Dunántúli Napló, 1990. március (47. évfolyam, 59-87. szám)

1990-03-11 / 69. szám

Labdarugó-mérkőzések frrrTTTTTFIVn PVSK-Harkány 1-0 (0-0)., Vasút-pólya, 100 néző. V.: Varga E. PVSK: Tihonyvári — Reit, Kaufmann, Góllal — Szőke, Jávor (Pancső), Bedker, Nagy - Pazaure'k, Sütő (Sel- l«i). Zrínyi. Edző: Rónai Ist­ván. Harkány: Serfa rik — Mol­nár J., Pintér, Kasza, Matyi - Martin, Biró (Csalló), Molnár Cs., Affenthaller — Lajtmann, Karíhesz. Edző: Balázs Lajos. Kínkeservesen győzött a PVSK. Bő egy órán keresztül jól védekezett ő Harkány, mi- köziben a pécsiek sok helyze­tet -, Tihonyvári révén még egy 11-est is — kihagytak. A 67. perdben lőtt gól után fel­jöttek a vendégek, rúgtak egy kapufát is, de az egyen­lítés már nem sikerült nekik. G.: Becker. 'P. Postás-Szajk 2-0 (1-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Szinger. P. Postás: Szakács — Gyen is, Marfcó, Rab, Baumann - Göncz, Koronics, Áibralhám (Hűsíti), Németh — Vajda, Szabó. Edző: Palkavics József. Szaj'k: Wéber — Izsák, Hoh- mann, Szajcsán, Bősz — Bi- hercz, Szajkó, Darányi, Sár­kány — Stefán (Kiss, Brecska), Balázs. Edző: Szieberth Imre. A viharos erejű szélhez jobban alkalmazkodó és vé­gig célratörőbben játszó Pos­tás csak nehezen, egy védelmi megingást kihasználva tudott vezetést szerezni. Jó focit saj­nos ezt követően sem lehetett látni, egy újabb szajki hiba pedig szerencsés helyett biz­tossá tette a Postásak győ­zelmét. G.: Németh, Koronics. Geresdlak—Sásd 2-1 (0-0). Geresdlák, 100 néző. V.: Szlo- boda. Biztos 'hazai győzelem. G.: Hel, IKrikler, Ml. Dunai. PBTC-Vasasi Bányász 1-1 (1-0). Bőrgyár-pálya, 50 né­ző. V.: Csehi. Két gyenge csa­pat gyenge teljesítményét hozta a mérkőzés; G.: Pán- czél, ill. Papp. P. Kinizsi-Üjpetre 0-0. Ki­nizsi-pálya, 50 néző. V.: Sör. Egyik csapat sem tudott meg­birkózni a nagy széllel. Kiállít­va: Csorba (Kinizsi), ill. Éne­kes (Ojpetre). Sellye-Szentlőrinc 3-0 (1-0). Sellye, 200 néző. V.: Keresz­tes. Megérdemelt hazai győ­zelem. G.: Vásáros, Labricz (2). Beremend-PEAC 1-1 (0-0). Beremend, 200 néző. V.: Ru- gási. Nagy taktikai csata. G.: Szász (11-esből), ill. Schul- teisz (öngól). A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Szajk 2. PVSK 3. P. Postás 4. Horkan? 5. Beremend 6. PEAC 7. PBTC 8. Sellye 9. P. Zsolnay 10. Ojpetre 11. Sásd 12. Geresdlak 13. Vasas! B. 14. SzentlSrlnc 13. P. Kinizsi 16. Steinmetz SE 15 9 4 2 23-12 31 15 9 3 3 26- 8 30 15 9 3 3 33-16 30 15 9 3 3 29-15 30 15 7 4 4 33-16 25 15 7 4 4 22-14 23 15 7 3 5 29-17 24 15 5 4 6 21-29 19 14 5 3 6 17-17 18 15 4 5 6 14-21 17 15 4 4 7 19-26 16 15 3 5 7 11-26 14 13 2 4 9 8-28 10 13 2 4 9 15-37 10 15 — 7 8 5-23 7 