Dunántúli Napló, 1988. május (45. évfolyam, 120-150. szám)

1988-05-16 / 135. szám

Nyíregyháza-Komlói Bányász l-l (l-l) Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Bogyó. Nyíregyháza: Tóth - Szobonya, Drobni, Boda, Csé- ke — Kalapos (Szegedi), Se­lyem (Váci), Ács — Nagy L, Gere, Vonyigás. Edző. Tóth János. Komló: Tábit - Ham- mer, Vukmann, Schulteisz, Andreidesz — Jurin, Dárdai, Varga (Hohmann) - Takács (Katona), Réti, Uhrih. Edző: Rónai István. 7. perc: Gere, Kalapos tá­madás indult a jobb oldalon. Az utóbbi beadása átszállt a komlói kapu előterén, ahol Vo­nyigás tiszta helyzetben vehet­te át a labdát. A csatár ki­cselezte a rátámadó védőket, majd 8 méterről a hálóba küldte. (1-0). 24. perc: Cséke szabályta­lanságáért a nyíregyházi ka­putól 28 méterre szabadrúgás­hoz jutott a Bányász. Dárdai futott a leállított labdának, s hatalmas bombája a rosszul felállt sorfal és az elalvó Tóth kapus hatékony közreműködé­sével a bal alsó sarokban kö­tött ki. (1-1). A mérkőzés elején a Nyír­egyháza hamar vezetést szer­zett. A vendég komlóiak kény­telenek voltak sebességet vál­tani, s a félidő derekán sike­rült is kiegyenlíteniük. A sza- . bolcsi csapat játéka körülmé­nyes volt, nélkülözött minden elképzelést. Fordulás után alig változott a helyzet, továbbra is a Bányász tómadgatott. A Komló egy ponttal távozott Nyíregyházáról, míg a szabol­csi gárda mélyen tudása alatt szerepelt, s a lelkes közönség elégedetlenül távozott. Jók: Cséke, Boda, ill. Andreidesz, Dárdai, Réfi. További eredmények Dunaújvóros-Bp. Volán 2-2 (2-0). Dunaújváros, 4000 néző. V.: Márton S. Gólszerzők: Var­ga, Vajda, illetve Törőcsik, Szabó S. (11-esből). Ellentétes félidők jellemez­ték a találkozót, a Volán rá­szolgált az egy pontra. Szolnok-Salgótarján 3-1 (0-0). Szolnok, 2000 néző. V.: Németh. Gólszerzők: Hegedűs (2), Tóth, illetve Veres. Rendkívül gyenge első fél­idő után hengereltek a ha­zaiak. Csepel-DVTK 0-0. Csepel, 1500 néző. V.: Győri L. Jó iramú találkozón osztoz­tak meg a csapatok a ponto­kon. Metripond—Nagykanizsa 2-0 (2-0). Hódmezővásárhely, 2500 néző. V.: Mester I. Gólszer­zők: Bárány, Kemenes. Már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa. Veszprém-Eger 1-0 (0-0). Veszprém, 4500 néző. V.: Vuk- man. Gólszerző: Tóth. A listavezető a fegyelmezet­ten védekező Eger ellen csak a hajrában kerekedett felül. Ózd-Ajka 1-1 (0-0). Ózd, 3500 néző. V.: Csáki. Gólszer­zők: Osváth, illetve Dómján. Alacsony színvonalú mérkő­zésen igazságos eredmény szü­letett. Szeged-Szekszárd 1-1 (1-0). Szekszárd, 1000 néző. V.: Nagy B. Gólszerzők: Maries, illetve Lauer (11-esből). Küzdelmes találkozón ellen­tétes félidőket láthattak a né­zők. III. kér. TTVE-Épitők 2-0 (0-0). Hévízi út«, 1500 néző. V.: Aczél. Gólszerzők: Szabó, Már­ton. A vendégek kezdtek jobban, de Gregor J. kiállítása után (22. p.) a hazaiak