Dunántúli Napló, 1989. október (46. évfolyam, 271-301. szám)

1989-10-09 / 279. szám

Kosárlabda Tovább menetel a Mohács * Mohácsi Űj Barázda Tsz SE—Dunaújváros 2-1 (1-0) A második mohácsi gól előtti pillanat. A szabadrúgást Gilitsch végzi el, s a következő másodpercben a hátában táncol a lab­da. Fotó: Kóródi Gábor Mohács, 800 rréző. V.: Nagy t. Mohács: Antal — Kófiás, Katona, Rumszauer, Reit — Becker, Hrotkó (Kovács L. a 86. percben), Gilitsch - Rat­ting, Martina, Adi (Laczkovics a 91. percben). Edző: Bőzsöny János. Dunaújváros: Sági — Ruppert, Boldóczki, Gróf, Né­meth - Kerepeczki, Márkus, Miskovicz (Ress a szünetben), Szauer — Tóth, Varga (Csor- -ba a 65. perében). Efző: Ja­kab Elek. (Bosszankodhattak a rende­zők az időjárás miatt. A vé­gig szitáló, helyenként komo­lyabban is rákezdö eső sze­rény számítások szerint is leg- -alóbb 2000 szurkoló pénzétől fosztotta meg a hazai csapa­tot . . .) Bár a tabellán a mohá­csiak állnak előkelőbb helyen, a Dunaújváros mindjárt a kezdést követően magához ra­gadta a kezdeményezést. Az első tíz percben mezőnyfö­lényre tettek szert a vendé­ged, de a 12. percben mégis a hazaiak juthattak volna ve­zetéshez, ha Hrotkó beadása után Adi a 16-oson belül egy 'kicsit határozottobb - Így azonban Sági lelophatta a gólhelyzetben lévő csatár lá­báról a labdát. Két perccel később Szauer fejese alig ke­rülte el Antal kapuját, a 27. percben pedig újra egy fejes miatt kellett a mohácsi ka­pusnak kapaszkodnia. Az első látványos jelenetet a 29. perc hozta. Ekkor a kö­zépen üresen álló Martinához derült a labda, a csatár fel­nézett, majd 18 méterről oko­san a bal felső sarok felé Komló, 500 néző. V.: Pla- sed. Komló: Tabit - Hammer, Tigyi, Katona, Andreidesz - Jurin, Szatmári (Stemler, a 74. perében). Kolompár (Hoh- monn, az 56. percben) — Boday, Takács, Varga. Edző: Kresz László. Olajbányász: Csáky - Midiós, Kepecz, Martinkovics, Horváth — László, Tróber, Vidos (Dóm­ján, a 78. percben), Zrínyi (Mózsi, a 82. perében) - Bócz, Skublics. Edző: Madár Gábor. Amikor először jutottak óta felezővonalon a vendégek, gólt értek el. A 3. percben László a félpályáról indította a lesgyanús helyzetben kiug­ró Skublicsot, aki 20 méteres labdavezetés után, a 16-oson belülre érve a kivetődő Táblt mellett a kapu jobb oldalá­küldte a labdát — a kereszt­léc azonban Sági helyett is mentett. A 35. percben meg­szerezte a vezetést a hazai együttes. Gilitsch bal oldali éles sza­badrúgásába a kapunak hát­tal álló Hrotkó tette bele a fejét, s a labda a meglepő­dött Sági keze mellett a jobb sarokba vágódott (1-0). Szünet után, az 55. perc­ben „emberelőnyhöz" jutottak a vendégek. Ratting hátulról daszálta el a kapura törő Var­gát, s a játékvezető piros lappal honorálta a mohácsi fiú mutatványát. A hátralévő 25 perc tehát igencsak nehéz­nek Ígérkezett a hazaiak szá­mára. A Dunaújváros a vára­kozásnak megfelelően kapuja elé is szorította a mohácsi csapatot, de a 78. perében ba gurított (0-1). Próbáit kozott a