Dunántúli Napló, 1990. április (47. évfolyam, 88-89. szám) / Új Dunántúli Napló, 1990. április (1. évfolyam, 1-27. szám)

1990-04-30 / 27. szám

Mohács-Nagykanizsa 3-0 (2-0) Mohács,. 1200 néző. V.: Szekeres. Mohács: Lukács — Rumszauer, Kófiás, Katona, Reith — Beczker, Ritter, Lő- rincz, Gilitsch — Ratting, Hrot- kó. Edző: Bözsöny János. Nagykanizsa: Kovács - Mik­lós, Martinkovics, Horváth, Szőke, (Vidos, a 64. percben) — Hegedűs, László, Iványi — Bocz, Skublics — Fuisz. Edző: Madár Gábor. Már a 11. percben vezetést szerzett a Mohács. Lőrincz ívelt be a jobb szélről egy szögletet, a kapus rosszul he­lyezkedett, így a hosszú olda­lén helyezkedő Hrotkó leve- hette a labdát, középre gurí­tott, ahol Gilitsch 6 méterről senkitől sem zavartatva az üres kapu közepébe passzolt. (1-0). Jó iramú, változatos volt a játék, s a 24. percben növel­te előnyét a hazai csapat. Hrotkó jó ütemben ugratta ki a iobb szélen elfutó Beckert. c középpályás két csel utón középre ívelt. Hrotkó odaért és előrevetődve 5 méterről a tehetetlen kapus mellett a jobb sarokba fejelte a labdát. (2-0). 4 perccel később Lő- rincz baloldali beadását Ritter lőtte fölé, a 32. percben pe­dig Becker kiflije kerülte el a jobb felső sarkot. A 44. perc­ben Szőke kapott sárga la­pot Becker felrúgásáért. Fordulás után magához tért a Nagykanizsa, az 57. perc­ben viszont majdnem kapta a harmadikat is. Katona szöktet­te Rattingot félpályánál, a csotár a 16-osig cselezte ma­gát, Hrotkó elé tálalt, a mo­hácsiak kulcsembere azonban rosszul célzott, így odalett a helyzet. A 67. percben Bec­ker kapura lövése gyertyára sikeredett, az aláhulló labdát Kovács kiejtette, s mielőtt utána kapott volna, Gilitsch a hálóba kotorta azt. Mindez az 5-ösön kívül történt, a mohá­csi játékos tisztán rúghatta el a labdát, a bíró ennek elle­nére szabadrúgást ítélt kifelé. (Szekeres: — Jó helyen áll­tam, így tisztán láthattam, hogy Cilitsch könyökkel ellök­te a kapust. Tehát az eset végül is nem befolyásolta a végeredményt...) Az utolsó 20 percben a Nagykanizsa mindent megtett a szépítés érdekében, a 90. percben mégis a Mohács ál­líthatta be a végeredményt. Hrotkó hozta magát helyzet­be, önzetlenül visszagurított Gilitsch elé, aki a vendégek tehetelen kapusa mellett a jcbb sarokba lőtt. (3-0). Már az első félidőben el­döntötte a mérkőzést a Mo­hács. Az utóbbi évek (Nagy­kanizsa elleni) sikertelenségé­ért látványosan vett elégtételt a dunaparti gárda, helyzetei alapján még ennél is nagyobb arányú lehetett volna a kü­lönbség. El kell ismerni per­sze azt is, hogy a második félidő nagy részében az Olaj­bányász irányította a játékot, de mezőnyfölénye annyira azonban nem volt meggyőző. Bözsöny János. - Végre vé- qe a Kanizsa elleni nyeret­lenségünknek. Jobban