Dunántúli Napló, 1990. március (47. évfolyam, 59-87. szám)

1990-03-25 / 81. szám

«*•* MM M ahv omm- MMaa mmbbbm m MM Labdarugó MB II. Budafoki MTE Törley-Nagy- kanizsai Olajbányász 2-1 (2-0). Nagykanizsa, 1500 né­ző. V.: Balajti (Szabó, Vavi- ka). Budafok: Lippai — Takó, Martin, Bátyi, Csikós — Rot­te női Mer, Beringer, Balogh, Bodó - Jankov (Vincze, a 63. percben), Báder (Horváth, a 87. percben). Edző: Sárközi Lőrinc. Nagykanizsai Olaj­bányász: Csáki - Miklós, Ke­pe, Iványi - Mózsl, Zrínyi, Szőke, Vidos — Bócz, Skub- lics, Fuisz. Edző: Madár Gá­bor. 14. perc: egy előre ívelt szabadrúgás a védőkről Bá­der elé pattant, alá 12 mé­terről lőtt a kapuba (1-0). 15. perc: gyors támadás vé­gén Rottenbiller kapott remek átadást, aki 10 méterről lőtt a bal sarokba (2-0). 78. perc: Bócz húzott el a jobb oldalon, belőtt labdáját Skublics hat méterről vágta a kapuba (2-1). Balszerencsés vereséget szenvedett a nagykanizsai csa­pat. Az olajosok 0-2 után óriási fölényben játszottak, de a középpályások és a csatá­rok ezúttal 10 abszolút gól­helyzetet ügyetlenkedtek el. Jók: Lippai, Martin, Bátyi, Be­ringer, Báder, ill. Iványi. Balogh A. További eredmények Komló, 400 néző. V.: Rácz. Komló: Tábit - Miklós, Torna, Vukmonn, Stemler (Kionfár a 30. pereiben) - Katona, Hü- ber, Szatmári — Szirtes (Hoh- ITian a 46. percben), Tdkács, Lukács. Edző: Kresz László. Szekszárd: Mausz — Szabó (Fodor a 10. percben), Kal­már, Varga F., Nagyfalusi — Dienes, Farsang, Kasza, Hor­váth - Jelusics (Süveges a 46. percben), Varga L. Edző: Teszler Vendel. Igazolta az Oroszlány elle­ni biztos győzelmét a Szek­szárd Komlón. A vendégek az első félidőben a játék szin­te minden elemében jobbnak bizonyultak, a kapu elé is odakerültek, de a góllövés el­maradt. Hasonló cipőben járt a második félidőben a Komló, ök is csak a helyzetekig ju­tottak, de abból legalább annyit sikerült elhibázniuk, mint a Dózsának. Feltűnő volt, hogy a tavosz eddigi mérkő­zéseinek a stabil komlói vé­delem mellett milyen könnyen teremtettek helyzetet a gyors szekszárdi támadók. Jók: Vukman, Hohman, illetve Kal­már, Horváth, Varga L. Hüber viszi el a labdát egy szekszárdi hátvéd mellett Fotó: Szundi György Kresz László: - Nagyon gyengén játszottunk, igazsá­gos a döntetlen. Teszler Vendel: - Küzdel­mes mérkőzésen gólhelyzeteink száma alapján közelebb áll­tunk a győzelemhez. G. G. Komlói Bányász-Szekszárd 0-0 Dorog-Mohács 1-0 (1-0) Dorog, 1000 néző. V.: Oláh. Dorog: Bohner — Szabados, Varga, Harmath, Kilián — Tóth (Németh Z„ 70. perc­ben) - Guba, Szedlacsek. Edző: Refeli Soós István. Mo­hács: Lukács - Kófiás, Rum- szauer, Katona, Reith — Becker, Kovács, Hrotkó, Lő- rincz — Ratting, Adi. Edző: Bőzsöny János. 39. perc: Harmath a háló­ba ejtett (1-0). Sárga lap: Hrotkó a 31. percben, Guba az 55. perc­ben. Kiállítva: Adi a 29. perc­ben. Furcsa mérkőzés volt. Az el­ső félidőben Adi korai kivá­lása ellenére is - akit egyéb­ként egy téves les megítélése miatti megjegyzéséért állítot­tak ki - a vendégek túl pasz- szívan játszottak. A hazaiak végig az ellenfél térfelén ta­nyáztak, de fölényüket csak a szögietek sokasága jellemezte. Szünet után 10 főre olvad- tan is fölbátorodott a Mo­hács, kihagyott kétSnagy gól­helyzetet is, a