Komló, de a kapuig nem­igen jutottad el a kék-fehé­rek. A 26. percben igy is si­került az egyenlítés. Szatmári 30 méteres vágta után, a 16- oson belülre verekedte magát, elgurított Csády mellett, a sárban leragadó labdát Ta­kács továbbította három mé­terről a hálóba (1-1). Szünet után a komlóiak jó­voltából érdekesebb lett a mérkőzés. Egyfolytában tá­madtad a hazaiad, de csak sorozatos szögletekig jutottak. Igaz, ezek sem voltad ve­szélytelenek, de Kepe és Hor­váth jól fejelték ki a veszé­lyes íveléseket, egy ízben pe­dig Csáky mentette lábbal Takács lövését. Az utolsó percékben már a kanizsai kö­zépcsatár, Skublics is védőt utánrúgásért tőfük is kiállított egy embert (Tóthot) Nagy já­tékvezető. Szándékos szabály­talanság miatt megítélt sza­badrúgást Gilitsch nagy erő­vel úgy lőtte a sorfalra, hogy a labda a szélen álló játé­koson irányt változtatva a jobb sarokba vágódott (2-0). Középkezdés után azonnal vá­laszolt a Dunaújváros. Kapu előtti kavarodást követően Csorbához került a labda, aki nem sokat tétovázott: 22 mé­terről kapásból kilőtte a jobo alsó sarkot (2-1). A szépítés utón elkeseredetten támadott a Kohász, de gólt mór nem sikerült a vendégeknek elér­niük. Jók: Antal, Kófiás, Hrotkó, Gilitsch, Adi, illetve Sági, Né­meth, Szauer. Pauska Zsolt játszott, a 85. percben Ta­kács mégis tiszta helyzetbe derült, óm 12 méteről az el­vetődő Csádyt találta el. A korai vendéggól egyértel­művé tette mindkét csapat toktikájáL A vendégek az eredményt védték, ami csak az első félóra végéig sikerült nekik. Szünet utón pedig már az egy pontnak is örültek a kanizsaiak, s ha kis szeren­cse is kellett a végig zuhogó esőben lejátszott találkozón pontszerzésükhöz. mégis ők örülhettek a 90 perc végén, no és az a szurkoló, aki a találkozó félidei és végered­ményét is eltalálva a góltotó­pályázaton 5000 forintot nyert Jók: Katona, Andrei­desz, Varga, ill. Kepe, Csáky, László. Grünwald Géza További eredmények Nyugati csoport: Soproni SE-Keszthely 4-0 (4-0), BMTE- Törley-Tapolcai Bauxitbá­nyász 0-1 (0-1), Volán SC-III. kér. TTVE 3-1 (1-0), Szekszárdi Dózsa—Paksi SE 2-1 (1-1), Oroszlányi Bányász- Ajka Hungalu 2-1 (1-1). Az NB II. állása: 1. ZTE 8 6 — 2 19-11 18 2. Mohács 8 5 2 1 13- 4 17 3. Volán 8 4 4 — 14- 6 16 4. Oroszlány 8 4 2 2 13- 9 14 5. Nagykonizsa 8 2 5 1 12- 8 11 6. Sopron 8 3 2 3 13-11 11 7. Komló 8 2 5 1 10- 8 11 8. Dunaújváros 8 3 2 3 13-14 11 9. Dorog 8 3 2 3 10-11 11 10. III. kér. TTVE • 2 4 2 12- 9 10 11. Ajka • 2 2 4 9- 9 8 12. Szekszárd 8 2 2 4 7- 9 8 13. BMTE-Törley • 2 2 4 6-12 8 16. Tapolca 8 2 1 5 8-20 7 15. Poks 6 1 3 4 9-19 6 16. Keszthely • 4 4 4-12 4 Megyebajnokság P. Zsolnay—Beremend 2-0 (2-0). Beremend, 150 néző. V.: Rugási. Irreális körülmények között a szerencsésebb csapat nyert. Gól’lövök: Forral, Poto- csár. Újpetre—Geresdlak 3-1 (2-1). Újpetre, 100 néző. V.: Szinger. 