Dunántúli Napló, 1989. szeptember (46. évfolyam, 241-270. szám)

1989-09-11 / 251. szám

Labdarugó MB II. Győzelem időn túl Mohácsi Új Barázda TSZ SE-Dorogi Bányász 1-0 (0-0) Mohács, 1500 néző. V.: Szabó L. Mohács: Antal — Káfiás (Bíró, a 44. perdben), Katona, Rumszauer, Reit —, Kovács L, Hrotkó, Gilitsch. Ratting (Beckert, a 61. perc­ben), Martina, Adi. Edző: Bö- zsöny János. Dorog: Belányi — Szabados, Varga, Harmath, Borsos — Hermann, Szenczi, Marosvölgyi, Sulija, Szűcs (Szedlacsek az 56. percben) Romfa (Hernádi, a 49. perc­ben). Edző: Reszeli Sós István. 91. perc: Már mindenki el­könyvelte a döntetlent, amikor a baloldali szögletet követő­en Adi emelkedett a felugró jáfpkosok között a legmaga­sabbra, és a megdermedt Be­lányi fölött a kapu közepébe fejelte a mohácsiak 3 pontot érő gólját (1-0). Hazai támadások jellemez­ték az első félidőt, s mór a 3. percben vezethetett volna Adi révén a Mohács, de a csatár közelről mellé lőtt. A Duna-partiak rövid időn be­lül mezőnyfölényre tettek szert, de azt is meg kell jegyezni, hogy a Dorog gyakori ellen- támadásai sem voltak veszély­telenek. A nyílt sisakos harc­modor mindkét csapatra jel­lemző volt, s ez kitűnően szolgálta a nézők szórakozta­tását: jó iramú, sok helyzettel megspékelt futballt láthattak a szurkolók. A második félidő­ben változott a játék képe, s a játékrész első felében újabb kihagyott helyzetek miatt bosz- szankodhattak-örülhettek a mohácsi drukkerek. Minden jó, ha jó a vége, — tartja a közmondás, s ezúttal az Új Ba­rázda számára ijött be igazán. Jók: Reit, Kovács 1., Hrotkó, Martina, ill. Varga, Marosvöl­gyi, Sulija. Pauska Zsolt Szekszárdi Dózsa-Komlói Bányász 1-1 (0-1) Szeksrárd, 1000 néző, v.: Vad. Szeksiárd: Hujber - Nagyfokú sí, Varga F„ Szabó, Varga L - Farsang (Kasza a 66. percben), Máté, Horváth Cs. (Horváth P. a 65. perc­ben) — Süveges, Kálmán, Jelu- sics. Edző: KeszJer Vendel. Komló: Tábit - Hammer, Miklós, Tigyi, Andreidesz — Katona, Hüber (Stemler a 76. percben), Jurin - Szirtes (Bo­day a 65. percben), Takács. Varga. Edző: Kresz László. Az első 10 percben mind­két kapu egyszer került ve­szélybe. Az egyik oldalon Far­sang fejese szállt el a kapu mellett, a másodikon Katona mintaszerű indításával Szirtes került helyzetbe, de az 5-ös sarkától a bal' kapufa mellé gurított. A 12. percben azon­ban már zörgött Hujber há­lója. Katona jobbról adott kö­zépre, Varga elől még men­tettek a védők, de a labda Takács elé pattant, aki 12 méterről a kapu közepébe bombázott (0-1). Továbbra is a Komló játszotta a jobb fut­ballt, bár a bal oldalról két­szer is veszélybe került kapu- jók. Előbb Kálmán, majd Jelu- sics labdája szállt el kereszt­be. A 45. percben pedig Je­lű sí cs három lépésről lőtt a jobb sarok mellé. Szünet után Takács 14 mé­teres lövése túlperdült Hujbe- ren, de Varga már csak az alapvonalnál érte utol, s visz- szaadását fogta a szekszárdi 