Dunántúli Napló, 1990. április (47. évfolyam, 88-89. szám) / Új Dunántúli Napló, 1990. április (1. évfolyam, 1-27. szám)

1990-04-22 / 19. szám

Labdarugó MB I. Veszni látszik a dobogó Bp. Honvéd—PMSC 1-0 (1-0) Lehota nem sokszor tudott elmenni védője mellett Videoton-Waltham-Siófok 3-0 (0-0) A PMSC-ben Bodnáron semmi sem múlt. A 11-es há­rítása bravúr volt. A védelem­ben Braun és Bódog sokat bi­zonytalankodott, nehézkesen mozogtak. Ezúttal a középpá­lyán nem akadt igazi kar­mester, bár Megyeri és Czéh sem játszott haszontalanul, sok értékes labdát adtak. Lo­vász mindent elrontott, Lehota sem lehet büszke egyáltalán erre a teljesítményére. A Honvédban többen kitü­nően játszottak, elsősorban Sass, aztán Disztl P., Acs és Sallai. Haász Sándor: — Most na­gyon kellene örülnöm, de nincs hozzá erőm . . Garami József: - Bár a mérkőzés nagyobb részét vé­gigtámadtuk, nem volt a csa­patban kellő átütő erő. Hely­zeteink adódtak, de adósak maradtunk a kihasználásukkal. Megyeri: — A Honvéd job­ban kívánta a sikert, győzel­met, és mindent meg is tett érte. Belőlünk hiányzott a szerdai frissesség. Bodnár: - Úgy én is ját­szottam volna a mezőnyben, mint a csatáraink. Horváth László Üjmecsekalja, 12 ezer néző. V.: Hartmann. Bp. Honvéd: Disztl P. — Sallai S., Ács, Csá­bi, Cseh - Sass, Fodor, Pi- sont, Sikesdi - Gregor (Mol­nár, az 57. percben, Orosz, a 91. percben), Csehi. Edző: Haász Sándor. PMSC: Bodnár - Braun, Márton, Bódog, Pa- laczky — Csoboth (Nagy T., a szünetben), Megyeri, Czéh (Gyurkity, a 71. percben), Bér- czy - Lovász, Lehota. Edző: Garami József. (Idén először kapott helyet Bódog a pécsi csapatban. A hátvéd sérülés miatt hosszú kihagyás után tért vissza.) Egy-egy Lovász-fejes, illetve Fodor-alakítás (11-est köve­telt, holott csak elsodorták) volt eleinte a komolyabb ese­mény, aztán egy lesgól kö­vetkezett, ez Sass nevéhez fű­ződik. A játékvezető helyesen kifelé ítélt szabadrúgást. Vá­ratlanul esett a Honvéd ve­zető gólja a 21. percben. Bó­dog és Braun összefutottak, aztán mindketten elestek a pécsi térfél közepén. Csehi ezt kihasználva meglódult, aztán 8 m-ről a bal alsó sarokba gurított (1-0). Lovász rontott el két helyzetet, miközben a 32. percben Lehota kapott sárga lapot Csábi felrúgá­sáért. Ugyanígy járt a sértett is, mert 10 perccel később fel­lökte Lovászt. A szünet után, a 47. perc­ben Fodor tört kapura, pár­huzamosan az alapvonallal. Már a büntetőterületen belül járt, amikor Megyeri fellökte. 11-esi A büntetőt Fodor lőt­te, a jobb sarokba tartó lö­vést Bodnár bravúros vető­déssel kiütötte. (Bodnár: — A végsőkig ki­vártam a 11-es rúgásnál, ezért sikc.üli há;iíc..ic,~.) Nem sokkal később odaát Bérczy lőtt az égbe ígéretes pozícióban, majd Nagy T. sza­badította fel a Honvéd-kaput azzal, hogy jobbról nem tud­ta beadni a labdát. A 73. percben Bódogot kiállították. Hátulról felvágta Sasst, ezért küldték le. (A döntés nem tetszett a hazai B-középnek, zöld lüst- bombát dobtak onnan Disztl P. orra elé.) Pisont szúrt rá 20 m-ről egy lepattanó labdát, majd az utolsó negyedórára eleredt az eső, még csúszósabb lett a pálya. Palaczky lacsúszott lö­vése csattant a keresztlécen, a 78. percben pedig be kel­lett jönnie a mentőautónak a játéktérre. A B-közép