Dunántúli Napló, 1989. március (46. évfolyam, 60-90. szám)

1989-03-30 / 88. szám

Anczil tört be a jobbatlovo helyén es lőtt szép golt a budapestiek hálójába Fotó: Szundi György A fontosabbra megvan! PMSC-TFSE 28-23 (13-10) NB I. női mérkőzés. Pécs városi sportcsarnok, 300 néző. V.: Andorka, Schóber. PMSC: Hang 1 — Mészáros 6, An­czil 4, Dolmány 3, Kruzsicz, Tóth 5, Szabó 9. Csere: Su- tyor. Edző: Tóth János. A kiesés rémétől idegesített két csapat játékosai közül a hazaiak nyugodtak meg előbb, így Tóth kettő, majd Anczil es Szabó egy-egy góljával sikerült egérutat nyerniük. Hang biztosan őrizte portáját, így a vendégek csak negyed óra után tudták megközelíteni a védőfal közepén ki-kihogyó hazaiakat. A bekapott gólok alaposan megzavarták Tóthé- kat, mert egymást követően 3—3 perces zűrzavar támadt a támadásaikban is, képtelenek voltak eredményesen befejezni az akciókat Szerencsére nem­csak ők voltak idegesek, . de átragadt az izgalom a fővá­rosiakra is. A félidő hajrájára ugyan nem sikerült összeszed­ni magát a védőfalnak, csak­hogy ekkor már lépést tartot­tak a piros-feketek o főisko­lásokkal. Így nem csökkent az előnyük. Sőt, a hajrára Mé­MNK férfimérközés. Pécs, városi sportcsarnok, 500 - néző. V.: Klucskó, Lekrinszki. PMSC: Tóth — Kovács I., Horváth 3, Füzesi 4, Kovács T. 7, Hang 7, Kunos 4. Csere: Fekete (ka­pus), Kovácsevics 1, Fozekos, Gelb. Edző: Harmat Tamos. A cseresorával felálló veszp­rémiek ellen nagy ambícióval kezdtek a pécsiek, minek eredményeként percek olatt tetemes előnyre tettek szert. Ezen időszakban különösen a sérüléséből épphogy felépült Kunos tűnt ki, aki gyors indí­tásból lőtt góljai mellett hét­métereseket is kiharcolt. Ugyancsak bátran, s ezúttal eredményesen is vette célba pz ellenfél kapuját Hang, s ezzel a 12. percre 6-2-re el­húztak a - piros-feketék.* Elég volt azonban a hazaiak né­hány pillanatos kihagyása ah­hoz, hogy a nyokukra zárkóz­zanak a vendégek. Ekkor azonban beszállt a gólgyár­tásba a beállás Kovács T. és mindjárt megváltozott a játék képe. Élvezetes, folyamatos, no és nem utolsósorban ered­ményes volt a pécsiek játéka. Olyannyira, hogy a 26. perc­ben mér 16-8-ra vezettek Ek­kor azonban, mintha csak gö­száros. Dolmány és Tóth gól­jaival 13-10-re elhúztak Szünet után védekezésében összekapták magukat a pécsi lányok, s mivel ezen időszak­ban Szabó az akció gólja mellett rendre • biztosan érté­kesítette a büntetőket is. meg­nyugtató távolságra kerültek a vendégektől. A 36. perctől, amikor 17-12-re vezetett a PMSC, kezdte meg a feLzár- kózást a TFSE. Igaz, ebben inkább a hazaiak voltak lu­dasak. Előbb Sutyor hibázott büntetőt, mojd négy eladott labda után, amelyekből a vendégek rendre gólt szerez­tek, idegcsillapitóan hatott Mészárosnak a szélről elért találata. S, hogy Szabó ismét két büntetőt értékesített, helyreállt a lányok lelki egyen­súlya. Ahogy fáradt a két csa­pat, úgy szaporodtak' meg a szabálytalanságok, s szeren cséré ebben az agilis főisko­lások jeleskedtek, és kerültek ezért egyre többször ember­hátrányba. Jól használták ki emberelőnyös perceiket a pé­csiek, valamint, hogy Szabó ezt követően már csak egy 7 méterest hibázott, Hong dörbe léptek volna, mert a pólyára került Putics és Gyur­ka góljaikkal a nyomukba eredtek. így csak 3 gól lett a pécsi utcahosszas vezetésből. Szünet után három perc alatt egyenlítettek a vendé­gek és azt követően mór csak lövőpárbaj folyt a pályán. A vendégek csupán arra ügyel­tek, hogy ne ugorhasson meg ismét a PMSC. Ezt azért is könnyen érték el, mivel o pé­csieknél néhányon nem ütöt­ték meg teljesítményükkel az NB I. színvonalát, a többiek­re ezért nagyon nagy teher hárult az állandó egyenlítés­nél. Az utolsó percben 15 másodperccel a befejezés előtt — Kovács T.