Dunántúli Napló, 1987. március (44. évfolyam, 59-89. szám)

1987-03-01 / 59. szám

mmm LabäorAgö HIB 1. Siófoki Bányász- Tatabányai Bányász * 2-2 (0-t) Siófok, 3000 néző. V.: Lázin. Siófok: Horváth — Brettner, Pardavi, Olajos, Kolovics, jan­csika, Szajcz, Palkovics, Kuri- kó - Adi (Boda a 63. p.), La­katos (Marozsán a 89. p.). Ed­ző: Kaszás Gábor, Tatabánya: Kiss - Vince !., Lakatos, Úd- vardi, Szalma — Moldván, Schmidt, Csapó (P. Nagy a 75. p.), Vince I. (Szabó L. a 88. p.j - Kiprich, Plotár. Ed­ző: Temesvári Miklós. Alig telt el 1 perc, máris a hazai hálóban volt a labda. A szögletrúgás utón a védők röviden szabadítottak fel, és az akkor érkező Udvardi 5 mé­terről a bal alsó sarokba gu­rított. Az 5. percben egy sió­foki támadásban Jancsika ke­rült jó helyzetbe, de a védő­től szorongatva lőtt mellé. A 18. percben Palkovics, a 20. percben pedig Adi szerezhette volna meg az egyenlítést, de. mindkét esetben mellé lőttek. Szünet utáni 54. percben Brettner futott fel a jobb ol­dalon, nagyszerűen tálalt kö­zépre, de Kurikó és Adi nem érte el a labdát, így oda lett a nagy helyzet. A 62. percben egy ártatlannak látszó vendég­támadásnál a siófoki kapus feleslegesen futott ki, késve ér­kezett és így a labdát felve­zető Vince lábát tudta csak el­kapni. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Kiprich a balra in- tíuló Horváth mellett jobbra a kapuba vágta (0-2). Alig telt Egy siófoki helyzet, ami kimaradt. Pedig a hazaiak egy fejes­góllal a győzelmet is megszerezhették volna. Fotó: Gerendássy Tamás el 2 perc, egy gyors siófoki tá- /madás után, Adi került gól­helyzetbe, és nem hibázott (1-2). A 69. percben Kurikó baloldali beadását Lakatos kapta, a tizenhatos előtt kicse­lezte a ráfutó Udvardit, majd névrokona és Kiss fölött a kapu oldalába gurította (2-2). A gyors gól sokkolta a ha­zai csapatot, és csak 20 perc elteltével kapott lábra, és ak­kor átvette a játék irányítását. A végig jó iramú és változa­tos mérkőzésen a többet és ve­szélyesebben támadó siófoki csapat közelebb állt a győze­lemhez. A vendégek csak sze­rencséjüknek köszönhetik, hogy megúszták a mérkőzést vere­ség nélkül. Jók: Pardavi, .Kuri­kó, Lakatos, ill. Vince I., Schmidt, Horváth. Molnár József Zalaegerszeg TE—FTC 0-0 Zalaegerszeg 13 500 néző. V.: Pádár. Zalaegerszeg: Balázs - Varga, Pecsics, Csepregi, Ba­log - Nagy, Czigány (Soós a 77. p.J, Dohány, Galántai - Kiss (Farkas 46. p.J, Páli. Edző: Szabó Rezső. FTC: Zsiborás — Vaszil, Pintér, Strausz, Keller - Bánki, Pölöskel, Takács - Kvasz- fa (Linperger 88. p.J, Fischer, Dukon (Szántó 46. p.j. Edző: Dalnoki Jenő. A mérkőzés előtti sajtótájé­koztatón Szabó Rezső a ha­zaiak vezető edzője, úgy fogal­mazott, hogy csak a győzel­met tartja elfogadható ered­ményeknek. Kollégája Dalnoki Jenő viszont bevallotta, hogy - bár természetesen reményke­dik a sikerben - már a döntet­lennek is örülne, mert nem ke­vesebb, mint hét játékosát kell nélkülöznie sérülés, illetve ka­tonáskodás miatt. Akadt persze hiányzó a ZTE-ből is: a