Dorog végűi is kiszenvedte a győzelmet. íRefeli Soós István: — Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, a máso­dikban szenvedtünk. Tiz em­ber ellen nem könnyű játsza­ni, de ennyire nem szabad nehézzé tenni. Bőzsöny János: — Szerintem döntetlen lett volna az igaz­ságos eredmény. Az első fél­időben nem voltak egyenlőek a feltételek, ezért vesztet­tünk. Oroszlányi Bányász-ZTE 2-0 (0-0), III. kér. TTVE-JKeszthely 0-1 (0-1), Paks—Durtaferr 0-2 (0-1), Ajka Hungalu-Bp. Vo­lán 0-0, Tapolcai Bauxitbá­nyász—Sopron 1-2 (0-1). Keleti csoport: Salgótar­ján—Bója 2-1 (2-1). A nyugati csoport állása 1. Bp. Volán 19 12 6 1 41-13 42 2. Oroszlány 19 11 4 4 32-1« 37 3. DuiMtferr 19 10 3 6 32-27 33 4. ZTE 19 9 2 8 34-29 29 5. III. k. TTVE 19 6 9 4 22-15 27 6. Komló 19 6 9 4 22-19 27 7. Sopron 19 • 2 9 30-27 26 6. Nagykanizsa 19 6 7 6 26-27 25 9. Mohács 19 7 3 9 24-22 24 10. Doroq 19 6 6 7 25-26 24 11. BMTE-T6rley 19 6 5 8 17-34 23 12. Szekszárd 19 6 4 9 21-24 22 13. A. Hungalu 19 4 6 7 23-23 20 14. Keszthely 19 3 10 6 15-25 19 15. To polca 19 5 4 10 15-33 19 16. Paks 19 2 e 9 21-38 14 Szigetvár-Kaposvári Építők SC 2-1 (1-0). Kaposvár, 100 néző. V.: Sóthy. Szigetvár: Füredi - György, Csokona (Schiffer), Sértő, Miklós , — Horváth, Kiss, Bodó, Priol - Hadnagy, Kertész. Edző: Os- kó László. Kaposvári Építők SC: Réizinger - Nagy, Ba­lassa, Gyönkő — Göbölös, Popp T., Novak (Czabula), Balázs, Pintér (Solymosi) — Pilisi, Wéber. Edző: Horváth Lajos. A fegyelmezett vendég­csapat győzelme teljesen megérdemelt. G.: Bodó, Priol, ill. Pintér (11-esből). Somberek-Marcali 0-0. Somberek, 200 néző. V.: Szie- ber. Somberek: Héilmann — Pauska, Bendes, Illés, Csibi — Dárdai, Szeicz, Kamii (Ber- náth), Kerner - Jákob (Nagy), Vigh. Edző: Dárdai Pál. Mar­cali : Dombóvári — Hajdú II., Héber, Hajdú I., Urban (Vet- ró) - Szekeres, Czuczka, Szántó, Palaczkó — Lakos (Luka), Mixtai. Edző: Dénes Ferenc. A játék képe alapján Igazságos a döntetlen. Sildós-Bóly 3-2 (1-1). Boly, 300 néző. V.: Polecsák. Siklós: Pál — Szabó, Kapitány, Ko­vács, Keresztes - Kiss, Róz- mer, Weinert — Szrimácz, Ko­lompár, Vezér. Edző: Amigya Pál. Boly: Pudh — Kása, Fitt (Hosszú), Macsi, Virág -Brú­der, Kirchner, Ambrus, Bíró- Pál (Vető), dr. Papp. Edző: Weiszbart József. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a ven­dégcsapat három eredményes kantratáimadása döntött. A játékvezető a 89. perdben ke­zelésért nem ítélt 11 -est a hazai csapat javára, amikor a siklósi védő gólíbatartó lab­dát ütött 'ki a kapából. G.: Kiss, Szrimácz, Kolompár, Hl. Ambrus, Kovács (öngól). Boglárlelle-Nagykanizsai Volán Dózsa 2-1 (2-0). Bog- Iá Helle, 300 néző. V.: Kovács. Boglárlelle: Kötél — Hódosi, Virág, Glatz, Magyar — Ka­rasz, Juhász (Riiba), Koroknál (Madádh), Becsei — Farkas, Károlyi. Edző: Samodli László. Nagykanizsa: Nagy — Szabó, KvandUk, Patkós, AcsádJ - Szabó, Kovács, Lizák, Sörös. — Csizmánk, Gréczí. Edző: Orosz József. A minden részében jobb hazai gárda megérde­melten győzött a fiatal erők­ből álló Volán Dózsa ellen. A látottak alapján a győze­lem nagyobb arányú is lehe­tett volna. G.: Farkas (2), ill. Csizmánk (11 -esből). Kaposvári Honvéd—Paksi Atom 0-0. Kaposvár, 200 néző. V.: Varga. K. Honvéd: Házi — Horváth