Dunántúli Napló, 1987. november (44. évfolyam, 301-330. szám)

1987-11-30 / 330. szám

Pontszerzés szerencsével Komlói Bányász—Csepel 2-2 (0-1) Komló, 1500 néző. V.: Ko­vács I. L. Komló: Tábit - Klonfár (Stemler, a 20. perc­ben), Schulteisz, Gallai, And- reidesz — Hohmann, Dárdai, Jurin - Hüber (Takács, az 57. percben), Réfi, Varga. Edző: Rónai István. Csepel: Szieben — Nagy, Szabó, Kuczmog, Tyu- kodi (Birkós, a 77. percben) — Herbály, Kincses, Horváth (Farkas, a 65. percben), Deutsch — Stefanov, Kénoszt. Edző: Géléi József. A csepeliek támadókedvét jelezte a gyorsan elért szög­let, s hogy az első öt perc­ben kétszer is lesen feledkez­tek a vendégcsatárok. Ugyan­ezt ismételték a következő percekben a komlóiak, így gólhelyzet nélkül telt el az el­ső negyedóra. A csepeliek ré­széről Horváth próbálkozott először kapura lövéssel, de rosszul célzott, míg a vendé­gek kapuja előtt a 26. perc­ben akadt először izgalom, de Hohmann lábáról a kapu mel­lé pattant a labda, akárcsak egy támadással később Hü­ber lövése. Egyértelműen a hazaiak irányítottak a követ­kező negyedórában, s a 34. percben gólszerzési esélyhez jutottak. A csereként beállt Stemlerrel szemben szabályta­lankodtak a büntetőterületen belül és a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Réfi azonban csúnyán a kapu fölé lőtte a labdát. Két hazai szögletet követően csepeli gól zárta a félidőt. Egy felszabadító rú­gással Kénoszt a félpályától végigvezette a labdát a kom­lói térfélen és a 16-oson be­lülről a kapu közepébe lőtt (0-1). Szünet után az 51. percben nyílt először egyenlítési lehe­tőség a Bányász előtt. Stemler jobbról pontosan emelt Hüber elé, aki azonban gólhelyzet­ben addig forgolódott, amíg a kivetődő Sziebené lett a labda. Az 59. percben egyen­lített a Bányász, sorozatos tá­madások közepette. Dárdai ugratta ki Stemlert és a cse­Réfi és Schulteisz a csepeli védögyürüben. Ezúttal egyiküknek sem sikerült gólt szerezni. Fotó: Läufer László rejátékos 14 méterről biztosan talált a csepeli kapuba (1-1). Változatosan alakult az egyen­lítés utáni negyedóra. A 79. percben Réfi mérkőzéslabdá­ját Hárította Szieben. Hoh- mann balról adott középre, s Réfi 5 méterről egyből kapura perdített lövését a csepeli ka­pus reflex mozdulattal men­tette. A következő percben megfogyatkozott a vendégcsa­pat. Stefanov nem sportpályá­ra illő hangnemben reagált a játékvezető ítéletére, s a sár­ga lappal már figyelmeztetett csatárnak villant a piros kár­tya. Két perccel később még­is a vendégek jutottak újra előnyhöz. Schulteisz felszaba­dító rúgása Kénosztról a csa­tár elé pattant, akinek jobb oldali beadását Birkás 7 mé­terről továbbította a kapuba (2-1). Később eldőlni látszott a mérkőzés, Birkás azonban nagy hibát követett el, ami­kor egy szabályosan gólba tartó labdát a kapu torkában megtoldott, s így mivel ő le­sen állt, érvénytelen lett a találat. A következő támadás­nál pedig egyenlített a Komló. További eredmények Ózd—III. kér. TTVE 1-0 (0-0). Hévízi út, 600 néző. V.: Fekete M. Gólszerző: Tokár. A hazaiak lényegesen többet, az ózdiak pedig sokkal veszé­lyesebben támadtak. A 88. percben az ózdi Kovácsot kiál­lították. Kazincbarcika-Veszprém 2-1 (2-1). Kazincbarcika, 1800 néző. V.: Drigán. Gólszerzők: Or- lóczki (2), illetve Csornai. Remek iramú mérkőzésen győztek a hazaiak, sikerük nem kis meglepetés. A 91- percben a veszprémi Onhauszt durva belemenés miatt kiállították. Nyíregyháza—Metripond 0-0. Nyíregyháza, 1800 