Dunántúli Napló, 1986. október (43. évfolyam, 270-300. szám)

1986-10-13 / 282. szám

Szarvas- Komló 1-1 (0-1) Szarvas, 2500 néző. V.: Mes­ter. Szarvas: Oláh — Paulik, Hegyi, Demjén, Lipták (Alber­ti, a 46. percben) - Karaffa, Somogyi, Vigh L, — Vígh Z., (Petykó, a 67. percben), Ka- nyári, Dorocskó. Edző: Szűcs Mihály. Komló: Menyhárt — Miklós, Schulteisz, Gallai, Bar- ta, — Katona, Dárdai, Hoh­mann, (Varga, a 72. percben) — Takács (Vigh, a 73. percben) Réti, Zrínyi. Edző: Rónai Ist­ván. 9. perc: Takács lövése kipat­tant a kapufáról, és a berob-~ bánó Hohmann, mintegy 7 mé­terről fejelt az üres kapuba. (1-Q). 85. perc: a 16-oson belül Dorocskót buktatták, a megítélt 11-est Demjén élesen a jobb alsó sarokba lőtte. (1-1). A vendégek vezetése telje­sen megérdemelt volt, annál is inkább, mivel a gólon kivül több ígéretes helyzetük is akadt. Ügyesen lassították a játékot, és jól váltottak ritmust is. A fordulás után a Szarvas erősen feljavult, de ez mind­össze negyedóráig tartott. Az utolsó percekben ismét erősí­tett a Szarvas, és ha 11-essel is, de megérdemelten tartot­ta otthon az egyik pontot. Jók: Hegyi, Oláh, Demjén, ill. Barta, Hohmann, Réfi. További eredmények Olajbányász—Budafok 2-0 (0-0). Nagykanizsa, 1500 néző, v.: Horváth O. Góllövők: Fuisz, Skublics. A hazai együttes még azt a luxust is megengedhette' ma­gának, hogy az első félidőben büntetőt hibázzon. Salgótarján—Vác 0-0. Salgó­tarján, 5500 néző, v.: Hazafi. A Salgótarján ott hibázta el a dolgot, hogy csak két — gól­képtelen! — ékkel próbálko­zott, így hiába volt a kétségkí­vüli mezőnyfölény. Veszprém—Ganz-MÁVAG 2-0 (0-0). Kőbányai út, 1800 néző, v.: Drigán. Góllövők: Csík, Bognár (11-esből). A fővárosi együttes mindvé­gig többet támadott, de kiha­gyott egy büntetőt. A veszpré­miek gyors, tóimadójátéka ösz- szességében két pontot ered­ményezett. Kaposvár—SZEOL-DÉLÉP 2-1 (1-0). Szeged, 3000 néző, v.: Varga S. Góllövők: Riczu, Bíró, illetve Kun. A szegedi legénység sokkal többet kezdeményezett, de a vendégek szerencsésebbek vol­tak a kapura lövésekkel. Szolnok—Csepel 0-0. Szol­nok, 2200 néző,' v.: Makó I. . Végig jóiramú, változatos ta­lálkozó folyt. Mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek. Szekszárd—Nyíregyháza 2-2 (1-1). Szekszárd, 1000 néző, v.: Komáromi. Góllövők: Kniesz, Szirják, illetve Boda, Váczi Egyik csapat sem érdemelt többet a döntetlennél. *•­Baja—Keszthely 1-0 (0-0). Baja, 2000 néző, v.: Vukman. Góllövő: Prikidánovics (11-es­ből). Az igen gyenge 90 perc tör­ténetéből talán csak a 11-es említhető ... Bp. Volán—Diósgyőr 3-1 (1-1) Czabón Samu tér, 2000 néző, v.: Kórsai. Góllövők: Se­res (2), Szokolai, illetve Oláh. A második félidőben a köz­lekedési csapat nagyon rákap­csolt. Metripond—Ózd 1-0 (0-0). Ózd, 2000 néző, v.: Szabó J. Góllövő: Olasz. Szerencsés góllal nyert a vá­sárhelyi csapat. A LABDARÚGÓ NB II. ALLASA 1. Bp. Volán 12 8 1 3 29-16 17 2. Veszprém 12 8 1 3 17-12 17 3. Salgótarján 12 7 2 3 18* * *13 16 4. Kaposvár 12 7 2 3 13- 9 16 5. Csepel 12 5 5 2 18- 8 15 6. Vác 12 6 3 3 17-13 15 7. Metripond 12 5 3 4 19-13 13 8. Ganz-MÁVAG 12 6 1 5 20-17 13 9. SZEOL-Délép 12 