sűrű­jében valaki rosszul lett, el kellett szállítani ^ á kórháíbo. (B. Sándor 14 éves gyerme­ket vitték el. Este 8-kor került ki, a pécsi gyermekklinikáról kapott intormáció szerint epi­lepsziás rohama volt, ezért benntartották a kórházban.) Nagy T. elől mentettek az utolsó pillanatban a védők, a vége felé Molnár kapott sárga lapot Megyeri lerántásáért. A becserélt szabálytalankodót a 91. percben lecserélték, ami eléggé ritkán fordul elő. Há­rom percet rádolgoztak a já­tékosok, mire Hartmann le­fújta a meccset (sérülések és lelátói rosszullét miatt hosz- szabbított ennyit). Nem hiába féltették a PMSC-t a Honvédtől, ki is ka­pott tőle. Röviden summázva azért, mert jobb volt az ellen­fél. Célratörőbb, erőszako­sabb, gyorsabb focit játszott a vendégcsapat, a bizonytalan pécsi védelem hibáit kihasz­nálva kevesebb húzással jutott el a pécsiek kapujához. A pi­ros-feketék összjátékát sok át­adási hiba jellemezte. Ugyan a szünet után a PMSC rátett egy lapáttal, mégis 11-esből a Honvéd növelhette volna az előnyét. Megvoltak a lehető­ségei a PMSC-nek is - leg­alább az egyenlítésre -, de azok kimaradtak. Igaz, egyik sem volt igazi, 100 százalékos helyzet. De hát szerencsével, odafigyeléssel lehet gólt rúgni azokból is. Akarta a győzelmet a pé­csi csapat is, még emberhát­rányban is sok támadást veze­tett, de játékosai közül töb­ben gyengélkedtek. A puszta akarat pedig kevés volt az üdvösséghez. Annak ellenére, hogy kika­pott a PMSC, soha rosszabb mérkőzést! Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Szabó J. Videoton-Waltham: Petry — Kuttor, László, Takács, Hor­váth - Máriási, Emmer, Quiri- kó (aHImai 55.) — Jónás, Csu- csánszky, Vancea. Edző: Mezey György. Siófok: Biró — Kolo- vics, Aczél, Olajos, Szabó — Marozsán, Zsadányi, Meksz - Magyar (Palkovics 59.), Czi- gány (Varsányi 26.), Kirchma- yer. Edző: Gellei Imre. Rendkívül ideges hangulat­ban kezdődött a találkozó, sok volt a szabálytalanság. Hiába adott már a 4. percben sár­galapos figyelmeztetést Szabó játékvezető, képtelen volt meg­fékezni az indulatokat. A 22. percben meglepetésre a Sió­fok szerezhetett volna vezetést, Kirchmayer 14 méterről az oldalkapufót találta el. A 24. percben Cziaánnva! szem­ben Takács szabálytalankodott, nem először, a siófoki játékos nem tudta folytatni a mérkő­zést, hordágyon kellett lehozni a pályáról. Szünet után egyértelművé vált a fehérvári együttes fö­lénye, az 56. percben meg is szerezték a vezetést. Csu- csánszky jobb oldalról beívelt szabadrúgása a védőkről Hal­mai elé került, aki 8 métei- ről a kapu bal oldalába emelt (1-0). Az 58. percben Szabó felvágta Máriásit, s mivel a siófoki védőnek már volt egy sárga lapja, ezúttal a mérkő­zés bírája a piros lapot mu­tatta fel a labdarúgónak. A 62. percben Csucsánszky szög­letét Vancea fejelte kapura, Bíró mentett, és Emmer 3 mé­terről nagy erővel lőtt a léc alá (2-0). A 69. percben Em­mer 16 méterről lőtt kapura, Bíró csak lábbal tudott hárí­tani, a labda pont Vancea elé került, aki 3 méterről a kapuba lőtt (3-0). Szünet után megnyugodtak a kedélyek, mindkét csapat töb­bet foglalkozott már a lab­dával. A fehérvári együttes gyors gólokkal, a vártnál ma­gabiztosabban győzött. További eredmények Veszprémi SE-Haladás VSE 