Dunántúli Napló, 1988. szeptember (45. évfolyam, 243-272. szám)

1988-09-15 / 257. szám

Nem hárult fel a papírforma Rába ETO-PMSC 1-0 (0-0) (Munkatársunk telefonjelen- tése) Győr, 9000 néző. V.: Varga L. Rába ETO: Balázs — Tur­bók, Hlagyvik, Preszeller — Urbányi, Rabold (Bűcs, a 79. percben), Pecsics, Bordás — Bartus (Mörtel, a 85. perc­ben), Handel, Hajszán. Edző: Haász Sándor. PMSC: Bod­nár (Bogyay, az 53. percben) — Kónya (Czéh, a 13. perc­ben), Márton, Hámori, Paiocz- ki — Megyeri, Csöboth, Nagy T., Bérczy — Lovász, Lehota. Edző: Garami József. Lendületesen kezdett az ETO: előbb Handel, majd Hajszán tört be a 16-oson be­tűire, Hámoriék azonban tisz­tázni tudtak. A 15. perc­ben Palaczki lerántotta a ka­pura húzó Bartust, a szabad­rúgást hárították a pécsiek. Feljött a vendégcsapat, a kezdeti győri rohamok után 'Nagy T. irányításával ügyesen tartották a mezőnyben a lab­dát. A 19. percben egy pé­csi szabadrúgás után Hámo­ri az 5-ösön ollózott, Balázs Imár verve volt, de a labda a jobb kapufa mellett elhagy­ta a játékteret. A 23. perc­ben Hajszán parádés szóló után célozta meg a kaput, lö­vése azonban fölé szállt. Az ellentámadásnál Nagy T. 6 méterről Balázs kezébe lőtt. A 36. percben a bal szélen el­húzó Bordással szemben Cso- both szabálytalankodott, sárga lapot kapott érte. Négy perc­cel később Bérczy vezethette fel szabadon a labdát, a 16- os magasságából középre adott, de a labdát a jó hely­zetben lévő Lehota elől Hlagy­vik 'kivágta. Az ellentámadás­nál Urbányi beadása után Rubold nagy ziccerben 11 mé- iterrdől (fölé lőtt. Egy perc múlva Bartus cselezte át ma­gát a pécsi védelmen, de mi­előtt lövéshez jutott volna, az 5-ösön Hámori és Márton ko­to's erővel szerelni tudták. A 46. percben Hajszán tört ki, már csak Bodnárral állt szem­ben, de magasan fölé vágta a labdát. A második játékrész elején a kapuja elé szorította a Rá­ba a pécsieket. A 47. percben Hajszán szöglete üresen ta­lálta az 5-ösön Hlagyvikot, ő azonban ajtó-ablak helyzet­iben mellé fejelt. Egy perc múlva újra Hlagyvik bólint- ihatott, Bodnár rosszul moz­dult ki, s a kapuban Czéh imár csak kézzel tudta meg­állítani a labdát. A megítélt büntetőt Rubold a jobb ka­pufa tövére lőtte. Az 54. percben Bérczy fel­rúgásáért Urbónyinak mutat­tak fel sárga lapot. Ezután két Balázs kapuja előtt elvégzett szöglet erejéig fellélegezhettek a pécsiek. A 60. percben Lo­vász keresztbe ívelése után Czéh vezetést szerezhetett vol­na, de 6 méterről magasan fölé vágta a labdát. öt perc múlva az addig már két lehetőséget elhibázó Hlagyvik megszerezte a ha­zaiak győztes gólját. Hajszán szöglete utóin senkitől sem zavartatva a kapu bal oldalá­ba fejelt (1 -0). A 70. percben újra Czéh- nek volt' lehetősége, de mi­után már csak Balázzsal állt) szemben, gyatrán a kapus ke­zébe lőtt. Az ellentámadás során Bogyay nagy helyzetben Hajszán elől szedte fel a lab­dát. Az utolsó percekben inkább egymással, mintsem a labdá­val foglalkoztak a játékosok: előbb Csobothot rúgta arcon Rubold, majd Lovász kapott sárga lapot Bordás felvágá­sáért. A 90. percben újra Lo­vász szállt bele Bücsbe, és mivel már volt sárgája, kiál­lították. A győriek az első félidőben csak 10 percig tudták azt pro­dukálni, amit közönségük el­várt volna, így nem volt meg­lepő, hogy már a 20. perc tá­jékán