felülkere­kedtek. Kazincbarcika-Kecskemét 3-1 (1-0). Kazincbarcika, 1100 né­ző. V.: Kovács II. L. Gólszer­zők: Kerekes, Bartuska, Csip­ke, illetve Máli. A hazaiak ügyesen használ­ták ki helyzeteiket. iineg^efeai»tf»i«3»ag Pontot vesztett a Somberek PEAC—Somberek .2-2 (2-1). Porce­lóngyári pólya, 100 néző. V.: Ko­vács. A lelkesen játszó egyetemis­ták meglepték a listavezetőt, köze­lebb álltak a győzelemhez. G.: Zsolt, Kozsicz, ill. Jakab, Csibi. Szigetvár—Vasasi Bányász 2-0 (0-0). Vasas-bányatelep, 100 néző. V.: Szőke. Hiába támaaott többet a bányászcsapat, a vendégek lőtték a gólokat. G.: Bálint, Bodó. Pécsi Zsolnay-Villány 1-0 (0-0). Porcelángyári pálya, 150 néző. V.: Singer. A tartalékos hazaiaknak alcposan meg kellett dolgozni a lelkes vendégek ellen. G.: Varga. Pécsi Postás-Beremend 4-1 (1-0). Postás-pálya, 120 néző. V.: Horváth. A végig jó iramú mérkőzésen szü­net utáni játékukkal biztosan győz­tek a hazaiak. G.: Ábrahám 3, Huszti, ill. Ragány. Pécsi Gázmü-Szentlörinc 2-0 (fél­beszakadt). Erőmű-pálya, 100 néző. V.: Zákányai. A *4. percben kiállí­tott szentlőrinci Horváth miatt fél­beszakadt a mérkőzés. G.: Lajos 2. Üjpetre-Sásd 3-1 (3-0). Újpetre, 250 néző. V.: Tatai. Az első félidei U J EB gólerős játékával megérdemelten szerezte meg egymást követő ötödik győzelmét a hazai együttes. G.: Kohlmann, Vida, Horváth, ill. Nagy. Geresdlak—Harkány 2-2 (2-0). Ge- resdlak, 200 néző. V.: Szlobodn. Biztos győzelmet engedtek ki ke­zükből a hazaiak. G.: Farkas. Berki (11-esből). ill. Szécsi, Szász (11-es- ből). J \ MEGYEI 1. OSZTÁLY Állasa 1. Szigetvár 25 14 5 6 42-23 33 2. Somberek 25 13 7 5 37-22 33 3. P. Postás 25 14 3 8 44-28 31 4. P. Zsolna/ 25 12 6 7 34-21 30 5. Geresdlak 25 11 6 8 43-26 28 6. Vasasi B. 25 10 7 8 27-21 27 7. Beremend 25 11 5 9 37-33 27 8. Újpetre 25 9 8 8 31-30 26 9. P. Kinizsi 25 9 8 8 27-31 26 10. Steinmetz SE 25 9 7 9 30-32 25 11. PEAC 24 8 6 10 27-30 22 12. Szentlőrinc 24 6 9 9 30-46 21 13. Harkány* 25 7 8 10 33-37 20 14. Villány* 24 7 3 14 24-35 15 15. P. Gázmű 24 5 5 14 23-55 15 16. Sásd 25 3 7 15 20-39 13 * két büntetőpont levonva. A Dráva hőszigetelő perlittégla Kiválóan alkalmas — talajon fekvő padlók, — pincefödémek, — padlásfödémek hőszigetelésére, — tetőtérbeépítést határoló falak, — meglevő falszerkezetek utólagos hőszigetelésére. Felhasználható ipari kemencék, olvasztók bélésfalazataihQZ. IDŐÁLLÓ, TŰZÁLLÓ! (700 MEGVÁSÁROLHATÓ A DÉL-DUNANTÚLI TUZÉP VÁLLALAT TELEPEIN. MG) PÉCS AZ NB II. ALLASA 1. Veszprém 32 18 6 8 41-23 42 2. Szeged 32 14 10 8 51-28 38 3. Dunaújv. 32 14 10 8 52-35 38 4. ózd 32 12 14 6 37-26 38 5. Szolnok 32 16 6 10 53-45 38 6. Metripond 32 14 8 10 47-42 36 7. Csepel 32 14 7 11 42-39 35 8. DVTK 32 15 5 12 39-44 35 9. Nyíregyháza 32 13 8 11 41-38 34 10. Bp. Volán 32 13 8 11 45-43 34 11. Komló 32 12 9 11 48-40 33 12. Kecskemét 32 14 5 13 51-49 33 13. Eger 32 9 12 11 36-45 30 14. Nagykanizsa 32 11 7 14 33-40 29 15. Ajka 32 9 11 12 29-37 29 16. III. kér. TTVE 32 7 14 11 37-47 28 17. Kazincb. 