Dunántúli Napló, 1987. október (44. évfolyam, 270-300. szám)

1987-10-19 / 288. szám

Labdarúgó l\IB III. '« Zuha nórepülésben a Komló Nagykanizsai Olajbányász— Komlói Bányász 3-2 (1-0) Komló, 1500 néző. V.: Aczél. Magykanizsa: Csáki — Hóbár, Kepe, Horváth Z., Iványi — Szőke, László, Horváth L. — Takács T. (Mózsi, a 66. perc­ben), Martinkovics (Miklós, a 85. percben), Skublics. Edző: Madár Gábor. Komló: Tábit — Jurin, Vukmann, Gallai, And- reidesz — Dárdai, Hüber, Hoh- mann (Takács Z., a 46. perc­ben) — Stemler, Réti, Varga. Edző: Rónai István. Lehet keresni jelszóval kez­dett az Olajbányász, s már a 7. percben vezetést szerzett. Horváth L. szabadrúgását Mar­tinkovics a kaputól 10 méter­re fejjel jól csúsztatta a jobb sarok felé, az elvetődő Tábit kitenyerelte a labdát, de Skub­lics közelről a hálóba irányí­tott (1-0). Tíz perccel később akadt munkája Csákinak. A vendégkapus Dárdai 18 méte­res lövését védte, majd a kö­vetkező támadásnál, Varga veszélyes bal oldali beadását szerezte meg vetődve. Az el­ső igazi gólhelyzet a 32. perc­ben maradt ki a vendégkapu előtt. Réfi gurított balról kö­zépre, Dárdai 10 méterről tisz­ta helyzetből gyengén lőtt és Csákiról kipattant a labda, öt perccel később Hohmann is­mételte meg ezt a produkciót, ő is gyengén gurított és Csáki ismét menteni tudott. Két '’ólt hozott a szünet utá­ni első 5 perc. A 46. percben Stemler futott el a bal oldalon. Az alapvonalról jól iveit kö­zépre és Hüber az ötösről a kapu közepébe fejelt (1-1). Két perccel később ismét a vendé­gek vezettek. László bal lelső sarok felé tartó 25 méteres Nyíregyháza—Diósgyőr 3-0 (2-0). Nyíregyháza, 2500 néző. V.: Varga L. Gólszerzők: Ka­lapos, Cséke (11-esből), Bo- da. Változatos küzdelemben, he­lyenként jó játékkal a hazaiak taktikusan játszottak, a vendé­gek nagy csalódást okoztak. Kazincbarcika—Salgótarján 0-0. Kazincbarcika, 1000 néző. V.: Mester I. Alacsony színvonal, 90 perc unalom. Dunaújváros—III. kér. TTVE 3-0 (0-0). Hévízi út, 1500 néző. V.: Kiss G. Gólszerzők: Csor­ba (2), Lehota. Többet és veszélyesebben rohamozott a vendégcsapat, minden tekintetben felülmúlta az óbudaiakat. Szeged—Bp. Volán 1-1 (1-0). Szeged, 4000 néző. V.: Hart­man. Gólszerzők: Varga, illet­ve Herczeg. Több gólhelyzetet dolgoztak ki a hazaiak, közelebb álltak a győzelemhez, de tehetetle­nek voltak a kapu előtt. Veszprém—Metripond 1-0 (0-0). Veszprém, 1200 néző. V.: Kurmai. Gólszerző: Csík. Az első félidőben a Metri­pond, a másodikban a Veszp­rém támadott többet — az utóbbi eredménnyel. Ózd—Csepel 7-5 (2-1). Ózd, 4000 néző, v.: Puhl. Gólszer­zők: Farkas S. (2, mindkettőt 11-esből), Utassy (2), Osváth, Kovács, Farkas B., illetve Ste- fanov (2), Herbály (2, egyet 11-esből), Kénoszt. Amikor a hazaiak 3-1-re el­húztak, a Csepel a védekezést feledve kitá madott, így nagy gólparádéval zárult a találko­zó. A 80. perctől a lefújásig 5 gólt szereztek a csapatok. Ganz-MÁVAG—Ajka 2-1 (0-0). Kőbányai