Dunántúli Napló, 1989. október (46. évfolyam, 271-301. szám)

1989-10-16 / 286. szám

Ajka-Komlói Bányász 2-2 (2-1) Ajka, 1000 néző. V.: Komá­romi. Ajka: Szalóki - Kovács I., Puskás, Nagy, Rénes — Ko­vács II., Belényesi, Fehér (Nagy a 70. percben) — Dómján, Kovács III. (Nagy Z„ a 60. percben), Németh. Edző: Sza­bó Rezső. Komló: Tábit — Hamer (Stemler, a 22. perc­ben), Miklós, Tigyi, Andreidesz — Jurin, Szatmári, Hohmann, Kolompár — Bodai (Szirtes, a 46. percben), Takács. Edző: Kresz László. 17. perc: Dómján szép cse­lekkel tört be a 16-oson belül­re, ohol Andreidesz buktatta. A 11-est Puskás a jobb alsó sarokba lőtte (1-0). 25. perc: Rénes nagy erejű, 18 m-es szabadrúgását Tábit csak kiütni tudta, és a szem­füles Dómján 6 méterről a jobb alsó sarokba gurított (2-0). 30. perc: Andreidesz balol­dali beadásánál az ajkai vé­dők nem ugrottak fel, így Ta­kács 8 méterről könnyedén fe­jelt a jobb alsó sarokba (2-1). 79. perc: Baloldali komlói támadást követően Takács be­adását Hohmann Szalóki fölött a léc alá pörgette (2-2). Tizenöt percnyi eseménytelen játék után kétgólos vezetést szerzett az Ajka. Ezt követően bátran kitámadtak a komlóiak és gyorsan csökkentették hátrá­nyukat. Szünet után is a ven­dégek játszottak tervszerűbben és egy gyors komlói támadást követően Hohmann pontot érő gólt szerzett számukra, iák: Rénes, Kovács II., Dómján, ill. Miklós, Takács, Hohmann. Nagykanizsa-Mohács 4-3 (2-2) • Nagykanizsa, 2500 néző. V.: Horváth. Nagykanizsa: Kovács — Miklós, Kepe, Martinkovics (Szőke, a szünetben), líttnyi — Hegedűn, László, Zrínyi (Dómján, a 61. percben) — Bocz, Skublics, Mózsi. Edző: Madár Gábor. Mohács: Antal — Kófiás, Katona, Rumszauer, Reit — Becker, Hrotkó, Gilitsch — Kiss, Martina (Kovács, az 59. percben), Adi. Edző: Bö- zsöny János. 6. perc: A villámgyors Mar­tina húzott el a jobboldalon, remekül belőtt labdáját a vé­dők elvétették, amely így Adi sarkáról pattant a kapuba (0-1). 15. perc: Skublics egyedül húzott kapura, Rumszauer a 16-os előtt buktatta, és ezért a játékvezető kiállította a mo­hácsi játékost. 37. perc: Mózsi baloldali be­adását Bocz ügyesen vette át, majd 6 méterről védhetetlen gólt lőtt a bal alsó sarokba (1-1). 42. perc: László ívelt be a baloldalról és Skublics három lépésről a kapu jobb sarkába fejelt (2-1). 45. perc: Gilitsch 30 méteres lövése kipattant és Hrotkó kö­zelről bepofozta a labdát (2-2). 50. perc: Mózsi viharzott ef a baloldalon, átívelt a jobb szélre, és a befutó Hegedűs a rövid sarokba fejelt (3-2). 55. perc: Adi közelről egyel­hetett (3-3). 