Dunántúli Napló, 1990. március (47. évfolyam, 59-87. szám)

1990-03-19 / 75. szám

Végre öröm Mohácson Mohács—Tapolca 2-0 (1-0) (Munkatársunk teletonjelen- tése) Mohács, 1500 néző. V.: Kiss B. Mohács: Lukács — Újvári (Várda, a 81. percben), Rum- szauer, Katona, keit — Becker, Lőrincz, Hrotkó (Kófiás a 78. percben) - Ratting, Kovács L., Adi. Edző: Bözsöny János. Ta­polca: Czanka - Kánya, Tiha­nyi, Frigyik, Wágner — And­riska, Tóth (Koronczi, a 68. percben), Berta, Marton — Sziffer, Bognár (Kovács T. a szünetben). Edző: Papp István. Az előző két mérkőzésen el­szenvedett vereség meglátszott a mohácsiak első tíz percben nyújtott játékán. Görcsös aka­rás, elképzelés nélküli táma­dások, majd negyedóra eltelté­vel egy Lukács kapuja előtti gólhelyzet... Szerencsére Szif­fer ragyogó cselsorozata után kihagyta helyzetét. Hosszú idő telt el esemény nélkül, az­tán két perccel az első játék­rész iefújása előtt büntetőhöz jutott a hazai csapat. A tapol­caiak lesreállítással kísérletez­tek, miközben a saját térfelé­ről előretörő Újvári átvere- kedte magát a vendégvédel­men, a mellette felfutó Hrot- kóhoz játszott, ő átívelt a bal- összekötő helyén érkező Adi- hoz, akit gólhelyzetben Czan­ka kapus letaglózott. A meg­ítélt 11-est Rumszauer maga­biztosan (bár a kapus rajta volt a labdán) a jobb sarok­ba lőtte. (1-0). A második félidőre nagyot változott a játék képe. A ve­zetés önbizalmat adott a ha­zaiaknak, s tíz percnyi ötletes, kitűnő játék után megszerezte a második gólt is a Mohács. Adi a jobbszélről két csel után a középen érkező Hrotkóhoz ívelt, aki 4 méterről kapásból a jobb sarokba küldte a lab­dát. (2-0). Egyre-mósra dolgozta ki helyzeteit a Mohács. Három perccel a második gól után Adi növelhette volna az előnyt, Hrotkó indításával lefutotta a vendégvédelmet, s miután tisz­tára játszotta magát, élesen a jobb sarok mellé lőtt. Megint csak három perc kellett az újabb helyzet kidolgozásáig: ez alkalommal Hrotkó közeli bombáját védte bravúrral Czanka. Jók: Lőrincz (a mezőny leg­jobbja), Katona, Hrotkó, illetve Czanka, Sziffer. Bözsöny János: - Nehéz időszak van mögöttünk, bol­dog vagyok, hogy nyernünk si­került. Nem játszottunk jól, de remélem, a folytatásban erre is sor kerül. Papp István: - Nagyon gyenge mérkőzésen megérde­melten nyert a hazai csapat. Saját játékosaim nem hitték el, hogy pontot szerezhetünk... Pauska Zsolt Bp. Volán-Komlói Bányász 2-0 (1-0) Czabón Samu tér, 600 néző. V.: Varga J. Bp. Volán: Be- recz - Schneider, Urbán, Sző- lősi, Arató — Szabó, Hídvégi (Füzesi, a 77. percben), Far­kas - Balogh, Orovecz (Kené­sei, a 73. percben), Kajdi. Edző: Ebedli Ferenc. Komló: Tóbit - Miklós, Torna, Vukman, Andreidesz (Klomfár, a 69. percben) — Szatmári, Hüber, Katona - Szirtes (Boday, a 63. percben), Takács, Lukács. Edző: Kresz László. A 34. percben 