Dunántúli Napló, 1989. október (46. évfolyam, 271-301. szám)

1989-10-05 / 275. szám

ü«M«llca tabdarugő IUO I. Kézilabda MNK Panniaia Kapa Pécsett Tiienegyedik alkalommal rendelték meg Pécsett o Pannónia Kupa nemzetközi atlétikai gálát, amelyen négy orsiág 285 versenyiője indult. A Tüzér utcai atlétikai stadionban lebonyo­lított verseny érdekesebb eredményei: nők, 5 km gyaloglás: I. Bülcz (Bázis SC) 27:23,5, súlylökés: 1. Svoradova (Nyitra) 12,54, gerelyhajítás: Zsigmond (BVSC) 53,80. Férfiak, 100 m: 1. Bukvici (Nyitra) 10,9, 1500 m: 1. Banai (Újpest) 3:53,9, 10 km gyaloglás: 1. Kirszt (Komlói Bányász) 42,32, súlylökés: 1. Szaracsevics (Eszék) 18,90, gerelyhajitás: 1. Bolgár (Szeged). A Pannónia Kupa (legjobb eredményéért) győztese Kirszt Ká­roly, o Komlói Bányász versenyzője lett. Az atlétikai gáláról Läufer László készített képriportot. Még a kispestiek örülhetnek... BP. Honvéd-PMSC /-/ (1-0) (Munkatársunk telelonjelen- tése) Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Győri. Bp. Honvéd: Disztl - Satlai, Ács, Csuhay, Nagy S. - Fodor, Sikesdi, Cseh, Sass (Pisont, a 20. percben) - Fü­le (Szijjártó, a 65. percben), Gregor. Edző: Both József. PMSC: Bodnár - Kónya, Már­ton, Bódog, Palaczky - Me­gyeri, Túri, Bérczy, Czéh - Lovász, Lehota (Nagy T., a 65. percben). Edző: Garami József. Már a 7. percben vezetett a Honvéd. Gregor emelt be jobbról, Sass egyedül maradt az 5-ös túlsó sarkán. Jól jött neki lábra a labda, amit bal­lal laposan a hálóba lőtt (1-0). Az első pécsi akció a 14. percben volt: Túri beadá­sát Disztl csípte el Lovász elől. Utána ismét Túri kísér­letezett, 18 méteres lövését a Honvéd kapusa védte. Hamar cserélt a kispesti csapat, a megsérült Sasst hordágyon vitték el, Pisont állt a he­lyére. (Sasst senki sem bántotta, ezt meg is erősítette a szü­netben. Az első orvosi véle­mény szerint valószínűleg sza­lagszakadást szenvedett.) Egy Fodor szabadrúgás, az­tán egy Bérczy fejes okozott izgalmat. Jöttek a nagy pé­csi egyenlítési lehetőségek. Bérczy, majd Túri lövése is beakadhatott volna, de előb­bit bravúrral védte Disztl, utóbbi pedig hajszállal elke­rülte a kaput. A 33. percben Túri szögletét Bódog a 11-es pontról a jobb kapufára fe­jelte. (Ez is gól lehetett volna, Disztl ugyanis leragadt a gól­vonalon, ott állva várta a fej­leményeket.) A szünet után Bérczy nagy hibájából (kiflit rúgott), majd­nem gólt kapott a PMSC, az­tán a túlsó kapunál ugyanő alig maradt le, bevetődve egy beadásról. Az 51. percben Cseht szövegért sárga lappal büntette a játékvezető. Az 55. percben egyenlített a PMSC. Túri baloldali szögletét a túl­só kapufánál érkező Bérczy 4 méterről testtel besodorta (1-1). Pisont távoli bombáját védte Bodnár, utána Füle szép megoldás után lőtt ka­pásból mellé. Pisont kapott sárga lapot a 65. percben Bérczy lerántásáért. Tíz perc múlva Nagy S. járt ugyanígy, sokadik Lovász elleni szabály­talanságáért. Szijjártó hagyott ki egy helyzetet, majd zárszó­ként Fodor szabadrúgást tett ártalmatlanná Bodnár. A sors igazságtalansága lett volna, ha kikap a PMSC, ugyanis jobb volt a Honvéd­nél. A túl hamar esett kis­pesti gól után sokat volt a labda a mezőnyfölényben lévő PMSC-nél, helyzetei is akad­tak, de azoknál egy félidőn át nem volt szerencséje. Érett a pécsi gól, ami a szünet után eléggé korán be is követ­kezett. Ez felébresztette az addig gyengélkedő kispestie­ket, de akkor már jól zárt a vendégvédelem. Kibírta az utolsó tiz perc nagy hazai nyomását is. A