megszólalt a szórványos füttyszó. Ez persze nemcsak Hajszánék gyenge játékának, hanem a pécsiek jó taktikájá­nak is köszönhető volt. A pi­ros-feketék már a félpályán igyekezték megszerezni a lab­dát, de ha ez nem sikerült, tisztáztak Hámoriék. Az első játékrész vége felé magukhoz tértek a győriek, többször is zavarba hozták a PMSC-t, az utolsó pillanatban azonban mindig Bodnárt segítette a sze­rencse. Veszprém-Ú. Dózsa 2-1 (0-0). Veszprém, 7000 néző, V.: Nagy L. Gólszerzők: Hor­váth L. (73. p.), Rugovics (80.), illetve Balogh (86.). Tatabánya-Békéscsaba 3-1 (2-0). Tatabánya, 5000 néző, v.: Bognár. Gólszerzők: Schmidt (13. p.), Kiprich (30. és 53. p.), ill. Csanálosi (57. p.). Vasas—Haladás 2-0 (1-0). Fáy u., 2000 néző, v.: Makó. Gólszerzők: Zvara (44. p.), Szabadi (66. - 11-esből). Zalaegerszeg-Vác 3-0 (1-0). Vác, 7000 néző, v.: Győri. Gól­szerzők: Kovács (12. p.), Szá­lai (75. és 81.). Siófok—Dunaújváros 3-0 (1-0). Siófok, 4000 néző. V.: Dri- gán. Góllövők: Olajos (8. p.), Palkovics (53. p.), Marozsón (88. p.) Videoton—MTK-VM 4-0 (2-0). Székesfehérvár, 10 000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Petres (31., 54., 62. p.), Jónás, (34.). A szünet után az elején aztán kapuja elé szorította a PMSC-t a győri csapat. Ekkor­tájt több alkalommal is meg­szerezhették volna a vezetést, de még annyira sem koncent­ráltak, hogy a 11-est berúg­ják. A gól után ahogy lenni szokott, magához tért a PMSC, a hazaiak ebben az időszakban kontrákra kény­szerültek, igaz ezt elég ve­szélyesen csinálták. Hullám­zóvá vált a játék, hol Bogyay, hol Balázs kapuja előtt patto­gott a labda, de a veszélye­sebb helyzetek a győriek szá­mára adódtak. Végeredmény­ben akár döntetlent is kihar­colhatott volna a PMSC, de a helyzetek alapján a Rába ETO győzelme teljesen megérde­melt. A PMSC kapujában Bodnár halványabb volt a megszokott­nál, a sors fintora, hogy vé­gül is a helyére állt Bogyay kapta a gólt. A hátvédek kö­zött Bérczy és Palaczki hozta magát, a középpályás sorból Nagy T. szervező játéka ér­demel említést. A csatárok ez­úttal nem sok vizet zavartak. A győriek közül Hlagyvik, Bor­dás és Hajszán emelkedett tár­sai fölé. Haász Sándor: - A turáni átok, a muhi csata és a mo­hácsi vész mind eszembe ju­tott a kihagyott 11-es után... Garami József: — Megérde­melten nyert a Rába ETO. üllői út, 30 000 néző. V.: Kovács I. L. Gólszerzők: Cseh (21. p.), Kovács (50.), Gregor (51. p.). AZ NB 1. Állasa 1. Rába ETO 6 5 — — 1 10- 5 15 2. Ferencváros 6 4 1 — 1 11- 7 14 3. Videoton 6 4 — — 2 16- 7 12 4. Tatabánya 6 3 1 1 1 10- 7 12 5. Vác 6 3 1 — 2 12- 8 11 6. MTK-VM 6 2 2 1 1 11-13 11 7. Siófok 6 3 — 1 2 9- 6 10 8. Pécsi MSC 6 2 1 2 1 11- 9 10 9. Vasas 6 2 1 2 1 8- 7 10 10. Veszprém 6 2 2 — 2 4- 7 10 11. Bp. Honvéd 6 2 1 — 3 5-4 8 12. Zalaegerszeg 6 1 1 2 2 7-6 7 13. Haladás 6 1 1 1 3 5-11 6 14. Dunaújváros 6 2 1 3 3-11 5 15. Békéscsaba 6 — 2 4 5-11 2 16. Cl. Dózsa 6 — 1 5 6-14 1 • Következik A 7. forduló (szeptember 24—25.) műsora. Szombat: Haladás—Veszprém, 0. Dó­zsa—Siófok, PMSC—Tatabánya (16.00), MTK-VM—FTC. Va­sárnap: D u na ú j vó ros—Vá c, Honvéd—Vasas, ZTE—Rába ETO. Pauska Zsolt További eredmények Bp. Honvéd—Ferencváros 3-0 (1-0). Szigetvár-Csurgó 2-0 (1-0). Szigetvár, 300 néző. V.: Rácz L. Szigetvár: Füredi — Hor­váth, Lengyeltóti, Tóth, Kocsis — Marosi (Berki), Kerék, Bo- dó, Priol - Major (Sellei), Bá­lint. Edző: Csaba Gábor. A lelkesen és kapura veszélye­sebben játszó hazai csapat teljesen megérdemelten nyert a mezőnyben többet adogató, ám a kapura alig lövő, rá­adásul 11-est is hibázó NB ll-es Csurgó ellen. G.: Kerék, Lengyeltóti. Szekszárdi Dózsa-Bóly 3-2 (2-2, 2-2, 2-2). Boly, 300 néző. V.: Aczél. Boly: Puch — Macsi (Papsity), Hrotkó (Pál), Fitt, Megyeri - Kirchner, Bru­der, Ambrus - Lőrincz, Nagy, Bóhner. Edző: Weíszbart Jó­zsef. A nagy lelekesedéssel és jól játszó hazai csapat három gólhelyzetet hagyott kihasz­nálatlanul, és elhibázott egy II- est. A vendégegyüttes négy lehetőségéből három gólt szer­zett, egyet a hasszobbításban és evvel nyert. G.: Kalmár, Lauer, Fóris, illetve Macsi, Lő­rincz. Dömsöd—Komlói Bányász 2-1 (1-0). Dömsöd, 400 néző. V.: Kovács II. L. Komló: Tábit — Hammer, Vukmann, Jurin, Andreidesz — Katona, Hoh- marín, Uhrik, Hó'bár — Takács (Stemler), Réfi (Varga). Szak- osztály-ig.: Boday Ferenc. Óriási meglepetés! Végig a Komló támadott, a helyzeteit azonban kihagyta. A kontra­akciókkal sikerrel próbálkozó dömsödi tsz-csapat a 25. és az 58. percben lőtt gólokkal 2-G-ra vezetett, a vendégek a 60. percben szépítettek. Utána hiába erőlködtek a bányászok az egyenlítésért, az már nem sikerült. G.: Schuszter, Kész- májer, li|i|. Jurin. Szegedi Dózsa-Mohács 1-0 (0-0). Szeged, 500 néző. V.: Bogyó. Mohács: Lukács - Kó- fiás, Rumszauer, Katona, Reit — Kovács L. (Csibi), Bendes dr„ Kovács Z., Papp dr. - Ratting, Martina. Edző: Bő- zsöny János. A Mohács arra alapozott, hogy a 90 percet kihúzza 0-0-val és a hosszab- ibításban jobb erőnléte révén felülkerekedik. Ez a taktika majdnem bevált, de 8 perc­cel a lefújás előtt Reit ön­gólja eldöntötte a mérkőzést. A mohácsiak a 71. percben lőttek először kapura. Az NB III- as szegediek rászolgáltak a továbbjutásra. Megye­bajnokság TotÓtlnpgW ........................... «*»V«V«V»V.V.V.V.*.V.Vt*.V«V»V»V»V»V«V,*.V»V« 1. Szarvas—DMVSC 2. ózd—Metripond 3. Komló—Kaposvár 4. Dorog—Volán 5. Blau Woiss—F. Köln 6. Braunschweig—Darmstadt 7. Moppen—Solingen 8. Offenbach—Bafrouth 9. Catanzaro—Padova 10. Cremonese—Monza 11. Messina—Piacenza 12. Udinese—Avellino 13. Bori—Porma + 1 14. Toronto—Barletta bad Föld FOCI DN X 2 2 X 2 1 X 1 2 1 1 X 1 X 1 X 2 X 1 1 2 X 1 x 2 1 X 2 1 1 X 1 X 1 X 1 X 1 2 1 1 1 X 1 1 1 X X 1 x 2 1 X 1 X 1 1 1 x X 1 X Mai sportműsor Tenisz. Sopianae Kupa, Eszék u., 8.00. A szöuli olimpia eseményeit a televízió műsoridejének meg­felelően 150-110 cm-es vász­non kivetítve tekinthetik meg díjtalanul oz érdeklődők az olimpia ideje alatt az Ifjúsági Házban. Az első vetítési nap: szeptember 19., hétfő 18-21 óra. Zsolnay SK-P. Kinizsi 1-1 (1-0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Keresztes A. Szünet utáni nagy fölényét nem tudta gó­lokra váltani a Kinizsi. G.: Szinger, ill. Kuti. PEAC-Szajk 1-1 (0-0). Ifjú­sági stadion, 200 néző. V.: Kulcsár. Első félidőben a Szajk, másodikban a PEAC játszott jobban. G.: Fekete, ■ill. Potocsáir. Steinmetz SE—Beremend 2-0 (0-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Benkő. A jól játszó hon­védcsapat biztosan győzött. G.: Rab (11-esből), Huszti. AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: HILLEBRAND