Dunántúli Napló, 1988. szeptember (45. évfolyam, 243-272. szám)

1988-09-05 / 247. szám

Komló-Csurgó 4-0 (2-0) Az első komlói gól előtti pillanat. Takács (Mészárostól takarva) a portás fölött emelt a kapu bal oldalába Fotó: Kóródi Gábor Kézilabda Duna Kupa IfKem sikerült a második nap VSZ Kosice-PMSC 20-15 (13-5) Komló, 2000 néző. V.: Ka- jibás. Komló: Tábit — Ham- mer, Vukmann, Tigyi, Andrei- desz — Katona (Uhrik, 46. pe-cben), Gallai, Hohmann (Boday a 68. percben) — Ta­kács, Hüber, Réfi. Szakosz­tályigazgató: Boday Ferenc. Csurgó: Belovári — Tóth, Mé­száros, Nagy (Puskás, a 64. percben), Posta (Csalos, a 73. percben) — György, Bó­Nagykanizsa, 3500 néző. V.: Segovics. Nagykanizsai Olaj­bányász: Csáki — Miklós, Ke­pe, Horváth, Hóbár (Iványi, az 59. percben), — Hegedűs, Zrínyi, László (Popovics, a 70. percben) — Skublics, Bócz, Fuisz. Edző: Madár Gábor. Mohács: Antal — Beckef, Kó- fiás, Újvári, Reit — Kovács L. (dr. Papp, a szünetben), dr. Bendes, Biró (Kovács Z., a szünetben) — Ratting, Hrot- kó, Martina. Edző: Bőzsöny János. 10. perc: Miklós jobb ol­dali szabadrúgását Zrínyi fe­jelte kapura, amelybe a visz- szavetődő Antal ugyan bele­ért, de az ott lévő Sklubics egy lépésről hálóba kotorta a labdát. (1-0). 13. perc: Martina labdájá­ból Hrotkó lépett ki, aki a bal sarokba helyezett (1-1). 41. perc: Fuisz húzott el a bal szélen, belőtt labdáját Skublics közelről bombázta, a kapuba. (2-1). 42. perc: László labdáját a magasra felugró Bócz 8 Építők—Volán 0-0 — 11­esekkel 2-4. Népliget, 800 néző. V.: Szabó L. Sopron—Oroszlány 3-0 (1-0). Sopron, 2500 néző. V.: Vukmann. Gólszerzők: Ta­kács 2, Szabó. BVSC—Tapolca 1-0 (0-0). Szőnyi út, 1000 néző. V.: Pla- sek. Gólszerző: Szántó. Keszthely—Csepel 1-0 (0-0). Keszthely, 2000 néző. V.: Ha­mar. Gólszerző: Kiss. III. kér. TTVE—Rákóczi FC 2-1 (1-0). Hévízi út, 1200 néző. V.: Hartmann. Gólszer­zők: dr. Márton (11-esből), Kárpáti, illetve Neubauer.­dis, Szigeti, Beke — Rituper, Hosszú. Edző: Készéi Ferenc. Nogy lendülettel kezdett a Bányász. Az 5. percben már a 4. hazai szöglet szállt a csurgói kapu elé, ám Katona éles fejesét jó érzékkel há­rította Belovári. A 10. perc­ben már tehetetlen volt a csurgói portás, amikor Hüber jó átadását Takács szép csel után 10 méterről lőtte a bal méterről védhetetlenül fejelte a kapuba. (3-1). 61. perc: Martinával szem­ben szabálytalankodott Fuisz, amikért a kanizsai játékos joggal kapott piros lapot. 64. perc: gyors támadást vezettek a mohácsiak, majd Hrotkó 2 méteres lesen kap­ta a labdát, és 11 méterről biztosan lőtt a kapuba. (3-2). A dél-dunántúli rangadó végig jó iramú,, változatos és küzdelmes játékot hozott. A mohácsiak 1-1-es állás után kétszer is vezetéshez juthat­tak volna, de Ratting ordító helyzetekben hibázott. Szünet után a megfogyatkozott ola­josok ellen nagy erővel tá­madott az újonc gárda, de nem tudta áttörni a zalaiak védelmét, akik végül is nagy küzdelemben