68. perc: Bocz szép cselek­kel játszotta magát tisztára, kapura lőtt és a menteni igyek­vő Katona fejéről a hálóba pattant a labda. (öngól!) (4-3). A dunántúli rangadón lükte­tő volt az iram, változatos és látványos a játék. A 75 percen át emberhátrányban lévő mo­hácsiak kétszer kiegyenlítettek és végül balszerencsés góllal vereséget szenvedtek. Jók: Mó­zsi. Skublics, László, Bocz, ill. Hrotkó (a mezőny legjobbja), Martina, Adi. További eredmények: Ta­polca-Oroszlány 1-1 (0-1), Dunaújváros-Sopron 2-1 (1-0), Paks-ZTE 3-3 (2-1), Dorog­BMTE-Törley 0-1 (0-1), Keszt- hely-Volán 2-1 (1-0), III. kér. TTVE-Szekszárd 3-1 (1-1). Ai NB II. állása: 1. ZTE 9 6 1 2 22-14 19 2. Mohács 9 5 2 2 16- 8 17 3. Volán 9 4 4 1 15- 8 16 4. Oroszlány 9 4 3 2 14-10 15 5. Nagykanizsa 9 3 5 1 16-11 14 6. Dunaújváros 9 4 2 3 15-15 14 7. III. kér. TTVE 9 3 4 2 15-10 13 8. Komló 9 2 6 1 12-10 12 9. Sopron 9 3 2 4 14-13 11 10. Dorog 9 3 2 4 10-12 11 11. BMTE-Törley 9 3 2 4 7-12 11 12. Ajka 9 2 3 4 11-11 9 13. Szekszárd 9 2 2 5 8-12 8 14. Tapolca 9 2 2 5 9-21 8 15. Keszthely 9 1 4 4 6-13 7 16. Paks 9 1 4 4 12-22 7 Bóly-Kaposvári Építők 3-1 (1-1), Boly, 300 néző. V.: László. Boly: Puch —. Túrái, Fitt, Hosszú, Kirchner - Kosa, Bruder, Biró — dr. Papp, Schneider (Kerner), Pál (Sza­bó). Edző: Weiszbart József. Kaposvár: Bán — Györkő, Zentai, Balassa, Papp Á. - Papp T., Landék, Balázs - Pintér (Czabula), Varga, Wé- ber. Edző: Horváth Lajos, Élénk iramú, küzdelmes mér­kőzésen a hazai csapatahely- zetei alapján megérdemelt győzelmet aratott a jól játszó vendégek ellen. G.: Bruder, dr. Papp (2), ill. Landek. Kaposvári Honvéd-Sombe­rek 2-1 (1-0), Somberek, 250 néző. V.: Sóthy. Honvéd: Vol- csányi — Király, Horváth, Bá­rány, Kiss - Nagy, Varga, Kerék, Lukács - Lakner (Szi­lágyi, Bertus), Szenczi. Edző: Köves László. Somberek: Hell- mann - Illés, PauSka, Hehl (Kraft), Jakab - Kamii, Dár­dai, Szeicz, Bernáth (Csibi) - Vigh, Gyurkity. Edző: Dárdai Pál. Küzdelmes, kemény mér­kőzésen g mezőnyben a ha: züiak, míg kapu előtt a ven­dégek bizonyultak jobbnak. G.: Lúkács, Kiss, ill. Szeicz. Boglárlelle-Szigetvár 1-0 (0-0), Boglárlelle, 300 néző. V.: Velicskó. Boglárlelle: Majzlinger - Glatz, Pardavi, Kötél, Virág — Hollósi, Ka­rasz (Juhász), Magyar - Far-, 'kas, Koroknái (Sümegi), Be­csei. Edző: Somodi László. Szigetvár: Füredi — Horváth, Bodó, Marosi, Bálint - Koro- nics, Sértő, Kiss, Priol - Be­cker, Kardos. Edző: Csaba Gábor. A Boglárlelle közepes teljesítménnyel a helyzetek alapján akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna a ki­tűnően védekező Szigetvár el­len. G.: Koroknái. Mázaszászvár-Csurgó 2-1 (1-0), Csurgó, 400 néző. V.: Horváth. Mázaszászváf: Gör- föl — Virovácz, Maglódi, Ko­máromi, Dunai — Döfcény (Németh), Csoboth, Orsós, Róth — Román, Szigeti. Edző: Róth Antal. Csurgó: Belovári- Tóth P., Mészáros, Puskás, Beke — Guti, Bódis, Kovács. Novák (Kovács J.) — Takács (Rituper), Hosszú. Edző: Nagy Lajos. A vendégék okos, fe­gyelmezett játékukkal megér­demelték a győzelmet az el­gondolás nélkül támadgató Csurgó ellen. G.: Szigeti, Ro­mán, ill. Bódis (11-esből). Rákóczi FC—Marcali 2-0 (1-0), Kaposvár, 800 néző. V.: Kovács. Rákóczi: Udvarácz­Göbölös., Kraft, Zsirai, Barna- Richter (Szabó), Kárpáti (Gulyás), Adorján, Horváth II.