-nek meg sikerűit egyenlíteni, sajnos ko­rán örültek a hazaiak, ugyan­is Vitális kihasználva kihagyá­sukat, 3 "másodperccel a vég­ső sípszó előtt megszerezte a vezetést. A veszprémi 13 gólos előny birtokában a vendégek meg­engedhették maguknak, hogy cseresorukkal álljanak fel a visszavágóra. A hazaiak — nagyon helyesen — ezen gesztust nem vették figyelem­be és időnként jól játszva te­temes előnyt szereztek. Csak­egész pályát átívelő labdájá­ból szerzett góllal megnyugta­tó előnnyel zárhatták a mér­kőzést a pécsiek. A mérkőzés tétje, hogy pé­csi győzelem esetén 4-re nö­velheti pontelönyét a hazai együttes, illetve a vendégsi­kernél befoghatják őket a pontszerzésben, alaposan fel­csigázta a lányok idegeit. Szerencsére a hazaiak átgon­doltabb, céltudatosabb játé­ka elég volt ahhoz, hogy vé­gig vezetve nyerjék a találko­zót a fizikálisán jól felkészített testnevelőjelöltekkel szemben. A hazaiaknál Hang ismét ki­emelkedően védett, és igazán vele örült a közönség, hogy távolról még gólt is lőhetett. A mezőnyben az akciógóljai mellett biztos ítéletvégrehajtó­nak bizonyult Szabót ezúttal a másik szélső Mészáros, a szünet után emberfogással ki­sért Tóth támogatta leghaté­konyabban. A vendégeknél a csak nagy nehézségek árán tartható kilencgólos Simics és a hét gólt lőtt Hikóde volt a legjobb. A PMSC legközelebb pénte­ken délután lép pályára a pé­csi sportcsarnokban a Vasas elleni bajnoki találkozón. hogy, amint beszálltak a VAFV stabil emberei, azonnal kiderült: ki a legény a sport- csarnokban. Ami pedig a haj­rát illeti, nos abban is hűek maradtak a hazaiak, az elő­ző évi bajnoki találkozókhoz: pillanatok alatt hagyták ki­csúszni kezükből a győzelem lehetőségét. A PMSC-ben Ko­vács T., Hang, valamint időn­ként a két kapus játszott át­lagon felül. A legjobb négy közé a Veszprém jutott. 1. Mönchenglodb.- Boyer M. 2. Stuttgart—Uerdingen 3. Hamburg—FC Köln 4. Bayreuth—FC Homburg 5. Essen—Braunschw. 6. Solingen—Offenbach 7. Bologna —Sampdoria 8. Ascoli—Lecce 9. Atalanta—Milán 10. Torino—Pescara 11. Padova—Udinese 12. Cosenia—Messina 13. Licata —Brescia 14. Aschaffenb.—Aachen 15. Main*—Wattensch. 16. Darmstadt Düsseldorf Röviden KlOSZ küldöttgyűlés Ma délután tartják Pécsett, az Ipa­rosházban a KlOSZ sportkör küldöttközgyűlését. A tanács­kozás délután 14.00 árakor kezdődik. Birkózás. A Dombóváron rendezett úttörő B-kategóriás kötöttfogású versenyen a kö­vetkező helyezéseket érték el a pécsi versenyzők: 35 kg: 2. Kónya (TASI), 45 kg: 2. Ba­lázs (TASI), 55 kg: 2. Palotás (Pécsi Húsos), 60 kg: 1. Ho­zóra! (TASI), 73 kg: 1. Kólót (Pécsi Húsos), 2. Szatmári (TASI). Kosárlabda Férfi Junior Ku­pa: Bázis KKK-PVSK 101-94 (43-48). Ld.: Káldy 25, Füzy 17. Labdarúgás. Megyei I. B. osztály: Kémes—Töttös 3-4, Bükkösd-Mágocs 6-1, Sásd- Olasz 2-1, Drávafok-Pécsvá- rad 1-1, Nagynyárád—Villány 1-1, Felsöszentmárton-Hetve- hely 5-1. A megyei I. B. osztály állása: 1. Drávafok 18 13 4 1 56-15 30 2. Sásd 18 13 2 3 45-24 28 3. Bicsérd 17 8 6 3 35-24 22 4. Villány 18 7 8 3 26-16 22 5. Olasz 18 9 2 7 39-32 20 6. Töttös 18 8 2 8 28-31 18 7. Kémes 18 7 3 8 38-40 17 8. Bükkösd 17 6 4 7 27-30 16 9. Nagynyárád 18 6 4 8 29-38 16 10. Hetvehely 17 7 2 8 27-36 16 11. Mágocs 18 6 1 11 39-45 13 12. Felsöszentm. 