Dunántúli Napló, 1988. március (45. évfolyam, 60-90. szám)

1988-03-06 / 65. szám

Soha rosszabb idénynyitót! PMSC—Békéscsaba 2-0 (1-0) Újmecsekalja, 7000 néző. V.: Nagy L. PMSC: Bodnár — Hámori, Torna, Brezniczky dr. —Bérczy (Kónya, a szünetben), Megyeri, Túri, Lutz (Czérna, a 82. percben), Lőrincz — Nagy Lovász. Edző: Garami József. Békéscsaba: Gulyás — Szenti, Csató, Ottlakán — Kerepeczky (Fodor, a 73. percben), Kurucz, Csanólosi, Adorján, Fabulyo — Csernus (Gruborovics, a szünet­ben), Szekeres. Edző: Csőnk János. Fegyelmezéssel indult a mérkőzés: Nagy L. mutatta fel az 5. percben Csanálosinak a sárga lapot, mert felvágta Lő- rinczet. Brezniczky dr. fejese (veszélytelen volt) után a 13. percben, szép akció végén lőt­te az első gólt a PMSC. Me­gyeri indította Lovászt a jobb­szélen, ő az alapvonal közelé­ből beadott, Túri pedig esté­ben 4 méterről a kapu köze­pébe továbbított. (1-0). Tizenegy perccel később Tú­ri újból feliratkozhatott vol­na a góllövőlistára, de a 16- osról kapásból mellé durran- tott. A 32. percben Szekerest keményen választották el a labdától a védők a 16-os előtt. A csatár fifikáson a bün­tetőterületen belül esett el, amikor már senki sem bántot­ta. A játékvezető továbbot in­tett. Szekeres később, még eb­ben a félidőben egy átlépős csellel mindenkit ,,megetetett”, még csapattársát, Csanálosit is, így a hazai hátvédek fel tud­tok szabadítani. A második félidőben Bérczy nélkül futott ki a pécsi csa­pat, a játékos a jobb boká­jára kapott rúgást, ezért kért cserét. Egy-egy Megyeri-, és Gruborovics-megmozdulás vezet­te be a második játékrészt, az­tán az 52. percben eldőlt a mérkőzés. Lovász jó ütemben kiugratta Lutzot, aki elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett is, és 12 méterről higgadtan az üres kapu bal alsó sarkába gurított. (2-0). Színesedett a játék, Hámo­ri Szekeresnek, Fabulya Lo­vásznak adott „csomagot", mindketten sárga lapot kap­tak a túl szigorú belépőjükért. A lefújás előtt 6 perccel Lő­rincz baloldali beemelését Nagy néhány lépésről a bal kapufára fejelte, onnan a lab­da Gulyás testére, majd kife­lé pattant. Soha rosszabb idénynyitót! A PMSC különösebb gond nél­kül, a papírformának megfele­lően szerezte meg a győzel­met, mert minden csapatrészé­ben jobb volt a Békéscsabá­nál. A pécsiek az első félórá­ban sokat támadtak, a veze­tést is megszerezték. Utána Szekeres feljavulásával egy kicsit feljött a Békéscsaba, de komolyabban nem kellett at­tól tartani, hogy kiegyenlít. A szünet után a gyors piros-feke­te gól aztán lefutottá tette a mérkőzést. A Békéscsaba a kapura alig jelentett veszélyt (az első szögletét például a 75. percben rúgta), Bodnárnak nem sok dolga akadt. A pé­csieknek közepes teljesitmény is elég volt a két pont be­gyűjtéséhez. Küzdelmes, ke­mény mérkőzés volt, a PMSC legalább két góllal jobb volt ellenfelénél. A pécsi védelemben Hámori jól lefogta Szekerest, ezzel veszélytelenné váltak a békés­csabai támadások. Lutz volt a középpályás sor legjobbja, fő­leg a gólja után osztogatott ügyesen. Azért cserélték le, mert húzódást szenvedett. Túri ragyogóan indult, utána egy kissé visszaesett, de még így is Lutz után következik a jók felsorolásánál. Lovász két gól­passzt adott, ezzel az is meg­bocsátható neki, hogy nem volt olyan mozgékony. A Bé­késcsabában Gulyás kapus és a sokszor maqára maradt Sze­keres volt a két legjobb pont. Garami József: Nagyon fontos, hogy a jól küzdő Bé­késcsaba ellen