0-1-ről fordított a jól játszó hazai együttes. Góllö­vő: Szlpl (2), Horváth, ill. Ja­kab. Szajk—Steinmetz SE 2-1 (1-0). Srajk, 250 néző. V.: Bata. Küzdelmes 'mérkőzésen értékes győzelmet aratott a száj,ki csapat. Gól lövő: Patócs, Muck, ill. Fülöp. Szombaton játszották: P. Kinizsi—Sellye 1-1, PBTC— PVSK 1-1, P. . Postás—Sásd 2-3, PEAC—Harkány 0-1, Va- sasi B.—Szentlőrinc 2-1. A megyei 1. osztály állása: 1. PVSK 8 7 1 — 21- 1 22 2. PBTC 8 6 1 1 24- 9 19 3. Beremend 8 5 1 2 22- 9 16 4. Harkány 8 4 2 2 17-10 14 5. PEAC 8 4 2 2 13- 8 14 6. P. Posta» 8 4 1 3 24-12 13 7. Szajk 8 3 i 1 9- 6 ÍJ 8. P. Zsolnay 8 3 2 3 9-11 11 9. Geresdlak 8 2 3 3 7-10 9 10. Sásd 8 2 3 3 8-12 9 11. Steinmetz $E 8 3 — 5 10-24 9 12. Sellye 8 2 2 4 12-18 8 13. Újpetre 8 2 1 5 6-15 7 14. Vasas! B. 8 1 2 5 5-14 5 15. P. Kinizsi 8 — 4 4 5-16 4 16. Szentlőrinc 8 1 1 6 10-27 4 Komlói Bányász—Nagykanizsai Olajbányász 1-1 (1-1) Siklósiak bravúrja Siklós—Kaposvári Rákóczi 1-0 (0-0). Siklós. IM néző. V.: Lohol. Siklós: PÓl — Kopiídny, Kovács, Rózmer. Mim — Weinert, Schweiczguth, Ke­resztes Zs., Vezér - Sztojka, Szrl- mácz. Edző: Am igya Pál. Kapos­vári Rákóczi: Udvarácz — Göbö- lös, Kraft. Zsirai, Barna - Kárpáti. Szabó, Hanusz (Rékai), Adorján — Neubauer, Gyurits (-Horváth). Edző: Horváth Miklós. A sáros, mély ta­lajú pályán, zuhogó esőben leját­szott mérkőzésen az első félidő­ben o hazai csopat támadott ve­szélyesebben. A második játékrész elején egy kontrotámadásból a sik­lósiak vezetést szereztek. Ezután a Kaposvár ritmust váltott, beszo­rította ellenfelét, de a Siklós jól védekezett. A látottak alapján a hazaiak győzelme megérdemeltnek mondható. Góllövő: Keresztes. Kaposvári Építők SC-Somberek 1-0 (1-0). Kaposvár, 300 néző. V.: Albert. Kaposvári Építők: Boán - Gaál (Vida), Zentai, GyÖrkő, Papp A., Papp T., Báláz« - Balassa, Pintér, Londek (Czabula), Wéber. Edző: Horváth Lajos. Somberek: Heilmaan - Schulteisz, Gyurkics, Illés, Hehl — Víg, Bendes, Dár­dai (Kővári) — Jokab, Komlói (Ber­náth), Csibi. Edző: Dárdai Pál. A minden tekintetben jobb, egysé­gesebb hazai csopat megérdemel­ten szerezte meg a három bajno­ki pontot. G.: Wéber. Szigetvár-Csurgó 3-0 (1-0). Szi­getvár, 100 néző. V.: Dörnyei. Szi­getvár: Füredi — Horváth, Tóth, Koronics, Priol - Becker (Marosi), Hadnagy, Kiss, Bálint — Bodó, Kardos (Sértő). Edző: Csaba Gá­bor. Csurgó: Belovári - Tóth P., Mészáros, Tóth F., Puskás - Ritu- per, Novak, Bódis (Takács) - Gu- ti, Kovács, Beke. Edző: Nagy La­jos. Nehéz, csúszós talajú pályán, a 40. percben már 9 főre fogyat­kozó, lelkesen játszó hazaiak tel­jesen megérdemelten szerezték meg a számukra nagyon fontos győzel­met. Góllövők: Kiss, Bodó (11-es- ből), Sértő. Kiállítva: Hadnagy (38. perc), Tóth (40. perc), mind­kettő Szigetvár. Bonyhád-Nagykanizsai Volán Dó­zsa 1-1 (1-1). Bonyhád, 150 néző. V.: Cservölgyi. Bonyhád: Heizler — dr. Alföldi, Kiss, Stumpf, Pukli — Beke, Vendég L., Rácz (Guzo- rán), Pfeiffer - Pozsár (Vendég P.), Darabos. Edző: Kovácsi Fe­renc. Nagykonizsa: Fodor - Sza­bó, Svélecz, Patkós, Varga - Kvan- duk, Kovács (Sörös, Lizák), Nagy