Dunántúli Napló, 1988. szeptember (45. évfolyam, 243-272. szám)

1988-09-25 / 267. szám

Korán robbantott a Bányász Tatabányai Bányász—Pécsi HSC 2-1 (2-0) JÉ Újmecsekalja, 8000 néző. V.: Fekete. Tatabányai Bá­nyász: Mázi — Vincze J., La­katos, Udvardi, Szalma — Jártás, Csapó (Páli a 73. perc­ben), Váczi, Schmidt — Kip- rich, Plotár. Edző: Szentmihá- lyi Antal. PMSC: Bodnár - Csoboth, Torna, Márton, Há­mori (Czéh a 73. percben) - Nagy T. (Megyeri a 73. perc­ben), Túri, Bérczy — Lovász, Nogy I., Lehota. Edző: Gara­mi József. Egy-egy gyorsan kialakított gólhelyzet mindkét kapu előtt, aztán következett a szoros szereposztás, amiből páros harmonlkázásba kezdtek a csapatok. A 8. percben Nagy I. elhúzott a jobb oldalon, be­ívelt, de Lehota előtt magas­ra pattant a labda, nem ta­lálhatta el jól, így Mázi tisz­tázni tudott. A kapuskirúgás után Plotár lábbal beleszúrt a lefelé hulló labdába, az a kifelé indult pécsi védők mö­gött a holttérbe került. Kip- rich rajtolt rá, a labdát el­húzta a kirohanó Bodnár mel­lett, és nyolc méterről a háló­ba pofozta. (1-0). Még magukhoz sem tértek a pécsiek, amikor a felezővo­naltól Kiprich ívelt a pécsi kapu elé, ahol a gólvonalon dermedten álló Bodnár előtt Plotár emelkedett fel az ötösön és a bal felső sorkbo bólin­totta a vendégek második gólját. (2-0). A gólt követően feljött a PMSC, és Túri 21 méterről le­adott bődületes lövése a felső lécen csattant, öt percen át tartott a hazaiak lendületes támadásszövése, aztán ismét Csapóék kerültek fölénybe, de túlzott lelkesedésükben elkap­kodták lehetőségeiket. Félóra eltelte után egy Lo- vász-Nagy I. akció végén, Lehota keverhette a bányász- védők lábát, de túlcifrázta, és Lakatosnak sikerült mentenie. Az ellentámadásnál Plotár futtatta meg Csapót, ezúttal Bodnár gyorsabb volt és fel­szedte előle a labdát. Renge­teget futottak a játékosok, változatos volt a játék. Az utolsó tíz percben rendre Csoboth próbálta ki „ember­nélküliségét", az egyik előre­törésnél Bérczy próbált zuha­nórepülésben eljutni a belövé- sére, de hátán volt a védője, így megsérült a lába és per­cekig ápolni kellett. A félidő utolsó percében Plotár Lovász akasztásáért kapott sárga la­pot. Szünet után a bányászok gyújtották be előbb rakétái­kat, s bizony teremtettek né­hány meleg helyzetet a pécsi kapu előtt. Ha lassan is, de átvette a játék és az iram ala­kítását a Pécs, amit a vendé­gek sok apró szobálytalanság- gal tördeltek darabokra. Az 52. percben 30 méterre a vendégek kapujától Túri jutott szabadrúgáshoz. Lágyan emelt c sorfalból kifordult Nagy I. elé, aki kivárt, így tisztázni tudtak a védők. Ezt követően Lovászt rántotta le Lakatos, de az incidens megtorolatlan maradt. Nagy I. ívelhetett be szögletet, a labdát azonban Mázi a mezőnybe tenyerelte. Nem szabadult fel a bányá­szok kapuja. Nagy I. szögletét fél fordulattal Nagy T. küldte kapura, Mázi azonban a he­lyén volt, és felszedte a lab­dát. Két perccel később Bér­czy fejelhetett kapura, de a labda célt tévesztett. A kezdeményezésben sokat javult Nagv