Dunántúli Napló, 1987. augusztus (44. évfolyam, 210-239. szám)

1987-08-23 / 231. szám

1987. augusztus 23., vasárnap Dunántúli napló 7 Befejeződött a jubileumi Pepsi Kupa Noszály sérült- újjal verte a döntőben Túrit Jubileumi tenisztornát ren­deztek szerdától péntekig Pécsett, a Balokány-ligetben. Jubileumi volt, hiszen idén ti­zedik alkalommal került sor a Pepsi Kupára, de nemcsak a kerek évforduló jelentett ünnepet, ünnep volt ez ja­vából, a szervezést, az indu­lók létszámát és a színvona­lat tekintve is. Bár a magyar férfibajnok az utolsó pillanatban le­mondta a részvételt, az öt csoport több mint 120 ver­senyzője a vártnál is kemé­nyebb csatákat vívott. Akadt nem egy meglepetés is. A legnagyobb tán, hogy a női egyes döntőjében a 17 éves Noszály Andrea legyőzte jó­val esélyesebb ellenfelét, a világranglistán a 400. hely körül tanyázó MTK-VM-es Túrit.- Először vagyok Pécsett, s az igazság az, hogy egé­szen véletlenül - mondta győzelme után az ifjú teni­szezőnő. - Eredetileg erre az időpontra a Nyirfa Kupa volt beírva a 'versenynaptáramba, de megsérült egy ujjam, Így inkább ide jöttem. Nem bán­tam meg: sikerült legyőznöm Túrit és a ranglistán is előbbre léphetek az itt szer­zett pontokkal. Egy jobbkezes pörgetés, ami játszmát hozott a képen lát­ható versenyzőnek. Fotó: Läufer László Persze nemcsak Noszály Andrea, de többen is látvá­nyos játékot produkáltak. Kellemes meglepetés volt még a fővárosból érkezett szakembereknek is ilj. Gulyás István játéka (az örökös ma­gyar bajnok fia ő), akinek már régóta nem ment ilyen jól a teniszezés, mint az utóbbi három napban.- Gulyás mellett a férfi első osztályú verseny bronz­érmese, a vasasos Mezne- rics tetszett nekem a leg­jobban. — mondta a ver­seny zárásakor dr. Nyirö László, a versenybíróság el­nöke. - Általában igen ma­gas színvonalú mérkőzéseket láthattunk, s ez azt hiszem a pénzdijak ösztönző hatá­sának köszönhető. Ha már pénzről esik szó, meg kell említeni, hogy a verseny jövője is az anyagi­aktól függ. Már most kere­sik a jövő évi viadal szpon­zorait, hisz a Pannónia Sör­gyár és a Pepsi cég pénze egy év múlva már nem lesz elegendő. Remélhetőleg töb­ben is kapva kapnak majd a kitűnő reklámlehetőségen, an­nál is inkább, hisz Pécsnek nincs más elsőosztályú nem­zetközi teniszversenye, s ha csak ez van, legalább ezt az egyet meg kellene tartani. Pauska Zsolt Győztes gól a 89. percben Komlói Bányász—Szekszárdi Dózsa 1-0 (0-0) Szekszárd, 1200 néző. V.: László. Komló: Tábit — Katona, Gallai, Vukmann, Andreidesz — Jurin, Hüber, Dárdai, Hoh- mann (Miklós, a 74. percben)- Takács, Réfi. Edző: Rónai István. Szekszárd: Hujber — Nagyfalusi, Gracza, Weitner A. (Boros, az 57. percben), Var­ga F. - Weitner J., Márkus, Kniesz — Pilisi, Szirják (Petro- vics, a 61. percben), Vanda. Edző: Teszler Vendel. 