5 2 5 23-15 12 10. Szarvas 12 5 2 5 17-15 12 11. Szolnok 12 5 2 5 16-15 12 12. Komló 12 5 2 5 17-20 12 13. Nyíregyháza 12 4 3 5 16>18 11 14. Ózd 12 5 1 6 15-19 11 15. Baja 12 5 1 6 13-17 11 16. Olajbányász 12 3 3 6 16-23 9 17. Diósgyőr 12 2 5 5 13-21 9 18. Szekszárd 12 3 1 8 20-29 7 19. Keszthely 12 1 4 7 9-18 6 20. Budafok 12 2 2 8 10-25 6 Felnőtt ökölvívó-bajnokság Alvics hetedszer bajnok Vasárnap délelőtt a Nemzeti Sport- csarnokban nagy érdeklődés kísérte a 63. felnőtt egyéni ökölvívó-bajnok­ság döntőit. A 12 súlycsoportból csak a 81 kilósoknál nem volt mér­kőzés, a két paksi versenyző közül Rimóczi sérültet jelentett és klub­társa, Erős Lajos így küzdelem nél­kül győzött. Erős a magyar ökölví­vás 600. bajnoki címének gazdája, s idén először iratkozott fel a bajno­kok listájára Hideg és Subert tár­saságában. Az elmúlt évi győztesek közül Isa- szegi, Váradi, Botos, Kincses, Al­vics és Lévai megvédte címét, egy­két év kihagyás után újra arany­érmes Turu, Bácskái és Füzesy. Al­vics Gyula egymás után hetedszer lett a nehézsúly legjobbja. Általában szoros, nagy küzdelmek zajlottak, külön is kiemelést érde­mel a könnyűsúlyú mérkőzés, az 1983. évi bajnok Turu és a címvédő Csikós között. A nézőközönség vé­gigtombolta a ritka csatát, s Turu — ki tudja már hányadszor — újra bizonyította képességeit és nyert. Szüpemehézsúlyban az Európa-baj- noki címet védő Somódi és az olimpiai bronzérmes Lévai csapott össze. Akárcsak az elmúlt esztendő­ben, Lévai győzött pontozással. So­mod i ezt annyira zokonvette, hogy nem is akart odamenni az ered­ményhirdetéshez, s az öltözőfolyosón bejelentette, hogy soha többet nem mérkőzik. A döntők eredményei: 48 kg: Isa- szegi— Horváth p. gy.,: 5-0. 51 kg: Váradi—Horváth P. a 2. me­netben kiütés. 54 kg: Botos-Kalocsai p. gy., 3-2. 57 kg: Kincses-Kalányos az 1. me­netben K. O. Mindketten nagy ütés­re mentek. Kincses az első menet közepén pontosan talált és megvéd­te címét. 60 kg: Turu—Csikós p. gy, 4-1. Ma- -gyar szoritóban ritkán látható hatal­mas iramú és villámgyors ütésváltá­sokból álló küzdelem. Az 1. menet Csikósé volt, egyszer számoltak is Turura, utána Turu élményszámba menő sorozásaival fordított. Az ered­ményhirdetés után Csikós csak újabb felszólításra fogott kezet ellenfelé­vel. 63.5 kg: Hideg—Nagy p. gy., 5-0. Nagy meglepetés, hogy a bajnok­ság K. O.-királya nem bírt Hideg­gel. 67 kg: Bácskái—Molnár p. gy., 5-0. 71 kg: Subert-Kertész p. gy., 5-0. 75 kg: Füzesy-Hranek p. gy., 4-1. 81 kg: Erős mérkőzés nélkül győz Rimóczi ellen. Bajnok: Erős Lajos (Paks). 91 kg: Alvics—Wéber az 1. menet után feladás Alvics láthatóan kímél­te fiatal klubtársát, az edző igy is feladta az 1. menet után. Bajnok: Alvics Gyula (Bp. Honvéd). Plusz 91 kg: Lévai—Somodi p. gy., A két ötszörös bajnok csatája végig szoros volt. Eleinte Somodi vezetett, aztán Lévai aktívabb volt. Bajnok: Lévai István (Ú. Dózsa). A bajnokság után Papp László, a válogatott vezető edzője — Ígéreté­hez híven - kijelölte az új váloga­tott keretet, amely decemberben kez­di közös felkészülését. Amint azt előre jelezték, erősen fiatalítottak. Három 20 éven aluli - Kalocsai, Ákos és