T., egyre-másra próbálta felrázni társait, csak­hogy azok mindig egymásra vártak, nem mutatták magukat, így sorra elvesztek a nehezen megszerzett labdák. A 64. percben Nagy T. feltartásáért jutottak 20 méterre a kaputól mmr:■■ Lovász (középen, sötétebb mezben) birkózik a túlerőben levő ta­tabányai védőkkel Fotó: Kóródi Gábor szabadrúgáshoz a hazaiak, akik hosszú tanácskozás után, zavarukban Csoboth bal lábá­ra biztók a döntést, persze, hogy nem sikerült. A 73. percben általános cserére szá ta el magát Ga­rami József, kivívva ' ezzel a közönség óltolános nem tet­szését. Aztán mégis találtak egy gólhelyzetet a pécsiek. A 80. percben a 16-osra betörő Lovász beforgatta a védőjét, majd fönnakadt Lakatos bal kezén. A megítélt büntetőt Toma a bal felső sarokba ka- nyarrtotta. (1-2). Elkeseredetten támadtak a hazaiak, óm az utolsó 10 percben már sziklaszilárdan állt a lábán a kék-fehér hát­védsor. Lendületes támadásvezetés­sel kívánta meglepni és ezzel kapuja előtt tartani a bányá­szokat a PMSC. Mi tagadás, voltak is lehetőségeik, csak­hogy a meglepetés a hazaia­kat érte. A pálya hosszában jól tagozódó bányászok mély­ről indított, hosszú labdáikkal mindig zavart tudtak kelteni a legtöbbször egyvonalban zó- názó pécsi csapatrészekben. Ennek volt köszönhető a két váratlan gól is. A kétgólos ve­zetés tudatában a vendégek magabiztossá, a hazaiak ide­gessé váltak, s bár volt egy­két sokat ígérő pécsi megmoz­dulás, a gépezet csikorgott, nem sikerültek a játékoscsat­lakozások. Szünet után az ak­tívabbá vált Nagy T. jóvoltá­ból folyamatosabbá váltak a pécsi támadások, sajnálato­san a legkritikusabb helyze­tekben mindig egymástól vár­ták az előrelépést a hazaiak, igy mindig jutott idő iá vendé­gek közbeavatkozására. A vé­gig lüktető, jó iramú találko­zón a gyors két gól birtoká­ban nyugodtabban focizó ven­dégek megérdemelten jutottak a három ponthoz. Bodnár kapujában napsü­téssel szemben kezdett, ez minden bizonnyal benne volt abban, hogy nehezen mérhet­te fel a távolságokat. A védő­sor nagyon sokszor került za­varba, talán egyedül Torna volt az, aki hozni tudta jó át­lagát. Középpályán Túrinak, Nagy T.-nek és Bérczynek is voltak jó percei, sajnos azok nem voltak összhangban. A csatársorban csupán Lovász dicsérhető, Nagy I. akart, de nem volt szerencséje, Lehota felvillanásai után eltűnt. A vendégeknél Mázi kapus mellett Lakatos, Szalma, Csa­pó, Kiprich és Plotár játszott átlagon felül. Szentmihály Antal: — Na­gyon jól, egységesen játszó csapatot sikerült legyőznünk. A hirtelen szerzett kétgólos előnyt megtartotta csapatom, csak gratulálhatok nekik. Garami József: — A gyor­san kapott két gól után ne­hezen állt lábra a csapat. A második félidőben szinte vé­gig támadtunk, de kialakított helyzeteinket nem tudtuk ki­használni. Megérdemelten nyert a Tatabánya. Kapu László Siófok-Ú. Dózsa 1-0 (0-0) Megyeri út, 1500 néző, v.: Győri L. Gólszerző: Boda (73. p.). Csere: Freppán helyett Bo­da (71.), Borostyán helyett :Aczél (81.), illetve Kecskés he­lyett Klink (51.), Varga he­lyett Kénoszt (74.). Sárga lap: Palkovics (78.). Jók: Horváth, Brettner, Palkovics, illetve Koz­ma. Az Cl. Dózsa kezdett jobban, aztán a siófokiak hagytak ki két helyzetet, ebben Freppán és Quirikó volt a ludas. Aztán ellaposodott a játék, nem sok említésre méltó történt a pá­lyán. A félidő befejezése előtt Kozma bombázott kapura, Hor. váth azonban ügyesen hárított, majd Varga 21 méteres sza­badrúgása csattant a felső lé­cen. A második félidőben is­mét a hazaiak hagytak ki helyzeteket, de a szurkolóknak nem sok örömük tellett a lá­tottakban. Aztán, ahogy lenni szokott, a kimaradt helyzetek után jött a vendégegyüttes, s a 73. percben Keszeg labdá­ját Boda az ötösről fejelte a kapu jobb oldalába (1-0). Tovább folytatódott az új­pestiek sikertelenségi sorozata, saját pályájukon sem tudtak bajnoki pontokat szerezni. Sok hibával játszott a fővárosi gárda, bár lelkesen futballoz- gattak, de meglátszott rajtuk, hogy krónikus önbizalomhiány­ban szenvednek. Ráadásul a szerencse is elpártolt tőlük. A vendégek a mérkőzés előtt ki­egyeztek volna három ponttal: a 90 perc alatt elszántan ügyeltek kapujukra, és a vé­gén talán többet is elértek, ami vágyuk volt... További eredmények Békéscsaba—Videoton 1-0 (0-0), Békéscsaba, 7000 néző, v.: Kurmai. Gólszerző: Kvaszta (63. p.). Sárga lap: Ottlakán (56.), illetve László (59.). Ki­állítás: Pásztor (90.). Haladás VSE—Veszprém 2-0 (1-0), Szombathely, 6000 néző, v.: Plasek. Gólszerzők: Nagy (19. p.), Elekes (80. p.). Sár­ga lap: Hegyi (75. p.), iHetve Bognár (53. p.). Jók: Vörös Cs., Nagy, Elekes, Marton, il­letve Csík, Szécsi, Kelemen. MTK-VM—Ferencváros 2-0 (1-0), Hungária körút, 27 000 néző, v.: Németh L. Gólszer­zők: Pölöskei (39. p.), Balog T. (55.). Csere: Farkas helyett Szalai (9. p.), Horváth Cs. he­lyett Huszák (75.), illetve Dzurják helyett Wukovics (65.), Fischer helyett Albert (86.). Sárga lapok: Talapa (18.), Szalai (30.), Kékesi (82.), il­letve Pintér (56.). Jók: Kékesi, Hannich, Kat- zenbach, illetve Simon, Kin­cses. az nb i. Állasa 1. Rába ETO 2. Tatabánya 3. Ferencváros 4. MTK-VM 5. Siófok 6. Videoton 7. Vác 8. Pécsi MSC 9. Vasas 10. Veszprém 11. Haladás 12. Bp. Honvéd 6 13. Zalaegersz. 6 14. Békéscsaba 7 15. Dunaújváros 6 — 16. Ú. Dózsa 7 —--------1 10- 5 15 1 1 1 12- 8 15 1 — 2 11- 9 14 2 1 1 13-13 14 — 1 2 10- 6 13--------3 16- 8 12 1 — 2 12- 8 11 1 2 2 12-11 10 1 2 1 8- 7 10 2 — 3 4- 9 10 1 1 3 7-11 9 1 — 3 5-4 8 1 2 2 7- 6 7 —24 6-11 5 2 1 3 3-11 5 — 1 6 6-15 1 Az NB l-es góllövő­lista 5 gólos: Jovón (Videoton), Handel (Rába-ETO), Szabadi (Vasas), Kiprich (Tatabánya). 4 gólos: Fischer (Ferencváros), Pet- res (Videoton). 3 gólos: Szeibert 'MTK-VM), Lehota (PMSC), Balogh G., Kása, Mózner (Vác), Rámán (ZTE). 2 aólos: Váczi, Vincze J., Schmidt (Tatabánya), Herédi, Balogh J., (Ú. Dózsa), Ottlakán, Kvaszta (Békéscsaba), Boros­tyán, Palkovics (Siófok) Wu­kovics, Bánki (Ferencváros), Nagy, Bérczy, Torna (PMSC), Emmer (Videoton), Illés (Ha­ladás), Fodor (Bp. Honvéd), Szalai (ZTE), Pölöskei (MTK- VM). O TO 1. MTK-VM—Ferencváros 2:0 1 2. Békéscsaba—Videoton 1:0 1 3. Pécsi MSC-Tatabánya 1:2 2 A többi mérkőzést vosárnap játsz- szák. Egy-iksz-kettő A 40. hét totótippjeit Bakó Sán­dor nyugdíjas, pécsi tokos, a Rá­kóczi úti fotózó törzstagja állította össze. 