visszalépett. NAGYKANIZSAI OLAJ BÁN YÁSZ-ZTE 2-1 (0-1) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Stornier. Olajbányász: Csáki - Miklós, Készé, Szőke- Horváth Z. (Hegedűs, a 74. percben), Mózsi, Zrínyi, Vidos — Bócz, Skublics, Falsz. Edző: Madár Gábor. ZTE: Balázs - Dóbos, Péter (Németh I., a 46. percben), Horváth A., Bel­ső - Rózsa, Fújsz, Karbuczky, W’ittmann — Kovács L. (Pur- ger, a 61. perdben), Kovács J. Edző: Keréki Zoltán. A 29. perdben Rózsa átadá­sával Kovács J. lépett fci, és a kivetődő Csáki mellett a bal alsó sarokba gurított (0-1). Az 55. percben Fuisz szögletének Balázs aláfutott, és Kuiblics 7 méterről a ka­pu közepébe fejelt. (1-1). A 70. percben Vidos becsapta védőjét, és éles szögből a ki­futó Balázs mellett a hosszú sarokba lőtt. (2-1). Az őszi 3-0-ás vereségért törleszteni akaró egerszegiek kezdtek aktívabban, így az első negyedóra meddő hazai fölénye után az Olajbányász vette át az irányitást. Egy formás akció végén azonban mégis a ZTE szerzett vezetést. Ezt követően kiegyenlített küz­delmet láthatott a közönség, szünet után teljesen megvál­tozott a játék képe, Péter Zoltán kiválása után gyerme­teg hibákat követett el a ZTE védelme, s ezt jól kihasz­nálta a vendég Olajbányász. Rendkívül alacsony színvona­lú mérkőzésen megérdemelten győzött a kanizsai csapat. Madár Gábor: — Két ellen­tétes félidő, úgy érzem, a második játékrészben dinami­kusan, gólratörően játszottunk és megérdemelten nyertünk. Kereki Zoltán: — Ebben a mérkőzésben benne volt a ZTE labdarúgó szakosztályá­nak minden tragédiája. Ekler Elemér AJKA-MOHÁCS 2-0 (2-0) Ajka, 400 néző. V.: Sego- vits. Ajka: Szalőky — Kovács I., Puskás, Bakos, Rénes - Piri, Kovács II., Reiner - Bár- tus, Kovács Hl., Baranyai. Ed­ző: Szabó Rezső. Mohács: Antal - Újvári, Rumszauer, Katona, Reith, Becker, Kovács, Lőrincz (Adl, a 46. perdben), Gílitsdh - Ratting, Hrotkó. Edző: Bőzsöny János. Góllö­vők: Kovács III. (6 méteres lövés a 2. percben), és Ko­vács II. (közelről) a 9. perc­ben. Sárga lap: Katona az 5., Rénes a 40. [»erőben. Ki­Itt a labda, hol a labda. Képeink közül az első a Vasút-pályán, a második a Postás stadionjában készült a két megyebajnoki rangadón. Gerendássy Tamás felvételei állítva: Gilitsch (durvaságért) a 61. perdben. Villámgóllal kezdett az Aj­ka, sőt nagyon jól használta ki a mohácsiak gól miatti bé­nultságát, egy újabb góllal. 