Dunántúli Napló, 1989. november (46. évfolyam, 302-331. szám)

1989-11-06 / 307. szám

Kitettek magukért a baranyai csapatok Komlói Bányász-Paksi SE 3-1 (0-1) Mohácsi ÚJ Barázda Tsz SE- Szekszárd 1-0 (1-0) lyesebbek voltak a hazaiak, s mivel erővel sem birták iga­zán a paksiak, igy az ebben a játékrészben már jó táma­dójátékot mutató Komló biz­tosan nyert, dók: Miklós, And- reidesz, Szatmári, Stemler, ill. Lacza. Grünwald Géza örökmozgó Ratting húzott el, pontos beadását a csereként beállt Kovács L. 6 méterről fe­jelte kapu mellé. A 78. perc­ben Ratting, majd a 90. pere­iben Gilitsch hibázott nagy ziccerben. Küzdelmes, de csak köze­pes színvonalú játékot hozott a szomszédvárak 24. találko­zója. Az erősen tartalékos szekszárdi lila-fehérek csap­kodó, temérdek technikai hi­bával tarkított, elképzelés nél­küli játéka megkönnyítette a végig többet kezdeményező Mohács dolgát. Jók: Ratting, Hrotkó, Gilitsch, ill. Nagyfalu- si, Máté. Fekete László További eredményed: Tapol­ca—Nagykanizsa 1-0, BMTE- Törley—Keszthely 1-1, Volán- Sopron 2-1, Ajka—Dorog 3-2, Oroszlány—III. kér. TTVE 1-0. A nyugati csoport állása: 1. Volán 12 7 4 1 23-11 25 2. Oroszlány 12 7 3 2 20-11 24 3. Mohács 12 6 2 4 18-11 20 4. Komló 12 4 7 1 18-13 19 5. ZTE 12 6 1 5 23-19 19 6. Nagykanizsa 12 4 6 2 18-13 18 7. Dunaújváros 12 5 3 4 20-21 18 8. III. kér. TTVE 12 4 5 3 17-12 17 9. Sopron 12 4 2 6 17-17 14 10. BMTE-Törley 12 3 5 4 9-14 14 11. Tapolca 12 4 2 6 13-24 14 12. Ajka 12 3 4 5 16-16 13 13. Szekszárd 12 3 3 6 12-15 12 14. Dorog 12 3 3 6 14-19 12 15. Keszthely 12 2 5 5 10-18 11 16. Paks 12 1 5 6 13-27 8 Komló, 1000 néző. V.: Kai- bás. Komló: Tábit - Hammer (Szirtes, a 46. percben), Mik­lós, Tigyi, Andreidesz — Szat­mári, Katona, Hohmann (Ko­lompár, a 85. percben), Jurin — Takács V., Stemler. Edző: Kresz László. Paks: Kun — Héregi, Blatt, Gracza, Brego- vics (Somogyi, a 60. percben) — Török (Bércze'si, a 75. perc­ben), Kolarics, Horváth, La- eze — Kádár, Takács L. Mb. edző: Szabó Béla. Az első perc már komlói gólt ígért, de Takács V. hiá­ba teremtett abszolút helyze­tet a belsőknek, jobbról visz- szaadott labdáját elügyetlen- kedték társai. A paksiak 20 perccel később érkező vála­szánál már gólt kiáltottak a vendégszurkolók. Gracza indí­tásával Takács L. egyedül ug­rott ki a bal oldalon, ellőtte a labdát a kifutó Tábit mel­lett, de a visszafutó Miklós menteni tudott. A 36. perc­ben már betaláltak a vendé­gek. A kaputól 35 méterre Horváth végezhetett el sza­badrúgást. Jól eltalált labdá­ja a bal felső sarokba vágó­dott (0-1). A 44. percben Ta­kács Z. 19 méteres szabad­rúgását a bal felső sarok elől ütötte szögletre Kun. A komlóiak a második fél­idő elején is szabadrúgások­ból veszélyeztettek. Az 52. percben Andreidesz szabad­rúgása még elzúgott a felső léc felett, négy perc múlva azonban Hohmann legu.