Dunántúli Napló, 1990. április (47. évfolyam, 88-89. szám) / Új Dunántúli Napló, 1990. április (1. évfolyam, 1-27. szám)

1990-04-23 / 20. szám

Labdarugó MB II. Labdarúgó NB III. Komlói siker Nagykanizsán Komlói Bónyósz-Nagykanizsa 2-1 (2-0) Nagykanizsa, 2500 néző. V.: Rendeld. Komló: Tábit — Mik­lós G., Torna, Tigyi, Andrei- desz — Szatmári (Boday, a 88. percben), Katona, Hüber, Stemler - Takács, Lukács (Klonfár, a 61. percben). Ed­ző: Kresz László. Nagykanizsa: Kovács — Miklós J., Kepe, Horváth (Martinkovics, a 64. percben), Iványi — Szőke, Zrí­nyi (László, a 46. percben), Vidos — Bócz, Skublics, Fuisz. Edző: Madár Gábor. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. A 3. percben Szőke, majd három perccef később Skublics veszélyeztetett, de a lövések elkerülték a ka­put. A 17. percben megsze­rezte a vezetést a Komló, Ta­kács labdájával Katona lefor­dult a védőkről, és 10 méter­ről biztosan helyezett a ka­pura (1-0). A 22. percben Skublics megelőzte a kifutó kapust, de emelése elkerülte a komlóiak üres kapuját. A 35. percben növelte előnyét a vendégcsapat: Katona beívelt labdáját a védők röviden men­tették, amelyet Hüber 14 mé­terről a bal sarokba lőtt (2-0). Szünet utón nagy erővel tá­madott az Olajbányász, ám az 51. percben Takács növel­hette volna az előnyt, de 10 méteres lövését bravúrosan mentette a kapus. Az 59. percben Bócz közeli fejesét a kapus a jobb felső sarok elől tenyerelte szögletre. A táma­dásban lévő olajosok a 68. percben szépítettek, amikor Miklós J. 16 méteres szabad­rúgása a jobb alsó sarokban kötött ki (2-1). A 78. perc­ben Takács keverte meg a ha­zai védelmet, 11 méteres lö­vését a kapus szögletre ütöt­te. Két perccel később Szat­mári hibázott ordító helyzet­ben. A hajrában az olajosok mindent egy lapra tettek fel, de nem sikerült a pontmentés. A végig jóiramú, változatos mérkőzésen a gyors Komló az első félidőben meglepte a jól kezdő olajosokat, akik az első negyedórát követően elszürkül­tek. Szünet után a kanizsaiak Feljavultak, de erejükből csak a szépítésre tellett a hősiesen védekező vendégek ellen, akik rászolgáltak a győzelemre. Jók: Tábit, Torna, Katona, Stemler, ill. Iványi, Vidos, Fu­isz. Balogh Antal Megint kiállítás a mohácsiaknál Dunaferr-Mohócs 2-0 (1-0) Ounaújvóros, 1200 néző. V.: Horváth. Dunoferr: Sági — Gróf, Boldóczky, Miskovicz, Ruppert - Ress, Sztanó, Var­ga, Losonczy (Lengyel, a 71. perében) - László (Szauer Z„ a szünetben), Szauer T. Edző: Jakab Elek. Mohács: Lukács — Kófiás — Becker, Rumszauer, Ojvári, Reit (Adi, a 64. perc­ben) - Kovács (Lőrincz, a 77. perében), Gilitsch, Ritter — Ratting, Hrotkó. Edző: Bőzsöny János. A 23. peröben Boldóczky megunta a támadók tehetet­lenségét, előreszaladt, és 30 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarókba (1 -0). Az első veszélyes vend ég támad ást a 34. perdben Ritter fejezte be jó lövéssel, de Sági a helyén volt. Szünet