Új Dunántúli Napló, 1990. május (1. évfolyam, 28-57. szám)

1990-05-14 / 40. szám

A vendég Szekszárdi Dózsa támadását szerelik a sötét mezben játszó mohácsiak Fotó: Proksza Lász ó Mohácsi Új Barázda Tsz SE— Szekszárdi Dózsa 1-0 (0-0) IM83 ISI. Kapaszkodik a Rákóczi Mohács, 1500 néző. V.: Ren­dek*: Mohács: Antal - Rum- szauer, Kófiás, Katona, Reith - Beaker, Ritter, (Martina a szünetben), Lőn'ncz, (Kovács L., az 55. percben), Gilitsch - Ratting, Hrotkó. Edző: Bözsöny János. Szekszárd: Mausz - Szabó, Varga F., Kasza (Pető a 84. percben) - Farsang, Bo- zsér, Máté, Nagyfalusi - Hor­váth — Jelusics, (Bóka a 63. percben), Varga L. Edző: Tesz- ler Vendel. Érdekes formációban három védővel, őt középpályással és két csatárral kezdett a Szek­szárd, s Teszler edző húzása az első félidőben be is vált, hiszen mezőnyfölényben játszott a vendégcsapat. A 28. perc­ben Farsang ugratta 'ki Var­gát, a csatár kicsit hosszan szöktette magát, s a kifutó mohácsi kapus a 16-os bal sarkán (a vonalon kívül) el­ütötte őt. A szabadrúgásból végül nem lett helyzet, öt perccel később Nagyfalusi, a 38. percben pedig Becker ka­pott utánrúgásért sárga lapot. A 43. percben ziccert ha­gyott ki a Szekszárd. Farsang és Kófiás egyszerre rajtolt egy előrevágott labdára, Kófiás lyukat rúgott, Farsang rávihet- te a labdát Antalra, de a kapus a szekszárdi csatár lö­Paks, 700 néző. V.: Rácz. Komló: Tábit - Miklós, Torna, Vukmann, Andreidesz — Kato­na, Tigyi, Hüber, Hohmann (Lukács a 83. percben) — Szakács, Stemler (Szatmári a 73. percben). Edző: Kresz László. Paks: Kun - Héregi, Gracza, Fábián - Kerepeczki, Glatt, (Tóth R. 60. percben), Márkus, Horváth P. (Bregovi- csa 28. percben — Kádár, Ta­kács, Szomor. Edző: dr. Pus­kás Lajos. 30. perc: Miklós 7 méteres fejessel szerzett vezetést a vendégeknek (1-0). 58. perc: Hüber egyedül hú­zott kapura, a kifutó Kun a 16-osra kívülre futva elrúgta előle a labdát, Takács észre­vette, hogy üres a kapu és a partvonal mellől 35 méterről a hálóba ívelt (2-0). 85. perc: Lukács 13 méte­res lövése állította be a vég­eredményt. Az első 10 percben három nagy helyzetet hagytak ki a paksiak és ezzel el is lőtték puskaporukat. Fokozatosan át­vette a mérkőzés irányítását a rutinos Komló és ez az ered­vését bravúrral hárította. A félidő befejezése előtt Hrot- kának volt egy lehetősége, de a mohácsiak csapatkapitánya 13 méterről éles szögből a bal sarok mellé lőtt. Fordulás után változott a játék képe, feltámadt a Mo­hács. A 48. percben Hrotkó az alapvonalról gurított vissza, Gilitsch elé, a középpályás pe­dig estében 7 méterről nagy helyzetben mellé lőtt. Három perccel később Martina át­adása után Hrotkó lövését Mausz bravúrral védte. A 65. percben büntetőhöz jutott a hazai csapat. Kovács L. lövése megpattant egy vé­dőn, Hrotkó rástartolt a lab­dára, elhúzta Mausz mellett, a kapus pedig nem tehetett mást, mint hogy ugyanezt te­gye Hrotkó