Dunántúli Napló, 1989. március (46. évfolyam, 60-90. szám)

1989-03-26 / 85. szám

Labdarügö HO ¡11 Tudósítóinkhoz! A PMSC-nek ártott a melegfront ZTE-PMSC 070 (11-esekkel 4-2) Újmecsekalja, 12 000 néző. V.: Bognár. ZTE: Huszár — Molnár, Szabó, Csepregi, Rezi — Rózsa, Balog, Szalai, Witt­mann — Kómán, Kovács. Ed­ző: Rónai István. PMSC: Bod­nár — Bérczy, Bódog, Márton, Braun — Megyeri (Czéh, a 86.. percben), Túri, Czérna — Nagy (Balogh, a szünetben), Lovász, Lehota. Edző: Garami József. Megpróbált rárontani a ZTE-re o Pécs, csakhogy két gyors szögleten kívül képtelen volt mást kicsikarni. A 4. percben aztán Csepregi hirte­len ritmust váltott és hosszú labdával indította a 16-osra betörő Kámánt, aki elfektetve védőjét, átemelt a rá kimoz­duló Bodnáron, csakhogy a háló felé tartó labdát Márton­nak sikerült kikanalaznia. Rá­következőén egy szögletet is kiharcoltak a kékek, de végül- is veszély nélkül múlt el a beívelés. Tíz perc elteltével mindkét oldalon megtalálták embereiket a játékosok, így hullámzóvá vált a játék. Né­hány kemény zalai belépő je­lezte, hogy nemcsak fizikai­lag, de taktikailag is alapos továbbképzés után léptek pá­lyára a csapatok. A 16. perc­ben az előre törő Braun tá­lalt használható labdát a 16- osra betörő Nagy elé, akinek már az addig is látott bizony­talansága csírájában elfojtot­ta a lehetőséget. A következő percben ugyancsak ő vállal­kozott a védőktől takarva egy kapura rúgással, de a rosszul eltalált labda nem okozhatott gondot Huszárnak. Húsz perc elteltével alapo­san felpörgött a játék és meg­lepetésre a vendégek kaptak lábra. A 22. percben Balog húzott el a jobb oldalon, a kapu elé kanyarított labdába Braun lépett be, s bizony majdnem becsapta a már ka­pujából kiinduló Bodnárt. A labda végülis az oldalhálóban kötött ki. Feltűnő volt, hogy mindkét csapat új megoldá­sokkal próbálkozott a pontrú­gások megjátszásában, a té­nyek azonban azt bizonyítot­ták, hogy azok végrehajtását még gyakorolni kell mindkét oldalon. Fél óra elteltével egy­re több lett a pontatlanság, minek következtéb)en méltat­lankodva zúgott fel a lelátó. A 32. percben Wittmann Lo­vász felrúgásáért kapott sárga lapot. Lendületbe jött a PMSC, csakhogy a befejezé­sekkel adósak maradtak a csa­tárok, egy-egy hiba becsúszott az utolsó pillanatban. Szünet utón a Nagy helyett pályára lépett pécsi Balogh jutott szabadrúgáshoz a zala­egerszegi alapvonalnál, ám belőtt labdáját kivágták a védők. Rezi a mentés követ­keztében megsérült, és ápo­lásra szorult. Az 50. percben Braun mentett fölöslegesen szögletre, s bizony csak úgy szabadult fel a pécsi kapu, hogy szabálytalankodtak a vendégek. Az 56. percben Túri kapott sárga lapot, mert a kezdő körben felvágta a mellette elrobogó Kovácsot. Egy perc múlva a mérkőzés legnagyobb gólhelyzetét hagy­ta ki a ZTE. Csepregi ívelt az oldalvonal mellől a 16-osra. ahol Kovács 7 méterről, senki­től sem zavartatva a jobb fel­ső sarok fölé emelt. Beszorí­totta kapuja elé ellenfelét a zalai