után a hazai publi­kum meglepetésére feljött a móhácsi gárda. Gilitsdh lövé­sét, majd Hrotkó labdáját véd­te a hazai kapus. A küzdel­mes játék láttán sokan joggal féltették a Dunaferr egygólos vezetését, de a 82. percben végleg eldőlt a mérkőzés. Rup­pert sarokrúgását követően Ress fejelt a jobb felső sarok­ba (2-0). Ezt követően még Adi kiállítása (egy bírói ítélet­tel nem értett egyet), és a le­fújás előtt Hrotkó labdája - amelyet Sági megfogott — je­lentett eseményt. Jól felkészült a Dunaferr a Mohács játékából. A baranyai­aknak sehogy sem sikerült al­kalmazniuk a lestaktikát, s a kontratámadásokra sem adtak alkalmat a dunaújvárosiak. Az egyértelmű hazai fölény azon­ban csak egy gólt eredménye­zett. Az ügyetlen Dunaferr-tá- madások következtében a má­sodik félidőben vérszemet kap­tak a vendégek, ám a kapu előtt jól zárt a hazai védelem. Ress remek fejes góljo pedig megnyugtatta a már ideges­kedő hazai szurkolókat. A lab­dát többet birtokló, kapura is veszélyesebb dunaújvárosi együttes, ha sok hibával is játszott, de megérdemelte a győzelmet. Jók: Boldóczky, Ress, Misko­vicz, illetve Becker, Gilitsch. Jakab Elek: - Támadóso­runk meddősége most már több alkalommal is felhozta az ellenfelet, és ezért óriási feszültség mellett játsszuk a mérkőzéseinket. Bőzsöny János: — Az első félidőben a Dunaferr támadott többet, szünet után voltak ne­künk is lehetőségeink. Azokat kihagytuk, és utána megkaptuk a kegyelemdöfést. Jankó Árpád TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Dorogi Bányósz-Zalaeger- szeg 0-0, Kesztheíy-Soproni SE 1-2 (1-1), Tapolca—BMTE-Tör- ley 1-1 (0-1), III. kér. TTVE— Bp. Volán 3-0 (2-0), Ajka Hun- galu-Oroszlány 1-1 (1-1), Paksi SE-Szekszárd 1-3 (0-1). AZ NB II. ÁLLASA 1. Bp. Volán 23 14 7 2 45-17 49 2. Dunaferr 23 14 3 6 38-27 45 3. Oroszlány 23 13 5 5 38-22 44 4. ZTE 23 11 4 8 37-30 37 3. Sopron 23 10 3 10 37-34 33 6. Komló 23 8 9 6 26-24 33 7. Szétszórd 23 9 5 9 29-25 32 8. III. kér. TTVE 23 7 10 6 26-19 31 9. Nagykanizsa 23 8 7 8 30-31 31 10. Mohács 23 8 5 10 27-25 29 11. Dorog 23 6 9 8 27-30 27 12. BMTE-Tőriey 23 7 6 10 21-38 27 13. Ajka-Hungalu 23 4 10 9 25-28 22 14. Tapolca 23 3 6 12 18-41 21 13. Keszthely 23 3 11 9 17-30 20 16. Paks 23 3 8 12 25-43 17 Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke Lausanne-ban találko­zott magyar sportvezetőkkel. Ezen NOB-,,segélyprogramról” szólt, amelyet a Magyar Olim­piai Bizottság kapna. A rész­leteit csak ezután dolgozzák ki. A NOB-„segélyprogram" a magyar sport olimpiai felké­szülési sikeréhez is hozzájá­rulhat. Ám ahhoz persze előbb meg, ha úgy tetszik, ót kell menteni o honi élsportot. Ezt is nyomatékosította a NOB elnöke, aki a szabadidősport­tal szerves egységben műkö­dő élsport fejlesztését fontos állami feladatnak is rrtinősí- tette. „Lerombolni könnyű az élsportot, de újjáépíteni .már nagyon nehéz” — mondta az ötkarikás mozgalom első em­bere. A