tartották otthon a bajnoki pontokat. Jók: Csá­ki, Zrinyi, Horváth, László, il­letve Hrotkó, Ratting, dr. Bendes, Reit. Dorog—Szekszárd 0-1 (0-1). Dorog, 2500 néző. V.: Hor­váth O. Gólszerző: Horváth. NB II. NYUGATI CSOPORT 1. Nagykanizsa 4 3 — — 1 8-3 9 2. BVSC 4 3 — — 1 5-3 9 3. Csepel 4 2 1 — 1 7-4 6 4. Szekszárd 4 2 2 — 1 7-4 8 5. Komló 4 2 — 1 1 8-4 7 6. Mohács 4 2 — 1 1 6-4 7 7. Oroszlány 4 2 — 1 1 4-5 7 8. Keszthely 4 1 2 — 1 1-2 7 9. Bp. Volán 4 1 2 — 1 2-5 7 10. III. kér. TTVE 4 2 — — 2 4-5 6 11. Rákóczi FC 4 1 1 — 2 6-5 5 12. Csurgó 4 1 1 — 2 2-6 5 13. Sopron 4 1 — 1 2 5-4 4 14. Dorog 4 — 1 2 1 3-4 4 15. Építők 4 — — 2 2 2-7 2 16. Bauxitbányász 4 — — 1 3 0-5 1 sarokba. 1-0. A gól után to­vább tartott a komlói fölény, az újabb találatot azonban mégis majdnem a vendégek érték el: Rituper bal oldali beívelését Tigyi a gólvonalról mentette szögletre. A 30. percben Réfi jobb oldali be­adását Takács négy méterről a kapufára fejelte. A 39. percben növelték előnyüket a vendéglátók. Hohmann minta­szerű indítását Takács jobb oldalról jól adta középre, s Katona az ötösről védhetet­lenül fejelt a kapuba. 2-0. Szünet után kiegyenlítetteb­bé vált a küzdelem és keve­sebb volt az esemény mint az első játékrészben. A 65. percben Hohmann bal oldali szögletét Réfi szép fordulat­tal csúsztatta a kapu köze­pébe. 3-0. A 84. percben Gal­lai jó labdáját Uhrik 16 mé­terről óriási lövéssel küldte a csurgói kapuba. 4-0. A be­fejezés előtt 2 perccel Boday növelhette volna az előnyt, ám egy szép cselsorozat után, 4 méterről a kapus ke­zébe emelt. A minden csapatrészében jobb hazai gárda meggyőző játékkal ilyen arányban fc megérdemelten nyert az egyébként jó benyomást kel­tő újonc ellen. Jók: Gallai, Andreidesz, Uhrik, Takács, il­letve Belovári, Nagy, Szigeti. Oszvald Péter Mázaszászvár—Marcali 3-1 (2-0). Mázaszászvár, 400 néző. V.: Oszter- moyer. Mázaszászvár: Pál — Czár, Dunai, Merkler, Komáromi — Vi- rovácz, Csobot, Incze, Orsós (Ba- nizs) — Kaufmann, Beke (Ambrus). Edző: Róth Antal. Marcali: Igricz — Héder, Czuczka (Luka), Orbán, Buxbaum — Hajdú I., Fábián, Hajdú II., Papp — Mixtai (Nagy), Hadászi. Edző: Fuisz János. Köze­pes iramú mérkőzésen a hazaiak magabiztosan nyertek a védekezés­re berendezkedett vendégek ellen. Góllövők: Kaufmann (2), ill. Haj­dú I. (11-esből). Paksi Atomerőmű—Siklós 2-1 (0-0). fiklós, 300 néző. V.: Jutái. Paksi Atom: Hornyák — Ignácz, Debre- czeni, Takács (Fritz), Nagy — Mi- kolics (Balogh), Porga, Vető. Szabó — Juhász, Vörös. Edző: Bo­tos Antal. Siklós: Pál — Fodor, Szabó, Kapitány, Mim — Weinert, Szőke, Schweizqut, Török (Bircsák) — Kolompár, Keresztes. Edző: Ber- kecz József. Közepes iramú mérkő­zésen a megfiatalított hazai csa­pat egyenrangú ellenfele volt a Paksi Atomnak. G.: Juhász, Nagy, illetve Schweizgut. Nagykanizsai Volán Dózsa—Boly 1-1 (1-1). 