lábával ... A bün­tetőt Rumszauer nagy erővel a kapu közepébe lőtte (1-0). A 70. percben a szekszárdiak sztár csatára, Varga L. 5 mé­terről fejjel a felső kapufát találta el. Három perc múlva pedig kisebbfajta botrány tört ki a pályán. Egy ártalmatlan szituációban Reith lefordult a ményben is megmutatkozott. A második játékrészben már csak a gólkülönbség volt kér­déses. A paksiak meggyőző­dés nélkül futballoztak, míg a Komló időnként látványos bemutatót tartott. Az ered­mény hűen fejezte ki a két csapat közötti különbséget. Jók: Miklós (a mezőny leg­jobbja), Torna, Hohmann, Ka­tona, Takács, ill. Gracza, Márkus. Kresz László: — Sajnálom, hogy közönségünk nem lát­hatta csapatunknak ezt az ar­cát is, mert akkor talán meg­értőbb lenne velünk szemben otthon. Dr. Puskás Lajos: - Csak ötször álltunk a kapussal szemben, természetesen a helyzetek kimaradtak. Ettől függetlenül néhány játékos­nak magas az NB II. További eredmények: Du- naferr-ZTE 2-3 (0-2), Nagy­kanizsa-Tapolca 5-2 (2-0). Keszthely—BMTE-Törley 4-2 (2-0), Sopron-Volán 1-3 (0-1), Dorog-Ajka 1-0 (0-0), III. kér. TTVE-Oroszlány 1-0 (0-0). szekszárdi Vargáról a labdával, a csatár pedig vádiin rúgta őt, mire Reith ellökte Vargát. A bíró sportszerűtlenség miatt mindkettőjüknek felmutatta a piros lapot. Varga miközben az öltöző felé tartott, vissza­mutogatott az őt szidalmazó nézőknek, és ezt az egyik mo­hácsi szurkoló oly rossznéven vette, hogy sajátkezűleg akart elégtételt venni a provokáció­ért, a szekszárdi csatárt a pó­lyára berohanó atyafitól csak a rendezők tudták megmenteni. A látottak alapján rém mondhatunk mást, mint h'ogy két egyenrangú csapat mérkő­zésén a szerencsésebb nyert. Az első félidőben létszámfö­lényben levő középpályásai révén a Szekszárd uralta a me­zőnyt, a második játékrészen viszont a Mohács játszott job­ban. Bözsöny János: - Küzdelmes, tüskés, a lapok miatt „színes” mérkőzést játszottunk, s nagy örömünkre, sikerült nyernünk. Teszler Vendel: - A döntet­len igazságosabb lett volna. Pauska Zsolt AZ NB II. ALLASA 1. Bp. Volán 27 17 8 2 59-22 59 2. Oroszlány 27 15 6 6 41-24 51 3. Dunaferr 27 15 5 7 43-32 50 4. ZTE 27 14 5 8 46-32 47 5. Komló 27 10 10 7 30-26 40 6. Szekszárd 27 11 6 10 34-27 39 7. Mohács 27 11 5 11 34-32 38 8. Ul. kér. TTVE 27 8 12 7 27-21 36 9. Sopron 27 11 3 13 41-40 36 10. Dorog 27 8 11 8 30-30 35 11. Nagykanizsa 27 9 8 10 35-3(1 35 12. BMTE-Törley 27 8 8 11 24-42 32 13. Ajka-Hungalu 27 5 12 10 27-30 27 14. Keszthely 27 4 11 12 23-41 23 15. Tapolca 27 5 6 16 22-51 21 16. Paks 27 3 8 16 25-53 11 1. Düsseldorf—St. Pauli 7-C 1 2. Eintracht Frankfurt-1. FC Köln 3-1 1 3. VfL Bochum—Karlsruhe 2-C' 1 4. Bayer Uerdingen­Mönchengladbach 0-0 x 5. Hamburger SV-Mannheim 1-0 1 6. Bayreuth-Aachen 3-0 1 7. Darmstadt-Saarbrücken 0-0 x 8. Schalke 04—Freiburg 2-1 1 9. Unterhaching—Kassel 1-0 1 10. Ancona—Cagliari 1-1 x 11. Barletta—Pisa 1-1 x 