2-1 (1-0). Porcelángyári pálya, 50 né­ző. V.: Gere. A vendégek az első percben szerzett előnyüket végig megőrizték. G.: Szabó 2, ill. Nagy. Harkány—Sásd 4-1 (2-0). A megyei I. osztály állása: 1. íPVSK 2. Szajk 3. P. Postás 4. PEAC 5. PBTC 6. Beremend 7. Harkány 8. Újpetre 9. Sellye 10. P. Zsolnay 11. Geresdlak 12. Sásd 13. P. Kinizsi 14. Szentlőrinc 15. Vasasi B. 16. Steinmetz SE 27 18 5 4 45-13 59 27 15 7 5 43-23 52 27 15 6 6 63-33 51 27 14 7 6 46-25 49 27 14 4 9 43-32 46 27 13 5 9 57-35 44 27 12 7 8 42-31 43 27 11 7 9 35-35 40 27 10 8 9 41-44 38 27 10 5 12 37-37 35 27 8 5 14 31-48 29 28 6 5 17 30-53 23 27 4 10 13 15-36 22 27 4 6 17 27-64 18 27 3 5 19 12-58 14 visszalépett Oaztölyozá A labdarúgó bajnokság vasárnapi osztályozó mérkőzésén: DUNAFERR SE-DVSC 1-1 (0-1) Dunaújváros, 4000 néző. V.: Mol­nár. Gólszerzők: Gróf (78. perc), illetve Csiszár (36. perc). Sárga lap: Moldván (2. perc), Csiszár (23. perc). Flesch­emlékverseny A Pécsett folyó Flesch János em­lékverseny 7. fordulójának eredmé­nyei: Kiss—Manko 0-1, Böröcz—Dra- goljovics 1-0, Lengyel—Stajcsics 0-1, Hangokov—Lénárt 0-1, Biró—Kórsa és Freppán-Kádár döntetlen. Az ál­lás: 1. Stajcsics 5, 2. Manko 4,5, 3. Freppán és Karsa 4—4 ponttal. T OTÖ 1. Olaszországy-Ausztria 1-0 1 2. Szovjetunió—Románia 0-2 2 3. Egyesült Arab Emírségek— Kolumbia 0-2 2 4. Wuppertal—Oldenburg 1-2 2 5. Bielefeld—Havelse 2-2 X 6. Schweinfurt—Mainz 1-0 1 7. Reutlingen— Rot-Weiss Frankfurt 3-0 1 8. Brann—Moss 0-0 X 9. Kongsvinger- Fylt ingen 1-1 X 10. Lilleström—Start 1-0 1 11. Rosen borg—Molde 0-1 2 12. Strömsgodset—VIF Fotball 2-2 X 13. Tromsö-Viking 3-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Egyesült Allamok­Csek és Szlovák SZK 1-5 2 aj Dunántúli napló Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős az irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hirlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105 - forint, negyedévre 315,- forint, egy évre 1260,- forint. ISSN 0865-9133 MONDIALE R! MONDIALE Egyesült Államok-Cseh és Szlovák SZK 1-5 (0-2) Firenze. 33 226 néző. V.: Röthlis- berger (svájci). Gólszerzők: Cali- giuri (61. perc), illetve Skuhravy (26., 79. perc). Bilek (40.. perc - 11-esból), Hasek (50. perc), Lu- hovy (93. perc). Csere: Stollmeyer helyett Balboa (65. perc), Murray helyett Sullivan (79. perc), illet­ve Knoflicek helyett Luhovy (77. perc), Moravcik helyett Weiss (85. perc). Sárga lap: Meola (40. perc), Trittschuh (44. perc), illetve Kubik (31. perc), Kadlec (62. perc). Piros lap: Wynalda (53. perc). Az első meglepetés az volt, hogy az amerikaiak ügyesen adogattak a mezőnyben, s negyedóráig teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a csehszlovákoknak. A 10. percben Vermes Péter, aki tavaly még a Rába ETO színeiben szerepelt, 17 méterről kapura lőtt, labdája nem sokkal kerülte el a jobb alsó sar­kot. Az amerikai kapunál Bilek ha­gyott ki helyzetet. 8 méteres lövé­sét hárította Meola. A csehszlová­kok lábra kaptak, s látszott, csak idő kérdése, mikor szerzik meg a vezetést. A 26. percig azonban ellenállt a tengerentúli védelem, ekkor azon­ban Moravcik átadásából Skuhravy 12 méterről, Meola mellett a háló­ba talált (0-1). Nem sokkal később Hasek fejese, majd Chovanec bom­bája kerülte el a kaput. A 39. percben egy ártalmatlan helyzetben súlyos hibát vétett Win- dischmann: 15 méterre a kaputól feleslegesen buktatta Hasekot, s a játékvezető büntetőt ítélt. A ko­rábban egy lehetőséget elpuskázó Bilek állt a labda mögé, s véd- hetetlenül a jobb felső sarokba lőtt (0-2). A viszonylag sima mérkőzés elle­nére több kemény