Dunántúli Napló, 1988. augusztus (45. évfolyam, 212-242. szám)

1988-08-25 / 236. szám

bdarugo HIB I. Tíz emberrel egy pont MTK-VM-PMSC 2-2 (l-l) (ll-esekkel; 5-3) Hungária körút, 3000 néző. V.: Bognár. MTK-VM: Gáspár — Tala- po, (Horváth, a szünetben). Híres, Szólói — Katzenbach, Balog, Hon- nich, Lakatos — Kékesi. Szeibert, Pölöskei (Huszák, a 60. percben). Edző: Verebes József. PMSC: Bo- gyay — Kónya, Torna, Hámori, Brezniczky dr. — Nagy T. (Megyeri a 87. percben), Csoboth, Túri, Bérczy — Lovász, Lehota (Czéh, q 90. percben) Edző: Garami József, 11. percben megszerezte a vezetést az MTK-VM. Kékesi lövése a 16-oson belül Torna •kezére pattant, a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Szeibert a bal sarok felé lőtte, Bogyay beleütött, de a labda a bálába vón- szorgott. (1-0). A gólt követően Lovászt előbb Szalai szabálytalanul akasztotta, majd mór úgysem tudta tartani, ám Lovász ki­ugratása lesen találta Nagy T.-t, így ez a támadás is eredménytelen maradt. A helyzetet követően Nagy T. ugratta ki Lehotát, ám annak cipője orra előtt suhant el a labda. A 22. percben Kékesivel üt­között Csoboth, amiért a pé­csi játékos sárga lapot ka­pott. A 24. percben Bérczy hozta fel a labdát, mesterien tálalt a 16-osra egyedül be­robogó Nagy T. elé, akinek lövésébe - Gáspár már verve volt — Katzenbach beleért, így csak szöglet lett a támadás­ból. Hannich belépője után Túrit kellett ápolni, majd Lo­vászt vágta fel a 16-os sar­kánál Balog, Nagy T. beíve­lését azonban kifejelték a vé­dők. Támadott a PMSC, amit sok apró szabálytalansággal próbált széttördelni az MTK- VM. A 37. percben azonban nem tudtak Közbeavatkozni a ha­zaiak, egyenlített a PMSC. Torna 30 m-es labdával indí­totta Nagy T.-t, aki a felfutó Kónya elé tálalt, ő sarokkal indította Lovászt, aki az alap­vonal közepétől, élesen a ka­pu elé lőtt, Lehota a labdát 1 méterről pofozta a hálóba. (1-1). A 40. percben Talapa és Hámori ütközött a kezdőkör­ben, mindketten a füvön ma­radtak. Amikor Hámori felállt, a játékvezető piros lapot mu­tatott fel neki. Szünet utón a kiállított Há­mori helyére Bérczy húzódott hátra, ő mindjárt az első tá­madásnál akasztotta Szeiber- tet. Szeibert, mivel a szabad­rúgásnál a sípszó előtt elrúg­ta a labdát, sárga lapot ka­pott. Egy gyors pécsi ellentá­madásnál Csoboth ugrott ki a jobb oldalon, Nagy T. lövésre szánta el magát, Gáspár csak a gólvonalon tudta elcsípni a lövést. Az 53. percben Cso­both megmozdulásáért ítélt közvetett szabadrúgást a 16- osan belülről a játékvezető. Hannich legurított labdáját Szeibert 13 méterről a sorfal között élesen a bal sarokba lőtte (2-1). Szorongatott az MTK-VM, és csők kiugrásokkal próbálkozott a PMSC. A 60. perében jobb oldali szögletet harcoltak ki a pécsiek, de Nagy T. labdá­ját Csoboth méterekkel csúsz­tatta a kapu mellé. Az ellen­támadásnál Lakatos forgatta meg Tornát, de Bogyay önfel - áldozóan vetődve mentett. Vá­laszul Lovász lövethetett volna, ám Lehota helyett magát akar­ta tiszta helyzetbe hozni, így szerelték. Csoboth nagyszerűen indítot­ta a 69. percben Túrit, aki ahelyett, hogy 17 méterről lőtt volna, cselezett, ezzel elpus­kázta a lehetőséget. Amikor mór mindenki