Z„ Horváth J., Kiss, Bárány — Nagy, Varga, Zám- Ibó, Kerék — Szenczi (Fülöp), Szilágyi (Kocsis). Edző: Köves László. Paksi Atom: Hornyok — Erdélyi, Debreczeni, Nagy Z„ Lauer — Mikolics, Nagy L., Boros, Szabó (Takács) — juhász, Vörös (Fritz). Edző: Pusztai László. A listavezető fölényének jegyében telt el az első játékrész, mégis a hazaiak hagytak ki ordító helyzeteket. Szünet után tá­madásba 'lendült a honvéd­csapat, de miután létszáma megfogyatkozott, ismét ki­egyenlítetté vált a küzdelem. Kiállítva: Varga >(K. Honvéd); a 68. percben utánrúgásért. Kaposvári Rákóczi-Domfoó- vári Vasas 1-0 (1-0). Dombó­vár, 400 néző. V.: Szinge.. K. Rákóczi: Udvarácz - Itvás, Zsirai, Bognár, Barna — Kár­páti, Szabó, Adorján, Richter- Neubauer (Horváth II.), Horváth III., (Bertus). Edző: Horváth Miklós. Dombóvár: Foki — Kiss, Vecsei, Vida, Luczek — Csanádi (Pintér), Tóth- Bagli, Dékány (Horváth) — Ja­kab, Rácz, Szűcs. Edző: Olasz János. A változatos, jó iramú mérkőzésen a döntetlen job­ban megfelelt volna a 90 perc összképének. G.: Barna. Mázaszászvár—Nagymányok 3-1 (2-0). Nagymányok, 400 néző. V.: Cservölgyi. Máza­szászvár: Görföl — Virovácz, Maglódi, Komáromi, Dömény- Kasier, Ambrus, Csöboth — Román, Róth, Szigeti (Dunai). Edző: Róth' Antal. Nagymá- nyök: Szőts — Slklódi, Lovász, Horváth, Bencze — Nagy, Vér­cse, (Farkas), Bíró — Lőrincz, Barabás, Töpfner. Edző: Far­kas Péter. A minden csapat­részében jobb bányászok biz­tosan nyerték a rossz napot kifogó hazaiak ellen. G.: Csolbofch, Szigeti, Ambrus, 111. Farkas. Csurgó-Bonyhád 3-0. AZ NB III. ALLASA t. Paksi Atom 2. Rókócii FC 3. Csurgó 4. K. Honvéd 5. Boglárlelle 6. Boly 7. Siklós 8. Somberek 9. D. Vasas 10. K. Építők 11. Máiasxásnár 12. Szigetvár 13. Nagymányok 14. NK Volán D. 15. Bonyhád 16. Marcali 18 15 2 1 46- 8 47 18 13 1 4 28-14 40 18 9 4 5 28-16 31 18 7 9 2 18- 8 30 18 8 3 7 19-25 27 18 7 5 6 32-27 26 18 8 2 8 32-28 26 18 7 4 7 25-22 25 18 6 6 6 16-16 24 18 6 3 9 13-22 21 18 6 3 9 13-22 21 18 5 4 9 24-33 19 18 4 5 9 21-29 17 18 4 4 10 21-33 16 10 4 4 10 25-39 16 18 2 6 10 9-31 12 VUlegyebainoicsős P. Kinizsi—Harkány 0-0. Ki­nizsi-pálya, 50 néző. V.: Gere. 'Második félidő nagy részé­ben 10 emberrel játszó hazai csapat megérdemelten tartot­ta itthon az egyik pontot. Kiállítva: Tóth (P. Kinizsi). PVSK-Sásd 3-0 (2-0). Vasút­pálya, 100 néző. V.: Németh. Félgőzzel is biztosan nyert a sok gólhelyzetet kihagyó vas­utas csapat a lelkes Sásd el­len. G.: Becker, Pazaurek, Zrínyi. Geresdlak-P. Zsolnay 4-2 (1-1). Zsolnay-pálya, 150 né­ző. V.: Béni. A helyzeteit joo- ban kihasználó vendégcsapat győzelme megérdemelt. G.: Mózes, Nyári, Fülöp, Hell, ill. Nagy A., Nagy Gy. PBTC—Szentlőrinc 3-1 (3-0). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Bata. Sima hazai győzelem. G.: Bodró (2), Harkányi, ill. Kerner. Mennyibe kerüljön a labdarúgó? Maratoni ülése volt a héten az NB l-es labdarú­gó ligának, hiszen a dél­előtt elkezdett tanácskozás csaknem este ért véget. Ko­rábban 2—3 óra alatt meg­vitattak mindent az élvonal­beli klubok képviselőn. Nem véletlenül nyúlt ilyen hosz- szúra ez a megbeszélés, hiszen olyan témákat tár­gyaltak, amiben nagyon ne­héz volt dönteni. • Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a