4-1 (3-0). Veszprém, 3000 né­ző. V.: Varga S. Gólszerzők: Sülé (4. p.), Horváth L. (8), Csík (45.), Mónos (60.), illet­ve Szalay (71.). Debreceni VSC-Ú. Dózsa 0-0. Debrecen, 5000 néző. V.: Plasek. Vasas-Rába ETO 2-2 (0-2). Fáy u., 2000 néző. V.: Varga L. Gólszerzők: Galaschek (69. p.), Gubucz (86.). ill. Mörtel (4., 23.). Ferencváros-Csepel 5-1 M-0). üllői út, 6500 néző. V.: Szi­lágyi. Gólszerzők: Dzurják (26., 60.), Szeibert (30., 41.) Fony- nyadt (11), illetve Szieben (74., - 11-esből). A labdarúgó NB I. állása: 1. MTK-VM 23 15 4 4 36-15 49 2. Újpesti D. 24 15 3 6 32-15 48 3. FTC 24 12 5 7 40-24 41 4. PMSC 24 11 7 6 30-17 40 S. Siófok 24 8 9 7 26-26 33 6. Tatabánya 23 10 3 10 16-21 33 7. Veszprém 24 7 10 7 22-20 31 8. Videoton-W. 24 7 10 7 20-22 31 9. Vasas 24 8 7 9 28-33 31 10. Békéscsaba 23 8 6 9 20-26 30 11. Rába ETO 24 6 10 8 25-22 28 12. Bp. Honvéd 24 7 6 11 24-31 27 13. Vác 23 5 10 8 20-25 25 14. Debrecen 24 5 10 9 16-28 25 15. Haladás 24 6 6 12 27-36 24 16. Csepel 24 2 10 12 21-42 16 Vasárnap: MTK-VM­Tatabánya, Vác—Békéscsaba. TOTO 1. VfL Bochum—B. Dortmund 2-3 2 2. Hamburg SV—M.-gladbach 3-0 1 3. VfB Stuttgart— W. Bremen 3-1 1 4. Essen—Hertha BSC 0-0 % 5. Meppen—Duisburg 0-0 * A többi mérkőzést vasárnap játsz­szák. Vízilabda PMSC—Nagykanizsai Vízmű 12-7. (2-1, 2-3, 4-3, 4-0). OB II. mérkőzés, Nagykanizsa. Góldobók: Faragó (7), Hama- la (3), Katies, Szabó (1-1), ill. Gruttó (3), Kertész (2), Sze- merédi, Szöllősi (1-1). A PMSC-Bp. Honvéd mérkőzés eredményét eltaláló ol­vasóink közül a szerencse Györffi Enikő, Komló, Hegyhát út 7. 1/2. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 200 fo­rintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje, péntek déli 12 óra, pá­lyázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet a szerkesztőségünk címére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérközés: Tatabánya-PMSC ................................................. Pótmérkőzés: Haladás-Siófok .......................................... A pályázó neve: ..................................................... ................. L akcíme: ........................................................................................ vasárnapi qj| Dunántúli napló Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája,'felelős az irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a"Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20.- forint, negyedévre 60,- forint, félévre 120,- torint, egy évre 240,- forint. Ökölvíuas Debrecen-PVSK 14-12. NB II. csb.-mérkőzés, Pécs. A PVSK győztesei: Arnold, Sántha, Mészáros, Iván, Márton, Popp, Vicsorítva. A PVSK-s Iván (balról) és a debreceni Pál megy fejjel egymásnak Fotó: Proksza László MEGYEBAJNOKSÁG P. Kinizsi-PVSK 1-0 (0-0). Kovácstelep, 100 néző. V.: Ko­vács N. A nagy mellény meg­bosszulta magát. A vasutasok lenézték ellenfelüket, a lelkes sörgyáriak viszont nem méltá­nyolták a nagy neveket, és megérdemelten nyertek. A PVSK sok helyzetet - még egy 11-est is — kihagyott. G.: Zá­kány. PBTC-P. Zsolnay 2-1 (0-0). A BTC végig jobban játszott. G.: Reiss (2), ill. Sunák. Ú,petre-Vasosi _ Bányász 6-2 (3-2). Vasas, 100 néző. V.: Béri. A vendégcsapat az el­ső negyedórában három gó­los vezetést