Wéber - is helyet kapott a 23. versenyzőből álló keretben, amelynek átlagos életkora 23 év. Az új válogatott keret: 48 kg: Isaszegi, Horváth P. 51 kg: Váradi 54 kg: Botos, Kalocsai, Ákos 57 kg: Kincses 60 kg: Csikós, Turu 63.5 kg: Nagy J., Kozák, Urszán 67 kg: Bácskái, Molnár 71 kg: Subert, Kertész 75. kg : Füzesy, Hranek 81 kg: Erős 91 kg: Alvics, Wéber plusz 91 kg: Lévai, Somodi. Megyebajnokság Geresdlak-U. PEAC 1-1 (1-0). Geresdlok, 300 néző. V.: Radó. Igazságos dprotetlen szü­letett. G.: Farkas, ill. Baranyi. Beremend-Hunor 3-2 (1-0). Beremend, 200 néző. V.: Kul­csár. Helyzetei sokaságát hagy­ta ki a hazai csapat, ö.: Schulteisz, Illés, Szász, ill. Kot- roczó, Németh Zs. Harkány-Drávaszabolcs 0-0. Harkány, 500 néző. V.: Gere. A hazaiak még 11-esből sem tudtak a kapuba találni. Újpetre-Bükkösd 7-0 (2-0). Útpetre, 150 néző. V.: Kovács IN. Nem volt-súlycsoportban a két csapat. G.: Szrimácz (3), Kunucai (2), Bánovics, Koíhl- mann O. Honvéd-Steinmetz SE-Som- berek 3-2 (2-1). Postás-pálya, 200 néző. V.: Zákányi. Küzdel­mes, jó iramú mérkőzésen, biz­tos Honvéd győzelem. G.: Fe­kete (2), Neubauer, ill. Jakab, iKomli. Villány-P. Postás 0-0. Villány, 200 néző. V.: Benkő. Gyenge mérkőzésen, igazságos döntet­len. ' Szombaton játszották: PBTC— Drávátok 2-0, P. Kinizsi—Vasasi B. 2-0, P. Zsolnay—Szentlőrinc 1-2. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Beremend 10 7 2 1 10- 9 16 2. Geresdlok 10 6 3 1 21- 7 13 3. PBTC 10 6 2 2 24- 8 14 4. Harkány 10 5 3 2 18- 9 13 5. P. Kinlul 10 5 3 2 17-13 13 6. P. Postás 10 4 4 2 11- 8 12 7. Somberek 10 4 3 3 15-10 11 8. Szentlőrinc 10 4 3 3 17-14 11 9. Vasasi B. 11 4 2 5 23-22 10 10. U. PEAC 10 2 6 2 14-14 10 11. Villány 10 3 4 3 10-10 10 12. Steinmetz SE 10 5 — 5 13-14 10 13. Drávaszab. 10 3 3 4 10-21 9 14. Újpetre 10 2 4 4 15-14 8 15. P. Zsolnay 10 2 3 5 0-12 7 1«. Drávátok 10 2 3 5 5-10 7 17. P. Hunor 11 1 2 8 12-31 4 1«. Bükkösd 10 1 — 9 6-31 2 • SCHWECHAT: A női asz­talitenisz BEK nyolcaddöntőjé- ben az SV Schwechat 5-2-re nyert a belga bajnok CTT Co- renne ellen. Az osztrákok a negyeddöntőben a Tolnai Vö­rös Lobogót fogadják Schwe- chatban. Területi bajnokság Megkapta első gólját a Mohács Pécsi VSK—Mohács 1-1 (0-0). Vasút-pálya, 500 néző. V.: Jó- zsa. PVSK: Tábit — Baumhol- czer, Hámori, Szende, Horváth — Merkler, Ábrahám, Kaszás, Takács (Galla) — Freppán, Kovács. Edző: Horváth László. Mohács: Antal — Kófiás, Ka­tona, Reit —, Hrotkó (Lőrinc), Óbert, Kovács (Ambrus), Jurin — Ratting, Csibi, Havasi. Edző: Botos Antal. Csak a szerencsé­nek köszönheti a bajnokesélyes Mohács, hogy nem szakadt meg veretlenségi sorozata. Majdnem ráfizetett arra, hogy gól nélküli döntetlenre játszott. A PVSK, a 76. percben szerez­te meg a vezetést, utána kitá- madtak a mohácsiak és a 90. percben • egyenlíteni tudtak. 