Dunántúli Napló, 1988. szeptember (45. évfolyam, 243-272. szám)

1988-09-04 / 246. szám

I eh o I« Minden vnlt, ami a focihoz kell (és nem kell) PHSC­Békéscsaba 4-2 (3-2) Űjmecsekalja, 14 ezer néző. V.: Szabó B. PMSC: Bodnár — Kónya, Torna, Bérczy, Brez- niczky dr. — Megyeri, Túri, Csoboth — Lovász, Nagy I. (Czéh, a 68. percben), Le- hota. Edző: Garami József. Békéscsaba: Gulyás - Lenti, Ottlakán, Zahorán (Csernus, a 72. percben), Fabulya - Mracskó, Gruborovics, Csa­tó, Cscmálosi — Kvaszta (Árky, a szünetben), Szekeres. Edző: Csánk János. Az ötödik percben gólhelyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt. Ekkor Túri indította nagyszerűen a felfutó Cso- bothot, a középpályás lecse­lezte magát az alapvonalig, majd középre emelt, Lehota feje fölött azonban elsuhant a labda. Nem így két perc múlva! A 7. percben Nagy Imre végezhetett el szögletet, ami szabadon találta a védők közé beékelődött Lehotát, s a szőke csatár hat méterről a jobb alsó sarokba csúsztatott (1-0). Nem állt le a Pécs a vezetés megszerzése utón. Egy- re-másra gördültek a sárga mezben pályára lépő hazaiak támadásai, s a csabaiak hiá­ba próbálkoztak kontratáma­dásokkal, a kapuig egyszer sem sikerült eljutniuk. A 12. percben újabb fejesgólnak tapsolhatott a közönség. Megint Nagy I. végzett el egy pontrúgást, ezúttal azon­ban Bérczy érkezett jól, s fe­jéről a bal alsó sarokba vá­gódott a labda. A „B-közép" ettől kezdve perceken át a békéscsabaiakat vigasztalta („Sírva mentek haza!"), mi­közben a 15. perc tájékán Megyeri lőtt nagy helyzetben a jobb sarok mellé. Tovább támadott a. hazai gárda, a 20. percben Lehota futott el a bal oldalon, keresztbe ívelt, Lo­vász kapásból középre lőtt, s Túri a kapunak háttal, fél­fordulattal alig rúgta mellé a labdát. Egy perc múlva Ottlakán kapott sárga lapot Lovász felrúgásáért. A 23. percben váratlanul szépített a Békéscsaba. Gruborovics indí­totta Kvasztát, ő a lesgyanús helyzetben kilépő Mracskó elé tálalt, s a középpályás hat méterről a jobb felső sarokba lőtt (2-1). Előrébb merészkedett a Bé­késcsaba, lefékezett a PMSC, ennek megfelelően jó negyed­órán keresztül a mezőnyben pattogott a labda. Izgalmat csak az okozott, hogy egy bé­késcsabai támadás során az elöl tartózkodó Fabulya Lo­vásszal szemben szabálytalan­kodott, s a bíró sokak meg­lepetésére piros lapot muta­tott fel a csabaiak kapitányá­nak.. (A szünetben Fabulya a kö­vetkezőket mondta: — Egy­Nagy Imre két pontrúgása után két gólt szereztek társai. Ké­pünkön ö lő mellé nagy helyzetben. Fotó: Cseri László szerre rajtoltunk Lovásszal, ő előbb érte el a labdát. Saj­nos mivel késtem egy ütemet, elsodortam öt. Sárga lapnál többet semmiképpen sem ér­demeltem volna ... Szabó játékvezető másként látta az esetet: - Lovászt szándékosan rúgta hasba Fa­bulya. Ezért kiállítás jár.) A 41. percben megszületett a pécsiek harmadik gólja is. Lovász az alapvonal közelé­ből küldött egy bombát Gu­lyás kapujára, a portás csak kiütni tudta azt, s Kónya a tizenhatos vonaláról az üresen hagyott kaliokóba fejelt (3-1). A 45. percben aztán jött a válasz is. Szekeres adott jó labdát Kvasztának, s a csa­tár a feleslegesen kimozduló Bodnár feje felett a hálóba emelt (3-2). Szünet után az emberhát­rányban levő