ítását Miklós 18 méterről óriási erő­vel a kapu jobb oldalába lőt­te (1-1). A 60. percben Hoh­mann parádésan ugratta ki Ta­kácsot, aki a kaputól 10 mé­terre átemelt a kapuson, de •labdája kipattogott a bal ka­pufa mellett. Sorozatos védel­mi hibák segítették a Komlót a vezetés megszerzésében. Szatmári kapott ajóndéklaib- dát az ellenfél kapusától, pontosan ívelt középre és Ta­kács Z. 8 méterről a jobb al­só sarokba bólintott (2-1). A 83. percben jó hazai tá­madás végén Takács Z. ön­zetlenül Szirtes elé gurított, de a cserecsatár közeli próbálko­zását Kun szögletre mentette. Egy hosszú indításból állítot­ták be a végeredményt a ha­zaiak. A félpályától a 16-osoi belül helyezkedő Stemler elé szállt a labda, aki egy igazí­tás után 14 méterről laposan helyezett a hálóba (3-1). Egy félidőn át szenvedett a Komló, semmi nem sikerült a hazaiaknak és a vendégek egy „Arpádtetőről” lőtt góllal vezetéshez is jutottak. Szünet után már lényegesen veszé­Székszárd, 1200 néző. V.: Veress. Mohácsi Új Barázda Tsz SE: Antal — Kófián, Kato­na, Rumszauer, Reit — Lacz- kovics (Kovács L., a 60. perc­ben), Gilitsch, Kovács Z. - Ratting, Hrotkó (Martina, a 75. percben), Adi. Edző: Bő- zsöny János. Szekszárd: Mausz - Nagyfalusi, Varga F., Má­té, Kasza — Bozsér, Hámori (Mészáros, a 67. percben), Horváth Cs., Jelusics — Hor­váth P. (Bartal, az 54. perc­ben), Kálmán. Edző: Teszler Vendel. Kevesen gondolták, hogy a 4. pereiben lőtt gyors gól je­lenti majd a találkozó egyet­len találatát. Gilitsch lövésé­nél a labda irányt változta­tott Varga F. fején, a már el­mozdult Mausz visszavetődve a bal felső sarokból Adi elé tenyerelte a labdát, a csatár közelről a hálóba pöccintett (1-0). A 10. percben Horváth Cs. szögletét Antal a gólvonalról ütötte a mezőnybe, majd a másik oldalon az egymásra váró hazai védők közül kiugró Adi 8 méterről, „ajtó-ablak nyitva" helyzetből a léc fölé emelt. Szünet után az 55. percben Hrotkó beforgatta védőjét, az­tán 16 méterről a léc mellé helyezett. A 71. percben az Sásd-Üjpetre 3-2 (1-0). Újpetre, 200 néző. V.: Georgin. A tudósí­tónk szerint a vendégcsapat a já­tékvezetőnek köszönheti a győzel­mét. G.: Czór, Vörös (11-esből), Pokecz, i'Metve Jávorko, Újvári. Szentlörinc—Steinmetz SE 3-2 (2-1). Szenftlőrinc, 50 néző. V.: Béni. Küzdelmes mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem született. G.: Schaub, Szabó, Major (11-esből), illetve Suvák, Andi. Beremend-PBTC 1-0 (0-0). Bere­mend, 200 néző. V.: Vavilea. Mind­két csapot a rangadóhoz mélitóan játszott. G.: Fülöp. Szajk—Sellye 3-0 (2-0). Szajk. 300 néző, V.: Keresztúri. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csa­pot rászolgált a győzelemre. G.: Balázs (2), Bihercz. Harkány—Geresdlak 3-1 (1-0). Har­kány, 300 néző. V.: Varga. Biztos hazai győzelem. G.: Affenthaler (2), Brró, illetve Muth. Szombaton játszották: Vosasi Bá- nyósz-P. Zsolnay 0-4, PEAC-P.VSK 1-2, P. Postás—P. Kinizsi 4-0. A megyei I. osztály állása: 1. Beremend 12 8 2 2 29- 9 26 2. PVSK 12 8 2 2 24- 6 26 3. PBTC 12 8 1 3 33-13 25 4. Szajk 12 7 4 1 18- 8 25 5. Harkány 12 7 3 2 25-12 24 6. P. Postás 12 7 2 3 34-15 23 7. PEAC 12 6 2 4 21-14 20 8. P. Zsolnay 12 5 2 5 17-16 17 9. Sásd 12 3 4 5 13-19 13 10. Sellye 12 3 2 7 16-29 11 11. Szentlörinc 12 3 2 7 15-32 11 12. Űjpetre 12 2 4 6 10-20 10 13. Geresdlak 12 2 4 6 8-20 10 14. Steinmetz SE 12 3 1 8 13-33 10 15. Vasasi B. 12 2 3 7 7-20 9 16. P. Kinizsi 12­6 6 5-22 6 1. Kaiserslautern— Borussia Dortmund 2-2 X 2. Hamburger SV—t. FC Köln 0-2 2 3. Bayer Uerdingen­Nürnberg 3-3 X 4. Bayern München­Werder Bremen 1-1 X 5. Essen—Bayreuth 3-0 1 6. Verona—Internazionale 0-3 2 7. Cesena—Ascoli 1-0 1 8. Fiorentina—Bologna 0-1 2 9. Milan-Juventus 3-2 1 10. Ascona—Pisa 1-1 X 11. Padova—Reggiana 0-0 X 12. Torino-Cagliari 1-0 1 13. Barletta—Como 1-0 1 Pórmérkőzések: 14. Unterhaching­• Schalke 04 2-1 1 15. Wattenscheid­Fortuna Köln 2-0 1 16. Meppen—Kassel 0-1 2 Bolgár alpinisták halála a Himalájában A Bolgár Alpinisták Szövetsége közleményt adott ki a szeptember 7-e óta o Himalájában tartózkodó ,,Ar>opurna ’89” bolgár expedíció­ban b éköv étiké zett tragédiáról. A szükséges előkészületek utón október 26-án az onapurnoi csúcs meghódítására indult Iván Valcsev, Dírmtor Nacsev és Ljubomir liiev — O'lvasbató a szomibati szófiai la­pokban megjelent közleményben. — Mindhárman elérték a 8050 méte­res csúcsot, majd az idő rosszab­bodása miatt a csoport visszatéri. Ugyancsak a rossz idő miatt a Dojcsin Vaszilev vezette csoport a következő napon el sem i aduit a tervében szereplő másodi'k csúcs meghódítására. El'ind-ull't viszont október 28-án a barma dik csoport: Miien Metkov vezetésével Ognyon Sztojlcov, Pe- tar Panajotov és Ljudmiill Jonakiev. Világos, de nagyon hideg idő volt- körülbelül mínusz 30 fok. A csoportból Metkov kivételével min­denkinek sikerült feljutnia a szá­mukra kitűzött 8091 méteres csúcsra. Már visszatérőben voltak a 7400 méter magasságban felállított 4- es számú táborba, amikor az idő ismét hirtelen megromlott: erős szél támadt, esett a hó és köd lett. A hátul haladó Miien Metkov és Ognyan Sztojkov páros o rossz 'időjárási viszonyok között eltévedt és életét vesztette, a mentésükre szervezet akciónak holttestüket sem sikerült megtalálnia. A bolgár al­pinisták legjobbjai, legbátrabbjai közül ketten örökre a Himalája jég­világában maradnak. Kaposvári Rákóczi—Mázaszászvár 1-0 (0-0). Mázaszászvár, 300 néző. V.: Sóthy. Kaposvár: Udvarácz - Cöbölös, Kraft, Zsirai, Barna — Adorján, Richter, Szabó (Kárpáti) — Horváth II., Hanusz, Neubauer. Edző: Horváth Miklós. Mázaszász- vár: Cörföl — Virovácz, Maglódi, Komáromi, Dunai — Kasler, Orsós, Csoboth (Ambrus), Róth — Román, Szigeti. Edző: Róth Antal. Kitűnő játékvezetés mellett jó Iramú, vál­tozatos mérkőzést láthattak a né­zők. Az első félidőben a vendég­csapat, a második 45 percben pe­dig a hazaiak játszottak enyhe mezőnyfőlényben. A