játszot­tunk, megérdemelten nyertünk. Madár Gábor: — Határozott játékvezetés mellett két ellen­tétes félidőt láthattunk, de míg a Mohács berúgta, mi ki­hagytuk helyzeteinket. Pauska Zsolt Komlói Bányász-Ajka Hungalu 0-0 Komló, 500 néző. V.: Hor­váth Gy. Komló. Tábit — Mik­lós, Tigyi, Katona, Andreidesz — Szatmári (Boday a 80. percben), Hüber, Hohmann, Stemler — Takács, Lukács (Szirtes a 46. percben). Edző: Kresz László. Ajka: Szalóki — Kovács I., Puskás, Antal, Ré- nes — Piri (Nagy J. a 83. percben), Kovács II., Belé­nyesi (Bartus a 72. percben), Baranyai — Nagy D., Dómján. Edző: Somodi László. A 4. percben maradt ki az első komlói gólhelyzet. Hoh­mann varázsolta Takács fejé­re a labdát, aki a kimozduló kapust „átejtette", de a bal kapufa mellé került a fejes. Bár a kapusoknak az első fél órában szinte semmi dolguk nem akadt, a jó iram, az ügyes megoldások miatt szem­re' szép volt a mérkőzés. A 32. percben kétszemélyes kontratámadós végén megzör­dült Tóbit hálója. Nagy Z. és Piri kényszerítőzött ügyesen, ám Piri hiába lőtt. a hálóba, Horváth játékvezető felülbírál­va partjelzőjét, les cimén a Komlónak ítélt szabadrúgást. A félidő utolsó negyedórájá­ban a vendégek játszották a futballt, de a második játék­rész első perceiben kétszer is örülhettek, mert előbb Hü­ber. majd Szatmári nem volt elég határozott, jó helyzetben. Az 53. percben ismét Hoh­mann teremtett pazar átadás­sal gólhelyzetet Szatmárinak, de a 12 méteres lövést lábbal hárította Szalóki. Az 58. perc­ben megfogyatkozott' a Kom­ló. Az egyedül kitörő Nagyot Hohmann utolsó lehetőségként elkaszálta a 16-os előtt. A végig határozottan bíráskodó Horváth leküldte a pályájá- róJ a komlói középpályást. Küzdelem volt a javából az utolsó fél óra is, és a bá­nyász előtt csillant fel a győ­zelem lehetősége, de a 86. percben Hüber pontos közép­re adását Szirtes képes volt az 5-ösről a kapusba rúgni. Hazai pályán ezúttal sem tudta megörvendeztetni szurko­lóit a Komló. Bár a gólhely­zetekben ezen a meccsen nem volt hiány, a kapu előtt nem tudtak mit kezdeni a lehető­ségekkel, s végeredményben örülhettek, hogy 10 emberrel otthon tartották az egy pon­tot. Jók: Andreidesz, Katona, Stemler, ill. Puskás, Nagy Z., Dómján. Kresz László: - Szoros mér­kőzésre számítottam, melyet végül is a kihagyott gólhely­zetek, valamint a kiállítás az­zá is tett. ' Somodi László: - Győze­lemre játszottunk, sajnálom, hogy nem sikerült. A csapat mindent megtett a sikerért. Grünwald Géza Szekszárd-lll. kér. TTVE 2-0 (1-0) Szekszórd, 1500 néző. V.: Fazekas. Szekszárdi Dózsa: Mausz — Szabó, Kalmár (Mái té, az 57. percben), Varga F., Nagyfalusi — Farsang, Kasza, Bienes (Bozsér, a 78. perc­ben^ Horváth Cs. — Süveges, Varga L. Edző: Teszler Vendel. III. kér. TTVE: Zay - Kriszt, Tóth G., Tóth I. L.. Kovács - Szabó I., Lukács, Tóth II. L — Lengyel, Muraközy, Árky. Edző: Eich László. Az 5. percben Varga L. re­mek átadással dobta táma­dásba Süvegest, aki két csel után 14 méterről bombázott a kapu mellé, a másiik oldalon Lukács lövésszerű beadását húzta le Mausz. A 24. perc­ben Horváth Cs. szögletét Zay ütötte el a felugró Kalmár feje elől. A 37. percben meg­fogyatkozott a vendégcsapat. Kriszt a felező vonalnál kímé­letlenül leterítette Horváth Csabát, ezért a játékvezető ki­állította. A 44. percben szer­zett vezetést a Dózsa, a jobb oldalon cselezgető Süveges el­húzott Kovács mellett, beadá­sába a hátvéd beleütött, 11­A Tatabányai Bányász—PMSC 2-0-al végződő mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Kudasi Istvánka, 7090 Tamási, Hunyadi út 30. szám alatti lakosnak kedvezett, aki postán kapja meg a 100 forintos utalványt. Az e heti szelvények beérkezési határideje, pénteken déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvényeken lehet, amelyeket szerkesztőségünk címére, Új Vasárnapi Dunántúli Napló, 7601 Pécs, Hunya­di út 11. kell beküldeni. , Főmérkőzés: Veszprém-PMSC ................................................. P ótmérkőzés: Rába ETO-Vác ...!............................................. A pályázó neve: ........................................................................ La kcíme: ....................................................................................... e s. A büntetőt Horváth Cs. ér­tékesítette. Szünet után mindkét, csapat nagyobb sebességre kapcsolt. A 68. percben tovább növelte előnyét a hazai csapat. Sza­bó remek átadással indította Farsangot, aki lefutotta védő­jét, az alapvonal közeléből pontosan adott középre és Süveges az 5-ösről előrevetőd­ve a bal sarokba fejelt (2-0). Jók: Horváth Cs., Varga F., Nagyfalusi, Varga L., ill. Sza­bó I., Lukács, Árky. Fekete László A forduló többi eredménye: Oroszlányi Bányász-Tapolcai Bauxitbányász 2-1, Sopron- Dunaferr 0-1, Volán-Keszthely 4-2, Budafok—Dorog 0-0, szom­baton játszották: ZTE-Paksi SE 3-0. A NYUGATI CSOPORT 1. Bp. Volán 24 IS 7 2. Dunoferr 24 15 3 3. Oroszlány 24 14 5 4. ZTE 24 12 4 5. Szekszórd 24 10 5 6. Komló 24 8 10 7. Sopron 24 10 3 8. Mohács 24 9 5 9. III. k. TTVE 24 7 10 10. Nogykanizsa 24 8 7 11. Dorog 12. BMTE—Törley 13. Ajka H. 14. Tapolca 15. Keszthely 16. Paks 24 6 10 24 7 7 24 4 11 24 5 6 24 3 11 24 3 8 ALLASA: 2 49-19 52 6 39-27 48 5 40-23 47 8 40-30 40 9 31-25 35 6 26-24 34 11 37-35 33 10 30-25 32 7 26-21 31 9 30-34 31 8 27-30 28 10 21-38 28 9 25-28 23 13 19-43 21 10 19-34 20 13 25-48 17 1. Dortmund—'VfB Stuttgart 2-0 1 2. Mönchengl.