Dunántúli Napló, 1987. október (44. évfolyam, 270-300. szám)

1987-10-08 / 277. szám

........ ..................................................................................; L . Cl íj cl cirugo IUB I. ............................................................................................................................................................ -1 É rtékes pont Debrecenből Debrecen—PMSC l-l (1-0) (Tudósítónk telelohjelentése) Debrecen, 4000 néző. V.: Németh. Debrecen: Mező — Kiss, Nagy, Plókai A., Balogh — Vancsa (Sándor, a 72. perc­ben), Turtóczky, Bücs (Szűcs, az 53. percben), Duró — Stei­gerwald, Melis. Edző: Kiss László. PMSC: Bodnár — Braun, Torna, Hámori, dr. Brez- niczky — Megyeri, Túri, Czér- na, Lőrincz (Szabó J., az 58. percben) — Lovász (Bojás, a 78. percben), Márton. Edző: Garami József. (Szerdán reggel eső volt Debrecenben), azonban mire a mérkőzés elkezdődött kel­lemes, igazi labdarúgó idő fo­gadta a játékosokat. Mindkét csapatban új ember mutatko­zott be, a 17 esztendős Braun Károly első NB l-es mérkőzését játszhatta a PMSC-ben, míg a debrecenieknél a hét elején a Békéscsabából átigazolt Steigerwald került a támadó­sorba. A debreceniek kezdték a já­tékot és az első percek tapo- gatódzással teltek, majd enyhe debreceni fölény következett. A 14. percben Bodnár kifu­tott és a kapujától 20 méterre lábbal mentett Steigerwald elől, a labda Bücs elé került, aki mintegy 30 méterről nem tud­ta az üres kapuba rúgni a lab­dát. Később Braun megsérült a csuklóján és annak bekö­Váci Izzó-Ferencváros 1-1 (1-0). üllői út, 17 000 néző, v.: Bognár. Gólszerzők: Mózner (14. p.), illetve Kvaszta (64. p.). Sárga lap: Horváth (50. p.). MTK-VM-Rába ETO 2-2 (2-2). Hungária körút, 5000 néző, v.: Nagy B. Gólszerzők: Pölöskei (14. p.), Szeibert (43. p. — 11-esből), il­letve Rubold (29. p. - 11-es- ből), Mörtel (33. p.). 1. Frankfurt—Hamburg 2. Karlsruhe—B. München 3. 1. FC Köln—Mönchenglabd. 4. Bayreuth—Fortuna Köln 5. St. Pauli—Darmstadt 6. Stuttgart Kick.—Freiburg 7. Cesena—Torino 8. Juventus—Roma 9. Sampdoria—Milan 10. Pisa—Como 11. Barletta—Brescia 12. Taranto—Genoa 13. Udinese—Bari -4-1 14. Blau-Wleiss 90—Wattenscheid tözése után folytatta a játé­kot. A 19. percben Plókai fel­vágta Túrit, amiért csak szóbeli intést kapott a debreceni já­tékos. Két perc múlva Túri jobbról élesen, laposan beadott és Nagy L. szögletre hárított. A következőkben rontotta a színvonalat, hogy sok volt a pontatlan átadás mindkét ol­dalon, jobbára a játéktér kö­zépső harmadában folyt a küzdelem, a kapuk alig forog­tak veszélyben. A 38. percben Bücs a 16-oson belülre került, és Braun elrúgta a labdát. A debreceni játékos elesett, a játékvezető pedig határozottan a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Melis a jobb alsó sa­rokba helyezte. (1-0). A 44. percben Lovász góllal kecsegtető helyzetbe került, azonban Mező elcsípte előle a labdát, de kiejtete és erre nem számított a pécsi támadó. Szünet után, az 54. percben Turtóczky szögletéből Kiss le­fejelte a labdát, melyet a gólvonalon Bodnár elcsípett. A 62. percben Lovász elhúzott a labdával — a debreceniek lest gyanítottak — nem volt az — és a pécsi csatár a kifutó Mező mellett úgy rúgta el a labdát, hogy az az üres kaput is elkerülte. A pécsiek ezek­ben a percekben uralták a mezőnyt, és egymás után vezet­ték támadásaikat. A 64. perc­ben Lovász a