17 4 5 8 26-34 13 13. Kishárságy 17 6 1 10 39-49 13 14. Pécsvárad 18 2 ■6 10 28-42 10 15. Lippó 17 4 2 h 17-43 10 16. P. Hunor visszalépett * Ma, március 30-án 16.00 órakor Pécsett, a megyei ta nács földszinti termében tört­je tisztújító küldöttközgyűlését o Baranya Megyei Labdarúgó Szövetség. Kérik a meghívott küldöttek megjelenését. Már az alpesi sízők. Is A Francia Sí Szövetség szóvivő­je szerdán, Párizsban bejelentette: a Vail-ben lebonyolitott alpesi si­ető világbajnokságon a női óriás­műlesiklásban bronzérmet szerzett Christelle Guignard-nak a vb ide­jén elvégzett doppingkontrollja po­zitív eredményű, a versenyző meg nem engedett szereket használt. Tenisziskola A Pécsi Spartacus tenisztan- folyamot hirdet 7-8 éves korú gyerekek részére. Jelentkezni lehet április 15-ig a Balokány- ligeti sporttelepen, vagy a 13-607-es telefonon. Népsport Képes Újság DN i 2 1 X 2 * 1 1 X 1 1 2 1 2 x X * 2 2 1 X i X 1 2 1 1 X x 2 i 1 2 1 2 1 X 2 X 1 X 2 X 1 2 1 I 1 1 x 1 X 1 ‘ 1 1 X 1 X 1 X x 2 x 2 X 1 2 2 X 1 1 1 2 X 2 I —"■ ............■—1 ■■ — * ————— ---------------------------­VÁ ÉV-Bramac-PMSC 27-26 (13-16) Kapu László .VA’.v.V.V.'.'.'.y/.JtV.V.W.V.V.V.v.VAW.W.'.V.W.’WAV.V,* ••••••••# Totötippek AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MIT2KI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. 7601 Hunyadi út 11. Pf : 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex 12-320. Készült á Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető: bármelyik hirlapkézbesító postahivatalnál, a hirlapkézbesltőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hirlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII, Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,- forint, negyedévre 315,- forint, egy évre 1260,- forint. Indexszám: 25064 ISSM 0133-2007. Haásznál még tart a húsvét... RÁBA ETO-PMSC 2-0 (1-0) ... . - ; • Ujmecsekolja, 10 ezer néző. V.: Nagy II J Rába ETO: Boros - Csikós, Hlagyvik, Urbányi, Bordás - Kiss, Bucs, Rubold - Handel (Vermes a 66. percben), Mörtel, Hajszán. Edző: Haász Sándor: PMSC: Bodnár, Csoboth, Márton, Braun, Czérna — Nagy T., Bérczy, Túri, Vén (Balogh a 68. percben) Lovász (Czéh a szünetben), Lehotai Edző: Garami József. Nem sok időt hagyott a pécsieknek a bemelegedésre az ETO. A harmadik percben Urbány-Bücs—Mörtel volt a labda útja, s a vendégek centere a kiinduló Bodnár le­lett úgy emelte át a labdát, hogy a hátrarohanó Braun már csak a gólvonalon túl tudta elérni azt (1-0). Hideg­zuhany volt ez a szurkolók számára, méghozzá a javából, a piros-feketék azonban sze­rencsére nem kedvetlenedtek el. A középkezdés utón előbb Lehota, majd Bérczy került helyzetbe, de egyikőjük sem koncentrált eléggé, így ma­radt az egygólos ETO-előny. (Szinte kapujához szegezte a pécsi csopat a Rába ETO-t, de amikor a hazaiak közül valaki helyzetbe került, vagy megzavarodott, vagy rosszul célzott, mindenesetre elpus­kázta lehetőségét.) A 33. percben egy beadás után Túri a földön fekvő Bo­rosra lépett, ■ s a vendégek portása csak ápolás után folytathatta a játékot. A fél­idő utolsó percében is akadt munkája az orvosnak. Ekkor Lovász felé szállt a tizenhato­son