A., Tamás — Csizmari-k, Ignácz. Edző: Orosz József. A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, a gólhelyzetekből azon­ban csak egyet sikerült értékesí­tenie. G.: Kiss, Ml. Csizmarik. Paksi Atomerőmű SE-Boglárlelle 6-0 (3-0). Paks. 150 néző. V.: Hor­váth J. Atomerőmű SE: Szlanyinka — Erdélyi, Burai, Nagy Z., Louer — Nikolics, Nagy L., Szabó (Ba­logh) - Juhász (Takács), Porga, Vörös. Edző: Pusztai László. Bog- lárlelle: Majzlinger — Glatz (Sü­megi), Kötél, Virágh, Riba (Ju­hász) — Pardavi, Farkas, Hollósi, Magyar - Koroknai, Becsei. Edző: Samodi László. Látványos, magabiztos játékkal győzte le a hazai csapat a he­lyenként durva Balaton-parti együt­test. G.: Nagy L. (3). Nagy Z. (2), Vörös. Dombóvári Vasas-Marcali 2-0 (0-0). Marcali. 300 néző. V.: Far­kas. Dombóvár: Faki — Banai, Kur­di, Vida (Horváth), Luczek —Tóth- Bagi, Dékány, Szűcs - Csanádi (Buda), Kiss, Jakab. Edző: Olasz János. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Szekeres — Czucz- ka (Lakos), Palacskó, Horváth (Lu­ka), Mixtai — Szántó, Urbán. Edző: Fenyvesi József. Az esős, zord idő­járás ellenére kitűnő iramú, küz­delmes mérkőzésen a gyorsabb és jobb csapat benyomását keltő ven­dégek győzelme megérdemelt. Gól­lövők: Dékány, Jakab. Szomboton játszották: Mázaszász- vár—Boly 1-0, Kaposvári Honvéd— Nogymányok 2-0. Az NB 1. Paksi Atom III. 8 állása: 6 1 1 20- 2 19 2. Dombóvár 8 5 2 1 13- 7 17 3. Rákóczi FC 8 5 1 2 11- 6 16 4. Somberek 8 4 3 1 12- 5 15 5. K. Építők 8 4 2 2 9- 8 14 6. K. Honvéd 8 2 6 — 7- 3 12 7. Nagymányok 8 3 3 2 11-11 12 8. Csurgó 8 3 2 3 12-10 11 9. Bály 8 3 1 4 13-16 10 10. Boglárlelle 8 3 1 4 10-14 10 11. Szigetvár 8 2 3 3 12-11 9 12. Mázaszászvár 8 2 2 4 4-12 8 13. Nk. Volán D. 8 1 3 4 9-15 6 14. Marcali 8 1 3 4 6-13 6 15. Siklós 8 1 2 5 8-16 3 16. Bonyhád 8 — 3 3 7-13 3 POLITIKAI NAPILAP Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf : 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítö postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,-forint, negyedévre 315,-forint, egy évre 1260,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Dunántúli fíqpló Jó az öreg a háznál BEAC-GÉPSZEV—PVSK 84-69 (45-33). NB I. nők, Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Farkas, Smied. PVSK: Laczházi (2), Nedöba (18), Horváth (6), Sigrta (10), Balázs (27). Cse­re: Veres (4). Rupsi (—), Ab­raham E. (2), Balogh (—). Edző: Varga Ferenc. PVSK=Nedoba. Eleinte ez volt a helyzet, ugyanis csapa­ta első tíz pontját ez a já­tékos szerezte. Ami azonban egyben a többiek játékának bírálata is, akik roppant gyengék voltok. De még egy kis raffináltság sem volt ben­nük. Miután Varga Ferenc ed­ző kikérte már a szünet utá­ni mindkét idejét, és tovább­ra sem ment a csapatnak, hiába könyörgött a kosarasai­nak: sérüljön mór meg vala­ki, hogy a rövid ápolási idő­ben tanácsokot adhasson. Senkiben sem volt annyi f ifi - ka, hogy eljátssza a sérültet. El is húzott 15 ponttal a BEAC-GÉPSZEV, ezzel el is dőlt