út, 500 néző. V.: Kurmai. Gólszerzők: Lilik, Kutasi, illetve Kovács I. szabadrúgásót Tábit kiütötte, Martinkovics érkezett és az ötösről betalált (2-1). Többet támadott a Komló, az újabb gólt mégis a kanizsaiak lőtték a 65. percben. Kifutott kapuja elől a hazai védelem, Iványi lesen is maradt a bal oldalon, a középen egyedül kiugró Sző­kének, miután Aczél játékve­zető tovább engedte az ak­ciót nem volt nehéz dolga, 25 méterről guríthatott a kapu kö­zepébe (3-1). A 72. percben felcsillant a remény a Komló előtt. Horváth Z. kezezett a 16-oson belül és a megítélt büntetőt Réfi a kapu jobb ol­dalába lőtte (3-2). Lett volna még idő az egyenlítésre, de a komlói támadások rendre csak szögleteket eredményez­tek. A 86. percben Aczél kiál­lította Horváth L.-t. A találko­zó után elmondta a játékve­zető, hogy a már sárga lapos kanizsai fiú fennhangon szidta játékostá rsát. A két egymást követő vere­ség után javításra készült a Komló, de újabb kínos balsi­ker lett a 90 perc vége. A gyors vendég-aól után csak az első félidő hajrájában nyílott lehetőség az egyenlítésre, de a láthatóan kevés önbizalom­mal pályára lépő hazaiak két­szer is hibáztak. Amikor a má­sodik félidő elején sikerült be­venni a iái védő Csáki háló­ját, egy újabb figyelmetlenség ismét vendégvezetést eredmé­nyezett, s a bányásznak már nem volt ereje a fordításra. Jók: Csáki, Szőke, László, illet­ve Gallai. Grünwald Géza A második félidőben meg­élénkült a játék, a MÁVAG helyzeteit kihasználva, megér­demelten nyert. Eger—Kecskemét 1-1 (1-0). Kecskemét, 4000 néző. V.: Varga J. Gólszerzők: Tatár, il­letve Freppán. Nagy küzdelem, igazságos eredmény. Szekszárd—Szolnok 2-0 (1-0). Szekszórd, 1500 néző. V.: Nagy II. J. Góllövők: Lauer (11-es­ből), Boros. Kiállítva: Ágh (48. p.), Gyémánt (66. p.), — mindkettő a Szolnokból. Az eseményekben, izgalmakban bővelkedő mérkőzésen a Szek­szárd rászolgált a két pontra. AZ NB II. ÁLLASA: 1. Szolnok 14 8 3 3 24-15 19 2. Ózd 14 6 6 2 22-14 18 3. Veszprém 14 8 2 4 17-10 18 4. Diósgyőr 14 8 1 5 19-17 17 5. Dunaújváros 14 7 2 5 22-15 16 6. Bp. Volán 14 7 2 5 22-20 16 7. Kecskemét 14 7 2 5 21-19 16 8. Szeged 14 6 3 5 19-12 15 9. Komló 14 6 3 5 22-19 15 10. Csepel 14 7 1 6 22-20 15 11. Nyíregyháza 14 6 3 5 20-19 15 12. Eger 14 3 7 4 21-21 13 13. Ajka 14 3 7 4 13-13 13 14. Metripond 14 5 2 7 22-25 12 15. III. kér. TTVE 14 2 8 4 13-19 12 16. Nagykanizsa 14 5 2 7 13-22 12 17. Salgótarján 14 3 5 6 15-19 11 18. Szekszárd 14 4 2 8 12-25 10 19. K.-barcika 14 2 5 7 8-13 9 20. G.