további hazai gólt várt, Lovász harcolt ki jobb oldalon szögletet a 79. percben. Túri benyesett labdá­jára Bérczy emelkedett a leg­magasabbra és 6 méterről a bal oldali léc belső lapjára fejelte a labdát, ami onnan a sarokba perdült (2-2). A gól megrendítette a ha­zaiakat, akik elkeseredetten őrlődtek a pécsiek darálójá­ban, a befejezésig azonban gólt nem sikerült lőniük. A pontokat eldöntendő 11- esekre került sor. Horváth a jobbra vetődő Bogyay mellett a bal sarokba talált (1-0). Czéh ugyancsak elküldte Gás­párt (1-1). Balogh ismételte az előtte lövőket (2-1). Kónya gyatrán a jobb oldali sarok mellé gurított. Nem így Szei­bert, aki a jobbra mozduló Bogyay mellett a kapu bal ol­dalába helyezett (3-1). Tornai a léc alá vágta a labdát (3-2). Katzenbach a jobb fel­ső sarokba talált (4-2). Me­gyeri o jobb felsőbe bombá­zott (4-3). Hannich a jobb alsó sarokba gurított, és így alakította 5-3-ra a 11-es pár­bajt. Exen a mérkőzésen nem érdemelt vereséget, de még csak pontvesz­tést sem a PMSC. Azonban hiába játszott éretten, taktikusan és sok­kal gólveszélyesebben, a kínálkozó helyzetekben meg-megremegett a pécsi csatárok lába. Jellemző, hogy a hazaiak csupán két, vitatható körülmények között született pont­lövésből érhették el találataikat. Hámori kiválásával sem adta meg magát a PMSC. hanem a rá jel­lemző. szívós védekező stílusával valósággal kifullasztotta a zárt vé­dekezés ellen semmi úiat nem ta­láló hazaiakat, igv szinte sorozat­ban alakíthatott ki gólhelyzeteket az ellenfél kapuja előtt. Ezekből eayszer betalált, ezzel kiharcolta a büntetőpárbajt, amiben azonban alulmaradt. Boqyay remekül védett, talán a sorfal felállításánál követett csak hibát. A védelem ezúttal is ön- feláldozóan állta útját a hazai ro­hamokkal. Hámori kiválásával még nagyobb teher hárult erre az omúqy is legnagyobb terhet hor­dozó csaoatrészre. A sor leqjobb- jának mégis Bérczv bizonyult, és aki nem csak helyettesítette a Szeiberttel való birkózásban Há­morit, de pontot érő gólt is fejelt. A csapat középpálya sorában Nagy T. nőtt a pályán lévő valamennyi játékos fölé. Uqyancsak hasznos társa volt Csoboth és hibái *llen- nére Túri is. A két csatár közül ezúttal Lovász érdemelhetné ki a 'kiváló jelzőt, sajnos, sokat egyéni- eskedett, így nemcsak magát, de társait is megfosztotta a gólszerzés lehetőségétől. Az ellenfélnél Gásoár kaous, va­lamint az első félidőben Kékesi, a másodikban pedig Hannich volt a legjobb. Verebes József: - Helyzete­ink alapján biztosan kellett volna nyernünk. A pécsiek ddrván játszottak, emiatt sé­rült meg Talapa is. A játék­vezető két 11-est nem adott meg nekünk. Garami József: - Nagyszerű, küzdelmes mérkőzés volt. A játékosaim dicséretére legyen mondva, hogy 10 emberrel tudták kiharcolni az egyenlí­tést. Kapu László TOVÁBBI EREDMÉNYEK Veszprém—Siófok 1:1 (1:0) — 11-esekkel: 4:2 Siófok, 10 000 néző, v.: Szabó János. Gólszerzők: Kelemen (43. p.), illetve Borostyán (53. p.) Haladás VSE—Tatabánya 1:0 (0:0) Szombathely,8000 néző, v.: Boy. Gólszerző: Görög (85. p.). Váci Izzó—Vasas 2:2 (2:0) — 11-esekkel 4:2. Vác. 10 000 inéző, v.: Roxin. Gólszerzők: 'Turtóczky (7. p.), Kosa (11. p.), illetve Szabadi (55. p.), Mé­szöly (89. p.). Ferencváros—Dunaújváros 2:0 (2:0). Dunaújváros, 10 000 Videoton-Ú. Dózsa 3-2 (1-0). Megyeri út, 3000 néző. V.: Drigán. Gólszerzők: Emmer (39,), Jován (48.), Gyenti (73. p.), illetve Herédi (65. p., 11- esből, 79. p.). Meglepő, de teljesen meg* érdemelt sikert aratott a fő­városban a fehérvári gárda. amely éretten futballozva kész­tette megadásra a lila-fehére­ket. A sok sérült és eltiltás miatt kényszerűen átszervezett 0. Dózsa hivatkozhat ugyan a 'külső körülményekre, de ez sem menti összességében igen erőtlen produkcióját, három forduló után. egyedüli pont­nélküliként kullog a bajnoki tabella legalján, néző, v.: Varga L. Gólszerzők: Fischer (35. p), Bánki (37. p.). Rába ETO-Bp. Honvéd 1-0 (1-0). Kispest, Bozsik-stadion, 13 000 néző. V.: Nagy L. Gólszerző: Handel (43. p.). AZ NB I. ÁLLASA: 1. Ferencváros 3 3 — — — 6-2 9 Rába ETO 3 3 — — — 6*2 9 3. Videoton 3 2 — — 1 7-3 6 4. Vác 3 1 1 — 1 6-5 5 5. PMSC 3 1 — 2 — 5-4 5 6. MTK-VM 2 1 1 — — 4-3 5 7. Haladás 3 1 1 — 1 3-3 5 8. Veszprém 3 1 1 — 1 2-3 5 9. Siófok 3 1 — 1 1 5-3 4 10. Tatabánya 3 1 — 1 1 3-3 4 11. Vasas 3 1 — 1 1 5-é 4 12. Békéscsaba 3 — — 2 1 1-2 2 13. ZTE 2 — 1 — 1 0-1 2 14. Bp. Honvéd 3 — 1 — 2 0-2 2 15. Dunaújváros 3 — 1 — 2 3-8 2 16. 0. Dózsa 3 — — — 3 4-8 0 Bóly-Baja 4-I (0-0, l-l, 3-I) Boly, 100 néző. V.: Rácz. Boly: Puch - Megyeri, Fitt, Macsi, Virágh (Papsity) Kirchner, Ambrus, Brúder, Lőrincz - Szalai (Pál), Szomor. Edző: Weiszbart József. Baja: Farkas - Szabó M., Vidák, Morvái, Harsányi — Pauk, Eva- nics, Zrínyi (Sárközi), Bojás — Horváth A., Horváth P. (Pon- gó). Edző: Szőcs Lázár. 60. perc: Bojás kényszerítő­zött Pauklkal, a visszakapott labdát 8 m-ről helyezte a bal alsó sarokba. (0-1). 86. perc: Macsi beadását Lőrincz az ötösről a léc alá, fejelte. (1-1). 95. perc: Szomor nagy szóló után a 11-es pontról a háló­ba gurított. (2-1). 100. perc: Kirchner beívelé­sét Szomor egyből a kapu bal oldalába lőtte. (3-1). 111. perc: Bojás hibáját ki­használva, Kirchner közelről beállította a végeredményt. (4-1). Ahhoz képest, hogy fejen­ként 3 ezer forintért játszott a Baja, az akarást nemigen lehetett felfedezni a játéká­ban. Nem látszott meg az osz­tálykülönbség a rendes játék­időben a két együttes között, a hosszabbításban pedig már csak egy csapat volt a pá­lyán: a Boly. A hazaiak lel­kesen, a hosszabbításban kife­jezetten jól játszottak, akkor mór „lemosták” a korábban kényelmeskedő, 2-1 után gör­csösen erőlködő bajaiakat. Jók: Lőrincz, Szomor, Puch, Fitt, ill. Morvái, Bojás. H. L. ■SVALSWVAW.W.VAVAW.V.VAV.V.WAW.'.W.W.WAZ Népsport Foci 1. Jászberény—Szeged 2. Szarvas—Nyíregyháza 3. Csepel—Komlá 4. Tapolca—Volán 3. Honnover—Leverkusen 6. Dortmund—Mönchenglodbach 7. Nürnberg—Bochum 8. Mannheim—Bremen 9. Freiburg—Saarbrücken 10. Bayreuth—Solingen 11. Meppen—Osnabrück 12. Wattenscheid—F. Köln 13. Düsseldorf—Essen ■ -F 1 14. S. Kickers—Hamburg DN 2 1 1 I 1 2 1 2 1 1 2 Szigetvár-Zimány 2-1 (2-0). Zimány, 200 néző. V.: Rende- ki. Szigetvár: Füredi - Hor­váth, Lengyeltóti, Tóth, Kerék — Sellei, Berki, Kocsis, (Ker­tész), Bálint, (Kiss) — Nagyfy, Major. Edző: Csaba Gábor. Nagy lelkesedéssel küzdött az alacsonyabb osztályú