liga ülésén elhangzottak ige nősök felkavarták az in­dulatokat. . A szakemberek egy ré­sze máris tiltakozik az el­len, hogy szabott ára le­gyen az NB l-es labdarú­gónak. A pontosság ked­véért tudni kell, hogy az NB ll-es liga — azonos idő­ben ülésezett az NB l-esek- kel, csak más helyszínen — áldását adta a szabadpiac­ra, vagyis szerintük nem kell korlátozni az árakat, nem szabad felső határt szabni. Elméletileg igazuk van azoknak, akik harcolnak a kötöttségek ellen, de arról megfeledkeznek, hogy piaci viszonyokat ott kialakítani, ott, ahol még nincs piac, igen nehéz. Nagyon sok klub tartó zik most is a má­siknak, mert nem tudja ki­fizetni a kialkudott vétel­árat. Ráadásul a magyar csapatok csak eladni tud­nak külföldre, venni nem, legalábbis meghatározó já­tékost. Éppen ezért megértem a liga javaslatát. Végighall­gattam a Vitát, .és meggyő­ződésem, hogy jót akarnak. Tudják ők is, hogy a kül­földre eladott labdarúgóért rendesen le'het kapni, és az hosszú ideig elég a fenn­maradásihoz. Ha viszont min­den tehetséges labdarúgó húszegynéhány éves korban külföldre szerződik, és he­lyettük nem hozunk máso­kat, akkor nincs szükség a fennmaradásra, mert a kö­zönség nem lesz kiváncsi a másodosztályú itthoniakra. Egyetértek azzal is, hogy bizonyos feltételekhez keli szabni a külföldre szerző­dést. Most mondhatják, hogy szabad munkavállalá­si lehetőség van, ha vala­ki külföldön akar érvénye­sülni, hát akkor menjen. Ar­ról azonban hiba lenne megfeledkezni, hogy így nem térül vissza az, amit a játékos felnevelésére for­dított. Ezt a nemzetközi szö­vetség is figyelembe veszi, mert csak akkor engedé­lyezi a más országiba szer­ződött labdarúgó szereplé­sét, ha hazájának országos szövetsége hozzájárult eh­hez. Ha ez nincs meg, ak­kor legaiább egy évet kell várriia a játékosnak. Visszatérve a hazai árak­hoz, a liga art szeretné, ha két—'két és fél millió lenne az ára egy olyan váloga­tottnak, akinek lejárt a szerződése a klubjánál. Ez lenne a plafon. Természe­tesen, ha a szerződés le­járta előtt akarja egy má­sik csapat megvásárolni, akkor ennek a többszörö­sét keli fizetni. Erre azt mondják a Vitatkozók, hogy !smét megjelenik a fekete pénz, mert ezért az össze­gért - a szabályok szerint o vételár 20 százalékát kap­hatja ösztönzésként a lab­darúgó — nem .megy el sen­ki. Az elméletet ezúttal is elfogadhatjuk, de akkor sem lesz mozgás, ha. értelmetle­nül tízmilliókat kérnek a já­tékosért. Bizonyára sokat vitatkoz­nak ezen a sportvezetők, mert belekeveredtünk egy ördögi körbe. Bárhonnan nézzük, mindenkinek van némi igaza. A legjobb meg­oldás az lenne, ha felven­nénk a nemzetközi ritmust, de ahhoz sok pénz kell, és bizony hosszú időbe telik, amíg nekünk annyi pénzünk lesz, hogy elfogadott part­nerek legyünk a futball pia­cán. Ha egyáltalán lesz annyi pénzünk! Addig vi­szont érjük be a részmeg­oldásokkal, de csak azok­kal, amelyek közelítenek az ideális állapothoz. Számítógépét túlnőtték feladatai? Lassú a gépe? Kicsi a kapacitása? XT-jét cserélje AT-ral Rendkívüli akció! XT-je értékének beszámításával AT-t vehet! Ne hagyja ki! ma^ Számítás- ét M M u Irodatechnikai Kft. MM 7400Kaposvár, ÉwMMM^MM Ady E. u. 7. tu W mii nof katsr Telefon, faxi/i 1 *442) vasárnapi V