-MÁVAG 14 3 2 9 14-24 8 Telefonnál a sportszerkesztő Szerdán, október 21-én 14— 16 óra között Pauska Zsolt sportszerkesztő várja olvasóink telefonhívását. Sokan azon­nal választ kaphatnak kérdé­seikre, azonban minden bi­zonnyal több olyan kérdés is elhangzik, melyek sportveze­tők, edzők, versenyzők vála­szát igénylik. A kérdésekre adott válaszok, észrevételek csokrával a Vasárnapi Dunán­túli Napló október 25-i szá­mában találkozhatnak olvasó­ink. Tehqt hívja a 10-046-ot! A telefonnál szerdán 14—16 óra között: önt várja a sport­szerkesztő. Hegyei I. osztály Geresdlak—Vasasi Bányász 1-0 (1-0). Geresdlak, 300 néző. V.: Ra- dó. Jó iramú mérkőzésen biztosan nyert a hazai csapat. Góllövő: Cse- perka. Universitas PEAC—Steinmetz SE 2-0 (0-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Zákányi. Kiváló játékvezetés mellett szerencsés vendéggyőzelem. A honvédcsapat két büntetőt elhi­bázott. G.: Fekete, Vojkovics. • Villány—P. Postás 3-0 (0-0). Vil­lány, 100 néző. V.: Berta. Kiegyen­lített mezőnyjáték mellett szerencsés gólokkal nyert a hazai csapat. Gól­lövő: Czékó, Jenczer, Szabó. Harkány—P. Kinizsi 2-2 (0-0). Har­kány, 150 néző. V.: Boncz. Alacsony színvonalú mérkőzés, igazságos dön­tetlen. G.: Szász, Bodor (11-esből), ill. Váradi, Fábián (11-esből). Szentlőrinc—Beremend 2-0 (1-0). Szentlórinc, 150 néző. V.:' Szeibert. A fegyelmezettebb hazai csapat meg­érdemelten nyert. G.: Gerner és Major. Szigetvár—Űjpetre 0-0. Szigetvár, 200 néző. V.: Szőke. A hazaiak ren­geteg helyzetet hagytak ki. Somberek—Pécsi Zsolnay 2-0 (0-0). Somberek, 250 néző. V.: Kulcsár. Küzdelmes, kemény mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Jakab, Hornyák (11-esből). Sásd—P. Gázmű 2-1 (2-0). Sásd, 100 néző. V.: Tóth. A-jobban játszó sásdi csapat nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Góllövők: Bog­nár, Major, ill. Kiss. Kiállítva: Ste- fek (P. Gázmű). A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLÁSA: 1. Somberek 10 7 3 — 21- 5 17 2. Vasasi B. 10 5 4 1 16- 8 14 3. Geresdlak 10 5 3 2 22-10 13 4. Szigetvár 10 5 3 2 18- 8 Í3 5. P. Kinizsi 1Ó 3 5 2 12-14 11 6. P. Postás 10 4 2 4 18-13 10 7. Beremend 10 3 4 3 12-14 10 8. Űjpetre 10 2 5 3 9-10 9 9. Steinmetz SE 10 3 3 4 12-14 9 10. P. Zsolnay 10 3 3 4 9-11 9 11. Villány • 10 4 2 4 13-13 8 12. Harkány * 10 2 5 3 11-13 7 13. U. PEAC 10 3 1 6 8-15 7 14. P. Gázmű 10 3 1 6 12-25 7 15. Sásd 10 2 2 6 7-15 6 16. Szentlőrinc 10 2 2 6 10-22 6 = két büntetőpont levonva. A DÉL-DUNANTÚLI TÜZÉR VALLALAT építőanyag-osztálya gyakorlattal rendelkező, szakképzett áruforgalmi előadót vesz fel Jelentkezés személyesen, az építőanyag-osztály vezetőjénél (Pécs, Rákóczi út 17., I. em. 114.). Az NB II. további eredményei Otthon vesztett pontot a Mohács Mohácsi Új Barázda TSZ SE-Nagykanizsai MÁV NTE 0-0. Mohács, 800 néző. V.: Dravecz. Mohács: Antal — Kófiás, Rumszauer, Óbert, dr. Papp — Hrotkó, Kovács, Amb­rus (Török) - Ratting, Marti­na (Bendes), Csibi. Edző: Bőzsöny János. Nagykanizsa: Szalai — Horváth, Markón, Kozma, Livitczky — Balogh (Németh), Rada, Vári - Sze­keres, Takács, Kém. Edző: Németh Lajos. A Mohács a tőle megszokott módon heves támadásokkal kezdett, a ka­nizsaiak az első félidőben egyetlen gólhelyzetet sem te­remtettek Antal kapuja előtt. Annál inkább munkában volt a vendégek „portása" . és a kanizsai védelem. Szemre tet­szetősen és jól is