15 (»ere után kiegyenlítődött o játék, a mezőnyben a ven­dégek többet birtokolták a labdát. Szünet utáni első 10 perc ismét ajkai fölénnyel telt el, Bartus lövésénél a kapu­fa mentett. Meglepő volt vi­szont, hogy Gilitsch kiállítása után, 10 emberrel is többet birtokolta a labdát a ven­dégcsapat. Az Ajka játéko­sainak csak felvillanásai vol­taik ebben az időben. Jók: Puskás, Kovács II., Kovács I., Rénes, ill. Hrotkó. Beoker, Ko­vács. Szabó Rezső: — Csak 15 percig játszottunk jól, de ez elég volt a mérkőzés meg­nyeréséért, mindennél fonto­sabb volt most a 3 pont meg­szerzése. Bőzsöny János: — Az első tíz percben vesztettük el a mérkőzést, és még 10 ember­rel is egyenrangú ellenfelek voltunk.' KOMLÓI BÁNYÁSZ-SOPRON 3-0 (2-0) Komló, 500 néző. V.: Vuk- mann. Komló: Tábit - Miklós, Torna, Vukmann, Andreidesz — Katona M., Szatmári, Jurin (Tigyi, a 32. percben) — Ta­kács Z., Hüber (Szirtes, a 68. percben), Lukács. Edző: Kresz László. Sopron: Kállai (Milch- ram, a 78. percben) — Hor­váth, Katona S., Fábián, Virág — Deák, Halász, Nagy, Vé­kony — Takács J. (Majoros, a 61. percben), Balaton. Edző: Készéi Ferenc. 17. perc: Lukács remek ívű szöglete átszállt a belsők fö­lött, de a lendülettel érkező Katona M. az ötös bal oldali sarkáról a léc alá fejelt (1-0). 18. perc: Takács Z. jobbról, az oldalvonal mellől emelt a 11-es pontra. A kivetődő Kál­lairól kipattant a labda és Lu­kács a 16-osról a jobb sa­rokba gurított (2-0). 64. perc: A bal oldalon nagy lendülettel kapura törő Lukács futtából, 17 méterről óriási lövést zúdított a jobb felső sarokba (3-0). A biztonságos, zárt védeke­zésre ügyelve kezdett a Sop­ron, de nem sokáig folytathat­ták ezt a taktikát, mert a bá­nyász ügyes játékkal 20 perc alatt kétgólos vezetést szer­zett. Utána már hiába próbál­kozott támadni a vendégcsa­pat, a Komló biztosan irá­nyított, az újabb gól mellett helyzeteket is teremtett, s csak a hajrában engedte kapujtö- zelbe a vendégeket. Jók: Miklós, Torna, Lukács, ill. Fá­bián, Halász. Kresz László: — Szervezett játékkal megérdemelt győzel­met arattunk. Külön őrülök Lukács sikeres hazai bemutat­kozásának. Készéi Ferenc: — Sajnos tendencia, hogy számunkra vi­déken a mérkőzés akkor kez­dődik, amikor az ellenfél már biztosan vezet. Grünwald Géza További eredményeit: BMT£-T8rley —Szekszárdi Dézsa 1-2 (1-0), Doro­gi Bányász-Keszthelyi ATE Hoiodós 1-5 (0-9}, Paksi SE—111. kor. TTVE 8-2 (0-1), Tapolcai Bouxltbáfiyész­Dunaferr SE 1-0 (0-0), Oroszlányi Bányász -<Bp. Volán 0-2 (0-1). Egy eredmény a koloti csoportból: Mol- ripond-Baja 0-1 (a Baja a 12. bo­lyén áll). Az NB «. állása: 1. Volán 17 11 5 5 39-15 38 2. Oroszlány 17 10 4 3 29*5 5 34 3. ZTE 17 9 2 6 33-25 29 4. Dimdfarr 17 6 3 6 27-26 27 5. AH. kor. TTVE 17 6 6 3 22-54 26 6. Komló 17 6 8 3 22-17 26 7. Nagykanizsa 17 6 6 5 25-25 24 8. Mohács 17 6 3 8 22-21 21 9. Dorog 17 5 6 6 23-23 21 10. Sopron 17 6 2 9 26-25 20 11. Ajka-H.