'kapus. Válaszként Horváth Cs. mem találta el a kaput 15 méterről. Már mindenki a Komlónak adta a 3 pontot, amikor a 70. percben megfo­gyatkozott a Bányász. Játékon kívül volt a labda, Miklós gyomron ütötte Jelusicsot és Vad játékvezető kiállította a középhátvédet. Döntő fordula­tot eredményezett a kiállítás, a 73. percben ugyanis Kato­na és Tigyi közös erővél buk­tatta az alapvonalnál Süve­gest. 11-es. Jélusics félma­gas lövését Tábit szögletre ütötte. Máté sarokrúgása jó ütemben érkezett Varga L. és az 5-ösről küldött csúsztatott fejes a jobb kapufáról a , há­lálja pattant. A hátralévő 20 percben az emberhátrányban játszó Komló már csak az eredményt védte. Az első fél óra után keve­sen gondolták, hogy a Kom­ló nem nyeri meg ezt a mécs­esét. Nemcsak vezetett a Bá­nyász, de ügyesen futballozva esélyt is alig adva a vendég­látóknak. Félidő végén már akadtak szekszárdi helyzetek, de a hazai támadók, képte­lenek voltak eltalálni a kaput. Miklós teljesen felesleges sza­bálytalansága élesztette fel a hazai reményeket, akik egy ki­hagyott 11-es után is élni tudtak a felkínált lehetőség­gel. Az elvesztett pontokért a Bányász játékosai csak magu­kat okolhatják. Jók: Nagyfa­lusi, Varga L., Farsang, ill. Tigyi, Katona, Takács. Grünwald Géza További eredmények Az NB II. további eredmé­nyei : BMTE-Törley-Nagykanizsa 2- 2 (1-1), Keszthely—III. kér. TTVE 0-0, Dunaújváros—Paks 4-0 (3-0), Volán-Ajka 4-0 (1-0), Sopron—Bauxitbányász 3- 1 (2-1). Az NB II. állása: 1. Dunaújváros 4 3 1 — 11- 4 10 2. Zalaegerszeg 4 3 — 1 6- 5 9 3. Volán 4 2 2 — 6- 1 6 4. Mohács 4 2 1 1 6- 2 7 5. III. kor. TTVE 4 1 3 — é- 4 4 6. Oroszlány 4 2 — 2 6- 5 6 7. Komló 4 1 3 — 5- 4 6 1. Nogykonizsa 4 1 2 1 6- 5 5 9. Dorog 4 1 2 1 5- 5 5 10. BMTE-Törley 4 1 2 1 3- 4 5 11. Paks 4 1 2 1 4- 7 5 12. Ajka 4 1 .1 2 4- 6 4 13. Sopron 4 1 1 2 5- 8 4 14. Tapolca 4 1 — 3 3-11 3 15. Szekszárd 4 — 1 3 3- 6 1 16. Keszthely 4 — 1 3 3- 7 1 TOTO 1. Hamburger SV— Bayer Leverkusen 0-1 2 2. 1. FC Köln—Werder Bremen 4-2 1 3. Karlsruhe—Dortmund 2-1 1 4. Eintracht Frankfurt­Bayern München 1-2 2 5. Frei bürg—Saarbrücken 1-4 2 6. Blau-Weiss 90­Wattenscheid 1-1 x 7. Unterhaching­Fortuna Köln 1-2 2 8. Cremonese—Genoa 0-1 2 9. Sampdoria-Internationale 2-0 1 10. Verona—Napoli 1-2 2 11. Cagliari—Cosenza 0-0 x 12. Catanzaro—Pisa 1-0 1 13. Reggina—Monza 1-0 1 + 1 14. Brescia—Torino 1-1 x Megyebajnokság Kiütéses győzelem Beremenden PEAC—Geresdlak 3-1 (1-1). Egyetemi sporttelep, 50 néző. V.: Tóth. Nagy küzdelemben, megérdemelt hazai győzelem született. Góllövők: Kovács, Kozicz, Fekete, ill. Nyárs. Pécsi Postás—Újpetre 3-0 (1-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Kulcsár. Közepes színvonalú mérkőzésen a gólerős Ábrahám vezérletével győztek a hazaiak. G.: Ábraihám 3. Steinmetz SE-Pécsi Kini­zsi 4-1 (2-0). Kovácstelepi- pálya. 