megszereztük o győzelmet. Csank János: — A mezőny­ben eqyenrangú ellenfelek vol­tunk. Végül is azért győzött a PMSC, mert jobb csapat. A két kapott qólunkat figyelmet­lenség előzte meg. Horváth László Tatabánya-Siófok 2-2 (1-0) Siófok, 3000 néző. V.: Nagy B, Tatabánya: Tarlósi — Vin- cze J., Lakatos, Udvardi, Do- besch — Schmidt, Csapó, Moldván — Kiprich, Plotár (Zir- cher, a 88. percben), Vincze I. Edző: Temesvári Miklós. Sió­fok: Horváth — Jancsika, Sza­bó, Balázs (Quiriko, a 70. percben), Kolovics (Keszeg, a 66. percben) — Marozsán, Zsadányi, Olajos — Borostyán,, Adi, Lakatos. Edző: Kaszás Gá­bor. A 4. percben Kiprich átadá­sát Vincze I. lekezelte és a té­továzó Balázs és Jancsika kö­zött a kifutó kapus fölött a kapu közepébe emelt (1-0). Az 55. percben újabb gólt sze­reztek a vendégek. Csapó 30 méterről erősen meglőtt sza­badrúgását Horváth csak kiüt­ni tudta, Plotár azonban ott termett és a fekvő kapus mel­lett a jobb alsó sarokba gu­rított (2-0). A 74, percben Quiriko a 16-os oldalvonalá­ról lőtt, erős lövésszerü be­adását Zsadányi 10 méterről a jobb felső sarokba fejelte (2-1). A 81. percben Lakatos beadására Borostyán ugrott fel, s a fejelni akaró játékost Vincze J. lerántotta a 16-oson belül. A megítélt 11-est Zsadá­nyi értékesítette (2-2). Fejpárbaj a Siófok—Tatabánya mérkőzésen. Gerendássy Tamás felvétele Két ellentétes félidő! Az el­ső játékrészben a vendégek gyors támadásokkal veszélyez­tettek és a 4. percben már megszerezték a vezetést. A gól erősen visszavetette a hazai csapatot, bizonytalan, kapko­dó lett a játéka, óriási helyze­teket hagyott kihasználatlanul. A szünet után a siófoki együt­tes ellenfele fölé kerekedett, s ennek ellenére a vendégek szereztek gólt. Kétgólos ven­dégvezetés utón már minden­ki elveszettnek hitte a mérkő­Rába ETO-Rákóczi FC 1-0 (0-0) Győr, 8000 néző, v.: Fe­kete. Rába ETC: Boros — Csonka, Hlagyvik, Pecsics, Tur­bók — Nagy (Hannich, 68. p.), Rubold, Csongrádi — Szabó, Mörtel (Handel, 57. p.), Haj­szán. Rákóczi FC: Sándorfi — Barna, Deákvári, Rácz, Kraft — Havasi, Bíró, Riczu, Ador­ján — Petrák (Prukner, 72. p.), Meksz (Csrepka, 81. p.). A vendég kaposváriak szoros emberfogásra alapuló védekező taktikájukkal meglepték a Rá­bát, s a győriek csak vergőd­tek. A félidő hátralévő percei teljesen eseménytelen játékkal teltek el. A második félidő játéka foly­tatása volt az első félideinek, a Rába támadott, de ered­ménytelenül, míg a Kaposvár szervezetten védekezett. A fél­idő első érdekességét a 68. perc hozta, amikor pályára lé­pett a Franciaországból visz­További eredmények DMVSC—Ferencváros 2-2 (0-0). Debrecen, 14 000 néző, v.: Plasek. Gólszerzők: Bücs, Melis, illetve Fischer és Bánki. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a sok hibával ját­szó két csapat találkozója igaz­ságos döntetlent hozott. Bp. Honvéd—Váci Izzó 2-0 (2-0). Kispest, Bozsik stadion, 5000 néző, v.: Puhl. Gólszerző: Kovács (14. és 21. p.). A Honvéd minden tekintet­ben felülmúlta ellenfelét, meg­érdemelten szerezte meg a győzelmet. Haladás VSE—Vasas 1-0 (0-0). Fáy u„ 5000 néző, v.: Győri L. Gólszerző: Elekes (85. p). A forduló mérkőzésére —, ahogy előzetesen a Fáy utcai 90 percet minősítették — hiá­ba jött el Somogyi Jenő, az MLSZ elnöke és Bálint László, a válogatott technikai igazga­tója, a nézőkkel együtt összes­ségében meglehetősen szürke idénynyitót láthatott. A két csa­pat közül pedig kizárólag a Haladás lehet elégedett, hi­szen