Dunántúli Napló, 1988. április (45. évfolyam, 91-119. szám)

1988-04-10 / 99. szám

­Bodnár a pécsi csapat legjobbjának bizonyult Újpesten, de sajnos, ez sem volt elég a pont­szerzéshez. Képünkön éppen Rostás és Szélpál elöl húz le egy labdát. A háttérben Torna és Hámori figyeli a fejleményeket. Fotó: Németh Ferenc (MTI) Megint egy fejes... Újpesh Dózsa—PMSC 1-0 (0-0) (Folytatás az f. oldalról) térré álló Bérczyhez, ő azon­ban a vetődő Vargába vágta a labdát. Aztán meglódult az Újpest és ellentámadás végén Kovács közeli lövését a gól­vonal elől vágta ki Kónya. Élénkült a játék, hol az egyik, hol a másik kapu előtt pró­bálkoztak a csapatok, igazi gólveszélyt azonban nem tud­tak felfedezni a nézők. Ha csak azt nem, amikor a 62. percben egy jobb oldali Dó- zsa-szögletrúgás után a be­ívelt labdát Hámori a gólvo­nalon álló Bodnárnák fejelte, aki Steidl elől kaparintotta meg a labdát. A következő percben messzire kifutva Ros­tás fejéről öklözte el a lab­dát a pécsi kapuvédö. Egyre erőteljesebbek lettek a Dózsa rohamai, hosszú perceken ót a vendégek 16-osa előtt pat­togott a labda. Aztán a 75. percben Rostás 20 méterről lőtte a labdát Bodnár kapujá­ra, az kiütötte, amit Katona azonnal az üres kapura lőtt, de Hámori a '•élvonalról ka­nalazta ki. A 79. percben bal oidali szögletnél későn érke­zett a védők gyűrűjében Bod­nár és az előtte felbukkanó Rostás labdája Katona fejéről került az üresen maradt ka­puba (1-0). A gólt követően támadásra kapcsolt a Pécs de elkörülményeskedték kom binációikat, ezzel felszabadi tották Gróf kapuját. A 86 percben Herédi az újpesti térfél közepén akasztotta az előretörő Megyerit, amiért az újpesti játékos sárga lapot kapott. Egész héten a Dózsa elleni bekkelésre készült a PMSC, amit 80 percen át sikerrel is tudott alkalmazni a piros-fe­kete együttes. Több soros vo­nalú szervezett védekezésükkel hosszú időn át sikerült távol tartani a hazai támadókat Bodnár kapujától. Amikor pe­dig már-már kilyukadt a ven­dégek védősánca, akkor Bod­nár próbálta igazolni, hogy kár volt annak idején lemon­dani róla. A legjobb csapat­résznek — a vereség ellenére is — a szilárd hátvédsor bi­zonyult. Ezt a sort erősítették a középpályások is, és ezek után bizony alig-alig maradt erejük és lehetőégük arra, hogy a túlerővel birkózó tá­madókat segítsék. Bodnár volt a csapat leg­jobbja, védett szinte minden ■ ■ vasárnapi ■ ■ ■ m & védhetöt, és gólt is a már megszokott újpesti fejesakció után kapott. A hótvédsorban Torna és Hámori égymást múl­ták felül, Kónya és Brezniczky váltakozó eredményű küzdel­met folytatott a hazai táma­dókkal. A középpályás sorban Megyeri és Bérczy védőmun­kája érdemel említést, mig a többiek mélyen a képessé­geik alatt játszottak. A ha­zaiaknál Varga, Kozma, Ros­tás és Katona volt a legjobb. Göröcs János: — A mérkő­zés folyamán 70 percig mi támadtunk, jobban is játszot­tunk, véleményem szerint meg­érdemelten nyertünk. Garami Józef: - Az Újpest „a hagyományos" fejesgóllal megérdemelten nyert. Kapuvári László Siófok-Bp. Honvéd 0-0 (Munkatársunk telelonjelentése) Siófok, 6000 néző. V.: Hart­mann. Siófok — Horváth - Brettner, Jancsika, Olajos, Ko- lovics — Keszeg, Marozsán, Szabó, Quirikó - Boda (Boros­tyán, a 79. percben), Lakotos. Edző: Kaszás Gábor. Bp. Hon­véd: Disztl P. - Sallai, Disztl L., Csuhay, Cseh (Lippai, a 77. percben) — Sikesdi, Fitos, Fo­dor, Sass - Kovács K., Csehi (Romanek, a 82. percben). Ed­ző Bicskei Bertalan. Amilyen békésen, esemény­telenül telt el az első félóra, annyira felkorbácsolta a kedé­lyeket egy lesállás (az egye­dül kapuratörő Kolovicsot megállítotto a játékvezető' fütty, ezt sérelmezték a né­zők.) Milyen o futball? Innen kezdve az öltözőbe vonulásig jó lett az addig unalmas já­ték, végre a Siófok is mert támadni. A kapuk azonban igazából nem forogtak ve­szélyben. Besötétedett a második já­tékrész elejére, az eső is el­eredt. A gólok azonban csak nem akartak potyogni, pedig a 47. percben Szabó, az 59.­ben Csehi, a 61.-ben Kovács K. előtt adódott lehetőség. A 66. percben Jancsika sárga­lapot kapott, mert lerántotta Sasst. Továbbra is jobbára a két 16-os''között pattogott a labda, Kovács K. ugyan les­ről a hálóba talált, de ter­mészetesen érvénytelen volt a gól. A lefújás előtti percek­ben még egyszer Kovács K. okozott zavart a siófoki kapu előtt, a hazaiak szerencséjére azonban Brettner a legjobbkor csúszott be, ezzel hibózásra késztette a válogatott csatárt. Horváth László AZ NB I. ÁLLASA: Ökölvívó NB I. VASAS-KOMLÓI BÁNYÁSZ 19-9 Kevés örömük tellett a ha­zai szurkolóknak tegnap dél­után Komlón, a városi sport- csarnokban megrendezett Komló-Vasas NB l-es ökölví­vó csapatbajnoki mérkőzésen. Az előzetes esélylatolgatás alapján még szoros küzdelem­re számítottak az érdekeltek, de a szoritóban másként ala­kult. A Vasas mind a négy if­júsági pórban magabiztosan nyert, és mivel a felnőtteknél a három alsó súlycsoportban is a fővárosi öklözök kezét emelték a magasba, már 14- 0-ra vezettek a vendégek. Amikor a következő pórban a komlói Dunai szívósan heíyt- állva döntetlent ért el a nála jobb eredményekkel rendelke­ző Kanglival szemben, és 15- 1-re alakult az eredmény, már biztós volt a vendégsiker, így a komlóiak nem is éltek azzal a lehetőséggel, hogy a jelenleg a válogatottal Finnor­szágban szereplő Jóni mécs­esét egy későbbi időpontban lejátsszák, feladták a mérkő­zést. A felső három súlycsoport­ban tapsolhattak a nézők, hi­szen Bozsér, Sári, és Alvics is nyert, utóbbi ellen egy tel­jes menetet végigküzdött n fővárosi Sulyok. A súlyos ha­zai vereség után a Bányász­nak mór csak matematikai esélye van az NB l-ben ma­radásra. Vasas-Komlói Bányász 19-9, Komló, 500 néző. NB I. ököl­vívó csapatbajnoki mérkőzés. Komlói pontszerző: győztesek: Kanizsai, Bozsér, Sári, Alvics, döntetlen: Dunai. G. G. i. Bp. Honvéd 21 11 6 4 29-16 28 2. Ú. Dózsa 21 10 7 4 37-21 27 3. Rába ETO 20 11 4 5 31-24 26 4. Haladás 21 8 9 4 29-21 25 5. Tatabánya 20 8 8 4 43-24 24 6. PMSC 21 9 6 6 24-19 24 7. MTK-VM 20 10 3 7 38-35 23 8. Vasas 21 6 9 6 24-25 21 9. Ferencváros 21 6 6 7 29-27 20 10. Zalaegerszeg 21 6 7 8 21-24 19 11. Siófok 21 7 5 9 27-32 19 12. Békéscsaba 21 4 10 7 18-32 18 13. Váci Izzó 20 5 7 8 21-22 17 