- Neubauer, Gyurics. Edző: Horváth Miklós. Marcali: Ig- ricz — Hajdú II., Héder, Ur- bán (Horváth), Szekeres — Czuczka, Szántó, Palacskó, La­kos (Nagy) - Mixtai, Luka. Edző: Fenyvesi József. A Rá­kóczi csak a mérkőzés lefújá­sa előtt öt perccel tudta be­biztosítani a győzelmét. G.: Gyurics (2). Bonyhád-Nagymányok 3-1 (1-0), Nagymányok, 500 néző. V.: Fodor. Bonyhád: Heizler- dr. Alföldi (Keresztes), Mu'k- li, Stumpf, László (Guzorán) - Beke, Vendég- T„ Pozsár - Vendég L., Kiss, Pfeiffer. Edző: Kovácsi Ferenc. Nagymányok: Szőcs - Blum, Lovász, Klom- fór, Bencze — Horváth, Ve- csei, Lőrincz — Pilisi, Szőts, Barabás. Edző: Szám Frigyes. A gólratörőb'b Bonyhád meg­érdemelten nyerte a szom­szédvári rangadót. G.: Kiss (2, egyet 11-esből), Pfeiffer, ill. Szőts. Paksi Atomerőmű-Dombó­vári Vasas 3-0 (1-0), Dombó­vár, 500 néző. V.: Vavika. Atomerőmű: Szlanyinka - Er­délyi, Burai, Nagy Z., Lauer - Mikolics (Fritz), Porga, Nagy L., Szabó - Juhász, Vörös (Balogh). Edző: Pusztai László. Dombóvár: Foki — Banai, Kur­di, Vida, Luczek — Tóth-Bagi, Horváth, Dékány (Fazekas) - Jakab, Szűcs, Kiss. Edző: Olasz János. A második félidőben a többet mozgó, pontosabban játszó és a győzelmet jobban akaró paksi csapat bebiztosí­totta a győzelmét. G.: Burai, Juhász, Nagy L. Szombaton játszották: Nk. Volán Dózsa—Siklós 3-1. Az NB III. állása: 1. Paksi Atom 9 7 1 1 23- 2 22 2. Rákóczi FC 9 6 1 2 13- 6 19 3. Dombóvár 9 5 2 2 13-10 17 4. Somberek 9 4 3 2 13- 7 15 5. K. Honvéd 9 3 6 — 9- 4 15 6. K. Építők 9 4 2 3 10-11 14 7. Boly 9 4 1 4 16-17 13 8. Boglárlelle 9 4 1 4 11-14 13 9. Nagymányok 9 3 3 3 12-14 12 10. Csurgó 9 3 2 4 13-12 11 11. Mázaszászvár 9 3 2 4 6-13 11 12. Szigetvár 9 2 3 4 12-12 9 13. Nk. Volán D. 9 2 3 4 12-16 9 14. Bonyhád 9 1 3 5 10-16 6 15. Marcali 9 1 3 5 6-15 6 16. Siklós 9 1 2 6 9-19 5 TOTO 1. Karlsruhe-I. FC Köln 0-0 x 2. Bayer Leverkusen­Kauserslautern 1-1 x 3. Borussia Düsseldorf­Bayern München 1-2 2 4. Nürnberg­Eintracht Frankfurt 1-1 x 5. St. Pauli—Bayer Uerdingen 1-1 x 6. Hannover 96—Schalke 04 2-2 x 7. Münster-Osnabrück 1-4 2 8. Cagliari—Reggiana 1-1 x 9. Catanzaro—Avellino 0-0 x 10. Como—Monza 0-1 2 11. Parma—Barletta 1-0 1 12. Pescara-Foggia 2-1 1 13. Licata—Pisa 0-0 x Pótmérkőzések: 4- 1 14. Reggina-Brescia 0-1 2 Tolnai gyors búcsúja Vasárnap két magyar ver­senyző lépett tatamira a belg­rádi cselgáncs világbajnoksá­gon. Az abszolút kategóriában Tolnai László az első fordulóban bírói döntéssel vereséget szen­vedett a csehszlovák Jiri Sos- nától. A Bp. Spartacus 26 éves versenyzőjének nem volt sze­rencséje, ugyanis legyőzője a