12. Como-Messina 0-0 x 13. Parma-Foggia 5-3 1 Pótmérkőzés : 14. Münster-Wattenscheid 1-0 1 Megyebajnokság Váltott az élen a Vasút Pécsi Zsolnay-Szajk 2-1 (1-1). Porcelángyári pálya, 250 néző. V.: Kiss. Lelkes játékával több helyze­tet dolgozott ki és értékesített a hazai együttes. G.: Takács F., Krézmanovics, ill. Patócs. Pécsi BTC—Pécsi Kinizsi 1-0 (1-0). Kovács-telep, 50 néző. V.: Sör. Csak egy gól, no és egy hazai ki­állítás, ennyi történt a 90 perc alatt. G.: Harsányi. Geresdlak-Szentlőrinc 4-1 (2-1). Geresdlak, 200 néző. V.: Gere. Könnyű helyzete volt a hazaiaknak, mert a 10 főre ,,olvadt" vendégek nem jelentettek különösebb aka­dályt számukra. G.: Hehl 3, Ba- zsonyi, ill. Takács. Sellye-Beremend 2-1 (1-1). Sellye, 400 néző. V.: Georgia. Nagy küz­delemben jó játékot mutatott mind­két csapat, de a hazaiak megérde­melték a győzelmet. G.: Pandúr, Biró ill. Fülöp. PEAC-Sásd 1-0 (1-0). Sánd, 150 néző. V.: Varga. A 70 percen át emberhátrányban játszó és 11-est is hibázó hazaiak nem érdemeltek vereséget. G.: Tóth. Harkány—Újpetre 0-3, PVSK-Pécsi Postás 3-0. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. PVSK 23 14 5 4 38-11 47 2. Szajk 23 13 7 3 36-16 46 3. P. Postás 23 13 4 6 52-28 43 4. PEAC 23 12 6 5 36-18 42 5. Beremend 23 12 4 7 51-29 40 6. PBTC 23 12 4 7 40-25 40 7. Harkány 24 10 7 7 34-26 37 8. Űjpetre 24 10 6 8 33-33 36 9. P. Zsolnay 23 9 4 10 32-30 31 10. Sellye 23 8 7 8 28-37 31 11. Geresdlak 24 7 5 12 26-42 26 12. Sásd 24 5 5 14 26-46 20 13. P. Kinizsi 23 3 9 11 11-28 18 14. Vasasi B. 23 3 5 15 12-49 14 15. Szentlörinc 24 2 6 16 22-59 12 16. Steinmetz SE V i s s z a 1 é p e t t Szeles Mónika már nemcsak ígéret Hatalmas meglepetést ho­zott a félmillió dollárral díja­zott olasz nemzetközi női te­niszbajnokság döntője Rómá­ban. A harmadik helyen ki­emelt jugoszláv Szeles Mónika (16) 55 perc alatt 6-1, 6-1 arányban győzött a verseny nagy favoritja, az amerikai Martina Navratilova (33) el­len. A szenzációs formában te­niszező. újvidéki születésű, de már hosszabb ideje Floridá­ban élő kislány sorozatban negyedik versenyét nyerte, s végképp bebizonyította, hogy már több egyszerű ígéretnél. Szeles ezúttal negyedszer ta­lálkozott Navratilovával, s első győzelmét aratta a sportág élő legendája ellen. Szeles már az első játék­ban elnyerte Navratilova ado­gatását, s a továbbiakban sem engedett a szorításból, úgy játszott a nála több mint kétszer idősebb amerikaival, mint macska az egérrel. Nav- ratilovának egyébként ez volt az utolsó salakpályás verse­nye o wimbledoni torna előtt, ahol arra készül, hogy meg­szerezze kilencedik győzelmét, ami világrekord lenne. — Hihetetlen! Legmerészebb álmaimban sem gondoltam arra, hogy Navratilova mind­össze két gémet tud nyerni ellenem. Bonyhád—Siklósi Tenkes 2-1 (0-1). Bonyhád, 400 néző: V.: Simon. Bonyhád: Szabó — Keresztes, Kiss. Hüber, Darabos — Stumpf, Beke (Vendég T.), Mészáros — Vendég L. (dr. Alföldi), Tóth, Kecskeméti. Edző: Mucska Gyula. Siklós: Pál — Kapitány, Kovács, Keresztes Zs., Gel- lén — Weinert, Kiss, Kolompár, Rózmer — Szabó, Szrimócz. Edző: Amigya Pál. A második 45 percet végig támadó Bonyhád megérde­melten győzött. G.: Tóth, Kiss, ill. Szabó. Dombóvári Vasas—Szigetvár 1-1 (0-0). Dombóvár, 300 néző. V.: Szé- kedli. Dombóvár: — Foki — Szűcs, Luczek, Vida, Berki (Horváth) — Dékány (Buda), Tóth-Bagi, Pintér — Jakab, Rácz, Kiss. Edző: Lamm György. Szigetvár: Füredi — Hor­váth, Tóth, Sértő, Miklós — Kiss (Szabó, Kardos), Csokona, Bodó, Priol — Hadnagy, Bálint. Edző: Oskó László. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a nehezen megszerzett vezetés után egy nagy védelmi hibát kihasználva egyenlí­tett a Szigetvár. G.: Jakab, ill. Hadnagy. Nagymányok—Somberek 0-0. Nagy- mányok, 500 néző. V.: Dunkler. Nagymányok: Szőcs Siklódi, Hor­váth, Bencze, Éppel — Nagy, Far­kas (Forrai), Szőts — Lőrincz, Ba­rabás, Klemm. Edző: Farkas Péter. Somberek: Heilmann — Bendes, Szeitz, Illés, Lutz — Vigh, Vincel­lér (Kerner), Pauska, Jakab (Nagy) — Komli, Csibi. Edző: Dárdai Pál. Jóiramú, színvonalas találkozón igaz­ságos döntetlen született. Bólyi MEDOSZ—Kaposvári ~ Honvéd 2-1 (1-0). Boly. 300 néző. V.: Sóti. Boly: Puch — Kása, Fitt, Kirch­ner, Virág — Brúder, Ambrus, Bíró — Papp, Pál, Pető (Schneider) Edző: Weiszbarth József. Kaposvár: Házi — Kerék (Horváth P.), Hor­váth J., Müller, Varga, Visztí — Stílszerűen olasz sikerek jellemez­ték a Forma—1-es versenyautó'« Olasz Nagydíját, amelyet vasárnap rendeztek Imolában. A világbajnoki sorozat idei harmadik versenyén a győzelmet a mezőny veteránja, a 36 éves olasz Riccardo Patrese szerez­te meg, az osztrák Gerhard Ber­ger és a szintén olasz Alessandro Nonnini előtt. Patrese élete 195. versenyét futotta, s hétéves szünet után sikerült ismét nyernie. Utol­jára 1983-ban tudott győzni, még­pedig Kyalamiban, a Dél-Afrikai Nagydíjon. Patrese az 51. körben előzte meg az addig vezető Bergert, s a hát­ralévő tíz körben már biztosan tar­totta előnyét. Sikerével az olasz pilóta a negyedik helyre jött fel a pontversenyben, amelyben tovább­ra is a brazil Ayrton Senna vezet annak ellenére, hogy már a negye­dik körben kiállásra kényszerült de­fekt miatt. A többi „nagymenő" közül a „Professzor" a világbajnoki címet védő francia Alain Prost negyedik lett, egy ponttal lemaradva kövefi Sennát a világbajnoki értékelés­ben. A brit Nigel Mancell, Prost márkatársa a Ferrarinél, félidőben motorhiba miatt feladta, a három­szoros világbajnok brazil Nelson Piquet az ötödik helyen végzett. Bárány, Nagy, Szenczi, Kocsis, Szi­lágyi. Edző: Köves László. Két jól felkészített csapat mérkőzésén má­sodik félidei jobb támadó játéká­val szerezte meg az értékes há­rom bajnoki pontot a hazai csapat. G.: Papp (2), ill. Szenczi (11-es- ből). Jók: Papp, Kása, Bíró, ill. Szenczi, Nagy