14. Videoton 21 3 10 8 19-24 16 15. Debrecen 20 4 6 10 22-36 14 16. Rákóczi FC 20 2 5 13 16-46 9 További eredmények Ferencváros-Holadás 1-0 (1-0) üllői út, 18 000 néző, v.: Makó. Gólszerző: Dukon (9. p.). Sárga lap: Simon T. (41. p.), illetve Neudl (52. p.). Videoton—Vasas 0-0 Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Nagy L. Sárga lap: Gyenti (36. p.), illetve Balogh (64. p.). ZTE-Békéscsaba 0-0 Zalaegerszeg, 3800 néző. V.: Fekete. Sárga lap: Kurucz (70. p.). A küzdelmes, de mérsékelt színvonalú mérkőzésen a ZTE jóval többet birtokolta a lab­dát, valamivel közelebb is állt a győzelemhez. A lelke­sen és szervezetten harcoló békéscsabaiak azonban ko­rántsem érdemtelenül vitték el az egyik pontot. Jók: Csepregi, Dobány, il­letve Fabulya, Szekeres. T O TŐ 1. Siófok—Bp. Honvéd 0-0 x 2. Videoton—Vasas C-0 x 3. Ferencváros—Haladás 1-0 1 4. Waldhof Mannheim—W. Bremen 0-1 2 5. FC Homburg—1. FC Köln 1-0 1 6. Freiburg-Wattenscheid 1-3 2 7. Meppen-S. Kickers 1-1 x A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Megyebajnokság Zsolnay—Újpetre 3-0 (0-0), Zsolnay-pálya, 50 néző. V.: Szőke. A jól játszó hazai csa­pat nagyobb arányban nyerhetett volna. G.: Varga, Nagy A., Kiszely. P. Gázmű—PEAC 1-1 (0-1), Gázmű-pálya, 150 néző. V.: Gere. Iqazságos döntetlen szü letett. G.: Lajos l„ ill. Gujgi ezer. H. Steinmetz SE—P. Postás 2-1 (1-1), Postás-pálya, 50 né­ző. V.: Radó. A szervezetten játszó honvéd-csapat megér­demelten nyert a helyi rang adón. G.: Vecsei (2), ill. Ko ronics. Labdarúgó NB III. Táncsics SE-MAV NTE 0-0. Ka­posvár, 100 néző. V. Tóth. Tán­csics SE: Bita — Újvári, Maróti, Brego- vies, András - Erdélyi, Strober, Szántó, (Takács), Szatmári, — Hor­váth, Miovecz. Edző: Köves László. MÁV NTE: Szalai - Szabó, Livicz- ky, Kele, Kozma - Kozári. Szeke­res, Balogh, Takács - Zsigulics, Kém. Edző: Németh Lajos. Korán 10 főre fogyatkozott hazai csapat végig irányította a mérkőzést. Új­várit a 10. percben túl szigorúan kiállította a játékvezető. Az anti- futballt játszó Nagykanizsa, ha szerencsével is. de megúszta gól nélkül a mérkőzést. Mai sportműsor Labdarúgás. Komló—Eger, NB II., Komló. 16.30. NB III.: Paksi SE—Mázaszászvár, Boly—PVSK. PBTC—Paksi A.. Csurgó—DVMSE, Siklós—Marcali, Sellye—Mohács, D. Vasas—Bonyhád (valamennyi mérkőzés 16.30-kor kezdődik, elöl a pályaválasztók). Megyebajnok ság : Beremend—Kinizsi, Villány— Vasasi B., Sásd—Szigetvár, Som berek—Harkány, Szentlőrinc—Ge- resdlak. (Valamennyi mérkőzés 16.00-kor kezdődik, elöl a pálya- választók) . Ökölvívás. Országos ifj. és ser dűlő verseny, PVSK-csarnok, 9.00 Kosárlabda. FESTŐ Kupa nem­zetközi fiú serdülő torna, Paks, 9.00. Röplabda. NB II.: PVM—Győri Dózsa, nők. öz utca, 11.00, Stein metz SE—Győri D. ffi, Eszék u. 11.00. , PEAC—K. Építők, ffi, POTE- csarnok, 13.00. Kézilabda. GYÁÉV—K. Bányász Győr, 14.15, (NB II.). Bp. Hon­véd—PMSC, NB I. férfiak, Buda­pest, 11.00. AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. JÁDI JÁNOS. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELÍR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 11,- forint, negyedévre 33,- forint, félévre 66,- forint, egy évre 132,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. —1 Bfeaiiwmi Dunántúli napló Tumultus a palánk alatt, s a lepattanó labdát végül a sötét­mezes hazaiak szerzik meg, mint ahogy a győzelmet is a Nagy­körös elleni mérkőzésen Fotó: Kóródi Gábor Győzött a P. Postás Első mérkőzését játszotta szombat délután a P. Postás férficsapato az NB l-es osz­tályozókon, s nagy küzdelem­ben két ponttal nyerni tudott a Nagykőrös ellen. P. Postás-Nagykörös 76-74 (48-45). Pécs, Komarov Gimn., 150 néző. V.: Elmauer—Major. P. Postás: Sashegyi, Solti, Da­rázs, Tálján, Hamarics. Cserék: Jani, Szakács. Edző: Robb Jó­zsef. Jól játszottak az első fél­időben a pécsiek, s onnok el­lenére, hogy egyik legjobbjuk, Vojtek hiányzott, hárompontos előnnyel fordulhattak a máso­dik játékrészre. Szünet után rövid ideig folytatódott a fej fej melletti versenyfutás, a fél­idő közepén azonban elhúztak a hazaiak, igaz, ez a legjobb esetben is csak 10-12 pontos előnyt jelentett. Az utolsó per­cekre elfáradtak a postások, s a vendégek éltek is a felkí­nált lehetőséggel, ledolgozták hátrányukat, így az utolsó má­sodpercekre várt a döntés. Az idegek csatáját a pécsi fiúk bírták jobban, s megérdemel­ten szerezték meg a győzel­met, ami a végső elszámolás­nál még sokat nyomhat a lat­ban. Legjobb dobók: Tálján (19), Darázs (16), Solti, (11), ill. dr. Salgó (17), Kovács (18). Ki­tűnt: Darázs, Hamarics, Tál­ján. ill. Kovács, Horváth Z„ Horváth Á. P. Zs. PEAC-Szombathely 96-89 (52-51). NB II., férfiok. Ld.: Sebők (29), Búzás (22). Országos mezei futóbajnokság A dunakeszi lóversenypályán ren- mezőnyében az 5. helyen végzett, dezték meg szombaton a 80. orszá- Ugyancsak jól szerepelt a PMSC— gos mezei futóbajnokságot. A dél- Építek csapata a 12 km-es távon, dunántúli sportolók közül Banai Ró- itt a Jagicza—Szabó G.—Szabó T. bért (Dombóvár) a férfiak 6 km-es összetételű trió bronzérmet szerzett. Az Újpesti Dózsa—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink közül a szerencse Mojzák Mihály, Tatabánya, VI., Verebély u. 23. III. 1. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet szerkesztőségünk címére kérünk eljuttatni (VDN, 7601 Pécs, Hunyadi út 11.). Főmérkőzés: PMSC Siófok .......................................................... Pótmérközés: Kaposvár—FTC ....................................................... A pályázó neve: .............................................................................. L akcíme: ................................................................................................. Sopiana Gépgyár felvesz: 0 Elektronikai szerelésben jártas, gyakorlott . villanyszerelő szakmunkást. - Technikumi végzettséggel rendelkező előnyben, 0 Gyakorlott gépszerelő szakmunkást, több gépipari szakmával. Jelentkezés: Sopiana Gépgyár, Pécs, Móra F. u. 72., Üzemgazdasági osztály Műszaki fejlesztési osztályunkra O gépészmérnökök jelentkezését várjuk tervező, fejlesztő munkatársnak. Konstruktőri gyakorlattal előnyben. Jelentkezés: Sopiana Gépgyár, Pécs, Móra F. u. 72., Üzemgazdasági osztály