Békéscsaba ka­puja elé szorította a PMSC-t. Változást csak a 62. perc hozott, amikor Lehota 12 mé­teres bombáját Gulyás ügy- gyel-baijjal tudta semlegesíte­ni. Egy perc múlva Lovász érdemelt ki sárga lapot, majd ugyanő lőtt kapufát. A 67. percben előbb Mracskó, majd a másik oldalon Túri hagyott ki ziccert Rá egy percre a csereként beállt Czéh első megmozdulásából majdnem gólt szerzett, de közeli kapás­lövését 'Gulyás üggyel-bajjal hárítani tudta. A 73. perctől kezdve Szabó játékvezető megmozdulásai kavarták fe! az indulatokat. Ekkor Lehota és Mracskó kakaskodott a kö­zéppálya tájékán, a békéscsa­bai fiú a földre zuhant, s mi­vel a nézők nagy része nem látta mi történt, a Lehotának piros lapot felmutató Szabó B.-t kórusban kezdte szidni a stadion. A 74. perc csak olaj volt a tűzre. Most Bérczy kapott sárga lapot, mire a le­látóról egy tárgy repült a já­téktérre. A bíró Garami Jó­zsefhez rohant, s csak annyit lehetett látni, hogy a mester­edző a pálya szélére állva magasba tartott kézzel kérte önmérsékletre az elégedetlen­kedő szurkolókat. A mérkőzés természetesen parázs hangu­latban folyt tovább. (A találkozó végén meg­tudtuk, hogy Lehota annyira szájon vágta az őt a hajánál visszarángató Mracskót, hogy a csabai játékosnak a felső fogsorából nem sok maradt. El is vitték a pályáról a fogá­szati klinikára azonnal.) Nyolc perccel a vége előtt bebiztosította győzelmét a PMSC. Czéh lövésébe Ottla­kán ért kézzel bele, s a meg­ítélt büntetőt Torna nagy nyu­galommal a jobb felső sarok­ba emelte (4-2). Az utolsó percben Czéh szerezhetett vol­na újabb gólt, de lövése Gu­lyás kapus lábában elakadt. Az első félidőben kitűnően játszottak a hazaiak, s az, hogy csak egy gól előnyre tudtak szert tenni, a vendé­gek dicsérete is egyben. A második játékrészben aztán a bírói ténykedés hatására fel­forrósodott léqkörben nem is igazán a futball, hanem a gladiátor-játékokra emlékez­tető cirkusz volt jellemző. A pécsieknél Bodnár a má­sodik gólban hibázott, külön­ben jól őrizte hálóját. A vé­delemből Kónya emelkedett ki, csakúgy, mint Brezniczky dr., aki szinte feltúrta a pá­lyát, annyira hajtott. A közép­pályán nem volt átlagon fe­lüli teliesitmény, de Csoboth, Megyeri és Túri hozta magát. A csatársorban Lehota — ki­állításáig — minden elisme­rést megérdemel, kár, hogy elvesztette a fejét. A vendégeknél Gruborovics, Mracskó és Ottlakán játéka tetszett a legjobban. Garami József:- A mérkőzés érdekesség, változatosság szempontiából a legigényesebb szurkolókat is kielégíthette, tele volt törté­nésekkel, de azt hiszem ezek egy része jobb lett volna, ha elmarad... A második félidő­ben kicsit nyugodtabb játék­kal már előbb is bebiztosít­hattuk volna a győzelmet. Csank János:- Állandó emberhátrányunk ellenére a csapat játéka meg­felelő volt, Így nyílttá tudtuk tenni a kitűnően felkészített ■ Pécs ellen a találkozó kime­netelét. Egy gól előnyt a pé­csi közönség is feltétlenül je­lentett. Pauska Zsolt Siófok-ZTE 1-0 (1-0) Siófok, 5000 néző. V.. Bay. Siófok: Horváth — Brettner, 'Pőrdavi, Szobó L. Szabó B. — Marozsán, Palkovics (Keszeg a 60. perdben), Quiriko — Bo­rostyán, Freppán (Zsadányi a 72. percben), Meksz. Edző: Gellei Imre. Zalaegerszeg: Hu­szár — Szabó, Rezi, Molnár (Wittmann a 33. percben), Ba­logh — Csepregi, Szalai, Ró­zsa — Kómán, Vadász, Páli (Kovács a 72. percben). Edző: Rónai István. A 8. perdben Rózsa 25 mé­teres szabadrúgását nagy bra­vúrral védte Horváth. A 18. percben Borostyán keverte meg a védőket, de óriási helyzet­iben a kivetődő kapusba lőtt. A 25. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja. Pal­kovics labdájával Quirikót, Mekszet ugratta ki, két védőt is becsapott, és 13 méterről ballal a hosszú sarokba bom­bázott (1-0). Az 58. percben Quirikó hosszan vezette a labdát, támadásával Borostyánt szök­tette, aki nagy helyzetben a kifutó kapusba lőtt. A 80. percben Meksz—Quiriko ado­gatás után az utóbbi beadá­sáról lemaradtak a támadók, és a labda kapufát súrolva vá­gódott ki. A végig jó iramú, változatos és küzdelmes mérkőzésen a többet és veszélyesebben tá­madó hazai csapat győzelme teljesen megérdemelt. A ven­dégek a mezőnyben helyenként szépen és jól adogattak, de kapura nem tudtak veszélye­sek lenni. Jók: Pardavi, Sza­bó B., Quiriko, Borostyán, Meksz, ill. Huszár, Rezi, Csep­regi, Rózsa és Vadász. GELLEI IMRE: - Nyomasz­totta a csapatot a két sikerte­len hazai mérkőzés, ez a ta­lálkozó egyes szakaszaiban is megmutatkozott. Végül is „ki izzadtuk" a győzelmet a végig jó iramú mérkőzésen. RÓNAI ISTVÁN: - A játé­kot mi csináltuk, a gólt viszont az ellenfél rúgta. Ha ez pon tozásos mérkőzés lett volna, mi lettünk volna a győztesek. Molnár József Kézilabda Duna Kupa ‘MSC-Trnava Lokomotiv 28-24 (17-13) Mivel e héten a főmérkőzést egyetlen pályázónk sem találta el, a pótmérkőzést helyesen tippelők között sorsoltuk ki a nyereményt. A szerencse ezúttal Iski Róbert, Pécs, Németh L. u. 42. II. 9. szám alatti lakosnak kedvezett. A góltotóban pályázni csak a lapból ki­vágott szelvénnyel lehet, melyet pénteken déli 12 óráig kérünk szer­kesztőségünk címére eljuttatni. (VDN, 7601 Pécs, Hunyadi út 11.) Főmérközés: ZTE—PMSC: .................................................................................. Pótmérkőzés: Haladás—Ferencváros: ........................................................... A pályázó neve: .................................................................................................. Lakcíme: ................................................................................................................. További eredmények Tatabónya-Bp. Honvéd 1-0 (1-0). Tatabánya, 800 néző. V.: Huták. Gólszerző:. Kip- rich (7. perc). Dunaújváros—Vasas 0-0. — 11-esekkel: 5-3. Fáy utca, 4000 néző. V.: Puhl. A 11- eseket értékesítette: Boldócz- ky, Gróf, Kerepeczki, Nyúl, Németh G., illetve Csorba, Claude, Gaiaschek (kihagy­ta: Zvara)­Váci Izzó—Veszprémi SE 3-0 (0-0). Veszprém, 8000 néző. V.: Varga L. Gólszerzők: Móz- ner (58., 65. perc), Zsivótzky (87. perc). Ferencváros—Ú. Dózsa 3-0 (0-0). üllői út, 27 000 néző. V.: Németh L. Gólszerzők: Keller (66.), Fischer (69.), Dzurják (85.). Kiállítva: Dzur- ják (89. perc),- illetve Varga (89. perc). AZ NB i. Állása 1. Ferencváros 4 4 __ __ 9-2 12 2. MTK-VM 4 2 2 — 8-6 10 3. Rába ETO 4 3 — — 1 7-4 9 4. Váci Izzó 4 2 1 — 1 9-5 8 5. Pécsi MSC 4 2 — 2 9-6 8 6. Siófok 4 2 — 1 1 6-3 7 7. Tatabánya 4 2 — 1 1 4-3 7 8. Videoton 3 2 — — 1 1-5 6 9. Haladás 3 1 1 — 1 3-3 