20 méterre a komlói kaputól szabadrúgás­hoz jutott a Volán. Szabó és Farkas állt a labda mögé, Szabó átlépte, majd Farkas ballal hatalmas, védhetetlen lövést küldött a jobb felső sa­rokba. (1-0). A 72. percben Szőlősi a jobb összekötő he­lyén kitűnő labdát tálalt a be­felé induló Balogh elé, aki egy cselt csinált befelé, és 8 mé­terre jobbal a jobb sarokba helyezte a labdát, (2-0). Remek időben lépett pályá­ra a tavaszi idényben eddig jól szereplő két együttes, hi­szen az első két fordulóban még gólt sem kapott a Volán, illetve á Komló. A vendég­együttes nem játszott aláren­delt szerepet, a mezőnyben egyenrangú partnernek bizo­nyult, de a kínálkozó gólszer­zési lehetőségeket a tébláboló csatárok rendre-módra kihagy­ták. A Volán főleg a második játékrészben sokkal tervsze­rűbben és okosabban futballo­zott és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. A mérkőzés leírásához hozzátartozik, hogy az 51. percben Lukács lábá­ban volt az egyenlítési lehető­ség, de Berecz bravúrosan há­rította közeli bombáját. Jók: Berecz, Farkas, Urbán, Szőlősi, illetve Tábit, Katona, Hüber. Az NB II. további eredmé­nyei: BMTE—Törley—Z,TE 2-1, Sopron-Ajka 2-1, Szekszárdi Dózsa—Oroszlányi Bányász 3-1, III. kér. TTVE-Nagykani- zsai Olajbányász 0-0, Keszt- hely-Paksi SE 1-1, Dunaújvá­rosi Kohász—Dorogi Bányász 3-1. NYUGATI CSOPORT: 1. Volán 16 12 5 1 41-13 41 2. Oroszlány 18 10 4 4 30-18 34 3. Dunaferr 18 9 3 6 30-27 30 4. ZTE 18 9 2 7 34-27 2* 5. III. kor. TTVE 16 6 9 3 22-14.27 6. Komló 18 6 8 4 22-1» 26 7. Nagykanizsa 18 6 7 S 23-23 25 8. Mohács 18 7 3 0 24-21 24 9. Sopron 16 7 2 8 20-26 23 10. Dorog 16 5 6 7 24-26 21 11. Szekszárd 16 6 3 8 21-24 21 12. BMTE-Törley 16 5 5 0 13-33 20 13. Ajka 18 4 7 7 23-23 18 14. Topolca 18 5 4 8 14-31 18 15. Keszthely 18 2 10 4 14-23 14 16. Paks 18 2 • 8 21-36 14 : Lobdnrilgő HB III. . Á Siklós megkezdte a felzárkózást? Siklósi Tenkes—Somberek 3-1 (1-1). Siklós. 400 nézó. V.: Dra- vecz. Siklós: Pál — Rozmer, Kapi­tány, Keresztes Zs., Gellér — Wel- nert, Schweiczgút (Fodor), Kolom­pár — Szrimácz, Szabó, Vezér. Edző: Amigya Pál. Somberek: Bán­ki — Illés, Bendes, Pauska Z., Ber­nét — Komli, Szeitz (Kemer), Dár­dai, Lutz (Pauska T.) — Jakab, Vigh. Edző: Dárdai Pál. A máso­dik félidőben ritmust váltott a ha­zai csapot, a vendégek ezt nem tudták fölvenni, elfáradtak és így biztos hazai győzelem született. Gól lövők: Szrimácz (2), Kolompár, ill. Lutz (11-esből). Mázaszászvári Bányász—'Szigetvár 1-0 (0-0). Szigetvár, 200 néző. V.: dr. Csapó. Mázaszászvár: Görföl — Virovácz, Maglódi, Komáromi, Dö- mény — Kasler (Dunai), Ambrus, Csoboth (Kollár), Román — Róth, Szigeti. Edző: Róth Antal. Sziget­vár: Füredi — György, Tóth, Cso­korra (Sértő), Bólint — Horváth, Kiss, Priol, Szobó (Miklós) — Bo- dó, Hadnagy. Edző: Oslcó László. Két