795 perc után most először rez- dült meg a Mohács hálója. G.: Freppán, ill. Ratting. Boly—Dombóvári VMSE 1-0 (1-0). Boly, 300 néző. V.: Hosz- szú. Boly: Pudh, Papsity, Fitt, Macsi, Halmai, — Schneider (Sziebert). Nagy E„ Fröchling (Darányi), — Nagy, Lingl, Bó- ner. Edző: Weiszbart József. Dombóvár: Bien — Vészi, Mécs, Urbán, Barka, — Ma­gyar, Kovács (Herbst), Banai, Nagy (UgTii), — Gyurkó, Ja­kab. Edző: Bözsöny János. Kö­zepes iramú mérkőzésen, a sok gólhelyzetet kihagyó hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. G.: Mojpsi. Paksi SE—Szigetvár 4-0 (2-0). Paks, 900 néző. V.: dr. Csapó. Paks: Németh — Bre- govics, Blatt P., (Pracz), Blatt Z., Erdélyi, — Izsák, Porga, Horváth P. (Tóth), — Balogh, Kovács, Gyenis. Edző: Márkus József. Szigetvár: füredi — Horváth (Szilágyi), dr. Vass, Iványi, Tóth — Herbst (Goják), Révész, Pintér, — Kemény, Bo- dó, Kiss. Edző: dr. Dunai Já­nos. A hazai csapat ötletes, sziporkázó játékával nagyobb különbséggel is nyerhetett vol­na a keveset mutató Szigetvár ellen. G.: Gyenis (2), Izsák, Tóth. Nagykanizsai TE—Nagyatád 3-0 (1-0). Nagyatád, 300 néző. V.: Sör. Nagykanizsa: Szalai — Kele, Liviczky, Markán, Csányi, — Rada, Kém, (Jakabfi), Ba­logh, — Szerdahelyi, Mózsi, Szabó (Bélák). Edző: Németh Lajos. Nagyatád: Kovács P. — Utasi, Dekanics, Vidák, Maróti (Kovács L.) — Fekete, Czink, (Kulcsár), Csábi — Szigeti, Csáti,“Rácz. Edző: Nagy Lajos. A vendégek kontratámadások­ból lőtt gólokkal biztosan és megérdemelten nyertek. G.: Szerdahelyi (2), Rada. H. Táncsics SE—Siklós 0-0. Kaposvár, 200 néző. V.: László. Táncsics: Tihanyvári — Briro- vácz, Virágh, Tigyi, Vidák — Gö- bölös, Gilitsch, Kovács — Kádár (Gyurics) Uhrik, Becker. Edző: Nagy Előd. Siklós: Pál — Mol­nár (Mim), Kovács, Burai, Af- fenthóller, — Szabó, Ferenczi, Bagoly, Biró — Sztojka, Ko­lompár (Petrétei). Edző: Csaba Gábor. Küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. m w m m s V*1 m A10 éves «76-1986 KONZUM ÁRUHÁZ kitűnő ajánlata: fi % íx m 0 I RÉSZLETFIZETÉSI KEDVEZMÉNYT -NYÚJTUNK kedves Vásárlónknak, ha összértékben '3000 Ft felett vásárol a KONFEKCIÓ-, CIPÓ- és DIVAT- ARUOSZTALYON, vagy ha a MŰSZAKI OSZ­TÁLYON háztartási elektromos cikkek közül választ. 3000—10 000 Ft közötti vásárlásnál a vételár 30 SZÁZALÉKÁT, 10 000 Ft felett az 50 SZÁZALÉKÁT kell készpénzben befizetnie. NÁLUNK TETŐTŐL TALPIG FELÖLTÖZHET RÉSZLETRE IS! Használja ki a kedvező vásárlási lehetőséget, várjuk osztályainkon. PÉCS, KOSSUTH TÉR £ é. «Sí 1 % 1 I I % Marcali—Mázaszászvár 1-0 (0-0). Marcgli, 500 néző. V.: Fazekas. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Mészáros, Hajdú I. — Czuczka, Borsfái (Krénusz), Varga, Palacskó — Hadászi, Takács. Edző: Fuisz János. Mázaszászvár: Pál — Komáromi, Kaufmann, Katona, Róth — Cservenka, Czár, Cso- bot, Wágner — Hódosi, Beke. Edző: Kollár Sándor. A hazai csapat támadó szellemben kezdte a játékot, de fölényét nem tudta gólra váltani, a jól védekező vendégekkel szem­ben. A második félidőben, szinte egykapura játszott az újonc együttes, de helyzeteit csak a 79. percben tudta szép támadásból gólra váltani. G.: Varga. Sellye—Bonyhád 0-0. Sellye, 500 néző. V.: Szabó L. Sellye: Hirt — Golubics, Vass, Labricz, Király — Kuti (Karhesz), Tóth, Kiss — Szalóki, Pfeifer, Mato- ricz. Edző: Bán László. Bony­hád: Mucska — László, Hüber, Balázs, Fritsi — Joó, dr. Sebes­tyén, György, Darabos (Éppel) - dr. Alföldi, Pfeifer (Vali) .