minden. Balázs valamelyest feljött a szünet után, de Nedoba ad­digra elfáradt, a két litván pedig továbbra is „bettlizétt”, a többieket is zavarta a lab­da. Szarka, o mezőny leg­jobbja egyedül verte meg a vasutasokat, akik kriminális tel­jesítményt nyújtottak. A BEAC-GÉPSZEV legjobb dobói: Pásztói, Szarka (24-24), valamint Biró (19) voltak. Varga Ferenc: - Erre a tel­jesítményre nem lehet semmit sem mondani... PVSK—Szeged SC 96-87 (47-47). NB I. férfiak, Pécs, városi sportcsarnok, 500 néző. V.: Weidinger, Faidt. PVSK: Füzy (9), Nagy (5), Hoffmann (9), Marijanovics (24), Bozi (10). Csere: Szamosi (6), Kóldi (-), Varasdi (23), Richter (9). Edző: Rab Gyula, A két eddigi veretlen csa­pat találkozóján az első fél­időt kiegyenlített küzdelem jellemezte. A második játék- résziben előbb 8 ponttal el­ment a Szeged, aztán jött a PVSK. Bár Bozi kipontozódott. Marijanovics pedig sérülten játszott, Varasdi remekéit, a beállításával Jolly Jokert hú­zott Rab Gyula edző. A régi motoros (jó az öreg a ház­nál) vezérletével előbb ki­egyenlített a PVSK. aztán a vezetést is átvette. Innen már beindult a vasutas gépezet, ami újabb PVSK győzelmet eredményezett, Ezt a meccset elsősorban Varasdinak, no meg az erőnlétüknek és a lel­kesedésüknek köszönhetik a pécsiek. A Szeged legjobb dobói: Pólkerti (21), Simon (15), Go- linski (12) voltak. Rab Gyula: - Egyre jobb lesz a játékunk. Megpróbáljuk, hogy így menjen tovább. Kö­szönjük a közönség támogatá­sát. H. I. TOTO 1. Hamburger SV-Nürnberg 1-0 1 2. Karlsruhe—Düsseldorf 2-2 z 3. Uerdingen—Leverkusen 0-2 2 4. Bochum-Werder Bremen 0-0 X 5. Kaiserslautern­Bayern München 0-0 X 6. Brounschweig­Wattenscheid 1-0 1 7. Osnabrück—Hertha BSC 3-0 1 I. Essen—Fortuna Köln 3-3 X 9. Roma—Napoli 1-1 X 10. Lecce—Fiorentina 1-0 1 11. Cremonese—Milan 1-0 1 12. Cosenia—Torino 1-1 X 13. Foggia-Catanzaro 1-0 1 Pótmérkőzések: 14. Meppen­Stuttgerter Kickers 0-1 2 13. Cesena—Lazio 0-0 X 16. Ascoli—Bologna 1-1 X IPARI FEJLESZTÉSI BANK RT. „A bank, amely nemcsak önmagát fejleszti’'. MOST sem magára gondol, hanem — a vállalkozások, azon beiiii elsősorban a magán- és kisvállalkozások élénkítése, — munkahelyteremtés, — új technológiák telepítése, — exportélénkités céljából kedvező, az Ipari Minisztérium által preferált • hitelkonstrukció keretén belül 50 milliós összegű Munkahelyteremtő vállalkozási alapot létesített Az „ALAP”-ból való részesedés pályázat útján nyerhető el, az alábbi feltételek megléte mellett; — maximum 60 főt foglalkoztató vállalkozás, — az ipari ágazatban új munkahelyek kialakítása, — minimum 30%-os saját forrás és hitelfedezet megléte. Hitelkondíció és futamidő: — kamatkedvezmény 50°',,, — rövid lejáratú kölcsön (futamidő: maximum 1 év), — középlejáratú kölcsön (futamidő: maximum 3 év). További információk, pályázati űrlapok átvétele és benyújtása: IPARI FEJLESZTÉSI BANK RT. Pécsi Területi Igazgatóság, 7625 Pécs, István u. 2—4. Telefon: 72 25-535 &_abdarüfjä MB II. Labdardgä MB III.