1. Veszprém—Bp. Honvéd. Tipp: 2. 2. Tatabánya—Rába ETO. Tipp; 1. 3. Vasas—MTK-VM. Tipp: 1, 2. 4. Siófok—Haladás. Tipp: x( 2. 5. Vác-Ú. Dózsa. Tipp: 1. 6. Düsseldorf-Fortuna Köln. Tipp: 1. 7. Meppen—Bayreuth. Tipp: 1, 2. 8. Freiburg—Wattenscheid. Tipp: i. 9. Essen—Osnabrück. Tipp: 1, 2. 10. Bari—Piacenza. Tipp: 1,x. 11. Brescia—Udinese. Tipp. 1, i. 12. Cremonese—Empoli. Tipp: 1. 13. Padova-Genoa. Tipp: x. + 1 14. Dunújváros-Zalaegerszeg. Tipp. x. AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ R w Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: HILLEBRAND LAJOS Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 g~m•■-’fr'l Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. 1 l| Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel Jánosu. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211.-------------MT Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Te rjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hirlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalnk jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 11,- forint, negyedévre 33,- forint, félévre 66,- forint, egy évre 132,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. V(isürn(i|)i Sipos nyerte a maraton- hajtást Szombaton Szilvásváradon a ma- ratonhajtással folytatódott az orszá­gos négyesfogathajtó bajnokság. A nap a legjobban Sipos Lajosnak si­került, összetettben azonban to­vábbra is Bozsik József vezet. Ered­mények : Maratonhajtás: 1. Sipos Lajos (Dömsöd) 66 hibapont, 2. Bozsik József (Tápiószentmárton) 70, Bárdos György (Szilvásvárad) 75. összetett: 1. Bozsik 104 hiba­pont, 2. Sipos 108, 3. Bárdos 112. A bajnokság vasárnap az aka­dályhajtással zárul. Kézilabda Duna Kupa PMSC—L. Trnava 35-22 (18-8) Pécs, városi sportcsarnok, 300 néző. V.: Ladiszloi—Lovas. PMSC: Tóth — Kovács I. 3., Horváth Z. 5, Füzesi 11, Ko­vács J. 1, Hang 3, Kunos 3. Csere: Szente (kapus). Gelb 2, Fazekas 1, Kovacsevics 1, Kovács F. 5. Edző: Koleszár György, Harmat Tamás. Trnava: Bracho — Misovic 3, Nemcek 5, Vynuchal 4, Paulik 2, Doscak 4, David 4. Csere: Vit, Ivanovic, Mosica, Murányi. Jól kezdett a PMSC, a 14. percben már 7-3-ra vezettek a hazaiak. Rövid időn belül két gólra dolgozta le hátrá­nyát a Trnava (8-6), de ez­után ellenállhatatlan pécsi tá­madások következtek, nagy fö­lénybe kerültek a piros-feke­ték. Főként Füzesi „szórt”, de méltó társának bizonyult Ko­vács I. is, aki ebben az idő­szakban 3 találatot is magáé­nak mondhatott (igaz ezután adós maradt a gólgyártással). A második játékrész első harmadában magához tért a vendég gárda, ebben az idő­szakban 3-3 volt a mérkőzés részeredménye, később viszont újra a pécsiek kerültek nagy fölénybe. Negyedórával a vé­ge előtt már 26-12 volt a kü­lönbség, s ettől kezdve (bár a csehszlovákok keményen