-olu 17 4 7 6 22-21 19 12, Tapolca 17 5 4 8 16-29 19 13: Széki zárd 17 5 3 9 18-23 18 14. BMTE-TBrley 17 4 5 8 13-32 17 15. Keszthely 17 2 9 6 13-24 15 16. 'Poles 17 2 7 6 20-35 13 Boly—Nagykanizsai Volán Dózsa 4-0 (1-0). Boly, 300 néző. V.: Lubastyik. Boly: Puch — Kosa, Fitt, Macsi, Virág — Kirchner, Bruder (Schneider), Ambrus, Bíró — dr. Papp, Pe­tő (Pál). Edző: Weiszbart Jó­zsef. Nagykanizsa: Nagy — Szabó, Markovics, Kvanduk, Acsádi - Ignácz, Sörös, Lizák, Kovács — Csizmánk, Gréczi. Edző: Orosz József. Közepes iramú mérkőzésen a második félidei játéka alapján ilyen arányban is megérdemelten győzött a hazai csapat. G.: Bíró (2), Ambrus, dr. Papp. Ki­állítva: Ignácz (Nagykanizsa). Szigetvár-Nagymányok 3-1 (0-1). Szigetvár, 200 néző. V.: Dunkler. Szigetvár: Füredi — Brigovácz, Tóth, Csokona (Kar­dos), Bálint — Horváth, Bodó, Priol, Szabó (Kertész) — Had­nagy, Kiss. Edző: Csaba Gá­bor. Nagymányok: Szőcs — Siklódi, Lovász, Horváth, Ben- cze — Nagy, Bíró (Forray), Vércse, Lőrincz — Barabás (Farkas), Töpfner. Edző: Far­kas Péter. Az első félidőben a vendégek egy gyors ellen- támadásból vezetést szereztek és ezt szünetig meg is tar­tották. Szünet után a hazaiak­nak sikerült az egyenlítés, ez­után feljavultak és megérde­melten nyertek. G.: Tóth (11- esből), Hadnagy, Kardos, ill. Lőrincz. Somberek-Bonyhád 5-1 (3-0). Somberek, 200 néző. V.: táskái. Somberek: Bánki — Pauska, Bendes, Illés — Komli, Szeitz, Lutz, Bernét - Jakab, Dárdai (Kerner), Vígh (Vin- czellér). Edző: Dárdai Pál. Bonyhád: Szabó — Stumpf, Hüber, Hámori, Darabos — Pozsár, Kiss, Szlama, Vendég — Pfeifer, Tóth. Edző: Mucska Gyula. Sportszerű mérkőzésen remek játékkal örvendeztették meg közönségüket a hazaiak. G.: Lutz (3), Jakab, Vigh, ill. Kiss. Paksi Aiom-Mázaszászvári Bányász 1-0 (1-0). Mózaszász- vár, 300 néző. V.: Szabó T. Paksi Atom: Szlanyinka — Vö­rös, Erdélyi, Lauer, Debreceni — Nagy, Juhász, Mikolics, Bu­rai (Fritz) — Vörös J., Boros. Edző: Pusztai László. Máza- szászvár: Görföl - Kollár, Vi- rovácz (Németh), Róth, Ko­máromi — Dömény, Kasler, Ambrus, Csoboth — Román, Szigeti (Dunai). Edző: Róth Antal. Változatos, jó iramú mérkőzést láthattak a szur­kolók. A listavezető a techni­kai fölényét nem tudta kihasz­nálni a lelkesen küzdő ha­zaiak ellenében. A döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Nagy. Bogié rlelle-Dombóvári Va­sas 1-0 (0-0). Boglárlelle, 200 'néző. V.: Berkes. Boglárlelle: Kötél — Glatz, Pardavi, Süme­gi, Virágh - Hollósi, Juhász, Becsei - Faikas (Károlyi) — Koroknál, (Karasz), Magyar. Edző: Samodi László. Dombó­vár : Foki — Szűcs, Vecsei, Luczek, Csanádi — Tótih-Bagi — Horváth, Pintér — Jakab, Rócz, Kiss. Edző: Olasz János. Az első félidőben 'kiegyenlí­tett