11-esekkel 4-3. Boly, 300 néző. V.: Lehel. Nagykanizsa: Kö­vesfalvi — Kapuvári, Húsz, Srilecz, Urbán — Windisch, Borbély, Visno- vics. Farsang — Jelusics (Knapp), Németh. Edző: Orosz József. Boly: Puch — Szalai (Papsity), Virágh, Macsi, Megyeri — Bruder, Kirch­ner, Ambrus, Lőrincz — Pál (Bohner), Szomor. Edző: Weiszbart József. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat mezőnyföló- nyét nem tudta gólokra váltani a szervezetten védekező vendégcsapat ellen. Góllövők: Visnovics, ill. Szomor. Sellye—Dombóvári Vasas 1-0 (0-0). Dombóvár, 600. néző. V.: Nagy. Sellye: Zsifkó — Fábos, Bí­ró, Labricz, Goják — Kapusi, Hofschauer (Simon), Gergics, Kiss — Kovácsevics (Orsós), Karchesz. Edző: Amigya Pál. Dombóvár: Sza­lai — Banai, Burai, Horváth, Far­kas — Tóth-Bagi (Engert), Fazekas Megye­bajnokság Harkány—PEAC 3-1 (2-0). Har­kány, 200 néző. V.: Bencsik. Jó- iramú, izgalmas mérkőzésen az el­ső félidőben a hazai, a második­ban a vendégcsapat játszott job­ban. G.: Balogh, Kasza I., Kasza II., illetve Fekete. Geresdlak—PVSK 2-0 (1-0). Ge- resdlak, 300 néző. V.: Szloboda. Lelkes játék, magabiztos győzelem. G.: Krikler, Hámori P. Pécsi Kinizsi—Szajk 1-0 (1-0). Szajk, 400 néző. V.: Vavika. A mérkőzést végigtámadó szajkiak helyzetek sokaságát hagyták ki. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Pál. Somberek—Beremend 1-0 (1-0). Somberek, 200 néző. V.: Sóty. Küz­delmes mérkőzésen megérdemelten nyert a Somberek. G.: Vigh. Szombaton játszották: PBTC— Szentlőrinc 0-1, P. Postás—Stein­metz SE 0-2, P. Zsolnay—Újpetre 0-5, Vasasi B.—P. Gázmű 2-0. A MEGYEI I. O. ALLASA 1. Somberek 4 3 1 8-3 6 2. Harkány 4 2 2 1 7-2 6 3. P. Postás 4 2 1-1 8-4 5 4. PVSK 4 2 1 1 7-5 5 5. PBTC 4 2 1 1 5-4 5 6. P. Kinizsi 3 2 — 1 4-3 4 7. Geresdlak 3 2 — 1 4-4 4 8. Űjpetre 4 1 1 2 9-7 3 9. Szajk 3 1 1 1 5-4 3 10. V. Bányász 4 1 1 2 5-6 3 11. Steinmetz SE 1 1 — — 2-0 2 12. P. Zsolnay 3 1 — 2 6-11 2 13. Szentlőrinc 3 1 — 2 2-7 2 14. Beremend 3 — 1 2 2-6 1 15. P. Gázmű 4 — 1 3 1-7 1 16. PEAC 1 — — 1 1-3 0 (Bernáth), Barta — Vecsei, Ver- bóczki, Luczek. Edző: Olasz János. A végig védekező Sellye ellen nagy fölényben játszott és sok helyzetet elhibázott a Vasas. G.: Orsós. Szigetvár—Bonyhád 2-1 (0-1). Bonyhád, 800 néző. V.: dr. Csapó. Szigetvár: Füredi — Horváth, Len­gyeltóti, Tóth, Priol (Berki) — Ko­csis, Kerék, Kiss (Bálint), Nagyfy — Bodó, Major. Edző: Csaba Gá­bor. Bonyhád: Heizler — dr. Al­földi, Hüber, Strumpf, Szigeti (Joó), Beke, László, Suba, György (Szabó) — Kiss, Szeifert. Edző: Kovácsi Ferenc. A bonyhádiak nem tudták kihasználni a mezőnyfölé­nyüket. G.: Kerék, Bálint, illetve Szigeti. Paksi SE—Dombóvári VMSE 1-0 (0-0). Paks, 900 néző. V.: Radó. Paks: Kun — Bregovics, Blatt, Prancz, Héregi — Horváth J., Ko- larics (Tóth), Horváth P. (Bérezé­si) — Török, Rácz, Haraszti. Ed­ző: Vábró József. DVMSE: Bien — Vészi, Banai, Mács, Barka — Vi­lágosi (Kovács), Balassa, Zsuró, Szabotin (Péter) — Román, Jakab. Edző: Tresch Ferenc. G.: Blatt. A hazai csapat