belemenés akadt, meglehetősen sokat voltak a földön a játékosok. A szünet után változatlan cseh­szlovák fölénnyel folytatódott a mérkőzés, s az amatőr szinten fut­ballozó amerikaiak percről percre omlottak össze. Alig kezdődött el a második játékrész, máris több ígéretes helyzetet kidolgoztak a csehszlovákok, s az 50. percben növelték előnyüket. Skuhravy a jobb oldalról váratlanul emelt kapuro, Meola ekkor még nagy nehezen szögletre tornászta a labdát. a sarokrúgás után azonban Hasek fej­jel a kapuba csúsztatott (0-3). Három perccel később Röthlisber- ger játékvezető leküldte a pályáról a szabálytalankodó Wynaldát, ez­zel az Egyesült Államok egyébként is megtépázott válogatottja ember- hátrányba került, de az előnyre igazság szerint ellenfeleiknek nem is lett volna különösebben szük­ségük. A csehszlovákok a folytatásban már szépszámú szurkolóikat akar­ták szórakoztatni, ennek viszont az lett a következménye, hogy a 61. percben Caligiuri elszaladhatott Murray indításával, elhúzta a lab­dát Stejskal kapus mellett, s az üres hálóba gurított (1-3). A lel­kes amerikaiak ezután mindent el­követtek az újobb gólszerzésért, er­re a legtöbb esélye Romosnak volt, aki előbb a jobb-, majd a bal­oldalról lőhetett, de labdája mind­két alkalommal elkerülte a kaput. A többször bizonytalankodó Meo­la a 79. percben rosszul mozdult ki egy szögletre, így Skuhrgvy kö­zeli fejessel tovább növelhette az előnyt (1-4). Két perccel a befeje­zés előtt Harkes felvágta Haseket, ezért Röthlisberger újabb tizen­egyest ítélt. Bilek azonban megke­gyelmezett Meolának, s gyengén emelt a kapu baloldala felé, o kapus ezt a próbálkozást könnye­dén hárította. Ki tudja miért, per­ceket hosszabbított a svájci bíró, így a 93. percben Luhovy közel­ről a hálóba találhatott (1-5). Az A-csoport második mérkőzé-' sén nem volt egy súlycsoportban o két csapat, s ez az amerikai vő- •ogatott tényleg az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára. Ez­zé1 együtt a tengerentúliak dicsér- hetők lelkesedésükért, fiatal együt­tesükkel azt nyújtották, amire egye­lőre képesek. A csehszlovákok va­lódi játékerejét csak a következő találkozókon lehet lemérni. * Mondi-morzsák KAPITÁNY NÉLKÜLI ÍREK Szomorú hírrel szolgált a pénte­ken Cagliariba érkezett ír váloga­tott a rójuk kiváncsi újságírók szá­mára: a ., zöldek” csapatkapitánya, Ronny Whelan nem léphet pályára az angolok elleni hétfői nyitómér­kőzésen. A Liverpool középpályása lábtörés miatt pihent az utolsó két hónapban, és reményeivel ellentét­ben a vb-döntő kezdetére sem épült fel tökéletesen. KARNEVÁLI HANGULAT KAMERUNBAN A pénteki nyitómérkőzés afrikai résztvevőjének hazájában, Kamerun­ban gyakorlatilag kihaltak az utcák a bemutatkozó 90 perc idejére. A nagy szenzációt hozó találkozó után viszont valóságos karnevál­hangulatot teremtett a főváros, Yaounde utcáira kitóduló tömeg. Ezzel egyidejűleg az ENSZ New York-i székhelyén dolgozó ka­meruni diplomaták ,.örömfogadást” adtak honfitársaiknak és barátaik­nak Kamerun sikere alkalmából. A „KESELYŰ” PÉLDAKÉPE: MARADONA Emilio Butragueno, o Real Mad­rid és a spanyol válogatott csa­tára nem tagadja, hogy számára utolérhetetlen példakép Diego Ma­radona, az argentin játékmester: — Vitathatatlan, hogy ma Disgo a világ legjobbja. Persze, a leg­inkább akkor élvezem játékát, ha nem ellenfélként, hanem nézőként találkozom vele - mondta a hazá­jában El Buitre, vagyis a Keselyű becenévre hallgató futballista. ÖSSZECSAPÁS A PÁLYÁN KlVUL Pénteken Cagliariban bekövetke­zett az, amitől sokan tartottak: megtörtént az angol szurkolók és az olasz rendőrök