belül a labda, a kapujá­ból kifutó Boros pedig csak úgy tedta elütni azt, hogy közben leteritette a pécsi csa­tárt. Labdára ment ugyan, ez azonbon mit sem segített Lo­vászon, akit sérülése miatt Garami Józsefnek le kellett cserélnie. (A mérkőzés szünetében megtudtuk, a pécsi fiú olyan szerencsétlenül zuhant a tőid­re, hogy valószínűleg részle­ges vállszalagszakadást szen­vedett Természetesen azonnal a traumatológiára szállították.) Hazai helyzettel indult a második félidő. A 46. percben Vén adott kitűnő labdát Le- hotánok, a szőke játékos azonban a 16-oson belül el­hamarkodottan ' fölé vágta a labdát. Az ellentámadásnál felszisszentek a pécsi szur­kolók: Márton rövid haza­adása utón 'Hajszán hibája kellett ahhoz, hogy Bodnár végül is tisztázhasson. A 49. percben Bérczy beadását Le­hota az ötösön belül puskáz­ta el . . . Hevesen támadott-a PMSC, de o Rába kontrái is veszélyt jelentettek. Az 50. percben pont egy ilyen ellenakció so­ron született meg a vendégek második gólja. Bücs adott jó labdát a jobbszélen felfutó Handelnek, ö átívelt a védők felett, s a hosszú oldalon ér­kező Mörtel a tehetetlen Bod­nár mellett a jobb alsó sa­rokba lőtt (2-0). Két perc múlva szépíthetett .volna a Pécs, de Túri beadá­sába Braun a gólvonaltól há­rom méterre rosszul nyúlt be­le, Így a labda háló helyett az alapvonalon túlra került. Egy perccel ezután Nagy T. emelésénél kezezett egy győri védő a 16-oson belül, de a bíró nem adta meg a bünte­tőt. Az utolsó húsz percre aztán ellaposodott a játék. Két em­lítésre méltó esemény történt csupán, s az is csak a statisz­tikát vezetőknek fontos: a 73. percben előbb Boros, majd a 89.-ben Balogh A. kapott sár­ga lapot. Újabb elszalasztott lehető­ség ... Két góllal tudott nyer­ni o Rába Pécsett, de ha eh­hez hozzátesszük, hogy a szögletarány például már a félidőben 8-0 volt a hazaiak javára. Támadott, helyzeteket ala- kitott ki a PMSC, de az az ötlettelenség, ami a kapu előtt jellemezte a hazai tá­madókat, akár kritikán aluli­nak is nevezhető. Sajnos ez­úttal a védelemmel sem le­hettünk elégedettek, hisz1 a Rába játékosai nem sokszor kerültek helyzetbe, de kettőt még így is értékesíteni tud­tak. A PMSC kapujában Bodnár az első qólnál hibázott, azon­kívül viszont nem nevezhető rossznak a teljesítménye. A védők közül úgy istenigazóból senki nem dicsérhető, s a kö­zéppályán is csak Bérczy tel­jesítménye adott örömre okot. Lovász, amig pólyán volt, ki­vette részét a támadásokból. Lehota is nagyon akart, de teljesítménye ezúttal sem ütöt­te meg a közepes szintet. A vendégeknél Boros, Ru­bold, Bücs és Mörtel dicsér­hető. Haász Sándor: - Tart■ a húsvét, /aj de jól... Garami lózsel: - A mérkő­zés nagy részét végigtámad­tuk, több gólhelyzetünk is volt, a nagyszerűen kontrázó Rába azonban két gyors góljával el­döntötte a mérkőzést. Pauska Zsolt Az NB I. további eredmé­nyei: Békéscsaba—Tatabánya 1- 0 (1-0), Vasas Haladás 2- 1 (TI), MTK-VM—Videoton 1- 1 (10), (11 -esekkel: 4-3), Siófoki Bányász—Dunaújvárosi Kohász 3-2 (0-1), Újpest— Veszprém 2-0 (1-0), Vác—ZTE 2- 1 (0-1), Bp Honvéd Fe­rencváros 21 (0-0). ' PÉCS-CSERKÜT KÜLTELEK 6. — a PIÉRT központi telepe és a 6-os számú főút közti terület — Á 38 728 m- földterület és A, 226 m- közművesített épülettel Érdeklődni: Szigetvári Állami Gazdaság, meliorációs főmérnökség, Szigetvár, Dencsházai u. 1. Telefon: Szigetvár 292. Telex: 12-431.