32 7 12 13 30-38 26 18. Salgótarján 32 8 8 16 34-42 24 19. Építők 32 7 7 18 30-51 21 20. Szekszárd 32 6 7 19 29-53 19 TOT m 1 1. Békéscsaba—Ú. Dózsa . 2-1 1 2. Holadás VSE-MTK-VM 2-0 1 3. Váci Izzó—Tatabánya 1-2 2 4. Dortmund-Bayer Leverkusen 2-2 5. Bayern München—rVfB X Stuttgart 6. Waldhof Mannheim­2-1 1 Bayer Uerdingen 2-2 X 7. Meppen—Osnabrück 3-0 1 8. Freiburg-St. Pauli 1-1 X 9. Como—Milan 1-1 X 10. Pisa—Torino 2-0 1 11. Bari— Cremonese 0-0 X 12. Catanzaro—Lazio 1-1 X 13. Genoa—Atalanta 0-2 2 Pótmérkőzések: 14. Rába ETO-Bp. Honvéd 4-2 1 15. Rákóczi FC-Siófoki Bányász 0-0 X 16. Pécsi MSC-Zalaegerszeg 1-1 X Pályán a Havanna Szivar kategória (11 950 kem alatti gépek) mezőnye. Bal oldalon (22) Divina Galica, a brit hölgyversenyzö Fordja, mellette Noel Crozier (4), a kategória győztese, jobb szé­len Dinnyés Lajos (63) Rábája. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB III.: Pé­csi BTC-Csurgó, Bőrgyári pá­lya, 17.30. Fél lábbal az NB ll-ben a Mohács Mohácsi Új Barázda Tsz SE-Paksi SE 3-0 (1-0) Mohács, 1400 néző. V.: ár. Csaoó. Mohács: Antal — Kófiás, Öbert. Rumszauor, Reit — Kovács L.. dr. Bendes, dr. Papp - Martina, Hrot- kó, Vigh (Ratting, az 55. percben). Edző: Bőzsöny János. Paksi SE: Németh - Kun. Blatt P., Prancz, Héregi — Izsák, Kolarics, Horváth (Somogyi, a 69. percben) — Balogh. Rácz (Kovács Z., a 63. percben), Bérezési. Edző: Márkus József. 44. perc: A lesre játszó védők kö­zött a jobbösszekötő helyén kilépő Pcpp dr. előbb elvitte a labdát Németh mellett, majd a kapuba passzolt (1-0). 56. perc: A 16-oson belül cselez­gető Kovácsot a vendégvédők feles­legesen felvágták, a megítélt bünte­tet ár. Bendes a jobb sarokba vág­ta (2-0). 62. perc: Ratting jobb oldali be adását Papp dr. a rövid szöget rosszul záró Németh mellett bólin­totta a hálóba (3-0). Egymást kóstolgatták a csapotok az első negyedórában, majd nyo­masztó fölénybe kerültek a hazaiak, előbb helyzetek, később egy kapu­fa jelezte fölényüket. Ennek ellené­re sokáiq úgy tűnt, o paksiak ki­húzzák az első félidőt kapott gól nélkül, a 44. percben viszont Papp dr. profi megoldás után vezetéshez juttatta csapatát. A második játék­részben aztán a hazaiak jó játéka gólokkal is párosult, igaz 3-0 után rövid időre feltámadt a Paks, de szépíteni nem tudott. Végeredmény­ben a Mohács fölényes győzelmet aratott, akár gólarányt is javíthatott volna, hiszen találatai mellett ka­pufák és számos helvzet jelezte nyomasztó fölényét. Jók: Papp dr. (a mezőny legjobbja), Bendes dr., Kovács L., Kófiás, ill. Németh, Blatt P. P. Zs. Mázaszászvári Bányász—Sellye 7-3 (4-0). Mázaszászvár, 300 néző. V.: Hosszú Mázaszászvár: Pál - Komá­romi, Dunai, Virovácz, Herold - Csobot, Incze, Róth - Agócsi (Czár), Kaufmann, Beke. Edző: Róth Antal. Sellye: Simon — Bíró, Golubics, Labricz, Király — Karhesz, Szalóky, Goják (Orsós), Kovács - Niesz, Pál ^Vásáros). Edző: Amigya Pál. A ha­zai csapat már 7-0-ra vezetett, innen szépítettek a vendégek. Góllövők: Beke (5), Róth. Kaufmann (11-esből), ill. Kovács, Niesz, Karhesz. Bólyi MEDOSZ—Siklósi Tenkes 2-0 (1-0). Boly, 400 néző. V.: Sóthy. Boly: Puch — Papsity, (Hrotkó), Virág, Macsi, Halmai — Darányi, Bruder, Nagy E., Nyárs — Szabó, Bohner (Schneider). Edző: Weisz- barth József. Siklós: Szlovák — Molnár, Kovács (Szrimácz), Szabó, Mim — Weitner, Kapitány, Burai, Bíró (Szőke) — Kolompár, Rozner. Edző: Botos Antal. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a szomszéd­várak rangadóján a helyzeteit ki­használó hazai csapat megérdemel­ten szerezte meg a számára igen értékes két bajnoki pontot. Góllö­Marcali—MÁV NTE 0-0. Marcali, 4G0 néző. V.: Balajti. Marcali: Igricz — Héder, Mészáros, Fábián, Horváth — Hajdú II., Czuczk .* (Elek), Guricza — Papp (Krénusz), Hadászi, Luka. Edző: Fuisz János. MÁV NTE: Szá­lai — Szabó, Markán, Kozma, Li- viczki — Kele, Takács (Kozári), Ba­logh (Zsigulics), Vári — Szekeres Kém. Edző: Németh Lajos. A ho- zaiak rohamoztak, de meddő me­zőnyfölényüket nem sikerült gól.-a váltani. Bonyhádi MSC-Dombóvári VMSE 3-1 (1-1). Dombóvár, 500 néző. V.: Radó. Bonyhád: Szabó — Alföldi, Hüber, Weitner, Beke — dr. Se­bestyén, Joó, Szlama. Bulla (György) — Pfeiffer, Szirják. Edző: Kovács István. Dombóvár: Bien — Macs, Banai, Magyar, Urban — Zsuró, Kovács (Bencze), Péter, Sin. ka — Román, Jakab. Edző: Tresch Ferenc. Az egységesebb és a győ­zelmet jobban akaró vendégcsapat megérdemelten nyert a szétesően játszó hazaiak ellen. Góllövők: Szirják (2), Pfeiffer, ill. Sinke. Szombaton játszották : PVSK—Hon­véd Táncsics 1-3 (0-1). vők: Bohner, Nagy E. AZ NB III. ALLASA Paksi Atomerőmű—Dombóvári Va­1. Mohács 26 16 6 4 53-16 38 sas 3-0 (1-0). Paks, 300 néző. V.: 2. Paksi SE 26 14 7 5 40-20 35 Varga. Atomerőmű SE: Szlanyinka 3. Csurgó 25 14 6 5 46-24 34 — Nagy, Fritz, Somogyi, Májer — 4. Paksi Atom 26 12 6 8 32 28 30 Szabó Gy. (Büthli), Kiss, Porga, 5. H. Táncsics 26 10 9 7 28-24 29 Junkuncz (Szabó T.) — Juhász, Vö­6. DVMSE 26 10 7 9 31-29 27 rös. Edző: Vábró József. D. Vasas: 7. MÁV NTE 26 7 13 6 21-21 27 Foki — Neubauer, Verbóczki, Fe­8. Marcali 26 7 12 7 26-27 26 kete, Engert — Barta, Lamm, Tóth­9. Siklós 26 9 6 11 32-32 24 Bagi, Sziber Virágosi, Luczek (Szá­10. Bonyhád 26 8 7 11 41-36 23 lai). Edző: Fenyvesi József. A végig 11. Boly 26 7 9 10 26-29 23 nagy mezönyfölényben játszó ha­12. Mázasz.-v. 26 8 6 12 37-44 22 zaiak jobb helyzetkihasználással 13. D. Vasas 26 8 6 12 30-43 22 akár nagyobb különbséggel is nyer­14. PBTC 25 7 5 13 25-52 19 hettek volna. Góllövők: Vörös (2), 15. Sellye 26 6 6 14 28-54 18 Porga. 