játék folyt. A szerencsé­sebb Balaton-partia'knaik a be­fejezés előtt 10 perccel bün­tetőből sikerült a győzelmet megszerezni. G.: Károlyi (11- esből). Kaposvári Építők SC-Mar- cali 1-0 (0-0). Kaposvár, 250 •néző. V.: Szőke. Kaposvár: Reizinger — Györkő, Zentai, Növök, Nagy — Papp T. (Fa­bula), Balázs, Balassa, Pintér (Vida) — Göbölös, Pilisi. Ed­ző: Horváth Lajos. Marcali: Dombóvári — Hajdú II., Hé- der, Hajdú '!., Urban - Sze­keres, Czucz'ka (Tóth), Lakos, Palaskó — Horváth, Mixtai (Lulka). Edző: Béres Ferenc. A mérkőzést egy jól eltalált pontrúgás döntötte el. G.: Balázs. Kaposvári Rókóczi-Csurgó 1-0 (1-0). Csurgó, 800 néző. V.: Kovács N. K. Rákóczi: Ud- varácz — Itvás, Zsírói, Bognár, 'Barna — Richter, Szabó, Kár­páti, Adorján — Bertus (Nagy), Neubauer. Edző: Hor­váth Miklós. Csurgó: Belová- ri — Tóth P., Mészáros, Pus­kás, Kovács II. — Bódis, Ba­logh, Nová'k (Guti), Be'ke — Rituper (Gyurka), Kovács I. 'Edző: Nagy Lajos. .Már a második percben eldőlt a mérkőzés sorsa. G.: 'Kárpáti. Kaposvári Honvéd-Siklós 1-0 (1-0). Kaposvár, 200 néző. V.: Pauer. Kaposvári Honvéd: Házi ~ Horváth Z., Bárány, Kiss, Kerék — Nagy E., Varga, Fülőp (Zámbó), Kocsis (Vidhfi) - Szenczi, Szilágyi. Edző: Köves László. Siklós: Keresztes A. — Weinert, Ko­lompár, Kapitány, Keresztesi, Sdhweisguth — Kiss, Kovács, Rózmer — Szrlmácz, Ve-ér. Edző: Amigya Pál. Az első félidőben többet támadó Honvéd a 30. percben egy szabadrúgásból szerezte meg a győzelmet jelentő 'három pontot. G.: Szenczi. Az NB in. állása: 1. Paksi Atom 16 14 1 1 43- 6 43 2. Rákóczi 16 11 1 4 26-14 34 3. X. Honvéd 16 7 7 2 18- 8 28 4. Csurgó 16 7 4 5 24-16 25 5. Somberek 16 7 3 6 24-19 24 6. Boglárlelle 16 7 3 6 17-23 24 7. Bóly 16 6 5 5 28-24 23 8. D. Vasas 16 6 5 5 15-14 23 9. K. Építők 16 5 6 5 14-18 21 10. Siklós 16 6 2 8 26-25 20 11. iNagymányok 16 4 4 8 19-25 16 12. Bonyhád 16 4 4 8 25-34 16 13. Szigetvár 16 4 4 8 22-31 16 14. NK. Volán D. 16 4 4 8 20-30 16 15. Mázoszászvár 16 4 3 9 9-21 15 16. 'Marcali 16 2 4 10 9-31 10 SUTÉV ■ 1990. március 13-án 11—17 óráig március 14-én 9-16 óráig. Porcelán, üveg, bronz, festmény és egyéb régiségek vásárlása készpénzért és bizományba. Budapesti szakbecsüsök közreműködésével, a Bizományi Aruház Vállalat felvevőhelyén. Pécs, Bem u. 2. szám alatt. A Somogy Megyei Sütő- és Édesipari Vállalat 1990. május 1-jétől bérleti üzemeltetésre kiadja a Barcs, Bajcsy-Zs. u. 57. sz. alatti Adria Kávéházát” Pályázatokat 1990. április 10-ig lehet írásban benyújtani: SUTÉV, 7400. Kaposvár, Dombóvári u. 3. sz. dr. Nagy Iván gazdasági igazgatóhelyettesnek. VERSENYTÁRGYALÁS IDEJE: 1990. április 12-én 10 óra, a fenti elmen. vasárnapi 7