Dunántúli Napló, 1986. augusztus (43. évfolyam, 210-239. szám)

1986-08-10 / 219. szám

Pillanatkép a szombati edzésről: Marin Brundle (Tyrrell) és Alan Jones (Haas) egy kanyarban (Kurucz Pál felvételei) Előkészületi mérkőzések ZTE—Keszthelyi Haladás 1-1 (1-0). Keszthely. Balaton-parti pálya, 300 néző. V.: Takács. Zalaegerszeg: Balázs — Var­ga, Csepregi, Szigeti, Pecsics — Sipos, Soós (Nagy T.), Ga- lántai — Rózsa, Pál, Péter (Farkas). Edző: Dunai Antal. Keszthely: Németh Gy.— Ko­vács, Bagó, Cziráki, Giron, — Németh I., Pál, Major, Se­bestyén — Kiss, Horváth, Ed­ző: Szűcs János. A ZTE az el­ső félidő 11. percében meg­szerezte a vezetést. Szünet után felzárkóztak a hazaiak, reális eredmény született a bajnoki nyitány előtti utolsó edzőmérkőzésen. G.: Sipos, ill. Sebestyén. Szekszárdi Dózsa—Siófoki Bányász 1-1 (0-0). Siófok, 300 néző. Vezette: Szabó L. Szek­szárdi Pólyák — Szabó, Laurer, Varga T., Somodi — Márkus (Gracza), Dienes, Kneisz, Ju­hász — Varga L. Czirják. Sió­fok: Horváth Gy. — Brettner — Pardavi, Balázs, Ko'lovics, — Szajc (Csalos), Horváth L„ Olajos, Lakatos (Qurikó) — Árpy, Adi. Gólszerzők: Dienes (11-esből), illetve Qurikó. A rekkenő hőségben a két csa­pat változatos, jó mérkőzést játszott, a szekszárdiak kitű­nő edzőpartnernak bizonyul­tak az NB l-es csapat szá­mára. 1. Leverkusen—Schalke 04 4-2 1 2. Bayern München—Dortmund 2-2 x 3. Frankfurt—Düsseldorf 5-0 1 4. Bochum—1. FC Köln 3-1 1 5. Bremen—«Nürnberg 5-3 1 6. Blau-Weiss 90—Kaiserslautern 1- 4 2 7. Fortuna Köln—Darmstadt 0-1 2 8. Kassel—Essen 2-2 x 9. Ulm—Solingen 3-1 1 10. Stuttgarter Kickers—Karlsruhe 2- 0 1 11. St. Pauli—Salmrohr 3-0 1 A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Hungarormg Senna: „a jövő pályáját avatjuk” Bányász Kupa nemzetközi labdarúgótorna A spanyolok tegnap délután egy lépéssel a pécsiek előtt jártak. Képünkön Lőrincz elöl ment becsúszva Sergio. Fotó: Cseri László A Kanári-szigetekre került a kupa Las Palmas—PMSC 1-0 (1-0) (Folytatás az 1. oldalról.) megfeszített munka folyt. A ve­zetők mindenütt panaszkodtak, hogy a szűk kanyarokban az autók eltolják az ele- jüket. Cserélték a ru­gókat, Prost autóján a sta- bilizátort is. Mindenütt növel­ni igyekeztek az első spoile­rek felületét. Ezek ugyan állít­hatók, csak éppen ilyen érté­kekre, amilyenekre a Hunga- roringen szükség volt, nem szá­mítottak, ezért aztán mindenütt előkerült a fúró, új lyukak ké­szültek a dőlést szabályozó le­mezen. Megtudtuk, hogy nem kerül­tek még fel az autókra az úgynevezett „1 körös” gumik sem, amelyek 3-4 kört bírnak ki valójában. Állaguk a meg­rágott rágógumira • emlékeztet, viszont tapadási tényezőjÜK 2,5-es. Attól tartanak, hogy a simára terített, de felületén ér­des aszfalton egy kört sem bír­nának ki, noha segítségükkel a számítások szerint 342 km/órás sebességet lehetne a célegyenesben