l.eshatáron kap­ta a labdát, kiugrott és 12 mé­—-......... « i Sárga lap: Varga (5. p.), Híres (59. p.), illetve Csikós (8. p.), Rubold (55. p.). Siófok-Vasas 1-0 (1-0). Siófok, 3000 néző, v.: Hart­mann. Gólszerző: Lakatos (38. p.). Sárga lap: Balázs (40. p.), illetve Gubucz (31. p.) Ú. Dózsa—Haladás 0-0. Megyeri út, 5000 néző, v.: Drigán. Sportfogadás Rádió DN 1 2 1 2 1 X 2 X X 2 2 1 2 1 2 1 2 1 2 1 2 1 X 1 X 1 2 X 1 1 2 1 X X X 2 X 1 1 X 1 X 1 1 X 1 X 1 1 1 2 2 X X X 2 X 1 X 2 X 1 1 X 1 X X 1 X 1 térről a kijövő Mező mellett laposan a hálóba lőtt. (1-1). A 72. percben Braun bukta­tásért sárga lapos figyelmez­tetést kapott. Később Duró két­szer is kísérletezett távoli lö­véssel — sikertelenül. A befe­jezés előtt nem sokkal Bojás őrizetlenül kapta a labdát, de kisodródott és oda lett a kitűnő helyzet. A mérkőzés elején a debre­ceniek kezdeményeztek inkább, és jó ideig kellett várni arra, hogy a vendégek „aklimatizá- lódjanak". Jó negyedóra után kiegyenlített lett a játék, amely­re csak annyit lehet mondani, hogy közepes iramú és színvo­nalú volt, ugyanis a pontatlan átadások folytán hullámzó volt a játék. A hazai támadá­sokban kevés volt a gólveszély és még kevesebb helyzete akadt a pécsiek kontratámadá-. sainak. A hazaiak meglepő 11- esből szerezték meg a vezetést, melyet a PMSC feljavult csa­pata szünet után kiegyenlített. KISS LÁSZLÓ: — Nem ját­szottunk jól, és igy nem is nyer­hettünk, az eredmény igazsá­gos. GARAMI JÓZSEF: — A kö­zéppályán nehezen találtuk meg a debreceniek lendületes játékának ellenszerét. Jórészt kiegyenlített volt a játék, és az egy-egy gól azt mutatja, hogy egyik csapat sem tudott a má­sik fölé kerekedni. Fülep Kornél Tatabánya-Kaposvár 4-0 (1-0). Tatabánya, 4000 néző, v.: Lózin. Gólszerzők: P. Nagy (20., 83. p.), Kiprich (11-esből, 69. p.), Vincze I. (75. p.). Bp. Honvéd-ZTE 1-0 (0-0). Zalaeqerszeg, 8200 néző, v.: Szabó B. Gólszerző: Sass (85. p.). Videoton-Békéscsaba 0-0. Székesfehérvár, 3000 néző, v.: Puhl. Sárga lap: Németh (2. p.), illetve Kurucz (10. p.), Ottla- kán (56. p.). Az NB I. állása: 1. U. Dózsa 9 6 2 1 22- 8 14 2. Rába ETO 9 5 3 1 16-11 13 3. Haladás 9 3 6 — 12- 6 12 4. Tatabánya 9 4 3 2 24-10 11 5. Bp. Honvéd 9 4 3 2 12- 9 11 6. Pác, 9 3 4 2 9- 6 10 7. Vasas 9 3 4 2 15-14 10 8. Békéscsaba 9 2 5 2 8-10 9 9. FTC 9 2 4 3 10-10 8 10. Vác 9 1 6 2 6- 6 8 11. Zalaegerszeg 9 3 2 4 10-12 8 12. Siófok 9 3 2 4 10-13 8 13. Debrecen 9 2 4 3 10-17 8 14. MTK-VM 9 2 2 5 12-25 6 15. Videoton 9 — 4 5 6-14 4 16. Kaposvár 9 1 2 6 8-19 4 új a ZTE Rendkívüli ülést tartott a Za­laegerszegi TE elnöksége. Meg­tárgyalták és elfogadták Spilák József írásban benyújtott le­mondását függetlenített elnöki tisztjéről és elnökségi tagságá­ról. A testület meghatározott időre, az egyesület jövő év ele­jén megtartandó közgyűléséig - az illetékes szervek egyet­értésével — Sulyok Lászlót, az MSZMP Zala megyei Bizottsá­gának osztályvezető helyettesét bízta meg a függetlenített el­nöki teendők ellátásával. .v.v,v,',v:v,v.v.‘.*:v:v: vív:*:-:-:-:-;-;-; vív.