télen újra megműtött Péter Zoltán. A sokszoros válogatott érdeklődésemre így beszélt az esélyekről: - Simán nyerünk! Hogy mire alapozom jóslato­mat? Arra, hogy új szerelést avatunk, s a hagyományok sze­rint akkor mindig megszerez­zük a két pontot. A szemérkelő eső ellenére csaknem telt ház és viszonylag jó talajú játéktér fogadta a kivonuló csapatokat. A kez- dcrúgást megelőzően virág­csokorral köszönötték a ZTE újdonsült játékosait, Dobányt és Kisst. A két korábban pécsi színekben is szereplő csató r nagy tapsot kapott a hazai szurkolóktól, akik közül jóné­hányan öblös hangon adták tudtukra, hogy már a premieren gólt várnak tőlük. Dobány tette le előbb a névjegyét: pazarul indította Pálit, aki elől Pintér üggyel-bajjal mentett szöglet­re. Kiss sem sokáig késlekedett a bemutatkozó produkcióval, mert a 13. percben egy szép csel után alig bombázott fölé. Nagy volt az egerszegiek fö­lénye. A 32. percben Dobány megszerezhette volna a veze­tést, de Pintér kicselezése után nem lőtt, hanem szöktette ma­gát - hosszan. A félidő haj­rájában előbb Czigány lőtt nem sokkal a bal felső sarok mellé, majd Kiss közeli helye­zetten fejesét tisztázta Zsi­borás. Ha utóbbi betalál, alig­ha cserélik le!... A második játékrész napsü­tésben kezdődött. Az első — s mint kiderült az egyben az utolsó említésre méltó esemény Dobány 17 méteres csavart bombája volt, amely csak centi­méterekkel süvített el á bal kapufa mellett. A hármas sípszó felhangzá­sakor a ferencvárosi B-közép lelkesen éltette csapatát, ami jelezte, hogy sikerként értékeli a döntetlent. Dalnoki Jenő úgy nyilatkozott, hogy reális ered­mény született. Szabó Rezső viszont azért kesergett, hogy a biztató első félidei teljesít­mény és a nagy mezőnyfölény ellenére is elmaradt a győze­lem. Az egerszegi edző egyéni­leg elsősorban Dobányt dicsér­te, de elégedett volt Csepregi és a szünetig Czigány'játékával is. Tarsoly József sss A Zalaegerszeg—Ferencváros mérkőzés eredményét elta­láló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Orosz Lász­ló, Szigetvár, Kerecsényi u. 8. szám alatti lakosnak kedve­zett, aki 100 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Tippelni csak a lapunkból kivágott szelvényen lehet, melyet péntek délig a következő címre kérünk beküldeni: Vasárna­pi Dunántúli Napló, 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Fömérkőzés: PMSC—Újpesti Dózsa: ........................................ Pó tmérkőzés: Békéscsaba—Siófok: A pályázó neve: ............................ Lakcíme: ............................................ T ovábbi eredmények Vasas-Rába ETO 2-2 (1-1) Győr, 7000 néző. V.: Fekete M. . ■ Góllövők: Komjáti (2), illetve Szentes, Rubold (11-esből). Vasas: Kovács - Farkas, Ele­kes, Balog, Csorba — Szijjártó, Komjáti, Rixer (Mészöly 88. p.) — Borostyán, Teodoru, Szabadi (Nyúl 76. p.). Rába ETO: Ulbert — Cson­ka, Hlagyvik (Rezi 46. p.), Tur­bók, Preszeller - Rubold, Pó- czik, Somogyi - Melis (Han­del 65. p.), Szentes, Hajszán. Őszi teljesítményt, mutatott