technikásabb vendégek jól őrizték a megszerzett vezetést, a hazai csapat erejéből csak egy kapufára tellett. G.: Hanusz. Csurgó—Somberek 2-1 (0-0). Som­berek, 200 néző. V.: Horváth. Csurgó: Belovári - Rituper (Tóth P.), Mészáros, Pintér, Beke - Bó- dis. Kovács II., Puskás, Novák — Guti (Hosszú). Kovács I. Edző: Nagy Lajos. Somberek: Bánki — Illés, Szeicz, Pauska, Jakab - Bendes dr. (Kraft), Dárdai, Vigh, Bernáth (Hehl) - Gyurkics, Csibi. Edző: Dárdai Pál. A helyzetek rendre a térfelükre kényszerült ven­dégek kapuja előtt adódtak. Míg a hazai támadóknak semmi nem sikerült, a vendégek két gyors el­lentámadása eldöntötte a mérkő­zést. G.: Kovács I., Bódis, III. Vigh. Kaposvári Cpitők-Dombóvári Va­sas 0-0. Kaposvár, 400 néző. V.: Kovács N. Kaposvári Építők: Span­nenberger'- Nagy, Zentai, Balas­sa, Papp Á. - Papp T., Balázs. Varga (Czabula) - Pintér (Lan- dek), Prukner, Weber. Edző: Hor­váth Lajos. Dombóvár: Szalai - Vucek, Kurdi, Banal, Buda - Pin­tér, Horváth, Luczek, Vida — Ja­kab, Szűcs (Tóth-Bagi). Edző: Olasz János. Kapuk előtti határo­zatlanság következménye a pályán elért eredmény. Nagymányok-Bály 1-1 (1-0). Boly, 300 néző. V.: Cservölgyi. Nagymá- nyok: Szőcs - Éppel, Bencze, Hor­váth, Nagy - Lőrincz, Siklósi, Ve* csel, Pilisi - Szőcs I., Klonfár. Edző: Szám Frigyes. Bóly: Puch - Kása, Fitt, Macsi, Virág - Bru­der, Ambrus, Kirchner, Bíró - dr. Papp, Schneider (Pál). Edző: Weiszbart József. A hazai csapat a mezőnyfölényét nem tudta gólok­ra váltani. G.: Lőrincz, III. Kirch­ner (11-esből). Nagykanizsai Volán Dózsa-Sziget­vár 2-1 (1-1). Szigetvár, 200 né­ző. V.: Pápai. Nagykanizsa: Pusz­tai - Szabó, Svélecz, Kvanduk, Nagy - Csizmarik, Sörös (Patkós), Lizák, Kovács (Acsádi) - Ignácz, Váczi. Edző: Orosz József. Sziget­vár: Füredi - Horváth, Tóth, Koro- nics, Priol - Becker (Palotai), Had­nagy (Marosi), Kiss, Bálint - Bo- dó, Kardos. Edző: Csaba Gábor. A hazaiak jó kezdés után veze­tést szereztek, ám a váratlan egyenlítés után visszaestek, helyze­teiket is kihagyták, a vendégek ezt kihasználva nyertek. G.: Váczi (2), ill. Bodó. Siklós-Marcali 4-0 (1-0). Marcali, 400 néző. V.: László. Siklós: Ke­resztes A. - Kapitány, Kovács, Kiss, Rózmer - Schweiczguth (Pong- rácz), Bircsák (Gellén), Weinert, Keresztes Zs. — Sztojka, Vezér. Edző: Amigya Pál. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Ur­ban - Tóth, Nagy (Horváth), Pa- locskó, Lakos - Czuczka, Mixtai, Luka. Edző: Fenyvesi József. Az öt­letesebben, gyorsabban, jobban játszó vendégek ilyen arányban Is megérdemelten győztek a tartalé­kos és a második félidőben tel­jesen szétesett hazai csapóit el­len. G.: Vezér (2), Schweiczguth, Kiss. Paksi Atomerőmű-Bonyhád 4-0 (1-0). Paks, 300 néző. V.: Szinger. Atomerőmű: Szlanyinka — Erdélyi, Burai, Nagy Z., Lauer - Mikolics, Porga (Gyöngyösi), Szabó - Ju­hász, Nagy L., Vörös. Edző: Pusz­tai László. Bonyhád: Heizler — dr. Alföldi, Hüber, Stumpf, Beke — Vendég T., Kiss, András, Darabos - Pfeiffer, Pozsár (Keresztes). Edző: Mucska Gyula. A listavezető a helyzetei alapján nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna. G.: Ju­hász, Nagy I., Gyöngyösi, Mikolics. Szombaton játszották: Kaposvári Honvéd-Boglárlelle 2-0. Az NB III. állása: 1. Paksi Atom 12 10 1 1 35- 5 31 2. Rákóczi FC 12 8 1 3 20-10 25 3. K. Honvéd 12 4 7 1 12- 7 19 4. D. Vasas 12 5 4 3 13-11 19 5. Somberek 12 5 3 4J7-13 18 Csurgó 12 5 3 4 17-13 18 7. Bály 12 5 3 4 22-21 18 8. K. Építők 12 4 5 3 10-11 17 9. Boglárlelle 12 4 3 5 12-17 15 10. Mázaszászvár 12 4 3 5 8-15 15 11. Siklós 12 4 2 6 21-22 14 12. Nagymányok 12 3 4 5 15-19 13 13. Nk. Volán D. 12 3 3 6 16-22 12 14. Szigetvár 12 2 4 6 13-19 10 15. Marcali 12 2 4 6 8-20 10 16. Bonyhád 12 1 4 7 12-26 7 POLITIKAI NAPILAP Főszerkesztő: LOMBOSI JENÓ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BOOÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex! 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engef János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesító postahivatalnál, a hírlapkózbesftőknól, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelöfizetósi és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,- forint, negyedévre 315,- forint, egy évre 1260,- forint. Indexszám: 25054 ISSM 0133-2007 Füzy (balról) dobta a legtöbb pontot a pécsiek közül. Itt is betalál. Proksza László felvétele Alba Regia Épitők-PVSK 84-82 (36-35). NB I., férfiak. Pécs, városi sport- csarnok, 300 néző. V.: Elmauer, Nagy L.: PVSK: Füzy (24), Szamo­si (13), Marijanovics (2), Varasdi (9), Hoffman (12). Cs.: Bozi (15). Ilcsiik (4), Nagy L. (3), Kövecses (—) Edző: Rab Gyula. Végig izgalmas volt a mérkőzés, különösen a hajrában. Túl nagy különbség soha nem volt a két csa­pat között, egyszer vezetett 6 pont­tal a PVSK. Egy perc 7 másodperc volt hátra, amikor 82-82-t mutatott az eredményjelző. Innen kezdve csak az AR Építők tudott betalál­ni, és ezzel nyert. A pécsiek vere­ségében közrejátszott az is, hogy Szamosi a 36., Füzy a 37., Varas­di pedig a 39. percben kipontozó­dott, odaátról viszont senkinek sem kellett korábban az öltözőbe men­ni. Az utolsó másfél percben Nagy L. eladott _ három labdát, ez túl sok volt a PVSK számára. Kezdenek a kosárlűbdameccsek a futballmérkőzésekhez hasonlítani, legalábbis annyiban, hogy pénztár­gépszalag is berepült a parkettra a játékvezető egyik téves ítélete nyomán. Az AR Építők legjobb dobói: Bőhm (20), Sándor (18) és Tóth (16) voltak. Rab Gyula: - Egy-két játékosunk többet képzel magáról, mint amennyit igazából tud. Szekszárd—Pécsi VSK 71-69 (26-34, 62-62). NB I., nők. Szekszárd, 600 néző. V.: Péter Gy., Stickl. PVSK: Lacz- házi (8), Nédoba (13), Ábrahám E. (4), Balázs (27), Sigita (6). Cs.: Sztojkovics (—), Horváth (3), Veres (8). Edző: Varga Ferenc. Hiába vezetett az első félidőben 8 ponttal a PVSK, a második