szerzett és ezzel el is döntötte a mérkőzés sor­sát. G.: Hosszú (2), Horváth Zs. (2), Kiszely (2), ill. Var­ga, Papp. LABDARÚGÓ NB III. Bonyhád-Nagykanizsai Vo­lán Dózsa 5-0 (3-0). Nagyka­nizsa. V.: Laskai. Bonyhád: Szabó — Keresztes, Hámori, Hüber, (Vendég T.), Darabos — Stumpf, Pozsár (Incze), Mé­száros, - Pfeiffer, Kiss, Tóth. Edző: Mucska Gyula. Nagyka­nizsa: Nagy (Gyulai) - Sza­bó L., Kvanduk, Patkós, Acsádi - Szabó Zs., Sörös, Lizák - Ignácz, Csizmarik, Kovács, Polgár. Edző: Orosz József. A teljesen szétesett kanizsai lila-fehérek ellen könnyen aratott fölényes győ­zelmet a minden csapatrészé­ben jobb vendégcsapat, G.: Pfeiffer (2), Tóth (2), Kiss. KOSÁRLABDA PVSK-Nagykőrös 82-70 (43-35). NB I. férfiak. Pécs, városi sportcsarnok, 200 né­ző. V.: Toók, Görgényi. PVSK: Füzy (22), Nagy (2), Köve­cses (2), Hoffmann (16), Bo- zi (2). Csere: Szamosi (12), Káldi (3), Czigler (4), Va- rasdi (19). Edző: Rab Gyula. Az ellenfél legjobb dobói: Molnár (22), Zágráb (12). A vasutasok számára igen nehéz és küzdelmes mérkőzé­sen a PVSK Varasdi, valamint Füzy vezérletével biztosan győzött. A fiatal Czigler be­állításával a II. félidőben egyértelmű volt o hazai győ­zelem. Rab Gyula: - Nem most kellett volna így játszani. Mai sportműsor Labdorúgás. NB II. Dunaferr— Mohácsi Új Barázda Tsz SE, Duna­újváros, 17.00. Nagykanizsa—Komlói Bányász, Nagykanizsa, 17.00. NB III. Csurgó—Szigetvár, Csurgó, 17.00. Boly—Mázaszászvár, Boly, 17.00. Somberek—Kaposvári Építők, Som­berek, 17.00. Rákóczi FC—Siklós, Kaposvár, 17.00. Megyebajnokság: PEAC—Szentlőrinc, Egyetemi stadion, 10.00. Szajk—Harkány, Szajk, 17.00. Beremend—Sásd, Beremend, 17.00. Sellye—Geresdlak, Sellye, 17.00. Kézilabda. NB I. férfiak: PMSC —PEMÜ, Pécs, városi sportcsarnok, 11.00. NB II. férfiak: P. Baromfi­feldolgozó—Tata, Pécs, városi sport­csarnok. 12.30. NB I. nők: DMVSC —PMSC, Debrecen, 10.30. Sakk. OB I. férfiak: Postás SC— PSC, Budapest, 9.00. OB II. Komlói Bányász—Csepel, Komló, 9.00. PBTC —Szombathely, Bőrgyár-terem, 9.00. Tenisz. Serdülő tízek bajnoksága, Balokányliget, 9.00. Atlétika. Megyei serdülő B-baj- nokság, Tüzér u., 9.00. Karate. Profi full kontakt verseny, Pécs. Vasutas tornacsarnok, 14.30. Kézilabda TFSE-Komlói Bányász 27-24 (11-11). NB I. B. férfiak. Bu­dapest. Legjobb komlói do­bók: Keszthelyi, Burán (6-6), Papp L., Ambrusics (4-4). A TfSE három napon belül mór a második baranyai csapat skalpját szerezte meg, a PMSC után a Komlót is le­győzte. KEK-mérkőzésen, Veszprém­ben: VAEV-Bramac-Teka San­tander (spanyol) 24-29. A visszavágó már csak forma­ság. Szentgotthárd-PEAC 12-11 (9-4). NB II. férfiak. A Pécsett zuhogó esőben lejátszott ta­lálkozón a hazai góllövők: Danyi 4, Kemenes 3, Trézsi 2, Csonka 1, Heckenberger 1. ÉPÍTKEZŐK! Magánvásárlók és közületek részére folyamatos szállítással megrendelhetők folyami homok, kavics, poroton-36 tégla, válaszfaltégla, km.-tégla, 8-30 tégla, béléstestek, cserép- és egyéb, különféle téglák, vasbeton gerendák, áthidalók, PK-panelok, előre gyártott betongarázs, cement, mészhidrát és egyéb építőanyagok. Nagyobb mennyiség megrendelése esetén fuvarkedvezményt adunk. MEGRENDELÉS: Kereskedelmi és Szolgáltató Iroda Mohács, Dózsa Gy.u.2. Tel.: 12-16 Telex: 12-550