néző. V.: Lója L. Rendkívül gyenge színvonalú 90 perc volt. Bp. Volán—Szekszárd 1-0 (1-0). Szekszárd, 500 néző. V.: Nagy B. Gólszerző: Kovalik. A sáros, mély talajon óriási küzdelem folyt, a vendégcsa­pat rászolgált a két pontra. Kecskemét—Szolnok 7-5 (2-2). Kecskemét, 3500 néző. V.: Nagy L. Gólszerzők: Czéh, Tóth Cs. (2—2), Rácz, Kiss, Freppán, illetve László (2), Kanyári, Va- dicska, Sugár. Enyhe túlzással: amelyik lö­vés kapura ment, az gól is lett. Dunaújváros—Ganz-MÁVAG 2-0 (0-0). Kőbányai út, 80Ó né­ző. V.: Kaibás. Gólszerzők: Szauer, Boldóczki (11-esből). Lényegesen technikásabban játszott a vendégcsapat, szünet után egyértelműen veszélyeseb­ben is. Szeged—Salgótarján 2-1 (1-0). Szeged, 1500 néző. V.: Varga J. Gólszerzők: Szabó Gy., Pillinger, illetve Veres.- Végig többet támadott a sze­gedi csapat, rá is szolgált a két pontra. Diósgyőr—Ajka 1-0 (1-0). Ajka, 1500 néző. V.: Komáromi. Gólszerző: Fükő. Időnként nyomasztó fölény­ben játszott az Ajka, de a di­ósgyőri kapu előtt megállt a tudomány. Eger—Nagykanizsa 2-1 (2-1). Eger, 1200 néző. V.: Aczél. Gólszerzők: Simon (2), illetve Horváth. Nagyon gyorsan kétgólos előnyhöz jutott az egri csapat, további helyzetei is voltak, a végén örülnie kellett, hogy az Olajbányász nem egyenlített ki. AZ NB II. állása a 20. fordulá után: 1. Ózd 20 9 8 3 28-17 26 2. Veszprém . 20 11 3 6 26-16 25 3. Diósgyőr 20 11 2 7 29-28 24 4. Szeged 20 9 5 6 32-18 23 5. Dunaújv. 20 10 3 7 32-21 23 6. Komló 20 8 6 6 32-26 22 7. Kecskemét 20 10 2 8 37-33 22 8. Szolnok 20 9 4 7 35-33 22 9. Nyíregyháza 20 9 4 7 30-28 22 10. Csepel 20 9 3 8 30-28 21 11. Bp. Volán 20 9 3 8 30-30 21 12. Eger 20 7 7 6 30-33 21 13. Salgótarján 20 6 6 8 25-24 18 14. Metripond 20 6 6 8 27-30 18 15. Nagykanizsa 20 7 4 9 22-28 18 16. Ajka 20 4 9 7 17-20 17 17. Kazincb. 20 5 7 8 16-21 17 18. III. kér. TTVE 20 3 10 7 20-28 16 19.. Ganz-M. 20 5 2 13 18-35 12 20. Szekszárd 20 4 4 12 15-34 12 Ökölvívás Paksi SE-Komlói Bányász 20-8 Dárdai 15 méterről lőtt egy szép csel után a kapu jobb oldalába (2-2). A jó erőkből álló Csepel el­leni bravúros idegenbeli 3-0 után újabb győzelemre ké­szült a Bányász. A vendégek az első félidőben remekül vé­dekeztek, s így az egyetlen komlói lehetőségként kínálko­zó 11-es döntőnek minősithe- tő. A kihagyott büntetőt köve­tően tovább játszhatta kontra­támadásokra épülő taktikáját a vendégcsapat, s ez még az első játékrészben előnyhöz jut­tatta őket. Szünet után már többször veszélyeztetett a bá­nyászcsapat, s az egyenlítést követően Réfi és Dárdai is vezetést szerezhetett volna. Ehelyett már emberhátrányban újabb vendéggól következett - nem kis meglepetésre —, s a végén örülhetett a pontszer­zésnek a Komló. Rónai István: - A kihagyott 11-es és a helyzetek elpuská- zása törvényszerűen hozta a pontvesztést. Géléi József: — Gratulálok játékosaimnak a lelkiismeretes helytállásért, de amit itt lát­tam, 30 éves pályafutásom so­rán még nem fordult elő. Grünwald Géza 1. FC Homburg-VfB Stuttgart 2-2 x 2. Schalke 04-Hamburger SV 1-0 1 3. Bielefeld-Aachen 0-0 x 4. Meppen-Offenbach 3-3 x 5. Oberhausen—Freiburg 5-0 1 6. Remscheid—Fortuna Köln 2-0 1 7. Empoli—Milan 0-0 x 8. Internazionale—Napoli 1-1 x 9. Pescara—Torino 2-2 x 10. Pisa—Fiorentina 2-1 1 11. Sampdoria—Roma 0-0 x 12. Arezzo—Piacenza 3-1 1 13. Modena—Bologna 1-1 Pótmérkőzések: 14. Padova—Catanzaro 1-0 1 15. Sambenedettese—Barletta 0-0 16. Udinese—Atalanta 0-3 2 Újjáalakult a Magyar Természetbarát