5 10. Vasas 4 1 — 2 1 5-6 5 11. Veszprém 4 1 1 — 2 2-6 5 12. Dunaújváros 4 — 2 — 2 3-8 4 13. Zalaegerszeg 4 — 1 1 2 2-4 3 14. Békéscsaba 4 — —­2 2 3-6 2 15. Bp. Honvéd 4 1 — 3 0-3 2 16. Ú. Dózsa 4 — — — 4 4-11 — vb*«-- *)’ vasárnapi AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: HILLEBRAND LAJOS Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelófizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 11,- forint, negyedévre 33,- forint, félévre 66,- forint, egy évre 132,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Dunántúli napló (Munkatársunk telefonjelen, tésej Kassa, 200 néző. V.: Klar, Molnár. PMSC: Tóth, - Ko­vács I. (2) Horváth (6) Füzesi (5) Kovács J. (4), Hang (3) Kunos (6). Cserék: Szente (ka­pus), Kovács T. (2) Gelb, Fa­zekas, Szabó. Edző: Koleszár György, Hang Tamás. Jóllehet Horváth révén a pécsiek bombatalálattal jutot­tak vezetéshez, hosszú időn keresztül képtelenek voltak előnyhöz jutni. A csehszlová­kok harcmodora olyannyira nem ízlett a pécsieknek, hogy azok egészen a 18. percig rendre előnyhöz jutottak. Ek­kor azonban a sorozatos ke­mény védelmi belemenések mi­att emberelőnyhöz jutottak a piros-feketék és különösen Ku­nos gyors indításaiból, valamint Horváth átlövéseiből 4 gólos előnyre tettek szert. Szünet után megmakacsolták magukat a nagyszombatiak, így a pécsieknek minden ere­jükre szükségük volt, hogy megőrizhessenek valamit az el­ső félidőben szerzett előnyük­ből. A Kakast nélkülöző pécsiek az első 10 perc bizonytalan­ságait leszámítva, a várako­zásnak megfelelően játszottak, a magyar mezőnyben kevésbé ismert, erőszakosan játszó nagyszombatiak ellen. A pécsi csapat legjobbja Tóth kapus volt, aki mellett Füzesi irányí­tó játéka, Horváth erőteljes lö­vőteljesítménye, valamint Ku­nos első félidőben mutatott lendületes jótéka érdemel di­cséretet. A nagyszombatiaknál a 8 aólt lőtt (ebből hét bün­tetőből), Pavlik, valamint 'az ugyancsak eredményes, 5 gólt lőtt Dojcsek emelkedett társai fölé. Ma délelőtt a hazai kas­sai együttes lesz a pécsiek el­lenfele. Kapu László * Nagykanizsa—Cegléd 21-20 (11-10). Nagykanizsa, NB l/B. férfi mérkőzés. A végig nagy iramú, kemény és ki­állításokkal tarkított mérkőzésen a kanizsaiak az utolsó pillanatban ke­rekedtek felül. Kanizsai dobók: Ro- dek és Varga 5—5, Pánczél és Ojtó 4-4, Szentes, Holl és Tóth 1—1. PEAC-MÁV Előre 19-21 (8-9). NB II. férfi mérkőzés. A pécsiek legjobb dobói: Danyi 6, Vilmann 4, Vörös 4. Kosárlabda Dombóvórott az 5. akalommal megrendzeett Gunaras Kupa nemzet­közi férfi torna második napján, pénteken Horváth Frigyes, az MKSZ főtitkára adta át ünnepélyes kere­tek között az 1200 néző befogadá­sára alkalmassá tett kibővített csar­nokot. A szombati zárónap eredmé­nyei: KK. Titov—Csepel SC 101-86 (55r41). 