a gyenge játék ellenére is két ponttal gazdagabban távozhatott a Fáy utcából. az nb i. Állasa zést, a siófoki játékosok nagy­szerű hajrával a sírból hozták vissza az egy bajnoki pontot. Jók: Vincze J., Udvardi, Plotár, Schmidt, ill. Szabó, Marozsán, Zsadányi, Adi. Temesvári Miklós: — 2-0-ás vezetésünk utón nem lett volno szabad ilyen gólokat kapni. Kaszás Gábor: — Nem ját­szottunk jól, de a helyzetek alapján győzhettünk is volna. Gyermeteg gólokat kaptunk. Molnár József 1. Bp. Honvéd 16 10 3 3 26-14 23 2. Rába ETO 16 9 4 3 25-15 22 3. Ű. Dózsa 15 7 5 3 29-15 19 4. PMSC 16 7 5 4 20-14 19 5. Haladás 16 6 7 3 22-18 19 6. Tatabánya 16 5 8 3 34-19 18 7. MTK-VM 15 7 2 6 28-29 16 8. Ferencváros 16 4 7 5 22-22 15 9. Vasas 16 5 5 6 22-24 15 10. Vác 16 4 6 6 16-17 14 11. Siófok 16 5 4 7 20-23 14 12. Zalaegerszeg 15 5 4 6 15-19 14 13. Debrecen 16 4 6 6 20-27 14 14. Békéscsaba 16 3 6 7 12-28 12 15. Videoton 15 2 7 6 16-20 11 16. Rákóczi FC 16 2 3 11 14-37 7 szatért Honnich. A csere meg­hozta a győriek szerencséjét, mivel alig egy perc múlva Ru­bold bal oldalról hosszan át­ívelt a jobbszélre, s a befutó Szabó közelről a hálóba vágta a labdát (1-0). Idényeleji formát mutatva tartotta otthon a Rába a két bajnoki pontot a jól védekező Kaposvárral szemben. Jók: Ru­bold, Hajszán, illetve Deákvá­ri, Rácz. Vasárnap: ZTE—Ú. Dózsa, —Videoton. MTK-VM TOT O 1. Siófok—Tatabánya 2-2 k 2. Debrecen—Ferencváros 2-2 z 3. Vasas-Haladás 0-1 2 4. Frankfurt-Leverkusen 3-2 1 5. 1. FC Köln-VfB Stuttgart 1-1 z 6. Schalke 04-Bochum 2-1 1 7. Hannover—Kaiserslautern 1-0 1 8. Nürnberg—Bayer München 0-3 2 9. Karlsruhe—Hamburg 0-0 x 10. Ulm—Osnabrück törölve 11. Meppen—Remscheid vasárnap játsszák 12. Bielefeld—Düsseldorf törölve 13. Solingen—Freiburg vasárnap játsszák Pótmérközések: 14. Zalaegerszeg-Ú. Dózsa vasárnap játsszák 15. Bp. Honvéd-Váci Izzó 2-0 1 16. PMSC-Békéscsaba 2-0 1 vasárnapi AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. JÁDI JÁNOS. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 11,- forint, negyedévre 33,- forint, félévre 66,- forint, egy évre 132,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Dunántúli napló Birkózó Artex Kupa (Folytatás az 1. oldalról) ben? Mindenképpen nyerni szeretnék, igaz még nem tu­dom ki lesz az ellenfelem. A selejtezők ugyanis még este hétkor is tartottak. Volt dolguk a rendezőknek, nem is kevés. Annál is inkább, mert a küzdelem hevében nem min­denki tudta megőrizni hideg­vérét. Mint ahogy a magyar csapat egyik birkózója, Illés sem. — Meglepetés volt számom­ra a fiú viselkedése, nem lát­tam még ilyen idegesnek — hallottuk dr. Hegedűs Csabá­tól. — Fogta magát és le­ment a szőnyegről, azt hiszem nem tetszett neki a bíró egyik ítélete. Azóta már természe­tesen visszajött és bocsánatot kért. Ilyesmi előfordul néha... Valószínűleg a döntők alatt sem fognak unalomtól ásitoz- ni a nézők. Ma délelőtt tíz súlycsoportban osztanak érme­ket; a helyosztók kilenckor, az aranyért folyó mérkőzések pedig 11 órakor kezdődnek. Pauska Zsolt Labdarúgó NB III. Dombóvári Vasas—Csurgó 2-1 (1-1). Dombóvár, 500 néző. V.: Szinger. Dombóvár: Foki —; Banai, Virágosi (Luczek), Bar- ta, Farkas — Tóth-Bagi (Szie- ber), Fazekas, Fekete — Lamm, Verbóczki, Neubauer. Edző: Fenyvesi József. Csurgó: Belovári — Tóth, Kovács, Nogy, Beke — Bódis (Markek), Puskás, Vékony, Posta — Hosz- szú (Bántó), Csalos. Edző: Ké­széi Ferenc. Küzdelmes, ke­mény mérkőzésen a végig