biztató, támogató szavak mellett azért érkezett bírálat is Magyarország címére ... A külörvtalálkozót Samaranch elnök azzal indította, hogy kellemetlen mondandója van a magyarok számára. Termé­szetesen tudott róla, hogy egy magyar kispályás labdarúgó- c sápot a Dél-Afrikai Köztársa­ságban vendégszerepei, s ép­pen ezzel összefüggésben je­lentette ki, hogy a sportkap­csolatok felvétele kényes, ve­szélyes helyzetet teremthet! Erre külön, hangsúlyosan fel­hívta a figyelmüket, egyálta­lán, a magyar sportvezetés fi­gyelmét. A magyar sportveze­tők elmondták a NOB elnö­kének, hogy egy önkényesen, magyar válogatott elnevezés­sel elindított együttes szigo­rúan privát vállalkozása, amelyhez semmi közük. Ezzel együtt nem mehetnek és nem is fognak elmenni szó nélkül a dolog mellett. Juan Antonio Samaranch is arra kérte őket, hogy minden fórumon lépjenek fel honfitársaik hasonló dél­afrikai sportutazásai ellen. Botrány Berlinben A keletnémet labdarúgó- bajnokságban lejátszott FC Berlin-Hanso Rostok (3-0) lab­darúgó-mérkőzés után az Ale- xanderplatzon botrány tört ki. Háromszáz fiatal rendbontása­kor négy rendőr könnyebben, míg három járókelő súlyosan megsérült. A sportembereknek nem nevezhető garázdák, okik többsége úgynevezett bőrfejű volt, fasiszta jelszavakat kiál­toztak, kövéket és petárdákat dobáltak, barikádokat állítot­tak s egy áruházat kifosztot­tak. Támad a fehérmezes Szajk a Harkány elleni rangadón. Proksza László felvétele PEAC-Szentlörinc 0-0. Egye­temi stadion, 100 néző. V.: Mózer. Gólképtelen volt a mérkőzést végigtámadó egye­temi együttes. Sellye-Geresdlak 2-1 (1-0). Sellye, 350 néző. V.: Rugási. A jól védő séllyei kapusnak köszönhető a hazai győzelem. G.: Major, Labrrcz, ill. Egyházi. Szajk-Harkány 0-0. Szajk, 300 néző. V.: Szőke. A szajki- ak óriási mezőnyfölényben ját­szottak, de helyzeteiket ki­hagyták. Beremend-Sásd 2-1 (1-1). Beremend, 300 néző. V.: Né­meth. Alacsony színvonalú mérkőzésen erőtlenül és na­gyon gyengén játszott a Bere­mend. Góllövők: Müller, Szász, • Hl. Czár. Szombaton játszották: P. Ki- nizsi—PVSK 1-0, Vasasi Bá- nyász-Űjpetre 2-6, PBTC-P. Zsolnay 2-1. A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA: 1. Szajk 21 12 7 2 32-13 43 2. Beremend 20 12 4 4 48-22 40 3. PVSK 20 12 4 4 33-10 40 4. P. Postás 20 11 4 5 46-24 37 5. Harkány 21 10 7 4 34-19 37 6. PEAC 21 10 6 5 32-18 36 7. PBTC 20 10 3 7 37-25 33 8. Újpetre 21 7 6 8 27-32 27 9. Sellye 20 7 6 7 26-34 27 10. P. Zsolnay 20 7 4 9*27-27 25 11. Geresdlak 21 6 5 10 22-38 23 12. Sásd 21 5 5 11 24-37 20 13. P. Kinizsi 20 2 8 10 9-27 14 14. Szentlőrinc 21 2 3 14 20-53 11 13. Vasasi B. 21 2 4 15 11-49 10 16. Steinmetz SE vili z a 1 é p e 11 Űji KÖZÉLETI NAPILAP Uj Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős az irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,-forint, negyedévre 315,-forint, egy évre 1260,-forint. Dunántúli napló Rákóczi