—Frankfurt 2-1 1 3. Düsseldorf—1. FC Köln 1-1 x 4. Leverkusen—Bayern M. 0-0 x 5. Kassel—Schalke 04 2-0 1 6. Wattenscheid-Saarbrücken 0-2 2 7. Cesena-Verona 1-0 1 8. Cremonese-Sampdoria 0-3 2 9. Lecce-iuventus 2-3 2 10. Udinese—Internazionale 4-3 1 11. Cosenza-Foggki 2-0 1 12. Pescara—Pisa 1-4 2 13. Reggina—Reggiana 1-0 1 + 1 14. Como—Cagliari 0-1 2 Labdarúgó NB III.­.......V -.........-...........^......................^............ -•.................... I A Rákóczi kesergője a Paksnak használt Megyebainokság II PVSK-n Brezniczky dr. sem segített PVSK-PBTC 0-0. Vasutas­pálya, 200 néző. V.: Balajti. A hajdan több ezres szurkoló- tábort vonzott pécsi örökrang­adó mára silány 90 perccé szürkült. Az elképesztően gyengén játszott bajnokjelölt PVSK-án a hét közben PMSC- tcl igazolt Brezniczky dr. sem tudott segíteni, mert így is egyenrangú ellenfél volt a bóiqyári gárda. Újpetre-Geresdlak 1-0 (0-0). Geresdlak, 150 néző. V.: Csu- li. A vendégek rászolgálta* a győzelemre. Góllövő: Jóvorka. Sellye-Pécsi Kinizsi 0-0. Sellye, 300 néző. V.: Kiss I. Alacsony színvonalú mérkő­zést hozott a két csapat ta­lálkozója, amelyen egyikük sem érdemelt két pontot. Pécsi Postós-Sásd 5-1 (1-1). Sásd, 50 néző. V.: Bencsik Az első félidőben még jól el­lenálló hazaiak szünet után nem tudtak lépést tartani a pécsi levélhordókkal. Gól.övő: Szabó 2, Vaida, Rókosfalvi, Bata, illetve Nagy S. Szentlörinc—Vasasi Bányász 0-0. Szentiőrinc, 150 néző. V : Kelemen. A látottak alapján igazságos pontosztozkodás történt. PEAC-Harkány 3-0 (1-0). Harkány, 300 néző. V.: Kul­csár. Gyengén játszottak a hazaiak, és ez a helyzetkiha­gyásaikban is megmutatkozott. Gcllövő: Kovács, Túri, Tóth. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Szajlt 21 12 2 32-13 43 2. PVSK 21 12 4 33-10 41 3. P. Postás 21 12 5 51-25 40 4. Beremend 20 12 4 48-22 40 5. PEAC 22 11 5 35-18 39 6. Harkány 22 10 5 34-22 37 7. PBTC 21 10 7 37-25 34 6. Újpetre 22 8 8 28-32 30 9. Sellye 21 7 7 26-34 28 10. P. Zsolnay 20 7 9 27-27 25 11. Geresdlak 22 6 11 22-39 23 12. Sásd 22 5 12 29-42 20 13. P. Kinizsi 21 2 10 9-27 15 14. Szentiőrinc 22 2 14 20-53 12 15. Vasasi B. 22 2 15 11-49 11 16. Steinmetz SE visszalépett Mai sportműsor ÁPRILIS 30., HÉTFŐ KÉZILABDA. NB II. nők: Pécsi Hunor—Csurgó, Vadász u.f 15.00. LABDARÚGÁS. Megyebojnok­ság: Pécsi Zsolnay—Beremend. Por­celángyári pálya, 10.00. ÖKÖLVÍVÁS. Pannolit Kupa. Komló, városi sportcsarnok, 16.00. MODELLEZÉS. Ércbányász rali, rádióirányítású országos autómo dellverseny. Újmecsekalja, 9—17 óra között. MÁJUS 1.. KEDD ÖKÖLVÍVÁS. Pannolit Kupa. Komló városi sportcsarnok (döntők), 9.00. Ú] vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató . *— Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős az irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-21.1. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20 forint, negyedévre 60 forint, félévre 120 forint, egy évre 240 forint. ISSN 0865-9125 vasárnapi > UJ| Dunántúli napló Kaposvári Építők SC—Bólyi MEDOSZ 2-0 (2-0). Kapos­vár, 250 néző. V.: Bauer. Ka­posvári Építők: Horváth — Papp Á., Zentai, Vida (Cza- buia), Győrkő — Papp T. (Pintér), Balassa, Balázs, Gö- bölös — Pilisi, Véber. Edző: Horváth Lajos. Boly: Puch — Kása, Pál, Virág, Fitt — Kirschner, Bruder (Schneider), Ambrus - dr. Papp, Bíró, Ve­tő (Hosszú). Edző: Weiszbart József. Két nagyszerű hazai gól eldöntötte a találkozó sorsát. Góllövők: Göbölös, Véber. Mázaszászvári Bányász- Csurgó 2-0 (1-0). Mázaszász- vá'r, 300 néző, V.: Szieber. Mázaszászvár: Görföl — Ko­máromi, Maglódi, Sztoics, Dö- mény — Dunai, Ambrus, Cso- both, Borsós — Romón, Szi­geti. Edző: Róth Antal. Csur­gó: Belovári - Tóth I., Mé­száros, Balogh, Puskás Pintér (Tóth II.), Rituper, Bó- dis, Beke — Kuti, Gyurka. Edző: Nagy Lajos. Minden csapatrészében jobb volt a Mázaszászvár. G.: Román, Sztoics. Kaposvári Honvéd-Sombe­rek 1-1 (0-0). Kaposvár, 100 néző. V.: Lehel. Kaposvári Honvéd: Házi - Kerék (Visz- ti), Horváth, Kiss (Müller), Bárány - Nagy E., Varga, Zómbó, Kocsis — Szenczi, Szi­lágyi. Edző: Köves László. Somberek: Heilmann - Komli, Pauska, Bendes, Illés, Csibi, (Nagy) — Szeicz (Vinczellér), Dárdai, Bernáth — Via. Jakab. Edző: Dárdai Pál. Kitűnő mér­kőzésen a hosszabbítás miatt, a 94. percben egyenlített a Somberek. Góllövők: Bárány, ill. Nagy. Marcali-Kaposvári Rákóczi 2-1 (2-0). Marcali, 700 néző. V.: Varga E. Marcali: Dom­bóvári - Hajdú II., Héder, Hajdú I., Urban (Mixtai) - Szekeres, Czuczka (Vetró), Fe- rencz, Palacskó - Lakos, Hor­váth. Edző: Béres Ferenc. K. Rákóczi: Udvarácz - Itvás, Bognár, Zsirai, Barna — Kár­páti (Neubauer), Balogh (Hor­váth II.), Hanusz, Adorján — Richter, Gyurics. Edző: Hor­váth Miklós. A 25. percben Urbán mintaszerű beadását Horváth a léc alá fejelte. A 35. percben Ferencz ugrott ki a védők között, s a kifutó ka­pus mellett a hosszú sarokba lőtt. Szünet után a vendégek kaptak jobban lábra. Az 50. percben a hazai védők hibáz­tak, melyet Gyurics használt ki, s szépített. Jó iramú, küz­delmes mérkőzést hozott a ta­vasszal még veretlen somogyi csapatok rangadója, melyen a nagy elszántsággal és akarás­sal küzdő hazaiak győzelme megérdemelt. Gól'lövők: Hor­váth, Ferencz, ill. Gyurics. Siklósi Tenkes SE-Nagykani- zsai Volán Dózsa 6-1 (2-0). Siklós, 300 néző. V.: Hosszú. Siklós: Keresztes A. - Kapi­tány, Kovács, Kosztolányi, Gel- lén - Keresztes Zs. (Csernyánsz- ki), Weinert, Kiss Schweisguth (Fodor) — Kolompár, Szabó. Edző: Am igya Pál. Nagykani­zsa : Gyulai — Szabó, Kvanduk, Patkós, Polgár — Sütő, Lizák, Sörös (Potai), Kovács - Csíz- marik, ígnácz. - Edző: Knak Gábor. A rendkívül gyenge já­tékerőt