határtalan lelkesedéssel játszó dombóvári együttes nehéz, de megérdemelt győzelmet aratott. Góllövők: Neubauer, Fekete, ill. Bódis. Siklós—Táncsics SE 2-1 (0-1). Kaposvár, 150 néző. V.: Osz- termajer. Siklós: Pál — Mol­nár, Weitner, Mim, Burai — Szőke, Kovács, Biró, Rozner — (Kapitány) — Szrimácz, Ko­lompár. Edző: Botos Antal. Táncsics SE: Bita Újvári, Maróti (Fülöp), Molnár, Erdé­lyi — Takács, Stréber, Szálai (Fenusz) — Eckert, Horváth, Miovecz. Edző: Köves László. A két jól felkészült csapat ér­dekes, izgalmas mérkőzést ját­szott, a szerencsésebb csapat nyert. Góllövők: Szrimácz, Kolompár, ill. Takács. Kiállít­va: Szrimácz. MÁV Nagykanizsai TE—Boly 1-1 (0-0). Nagykanizsa, 100 néző. V.: Lehel. Nagykanizsa: Szalai — Szabó, Markán, Koz­ma, Liviczki — Szekeres, Rada, 'Németh A. (Felső), Zsigulics (Kele) — Takács, Kém. Edző: Németh Lajos. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Virág, Nagy J. — Macsi, Nagy E., Bruder, Darányi (Schneider) — Szabó (Markovics), Bohner. Edző: Weiszbart József. A 61. perc­ben szerzett vezetést a ka­nizsai csapot. Ezt követően hosszú hajrába kezdtek a ven­dégek, akik a befejezés előtt 10 perccel lőtt góllal mentet­ték meg az egyik pontot. Góllövők: Kém, ill. Schneider. Mai sportműsor Labdarúgás. NB II.: Szolnok­Komló, Szolnok. 14.30. NB III.: Paksi SE—Sellye, Paks, 14.30. Bonyhád— PBTC, Bonyhád, 14.30. Mohács—Má* zaszászvár, Mohács, 14.30. Marcali -PVSK, Marcali. 14.30. MNK: Bicsérd —Szentlőrinc, Hetvehely—Komlói Car­bon, Bükkösd-P. Postás, Szajk— PEAC, Lippó—Villány, Sátorhely- Steinmetz SE, Károlymajor—Kémes (mindenütt az elöl állók a pályavá­lasztók, a kezdési időpont minden­hol: 14.00). Kézilabda. NB I., férfiak: PMSC- Békéscsaba, Pécs, városi sportcsar­nok. 11.00. Birkózás. Artex Kupa nemzetközi verseny, Nevelési Központ, Pécs, 9.00. Kosárlabda. NB I.. nők, rájátszás: BSE-PVSK. Budapest. 16.00. NB I.. Röplabda. NB II., nőit: Pécsi VM— Tatabánya, öz u., 11.00. Fedettpályás atlétikai EB Ezüstérmet szerzett a buda­pesti fedettpályás atlétikai EB első napján Szalma a férfi tá­volugrásban. Eredménye: 803 cm, a győztes holland Maas 3 cm-rel ugrott nagyobbat. 60 m női gáton Oschkenat (NDK-beli), a férfi 60 m-en Christie (Nogy-Britannio) nyert. Női távolugrásban első lett az NDK-beli Dreschler 730-cal, férfi súlylökésben pe­dig a csehszlovák Machura 21.42-vel. GOLTOTO A PMSC—Békéscsaba mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink közül a szerencsés nyertes Vincze Tibor 7200 Dom­bóvár, Teleki u. 2. szám alatti lakos. A 100 forintos vásár­lási utalványt postán küldjük el. Tippelni csak a lapból ki­vágott szelvényen lehet, amit péntek délig kérünk eljuttat­ni szerkesztőségünkbe (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) Főmérkőzés: Kaposvár—Vasas ....................................................... Pótmérközés: FTC Bp. Honvéd .................................................. A pályázó neve: ........................................;......................................... L akcíme: A PÉCSI BÚTORGYÁR export feladatainak teljesítéséhez munkatársakat keres: ® felső vagy középfokú végzettségű, bútorgyártásban jártas szakembereket, ® üzemfenntartási osztályra tmk-vezetőt és villanyszerelőket, ® elemző közgazdászt, ® asztalos szakmunkásokat, ® betanított munkásokat, ® szakképzett fűtőket, ® marós szakmunkást. Bérezés megegyezés szerint. JELENTKEZÉS: Pécs, Somogyi Béla u alatt, a munkaügyi osztályon. *