végigtámadta az egész mérkőzést, de a győztes gólt csak a hosszabbításban egy jól el­talált szabadrúgásból szerezte meg. Szombaton játszották: MÁV NTE— Dunaföldvár 2-1, Kaposvári Hon­véd—Boglárlelle 5-2. AZ NB III. ALLASA 1. Mázaszászvár 4 4 _ _ _ 9-1 12 2. Paksi Atom 4 3 1 — — 9-3 11 3. Bonyhád 4 3 — — 1 11-6 9 4. MÁV NTE 4 2 — 2 — 7-4 8 5. K. Honvéd 4 2 1 — 1 8-7 8 6. Boly 4 2 — 1 1 8-6 7 7. Dunaföldvár 4 2 — — 2 8-6 6 8. Szigetvár 4 1 1 1 1 6-6 6 9. D. Vasas 4 1 1 1 1 5-5 6 10. Paksi SE 4 2 — — 2 4-6 6 11. Boglárlelle 4 2 1 1 6-9 5 12. Sellye 4 1 — 1 2 5-7 4 13. Siklós 4 1 — — 3 5-7 3 M. NK. Volán D. 4 — 1 1 2 4-7 3 15. Marcali 4 — 1 — 3 5-12 2 16. DVMSE 4 — — — 4 1-9 — (Munkatársunk telefonjelentése) Kassa, 500 néző, v.: Kral, Mészáros. PMSC: Tóth - Ko­vács I. (4) Horváth (2) Kovács T. (1). Kovács J. (1) Füzesi (6) Kunos (1), Csere: Szabó, Gelb, Edző: Koleszár György, Hannrvat Tamás. Nem tett jót a pécsieknek a reggeli koránkelés, bár az el­ső 5 percben az eredmény alakulásán ez még nem lát­szott. Ekkor ugyanis rendre a piros-feketék jutottak vezetés­hez és a hazaiak csak a 6. percben tudtak fordítani. Et­től kezdve azonban szétzilál­ták a vendégek védőfalát, akik éppen ezért rendre ügyet­lenségükből és figyelmetlensé- giülkből kapott golók után a támadásoknál sem tudtak kon­centrálni. Jellemzőként — akár­csak az előző napi mérkőzé­sen — ismét ellenük megítélt hét darab 7 méterest gyűjtöt­tek be, és csak annak volt kö­szönhető, hogy nem növelte jobbon gólkülönbségét a kas­sai együttes, hogy Tóth remek napot fogott ki. így csak min­den 'másodikat tudták a háló­ba juttatni a kassaiak. Mind­ezek ellenére tetemes előny- myel vonulhattak pihenőre a hazaiak. Szünet után alaposan ösz- szeszedte magát a PMSC. Tak­tikus védekezésükkel megbéní­tották a lendületesen támadó hazaiakat, s mivel kevesebb technikai hibát /étettek, las­san sikerült felzárkózniuk. A 41. percben már csak 4 gól volt a vendégek hátránya. A közelítés lehetősége azonban zavarokat okozott a védeke­zésben, így ismét a vendégek­nek sikerült növelni előnyüket. A második játékrész közepére sikerült ritmusba jönni a pé­csieknek, és Füzesi biztosan értékesített büntetőjével, vala­mint Kovács I. góljával ismét csak három gól volt a pécsi­ek hátránya. Sajnos Kovács gólja után fölösleges* szabály­talanságot vétett, így ismét emberhátrányba hozta együt­tesét, akik a kiállítást jelentő két perc alatt ismét 6 gólra növelték előnyüket, Füzesi már csak szépíthette az eredmény állását. Kakast és a Kassán megsé­rült Hangot is nélkülözni kény­szerült pécsiek az első félidő­Várnában befejezéséhez kö­zeledik a Várnai Nyár elne­vezésű nemzetközi női röp­labdatorna. Az 5—8. helyért küzdő magyar válogatott 3-0- ás vereséget szenvedett Cseh­szlovákiától. Az 1-4. helyért érdekelt csapatok között az NDK és Kuba biztos sikerekkel gyarapította pontjai számát. Különösen a kubaiak arattak nagy közönségsikert, mindösz­ben