Dunántúli Napló, 1986. szeptember (43. évfolyam, 240-269. szám)

1986-09-29 / 268. szám

O MB II Komló-Szekszárd 2-1 (l-l) Szekszárd, 1000 néző. V.: Horváíh Gy. Komló: Menyhárt, — Miklós, Schulteisz, Gallai, Barta — Zrínyi, (Papp dr., a 88. perc­ben), Katona, Dárdai,- Varga S. — Takács, Réfi. Edző: Rónai István. Szekszárd: Hujber — Laurer, Varga F., Hahn, (Kiss a 72. percben), Somodi — Die­nes, Kniesz, Weitner I., Márkus — Varga L. Szirják. Megbí­zott edző: Laki Zoltán. 25. perc: Dárdai szöktette a bal oldalon felfutó Vargát, aki­nek beadásánál Somodi rosszul lépett közbe, és" Takács 7 mé­terről vezetést szerzett. (1-0). 35. perc: Szirják ügyesen lé­pett ki a bal oldalon, beadá­sát Varga L., 8 méterről spár­gázva gurította a komlói kapu­ba (1-1). 85. perc: Zrínyi kígyózott át a hazai védelmen, lövését Guj- ber Takács elé ütötte, aki 3 mé­terről nem hibázott. (2-1). 10 perces késéssel kezdődött a találkozó, mert Vankó part­jelző nem érkezett meg. Tapo­gatózó, alacsony színvonalú já­ték jellemezte az első 25 per­cet, egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni. A komlói vezetés után élénkebb lett az iram, egyre inkább az történt a pályán, amit a vendégek akartak. Aztán eléggé várat­lanul egyenlített a Dózsa, s ez visszaadta a vendéglátók önbi­zalmát. Szünet után ugyanott folytatták a csapatok, ahol ko­rábban abbahagyták, a közön­ség vajmi keveset láthatott a labdarúgás szépségeiből, s vár­ható volt, hogy amelyik csapat újabb gólt szerez, az megnyeri a mérkőzést. Erre a veszélye­sebb akciókat vezető Komlónak volt több esélye. Akarásuknak meg is lett az eredménye: Ta­kács újabb találatával megsze­rezték első idegenbeli győzel­müket. Jók: Gujber, Kniesz, Dienes, Hahn, illetve Gallai; Zrínyi, Varga S. Oszvald Péter További eredmények Diósgyőr—Keszthely 1-1 (1-0). Diósgyőr, 1000 néző. V.: Hal- mosi. Góllövők: Balogh, illetve Gyurmánczy. Gyenge mérkőzés volt, egyik csapat sem érdemelt volna győ­zelmet. Salgótarján—Ózd 2-0 (1-0). Salgótarján, 4000 néző. V.: Bo­gyó. Góllövők: Forintos, Vin- cze. Jó iramú, színvonalas mérkő­zésen a többet kezdeményező Salgótarján különösen a máso­dik félidőben volt jobb ellen­felénél. Baja—Csépel 0-0. Baja, 2500 néző. V.: Szabó J. Támadott a Baja, jól védekezett a Csepel. Ganz-MAVAG-Budafok 2-0 (1-0). Kőbányai út, 1800 néző. V.:Kaibós. Góllövők: Nahóczky, Tóth I. Jól támadott, és ha kellett még jobban védekezett a hazai együttes, megérdemelten tar­totta otthon a két pontot. Bp. Volán—Nyíregyháza 4-3 (2-3). Czabón Samu tér, 2000 néző. V.: Puhl. Góllövők: Seres (2), Hatvanger (2, egyet 11-es- ből), illetve Eszenyi (2), Váci. Hazai vezetés után hat perc alatt fordítottak a vendégek, de a Volán nagy hajrával nyer­ni tudott. SZEOL-DÉLÉP—Vác 3-2 (1-0). Szeged, 2500 néző. V.: Németh L. Góllövők: Kun, Varga, Gru- borovics, illetve Mózner (2). Változatos,* * jó