helyzetei alapján ezen az estén nyerhetett volna a pécsi együttes. A jobb futballt a piros-feketék játszották, ezt mindenki láthatta. A Honvéd annak örülhet, hogy a PMSC csak egy pontot vitt el Kis­pestről. A PMSC-ben Bodnár a gólt nem védhette, tartja jó for­máját. Bódog elöl-hátul elő­fordult, majdnem gólt is fe­jelt, ő volt a védelem és a mezőny legjobbja. Túrira most nem lehet panasz, jól szer­vezett, minden akció tőle in­dult. Bérczy is sokat futott és szerelt, külön dicséret illeti azért, mert gólt lőtt. A két csatár nem sok vizet zavart. Lovászt jól fogta Nagy S., Le- hotát pedig egyszerűen nem lehetett észrevenni. A Honvéd legjobbjai: Disztl, Nagy S. és Cseh voltak. Both József: - A ilátottak alapján igazságos döntetlen született. . . Garami József: - Az első húsz percben nem tudtuk fel­venni a Honvéd által diktált iramot, de amikor játékunk folyamatossá vált, akkor a mi kezünkben volt a mérkőzés sorsa. Horváth László TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Csepel—Ferencváros 3-3 (0-2). Csepel, 18 000 néző. V.: Plasek. Gólszerzők: Herbály (46., 86. p.), Varga (60. p.), illetve Póling (6. p.), Dzurják (28. p.), Simon (80. p.). Siófok—Videoton 1-1 (0-0). Siófok, 4000 néző. V.: Molnár L. Gólszerzők: Freppán (51. p.), illetve Csucsánszky (65. p). Haladás-Veszprém 1-1 (1-1). Szombathely, 5000 né­ző. V.: Hartmann. Góllövők: Schaffer (1. perc), illetve Ru- govics (34. perc). Békéscsabai Előre Sparta- cus-Váci Izzó 0-0. Békéscsa­ba, 3000 néző. V.: Bognár I. Tatabányai Bányász-MTK- VM 1-0 (0-0). Tatabánya 2000 néző. V.: Puhl. Góllövő: Váczi (84. perc). Vasas-Rába ETO 1-0 (0-0). Győr, 5000 néző. V.: Nagy L. Gólszerző: Cluade (70. perc). Ú. Dózsa—DVSC 2-0 (1-0). Megyeri út, 2000 néző V. Bur­mái. Gólszerző: Rubold (10. p.). Az NB I. állása: 1. Ű. Dózsa 9 7 _ 2 13- 6 21 2. MTK-VM 9 6 — 3 13- 7 18 3. Vasas 9 5 2 2 11- 6 17 4. Ferencváros 9 4 3 2 14- 8 15 5. Pécs 9 3 5 1 17- 8 14 6. Bp. Honvéd 9 4 2 3 11- 9 14 7. Siótok 9 3 3 3 8- 9 12 8. Haladás 9 3 3 3 11-13 12 9. Videoton 9 3 3 3 6- 9 12 10. Veszprém 9 2 5 2 4- 6 11 11. Tatabánya 9 3 1 5 4- 7 10 12. Debrecen 9 2 3 4 4- 8 9 13. Rába ETO 9 2 2 5 9-10 8 14. Békéscsaba 9 2 2 5 5-12 8 15. Vác 9 1 4 4 7-11 7 16. Csepel 9- * 6 3 4-12 6 Labdarúgás. Megyei I. B. osztály 7. fordulójának eredményei: Felső­szen tmárt on—Hetvehely 2-0, Szabad- szentkirály—Drávafok 2-2, Bicsérd- Villány 2-0, Lippó—Töttös 0-3, P. Gázmű—Nagynyárád 1-3, Pécsvárad -Dunaszekcső 3-2, Olasz-Bükkösd 1-1, Kishárságy—Kémes 1-3. A MEGYEI I. B. OSZTÁLY Állasa : 1. Dunaszekcső 7 5 1 1 24- 5 16 2. Töttös 7 5 1 1 22- 7 16 3. Drávafok 7 4 3 — 24- 9 15 4. Pécsvárad 7 4 3 — 14- 7 15 5. Nagynyárád 7 4 2 1 14-13 14 6. Kémes 7 3 2 2 14-15 11 7. Bükkösd 7 2 4 1 9- 7 10 8. Bicsérd 7 3 1 3 11-10 10 9. Felsöszentm. 7 2 3 2 7- 8 9 10. P. Gázmű 7 2 1 4 5- 9 7 11. Hetvehely 7 2 1 4 9-17 7 12. Lippó 7 2 1 4 15-24 7 13. Kishárságy 7 1 2 4 9-20 5 14. Olasz 7 — 4 3 8-13 4 15. Szabadsientk. 