képviselő vendégek el­len a hazai csapat könnyed játékkal győzött. Góllövők: Kolompár (3), Szabó (2), Kiss, ill. Patkós. Boglárlelle-Szigetvár 2-0 (1-0). Szigetvár, 150 néző. V.: Olasz. Boglárlelle: Majzlinger- Pardavi, Riba, Magyar, Glatz - Juhász, Becsei (Sü­megi), Kötél, Farkas - Károlyi, Virág. Edző: Karasz János. — Szigetvár: Füredi — Horváth, Tóth Hadnagy, Priol - Csoko- na, Szabó (Sértő), Kiss, Bálint- Bodó, Kardos (Kertész). - Edzői- Óskó László. A sziget­váriak ismét hozták megszo­kott formájukat, ez volt soro­zatban a negyedik hazai ve­reségük. G.: Juhász, Kötél. Nagymányok-Bonyhád 4-1 (2-0). Banyhád, 800 néző. V.: Pápai. Nagymányok: Szőcs A.- Siklódi, Lovász, Éppel, Be- cze — Nagy, Farkas, Szőcs I. (Töpfner) — Lőrincz, Barabás, Klem (Forrai). Edző: Farkas Péter. Bonyhád: Szabó — dr. Alföldi (Pozsár), Hámori, Hü­ber, Darabos - Stumpf, Ven? dég, Mészáros - Pfeifer, Kiss (íncze), Tóth. Edző: Mucska Gyula. Nagyszerű napot fogott ki a vendég nagymányoki csa­pat, jobban akarta a sikert a kiesési rangadón. Góllövők: Szőcs I., Lőrincz (2), Barabás, ill. Pfeifer. Paksi Atomerőmű SE-Dom- bóvári Vasas 3-0 (2-0). Paks, 500 néz. V.: Kovács. Paksi Atom: Hornyáik — Erdélyi, Deb- reczeni, Nagy Z.. Lauer - Ni- kolics, Porga, Nagy L., Szabó Gy. (Takács) - Juhász, Vörös J. (Varga). Edző: Pusztai Lász­ló. D. Vasas: Szalai - Vecsei (Berki), Luczek, Vida, Kiss - Szűcs, Tóth-Bagi, Pintér. — Csanádi (Dékány), Rácz, Ja­kab. Mb. edző: Lamm György. Kitűnő iramú, jó színvonalú mérkőzésen az ÁSE magabiz­tos, . időnként tetszetős játék­kal tartotta otthon a három pontot. Góllövők: Szabó, Mi- kol'ics, Juhász. AZ NB III. ALLASA: 1. Paksi Atom 23 19 2 2 60- 9 59 2. Rákóczi FC 23 17 1 5 41-18 52 3. K. Honvéd 23 9 11 3 24-13 38 4. B.-lelle 23 11 3 9 24-32 36 5. Siklós 23 11 2 10 42-32 35 6. Csurgó 23 10 4 9 32-26 34 7. Somberek 23 9 7 7 29-24 34 8. Boly 23 9 6 8 37-32 33 9. D. Vasas 23 8 6 9 23-27 30 10. M.-szászvár 23 8 4 11 20-29 28 11. Marcali 23 7 7 9 22-34 28 12. K. Építők 23 6 8 9 22-30 26 13. Nagymányok 23 6 6 11 29-36 24 14. Szigetvár 23 5 5 13 24-41 20 15. Bonyhád 23 5 4 14 32-47 19 16. Nk. Volán D. 23 4 4 15 26-37 16 TELEVÍZIÓK FELÜLVIZSGÁLATA TISZTELT VÁSÁRLÓNK! A TS 6355 típusú, 029001-032999 és 016904-016906 sorozatszámmal ellátott tv-készülékeink néhány darabjánál szállítás és tartósabb üzemeltetés után érintésvédelmi szempontból balesetveszélyes hiba fordulhat elő. Ezért kérjük a fent említett készülékek tulajdonosait, hogy a készüléket haladéktalanul áramtalanitsák és címüket a legközelebbi VIDEOTON-Szerviznek jelentsék be a tv-k díjmentes ellenőrzése érdekében. Az említett hiba csak a felsorolt készülékeknél fordulhat elő. Köszönjük együttműködésüket! VIDEOTON minőségellenőrzési főosztály