so­mogyi csapat, több helyzete is volt ellenfelénél, a sziget­váriak a mérkőzésen egyetlen helyzetet dolgoztak ki, és et­től szereztek két gólt. G.: Berki, Major, ill. Hideg. Mohács-K. Táncsics SE 3-2 (1-0). Kaposvár, 2000 néző. V.: Kéri. Mohács: Lukács - Újvá­ri, Óbert, Katona, Kovács Z. — Csibi, dr. Bendes, Biró — Ratting, dr. Papp, (Hrotkó), Becker. Edző: Bőzsöny János. Gyenge színvonalú első já­tékrész utón vezetést szerzett, •a Mohács, majd nagyon fel­élénkült. élvezetessé vált a játék. A hazaiak 3-1-es ven­dégvezetés után sem adták fel, közel álltak a kiegyenlítéshez, de Kéri játékvezető az utolsó percben egy jogos 11-estől fosztotta meg a honvédcsapa­tot. G.: Bendes; Ratting, Bec­ker, ill. Eckert, Takács. Komlói Bányász-Marcali 1-0 (0-0). Marcali, 500 néző. V.: Karáth. Komló: Tábit — Ham­mer, Tigyi, Vukmann, Andrei- desz — Jurin, Gallai, Uhrik, (Katona) — Takács, Réfi, Hü- ber, (Stemler). Szakosztály­igazgató: Bodai Ferenc. Eseménytelen első félidő után gyors vezetéshez jutottak a bányászok, majd támadás­ba lendült a Marcali, közel is állt az egyenlítéshez, de a bá­nyászvédelem iól tömörült. G.: Hüber. Kiállítva: Jurin a 10. percben tiszteletlenségért. Szekszárd-Siklós 9-1 (5-1). Siklós, 100 néző. V.: Vukmann. Siklós: Pál (Keresztes A.) — Kapitány, Kovács, Mim, Weit- ner — Kolompár, Szabó, Roz- mer, Szőke - Keresztes Zs. (Pavolics), Szrimácz. Edző: Berkecz József. A minden csapatrészében jobban játszó Szekszárd si­mán nyert a sokat hibázó ha­zaiak ellen. G.: Horváth, Fó- ris, Weitner, Kalmár (2—2), Pfeiffer, illetve Kolompár. KEK-visszavógón: Bryne—Békés­csaba 2-1, ezzel o csoboiak to­vábbjut attak. Dunántúli napló AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: HILLEBRAND LAJOS Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hirlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 43,-forint, negyedévre 129,-forint, egy évre 516,-forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Hőrom pécsi ox U-keretben Braun, Palaczki és Czéh (mind PMSC) is tagja lett a labdarúgó-utánpótlás keret­nek, amely 18 tagú. Nem a jövő héten... Érdekesnek ígérkezik o Magyar Motorcsónak Szövetség rendezésé­ben a budai Duna-ágban sorra kerülő 750 kem-es sporthajók Euró- pa-bajnoksága. A verseny viszont nem a jövő, hanem e hét végén lesz, tehát augusztus 27-28-án. A műsort még több más szám ege* sziti ki. lfínezce I. mehet Most már igent mondott az ÁISH Az elmúlt hetekben a ha­zai labdarúgóélet középpont­jában a tatabányai Vincze Ist­ván külföldi szerződése állt. A fiatal labdarúgó meglehetős bonyodalmak után lett az olasz Lecce játékosa, mert el­ső szerződése erősen kifogá­solható volt. Ezért azt nem is hagyta jóvá az ÁISH elnöke.- Az első okmány nem fe­lelt meg a magyar jogszabá­lyok által megkívánt feltéte­leknek, nem tartalmazott meg­felelő biztosítékot — mondta Molnár István, az ÁISH igaz­gatási és jogi főosztályának vézetője. - Ráadásul, mintki- derült, az írásbeli szerződés nem egyezett teljes mérték­ben azzal, amiben korábban szóban megállapodtak a Lec­ce vezetőivel. Ez is hozzájá­rult ahhoz, hogy az a megál­lapodás nem jött létre. Az új szerződés viszont már minden kívánalomnak megfe­lel?