89. perc: Réfi forgatta meg a védőket a bal oldalon, majd ballal remekül ívelt középre és a jól érkező Miklós 5 méterről úgy fejelte meg a labdát, hogy az a felső lécről vágódott a szekszárdi hálóba (0-1). Ezúttal is megismétlődött a komlóiak előző két évben elért sikere: győztesen térhettek ha­za a tolnai megyeszékhelyről. Az első percek erőteljes hazai rohamai után 20 percig a két 16-os közt hullámzott a játék. A védelmek azonban mind­két oldalon jól látták el fel­adatukat, igy említésre méltó helyzet nem alakult ki egyik kapunál sem. Aztán 2 percen belül először Szirják, majd a másik oldalon Takács hibázott gólhelyzetben. Ezt követően vi­szont megint csak nem birtok egymással a csapatok, igy az első játékrész gól nélküli dön­tetlennel zárult. Szünet után nagyobb sebességre kapcsol­tak a csapatok, s most már a küzdelem mellett a játék szép­ségeiből is többet láthattak a nézők, ám a kapusoknak to­vábbra is kevés dolguk akadt. Fél óra elteltével alábbha­gyott az iram, egyre többet hi­báztak mindkét gárda játéko­sai, s amikor már mindenki el­könyvelte a döntetlent, a cse­Ózd-Kecskemét 3-0 (2-0). Ózd, 2500 néző, v.: Mester I Gólszerzők: Kovács (2), Osváth. Dunaújváros—Nagykanizsa 3-0 (2-0). Dunaújváros, 3000 néző, v.: Vukman. Gólszerzők: Leho- ta (2), Varga. Bp. Volán—Kazincbarcika 1-0 (1-0). Kazincbarcika, 1000 né­ző, v.: Hartman. Gólszerző: Kovalik. III. kér. TTVE-Nyiregyhám 1-1 (0-0). Hévízi út, 1200 néző, v.: Hamar. Gólszerzők: Fülöp, illetve Váczi. Szeged-Metripond 2-1 (1-1). Hódmezővásárhely, 4500 néző, v.: Kovács II. Gólszerzők: He­gyeshalmi, Bogdán, illetve Csernus. Veszprém-Ganz-MÁVAG 3-1 (2-0). Veszprém, 1800 néző, v.: Márton S. Gólszezrők: Ru- govics, Baranyi, Gáspár (11- esből), illetve Dékány. reként beállt Miklós gólt fe­jelt. A tudatosabban játszó, többet kezdeményező vendég­csapat végül is egy jól eltalált fejessel megérdemelten szerez­te meg a két bajnoki pontot. Jók: Hujber, Gracza, Varga F., ill. Gallai, Andreidesz, Jurin, Dárdai. Oszvald Péter DVTK-Salgótarján 4-2 (4-1). Salgótarján, 3000 néző, v.i Aczél. Gólszerzők: Huszák (3, kettőt 11-esből), Lengyel, illet­ve Kiss (11-esből), Simon. Szolnok-Eger 3-3 (2-1). Szol­nok, 3000 néző, v.: Szabó B. Gólszerzők: László (2), Hege­dűs, illetve Tatár (2, egyet 11- esből), Barabás. AZ NB II. ALLASA: 1. Szolnok 4 3 1 — 9- 5 7 2. Ózd 4 2 2 — 7- 3 6 3. Nyíregyháza 4 2 2 — 6- 4 6 4. Dunaújváros 4 2 1 1 6- 3 5 5. Komló 4 2 1 1 8< 6 5 0. Eger 4 1 3 — 8- 7 5 7. Bp. Volán 4 2 1 1 5- 4 5 8. Salgótarján 4 1 2 1 9- 8 4 9. Veszprém 4 2 — 2 5- 4 4 Diósgyőr 4 2 — 2 5- 4 4 11. Csepel 3 2 — 1 3- 2 4 12. Szekszárd 4 2 — 2 5- 5 4 13. Szeged 4 2 — 2 3- 4 4 14. Kecskemét 4 2 — 2 3- 6 4 15. III. kér. TTVE 4 — 3 1 4- 5 3 16. Ganz-MÁVAG 4 1 — 3 6- 6 2 17. Metripond 4 1 — 3 6-11 2 18. Nagykanizsa 4 1 — 3 2- 8 2 19. Ajka 3 — 1 2 4- 6 1 20. Kazincbarcika 4 — 1 3 2- 5 1 ■ . ¥ ■ További eredmények LabiSarilgő MB III. fi ifi lag sportja H mohácsiak nyertek a baranyai rangadót Birkózás Komáromi arany, Major ezüst Befejeződött Franciaország­ban a kötöttfogású birkózó vi­lágbajnokság. Magyarc-szäg