-.v.v.v.v:v:-:-::t:1»v i' (T7) EXPÓ KonZlim | js<J Vásárcsarnok Közületek figyelmébe! — Sharp CS 2630 asztali számológép 15 000,- Ft, — Commodore 64 számítógép 24 000,— Ft, — Commodore 1541 Floppy 27 900,—Ft, -Commodore 1571 Floppy 35 000,-Ft, — Commodore színes monitor 49 900,— Ft, — Mágneslemezek nagy választékban 1500-3500,- Ft-ig, — Printerhez festékszalag 1200,- Ft. További eredmények Labdarúgó NB ff. i Réfi tizenegyesét biztosan védte a vendégek kapusa Fotó: Läufer László Komló, 1000 néző. V.: Lász­ló. Ajka: Bujtor - Kovács, Puskás, Nagy M., Reinér - Hollenzer, Szarka, Belényesi - Cserna, Dómján (Kocsis a 85. percben). Nagy T. Edző: Szőke Miklós. Komló: Tábit — Jurin, Schulteisz, Gallai, And- reidesz - Hüber, Dárdai, Hohmann (Stemler a 60. perc­ben) — Takács (Katona a 46. percben), Réfi, Varga. Edző: Rónai István. 11. perc: Bal oldali ven­dégszöglet után Tábit röviden öklözött, a kapura emelt lab­dát Réfi visszahúzta a gólvo­nalról, de Nagy T. fejese már gólba jutott. (1-0). 35. perc: Andreideszt lökték el a 16-osön belül, Réfi szo­kásához híven, a kapu jobb oldalát célozta meg a megítélt 11-esből, de Bujtor gyors ve­tődéssel kiütötte a labdát. Nagy meglepetéssel zárult a 90 perc. Az ebben az idényben hazai pályán korántsem bril­lirozó Komló nem tudta fel­törni a lelkesebb Ajka védel­mi falát. Igaz, a vendégek egyértelműen a védekezésre összpontosítottak, meg sem próbáltak támadni, különösen azután nem, hogy már a 11. percben egyetlen szögletüket követően vezetéshez jutottak.' A második félidőben több gól­helyzetet is sikerült kidolgoz­niuk a hazaiaknak, de a gól­lövés ezúttal elmaradt, igy a biztos sikerre számitó hazai kö­zönség bosszankodva távozott. Jók: Bujtor, Nagy M., Rei­ner, Hollenzer, ill. Jurin, Gal­lai. Szőke Miklós: - Az első félidőben sikerült megakadá­lyoznunk a komlói fölény ki­alakulását. Szünet után csak a Komló játszott, de a sze­rencse mellénk pártolt. Rónai István: - Ma nem si­került semmi. Gratulálok az Ajkának. G. G. Az NB II. további eredményei Kecskemét—Szeged 2-1 (2-1). Kecskemét, 2500 néző, v.: Lója L. Gólszerzők: Domonics, Czéh, illetve Deák. A Szeged játszott szebben, a Kecskemét pedig eredménye­sebben. Kazincbarcika—Olajbányász 2-2 (0-0). Kazincbarcika, 300 néző, v.: dr. Szőke. Gólszerzők: Babus, Bartuska, illetve Fuisz, Horváth (11-esből). Kiállítva: Fuisz. A hajrában nagy fölénybe került a Kazincbarcika, de nem tudta megszerezni a győztes gólt. Metripond—Csepel 2-0 (2-0). Hódmezővásárhely, 1000 néző, v.: Győri. Gólszerzők: Kántor, Bárány. A jól játszó Metripond elő­ször tudott nyerni a Csepel ellen. Nyíregyháza—Eger 3-1 (2-0). Nyíregyháza, 1000 néző. v.: Wágner. Gólszerzők: Boda, Szobonya, Váczi, illetve Tatár. A hazai csapat meglepően jól játszva győzött. A vendégek öt sárga lapot kaptak! Diósgyőr—III. kér. TTVE 4-2 (M). Hévízi út, 1000 néző, v.: Karáth. Gólszerzők: Kölln, Hu- szák (limesből), Farkas (2), il­letve Tóth, Fülöp. Kétszer is vezetett a Kerület, mégis a vendégek győztek! Ózd—Dunaújváros 1-1 (1-0). Ózd, 2000 néző, v.: Kovács II. L. Gólszerzők: Farkas S., illetve Lehota. A Dunaújváros nagy védelmi hiba után egyenlített, és sze­rencsével vitt el egy pontot. Veszprém—Szolnok 2-1 (1-0). Veszprém, 1500 néző, v.: Macz- kó. Gólszerzők: Csornai, Bog­nár, illetve László. Jó iramú mérkőzésen a Veszp­rém több helyzetet teremtett és rászolgált a listavezető el­leni győzelemre. Szekszórd—Salgótarján 2-0 (0-0). Szekszárd, 600 néző, v.: Horváth O. Gólszerzők: Gracza, Pilisi., Szünet utáni jobb teljesít­ményével győzött a Szekszórd, s ezzel megszakadt tíz mérkő­zés óta tartó nyeretlenségi so­rozata. Pilisit a 86. percben kiállították. Bp. Volán—Ganz-MAVAG 3-1 (1-0). Kőbányai út, v.: Bay. 1. Az NB Szolnok