pró­bálkoztak) a PMSC már csak a közönségnek játszott. A gá­la véqül is 35-22-es pécsi győ­zelemmel zárult, ami azt je­lenti, hogy a mai mérkőzésen a piros-feketék a Duna Kupa második helyéért játszhatnak. Ilyen arányban is megérde­melten győzött a pécsi csapat a gyengén játszó Trnava el­len. A csehszlovákoknak pilla­natnyi esélyük sem lehetett a pontszerzésre, a Füzesi által dirigált hazaiak védekezésben és támadásban is ellenfelük fölé nőttek. A piros-feketék legjobbjai Füzesi, Kovács I., Horváth Z. és Tóth kapus vol­tak, mig a vendégeknél nem akadt kiemelhető teljesítmény. * Bp. Honvéd—Kosice 23-23 (15-11). Pécs, városi sport- csarnok, 100 néző. V.: Kapo- nyi, Kiss. Legjobb dobók: Győrffy 8, Horváth A. 6, illetve Liptók 5, Cviela 3. Pauska Zs. mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Mohácsi Új Barázda Tsz SE—Sopron, Mo­hács, 15.00, Szekszárdi Dózsa— Komlói Bányász, Szekszárd, 15.00, Rákóczi FC—Keszthely, Kaposvár, 15.00, Csurgó—Csepel, Csurgó, 15.00, Bauxitbányász—Nagykanizsa, Tapolca, 15.00. NB III.: Balatonlel- le—Bólyi MEDOSZ, Balatonlelle, 14.00, Dunaföldvár—Mázaszászvári Bányász, Dunaföldvár, 14.00, Sziget­vár—Paksi SE, Szigetvár, 14.00, Nagykanizsai Volán-Siklósi Tenkes', Nagykanizsa, 14.00, Marcali— DVMSE, Marcali, 14.00, Dombóvári Vasas—MÁV NTE, Dombóvár, 14.00, Sellye—Bonyhád, Sellye, 14.00, Paksi Atom—Kaposvári Honvéd, Paks, 14.00, Megyebajnokság: Beremend— Szentlőrinc, Beremend, 15.00, Ge- resdlak—Pécsi Zsolnay, Geresdlak, 15.00. KÉZILABDA. Duna Kupa, férfiak: Bp. Honvéd—Trnava, városi sport- csarnok, 9.00, PMSC—Kassa, városi sportcsarnok, 10.30. TÁJFUTÁS. Wolf József emlékver­seny, Dömörkapu, 9.30. VITORLÁZÁS. A PTTE országos versenye Orfű, 10.00. RÖPLABDA. NB II. nők: Pécsi Vö­rös Meteor—Tatabányai Volán, öz u., 10.00. Férfiak: PEAC—Zirc-Dudar, POTE-csarnok, 13.00. KOSÁRLABDA. Latinka Sándor Kupa nemzetközi férfi torna. Ka­posvár, 8.00. A PMSC—Tatabányai Bányász mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zók közül a szerencse ezúttal Szabó Jenő Siklós, Hajdú I. u. 1 B szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, melyet kérünk szerkesztőségünk címére (VDN Pécs, Hunyadi út 11. 7601) pénteken déli 12 óráig eljuttatni Főmérkőzés : Videoton—PMSC ......................................................................... Pótmérkőzés: Siófok—Haladás ......................................................................... A pályázó neve: ............................................................................. Lakcíme: ............................................................................................... A BARANYA—TOLNA MEGYEI TÉGLA- ES CSERÉPIPARI VALLALAT O közgazdasági érettségivel rendelkező STATISZTIKUST keres felvételre JELENTKEZÉS: Pécs, Mártírok útja 12., tervgazdasági vagy a személyzeti osztályon. Télre kínáljuk! O Burgonya O Vöröshagyma O Tv-paprika O Saszla szőlő 8 Ft/kg, 8 Ft/kg, 12 Ft kg, 18 Ft/kg. Karfiol, káposzta, és alma is érkezik a közeljövőben igen olcsó áron. FIGYELJE HIRDETÉSÜNKET!