csapata kitűnően szerepelt, hi­szen az éremtáblázaton a Szovjetunió mögött a második helyen végzett, 1 arany és egy ezüstéremmel. Pénteken dél­után ugyanis Komáromi Tibor 82 kg-ban kétvállal verte az NSZK-beli Gössnert a döntő­ben, míg szombaton a 90 kg-os Major Sándor szerzett ezüstérmet. Kajak-kenu vb Duisburgban Csipes Ferenc a 2. helyen végzett a K-1 1000- es számban, Bohács Zsolt pe­dig a negyedik lett C-1 1000 m-en. A nőknél K-4 500-on Magyarország csapata ezüst­érmet szerzett. A szombati nap legnagyobb magyar sikerét a férfi kajak négyes érte el. A Gyulai—Fides—Csipes—Kovács kvartett világbajnok lett a svéd és a szovjet csapat előtt. Vasárnap a férfi 500-as, a női egyéni és páros döntőket, valamint az öt 10 km-es szám fináléját rendezik. Győri aszt-alifenisz sikerek Rostockban, a 14. Keleti­tengeri Kupa asztalitenisz­versenyen 5 ország 16 csapa­tának küzdelmében a Győri Elektromos férfiegyüttese tor­nagyőzelmet aratott. A döntő­ben az NDK bajnokcsapata, a Finow ellen a győriek Jakab (3), Horváth (2) és Balogh (1) győzelmével 6-3 arányban nyertek. Az egyéniben is győri sikerek születtek, Balogh arany-, Juhász ezüst-, Jakab pedig az NDK-s Thiel társasá­gában bronzérmet szerzett. Úszó és vízilabda Európa-bajnokság Újabb EB aranyhoz jutott a magyar válogatott csapat az úszó EB-n. Szabó József pén­teken.-délután Európa-rekorddal nyerte a 200 m-es mellúszást, míg névrokona, Szabó Péter ugyanezen a távon ötödik lett. A 400 m-es gyorsúszásban Ka- laus Valter 7. helyen végzett. Pénteken délután játszották le a Magyarország-Románia vízi­labda mérkőzést is. Itt csapa­tunk 12-10 arányban bizonyult jobbnak szomszédainknál. Szombaton Csabai Judit okozta a legnagyobb örömet a magyar tábornak. Ö 14 éves létére új országos csúccsal bronzérmet szerzett 800 méte­res gyorsúszásban. A férfi vízi­labda válogatott 15-11 arány­ban kikapott örök vetélytársá- tól, a Szovjetunió együttesétől. Pintér már nem reménykedheh Zágrábban a sakkvilágbaj­noki zónaközi döntő 15. for­dulójában Pintér József vilá­gossal döntetlent ért el a szov­jet Elveszt ellen, majd a 16. fordulóban sötéttel vereséget szenvedett a szovjet Poluga- jevszkijtől. Korcsnoj a záróforduló ered­ményétől függetlenül már to­vábbjutott. Eldőlt, hogy Pintér József nem juthat tovább, mi­vel csak 8,5 pontot gyűjtött, s a 17. fordulóban szabadnapos. • • Ot percben Szabó Józseffel — Szerettem volna, ha a vi­lágcsúcs is sikerül, persze ezért igy is örülök — nyilatkoz­ta a Bp. Honvéd 18 éves világ- és Európa-bajnoka. — Az utolsó hosszra fordulva vettem csak észre, hogy Szokolovszkij vezet, addig csak a két mellettem úszó britet láttam. Mire gondolt ebben a pilla­natban? — Tulajdonképpen semmire, inkább megijedtem. Minden erőmet összeszedtem, beleerő­sítettem. De csak a célboérés utón nyugodtam meg. Mi lesz a folytatás 200 ve­gyesen? — Nehéz megmondani, mert roppant gyors szám, ezért na­gyon bizonytalan is. Darnytt biztos nem tudom megverni, de jó