szinte önmagukat küldték padlóra azzal, hogy a techni­kai hibák mellett számtalan taktikai balgaságot követtek el. Képtelenek voltak rendezni soraikat a védelemben, és ez rányomta bélyegét támadásaik eredményességére is, hiszen fél óra alatt csupán ötször találtak a válogatott kerettag Bansa hálójába. Szünet után egy teljesen más szellemű já­tékkal már maguk javára for­dították a félidő eredmé­nyét, ám ez az összesítésnél nem volt elég a pontszerzés­hez. A pécsi csapatból Tóth nagyszerűen védett, Füzesi a ráháruló irányító munka mel­lett biztosan értékesítette a büntetőket. Rajtuk kívül időn­ként Kovács I. és Kovács J. tudott pozitívan beavatkozni a pécsiek játékába. A hazaiak, nál a már említett Bansa ka­pus mellett a legeredménye­sebb góllövő Szedlacsek, Lip- ták és Juratov járultak hozzá legjobban, hogv a kassaiak im­már a 7. pontot szerezhették a Duna Kupa küzdelmeiben. Kapu László * Pécsi Hunor—Sárbogárdi Videoton 23-12 (11-6). NB ll-es női mérkőzés, Pécs, 100 néző, v.: Rácz és Sár­közi. Pécsi góldobók: Rónaszéki (5), Dajka (4), Tóth (3), Longauer (3), Papp (2), Tucsek (2), Mészá­ros (2), Orbán (1), Máy (1). TOTO 1. Ferencváros—Ü. Dózsa 3-0 1 2. Rába ETO—MTK-VM 1-2 2 3. Pécsi MSC—Békéscsaba 4-2 1 4. Siófok—Zalaegerszeg 1-0 1 5. Veszprém-Váci Izzó 0-3 2 6. Bayer Leverkusen­Bayern München 1-1 x 7. Vfb Stuttgart—1. FC Köln 2-0 1 8. Eintracht Frankfurt— Nürnberg 1-0 1 9. Vfl Bochum— Waldhof Mannheim 2-2 x 10. Herta BSC—Freiburg 0-0 x 11. Darmstadt-Schalke 04 2-1 1 12. Essen-Aachen 3-1 1 13. Saarbrücken—Meppen 4-1 1 + 1 14. Tatabánya—Bp. Honvéd 1-0 1 sze 36 perc alatt verték Ro­mániát- Eredmények: az 1—4. helyért: NDK—Bulgária 3-0 (6, 4, 9) Kuba—Románia 3-0 (7, 6, 4) az 5-8. helyért: Japán -Franciaország 3-1 (10, 15, -11, 8) Csehszlovákia—Magyarország 3-0 (2, 12, 1) AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁUNG JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: HILLEBRAND LAJOS Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hirlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valämint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 43,- forint, negyedévre 129,-forint, egy évre 516,-forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Dunántúli napló y Ml SZÁMÍTUNK I AZ ON PÉNZÉRE, ON SZÁMÍTHAT A MILLIÓNKRA! 1988. július 1-jétöt december 31-ig ninden elhelyezett 10 000 Ft betét után 1 db tombolajegyet adunk. Főnyeremény: 1000000 Ft, ezenkívül 9—9 db 100, 50, 20, 10 és 5 ezer forint értékű betétkönyv kerül kisorsolásra. Nyilvános sorsolás: 1989. január 9-én. Bővebb információval szolgálunk Baranya megye 9 takarék- szövetkezetének 99 egységében. NE SZALASSZA EL SZERENCSÉJÉT, ÖNÉ IS LEHET AZ 1 MILLIÓ FORINT. Nagykanizsai Olajbányász Mohács 3-2 (3-1) Balogh Antal » -------------------------------­T ovábbi eredmények Labdarügö MB III. Pontveszteség nélkül az élen a mázaszászváriak 0-3 Csehszlovákia ellen