Dunántúli Napló, 1989. szeptember (46. évfolyam, 241-270. szám)

1989-09-10 / 250. szám

A kis Braun két nagy hibája PMSC-Siófoki Bányász 2-2 (2-1) Siófok, 4000 néző. V.: Storn­ier. PMSC: Bodnár - Kónya, Bódog, Braun, Pakoczky - 'Megyeri, Túri (Vén, a 84. percben), Bérczy, Czéh - Lo­vász (Nagy T., a 77. perc­ben), Léhota. Edző: Garami József. Siófok: Biró - Kolo- vics, Aczél, Szabó L. (Czigány, a 73. percben), Marozsán — Keszeg (Herczeg, az 56. perc­ben), Freppán, Palkovics, Zsadányi — Borostyán, Ma­gyar. Edző: Geílei Imre. Léhata hibájából Zsadányi került gólhelyzetbe az 5. perc­ben, 14 méteres lövését Bod­nár szögletre tenyerelte. Egy perccel később a pécsi ka­pus már telhetetlen volt, Ke­szeg futott bal oldalon, be­adásába Braun rosszul nyúlt bele, pontosan Magyar lábá­ra tette a labdát, aki 6 mé­terről irgalmatlanul bevágta. (0-1). Zsadányi távoli lövését kellett a bal alsó sarok elől szögletre ütnie Bodnárnak. Marozsán ijesztgette 22 mé­terről a PMSC kapusát, ugyanezt tette szabadrúgás­ból a túlsó kapunál Bérczy, valamivel messzebbről. A 24. percben egyenlített a PMSC. Leb óta cselezgetett a bal oldalon, aztán rászúrta a labdát, ami kipattant Biróról és Túri közelről a hálóba továbbított. (1-1). Két perc­cel később már a pécsiek ve­zettek. Most Túri kísérletezett 20 méterről. Bírónőik megint jó volt a kiejtése, Lovász elé öklözött, a csatár pedig 8 méterről az üres kapuba passzolt. (2-1). A szünet után visszaesett az addig jó iram és színvonal, kevés esemény történt. Lo­vászt sodorták el a 16-oson belül: a pécsi szurkoló tábor 11-esnek látta az esetet, az élete első NB l-es mérkőzé­sét verető bíró azonban nem. A 76. percben Aczél kapott sárga lapot, mert felrúgta Tú­rit. Az utolsó negyedórát vé-v gigtámadta a Siófok, meg is lett az eredménye, öt perc­cel a lefújás előtt Braun ért­hetetlenül kézzel ütött bele a 16-oson belül Magyar jobb­oldali beadásába. A vitatha­tatlan 11-est Magyar nagy erővel a kapu közepébe bom­bázta. Húsz perc kellett ahhoz, hogy rátaláljon az igazi stí­lusára a PMSC. Az eltékozolt idő alatt Vezetést szerzett a Siófok, mert a pécsiek addig nehézkesen mozogtak, a csú­szós fiivön, a gyors embereik pedig nem jutottak területhez. Amikor már -az első negyed­óra múltán az időt kezdte el ölni a Siófok, a levegőben lógott, hogy erre ráfizethet. Lassan beindult a PMSC gé­pezete. Akkor már azt játsz­hatta, amit szeret és amit na­gyon tud: a .szervezett véde­kezésből villámgyors és gólve­szélyes ellentámadásokat ve­zetett. Kiütközött a siófoki védők lassúsága, darabossága, amit jól használtak ki a pé­csiek. A PMSC sok apró sza­bálytalansággal tördelte szét a hazai próbálkozásokat. Már sokan elkönyvelték q pécsiek győzelmét, amikor Braun dur­va hibája meghozta a siófo­ki egyenlítést. A PMSC a 2-1- es vezetése után, nagyon rá­ült az eredményre (a máso­dik játékrészben jóformán nem is lőtt kapura), ez meg­bosszulta magát. Pedig ezt a Siófokot legyőzhette volna. A PMSC-ben Bodnár tartja jó formáját. Bódog magabiz­tosan rombolt középen. Braun két hibájából két gólt rúgott a Siófok. Kónya, Palaczky és Bérczy jól védekezett. Túri rengeteget futva, ügyesen osztogatott, Megyeri és Czéh ezúttal halványabb volt. A két ék nem villogott annyira, Lovászt