játszottak a hazaiak, de a várva-várt gól elmaradt. Szünet után a hazaiak ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták. Állandóan a vendégek tér­felén folyt a játék, de csak 3 kapufa és 10 szöglet igazol­ta a mohácsiak nagy fölényét. Hosszú. Mázaszászvár: Szabó — Czár, König, Sztoics, Komá­romi — Orsós (Dömény), Cso- bot, Incze, Róth - Beke, Du­nai (Agócsi). Edző: Róth An­tal. Siklós: Pál — Kapitány, Burai, Kovács, Szabó - Pet- rétei (Paulies), Bíró, Mim — Kolompár (Weiner), Keresztes, Szrimácz. Edző: Botos Antal. A gólhelyzetek alapján meg­érdemelten nyert a hazai csa­pat. Góllövö: Csobot. Marcali—Bonyhód 1-0 (1-0). Marcali, 350 néző. V.: Hor­váth. Marcali: Igricz - Hajdú II, Mészáros, Hajdú I., Fábián- Varga L., Guricza, Hadá- szi, Krénusz - Varga P. (Czucz- ka), Luka (Szántó). Edző: Fuisz János. Bonyhód: Mucs- ka — Beke, Hüber, László, Darabos - Vendég (Czárth), dr. Sebestyén, Joó — Pfeifer, Bulla, Suba (György). Edző: Kovács István. Az első negyed­óra eseménytelen játéka után a hazaiak a 25. percben lőt­tek először kapura, majd ez­után két perc alatt három­Kovács Z. csatázik a sellyei védőjével, de ezúttal a vasutas já­tékos lett a győztes. Fotó: Cseri László PVSK—Sellye 5-1 (2-0). Vas- út-pálya, 200 néző. V.: Dör- nyei. PVSK: Tihanyvári - Baumholczer, Hámori, Merk- ler, Reith — Ferenczi, Barcsa (Herbszt), Kovács Z. - Hegyi, Pazaurek, Kovács J. (Horváth). Mb. edző: Lendvai Miklós. Sellye: Simon — Golubics, Vass, Labricz, Király - Bíró, (Hoffschauer), Kiss, Goják - Nies, Pál, Kovács. Edző: Amigya Pál. A nagy kedvvel játszó’ vasutas csapat idei legjobb játékával szerezte meg a győzelmet a gyenge erőt képviselő Sellye ellen. Góllövők: Pazaurek (3), Hegyi (2), illetve Goják. Bólyi MEDOSZ—Csurgó 1 -0 (1-0). Boly, 400 néző. V.: Fa­zekas. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Macsi, Virágh — Marko- vics, Schneider, Darányi, Pál — Szabó, Bohner. Edző: Weisz- barth József. Csurgó: Belovári— Tóth, Kovács, Hosszú, Posta- Nagy. Kardos (Markek), Bódis, Csalás (Nováki) — Puskás, Bántó. Edző': Keszely Ferenc. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat óriási lelkesedéssel megérde­melt . győzelmet aratott. G.: Szabó. Mázaszászvári Bányász-Sik­lósi Tenkes SE 1-0 (0-0). Má­zaszászvár, 300 néző. V.: szór is próbálkoztak a gól­szerzéssel, de Mucska a he­lyén volt. Válaszként a 33. percben Pfeifer jó cselekkel verekedte át o marcali védel­mét, de nagy helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt. A mér­kőzést eldöntő egyetlen gól a 40. percben esett. Fóbián elfutott a balszélén, s a ki­futó kapus mellett a hosszú sarokba gurított. Dombóvári VMSE-Dombó- vári Vasas 1-1 (0-1). Dombó­vár, 500 néző. V.: Sör. DVMSE: Bien - Vészi, Banai, Mács, Barka — Zsuró, Ma­gyar, Urban (Gyurkó) — Ivón, Bencze (Kovács), Jakab. Ed­ző: Stresch Ferenc. Dombó­vári Vasas: Foki - Elek (En- gert),. Banai, Karászi — Tóth, Bagi, Fazekas, Barta — Lamm, Sziber (Kovács), Luczek. Edző: Fenyvesi József. Nagy iramú küzdelmes mérkőzésen mind­két csapat számtalan gólszer­zési lehetőséget hagyott ki­használatlanul. Góllövők: Ja­kab, illetve Luczek. Atomerőmű SE-Táncsics SE 0-0. Paks, 300 néző. V.: Va- vika. Atomerőmű: Leskó - Nagy, Debreceni, Somodi. Vójer, Klopcsik (Farsang), Fritz, Junkuncz, Szabó, Mar- csa (Gyöngyösi), Vörös. Edző: Vábró József. Táncsics: Ud­Ä Szigeti úti szerviz (PÉCSI GÉPJÁRMŰJAVÍTÓ KISVÁLLALAT) ÚJ TELEFONSZÁMA 1987. október 26-tól 33-499 varácz - Bregovics, Virágo- si, Balassa, Nagy, Bruder, Uhrik, Takács (Kása), Kádár, Horváth, Milovecz (Román). Edző: Köves László. Küzdelmes, kemény belemenésekkel tar­kított mérkőzésen igazságos pontosztoszkodás. Szombaton játszották: Pak­si SE-Pécsi BTC 5-1 (4-1). AZ NB III. ALLASA: 1. Mohács 10 7 3 — 21- 7 17 2. Paksi SE 10 7 1 2 18- 6 15 3. Csurgó 10 6 1 3 22-11 13 4. H. Táncsics 10 5 3 2 11- 6 13 5. DVMSE 10 5 2 3 14- 9 12 6. M.-szászvár 10 5 2 3 13-16 12 7. Paksi Atom 10 4 3 3 9-11 11 8. Marcali 10 3 4 3 14-12 10 9. PVSK 10 4 2 4 12-10 10 10. MÁV NTE 10 3 4 3 6-6 10 11. Siklós 10 3 2 5 10-12 8 12. Bonyhád 10 2 3 5 11-13 7 13. PBTC 10 2 3 5 9-19 7 14. Boly 10 3 — 7 10-14 6 15. Sellye 10 1 3 6 8-21 5 16. D. Vasas 10 1 2 7 6-21 4 TOTO 1. Vasas—MTK-VM 1-0 1 2. PMSC—Bp. Honvéd 3-0 1 3. Békéscsaba—Tatabánya 0-5 2 4. Eintracht Frankfurt— 1. FC Kőin 1-1 X 5. B. Mönchengladbach— Werder Bremen 1-2 2 6. Hamburger SV— Vfb Stuttgart 3-0 1 7. Stuttgarter Kickers— St. Pauli 2-1 1 8. Darmstadt—Blau Weiss 90 0-2 2 9. Wattenscheid— Oberhausen 2-2 X 10. Remscheid—Osnabrück 0-2 2 11. Parma—Messina 0-0 z 12. Lecce—Atalanta 1-1 X 13. Genoa—Bologna 0-1 2 Pótmérkőzések: 14. Kaposvár—Ú. Dózsa 0-0 X 15. Váci Izzó—Videoton 0-1 2 16. Haladás VSE— Siófok 1-1 X Nyit a műjégpálya Pécsett Minden előkészület megtör­tént, hogy — amennyiben az időjárás nem keresztezi a ter­veket — a héten megnyissák Pécsett a városi műjégpálya kapuját. Ha lehűl a levegő, akkor már kedden este 17 árától fogadja vendégeit a jégpálya. Amennyiben még meleg marad az idő,’ akkor csak október 22-én, csütörtö­kön délután 17 órától vehetik igénybe a létesítmény szolgál­tatásait. A pálya nyitva tartá­sa nem változott: hétfő kivé­telével, naponta 9—12, 14—16 és 17—19 óra között. A napi­jegyek ára nem változol, te­hát felnőtteknek 20, diákok­nak 15 forint. A felnőtt bér­let 305, míg a diákbérlet 205 forint lesz, míg a Mecsek La­kóterületi SE tagjai 155 forin-. tos bérlettel látogathatják a jégpályát. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenó Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, u Posta hírlapüzleteiben és a Hírlaoelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor tér 1. — 1900 —. közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszáma. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft, negyedévre 129,— Ft, egy évre 516.— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007