gyenge közül megérdemelten nyert a jobbik. Góllövő: Ambrus. Bólyi MEDOSZ—Bonyhádi SE 2-0 (1-0). Bonyhód, 500 néző. V.: Hosz- szú. Boly: Puch — Kosa, Macsi, Vi-, rágh, Fitt — Kirchner, Kepner, Ambrus — Bíró, Hosszú, dr. Papp. Edző: Weisbart József. Bonyhád: Almási — Forrai, Hüber, Hámori, Stumpf — Vendég, Szlama, Kiss, Pfeiffert — Pozsár (Keresztes), Tóth (Kecskeméti). Edző: Mucska Gyula. A minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtó vendégek meg­érdemelt győzelmet arattok. Gól­lövő: Papp, ill. Kischner. D. Vasas—Na gymányoki Brikett SE 1-1 (0-1). Dombóvár, 500 néző. V.: Fodor. Dombóvár: Foki — Szűcs, Vecsei, Horváth (Vida), Lu- czek — Csanádi, Tóth-Bagi, Pintér — Jakab, Rácz, Kiss (Dékóny). Edző: Olasz János. Nagymányok: Szőcs — Siklósi, Lovászi, Horváth, Bencze — Nagy, Barabás, Verese — Biró (Forroi), Lőrincz, Töpfner (Forkas). Edző: Farkas Péter. Marcali VSE—Kaposvári Honvéd 0*0. Marcali, 500 néző. V.: László. Marcali: Dombóvári — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Urbán — Szeke­res, Horváth G., Szántó, Palacskó — Lakos (Czuczka), Mixtol. Edző: Béres Ferenc. K. Honvéd: Házi — Horváth Z.. Horváth J.. Kiss. Bá­rány — Nagy E,. Varga, Zámbó, Kerék — Szenei (Viszti), Szilágyi (Fülöp). Edző: Köves László. A kö­zepes szinvonolú és jóiromú mér­kőzésen a döntetlen megfelel a já­ték képének. További eredmények: Paksi Atom­erőmű SE — Kaposvári Építők 3-2 (1-2), Csurgó—Nagykanizsai Volán Dózsa 1-0 (1-0), Kaposvári Rákó­czi—Boglárleile 1-0 (0-0). AZ NB III. ALLASA 1. Paksi Atom 2. Rákóczi FC 3. K. Honvéd 4. Csurgó 5. Bóly 6. Somberek 7. D. Vasas I. Boglárleile 9. Siklós 10. K. Építők 11. M.-szászvár 12. Nogymányok 13. Szigetvár 14. Bonyhád 15. Nk. Volán D. 16. Marcali 17 13 17 12 17 7 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 H7 1 46- • 46 4 27-14 37 2 10- • 29 5 25-16 20 S 30-24 24 7 17-24 24 5 16-15 24 7 17-24 24 t 29-26 23 6 16-21 21 9 10-21 10 I 20-26 17 9 22-32 16 9 22-32 16 9 20-31 16 3 10 9-31 11 lUlegirefeai noksag PEAC—Pécsi Postás 4-0 (2-0). Egyetemi sporttelep, 200 néző. V.: Georgia. A nagy kedvvel és ^Ól játszó egyetemisták rendre kihasz­nálták a Postás védelem megingá­sait. Góllövők: Kovács, László, Tóth, Fonnyadt. Beremend—Vasas i Bányász 1-0 (0-0). Vasas-bányatelep, 150 'néző. V.: Zákányi. A szerencsésebb ven­dégek egy góllal vitték el a há­rom pontot. Góllövő: Müller (11-es­ből). Sza>k—Geres diák 5-0 (1-0). Szajk, 300 néző. A szomszédvárak — he­lyenként kemény mérkőzésen — megérdemelten nyert a hazai együttes. Gól lövők: Patócs 2, Bi- hercz, Balázs, Bősz. Újpetre—Pécsi BTC 2-0 (1-0). Új- petre, 200 néző. V.: Szalóky. Küz­delmes mérkőzésen nyert biztosan a bazoi együttes. Góllövők: Hosszú, Kizsely. Haiícány—Sellye 1-1 (0-0). Har­kány, 300 néző. V.: Horváth. A vendégcsapatnak sikerült széttördel­ni a játékot, eredménye egy pont. Góllövő: Martin, ill. Pintér. Pécsi Zsolnay—Sásd 3-1, Pécsi Kinizsi—Szentlőrinc 3-0. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Szajk 16 10 4 2 20-12 34 2. Harkány 16 9 4 3 30-16 31 3. PVSK 15 9 3 3 26-8 30 4. P. Postás 16 9 3 4 33-20 30 3. Beremend 16 8 4 4 34-16 20 6. PEAC 16 6 4 4 26-14 28 7. PBTC 16 7 3 6 28-18 24 8. P. Zsolnay 15 6 3 6 20-18 21 8. Újpetre 16 5 5 6 16-21 20 10. Sellye 16 5 5 6 22-30 20 11. Sásd 16 4 4 0 20-28 16 12. Geresdlak 16 3 5 8 11-31 14 13. P. Kinizsi 16 1 7 8 8-23 10 14. Vasasi B. 16 2 4 10 0-28 10 13. Szentlőrinc 16 2 4 18 15-48 18 16. Steinmetz SE visszalépett Mai sportműsor KÉZILABDA: Magyar Kupa férfi­találkozó visszavágója: PMSC—Du­nai err, Pécs városi sportcsarnok, 16.00. Póruljárt baranyaiak Rába ETO- Komlói Bányász 28-26 (I5-I8) Magyar Kupa férfi ,mérkő­zés. Komló, 600 néző. V.: Belső, Jancsó. KBSK: Kulcsár - Burán 1, Szabó 6, Papp L. 4, Szűcs 2, Keszthelyi 9, Amb- rusits 4. Csere: Schwa rcz, Papp G. Megbízott edző: Papp Imre. 'Repülőrajtot vettek a kom­lóiak, mert mire az NB I. lis­tavezetője „felébredt", máris gólokkal vezettek a kék-fehé­reik. A 11. percben ugyan egyenlített a Rába, ám a ha­zaiak nyitott védekezése ellen képtelenek voltak folyamatos támadó játékot produkálni, míg a falukat többször is za­varba hozta a két átlövő: Burán, a komlóiak jobbszélsője célozza meg a válogatott győri Oross kapuját Fotó: Szundi György Keszthelyi és Szabó, valamint az indulásokból és betörések­ből eredményes Ambrusits. A félidő közepén ugyan nyilván­valóivá vált, hogy a nyitott vé­dekezésben az egy az egyben maradt párok közül a techni- Ikásabb vendégek kerülnek ki rendre győztesen, a védeke­zési forma mégis hatásosabb­nak bizonyult, mint a zárt sor. Szünet után még idegeseb­ben játszott a magyar bajnok, minek eredmé nyélként a 45. percben már 24-20-ra veretett a KBSK. Az ETO fergeteges (hajrába kezdett, így az 51. percben egyenlített. Mindezek ellenére nem az 'ETO nyerte, hanem a Komló vesztette el a találkozót az utolsó három perében. Dunaferr-PMSC 29-25 (13-13) Magyar Kupa, férfi mérkő­zés. Dunaújváros, 500 néző. V.: Gőzsy, Völgyi. PMSC: Tóth - Kovács I. 1, Németh 2, Fü­zesi 4, Kovács T. 5, Horváth, Kunos 2. Csere: Szente (ka­pus), Kovácsevics 8, Gelb, Hang 3. Edző: Harmat Ta­más. Jól kezdtek ■ a pécsiek, mert az első félidő nagyobb részé­ben több góllal is vezettek. A játékrész hajrájában azonban kiengedtek és az eladott, va­lamint a ziccerből eredmény­telenül ellőtt labdákkal ma­gukra hozták az ellenfelüket. Szünet után, különösen az elemi védekezési hibákból — ekkor sorra lőtte góljait a szélső Sári és a beállás Baki - tetemes előnyre tettek szert a dunaújvárosiak, olyannyira, hogy a második félidő köze­pétől már csak a hátrány csökkentésére maradt remény a PMSC-nek.