50 néző. V.: Kovács N. A hazaiak támadtak többet, a gólokat azonban a vendégek rúgták. G.: Fülöp 2, Kapusi, Till (11-esből), ill. Pál. Labdarúgó RIB 111. Kiütötték a szászvári bányászokat Nagy mányok—Máxaszász vári Bá­nyász 3-0 (1-0). Mázaszászvár, 600 néző. V.: Fodor. Nagymónyok: Szócs - Blum, Lovász. Éppel. Bencze - Nagy. Klomfár, Lőrincz- Pilisi, Szőts.i Barabás. Edző: Szám Frigyes. Mózoszászvór: Görföl — Dömény, Dunai, Katona (Orsós), Komáromi — Németh (Csoboth), Ambrus, Sztoics, Róth — Maglódi, Román. Edző: Dltrói István. Küz­delmes mérkőzésen* a minden csa­patrészében jobb vendégcsapat 'megérdemelten nyert. Gól lövők: Lőrincz (2). Pilisi (11-esből). Marcali-Somberek 0-0. Marcali, <500 néző. V.: Dörnyei. Morcai!: Igrícz - Hojdu H., Héder, Hajdú I., Szekeres - Lakos (Nogy), Czucrka, Bántó, Palacskó (Luka) - Mixtai, Urbón. Edző: Fenyvesi Jó­zsef. Somberek: Heilmann — Illés, Sebükéi sz, Pauska, Jakob - Ban­des, Szeicz, Vinczellér (Kővári), Dárdai — Gyurkity (Hehl), Vlgh. Edző: Dárdai Pál. Az első játék­rész enyhe hazai mezőnyfőlénnyel lelt el, mindkét kapu előtt egy- egy gólszerzési lehetőséggel. A jó iramú, változatos, kitűnő mérkőzé­sen a mutatott játék és a gól­helyzetek alapján a vendégek örül­hettek jobban a döntetlennek. Szigetvár-Kaposvári Építők 3-0 (1*0). Szigetvár, 400 néző. V.: Lubostyík. Szigetvár: Füredi - Horváth, Tóth, Koronics, Priol - Csökona, Schmidt (Marosi), Kiss, Bálint (Sértő) - Bodó. Kardos. Edző: Csaba Gábor. K. Építők: Horváth — Czabula, Zentai (Pető), Nagy G., Papp A. - Popp T. (Vi­da), Balassa, Balázs, — Pintér, Varga, Wéber. Edző: Horváth La­jos. A hazoi csapatot a nagy lel­kesedés átsegítette a holtponton és végeredményben megérdemelten szerezte meg első győzelmét ebbsn a szezonban. Góllövők: Koronics (2). Kiss. Bályi MEDOSZ—Siklási Tenkes 2-1 (1-0). Siklás. 400 néző. V.: dr. Csapó. Báty: Puch — Hosszú, Fitt, Maosi, Kirher — Ambrus, Brúder, dr. Papp (Szabó) - Pál (Schnei­der), Vető. Edző: Weiszbarth Jó­zsef. Siklós: Pál - Pongrácz (Ke­resztes), Kovács, Rózner, Gél lén - Weiner, Kiss, Schveicgut (Bircsók), Mim - Szrimócz, Sztajka. Edző: Amiigya Pál. Közepes iramú mér­kőzésen, a hazai csopat többet tómodott, de a Bóly kontrái vol­tok veszélyesebbek. Góllövők: Vető (2). ill. Kiss. Rákóczi FC—Dombóvári Vasas 1-1 (1-0). Kaposvár, 1500 néző. V.: Horváth J. Rákóczi: Keserű - Gö- bölös, Kraft, Itvás, Barna - Kárpá­ti (Nagy), Szabó, Honusz, Ador­ján -- Neubauer (Richter), Juries. Edző: Horváth Miklós. Dombóvár: Fölei - Bonoi, Fazekas, Kurdi, Luczek - Tóth-Bagi, Vida, Szűcs. Csanádi (Dékány) - Jakab, Kiss. Edző: Olasz János. A hazaiak már az első negyedórában vezetést szereztek, de további fölényüket nem tudták gólra váltani. Védelmi hibából egyenlítettek a vendégek. s a Rákóczi elkeseredétt támadásai közepette még a gólvonalról sem volt. képes a hálába találni. Gól­lövők: Adorján, ill. Kiss. Boglárlelle-Nagykanixsai Volán Dázsa 