a Rába, csak a szerencsének köszönheti, hogy a befejező percekben otthon tudta tarta­ni az egyik pontot a jobb kö­zéppályás játékot mutató Va­sas ellen Dunaújváros-Videoton 1-1 (1-0) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Drigán. Góllövők: Lehota, illetve Ka- nyok. Dunaújváros: Holló - Krukk, Boldóczky, Menyhárt, Misko- vicz — Dienes (Kalmár 88. p.), Ress, Dupai, Vajda (Törő 86. p.) - Tatár, Lehota. Videoton: Koszta — Végh, Disztl L., Novoth, Horváth — Sallói (Máriósi 68. p.), Csong­rádi, Vadász — Kanyok, Witt- mann,’Kovács (Szabó (68. p.). A várt biztos győzelem he­lyett csak egy pontot tartott otthon a Videoton. Ezúttal is akadozott a hazaiak támadó­játéka, és a nagy fölény köze­pette rendre veszélyesebbek voltak a Kohász ellentámadá­sai. Bp. Honvéd-Haladás 1-0 (0-0) Kispest, Bozsik stadion, 2000 néző. V.: Plasek. Góllövő: Fitos. Bp. Honvéd: Andrusch - Sallai, Csuhay, Garaba, Cseh — Sikesdi, Fitos, Sass (Bodo- nyi 70. p.) - Fodor, Dajka (Lippai 58^ p.), Kovács. Haladás: Hegedűs - Vörös I., Vörös Cs., Papp, Görög — Nagy, Szalay (Schaffer 86. p.), Bognár, Topor - Marton, Ele­kes (Schröter 70. p.). A közepes iramú mérkőzé­sen az idényeleji formában ját­szó Honvéd megérdemelten ju­tott a két-ponthoz. A Haladás mintha eleve csak arra játszott volna, hogy a 90 percet gól nélkül megússza. Ez hét perc híján sikerült, bátrabb kezde­ményezéssel egész másként alakíthatták volna az ered­ményt. 1_J A LABDARÚGÓ ! NB 1. Állasa 1. MTK-VM 15 10 2 3 28-12 22 2. Ú. Dózsa 15 8 4 3 23- 9 20 3. PMSC 15 8 4 3 14- 5 20 4. Tatabánya 16 8 3 5 25-14 19 5. Ferencváros 16 6 7 3 14- 9 19 é. Haladás 16 8 3 5 19-14 19 7. Bp. Honvéd 16 7 4 5 23-23 18 0. Videoton 16 6 3 7 17-15 15 9. Vasas 16 6 3 7 22-23 15 10. Debrecen 15 5 4 4 20-23 14 11. Békéscsaba 15 4 6 5 16-19 14 12. Rába ETO 16 3 é 7 22-26 12 13. Zalaegerszeg 16 3 6 7 14-20 12 14. Siófok 16 3 4 7 15-23 12 15. Eger 15 4 4 7 13-29 12 lé. Dunaújváros 16 1 5 10 11-32 7 Területi bajnokság Mohácsi Új Barázda TSZ SE —NVTE 2-0 (2-0). Nagykani­zsa, Vasutas-pálya, 200 néző. V.: Szabó L. Mohács: Antal- Kófiás, Katona, Óbert, Reit- Hrotkó, Ambrus, Jurin, Lő- rincz, Havasi (Török) — Rat­ting, Martina. E.: Botos An­tal. MÁV MTE: Szalai - Sza­bó, Markán, Csányi, Licitzky- Jakabfi, Balogh, Rada (Fel­ső), Mózsi (Visnovics) — Koz­ma, Bélák. E.: Németh Lajos. Az első félidőben nyújtott gólratörő és eredményes já­tékkal megérdemelt győzel­met aratott a mohácsi csapat. G.: Ratting, Martina. Táncsics SE-Dombóvári Va­sas 1-0 (1-0). Kaposvár, 50 néző. V.: Szinger. Táncsics SE: Tihanyvári - Ferenczi (Reisler), Vidák, Balassa, Vi- dovácz — Ézsi, Uhrik, Gillits, Szomor - Kádár, Becker. Dombóvár: Szalai — Banai, Verbóczki, Farkas, Kolmann, Tóth — Lamm, Tóth - Bagi, Fazekas - Vörös, Vass. A hazai csapat több hely­zetet dolgozott ki, de ezeket nem tudta értékesíteni, sőt a 89. percben 11-est is hibá­zott. Ennek ellenére megér­demelt a hazai siker. G.: Uhrik. Asztalitenisz NBL Tolnai Vörös Lobogó—Kani­zsa Bútorgyár 17-8. Nagykani­zsa, NB l-es női mérkőzés. A zalaiak nélkülözték az éljáté­kos Gazsit. A tolnaiak mind­végig irányították a találkozót, akik magabiztos játékkal arat­tak biztos győzelmet a dél-du­nántúli rangadón. Győztesek: Balogh (5), Bolvári I. és Bol- vári II. (4—4), Kaiser (3), Ha­lasi (1), ill. Bízó (4), Mausz (2), Boldizsár és Baj (1 — 1). 