200 néző. V.: Cserkúti, Vár­halmi. Legjobb dobók.: Marinkovics (29), Golubovics (15), ill. Takács (23), Bodnár (14). Dombóvári VSE-Bajai SK 105-102 (53-58). Dombóvár, 400 néző. V.: Cserkúti, Várhalmi. Legjobb dobók: Miedzik (36), Ács (23), Kerányi (19). ill. Hosszú (32), Rátvai (20). Végeredmény: 1. Csepel SC, 2. Dombóvári VMSE, 3. Bajai SK, 4. KK Titov (jugoszláv). Legjobb do­bók: Hosszú (Baja) 99, a torna leg­jobb játékosai: Jaczek, Miedzik (DVMSE). Asztalitenisz PEAC-Zöldért-Dunoújváros 18-7. NB II. férfimérkőzés. Pécsi győzte­sek: Bocz (5), dr. Davidovics (5), Diófási (5), dr. Szederkényi (2), Vukics (1). SNTK—Kanizsai Bútorgyár 13-12. Nagykanizsa, NB l-es női mérkőzés. Az idénynyitó végig változatos mér­kőzést hozott, amelyen 10-10 után nyertek a fővárosiak. Kanizsai győz­tesek: Gazsi, Szabó, Gál és Bízó 3-3. O TO Labdarúgó NB III. MÁV Nagykanizsai TE—Dunaföld- vár 2-1 (0-0). Nagykanizsa, 150 né­ző. V.: Kovács. MÁV NTE: Szalai- Szabó, Markán, Vári, Lizitzky — Kozári (Stefek, Németh T.), Kozma II., Kozma I., Szekeres - Takács, Kém. Edző: Németh Lajos. Duna- földvár: Nagy — Tilli, Dunai, Pulai, Molnár — Fehér, Varjas (Sebestyén), Kakas — Horváth, Szabó, Gyöngyösi. Edző: Tímár Dezső. A nagy mezónyfölényben játszó hazaiak megfogyatkozott csapata a 75. percben már 2-0-ra vezetett. Vé­gül a hazai csapat 8 fővel szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Kozma (11-esből), Kém, ill. Kakas. Kiállítva: Szalai (a 68. percben). Kém (a 88. percben), Szabó (a 89. percben). Kaposvári Honvéd—Boglárlelle 5-2 (3-0). Kaposvár, 300 néző. V.: Fa­zekas. Honvéd: Udvarácz — Keidl, Király. Stoics (Bertus) — Bruckner, Hevesi, Lakner, Szántó (Darabos), Takács - Eckert, Szatmári. Edző: Köves László. Boglárlelle: Mitzlinger- Gelencsér (Andermann), Riba, Kóródi, Konrád - Koroknai. Vecsey- Farkas, Hollósi, Augusztin, Ka- racz. Edző: Somodi László. Helyenként durva, kemény beleme- nésekkel tarkított mérkőzésen a honvédcsapat kontratámadásai ve­szélyt jelentettek a boglárlelleiek kapujára. Góllövők: Lakner (2), Eckert, Bruckner, Szántó, r+l. Karacz, Koroknai. Mai sportműsor Labdarúgás. NB II.: Komló—Csur­gó, Komló. 16.30. Nagykanizsa— Mohács, Nagykanizsa, 16.30. NB III: Siklós-Paksi A., Paksi SE- DVMSE, Mázaszászvár—Marcali, Boly—NK Volán Dózsa, Bonyhád— Szigetvár, D. Vasas—Sellye (elöl a pályaválasztók, valamennyi mérkő­zés 15.30-kor kezdődik). Megyebaj­nokság: Somberek—Beremend, Har­kány—PEAC, Szajk—Kinizsi, Geresd- lak—PVSK • (elöl a pályaválasztók, valamennyi mérkőzés 16.30-kor kez­dődik) . 1. Ferencváros—Ú. Dózsa 3-0 1 Tájfutás. Megyei egyéni bajnok­2. Rába ETO—MTK-VM 1-2 2 ság, Abaliget, 9.00. 3. Pécsi MSC—Békéscsaba 4-2 1 Kajak-kenu. Id. Csaba András em­4. Siófok-Zalaegerszeg 1-0 1 lékverseny, Pécsi-tó, 9.00. 5. 6. Veszprém—Váci lezó Bayer Leverkusen­0-3 2 Kézilabda. PBTC-Herend, NB II. nők, 14.00. Bayern München 1-1 X Kosárlabda. Gunaras Kupa, Dom­7. 8. Vfb Stuttgart—1. FC Köln Eintracht Frankfurt— 2-0 1 bóvár, 16.00. Modellezés. Bányász Kupa rádió­9. Nürnberg Vfl Bochum— 1-0 1 irányítású autómodellező verseny, újmecsekaljai modellező bázis, 9.00. Waldhof Mannheim 2-2 X Asztali labdarúgás. Velkovics em­10. Herta BSC—Freiburg 0-0 X lékverseny, Rákóczi úti Tüzép-telep, 11. Darmstadt—Schalke 04 2-1 1 9.00. 12. Essen-Aachen 3-1 1 Motocross. Nemzetközi verseny. 13. Saarbrücken-Meppen + 1 4-1 1 Nagykanizsa, 10.00. Ökölvívás. Atom Kupa, Paks, 14. Tatabánya—Bp. Honvéd 1-0 1 9.00. Kun Béla téri Mezőgazdasági Vasboltunkból ajánljuk: + HUSKVARNA motoros láncfűrész tartalék lappal és lánccal, + kapálógépek, e NDK robbanómotoros fűnyíró, + BRIGS motorral szerelt homlok fűkasza %■ TELEFON: 12-410 Önnek is üzlet a mi üzletünk !