iramú találko­zón a hazaiak a 90. percben szerezték győztes találatukat Gruborovics pontos szabadrú­gásából. Szolnok—Kaposvár 2-1 (1-1). Szolnok, 1800 néző. V.: Csáki. Góllövők: Hegedűs, Katona, il­letve Meksz. A bátor vendégek vezettek, később a Szolnok fokozatosan fölénybe került és több gól­helyzete közül kettőt ki is hasz­nált. Nagykanizsa—Metripond 3-2 (2-1). Nagykanizsa, 2200 néző. V.: Segovits. Góllövők: László (2), Lukács, illetve Kovács, Ta­si. A hazai együttes megérde­melten győzött. A 89. percben Csernust kiállították a vendé­gektől. , Szarvas—Veszprém 1-0 (0-0). Szarvas, 2500 néző. V.: Kendi. Góllövő: Vigh L. Heves, nagy iramú összecsa­páson a szarvasiak büszkék le­hetnek, hiszen egy remekül ját­szó'1 vendég csapatot győztek le. A szarvasi Plástyikot és a ven- dépegyüttesból Onhauszt kiállí­tották, további négy sárga lapot osztott ki a bíró. Az NB 1. Salgótarján II. 10 állása 7—3 16-11 14 2. Bp. Volán 10 6 1 3 23-15 13 3. G.-MAVAG 10 6 1 3 19-13 13 4. Veszprém 10 6 1 3 14-12 13 5. Szeol-Délép 10 5 2 3 22-12 12 6; Csepel 10 4 4 2 15-7 12 7. Vác 10 5 2 3 15-12 12 8. Kaposvár 10 5 2 3 10-8 12 9. Metripond 10 4 3 3 18.12 11 10. Szarvas 10 5 1 4 16-13 11 11. Szolnok 10 5 1 4 14-12 11 12. Baja 10 4 1 5 12-15 9 13. özd 10 4 1 5 13-17 9 Komló 10 4 1 5 13-17 9 15. Nyíregyháza 10 3 2 5 12-16 8 16. Diósgyőr 10 1 5 4 11-18 7 17* Nagykanizsa 10 2 3 5 13-21 7 18. Koszthely >10 1 4 5 9-14 6 19. Szekszárd 10 3 — 7 17-24 6 20. Budafok 10 2 1 7 8-21 5 Megyebajnokság Szentlőrinc-Drávaszabolcs 3-1 (1-0). Szentlőrinc, 500 néző. V.: Miseta. A második félidei jobb játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Major (2), Gerner, ill. Nyirati. Beremend-U. PEAC 0-0. Be- remend, 500 néző. V.: Varga E. Igazságos pontosztozkodás. Villány—Drávátok 0-0. Villány, 300 néző. V.: Szedeti. Nem ment a góllövés a csatároknak. Ceresdlak-Újpetre 4-1 (1-1). Geresdlak, 300 néző. V.: dr. Rákóczi. A második játékrész döntött. G.: Krikler (2), Bazso- nyi, Schmidt, ill. Szrimácz. Harkány-Vasasi Bányász 3-1 (1-0). Harkány, 300 néző. V.: Mózer. Jó játékvezetés mellett, biztos hazai győzelem. G.: Ka­pitány Á., Pazaurek (11-esből), Dölles, ill. Benkő. A megyei I. osztály állása 1. Beremend 8 5 2 1 12-6 12 2. Geresdlak 7 4 2 1 13-6 10 3. Somberek 8 4 2 2 12-6 10 4. P. Postás 8 4 2 2 11-8 10 5. PBTC 7 4 1 2 18-7 9 6. Harkány 7 4 1 2 14-7 9 7. Szentlőrinc 8 3 3 2 15-9 9 8. P. Kinizsi 8 3 3 2 13-12 9 9. Villány 7 3 2 2 7-6 8 10. U. PEAC 6 2 3 1 10-8 7 11. Drávafok 8 2 3 3 4-6 7 12. Drávaszabolcs 8 3 1 4 9-20 7 13. Steinmetz SE 6 3 — 3 6-6 6 1A. Vasasi Bány. 8 2 2 4 16-17 6 15. P. Zsolnay 8 2 2 i 1 6-9 6 16. Újpetre 8 1 3 4 8-14 5 17. P. Hunor 8 1 2 5 9-2Q 4 18. Bükkösd 8 1 7 5-21 2 Willi • RIO DE JANEIRO: Leg­később 9 hónap múlva szeret­ne visszatérni a pályára a brazil sztár, Zico, akit az elmúlt héten az