Szövetség Vasárnap tartotta meg újjá- blakuló küldöttközgyűlését a mintegy 120 ezer tagot szám­láló Magyar Természetbarát Szövetség. Az egyesületekre, vonatkozó jogszabályok alap­ján, az ÁISH törvényességi; felügyelete alatt önálló jogi' személyként tevékenykedik a jövőben. A 15 tagú elnökség vala­mennyi tagját vasárnap vá­lasztották meg. A szövetség elnökének Peták Istvánt, alel- nökeivé Thuróczy Lajost és Horváth Zoltánt, főtitkárának Szabó Imrét választották meg. I. osztályú csb, Paks, 1000 néző. A komlóiak pontszerzői: 60 kg-ban mérkőzés nélkül nyert Bartha, ugyanígy jutott két ponthoz a 63,5 kg-osoknál Ekecsi. A 60 kg-ban Kalányos pontozásos győzelmet aratott, míg a negyedik győzelmet Al- vics hozta mérkőzés nélkül. Kosárlabda PVSK-DVTK 80-76 (43-50) NB I. női mérkőzés, Miskolc, 500 néző. V.: Prenker, Simó. PVSK: Hollós 15, Pongrácz 4, Sítojkovics 20, Balázs 16, Kie­fer 2. Cserék: Horváth 20, Ve­res 3. Edző: Varga Ferenc. A középcsoporthoz tartozó diósgyőri együttes a mérkőzés első felében meglepte Holló- sékat, ám a szünet után nem bírták a vasutasok által dik­tált iramot, és így egy nagy­szerű hajrában kerekedtek el­lenfelük fölé a vendégek. PVSK—Szolnoki Olajbányász 92-91 (50-43). NB I. férfi mérkőzés, Szol­nok, 1500 néző. V.: Puhr, Bácsfay. PVSK legjobb dobói: Rab 30, Richter 17, Perédi 15, Marjanovics 11. A lányokhoz hasonlóan a fiúk is idegen­ben nyújtott bravúros játékuk­kal hozták el a két bajnoki pontot. *¥¥¥-*¥¥MMM^¥-¥-¥-****¥¥-¥-¥-¥¥¥* I KÖTVÉNY í J Felhívjuk azoknak a kedves vásárlóinknak a figyelmét, ^ akik kötvénybe kívánják fektetni megtakarított pénzüket, * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * MOST keressék fel a Budapest Bank Rt paksi fióklát (Paks, Dózsa Gy. u. 10. Telefon: 75-11-228.) Napi árfolyamon rendkívüli választékkal állunk az önök rendelkezésére. Valamennyi vásárlásra felkínált kötvény kamata a lejáratig adómentes, független a vásárlás időpontjától. KÖTVÉNY * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Sakk XI. Tenkes Kupa A győztes: Perényi Béla A külföldiek hatéves győzel­mi sorozatát szakította meg az idén a Harkányban rendezett sakk XI. Tenkes Kupán Peré­nyi Béla azzal, hogy a leját­szott 11 mérkőzésen 8,5 pon­tot gyűjtött. Perényi elsősége azért bír különös jelentőség­gel, mert a második évtizedé­be lépett siklósiak által ren­dezett tornán, immár több mint fél évtizede nem végzett első helyen hazai versenyző. Az idei győztes bár Budapes­ten él, mégis a Szolnoki Me­zőgép SE versenyzője. Miként indult pályafutása az idén 34 éves nemzetközi mesternek? — kérdeztük az újdonsült győz­testől. — Valóban Budapesten élek, jóllehet a sakkal Szarvason édesapám ismertetett meg, aki jó néhányszor volt a város sakkbajnoka. Az igazi sakko­zói pályafutásomat 14 évesen kezdtem, igazi eredményeket azonban csak akkor értem el, amikor Budapestre a Honvéd- hoz kerültem. Eseményekben gazdag nyolc évet töltöttem a fővárosi piros-fehéreknél . . . — Lassan már. ugyanannyi lesz a szolnoki évek száma is. — Valóban ahhoz közeledik, pontosabban jövőre lesz nyolc éve. Azért választottam Szol­nokot, mert a Honvédnél csak egy voltam a sok között. Szol­nokon pedig az első táblát kaptam, ami azt jelenti, hogy sokkal többet mérkőzhetek a legjobbakkal. Nem bántam meg, mert akárcsak az első évben, 1984-ben, az idén is sikerül megszereznünk a 7. helyet. — Úgy hallottuk, hogy azon kevesek közé tartozik, akik le­győzték az idei csapatbajnok­ság