16. PVSK 26 5 7 14 22-39 17 Hungarocamion Nagydíj — zuhogó esőben Hetvenezer néző a Hungororingen A szombati 30 ezres néző­seregnél jóval többen, mintegy hetvenezren voltak kíváncsiak a Hungaroring vasárnapi mű- sorára. A program a kategóriák be­melegítő edzésével kezdődött, amelyen a svéd Boije Ove- brink Volvója a turbó túlzott átmelegedése miatt kigyulladt. A szombati futamon géposz­tályában — Havanna Szivar — ötödik helyezett versenyző időben kiugrott a vezetőfülké­ből, így a Narex csehszlovák mentőcsapat tagjainak csak az oltással kellett törődniük. A 11 950 kem hengerűrtar­talom alatti gépek második versenyfutamában a szakem­berek közül szinte mindenki azzal foglalkozott, hogy az előző nap nagy vesztese, a vezető pozíciójából „kilökött" brit hölgyversenyző, Divina Galica mire lesz képes a ne­gyedik rajtkockából. Az első kört már a harmadik helyen zárta, utána bravúros előzés­sel maga mögé utasította a francia Cuynet-t is, Így máso­dik lett. A szombaton nyertes francia Crozier újabb győzel­me ezúttal sem forgott veszély­ben. Dinnyés ebben a futam­ban a hatodik, Nagy a tizen­egyedik helyen végzett. Eleredt az eső, így még na­gyobb várakozás előzte meg a döntőt, a 12 körös Hungaro­camion Nagydíjat, amelyre a szervezők a vasárnapi verseny­futamok első hat helyezettjét- köztük Dinnyés Lászlót -, a szombati meghívásos viadal két legjobbját, így Krasznai Jánost is, valamint további hat kiválasztott pilótát, köztük Ta­mási Lászlót hívtak meg az újabb megméretésre. A csúszós pályán nagy harc dúlt a minél előkelőbb helye­zésekért, de mindenképpen a papírforma felborulását jelezte, hogy az első sorból startolt szovjet Ivanov és Krasznai Já­nos tudta tartani a tempót, s kedvező pozícióját nem en­gedte át. Krasznai a második körben a 8-as ellenőrző pont­nál kicsúszott, s mire a „fű­nyírásból” visszatért a betonra, többen elhagyták. A szenzációs kanyartechni­kával büszkélkedő, egyébként a kiskategóriában versenyző Ivanov viszont négy körön át az élen autózott, és bravúros teljesítménye értékéből az sem von le semmit, hogy később az erősebbek közül hárman is le­hagyták. A győzelmet a nagy- kategóriás brit Levett - aki szombaton egy negyedik, va­sárnap pedig egy hatodik he­lyezést könyvelhetett el - sze­rezte meg, a jóval esélyesebb­nek tartott Walker és a svájci Gorret előtt. Az esőáztatta pá­lyát kedvelő Krasznai a hete­dik, Dinnyés László a tizedik, míg a harmadik magyar, Ta­mási László a tizenkettedik he­lyen futott célba. Eredmények: Havanna Szivar kategória (11 950 kem alatt), 6 kör, 14 induló: 1. Noel Crozier (francia, Renault) 15:34.59 oerc, 2. Divina Galica (brit, Ford) 15:36.74, 3. Gerard Cuynet (francia, Ford) 15:51.36. . . . 6. Dinnyés László (magyar. Hunga­rocamion. Rába) 16:47.18. ... 