- Az már igen, a Magyor Labdarúgó Szövetség, a szö­vetségi 'kapitány, s a Tatabá­nya is beleegyezését adta a szerződéshez, s ezúttal már Vincze igényeinek is megfe­lelt a megállapodás. Mivel az új okirat az ÁISH által meg­követelt feltételéknek is meg­felel, így nem volt akadálya a szentesítésnek. Anchorage: igen Szerdán rendezték meg azt az anchorage-i népszavazást, amely arról volt hivatott dön­teni, hogy az alaszkai város megpályázza-e az 1994. évi téli olimpiai játékok rendezé­si jogát. A 220 ezer lélekszámú vá­ros lakosságának mintegy egy­negyede adta le voksát, s 66,1 százalékuk mondott igent, az ellenzék tehát egyharmados kisebbségbe szorult. A szava­zásra azért volt szükség, mert kitudódott, hogy amennyiben veszteséggel zárulna az olim­pia — azaz a bevételek nem fedeznék a 279 millióra ter­vezett kiadást —, úgy a la­kosságnak kellene a veszte­ségállományt átvállalnia. — Anchorage igent mon­dott, így megkezdhetjük az előkészületeket — jelentette be Rick Myström, az ancho- rage-i olimpiai szervező bi­zottság elnöke. — Ezek után elutazhatunk Dél-Koreába, ahol a Nemzetközi Olimpiai Bizottság dönti el, hogy An­chorage, Szófia, östersund és Lillehammer közül melyik vá­ros a legérdemesebb a ren­dezésre. 0 Christchurch. A női vízi­labda Világ Kupa 3. napján a magyar válogatott 10-8-ra legyőzte a világbajnok Auszt­ráliát. Ez szenzációnak számít azok után, hogy két éve a madridi vb-n az ausztrálok 13-4-re nyertek ellenünk. 0 Lisszabon: Szobrot kap Eusebio, a sokszoros portugál bajnok Benfica egykori ve­zéregyénisége. A mozambiki származású labdarúgó, aki ma szakvezetőként dolgozik, a 60- as években szerzett magának es csapatának hírnevet. Első­sorban a „fekete párduc" já­tékának köszönhette a portu­gál válogatott is okkori sike­reit, így mindenekelőtt az 1966-os világbajnoki bronzér­met. A szobrot — amelyet egy amerikai művész készít el _ a Benfica stadionjában helye­zik el. ' 0 Párizs: Súlyosan bűnhő­dik meggondolatlan kijelenté­séért Eric Cantona, az Olim- pique Marseille nagyreményű ifjú csatára. Amikor kiderült, hogy Henri Michel szövetsé­gi kapitány nem válogatta be a csehszlovákok ellen készülő francia keretbe, alaposan fel­dühödött, s nyilvánosan poszt­jára teljességgel alkalmatlan­nak ítélte a szakvezetőt. Igaz, később bocsánatot kért, s Mi­chel is hajlandó lett volna el­feledni az esetet, de Teán Fournet-Fayard, a Francia Labdarúqó Szövetség elnöke keménykezűnek bizonyult. — Cantona túlment a megen- határon, ezt nem nyel­hetjük le szó nélkül — mond- J_a' A 22 éves, Platini-utódnak kikiáltott labdarúgót megha­tározatlan időre valamennyi válogatottból kizárták. eoek_ aruház .tói «»» a ~ sptember 8-ig. EM KELL FÁRADNIA, Ml HÁZHOZ JOVUNKI , síines-tv vásárlási szándékát, telefonon írásban Pécs területén, otthonába szállítva K típusból választhatl Ha tetszését meg­nyerte. munkatársunk a Vészüléket diimen esen üzembe helyezi és az áru ellenerteket helyszínen rendezheti. Néhány ajánlat áruházunk kínálatábóll • ITT VIDEÖ-készülék, • Energomat (komfort «» tannál), • Ágynemű garnitúra 3 rész.. 350 Ft-art. 0 Ágynemű garnitúra 3 restes + leped® 310 Ft-ért. Stines áruválasztékkal várjuk érdeklődésüket!