Ohio állambeli Colombus- ban megoperáltak, sérült térdét próbálták rendbehozni. A TV Globo munkatársa elsősorban azért kereste fel kórházi ágyán Zicót, mert néhány brazil új­ságíró a játékos pályafutásának végét jósolta meg. • SAN FRANCISCO: „Két öreg amerikai legyőzte a két svéd ifjú titánt” — így kommen­tálták a hírügynökségek vasár­nap John McEnroe és Jimmy Comors győzelmét - dön őbe jutását - a 289 ezer dolláros összpénzdíjú Nabisco Grand Prix tenisztornán. A versenyek­re visszatért McEnroe az első helyen kiemelt svéd Edberg el­len 7-6, 6-2-vel ment tovább, a 2. helyre rangsorolt honfitár­sa, Connors a svéd Jarryd el­len (harmadik kiemelt), 6-7, 6-1, 2-0-ra vezetett, amikor az európai játékos térdfájdalmak­ra hivatkozva feladta a küzdel­met. Jarrydot júliusban operál­ták, a mostani a harmadik tor­nája a műtét után. TOTO 1. Nürnberg—Uerdingen M x 2. Köln-Stuttgart 0-0 x 3. Bremen-B. München 1-1 x 4. Mönchengladbach—Leverkusen 2-1 1 5. Karlsruhe—Freiburg 4-2 1 6. Oberhausen—SSV Ulm 46\ 1-1 x 7. Esen—Aschaffenburg 5-1 1 8. Salmrohr—Wattenscheid 2-2 x 9. Avellino—Napoli 0-0 x 10. Brescia-Fiorentina 0-0 x 11. Empoli-Juventus 0-1 2 12. Torino—Ascoli 0-2 2 13. Udinese—internazionale 0-0 x +1 14. Arezzo-Bari 0-1 2 15. Bologna—Genoa 0-0 x 16. Lecce-Trieitina 1-1 x Még „dadogott” a labda- Ne bántsd, mert itt van az anyja! - adta ki az utasítást egy vérmes hölgy, a lelátóról. Bármennyire is meg akarta fékezni az egyik fiút, a címzett a bekiabálás ellenére „bántot­ta" az ellenfelét. Hiába, a rög­bit nem a kedvesnővéreknek találták ki. Meglehetősen sokan, leg­alább 200-an voltak kíváncsi­ak tegnap Pécsett, a hét csa­pat részvételével megtartott, első Pécsi Rögbi Kupa mérkő­zéseire. Az esemény rangjának megfelelően egy büféskocsi is kitelepült a Postás-pályára, de a sportág baranyai bemutatko­zására kíváncsiak inkább néze- ződtek, semmint ettek-ittak. Bár még időnként „dado­gott" a tojásdad alakú labda, a játékosok kezében, az igye­kezetét mindenképpen méltá­nyolni kell. Legközelebb már kevesebb gondot okoz majd az a fránya, ovális játékszer... Az I. rögbikupa végeredmé­nye: 1. Esztergom, 2. Érd, 3. Székesfehérvár, 4. Pécs (Me­csek Lakótér. SE I.). A pécsiek első csapatának Ot érdi szorongat egy békásmegyeri játékost az első pécsi rögbi­kupán, ám ezúttal mégis a csikós mezes békásmegyeriek bizo­nyultak jobbnak 8-4 arányban. Fotó: Vadász Tibor eredményei: Mecsek LSE-Érd 32-0. A 3. helyért játszott mér- 4-7, Mecsek LSE-Békásmegyer kőzésen: . Székesfehérvár—Me- 14-13, Mecsek LSE—Mogyoród esek LSE 24-6. H. L. Területi bajnokság A sellyei kapus magabiztosan húz el egy beadást a siklósi csa­tárok elől. Szabó Géza felvétele Máiaszászvár-PVSK 1-1 (1-0). Va­sút-pálya, 200 néző. V.: Albert. PVSK: Tibit - Baumholczer, Há­mori, Ábrahám, Lajtai — Merkler, Kaszás, Gergics (Takács), Horváth — Kovács (Fábián), Freppán. Edző: Horváth László. Mázaszászvár: Pál — Komáromi, Kaufmann, Herold (Róth J.). Kotorja - Cservenka, Csobot, Czár, Wágner — Hódosi, Beke. Edző: Kollár Sándor. Csak kínlódott a PVSK, gyatra játéka miatt nem is számíthatott sok jóra. A 4. percben lőtte a vezetőgólt a bányászcsapat, az egyenlítés 9 perccel a lefújás előtt sikerült a vasutasoknak. Kiállítva: Freppán durvaságért, a 64. percben. G.: Beke, ill. Takács. Mohácsi Új Barázda Tsz SE—Kis- dorog 4-0 (2-0), Mohács, 1000 néző. V.: Szabó L. Mohács: Antal - Kófiás, Óbert, Katona, Reit - Ju- rin, Kovács, Török (Pál) — Ratting,. Havasi (Martina), Csibi. Edző: Bo­tos Antal. Kisdorog: Kiss — Papp, Klein (Domokos), Fábián, Brunner — András, Horváth, Palkó, Páli - Kovács (Benning), Szabó. Edző: Ke­rekes Ágoston. A listavezető végig nagy iramot diktált, időnként ka­pujukhoz szögezte a vendégeket. G.: Kovács (2), Martina, Fóbián (öngól). Nagyatád—Bóly 1-1 (1-0). Nagy­atád, 300 néző. V.: Péter. Nagy­atád: Kovács — Czi'nk, Maróti, De- kanics, Kutasi - Fekete. Szigeti, Kovács L. (Kulcsár) — Rácz, Csáti, Mohácsi (Németh). Edző: Nagy Lajos. Bó|y: Pucb - Papsity, Ma­cii, Panta (Nagy), Fitt - Schnei­der, Halmai, Fröhlinq, Lingl —* Nyárs (Darányi), Bohner. Edző: Weiszbart József. Küzdeimes mér­kőzésen igazságos a pontosztozko­dás; annak ellenére, hogy a ha­zaiak a 90. percben 11-est hibáz­tak. Góllövők: Szigeti (11-esből), illetve iingl (11-esből). Táncsics SE-Nagykanizsai MÁV NTE 2-1 (1-1). Kaposvár, 200 néző. V.: Horváth. Táncsics: Tihanyvári — Héregi (Mózsi), Tigyi, Balassa, Virágh — Vidák, Giptsch, Kovács — Kádár, Uhrik, Gyurics (Metzgor), edző: Nagy Eiőd. Nagykanizsa: Szalai — Szabó, Liviczky, Markán, Csányi - Brada, Kém, Jakabfi - Szerdahelyi, Vizsnovics (Kele), Bé­lák. Edző: Németh Lajos. A min­den csapatrészében jobb és erő- teljesbb játékot nyújtó Honvéd együttes nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Góllövők: Kádár (2), illetve Szerdahelyi. Sellye—Siklós 2-1 (2-0). Sellye 900 néző. V.: Laskai. Sellye: Hirt — Kuti, Vass, Labrincz, Király - Szalóki, Tóth, Kiss — Matoricz (Goli/bics), Pfeiffer, dr. Fekete (Kar hesz). Edző: Bán László. Siklós: Pál - Molnár, Kovács, Burai, Mim — Petrétei (Varga), Ferenczi, Ba­goly, Biró - Sztojka, Kolompár (Nemeskéri). Edző Csaba Gábor. Végig nagy iramú, jó játékot ho­zott a találkozó, melyet hatalmas küzdelem jellemzett. Az első fél­időben Sellye, a szünet után a Siklós játszott fölényben. Góllövök: Plfeiffer, Mator'cz, ill. Varga. Marcali—Szigetvár 2-1 (0-1). Mar­cali, 800 néző. V.: Horváth L. Marcali: Dombóvári — Varga, Né- der, Mészáros, Hajdú — Czucz-ka, Krénusz, Hadászi, Buchsbaum (Ba- laskó), Lukó (Szenes), Takács. Ed­ző: Fuisz János. Szigetvár: Füredi — Iványi, Lengyeltóti (Vörös), Tóth, Horváth — Bódog, Vass dr., Szilágyi (Goják) — Pintér, Bodó, Kiss. A vendégek az 5. percben