já­tékrészre mintha kicserélték volna a szekszárdi csapatot, hatalmas iramot diktálva 15 pontot szereztek zsinórban, amire a vendégek mind­össze két ponttal tudtak válaszolni. A mérkőzés kimenetele szempont­jából döntő volt a -écsiek két leg­jobbjának, Horváthnak és Balázs­nak az utolsó percben történt ki­pontozódása. A hosszabbítás is iz­galmas, fej-fej melletti küzdelmet és a hazaiak kétpontos sikerét hozta. A szekszárdiak legjobb dobói: Papp (23) és Várkonyi (22) voltak. Varga Ferenc: — Hosszabbításos mérkőzés után nehéz objektiven nyi­latkozni. Vereségünk okait a zicce­rek kihagyásában és a sok labda­eladásban látom. Kézilabda Tisza Volán-PMSC 38-23 (18-14). NB I., férfiak. Szeged, 400 néző. V.: Belső, Jancsó. PMSC: Tóth — Gelb (1). Kováts I. (3). Füzesi (3), Kovács T., Hang (4), Kunos (7). Cs.: Mészáros (k), Kovács J. (3), Horváth, Kovacsevics (2). Edző: Harmat Tamás. A második félidőben hengerelt a szegedi csapat. A hazaiak a mér­kőzés bevételét a helyi mozgás- sérülteknek ajánlották fel. A Tisza Volán legjobb dobói: Tenke (10) és Balogh (9) voltak. Öttusa Egyedülálló sorozattal zárhatják ezt az esztendőt a magyar öttu­sázók. A már eddigi szép, világ­raszóló eredmények után vasárnap a női junior válogatottak kettős győzelemmel fejezték be a Milánó­ban rendezett világbajnokságot. Ko­vács Inén, a győriek 18 éves ki­válósága ,,rajt—cél" győzelmet ara­tott, az első naptól ő állt az élen és megérdemelten jutott az arany­éremhez. A csapat a befejező nap sikeres. lovaglása után jelentős kü­lönbséggel lett első, a nyugatné­met és az olasz együttes előtt. Az esélyesek közé számító szovjet nyok ellovagolták magukat, emiatt nem kerültek dobogóra. Magyar Vilmos szakvezető mondta, hogy az egész világbaj­nokságon remekül harcolt a négy magyar versenyző, minden tekintet­ben rászolgáltak a sikerre. ló­A PANNON VOLÁN SZEMÉLYFORGALMI UZEMIGAZGATÓSAGA munkaerőátképzés keretében ▼ AUTÓBUSZVEZETŐI TANFOLYAMOT INDÍT. A tanfolyamra azok jelentkezzenek, akik: — Pécs város tömegközlekedésében vállalnak munkát, — lakásuk Pécsett, vagy közvetlen környékén van, — legalább kétéves érvényes „B” vagy „C" kategóriás jogosítvánnyal rendelkezzen, és úqy érzik, hogy a pályaalkalmassági II. fokozatú vizsgálaton megfelelnek, — tiszta erkölcsi bizonyítványt be tudják szerezni és a 21. életévüket betöltötték. A tanfolyam költségeit vállalatunk fizeti, a tanfolyam ideje alatt 1990. január 1-jétől 6000 Ft jövedelmet biztosítunk. , KERESETI LEHETŐSÉG A TANFOLYAM ELVÉGZÉSE UTÁN: Évi 120 000 és 220 000 Ft között -f- üzemanyag-, prémium teljesítménytől függően. Ledolgozott év végén 25 000 Ft forgalmi juttatást fizetünk. Elegáns formaruhát adunk gépkocsivezetőinknek. A munkavállalónak és családtagjainak bérletet adunk. Jelentkezés: Pécs, Bolgár Néphadsereg útja 33. fszt. 10. Kosárlabda A vasutasok rossz napja MEG VE BAJ in OKS AG Labdarúgó MSB KIM« TOTO Lobdarugo IUß 11«