le is cserélték. A Siófokban Biró kapus mindkét gólban benne volt, őt nem lehet á jók között emle­getni. Zsadányit, Aczélt, Kolo- vicsot és a kétgólos Magyart viszont igen. Garami József: - Nagysze­rűen kezdett a Siófok, meg­szerezte a vezetést is. Utána mi nagyobb sebességre kap­csoltunk és pillanatók alatt fordítani tudtunk. Nagyjából az történt, amit elképzeltünk, de győzelmünk az utolsó per­cekben egy nagy hiba miatt meghiúsult. Gellei Imre: - Jó iramú, ese­ményekben gazdag mérkőzés volt. Nagyszerűen kezdtünk, utána azonban kaptunk 'két elkerülhető gólt. így óriási erőfeszítéssel sikerült egyenlí­tenünk. Horváth László További eredmények Csepel—Vasas 0-5 (0-2). Cse­pel, 4000 néző. V.: Győri. Gólszerzők: Claude (22. p.), Zvara (37. p.), Schmidt (11-es- ből, 64. p.), Zireher (71. és 75. p.). Jók: Varga, Ivanics, illetve Schmidt, Zireher, Clau­de, Andrusch. Ú. Dózsa-MTK-VM 2-0 (1 -0). Megyeri út, 12 000 néző. V.: Huták. Gólszerzők: Bácsi (38. p.), Miovecz (50. p.). Sárga lap: Pölöskei (36. p.), Lőrincz (88. p.). Jók: Brockhauser, Ko­vács, Balog T., Miovecz, Bá­csi, illetve Vadász, Katzenbooh. Haladás-Tatabánya 1-0 (0-0). Szombathely, 5000 néző. V.: Kovács I. L. Gólszerző: Cser­tői (50. p.). Sárga lap: Illés (61. p.), illetve Szalma (25. p.), Vincze (62. p.), Vóczi (85. p.). Lakatos (90. p.). Jók: Kutasi, Bognár, Marton, Csertői, illet­ve P. Nagy, Járfás. Békéscsaba—Veszprém 0-1 (0-1). Békéscsaba, 5000 néző. V.: Vógner. Gólszerző: Rugo- vics (19. p.). Sárga lap: Ma­jor S. (29. p.), Kakas (63. p.), Fabulya (83. p.). Jók: a bé­késcsabaiak közül senki, illet­ve Kakas, Csik (a mezőny legjobbja), Bognár, Rugovics. Bp. Honvéd-Rába ETO 2-1 (2-1). Kispest, Bozsik-stadion. 5000 néző. V.: Varga S. Gól­szerzők: Gregor (11. p., 11­esből, 37. p.), illetve Sallói (34. p.). Jók: Disztl, Sikesdi, Pisont, Gregor, illetve Bordás, Bücs. Debreceni VSC-Ferencváros 0-0. Debrecen, 16 000 néző. V.: Drigón. Sárga lop: Bánki (25. p.). Jók: Mező, Nagy L, Szűcs, Rostás, Ulveczki, illetve Vaszil, Limperger, Kincses, Ke­resztúri. Ai NB I. állása: 1. Ú. Dóim 5 3 — — M 13 1. FTC 3 3 1 1 9-4 10 3. Bp. Honvéd 3 3 1 1 7-3 10 4. MTK-VM 3 3 — 2 3-4 9 3. Pécs 3 2 2 1 11-4 0 6. Vasas 3 2 2 1 •-4 0 7. Videoton 3 2 1 2 3-4 7 1. Tatabónvo 3 2 — 3 3-3 é f. Békéscsaba 3 2 — 3 4-7 4 lő. Véc 3 1 2 2 4-7 3 11. Siófok 3 1 2 2 4-4 3 13. DVSC 3 1 2 2 3-3 3 13. Vassprém 3 1 2 2 1-4 3 «4. Rába ETO 3 1 1 3 4-3 4 13. Haladét 3 1 1 3 4-9 4 14. Csapol 3 — 3 2 1-7 3 Kettős magyar tornász­siker Befejeződött a kétnapos nemzetközi női tornászviadal, amelyen három ország csapa­ta versengett. A magyarok^ ki­tűnően szerepeltek, mind az egyéni, mind a csapatküzdel­mekben megelőzték ellenfelei­ket. Eredmények: Csapat: 1. Magyarország 372,90 pont, 2. Hollandia 366,50, 3. Svájc 353,65. Egyéni összetett: 1. Ónodi Henrietta 77,325 pont, 2. Óvá- ry Eszter 74,35, 3. Ladányi Andrea és Susanne Beerepoot (holland) 73,55-73,55, 5. Mis- kő Zsuzsa 73,375, 6. Simone Veldman (holland) 73,10. ___GÓLTOTÓ___ A Siófoki Bányán—PMSC márkáié» »rodmányit «Háláló pályázóink kázül a Horonao oiútfal Szalay Tárná«, 7H5 Drávaiztára, Kosiuth L. u. M. »ám alotti lakóinak kodvazott, aki a 100 forinlo» vásárlóit utalványt pallón kapja mag. Pályázni csak a lapból kivágott uol-' vónnyol lobot, amolyot pántokon dóiig Juttathatnak «I izorkoiztáiógünk cimóro: Vasárnapi Dunántúli Napló, 7601 He*, Hunyadi út 11. FSmórkázói: PMSC-Újpait .................................................................................. Pótmórkázói: Rába ETO—Tatabánya ................................................................ A p ályázó név«: ............................................ ............................. La kcím«: ............................................. Tó thné kupagyőztes Nyíregyházán, a Hungária Biztositó Kupa atlétikai verse­nyen szamboton a női disz- koszvetésben már megrendez­ték a döntőt. Tóthné Csőke Katalin 54,88 méterrel első lett, az összesítésben 41 pon­tot gyűjtött, s ezzel ő a ver­senyszóm győztese. Kézilabda NB I. Tovább tart a pécsiek lendülete PMSC-Veszprém 27-26 (10-15) N'B l-es női mérkőzés. Veszp­rém, 200 néző. V.: Andorka. Schóber. PMSC: Braxatórisz - Mészáros 4, Suga 2, Gajdácsi 1, Tóth 5, Tábori 6, Szabó 9. Csere: Takaró (kapus), Ancil, Győrfi. Edző: Tóth János. Erő­teljesen kezdtek az újonc veszprémiek, minek eredmé­nyeként a mérkőzés nagyobb részében tetemes előnnyel ve­zettek. A pécsiek azonban nem hagyták annyiban és a két repülőrajtos győzelmük után harmadszor is sikerült begyűj- teniük a két pontot. A győz­tes gólt az utolsó sípszó előtt Tóth szerezte szélről. A szer­dai, Pécsett sorra kerülő Sze­ged elleni találkozó előtt még veretlenül, hat ponttal állnak az élcsoportban a pécsi piros­feketék. TOTO 1. Homburg er SV­■ayer Leverkusen 0-1 2 2. 1. FC Köln-Werder Bremen 4-2 1 1. Karl»roh«—Dortmund «. Eintracht Frankfurt­2-1 1 Bay«m München 1-2 2 3. Fr«lburg—Saarbrücken t. Blau-W«iii »0­1-4 2 Watt«n»ch«ld 1-1 K A többi mérkőzést vasámop játiz­Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Moháczi Új Buráid« TSZ SE-Oorogi Bá­nyán. Mohéc., 16.30, Si«k«iárdi Dália—Kamiéi Bányán, Si«knárd, I6.M, K«nth«ly—III. kar. TTVE, K«nth«ly, 16.30, Dunaújvároii Kő­bán—Pakli SE, Dunaújváros, 16.30, ZTE-Oronlányi Bányán. Zalo- ■garnog, 16.30, BMTE TörUy-Oloj- bényán, Budafok, 16.30. NB III.: Máiauánvári Bányán-Nagymá- nyok, Máianánvár, 16.30, Síigat- vár—Kopoivári Építők, Síigatvár, 16.30, Pakli Atomerőmű—Kopoivári Honvéd, Paki. 16.30, Marcall-Som- barok, Marcali, 16.30, Siklói! Tan- koi-Bélyi MEDOSZ, Siklói, 16.30, Bonyhád—Ciurgé, Bonyhád, 16.30, Rákóczi PC—Dombóvári Vaiai, Ka­Kc'uIVz- M.gyobojnokiág: pVSK-Pécn Ziolnay, Vaiutai-pálya, 10.00, Bor«mond-Si«ntlőrinc, Bora- mond, 16.30, S«lly«-Sáid. Solly«, 16.30, Szojk—Voiati Bányán, Siajk, 16.30, KOSÁRLABDA. Baranyakor Kupa, n«mi«tkSii női torna: holyonték él döntők Péciatt, a vároii .pori ciarnokban, l.oo. TÁJFUTÁS. Magy«i váltébajnok- iág. Demörkapu, 9.00. t®E. NB I., férfiak: Siómból- holyi Styl-Kéeii Gáimü, Siómból- h«ly, 11.00. TENISZ. DEDASZ Kupa. párolok v«n«ny«. DEDASZ-pálya. 0.00. VITORLÁZÁS. Evőd,áré v.ri.ny, Orfü. Pécsi-té. 10.00. AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hirlapkézbesitő postahivatalnál, a hirlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20,-forint, negyedévre 60,-forint, félévre 120,-forint, egy évre 240,-forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. vasárnapi Dunántúli napló Kosárlabda Baranyaker Kupa Balázs (fehér mezben) eredményes harcot vívott a megtermett belgrádi lányokkol Fotó: Bakos Magdolna A PVSK és a Vojvodina versenyfutása Harmadik alkalommal ren­dezték meg Pécsett a városi sportcsarnokban a Baranyaker Kupa nemzetközi női tornát. 