közötti első ösz- szecsapás. A tengerparti város egyik szórakozóhelyén csaknem száz ittas huligán randalírozott, majd miután a hatóságok felszólítására sem csitultak el a kedélyek, a ha­tolom őrei kénytelenek voltak ke­ményebb eszközökkel véget vetni a rendbontásnak. A jelentések szerint a verekedés következtében hatan szenvedtek kisebb sérüléseket, és mintegy tucatnyi angol szurkolót tartoztattak le. Az ügy pikantériája, hogy az eset mindössze pár órá­val négy ország rendőrfelügyelői­nek tanácskozása után történt. A VILÁGBAJNOKSÁG ÉS A BECKENBAUER-ALAPÍTVÁNY Saját, jótékony célú alapítványát gt idagítooá o vitógbojrvoki győze­lemért járó prémiummal Franz Beckenbauer nyugatnémet szövetsé­gi kapitány. A szakvezető kijelen­tette: csapata jó esélyekkel pályá­zik a világbajnoki győzelemre, a mai válogatott ugyanis sokkal erő­sebb, mint az az együttes, amelyik 1974-ben éppen az ő vezérletével hódította el a világ legjobbjának járó trófeát. A szövetségi kapitány 125 ezer nyugatnémet márkát utal­hatna át az alapítvány számlájára, amennyiben 16 év után sikerülne megismételni a győzelmet. A játékosoktól csaknem ,,ingyen” várják el a továbbjutást az eísö körben — ezért ,.mindössze” 25 ezer márkát kapnának -, a továb­bi mérkőzéseken azonban mór ko­molyabb prémium reményében lép­hetnek pályára Littborskiék. A nyolc közé jutásért 30 ezer, az elődön­tőben szereplésért 45 ezer. a dön­tőért pedig 80 ezer márka jár a futballistáknak. Ha a finálét is megnyerik, fejenként 125 ezer il­leti őket. SZIGORÚAN ŐRZIK A BÍRÓKAT Az olasz rendőrök nemcsak a fut­ballisták, hanem a sokat fenyege­tett játékvezetők testi épségére is ügyelnek. Mind a 36 bírót titkos helyeken szállásolták el. s a biz­tonsági emberek mindenhová ár­nyékként követik őket. GANSLER CÁFOL Bob Gansler, az amerikai válo­gatott szövetségi kapitánya határo­zottan cáfolta az AFP hírügynök­ség azon állítását, hogy a szak­vezető a vb-szereplés után meg­válik posztjától. — Semmi sem igaz a hírből, csa­patommal szeretnék még az 1994. évi vb-n is együtt dolgozni - jelen­tette ki Gansler. MENDOZA KIKÖTÖTT Saját luxushajóján érkezett Trieszt­be Ramon Mendoza, a spanyol bajnok Real Madrid nagyhatalmú elnöke. A klubvezető azóta meg­látogatta az ibériai válogatottat az észak-olaszországi Magnano váro­sában. BIZAKODÓ A KOREAI KAPITÁNY OSZIM A KOLUMBIAIAKTÓL TART Lehet, hogy meglepő, de a D- csoportba osztott jugoszláv váloga­tott szövetségi kapitánya. Ivica Oszim nem az 1982-es és 1986-os vb-ezüstérmes NSZK-t. hanem a ko­lumbiai csapatot tartja a legveszé- lyesebb ellenfélnek. Hogy miért? Nos qsz,m állítólag több mint tíz mérkőzésén tanulmányozta Carlos Valderramónak és társainak a já­tékát, s úgy érzi, a technikás dél- amerikaiak bárkit legyőzhetnek a mezőnyben.- Európában szinte semmit sem tudunk a kolumbiai labdarúgásról, pedig az ottani játékosok ugyan­olyan tehetségesek és képzettek, mint a brazilok - jelentette ki Oszim. Nem tartozik a világ legismer­tebb szakemberei közé Lee Hoe Tóik, a dél-koreai válogatott szö­vetségi kapitánya, de annyi bizo­nyos, hogy az ázsiai szakvezető nem szenved önbizalomhiányban. Lee szerint a dél-koreaiak legalább j második helyet egészen biztosan megszerzik az első körben - az E-csoportban a spanyolokkal, az uruguayiakkal és a belgákkal ta­lálkoznak de azt sem tartja kizártnak, hogy mindenkit megelőz­ve jutnak a legjobb 16 közé.- Ez nem ugyanaz a csapat, mint amelyik 1986-ban, a mexikói világbajnokságon szerepelt - nyi­latkozta Lee. — Akkoriban védel­münk lényegesen erősebb volt csa­társorunknál, ma pedig pontosan fordított a helyzet.