következő fordulóban kikapott, ez Tolnai búcsúját jelentette. A 60 kg-ban Wagner József sikeresen vette a selejtezőt, ko­kéval verte a finn Pasi Laurent. Az első fordulóban a lengyel Jerzy Banaszczyk volt az ellen­fele a Bp. Honvéd 28 éves judokájának, s akkor ippon- győzelmet aratva lépett tovább. Tájfutás Egy héttel az egyéni orszá­gos bajnokság után a csapa­toknál is győztest hirdettek a tájfutók. A versenyzők Zircen, a Pintér-hegy térségében telje­sítették a távot. Végeredmény: Férfiak: 1. Pécsi Vasutas Sport­klub 4:02:07 óra, 2. Videoton 4:09:08; 3. BEAC 4:12:08. Nők: 1. Savaria 2:35:11 óra; 2.. OSC 2:42:12; 3. DVTK 2:42:39. Röplabda Keszthely—PEAC 3-1. NB II., férfiak, Pécs; Pécsi VM—Keszt­hely 3-0. NB II., nők, Pécs. • PÁRIZS: A francia labda­rúgó bajnokság 14. fordulójá­ban az Auxerre együttese Ko­vács Kálmán 88. percben lőtt góljával egyenlített a Bor­deaux ellen, s így lett 1-1 a végeredmény. A másik magyar légiós, Bognár György csapa­ta, a Toulon idegenben szen­vedett 3-0-ás vereséget a Montpellier-től. Beremend-PSVK 2-0 (1-0). Vasút­pálya, 100 néző. V.: Horváth. A hot kezdőjátékosát nélkülöző vas­utas csapat többre nem volt képes a taktikusan játszó Beremend ellen. G.: Horváth, Szász. P. Postás-Zsolnay 2-1 (1-1). Zsol- nay-pólya, 150 néző. V.: Benkő. A helyzeteit jobban értékesítő együt­tes győzött. G.: Vukmann, Ábra- hóm, ill. Takács. Sellye-PBTC 3-1 (1-1). Sellye. 100 néző. V.: Szőke. Végig Jó Iramú találkozón akár több góllal is nyer­hetett volna a hazai csapat. G.: Moss (2), Csorba, ill. Reith. Geresdlak—P. Kinizsi 0-0. Geresd­lak, 100 néző. V.: Kovács. Igazsá- gos döntetlen. Szentlőrinc-Újpetre 1-1 (0-0). Szentlőrinc, 100 néző. V.: Keresz­tes. A hazai csapat a mezőnyfölé­nyét nem tudta gólokra váltani. G.: Takács, ill. Vida (11-esből). Szajk-Sásd 3-1 (2-1). Sásd. 250 néző. V.: Béni. A lélektelenül ját­szó hazaiak ellen megérdemelten nyert a Szajk. G.: Bihercz, Stefán, Sárkány, ill. Vörös (11-esből). Harkány-Vasasi Bányász 2-0 (1-0). Harkány, 100 néző. V.: Mózner. Szerencsés gólokkal nyert a Har­kány. G.: Kasza, Lajtmann. A Steinmetz SE-PEAC mérkőzés­ről nem érkezett tudósítás. 1. A megyei 1. PVSK osztály 9 7 1 állása: 1 21- 3 22 2. Beremend 9 6 1 2 24- 9 19 3. PBTC 9 6 1 2 25-12 19 4. Harkány 9 5 2 2 19-10 17 5. P. Postás 9 5 1 3 26-13 16 6. Szajk 9 4 4 1 12- 7 16 7. PEAC 8 4 2 2 13- 8 14 8. P. Zsolnay 9 3 2 4 10-13 11 9. Sellye 9 3 2 4 15-19 11 10. Geresdlak 9 2 4 3 7-10 10 11. Sásd 9 2 3 4 9-15 9 12. Steinmetz SE 8 3­5 10-24 9 13. Űjpetre 9 2 2 5 7-16 8 14. Vasasi B. 9 1 2 6 5-16 5 P. Kinizsi 9 _ 5 4 5-16 5 16. Szentlőrinc 9 1 2 6 11-28 5 Még mindig nyeretlenül Szarvas-PVSK 70-62 (3I-34) NB I., nők. Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Faidt, Elmauer. PVSK: Nedoba (9), Horváth (4), Veres (6), Ba­lázs (29), Sigita (14). Cs: Áb- irahám E. (-), Lacihoz,i (—), Rupsi (-), Balogh (-), Ábra­hám I. (-). Edző: Varga Fe­renc. A PVSK jobban játszott, mint a korábbi mérkőzésein, de ez is kevés volt a sikeré­hez. A vasutasok a második félidő elején 8 ponttal elhúz­tak (48-40), ám aztán csak­nem 6 percig csak összesen 1 pontot dobtak. Ezalatt fordí­tott a két lengyel játékossal és egy lengyel edzővel felálló Szarvas. Érdekesség: a vendé­geknél játszott Kiefer, aki az elmúlt bajnokságban még a PVSK mezét viselte, 8 pontot szerzett. A pécsieknél Balá­zson kívül a többieknek még mindig ne'm megy a kosárra dobás. Négy forduló után még nincs győzelme a PVSK-nak. A Szairvas legjobb dobói: Frankó K. (14), Kujawa (13) és Bozsérné (12) voltak. Varga Ferenc: - Nem tudok mit mondani. . . Atlétika Elsősorban a hazaiaknak okozott ezúttal keserű meg­lepetést a Komlón hatodik alkalommal megrendezett fia­talkorúak országos gyalogló bajnoksága. Amire még nem volt példa, érem nélkül ma­radtak a Komlói Bányász ver­senyzői. Panaszkodott is Du­dás István edző, hogy lányai, fiai szabálytalan gyaloglás miatt sorra a kizárás sorsára jutottak, és így 'hiába indul­tak a 10 versenyszám közül négyben, egyikben sem értek el értékelhető csapatered­ményt. Ami nem sikerült a hazaiaknak, véghez vitték a Bázis SC versenyzői. Ponto­sabban a serdülő lányok, akik egy arany és egy bronzérmet mondhatnak magukénak. 13 éves lányoknál az idei or­szágos egyéni bajgok Balogh Éva ezúttal is mindenkit ma­ga mögé utasított és társai, Sonkoly Klára, Bárdosi Orso­lya, továbbá Rákosa Zsófia is jól teljesítettek, így nekik jutott az első hely. Edzőik: Bölcz Anita, Nikolauszné Fe­kete Viktória, Szabóné Deb­receni Erzsébet és Kotri Zol­tán. Az arany mellett a ser­dülő 14 éves lányok még egy bronzérmet is begyűjtötték. G. G. KONZUM EXPO Vásárcsarnok POLITIKAI NAPILAP Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hfrlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,- forint, negyedévre 315,- forint, egy évre 1260,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Ajánlataink: ▼ automata fényképezőgépek 2100 Ft-tól 3500 Ft-ig, ▼ sétálómagnók 1500 Ft-tól 1900 Ft-ig, ▼ személygépkocsihoz eqalizer 3200 Ft-ért, ▼ márkás magnókazetták 150 Ft-tól 250 Ft-ig. ÖRÖKZÖLD TUJAVASARI (Október 17-től.) ▼ A 70—100 cm közötti TUJAK 250 Ft-os egységáron kaphatók! A Labdarúgó RIB III. Kosárlabda Sigita (középen, fehérben) horoggal próbál pontot szerezni • DIJON: A francia város­ban a házigazdád férfi tőr­csapata 20-15 arányban győ­zött egy magyar—olasz vegyes­válogatott ellen. A két együtt tesben pástra lépett Philippe Conscience, Philippe Omnes, Youssef Hocine, Patrice Lho- telier, illetve Szekejes Pál, Gá- tai Róbert, Alessandro Puccini és Luca Vitalesta. A vitdg sportja Megyebajnokság I_abdarugó IUEK II-