'Mivel a meghívott csapatok közül pénteken délutánig a Dinamó Kiljev gárdája nem érkezett meg, új sorsolást vol­tak kénytelenek csinálni a szervezőik. Mindezek alapján mem csoportmérkőzéseket, ha­nem a torna lebonyolítását körmérkőzéses formában kezd­ték el. A péntek, valóm int a szombati találkozóik eredmé­nyei alapján a hazai PVSK- ■nak és a jugoszláviai Újvidék gárdájának, a Vojvodinának van nagy esélye a tornagyő­zelemre. A pénteken este és szom- 'bato-n délelőtt és délután le­játszott mérkőzések eredmé­nyei : PVSK—Vafjevó (Jugosz­lávia) 82-61 (36-34), Vojvodi­na—MÁV Nagykanizsai TE 66-47 (36-28), Partizán Belg­rad (Jugoszlávia)—Vaijevó 84-45 (39-24), PVSK-MÁV NTE 81-62 (37-30), Vojvodina -iPactizán Belgrad 91-62 (39-29), Vaijevó—MÁV NTE 70-63 (29-28), PVSK-Partizán Belgrad 65-63 (26-33). A ma délelőtti program: Va Íjevó-Vojvodina, 8 ó., MÁV NTE—Partizán Belgrád, 9.30 ó., PVSK—Vojvodina, 11 ó. ünne­pélyes eredményhirdetés 12.45 órakor. Valamennyi a Pécs vá­rosi sportcsarnokban. Gunaras Kupa Az 5. alkalommal Dombóvá- rott megrendezésre kerülő há­romnapos férfi Gunaras Kupa myitó napján második mérkő­zésükön a pécsi vasutasok meglepő győzelmet arattak a nagyobb játékerőt képviselő 'bajaiak ellen, míg a házigaz­dák bravúros győzelemmel raj­toltak a sokkal esélyesebb Oioszlány ellen. A szombati napon az első két találkozó az esélyesek győzelmével vég­ződött. A délutáni első össze­csapáson a bajaiak alaposan megszorították a magyar baj­nok Csepelt. A szombati ered­mények: Oroszlányi BSK—Pé­csi VSK 104-94 (59-43). Cse­pel SC-Oombóvári VMSE 104-80 (56-38). Csepel SC- iBaijai SK 96-94 (49-47). Ma délelőtt a Dombóvár— Baja, majd a Csepel-Orosz- •lóny mérkőzéssel fejeződik be a háromnapos küzdelem soro­zat. Dombóvári VMSE—Pécsi VSK 110-74 (56-35). Labdarúgó NB III. Boglárielle-Nagykanizsai Vo­lán Dózsa 4-1 (1-0). Nagyka­nizsa, 100 néző. V.: Balajti. Boglárlelle: Majzlinger ­Glatcz (Farkas), Kötél, Parda- vi. Virág - Hollósi, Sümegi (Madócs), Riba, Becsei - Ko- roknai. Magyar. Edző: Somodi László. Nagykanizsa: Pusztai- Nagy A., Patkós, Kvanduk, Varga - Szabó, Windisch, Li­zák (Sörös) - Ignácz, Nagy I. (Tamás), Csizmarik. Edző: Orosz József. Az esős időben sorra került mérkőzésen a min­den csapatrészben jobb Bala- ton-partiak könnyű győzelmet arattak a hat újonc játékost felsorakoztató határőrcsapat ellen. Góllövők: Glatcz, Korok­nál, Magyar, Farkas, illetve Varga. Aki október 27-ig a MÉH-telepeken 10 kg papírhulladékot ad le, SORSJEGYET KAP, mellyel részt vehet október 29-én 10 órakor a Népligetben sorra kerülő tömegsport, -futóversenyen és az azt követő sorsoláson! NYEREMÉNYEK: — színes tv, — társasutazások, — ajándéktárgyak, — vásárlási utalványok. A versenyre jelentkezni lehet a MÉH Vállalat által adott sorsjeggyel. Épitők SC Népligeti Sportcsarnokában működő versenyközpóntban. 28- án (szombaton): 9 órától 16 áráig, 29- én (vasárnap): 8 órától 9.30 óráig. ('Munkatársunk telefonjelen­tése.)