együttes, csakhogy a Pécsnek — ha néha üggyel- bajjal is — sikerült mentenie. A 63. percben Rózsa indította a lest reklamáló Czérna mö­gött kilépő Kámánt, aki az alapvonalról vissza gurított középre, Kovács azonban túl­buzgó volt, így a labdo mö­gé érkezett és felszabadíthat­tak a védők. Tíz percen át képtelen volt 'mit kezdeni a jól záró zalai védelemmel a • piros-fekete együttes. A 74. percben azon­ban gólt szerezhetett volna a Pécs. Lovász harcolt ki egy szögletet a jöbb oldalon. Ba­logh beívelésére az ötösön Lovász előre mozdult és ha jobban céloz, a léc alá csúsz­tathatta volna a labdát, így azonban felszabadult a vendé­gek kapuja. Az ellentámadás­nál Rózsa cselezte be magát a 16-oson belülre, hirtelen lö­vésre szánta el magát, a lab­da azonban elkerülte a bal kapufát. Válaszul Lehota fut­tatta meg védőjét, jó ütemben indította Lovászt, csakhogy oz kisodródott az alapvonalig, ahol a védők ellopták tőle a labdát. Az utolsó 5 percre még egyszer „felszívta" magát a PMSC, ám hiába dolgozták ki a helyzeteket Lovásznak, Túrinak és Bérczynek nem si­került góllal befejezni a táma­dásokat. Régi ismerősökként köszön­tötte tegnap délután a nap­fényben fürdő, szépszámú kö­zönség előtt egymást a pécsi és a zalaegerszegi csapat. Törhette is fejét mindkét mes­ter: ugyan mivel lesz képes meglepni kollégáját ezen a találkozón, hiszen elmondhat­ták: mindenki ismer minden- ■kit. Nos, hiába játszott az elölő hetekben mérkőzésről mérkőzésre jobban a piros-fe­kete együttes, a zalaiak.kifog- ták vitorlájukból a szelet. Igaz, a pécsiek leszámítva a második félidőben Balogh szélső játékát — mindent bent, a jól tömörülő védőfa­lon át kivontak megoldani. A zalaiak által megszerzett lab­dával pedig gyors, hosszú in­dításokkal játszották át Csep- regiék a pálya középső har­madát, és teremtettek ezzel Siófok, 3000 néző. V.: Feke­te M. Vác: Géléi — Nagy, To- lapa, Szemere (Csiba, a 28. percben), Csima — Gyifnesi, Vigh, Hermann, Kosztolnrk — Balogh G., Simon (Turtoczki, a 64. percben). Edző: Balicskó Tibor. Siófok: Horváth — Ma- rozsán, Aczél, Szabó L., Kolo- vics — Palkovics (Boda, a 79. percben), Olajos, Freppón, Quirikó — Adi, Zsadányi (Bo­rostyán. az 58. percben). Ed­ző: Gellei Imre. A 3. percben egy hosszan előrevágott labdát Aczél szo­rongatott helyzetben csak rö­viden tudta kifejelni, és Gyi- mesi a kimozduló Horváth mellett a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 21. percben egy jól sikerült hazai támadás után Freppón beadását Géléi remek vetődéssel szedte fel a berohanó csatárok elől. A 28. percben Vigh beadását Her­mann 16 méterről alig bom­bázta fölé. A 33. percben Zsadányi Quirikóhoz fejelte a labdát, az remekül beadott, de Freppón 10 méterről nem találta el a kaput. A 42. percben e vendég 5-ösre be­emelt labdát Adi a kimozduló Geleibe lőtte. Szünet után a 48. percben Zsadányi 14 méteres lövése a kapufát súrolva vágódott ki. A 78. percben Gyimes baloldali beadását Vigh kapásból akar­ta kapura 1007, de