4-1 (1-0), Paksi Atomerőmű-Kaposvári Honvéd 0-0, Bonyhád- Csurgá 1-1 (0-0). Az NB 1)1. állása: 1. Paksi Alom. 4 3 1 — 4- 0 10 2. Nagymányok 4 3 1 — 0- 3 10 3. Somborok 4 2 2 — 6- 2 8 4. Csurgó 4 2 1 1 8- 5 7 3. Rákóczi FC 4 2 1 1 3- 2 7 4. K. Honvéd 4 1 3 — 4- 2 é 7. Boglárlallo 4 2 — 2 6- 4 4 (. K. Épfiók 4 2 — 2 4- 7 4 9. Dombóvár 4 1 2 1 8- é 5 10. Síigotvár 4 1 1 2 «- 7 4 11. Bály 4 1 1 2 4- 8 4 12. Nk. Volán D. 4 1 1 2 5- t 4 13. Máxassásivár 4 1 1 2 3- 7 4 14. Marcali 4 — 2 2 2- 4 2 15. Renyhéd 4 — 2 2 5-10 2 16. Siklás 4 — 1 3 4- 8 1 HELSINKI: A Ferencváros keddi kupaellenfele, a finn Haka a hét végi bajnoki for­dulóban otthonában kapott 'ki 2-0-ra a TPS gárdájától. A Haka 7 ponttal lemaradva, az éllovas Kuusysitól és a TPS-től 27 pontjával a negye­dik (UPI). Harkány—Pécsi BTC 6-3 (3-3). Bőrgyári-pálya, 200 né­ző. V.: Zákányi. PVSK—Pécsi Zsolnay 2-0 (1-0). Vasutas-pálya, 300 né­ző. V.: Csuti. Közepes játék­kal is magabiztosan győztek a vasutasok. G.: Cservenka, Papp. Beremend—Szentlőrinc 9-0 (6-0). Beremend, 300 néző. V.: Sör. Sziporkázott az első fél­időben a hazai együttes, szü­net után már a fele is elég volt a nagy gólorányú győze­lemhez. G.: Müller K. 2, Zát- rtflc 2, Illés, Szász, Jekl, Müller G., Horváth. Sellye—Sásd 0-0. Sellye, 250 néző. V.: Kovács I. Kiábrándí­tó labdarúgást mutatott a két csopat. Szajk—Vasasi Bányász 0-0. Szaj'k, 200 néző. V.: Georgia. A vendégek teljesen megérde­melten vitték el az egyik pon­tot. A mogyoi 1. osztály állása: t. Boromond 3 3 _ __ 16- 0 9 2. PVSK 3 3 _ _ 7- 0 9 3. PBTC 4 3 _ 1 7- 7 9 4. Solly« 3 2 1 _ 7- 4 7 5. P. Postás 3 2 _ 1 7- 3 6 6. Harkány 4 2 _ 2 11- • 6 7. Siojk 3 1 2 _­2- 1 5 1. P. Zsolnay 3 1 1 1 1- 2 4 9. Stoinmots SE 1 1 4- 1 3 to. PEAC 1 1 _ _ 3- 1 3 tt. Ooresdlak 4 _ 3 1 2- 4 3 12. Szontlórinc 4 1 3 6-17 3 IS. Sásd 4 _ 2 2 0- 3 2 14. Vas ősi B. 4 _ 1 3 2- 9 1 13. Cljpotro 4 _ 1 3 1- 0 1 14. P. Kinizsi 4 — 1 3 3-11 1 AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf. .134 w Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105-forint, negyedévre 315,-forint, egy évre 1260- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. III. Kosárlabda Baranyakor Kupa Abrahám (fehér mezben) középről megcélozzo az újvidékiek kosarát. Fotó: Bakos Magdolna Újvidékre került a trófea A vasutas-lányok a második helyen végeztek Pénteken, szombaton és va­sárnap rendezték meg Pécsett, a városi sportcsarnokban a kosárlabda III. Baranyaker Ku­pát. A nemzetközi női torna résztvevői közül a Dinamó Ki- jev nem érkezett meg, így a kétcsoportos, hatos torna he­lyett körmérkőzésekre került sor. A két első nap után va­sárnap délelőttre két veretlen maradt a parketton a tornát rendező PVSK, valamint a ju­goszláviai Újvidékről érkezett Vojvodina együttese. Mint vé­gül is kiderült: az erősebb já­tékerőt képviselő jugoszláviai első ligában szereplő vendé­gek jobban