7 — 3 4 5-14 3 16. Villány 7 — 2 5 12-24 2 AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőseg és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. PL: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320 Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hiriapkézbesítö postahivatalnál, a hirlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hirlapelófizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,-forint, negyedévre 315,-forint, egy évre 1260,-forint. Indexszám: 25054.1SSM 0133-2007. f& legjobb 16 között a Pécs PMSC­Jászberényi Lehel 27-17 (12-9) MNK női mérkőzés. Jászbe­rény, 300 néző. PMSC: Ta­karó - Mészáros 2, Suga 5, Tóth 5, Göjdácsi 4, Tábori 3, Szabó 5. Csere: Braxatórisz (kapus), Andi 2, Papp-Pálfi 1, Maratné, Sütő. Edző: Tóth János. Rossz passzban voltak a pécsi piros-feketék az elmúlt hetekben, éppen ezért mint- egy jó kedvre derítésnek szán­ták az MNK-mérkőzést a szak­vezetők a lányoknak. Nos, a tervezett kedvderítés bejött. Igaz, az első félidőben elég nehezen lendültek játékba a pécsiek, ugyanis csak a fél­idő hajrájában tudtak több­gólos élőnyt szerezni az NB I. B-s együttessel szemben. Ezen időszakban Suga és Szabó vitte hátán a csapatot. Szünet után már kidombo­rodott a vendégek tapasztalt- sága, s mivel a már említett két játékos mellett Tóth, va­lamint a Gajdácsi—Tábori pá­ros is feljavult, góljaikkal egy­re inkább elhúzott a PMSC, s végül tízgólos különbséggel jutottak a kupa legközelebbi fordulójába. S ha már az egyéni teljesítményeket emlí­tettük, meg kell jegyezni, hogy a támadók mellett volt még egy említést érdemlő teljesít­mény, mégpedig Andii véde­kező teljesítménye. Vagyis, a PMSC biztosan került a leg­jobb 16 közé, s talán mindez „felrázza” a lányokat a va­sárnap délelőtt, a Békéscsabai Előre Spartacus elleni pécsi találkozóra. K. L. Karate. Kick-boksz szakág: sotp szemikontakt: Tóth I. 84 kg. 4., Bödő Cs. plusz 60 kg. 2., Nonstop szemikontakt: Molnár J. 57 kg. 3., Márton R. 74 kg 2., Jorcsák J. 79 kg 2., Storozynczki 84 kg, 3., Bödő Csilla plusz 60 kg 4. Full kontakt: Bálint G. 54 kg 2., Mól nár J. 57 kg 1. Pióca M. 57 kg 2., Feurbach R. 57 kg 3., Kuti Árpád 63,5 kg 2., Jorcsák J. 71 kg 1., Márton R. 75 kg 1., Móric# I. 75 kg 2., Mihavecz 75 kg, 3., Storovynszki 81 kg 1. A DOZSO SE sportolói mind in­dulhatnak I, o. OB-n, okt 14-én. Nyílt túra. A Baranya Megyei Természetbarát Bizottság nyílt túrát indít október 8-án, vasárnap a kö­vetkező útvonalon: Magyaregregy— Vörösfenyő kh.— Cigányhegy—Hidasi völgy-Zobákpuszta. A résztvevők október 8-án Pécsett, az autóbusz- pályaudvaron találkoznak a 11-es kocsiállásnál, 8.45-kor. Túravezető: Rónaky Gizella. ♦’ Tájfutás. A PVSK ,,A”-kategó- riás tájfutószakosztálya tanfolyamot indít 1978—79—80-as születésű, jó tonuló fiúk és lányok részére. A Ivov-kertvárosi jelentkezők számá­ra külön csoportot indítanak. Je­lentkezni lehet a 15-61 í/230-as te­lefonszámon, naponta 13-tól 15 órá­ig, illetve személyesen, a PVSK Verseny u. 2. szám alatti .sport­centrumban, ugyanezen időpontok­ban. A foglalkozásokat vezeti Ke­lemen János nemzetközi minősítésű tájfutó. Felkészítő tanfolyam A Testnevelési Egyetem és a Tanárképző Főiskola Test- nevelési Kara felkészítő tan­folyamot indít október hónap­ban a Komarov Gimnázium­ban. Jelentkezni a helyszínen lehet. 1. Hamburg—Nürnberg Népsport 1 2 Képes Újság 1 X DN 1 X 2. Karlsruhe—Düsseldorf x 1 1 X 1 3. Uerdingen—Leverkusen i 2 1 1 2 X 4. Bochum—Bremen 1 2 1 2 X 5. Kaiserslaut—B. München z 2 2 x 2 x 6. Braunschw.—Wattenscheid x 1 1 1 7. Osnabrück—Hertha BSC X 2 x x 2 8. Essen—Fortuna Köln X 1 2 X 9. Roma—Napoli x 1 2 1 X 10. Lecce—Fiorentina X 1 X 1 11. Cremonese—Milan 2 x 1 X x 2 12. Cosenza—Torino 2 1 2 13. Foggia—Catanzaro 1 X 1 1 14. Meppen—Stuttg. Kickers 2 x 1 X 15. Cesena—Lazio X 1 2 16. Ascoli—Bologna X 1 1 2 MELLTARTÓK REKLÁM ÁRON! 173-360»-Ft ig 70-80 as méretig amíg a készlet tart!^^ ^^Onnek is üzlet a mi üzletünk ! v MMipiil RÖUlDERi