FC—Siklós 2-1 (1-0). Ka­posvár, 1200 néző. V.: Sóthy. Rá­kóczi: Udvarácz — Itvás, Zsirai, Bognár, Barna — Richter, Hanusz, Adorján, Horváth III. (Balogh) — Bertus (Kárpáti), Neubauer. Edző: Horváth Miklós. Siklós: Pál — Ka- piátny. Kovács, Keresztes Zs., Róz- mer — Schweisgut, Weinert, Kiss, Kolompár — Szrimácz, Szabó. Edző: Amigya Pál. Változatos, jó iramú, helyenként kemény mérkőzésen az első játékrészben a kaposváriak, szünet után a siklósiak voltak aktí­vabbak. A győztes gól a 90. perc­ben született. G.: Adorján, Hanusz, ill. Keresztes. Marcali-Dombóvári Vasas 2-0 (1*0). Dombóvár, 300 néző. V.: Nagy. Marcali: Dombóvári — Haj­dú II., Héder, Hajdú I., Urbán — Szekeres, Czuczka, Ferencz (Hor­váth) — Lakos, Szántó (Luka), Ba- laskó. Edző: Dénes Ferenc. Dom­bóvár: Szalai - Szűcs, Vecsei, Vi­da, Kiss - Dékány, Tóth-Bagi, Ber­ki - Csanádi, Rácz, Jakab. Mb. edző: Lamm György. A mindkét félidőben frissebben játszó és egy­ségesebb csapatjátékot nyújtó Marcali megérdemelten szerezte meg a győzelmet. G.: Szántó, Lakos. Kaposvári Honvéd—Nagymányoki Brikett SE 2-1 (2-0). Nagymányok, 400 néző. V.: Kelemen. Kaposvár: Házi Kerék, Horváth, Müller, Varga — Zámbó, Bárány, Nagy — Szenczi, Kocsis, Szilágyi. Edző: Kö­ves László. Nagymányok: Szőcs — Siklódi, Lovász, Bencze, Éppel — Nagy, Horváth, Szőts (Forrai) — Lőrincz, Barabás, Töpfner. Edző: Farkas Péter. Két ellentétes félidő. A hazaiak még a 11-est sem tudták értékesíteni. G.: Nagy E., Szilá­gyi, ill. Éppel. Boly—Mázaszászvár 2-0 (1-0). Boly, 300 néző. V.: Szabó T. Boly: Puch — Kosa, Fitt, Hosszú, Virág — Kirchner, Pál (Brúder), Ambrus- dr. Papp, Bíró, Vető (Túrái). Edző: Weiszbart József. Mázaszász­vár: Görföl - Kollár, Maglódi, Ko­máromi. Dömény - Orsós, Ambrus, Csoboth, Román — Sztoics, Szigeti. Mb. edző: Kollár Sándor. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat biztosan győzött a nagy lelkese­déssel játszó vendégek ellen. G.: Bíró, Vető. Somberek—K. Építők 1-1 (0-1). Somberek, 200 néző. V.: Balogh. Somberek: Heilman - Illés, Ben- des, Pauska, Komli, Dárdai — Csi- bi, Bernáth, Jakab - Vígh, Nagy (Vinczellér). Edző: Dárdai Pál. Építők: Horváth — Nagy, Zentai, Novák, Vida, Györkő — Papp, Ba­lázs, Balassa (Pintér) — Göbölös, Pilisi. Edző: Horváth Lajos. Igazsá­gos pontosztozkodás történt. G.: Vígh. ill. Pilisi (11-esből). Csurgó—Szigevtár 3-0 (0-0). Csur­gó, 500 néző. V.: László. Csurgó: Belovári — Tóh, Mészáros, Pintér (Guti), Kovács II. — Puskás, Bódis, Kovács I., Beke — Gyurka, Rituper. Edző: Nagy Lajos. Szigetvár: Fü­redi — Miklós, Tóth, Sértő, Kertész - Horváth, Kiss (Kardos), Bodó, Priol — Bálint (Szabó), Hadnagy. Edző: Osskó László. A 60. percben megszerzett hazai vezetés után már csak az volt a kérdés, milyen arányban nyernek a hazaiak. G.: Kovács I., Rituper, Bódis. Paksi Atomerőmű SE-Boglárlelle 3-0 (1*0). Boglárlelle, 400 néző. V.: Horváth J. Paksi Atomerőmű: Hornyák — Nagy