bírták a hajrát, így ezúttal ők vihették haza a dí­szes Baranyaker Kupát. A tornát rendező pécsi vasutas- lányoknak a második hely ju­tott, ám becsületükre legyen mondva, sikerült nekik meg­előzni az ugyancsak jugoszláv első osztályban szereplő Parti­zán Belgrad együttesét A pé­csieknek még egy trófea ju­tott, az pedig a legeredménye­sebb játékosnak felajánlott ku­pa volt, amit a 101 pontot elért Nedoba Ágnes kapott. A leg­jobb irányítónak járó díjat az újvidéki Vojvodina játékosa llic Danijela nyerte. A háromnapos torna vasár­napi eredményei: Vojvodina— Valjevo 76-63 (42-31), Partizán Belgrád—MÁV Nagykanizsa TE 104-46 (39-24), Vojvodina­PVSK 73-60 (33-39). A torna végeredménye: 1. Vojvodina Újvidék, 2. Pécsi VSK, 3. 'Partizán Béig rád, 4. Student Valjevo, 5. MÁV Nagy- kanizsai TE. K. L. Prost a világbajnoki cím kapujában Monzában vasárnap óriási lépést tett harmadik világbaj­noki címének megszerzése fe­lé Alain Prost az Olasz Grand Prix megnyerésével. A 34 éves francia 20 pontos előnyre tett szert fő riválisával, a brazil Ayrton Sennávol szemben a Forma-1-es autók világbajno­ki pontversenyében. Pedig nem úgy tűnt, hogy Senna lesz ennek a viadal­nak a nagy vesztese. A dél- amerikai elképesztő tempóban rótta a köröket, s amikor már csak 8 kör volt hátra', .nem kevesebb, mint 21 másod­perccel vezetett Prost előtt. Ekkor azonban a világbajnoki cím védőjének McLaren-Hon- da márkájú gépkocsija meg­perdült a betonon, majd meg­állt, miközben sűrű füst öm­lött a motorból. Senna nem tudta folytatni a versenyt, s így márkatársának, Prostnak tulajdonképpen ölébe hullott a győzelem. Az osztrák Gerhard Berger idén először tudott befejezni világbajnoki futamot, s mind­járt második helyezésnek örül­hetett. A Ferrariual versenyző Bergert két Williams-Renault követte, a belga Thierry Bout- sennel és az olasz Riccardo Patresével a „nyergében". Az Olasz Nagydij vég­eredménye: 1. Alain Prost (francia, McLaren—Honda) 1:19:27.550 ó., 2. Gerhard Ber­ger (osztrák, Ferrari) 7.326 mp hátrány, 3. Thierry Boutsen (belga, Williams—Renault) 14.975 mp hátrány, 4. Riccar­do Patrese (olasz, Williams— Renault) 38.722 mp hátrány, 5. Jean Alesi (francia, Tyrrell— Ford) 1 kör hátrány, 6. Mar­tin Brundle (brit, Brabham— Judd) 1 kör hátrány. A világbajnoki pontverseny állása: 1. Prost 71 pont, 2. Senna 51, 3. Nigel Mansell (brit, Ferrari) 38, 4. Patrese 28, 5. Boutsen 24, 6. Ales­sandro Nannlni (olasz, Benet- ton-Ford) 14. Pécs.Szalai A.u.2.Tel.!12-324 MOST ÉRDEMES TAPÉTAZNI! ÍZELÍTŐ KÍNÁLATUNKBÓL: • NDK tapéták 200—310 Ft/tek, • Grabetta luxor és brill tapéták 360—400 Fttek. • Öntapadó tapéták (SO-féle) 98—110 Ft/m, 0 Uvegtapéták öntapadó fóliák nagy választékban. EGYES TAPÉTÁK 20" „-OS ENGEDMÉNNYEL KAPHATÓK, (amig a készlet tart!) • Fali poszterek óriási választékban, Nyugati import tapéták 515—780 Fttek. Keresse fel üzletünket, érdemes, hiszen