megszerez­ték a vezetést. A marcali csapat a második félidőben tudott csak fordítani és megérdemelten tartot­ta otthon a két pontot. Gól lövők: Varga (11-esből), Buchsbaum, i|l. Bodó. Volentér Európa-bajnok Vasárnap Liége-ben befeje­ződött a Forma—500-as motor­csónak Európa-bajnokság. E versenyhajó kategóriában idén küzdöttek először a kontinens- bajnoki címért, három futam­ban. Itt a bajai Volentér lett az Európa-bajnok. • AMSZTERDAM: A holland labdarúgó-bajnokság 9. fordu­lójában a PMSC szerdai UEFA Kupa ellenfele, a Feyenoord idegenben játszott és egy pont­hoz jutott. A Feyenoord jelen­leg 4 győzelemmel, 4 döntet­lennel és 1 vereséggel, 20-11- gólkülönbséggel, 12 ponttal az 5. helyen áll. Fiatalok figyelmébe ajánljuk! Wrangler MÁRKÁJÚ DIVATOS ÁRUINKAT — Ing 585 Ft-ért, — pulóver 1230 Ft-ért, — kardigán 768 Ft-ért, — pólóing 668 Ft es 782 Ft-ért, — farmer kordnadrág 29—30-as méretig 750 Ft-ért, 31—34-es méretig 930 Ft-ért, ' — vászonnadrág 450 Ft és 650 Ft-ért. akonzum SKALA COOP ÁRUHÁZBAN PECS KOSSUTH TER Paks-Dombóvári VMSE 2-1 (0-1). Paks. 700 néző. V.: Sör. Paks: Németh - Bregovics, Blatt P., Prancz, Erdélyi - Izsák, Porga (Horváth J.), Horváth P. — Balogh (Tóth), Kovács, Gyenis. Edző: Már­kus József. Dombóvár: Bien — Vészi, Banai, Mács, Barka — Urbán (Kovács), Magyar (Herbszt), Nagy — .'Iván, Gyurkó, Jakab. Edző: Bő- zsőny János. Alacsony színvonalú mérkőzés, a jobb helyzetkihaszná­lás döndött a hazaiak javára. Gól­lövők: Gyenis, Izsák, illetve Jakab. Dombóvári Vasas-Bonyhád 4-0 (3-0), Dombóvár, 500 néző. V.: Ra- dó. Dombóvár: Csetneki — Szieber, Verboczki, Banai. Elek — Tótbagi (Kollmnnn), Fazekas, Tóth (Kovács I.), Vass — Lamm, Vörös. Edző: Horváth György. Bonyhád: Mucska - László, Hüber, Balázs (Éppel) - Fritsi - Joó, dr. Sebestyén, dr. Alföldi (Beke) — György, Darabos, Pfeiffer. Edző: Wagner József. Ki­tűnően alkalmazott és látványos kontra játékával ilyen arányban is meaérdemelten nyert a dombóvári cscfpat. G.: Vörös (3) és Lamm. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Mohács 7 5 2­11- 0 12 2. Sellye 7 5 1 1 16- 7 11 3. Paks 7 4 2 1 9- 6 10 4. Siklós 7 3 2 2 14-10 8 5. Nagyatád 7 3 2 2 8- 6 • 6. Mázasz. 7 2 4 1 8- 7 • 7. Marcali 7 3 2 2 9- 9 0 8. PVSK 7 3 1 3 11- 5. 7 9. Bóly 7 2 3 2 8- 8 7 10. MÁV NTE 7 3 — 4 11-11 6 11. Táncsics SE 7 1 4 2 3- 8 6 12. Szigetvár 7 1 3 3 4- 9 5 13. Domb. Vas. 7 1 2 4 11-15 4 14. Domb. VMSE 7 1 2 4 6-12 4 15. Kisdorog 7 1 2 4 2- 8 4 16. Bonyhád 7 2­5 2-12 4 Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jeni Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal i Pées, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőkné'., a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor tér — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43.— Ft negyedévre 129,- Ft eqy évre 516.- pt * idexszárn : 25 054 ISSN 0133-2007