labdája a fűre vágódott és onnan pat­tant a hazai csapat kapujá­nak bal felső sarkába (2-0). A gyorsan bekapott gól egy negyed óráig visszavetette a hazai csapatot. Ezután átvették többször is nagy helyzetet a pécsi Bodnár kapuja előtt. A vendégek jobban átgondolt, szervezetteb játékukkal való­sággal megbénították a csa­patrészeiben is ezúttal mélyen tudása alatt játszó játékosok­kal rendelkező hazaiakat.' A tizenegyeseknél a pécsi Balogh nem hibázott, csak­hogy utána mind Lovász, mind Czéh labdáját megfogta Hu­szár, s mivel a zalaiak közül Balogh, Wittmann, Csepregi és Rózsa is gólt lőtt, Márton csak csökkentette a különb­séget. A 11-es párbajt igy a zalaiak nyerték 4-2 arányban, s vele kapták a 2 pontot. A pécsi (Csapatban Bodnár tudását nem tették különösen próbára a vendégek. A hát­védsorban csupán Márton nyújtott elfogadható teljesít­ményt. A középpályán ezúttal Túri is „beleszürkült" társai közepes formájába. A csa­társorban Lovászt tántorítha­tatlan kezdeményezőkészsé­ge dicséri, sajnálatosan még a szünet után beállt Balogh sem tudott számára megfelelő partner lenni. A vendégek között Huszár kapust a két hárított 11-ese, mig a mezőny­játékosok között Csepregi iga­zi karmesterjátéka, iBalog és Rózsa szervező munkája, mig a csatársorban a csak na­gyon nehezen semlegesíthető játéka emelte társai fölé. Rónai István: — A helyze­teink alapján alaposan rászol­gáltunk a két pontra. Garami József: — A csapat nem tudta megismételni az elmúlt hetekben mutatott já­tékát, ezért kénytelenek vol­tunk megelégedni a döntet­lennel. Sajnos ezúttal mór az ötödik 11-es párbajt vesztet­tük el. Kapu László a játék irányítását, támadá­sok sorozatát vezették az el­lenfél kapujára, de azok sorra kimaradtak. A vendégek nyu­godtan játszottak, és csak a védekezéssel törődtek. Szünet után folytatódott a hazai csa­pat további meddő támadás- sorozata, s egy váratlan ven­dég kontratámadás után be­biztosították megérdemelt győ­zelmüket. Jók: Talapa, Vigh, Gyimesi, ¡11. Aczél, Marozsán, Quirikó. Palicskó Tibor: - Érettebb és rutinos játékunkkal megérde­melt értékes győzelemhez ju­tottunk. Gellei Imre: - A jól játszó váci csapat gólokat rúgott, mi csak a kapufáig jutottunk el. Gratulálok a váciaknak a győ­zelmükhöz. További eredmények Veszprém—Dunaújvárosi Ko­hász 2-2 (1-2). 11-esekkel: 5-3. Veszprém, 5500 néző. V.: Pihl. Góllövők: Csík (34. perc), Rugovics (89. perc), illetve Zsinka (25. perc), László (40. perc). Haladás—Ferencváros 0-0, 11-esekkel: 4-3. Ollói út, 17 000 néző. V.: Győri. MTK-VM—Tatabányai Bá­nyász 1-1 (1-0), 11-esekkel: 4-3. Tatabánya, 5000 néző. V.: Kovács L. Góllövők: Hires (1. perc), ¡11. Kiprich (55. perc). Rába-ETO-Békéscsaba 2-0 (0-0). Győr, 8000 néző, v.: Plasek. Gólszerzők: Mörtel (85. p., 11- esből), Hajszán (90. p.). Sár­ga lap: Urbányi (20. p). Ki- óllitva: Somogyi (83. p.). Ü. Dózsa—Vasas 0-0 — 11- esekkel: 5-4. Fáy utca, 900 néző. V.: Hartmann. A 11- eseket értékesítette: Herédi, Kozma, Kecskés, Balogh, Ké­noszt (kihagyta: Kosa), illet­ve Szabadi. Csorba, Melis, Du- ró (kihagyta: Balog T., Zentai). Videoton—Bp. Honvéd 3-1 (2-1). Székesfehérvár, 18 000 néző. V.: Drigán. Gólszerzők: Csucsánszky (26., 44., 64. perc — utóbbi 11-esből), illetve Gregor (29. perc — 11-esből). Sárga lap: Végh (51. perc), László (71. perc), illetve Disztl P. (30. perc). Az NB 1. állása * 1. MTK VM 20 10 5 1 4 32-26 41 2. Videoton 20 13 — 1 6 43-23 40 3. FTC 20 12 1 2 5 33-23 40 4. Vác 20 9 4 2 5 28-22 37 5. Bp. Honv. 20 9 5 — 6 24-21 37 6. Rába ETO 20 10 2 1 7 29-22 35 7. Tatabánya 20 8 2 3 5 28-24 33 8. Pécs 20 6 3 5 6 25-23 29 9. Békései. 20 8 1 2 9 31-28 28 10. ZTE 20 5 4 4 7 28-24 27 11. Veszprém 20 5 5 2 8 16-26 27 12. Siófok 20 6 2 4 8 23-26 26 13. Haladás 20 5 3 4 8 22-29 25 14. Ú. Dózsa 20 5 1 3 11 25-28 20 15. Vasas 20 3 2 5 10 21-42 18 16. Dunaújv. 20 2 4 3 11 21-42 17 Labdarúgó NB II. Az NB ll-es labdarúgó­bajnokság Keleti csoportjá­ban szombaton egy mérkőzést játszottak: DMVSC-Ózd 1-2 AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. PL: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630 Teleton: 32-177. Telex: 12 211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terieszti a Magyar Posta Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hirlapkézbesítőknél. a Posta hírlapüzleteiben és a és-lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII, Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HtLlH 215 96162 pénzforgási jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20,- forint, negyedévre 60,- forint, félévre 120,- forint, egy évre 240,— forint. Indexszám 25054. ISSM 0133-2007. __________________________ vasárnapi ßumntuii Molnár József (1-0). A PMSC ZTE mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink között a sorsolásnál a szerencse Füzes Gyula, 7900 Sziget­vár, Lenin lakótelep 23., 11/13. szám alatti lakosnak kedve­zett. A 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük meg számára. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel le­het, amelyet a szerkesztőségünk címére (7601 Pécs, Hu­nyadi út 11.) kell beküldeni nyílt levelezőlapon. Főmérkőzés: Nagykan, Volán—Bólyi MEDOSZ: ........................... Pó tmérkőzés: PBTC—Beremend: .................................................................... A pályázó neve: ........................................................................................................ La kcíme: ........................................................................................................................... Váci Izzó-Siófok 2-0 (1-0) Kérjük tudósítóinkat, hogy a vasárnapi, március 26-i sporteseményekről — különös tekintettel ,a labdarúgó NB lll-as és a megyebajnoki, mér­kőzésekre — tudósításaikat a mérkőzés után adják le. Szer­kesztőségünk sportrovata és gépirószobája ma délután 16.30-tól ügyeletet tart. Labdarúgó NB III. MÁV Nagykanizsai TE-Szi- getvár 3-0 (2-0). Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 100 néző. V.: László. Nagykanizsa: Szalai — Szabó, Vári, Tollár, Liviczky, — Vágó, Kozma II., Visnovics — Markón (Kéri), Takács (Gra- bant), Kém. Edző: Németh La­jos. Szigetvár: Füredi — Hor­váth, Tóth, Bodó, Bálint — Szabó (Berki), Kiss, ' Söllei, Priol (Marosi) — Molnár, Kar­dos. Edző: Csaba Gábor. A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a jó teljesítményt nyújtó hazaiak ezúttal nagy­szerűen használták ki helyze­teiket a gyengén játszó ven­dégek ellen. Marosi a 82. percben kiállítva. Góllövők: Kozma II., Kém, (11-esből), Tollár. Kézilabda NB I. B Komlói Bányász-Nagykani­zsai Tungsram 26-24 (16-12). Komló, 300 néző. V.: Grand- jean, Kárpáti. Komló: Pengő, Bari (2), Németh (9), Papp (1), Szűcs (7), Szopod, Amb- rusits (3). Csere: Horváth (4), Soós. Edző: Czimmer Tamás. A honvédségtől visszatért Németh parádés 30 percnyi teljesítménye a jól védekező társakkal kiegészülve sima ha­zai győzelmet ígért, de a má­sodik játékrészben a biztos si­ker helyett izgalmak következ­tek. A kanizsaiak ledolgozták négy gólos hátrányukat, egy­szer vezettek is, de a végére ismét a Komló volt a jobb. TOTO 1. 1. FC Köln­VfB Stuttgart 3-0 1 2. Bayer Uerdingen­Karlsruhe 0-3 2 3. Nürnberg— Eintracht Frankfurt 1-1 i 4. Waldhof Mannheim— VfL Bochum 2-2 i 5. Dortmund—Werder Bremen 3-1 1 6. Hannover— Mönchengladbach 0-1 2 7. Stuttgarter Kickers­Kaiserslautern 2-0 1 8. Ancona—Avellino 3-1 1 9. Brescia—Barletta 2-2 i 10. Empoli—Catanzaro 2-0 1 11. Genoa—Cremonese 1-0 1 12. Messina—Padova 2-0 1 13. Piacenza—Reggina 0-1 2 A k potmerközeseket vasárnap játssxák. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II. Mohácsi Üj Barázda Tsz SE-Nogykanizsoi Olajbányász, Mohács, 16.00, Csur­gó-Komlói Bányász, Csurgó, 16.00, Rákóczi FC—III. kér. TTVE, Kapos­vár, 16.00, Szekszárdi Dózsa-Dorog, Szekszárd, 14.00. NB III: Sellye- Paksi Atomerőmű, Sellye, 15.00, Má- zaszószvári Bányász-DVMSE, Máza* szászvár, 15.00, Paksi SE—Siklósi Tenkes, Paks, 15.00, Bólyi MEDOSZ- Marcali, Boly, 15.00, Bonyhód— Nagykanizsai Volán, Bonyhád, 15.00, Dombóvári Vasas-Boloton- lel le. Dombóvár, 15.00. Megyeboj- nokság: Szentlőrinc-Pécsi BTC, Szentlőrinc, 15.00, Üjpetre-Pécsí Zsolnay, Újpetre, 15.00, Beremend- Somberek, Beremend, 15.00, Pécsi Gázmű-Vasasi Bányász, Hőerőmű pólya, 15 00. + Tervező-elemző munkakörbe (lakás megoldható), + PC-s gyakorlattal rendelkező programozót számítóközpontba. + Gyors- és gépirót. •> V & ÉRDEKLÖNI LEHET: a vállalat személyzeti osztályán. Szigetvár, Rákóczi u. 7. V • •< SZIGETVÁRI OPOGtfR I I • • CSAK EGY NAPIG K0NZUM NAP! 1989. március 29-én, szerdán 17 óráig MINDEN 500 FT FELETTI VÁSÁRLÁS ESETÉN SORSJEGYET ADUNK! Nyilvános sorsolás 17.30 órakor, az áruház II. emeletén. NYEREMÉNYEK: 1 db Audioton videólejátszc 1 db Videoton magnósrádió 1 db Ruházati ajándékutalvány 2 db Ajándékutalvány 23 900 Ft-ért, 7 500 Ft-ért, 5 000 Ft-os, 1 000 Ft-ós. Jó vásárlást, — sok szerencsét kívánunk! KONZUM ÁRUHÁZ (Pécs, Kossuth tér)