lenne egy újabb ezüstöt nyerni. A magyar úszók még a férfi 400 gyorson voltak érdekeltek, de itt nem tudtak beleszólni az előkelő helyezések sorsába. Szilágyi Zoltán és Kalaus Val­ter ugyanúgy a 6., illetve 7. legjobb időt úszta, mint dél­előtt, de ezúttal elmaradtak a selejtezőben elért teljesítmé­nyüktől. Kézilabda NB II. Tolnai Vörös Lobogó—PBTC 19-18 (9-11). NB ll„ nők. G.: Balogh (6), Csik (3), Kurcz (3), Bunyevácz (2), Tollas (1), Barbaries (1). A sokat hibázó játékvezetők megfosztották a jól játszó PBTC csapatát a megérdemelt 2 ponttól. P. Hunor SE—Balaton Bútor. 19-10 (8-3). NB II. nők. G.: Kóbor (4). Tucsek, Dajka, Ró­naszéki, Mészáros (3-3). Mohácsi Új Barázda Tsz SE-Bóly 3-2 (1-1). Mohács, 1100 néző. V.: Szabó T. Mo­hács: Antal - Kófiás, Rumsza- uer, Reit — Kovács (Csibi), Óbert, dr. Papp (Ambrus), Hrotkó — Ratting, Bendes, Martina. Edző: Bözsöny János. Boly: Puch - Papsity (Pirkhof- fer), Fitt, Macsi, Virág — Nagy E., Markovics, Schnei­der, Halmai. — Szabó, Bohner (Pál). Edző: Weiszbarth József. Az első 15 percben a hazaiak birtokba vették a bólyiak tér­felét és mielőbb előnyszerzés­sel próbálkoztak. A vendégek ez ictő alatt csupán csak egy­szer veszélyeztették a hazaiak kapuját. Negyedóra eltelte után is a hazaiak maradtak fö­lényben, okos adogatással kö­zelítették meg a vendégek ka­puját. Puch három esetben is bravúrosan védett. A 30. perc­ben Martina látványos góljá­val előnyt szereztek a hazaiak, amit a 43. percben 20 méte­res szabadrúgásból Schneider kiegyenlített. Szünet után a mohácsiak viszavettek a len­dületből, a bólyiak merész ak­ciókkal próbálkoztak, de a néqy perc alatt kapott két gólt már nem tudták behoz­ni. Góllövők: Martina, Hrotkó, Ambrus, ill. Schneider (2). H. Táncsics-Sellye 0-0. Ka­posvár 50 néző. V.: Dravecz. H. Táncsics: Bita - újvári, Bregovics, Virágosi, Balassa — András, Bruder (Román), Uhrik, Becker - Kádár, Hor­váth. Edző: Köves László. Sellye: Simon — Golubics, Kú­ti, Király, Hofschauer (Zsilka) — Labricz, Vass, Biró, Goják — Pál, Vásáros (Patkó). Edző: Amigya Pál. A sok gólhelyzetet kihagyó hazai csapat végül örülhetett az egy pontnak. Dombóvári VMSE-PVSK 2-0 (1-0). Dombóvár, 400 néző. V. Hosszú. Dombóvári VMSE: Bien — Vészi, Banai, Mács, Bar­ka — Zsuró (Herbst), Magyar, Urbán — Kovács (Hosszú Z.), Iván, Jakab. Edző: Tresch Fe­renc. PVSK: Tihanyvári — Ba- umholczer. Hámori, Merkler, Lajtai — Takács, Ferenczi, Fü­löp, Kovács Z. — Hegyi (Herbszt), Kovács J. (Horváth). Edző: Horváth László. Jó ira­mú, végig küzdelmes mérkőzé­sen kitűnő játékvezetés mellett a győzelmet jobban akaró csapat nyert.. Kiállítva a 83. percben Merkler (PVSK). Gól­lövők: Jakab, Barka (11-esből). MÁV NTE-PBTC 1-1 (1-0). Nagykanizsa, 200 néző. V.: Dörnyei. MÁV NTE: Szalai — Kele (Bélák), Markán, Kozma, I iviczky — Balogh (Szabó), Ra­da, Vizsnovics — Szekeres, Ta­kács, Kém. Edző: Németh La­jos. PBTC: Bérezés - Lajos, Georgiu, Báli, Pánczél I. - Takács, Bodró, dr. Zsolt, Miko- lics (Teszlák) — Pánczél II., Gettó. Edző: Vincze György. A jó iramú és változatos mér­kőzésen megérdemelten vitte el az eqvik pontot a jó be­nyomást keltő úionc csapat. Góllövők: Kém. ill. Gettó. Marcali VSE-Mázaszászvár 3-3 (2-1). Marcali, 600 néző. V.: Albert. Marcali: Varga - Hajdú II., Mészáros, Hajdú I., Fábián - Varga L„ Czuczka, Palacskó, Krénusz - Hadászi (Luka), Fenusz (Varga T.). Ed­ző: Fuisz János. Mázaszászvár: Pál — Czár, König, Katona, He­rold, Orsós — Csobot, Incze (Dömény), Róth — Kaufmann (Dunai), Beke. Edző: Kollár Sándor. A hazaiak kezdték job­ban a mérkőzést, s a 18. perc­ben kapushibából vezetést is szereztek, melyet a vendégek négy perc múlva kiegyenlítet­tek. Ettől fogva a Bányász csa­pata a mérkőzés végéig ve­szélyes kontratámadásokat ve­zetett és a második félidőben is ők adtak jobban lábra. A mutatott játék alapján közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Halászi, Krénusz, Hajdú I., ill. Beke (2), Róth. Bonyhád-Csurgó 2-0 (1-0). Bonyhád, 600 néző. V.: Szin- ger. Bonyhád: Mucska — Ju­hász, Hüber, László, Beke - Joó (Szlama), dr. Sebestyén, Bulla — Szeifert, dr. Alföldi, György, Suba. Edző: Kovács István. Csurgó: Belovári - Tóth, Nagy, Kovács, Beke (No- vák) - Bódis, Puskás, Posta, Vékény - Hosszú, Bántó (De­me). Edző: Készéi Ferenc. Kö­zepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten tartotta otthon a Bonyhád a számára értékes két pontot. Góllövők: György, Bulla. Siklós-Dombóvári Vasas 2-1 (0-0). Dombóvár, 300 néző. V.: Fogta. Siklós: Pál — Molnár, Szabó, Burai, Mim - Petrétei, Weiner (Kosztolányi), Bíró - Keresztes, Szrimácz, Kolompár. Edző: Botos Antal. Dombóvári Vasas: Foki — Elek, Verbóczki, Banai, Farkas — Koszticza (Sziebert), Fazekas. Tóth-Bagi, Tóth — Lamm, Karászi. Edző: Horváth György. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a lelkesebben játszó Siklós hely­zeteit jól kihasználva nyert. Góllövők: Bíró, Szrimácz, ill. Mim (öngól). Paksi SE-Paksi Atomerőmű SE 2-0 (1-0). Paks, 1400 néző. V.: Radó. Paksi SE: Németh — Blatt Z., Blatt P., Prancz, Er­délyi — Kolovics (Somogyi), Ko­vács, Horváth - Balogh, Rácz (Porga), Gyenis. Edző: Márkus József. Paksi Atomerőmű: Leskó — Nagy, Debreczeni, Somodi, Vájer - Kiss (Gyöngyösi), Klopcsik, Junkuncz (Farsang), Szabó — Marcsa, Vörös. Edző: Vábró József. Végig sportszerű mérkőzésen a nagyobb játék­erőt képviselő pályaválasztó megérdemelt győzelmet aratott a helyi rangadón. Góllövők: Gyenis, Balogh. AZ NB III. ALLASA: 1. Mohács 2 2 — — 4-2 4 2. Bonyhád 2 1 1 — 4-2 3 3. DVMSE 2 1 1 — 3-1 3 Paksi SE 2 1 1 — 3-1 3 5. H. Táncsics 2 1 1 — 2-0 3 6. MÁV NTE 2 1 1 — 2-1 3 7. Csurgó 2 1 — 1 4-3 2 8. Marcali 2 — 2 — 4-4 2 9. PBTC 2 — 2 — 3-3 2 10. Sellye 2 — 2 — 1-1 2 11. Siklós 2 1 — 1 2-3 2 12. Mázaszászvár 2 —: 1 1 3-4 1 13. PVSK 2 — 1 1 1-3 1 Paksi Atom 2 — 1 1 1-3 1 15. Boly 2 — — 2 2-4 — 16. Dombóvári V. 2 — — 2 2-6 — |B8ra8 gg» I »Ja r'fl'~r]f [ i I » •jf|§ : pSgjljl Tenisz