1. Rába ETO—Vasai 2-2 i 2. Zalaegerszeg—Ferencv. 0-0 x 3. FC Homburg—Vfb Stuttgart 2-1 t 4. Mönchengladbach—K.lautern 0-1 2 5. Blau-Weiss 90—Uerdingen elhalasztva 6. Bremen—Hamburg 2-1 1 A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Kézilabda NB I. Szegedi Volán— PMSC 25-21 (13-9) Szeged, 300 néző. V.: Gé- czi, Wohner. PMSC: Tóth — Vörös 1, Füzesi 3, Kakas 5, Perger 1, Hang 6, Kovács L. Cserék: Jedlicska (kapus), Ojtó 2,- Kovácsevics 3. Edző: Koleszór György. Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két csapat, így gólokban is partiban ma­radtak egészen 3-3-ig. Ekkor Perger és Füzesi góljaival megugrottak a pécsiek, de a védekezés tízperces rövidzár­lata miatt négy góllal elhú­zott a Volán úgy, hogy a pé­csiek képtelenek voltak ki­használni négyperces ember­előnyüket, míg a hazaiak a sajátjaikat rendre gólra vál­tották. Szünet után tovább növelte előnyét a Volán, mert a 48. percben már 21-16 volt a ja­vukra. Hosszú hajrába kezd­tek p vendégek, minek ered­ményeként az 54. percben 23-20-ra megközelítették a Tisza-partiakat. Sőt, ember­előnybe kerülve, ezúttal Ka­kas 5 másodperc alatt gólra váltotta. Az irányító átlövő azonban nem elégedett meg ezzel, mert az ellentámadás­nál a pálya közepén fölösle­gesen ütött, amiért kiállítot­ták. S még mindig tartogat­tak kellemetlen meglepetést maguknak a piros-feketék, mert a hatoson betörő Ková­csevics, hátán védőjével rósz- szül ért talajt és (észleges térdszalag-szakadást szenve­dett. A pécsi átlövőt kézben vitték le a pályáról társai. A közepes színvonalú és iramú találkozón a pécsiek első félidő közepén bekövet­kezett tízperces védelmi rövid­zárlata döntötte el a két baj­noki pont sorsát a Tisza Volán javára. Ugyancsak figyelmet érdemel, hogy a vendégek többször vétettek szabályta­lanságot olyankor, amikor ar­ra nem volt szükség, minthogy két büntetőt is hibáztak. 4 szegediek között Grandjean kapus, valamint 7 gólt . lőtt Tenke és Tóth és az ötgólos Farkas István játszott jól. A pécsieknél Kakas, Hang és a sajnálatos sérülést szenvedett Kovácsevics volt a legjobb. Thékes István Májusban Budapesten Motoros TT Formula-I vb-futam a Hungaroringen Az év elején közzétett ver­senynaptárakban érthetően még nem szerepelhetett a hír: az autós mellett motoros For­mula— I vb-futamra is sor ke­rül Magyarországon. Tar And­rás, a verseny sajtófőnöke el­sőként a Vasárnapi Dunántúli Naplónak adott információkat a szenzációs futamról. Eszerint május 1-jétől 3-ig tartózkodnak hazánkban a mo­torsport élversenyzői, az első két napon edzéseken, időmérő, minősítő futamokon állnak rojt­hoz, 3-án vasárnap pedig vi­Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB I.: Debreceni MVSC—PMSC. Debrecen, 11.00. Te­rületi bajnokság: Szigetvár—Bony­hádi, Szigetvár. 