- Jóllehet, tetemes előnynek látszik a Dunaújváros négy­gólos győzelme a mai vissza­vágóra, mégis azt mondom, hogy van lehetőség a tovább­jutásra. Ezúttal sajnos sem a kapusaink, sem a szélen, il­letve a vonalon védekező já­tékosaink nem érezték a teret így aztán hiába hozta magát Kovácsevics, Kovács T., vala­mint a válogatottól fáradtan és sérülten visszatért Füzesi, a sok kapott gól miatt izgalmas lesz a mai visszavágó, amit ma, hétfőn délután 4 órakor rendezünk — mondta Harmat Tamás edző. Békéscsaba-PMSC 26-23 (14-10) NB I. női mérkőzés. Békés­csaba, 400 néző. V.: dr. Sza­bó, dr. Gyöngyösi. PMSC: Krehlik - Győrfi, Suga, Tóth 7, Gajdácsi 3, Tábori 3, Szabó 6. Csere: Takaró (kapus), Papp-Pálfi, Kruzsicz, Ancil 4. Edző: Tóth János. Egy kimaradt ziccer Tóth ré­széről, majd egy Szabó által elhibázott büntető és 0-2 he­lyett 3-1 lett a hazaiak javá­ra. A labdát és önmagát ke­TOTO 1. Bayer Uerdingen— Vfb Stuttgart 4-1 1 2. Bayern M.—Eintracht F. 1-0 1 3. Kaiserslautern—VfL Bochum 2-1 1 4. Darmstadt—Hannover 1-1 x 5. Münster—SchaUre 04 2-1 1 6. Bayreuth—Duisburg 2-1 1 7. Hessen Kassel­Stuttgarter Kickers 0-6 2 0. Ascoli—Fiorentina 2-1 1 9. Cesena—Genoa 1-1 * 10. Lazio—Roma 0-1 2 11. Sampdoria—Napoli 2-1 1 12. Como—Pescara 0-1 2 13. Parma—Torino 1-1 x + 1 14. Milan—Internationale 1-3 2 reső két együttes közül nem kidolgozott pozíciókból a ha­zaiak négygólos előnyre tettek szert az első félidőben. Suga kiválásával javulni kezdett a pécsiek ősszjátéka, minek eredményeként 20-16-ről az 50. percre 20-22-re fordí­tottak a piros-feketék. Ekkor azonban megmagyarázhatat­lan nyolc percet produkáltak a vendégek, mert ahelyett, hogy Ancil, Gajdácsi és Sza­bó növelték volna előnyüket, 6-1 -et produkált saját javára a csabai együttes. A sok fordulatot hozott ta­lálkozón — mivel éppen a haj­rára került hullámvölgybe a PMSC - a pécsiek húzták a rövidebbet. A piros-feketék közül csupán Takaró kapus második félidei teljesítménye érdemel dicséretet. K. L Dunántúli napló POLITIKAI NAPILAP Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek. BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf : 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készüli a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hirlapkézbesltő postahivatalnál, a hírlapkézbesitőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelöfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,- forint, negyedévre 315,- forint, egy évre 1260,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. A BARANYA MEGYEI VENDÉGLÁTÓ VÁLLALAT március 21-én (sxerdán), 9 órától az Alkotás u. 3. sz. alatti raktárában börzét tart Eladásra kerülnek Volga, Robur, Zuk alkatrészek, 3 tonnás Robur tehergépkocsi, székek, asztalok, gépek, konyhai berendezési tárgyak, kereskedelmi fogyóeszközök, amíg a készlet tart.