E., Szilágyi. Kaposvári Rákóczi FC—Paksi Atom 3-0 (0-0). Kaposvár, 1800 néző. V.: Szőke. Rákóczi: Udvarácz - Ta­kácsi, Zsirai, Bognár, Barna (lt- vás) - Richter, Balogh, Hanusz (Szabó), Adorján — Neubauer, Gyurics. Edző: Horváth Miklós. Paks: Hornyák — Erdélyi, Debre- czeni (Nikolics), Nagy Z., Lauer — Nagy L., Burai, Boros, Kákonyi — Juhász, Vörös (Takács). Edző: Pusztai László. A Dráva-csoport rangadója az első félidőben bi­zony gyengécske játékot hozott. Szünet után feljavult a kaposvári csapat, s minden részében fölébe kerekedett a már bajnoknak te­kinthető ellenfelével szemben. G.: Richter (2), Udvarácz (11-esből). Szombaton játszották: Marcali­Nagykanizsai Volán Dózsa 4-0 (1-0), Csurgó-Kaposvári Építők 0-0. Boglárlelle—Mázaszászvári Bá­nyász 3-0 (1-0). AZ NB III. ALLASA 1. Paksi Atom 20 20 2 3 61-12 62 2. Rákóczi FC 24 18 1 5 44-18 55 3. K. Honvéd 25 9 12 4 25-15 39 4. Boglárlelle 25 12 3 10 27-34 39 5. Siklós 25 12 2 11 46-35 38 6. Somberek 25 10 8 7 33-26 38 7. Boly 24 10 6 8 39-33 36 8. Csurgó 25 10 5 10 34-30 35 9. D. Vasas 25 9 7 9 28-30 34 10. Marcali 25 9 7 9 28-35 34 11. Nagymányok 25 7 7 11 31-36 28 12. Mázaszászv. 25 8 4 13 21-34 28 13. K. Építők 25 6 9 10 23-33 27 14. Bonyhád 25 6 5 14 34-48 23 15. Szigetvár 25 5 6 14 25-43 21 16. Nk. Volán D. 25 4 4 17 28-65 16 liams-Renault) 1:3055.478 óra; 2. Gerhard Berger (osztrák, Marlboro McLaren Honda) 5.117 mp hátrány; 3. Alessandro Nannini (olasz, Be­netton Ford) 6.240; 4. Alain Prost (francia, Ferrari 641) 6.843; 4. Nel­son Piquet (brazil, Benetton Ford) 53.112; 6. Jean Alesi (francia, Tyrrell Ford) egy kör hátrány. A pontverseny állása: 1. Ayrton Senna (brazil) 13 pont; 2. Alain Prost és Gerhard Bergér 12—12; 4. Riccardo . Patrese 9; 5. Jean Alesi 7; 6. Thierry Boutsen (belga) és Nelson Piquet 6-6. Továbbjutottak a magyarok Az athéni női kosárlabda EB-selejtezőn vasárnap az utolsp forduló döntött a két továbbjutó hely sorsáról. A magyar csapat a búcsúmér­kőzésén 79-68 (48-38) arány­ban legyőzte Hollandiát, és ezzel első helyen biztosította be az EB-döntőbe jutást. Ma­gyarország végeredményben négy győzelemmel és egy ve­reséggel zárta a selejtező­tornát. aj Dunántúli napló Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős az irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,-forint, negyedévre 315,-forint, egy évre 1260,-forint. ISSN 0865-9133 Az Olasz Nogydíj végeredménye: Riccardo Patrese (o'as?. WM­—^—«— Burkolólap vásár! 5-30 % ENGEDMÉNNYEL Minden termékünket termelői áron kíná­lunk vásárlóinknak, mely további 10 % megtakarítást jelent Önnek! CSAK ROMHÁNYBAN Mintaboltunk: Romhány, Kossuth u. 73. sz. Tel.:27-11345., 2712134., 27-12268. —--------------------------------------------------------*-----------------------------------------------------------­K omlói Bányász-Paksi SE 3-0 (1-0) Olasz sikerek az Olasz Nagydíjon Újabb győzelem a Duna-partján