14.30, Siklósi Ten- kes—Mázaszószvóri Bányász, Siklós, 14.30, Bólyi MEDOSZ—PVSK, Boly, 14.30, Dombóvári VMSE—Kisdorog, Dombóvár, 14.30, Paksi SE—Marcali, Paks, 14.30, Nagyatád—Sellye, Nagy­atád, 14.30. Steinmetz Kupa: Pécs- várad—Komlói Bányász ifj., Pécsvá- rad, 15.00, Nagykozár—Vasasi Bá­nyász, Nagykozár, 10.30, Pécsi BTC —Lippó, Bőrgyári pálya, 10.30, Uni­versitas PEAC—P. Kinizsi, Pécsúj- hegy, 10.00, Újpetre—Beremend, Püspökbóly, 10.00. Serdülő teremtor­na döntője. Nevelési Központ, 8.30. SAKK. OB I., férfiak: Zalaeger­szeg—PMSC, Zalaegerszeg, 9.00, OB II.: Komlói Bányász—Fabulon, Kos­suth klub, 10.30. RÖPLABDA. NB II.. nők: Pécsi Vörös Meteor—Ajka, öz u.. 11.00. ÖKÖLVÍVÁS. Énekes István ifjúsá­gi verseny, baranyai résztvevőkkel. Bp.. 15.00. lágbajnoki futamon mérik ösz- sze gépeiket és tudásukat. A már beérkezett • nevezések ta­núsága szerint szinte minden­ki itt lesz, aki valamit is szá­mít, az elsők között nevezett például minden idők egyik legismertebb versenyzője, az ötszörös világbajnok, John Dun­lop. A programot több látvá­nyosság is színesíti majd. Oszt­rák bajnoki futamoknak is ott­hont ad a pólya, így a 750 köbcentiméteres Formula—I motorok mellett láthatók lesz­nek a Yamaha Kupa 1000, és a super byke kategória 1000 köbcenti fölött gépei. Ugyan­ekkor tartják a Drapál János emlékversenyt is, így összesen közel 1500 versenyző, illetve szerelő elhelyezéséről kell gon- doskodniok a szervezőknek. Az év motoros eseménye a vb-fu- tammal reméljük visszacsem­pészi a pályákra a nagy ma­gyar GP-k évtizedekkel ezelőtti hangulatát. Sz. K. I. Ön is keresse fel műszaki szaküzletünket! 0 fekete-fehér és színes televíziók, • asztali és hordozható sztereó rádiók,- 0 rádió-magnó kombinációk, 9 lemezjátszók, 0 Hi-Fi tornyok, . • erősítők, 0 hangfalak, 0 elektromos háztartási készülékek . széles választékával várjuk kedves vásárlóinkat SZOLGALTATASAINK: OTP-ügyintézés, házhoz szállítás szervezése. Címünk: 12. sz. műszaki szaküzlet, Pécs, Kossuth L. u. 63. Telefon: 13-972. Nyitvatartás: hétfő, péntek: 9—17 óráig, szombat: 9—13 óráig. ÖN IS KERESSE FEL MŰSZAKI SZAKÜZLETÜNKET! KERESKEDELMI VÁLLALAT vasárnapi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lomboti Jenő Kiadja a Baranya Megyei lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760» Telefon: 15 000 19 óra után; 15-726 Szerkesztőség telex: 12 421 Kiadó telex: 12 320 Előfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,- Ft félévre 66,- Ft egy évre 132,- Ft Készült otszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkat Gábor Terjeszti a Magyar Potto Előfizethető bármely hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, e Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és LopeMátási Irodánál (HELÍR) Budapest. V., József nádor tért., — 1900 közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforqalmi jelzőszámra. ISSN 0133-2007 Indexszám: 21054