- Edző: Kovács István. Közepes színvonalú mérkőzésen a lelke­sen játszó Bonyhád megérde­melten vitte el az egyik pon­tot. Dombóvári Vasas—Kisdorog 2-1 (1-1). Dombóvár, 400 néző. V.: Balajti. Dombóvár: Csetne- ki — Szieber, Verboczki, Banai, Elek, — Tóth-Bagi (Kohlmann) Tóth, Vass, Engert (Fekete) — Lám, Vörös. Edző: Horváth György. Kisdorog: Kiss — Papp, Klein, Fábián, Berning I. (Berning II.) — Brunner, Spiel (Domonkos) — Palkó — Szabó, Kovács, András. Edző: Kerekes Ágoston. Küzdelmes mérkőzé­sen, az utolsó percben lőtt gól­lal tartotta otthon mindkét pontot a hazai csapat. G.: Lám, Verboczki, ill. Kovács. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Mohács 9 6 3 — 14- 1 15 2. Paks 9 5 3 1 13- 6 13 3. Sellye 9 5 2 2 16- 8 12 4. Marcali 9 4 3 2 11-10 19 5. MÁV NTE 9 5 — 4 17-11 10 6. Siklós 9 3 4 2 14-10 10 7. PVSK 9 3 3 3 13- 7 9 8. Mázaszászvár 9 2 5 2 9- 9 9 9. Boly 9 3 3 3 9-11 9 10. Nagyatád 9 3 2 4 8-11 8 11. Táncsics SE 9 1 6 2 4- 9 8 12. Dombóvári V. 9 2 3 4 14-17 1 13. Szigetvár 9 2 3 4 5-13 1 14. Bonyhád 9 2 2 5 3-13 6 15. D.vári VMSE 9 1 3 5 7-14 5 16. Kisdorog 9 1 3 5 4-11 5 • MEXIKÓVÁROS: Szomba­ton - európai idő szerint va­sárnap hajnalban — megtar­tották az utolsó edzést a For­ma-!-es versenyautók Mexikói Nagydiján. A világbajnoki pontversenyben élen álló kvar­tett - Mansell, Piquet, Senna, Prost — mind a négy tagja jó helyen várja a rajtot. Senna és Piquet az 1., Mansell a 2., Prost a 3. sorból indulhat. A rajtsorrend: 1. sor: Senna (bra­zil) 1:16.990 o, Piquet (brazil) 1:17.279 ó. 2. sor: Mansell (brit) 1:17.514 ó, Berger (oszt­rák) 1:17.609 ó. 3. sor: Patre- se (olasz) 1:18.285 ó, Prost (francia) 1:18.421 ó. O BECS: Az osztrák női ko­sárlabda-bajnokságban egy­más ellen játszott a két ma­gyar idegenlégiós csapata, a Wels és a Donaustadt. A Wels 91 :58 arányban győzött, elsősorban Gellérné Borka Ág­”£ v nes ragyogó játékával. A válo­gatott irányítója 43 pontot szerzett, míg a másik oldalon Beloberk Éva volt a legered­ményesebb 15 ponttal. 1. FC Nürnberg—Schalke 04 2-1 I 2. 1. FC Köln—Dortmund • 2-0 1 3. Bochum—Bayer Leverkusen 2-1 1 4. Düsseldorf—Blau-Weiss 90 3-1 1 5. Solingen—Darmstadt 4-2 1 6. Essen—St. Pauli 4-0 1 7. Saarbrücken—Aachen 2-1 1 8. Salmrohr—Freiburg 1-2 2 9. Fiorentina—Juventus 1-1 x 10. Milan—Internazionale 0-0 x 11. Sampdoria—Napoli 1-2 2 12. Udinese—Verona 2-2 x 13. Bologna—Triestina 1-0 1 Pótmérkőzések: 14. Frankfurt—Bayern München 0-0 x 15. Cremonese—Lazio 0-0 x 16. Lanerossi—Genoa 1-1 x Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pé«s, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177. 13-696. Telexr 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesitő postahivatalnál, o hírlapkézbesítőknéí, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V,, József nádor tér — 1900 közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Efőfizetésl díj egy hónapra 43.— Ft negyedévre 129,— Ft eqy évre 516.— *t * idexszám: 25 054 ISSN 01J3-20C Nagy küzdelmet hozott a területi bajnokság rangadója, a PVSK— Mohács mérkőzés, mely végül 1-1-es döntetlennel ért véget. Ké­pünkön a vendégek kapusa Antal, Hámori elől húzza le a lab­dát. Fotó: Läufer László \