11. Nagy György Gábor (magyar, Fő- taxi-Volán, Star) 1953.61. SZOVAUT kategória (11 951—14 100 kem), 6 kör, 12 inouló: 1. Curt Gö- ronsson (svéd. Volvo) 15:29.62 perc. 2. Hans-Georg von der Marwitz (nyugatnémet, MAN) 15:34.87. 3. Les Allen (brit, Volvo) 15:52.68. . . . 10. Tamási László (maqyar, Hunga­rocamion, Renault) 16:55.72. Taurus kategória (14 101-18 500 kem), 6 kör, 17 induló: 1. George Allen (brit, Volvo) 15:36.30 perc. 2. Richard Walker (brit, Kenworth) 15:42.78. 3. Rolf Björk (svéd, Sca­nia) 15:47.72. ... 8. Krasznai János (magyer, Hungarocamion, Mercedes) 16:18.98. Hungarocamion Nagydij, 12 kör, 24 induló: 1. Andrew Levett (brit, Scania) 41:32.91 p. 2. Richard Wal­ker (brit, Kenworth) 41 :43.57. 3. Raphy Gorret (svájci, Mack) 41 :54.03. ... 7. Krasznai János (magyar, Hunqarocamion, Mercedes) 42:57.21. ... 10. Dinnyés László (magyar. Hungarocamion, Rába) 42:59.09. ... 12. Tamási László (magyar, Hungarocamion, Renault) 43:12.18. Ökölvívó Pannolit-Baranya Kupa Hart megizzasztotta Alvicsot Nem volt igazán közönség­szórakoztató a csütörtöktől Komlón megrendezett Pannolit- Baranya Kupa felnőtt I. osztá­lyú ökölvívótorna. Az okok kö­zött elsőként azt említhetjük, hogy a válogatottak közül mindössze hárman fogadták el a meghívást, így a jó néhány gyér mezőnyű súlycsoportban egymást jól ismerő versenyzők álltak szemben egymással. 12 egyesület 57 öklözője szállt ringbe', köztük öten a Komlói Bányász képviseletében. Szá­mukra nem sok babér termett, mert Dunai, Bozsér, Sári és Kanizsai már az első meccsén kikapott, ezzel ki is esett. Ami­re viszont kevesen számítottak, ötödik társuknak, a nehézsúlyú Alvicsnak még izzadnia is kel­lett az elsőségért. Igaz, első ellenfele a honvédos Fóris gyorsan feladta, de a vasárna­pi döntőben a PVSK-s Hart két teljes meneten át kitartott és a 200 fős közönség tapsa nemcsak a győztesnek szólt. A csapatbajnoki arannyal ér­kező paksiak két válogatottja közül a pehelysúlyúaknái Ka­locsai három pontozásos győ­zelemmel igazolta tehetségét, a félnehézsúlyban Erősnek azonban egyetlen menetes „árnyékbokszolás” is elég volt az elsőséghez. A jól szervezett négynapos verseny eredmény- hirdetésénél a komlói vállala­tok, szocialista brigádok jóvol­tából a súlycsoportonkénti győztesek 2000 forintos jutal­mat vehettek át. Az összesített csapatversenyt és ezzel a Pannolit-Baranya Kupát a három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet elért Borsodi Bányász nyerte a Hon­véd, a Tatabánya előtt. G. G. Dunántúli napló AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. JÁDI JÁNOS. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601, Hunyadi út 11. Pf : 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül- vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. „ Előfizetési díj: egy hónapra 43,-forint, negyedévre 129,-forint, egy évre 516,-forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. í