LAJOS Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 43,- forint, negyedévre 129,- forint, egy évre 516,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Dunántúli napló Kézilabda Elszalasztott lehetőség Békéscsabai Előre Spartacus— PMSC 14-12 (10-7) NB I. női mérkőzés. Pécs városi sportcsarnok, 600 néző V.: Grandjean, Kárpáti. Pécs MSC: Hang — Mészáros 2 Horváth Zs. 2, Tóth 6, Kru zsitz 2, Dolmány, Kulcsár Csere: Horváth A. (kapus) Győrfi, Gergely, Szanyi. Ed ző: Tóth János. Alig telt el 30 másodperc és Tóth szép átlövésével meg­szerezte a vezetést a PMSC. A vendégek két perc múlva büntetőből egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték, Horváth Zs.-nek azonban 7 méteresből sikerült behozni a hátrányt. Az újabb gólra 11 percig kellett várni, de mivel Tóth duplázott, ismét a ha­zaiaknál volt az előny. Tóth továbbra is eredményes volt, így a piros-feketék egészen a 24. percig tartották az ellen­féllel a lépést. Ekkor azon­ban Hang kétszer is megsé­rült, a második alkalomnál egy ütközésnél felszakadt a szem­öldöke, elhagyta a pályát. A csabaiaknak sikerült megug- raniuk, s bár Mészáros csök­kentette a hátrányt, a ven­dégek háromgólos előnyre tet­tek szert. Szünet után összeszedték magukat a pécsiek és sike­rült egy gólra felzárkózniuk, sajnos ekkor sok hibát vétet­tek, pontosan negyedórán át nem találtak a viharsarkiak hálójába, így azoknak ismét sikerült háromgólos előnyt szerezniük. Izgalmasan alakult az utolsó 10 perc. 14—12 után még négyszer fejezhet­ték be támadásukat a pé­csiek, ám rendre elkapkodták a helyzeteket, igy igazságos ponttól fosztották meg ma­gukat. A gyenge napot kifogó pé­csiek az ugyancsak sok hibá­val játszó Békéscsabával ta­lálták magukat szemben. Amennyiben Tóth mellett akadt volna még egy bátran vállalkozó hazai lövő, minden bizonnyal két ponttal gazda­gabbak lennének a PMSC- sek. A mór-mór elfogadható védekezésük mellett — külö­nösen Hang kapus, valamint a fiatal Kulcsár emberfogó teljesítményével — a támadá­sokban teljesen veszélytelen baloldal miatt úszott el a győzelem. A hazaiak közül Hang, Tóth és Kruzsitz, mig a vendégeknél Thaiszné, Sza- kálné, valamint Hankóné emelkedett ki. K. L. Pécsi BFSE— PEAC 33-30 (15-14) NB II. férfi mérkőzés. Pécs, 300 néző. A gól lövők: Tabaj- di 15, Fehér 9, Vük 3, Duga 2, Horváth 2, Kertész 1, Ko- vacsics 1, illetve Nagy 7, Ba­ri 6, Vörös 5, Wiímann 4, Da- nyi 3, Trézsi 3, Kemenes 2. A pécsi rangadón a tavaszi mérkőzést nyerő főiskolások képtelenek voltak tartani a kakasosok két nehézsúlyú bom­bázóját, igy kénytelenek vol­tak pont nélkül távozni. r AZ UTASELLÁTÓ VÁLLALAT ^ BARANYA—TOLNA MEGYEI IGAZGATÓSÁGA 1988. november 1-jétől 1991. október 31-ig terjedő időre szerződéses üzemeltatasre átadja A 45. SZ. HARKÁNY, VOLÁN PÁLYAUDVARI, III. OSZTÁLYÚ BÜFÉJÉT. A versenytárgyalás 1988. október 17-én, 11 órakor lesz az Utasellátó Vállalat 77. sz. éttermében (Pécs, MÁV-pu.). A PALY AZAT BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE: 1988. október 10. Tájékoztató adatokat és bővebb felvilágosítást a Területi Igazgatóság központja ad (Melczer Lászlóné gazd. ig.-h.). Pécs, Lenin tér 2. sz. HammiiKi A pécsi Ifjúsági Ház shotokan-karate szakosztálya rendszere­sen tart edzéseket a pécsi városi sportcsarnokban. Felvételünk a kedd esti edzésen készült.