II. 12 állása: 8 2 2 24-13 18 2. Komló 12 6 3 3 20-13 15 3. Csepel 12 7 1 4 17-11 15 4. ózd 12 5 5 2 15- 9 15 5. Diósgyőr 12 7 1 4 18-14 15 6. Veszprém 12 6 2 4 14-10 14 7. Kecskemét 17 7 — 5 19-17 14 8. Bp. Volán 12 6 1 5 14-17 13 9. Metripond 12 5 2 5 20-17 12 10. Szeged 12 5 2 5 12-11 12 11. Ajka 12 3 6 3 11-10 12 12. Dunaújváros 12 5 2 5 15-15 12 13. Nyíregyháza 12 4 3 5 16-19 11 14. III. kér. TTVE 12 2 7 3 12-15 11 15. Eger 12 2 6 4 17-20 10 16. Nagykanizsa 12 4 2 6 10-19 10 17. Salgótarján 12 3 3 6 14-18 9 18. Kazincbarcika 12 2 4 6 8-12 8 19. Szekszárd 12 3 2 7 10-21 8 20. Gans-MAVAG 12 2 2 8 12-17 6 Röviden Sakk. OB II. férfiak: Komlói Bá­nyász—Tatabányai Bányász 8,5—4,5 (1 függő). A komlói győztesek: Mu- sitz, Molnár L, Grünwald, Sárdi, Györge, Csuka, Molnár Z. Megyei csapatbajnokság 11. for­dulójának eredményei: Siklós—PBTC 6—6, Pécsvárad—Kömlói Bányász II. 0—12, PMSC II.—Szentlőrinc 5,5— 6,5, P. Zsolnay II.—Mohácsi TE 5—7, Pécsiterv—Mázaszászvári Bányász 5.5— 6,5, Universitas PEAC—Beremend 2.5— 9,5. Végeredmény: 1. Komlói Bányász II. 19; 2. Mohácsi TE 18; 3. Pécsi BTC 17; 4. Beremendi Épí­tők 15; 5. Siklósi SE 14; 6. PMSC II. 13; 7. Pécsiterv 8; 8. Pécsi Zsolnay II. 8; 9. Universitas PEAC 8; 10. Szentlőrinc 6; 11. Mázaszászvári Bá­nyász 5; 12. Pécsvárad 1. Az OB li­be jutásért kiírt osztályozón a Mo­hácsi TE indulhat. Karate. Csütörtöktől vasárnapig rendezik meg Münchenben a kick­box karate világbajnokságot, ahol a magyar válogatottban ott lesz a full szakágban a 71 kg-osok között a pécsi Jorcsák József is. Asztalitenisz. Kitűnően szerepeltek a Pécsi Spartacusiasztaliteniszező lá­nyai a Balaton-bajnoksógon. Az I. osztályú felnőtt versenyen való in­dulás jogosultság megszerzéséért Veszprémben megrendezett országos versenyen Soós Csillának sikerült ezt a jogot kiharcolnia. Az ifjúsági leány egyesben pécsi döntő volt, ahol végül is Pálmai Irén első, Tóth Andrea a második helyett végzett. Tenisz. A Pécsett rendezett Vénusz Kupa végeredménye, férfi egyes: 1. Nesz; 2. Vigh; 3. Papp T. és dr. Iván. Női egyes: 1. dr. Sólyomné; 2. Bunyevácz; 3. Bakó és Horváth J. Férfi páros: 1. Nesz—Vigh; 2. Du- lánszki—Szakács; 3. Papp—Gömöri és Laszkó—Kisfali. Vegyespáros: Ma- retics—Horváth; 2. dr. Solymos há­zaspár; 3. dr. Gömöri—dr. Keresz­tes és dr. Horváth házaspár. Asztali labdarúgás. Pécsett rendez­ték az I. osztályú csapatbajnokság legutóbbi fordulóját,' amelynek a végeredménye: 1. Bp. Testvériség; 4. Pécsi TUZÉP I. (Szendrey, Ku- bescha. Nagy II.) ; 7. Pécsi TUZÉP II. (Balla, dr. Krassóy, Kémeri). # Teke. NB II. férfiak: Zalaegerszegi Vasas Izzó—Pécsi Gázmű 6-2. Gyen­gén játszottak a pécsiek. Megyebajnokság P. Postás-Ü. PEAC 4-0 (3-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Szőke. Jó iramú, megérdemelt hazai győzelem. G.: Nagy (2), Ábrahám és Huszti. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő; Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után:”T5-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, u Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőíizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest. V., József nádor tér 1. — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszáma. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft, negyedévre 129,— Ft, egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Váratlan vereség Ajka—Komlói Bányász 1-0 (1-0)