Z., Erdélyi, Lauer, Debreczeni — Mikolics (Takács), Nagy L., Boros - Szabó, Porga, Vörös (Bakos). Edző: Pusztai László. Boglárlelle: . Majzlinger — Glatz, Pardavi, Kötél, Virág — Hollósi (Madács), Magyar, Riba — Károlyi (Juhász), Koroknai, Mécséi. Mb. ecző: Garas János. Minden rsapatrészében jobb volt a vendég­együttes. A Boglárlelle elgondolás nélkül játszott. G.: Boros (2), Porga. Nagy Z.. Nagy L. Szombaton játszották: Nk. Volán Dózsa—Bonyhád 0-5. AZ ,NB III. ALLASA: 1. Paksi Atom 22 18 2 2 57- 9 56 2. Rákóczi FC 22 17 1 4 40-16 52 3. K. Honvéd 22 9 10 3 23-12 37 4. Csurgó 22 10 4 8 32-24 34 5. Bóly 22 9 6 7 37-30 33 6. Somberek 22 9 6 7 28-23 S3 7. Boglárlelle 22 10 3 9 22-32 33 8. Siklás 22 10 2 10 34-31 32 9. D. Vasas 22 8 6 8 23-24 30 10. Marcali 22 6 7 9 20-33 23 11. M.-szászvár 22 7 4 11 18-29 23 12. K. Építők 22 5 8 9 20-30 23 13. Nagymányok 22 5 6 11 25-35 21 14. Szigetvár 22 5 5 12 24-39 20 15. Bonyhád 22 5 4 13 31-43 19 16. Nk. Vol. D. 22 4 4 14 25-51 14 Csepel—Komlói Bányász 7,5-5,5 (1 függő). OB II. Komló. Hazai győztesek: Iván Z., Borbély, Kis, Katos. TOT ö 1. VfL Bochum— Borussia Dortmund 2-3 2 2. Hamburger SV— Mönchenglodbach 3-0 1 3. VfB Stuttgart— Werder Bremen 3-1 1 4. Essen—Hertha BSC 0-0 X 3. Meppen—Duisburg 0-0 X 6. Saarbrücken— Hessen Kassel 3-1 1 7. Unterhaching— Stuttgarter Kickers 3-1 1 8. Atalonta—Genoa 1-0 1 9. Verona—Milan 2-1 1 10. Catanzaro—Ancona 2-3 2 11. Foggia—Torino 0-1 2 12. Licata—Pescara 0-0 X 13. TrJestina—Parma + 1: 14. Bologna—Napoli 0-2 2 2-4 2 Varjas első felnőtt bajnoki címe Szolnokon, a besenyszögi or­szágúton, kitűnő rendezés mel­lett bonyolították le az orszá­gos kerékpáros időfutam baj­nokságot. A felnőtteknél a vi­haros szélben az olaszországi tanulmányútjáról hazatért pé­csi Varjas István több mint 40 másodperc előnnyel végzett az első helyen a címvédő FTC-s Somogyi Miklós előtt. Felnőttek, 41 km: 1. Varjas István (Pécsi SE) 56:14 p., 2. Somogyi (FTC) 56:59, 3. Srmir- nyák (DVSC) 57:35. i'iÉirír iwBunTTWT—i—n~ I öles OSI tvánv H.G.M. Autósiskola tanfolyamai (földön, vízen, levegőben) „Sm”, „A”, „B”, „C”, „D”, „E” (3-4 hetes) Kishajóvezetői vizsgára előkészítő tanfolyam, motoros sárkányrepülővezetői vizsgára előkészítő tanfolyam. Pécs: „Sm, A, B, C, D, E, kishajó, sárkányrepülő" Alkotmány u. 71. 10-12,14-18. Kertváros u.2 (csak B) 8-16. Tüzér utcai rutinpálya 8-16. Komló: „B” kategória, kishajó, sárkányrepülő Hungária Biztosító 8-16. Harkány:..Sm. A, B,E, kishajó, sárkányrepülő, Művelődési Ház 8-16. Mohács: „Sm, A, B, C, D, E, kishajó, sárkányrepülő, Széchenyi téri Ált.lsk.8-16. Siklós: „Sm, A, B” kategória, Játékbolt 8-16. Villány:..Sm. A, B” kategória, Nagyközségi Tanács 8-16. Beremend:..Sm. A, B” kategória, MűvelődésiHáz 8-16. Vajszló: „Sm, A,B” kategória, ÁH Iskola 8-16. . Mindig mindenütt a lakosság szolgálatában. Részletes felvilágosítás az ügyfélfogadó l! irodáinkban." 1 I