során Portisch Lajost is. — Igen, többek mellett a pécsi Kórsával együtt. — És mit jelent számára a Tenkes Kupa megnyerése? — Hallatlanul nagy örömet. Annál is inkább, mert már harmadik alkalommal tettem próbát, de 1984-ben is csak 2., míg 1985-ben pedig a 3. hellyel lettem a legjobb hazai versenyző. Most bejött és hal­latlanul örülök. — Előző sikerei? — Az első 1973-ban volt, amikor országos ifjúsági baj­nokságot nyertem, a követke­ző évben bekerültem a felnőtt bajnokság döntőjébe. Egy év­tizedet kellett várni, hogy 1985-ben megnyerjem a hazai nyílt bajnokságot Kecskemé­ten, majd a következő évben Kölnben nyertem nemzetközi versenyt. — Miként sikerült a mostani harkányi győzelem kivívása? Három nagyszerű győze­lemmel kezdtem, aztán jött a szokásos hullámvölgyem, s benne vereség Czvetkovicstól, hogy feledni tudjam, győztem Horváth J. és az NDK-s Espig ellen. Aztán egy nagyszerű hajrá után az utolsó forduló­ban már a döntetlen is elég volt a győzelemhez. — Előtte Gyulán az Erkel Emlékversenyen szerepelt. .. — Gyengén. A szerzett 5,5 ponttal csak a 10. lettem. Gyorsan el kell felejteni, s eb­ben van nagy szerepe a har­kányi győzelemnek. Annál is inkább, mert égy jó, kiegyen­súlyozott mezőnyben tudtam visszahódítani a külföldiektől a kupát. K. L. Magyarország-Ciprus labdarúgó EB-selejtezö _ Kedden és szerdán két fronton méri össze tudását Magyarország és Ciprus lab­darúgó-válogatottja. Kedden a Bp. Volán Czabán Samu té­ri pályáján 13 órakor az utánpótlás-együttesek talál­koznak (játékvezető a szovjet Zsuk) EB-selejtezőn, majd szerdán - ugyancsak konti­nensbajnoki selejtezőn - a felnőtt válogatottak mérik ösz- sze tudásukat az üllői úton (17.30 óra, vezeti a román Petrescu). Az utánpótlás-selejtezővel kapcsolatos vasárnapi hírek: Kaszás Gábor: ,,Minőségi előnyben vagyunk." Kaszás Gábor, az utánpót­lás-válogatott szakvezetője va­sárnap délelőtt azoknak a labdarúgóknak tartott edzést, akik szombaton, a Bp. Hon­véd elleni edzőmérkőzésen nem jutottak szóhoz, illetve kevesebbet játszhattak a ter­vezettnél. Ezt követően Kaszás Gábor értékelte az előkészü­leti erőpróba tapasztalatait. — A keddi találkozó előtt) úgy fogalmazhatok, hogy a keretben a jelen és a jövő legjobb utánpótláskorú já­tékosai készültek együtt. Ki­lenc olyan labdarúgót is meghívtam, akikkel majd a két év múlva kezdődő EB- feladatok végrehajtásánál is számolhatok. A szakembernek kisebb gondot okoz Bérczy, Csikós és Szalma sérülése, de velük mindenképpen számol Kaszás a kezdőcsapat kijelölésekor, hiszen rendkívül kedvező be­nyomást gyakoroltak rá a munkához való hozzáállásuk­kal, akarásukkal. Az úgyneve­zett túlkorosok közül Szabadi (Vasas) kap szerepet a szi­getországiak ellen. Hétfőn 9 órakor újabb ed­zés következik. Azt már a Bp. Volán pályáján vezényli Ka­szás Gábor. A hazai együttes tervezett összetétele: Petry - Csikós, Szélpál vagy Mészöly, Bordás, Szalma - II-, lés, Bérczy vagy Limperger, Sass — Lakatos vagy Balog (Vác), Szabadi, Romanek. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hír lapkézbe sítőknél, u Posta hírlapüzleteiben és a HírlaDelőfizetésI és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest. V., József nádor .tér 1. — 1900 —. közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HFI.IR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszáma. Előfizetési díj eqy hónapra 43.— Ft, negyedévre 129.— Ft, eqv évre 516.— Ff Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007