elérni. (A pén­teki edzésnapon 288 km/óra volt a csúcs, a használt abron­csok tapadási tényezője nem érte el a kettőt.) Ha már edzés, essen szó néhány adatról. Például: az edzések alatt 18-20 000 liter benzint fogyasztottak el az autók. A McLaren—Marlboro- csapat hét motort áldoz a Magyar Nagydíj-versenyre — közölte a csapat egyik szere­lője, ugyanő mondta, hogy az edzésen számításai szerint 30 000 lóerő „tartózkodik a pályán”. És mit fogyasztanak a csapat tagjai? Nos a McLa- rennél barack, szőlő és kávé szerepel a főétkezések között, Prost iszik egyedül szénsavas üdítőt, narancsot. A Williams Hondánál hamburgert, szend­vicset és süteményt kap, aki éhes (pl.: kakaós piskótate­kercset), az üdítő itt a rostos kivi. A Lola Ford ,nagy .öreg­je" Alan Jones limonádét iszik, ha szomjas. Ayrton Senna a fotósok ked­véért egy csinos hölgyet emelt könnyedén a magasba. Ez sem lehetett utolsó üdítő. Tessék csak egy pillantást vetni a dél­utáni időmérés eredményére. A legjobb időt ő érte el, 1,30 percen belülre vitte köridejét, ma ő rajtolhat a „Pole posi- tionból”, a rajtfelállás első he­lyéről. £z már meghaladja a 160 km-es átlagot. A második legjobb időt honfitársa Pi­quet érte el és a harmadik helyen végzett Prostnak is si­került áttörni az 1,30 perces „falat". Mansell délután csak a negyedik helyet tudta meg­szerezni. Senna vehette át az edzést követően Nagy Ervin közleke­dési miniszterhelyettestől Ve­ress Miklós. Munkácsy-díjas ke­ramikus művész alkotását, egy hollóházi porcelánvázát. Mit vár a mai versenynaptól? Ezt mondta: A turbómotoroknak és a gumiknak nem tesz jót a hő­ség. A pálya fantasztikus: ugyan többször kicsúsztam, de mindig biztonságban éreztem magam. Csak jókat mondhatok a Hungaroringről, a lelkes kö­zönségről, s állítom, a jövő pályáját avatjuk. * Sikerült találkoznunk Urbán Lajos közlekedési- miniszterrel is. A kérdésre, hogy ki nyeri az első Magyar Nagydijat, ezt válaszolta: — Remélem, a Hungaroring ... így legyen! K. P. — Sz. K. I. A második idöméréses edzés eredménye: 1. Senna 1:29.450 perc 2. Piquet 1:29.785 3. Prost 1:29.945 4. Mansell 1:30.072 5. Rosberg 1:30.628 6. Tambay 1:31.715 7. Johansson 1:31.850 8. Dumfries 1:31.886 9. Arnoux 1:31.970 10. Jones 1:32.401 11. Berger 1:32.491 12. Alliot 1:32.575 13. Fabi 1:32.707 14. Patrese 1:32.956 15. Alboreto 1:33.063 16. Brundle 1:33.368 17. Nannini 1:33.656 18. Streiff 1:34.414 19. Warwick 1:34.502 20. De Cesaris 1:34.670 21. Danner 1 :35.294 22. Boutsen 1:35.392 23. Ghinzani 1 :36.232 24. Palmer 1:36.485 25. Rothengatter 1 :38.527 26. Berg 35:16.483 Üjmecsekalja, 3000 néző. V.: Molnár. Las Palmas: Perez- Julio, (Mayo), Felipe, (Fariat), Sergio, Pepote-Chinea, Benito (Andres), Saaredra, Narcisco (Alexis) — Contreras, Juani. Edző-' Kovács Ferenc. PMSC: Bodnár — Kónya, Torna, Bérczy, Palaczki — Megyeri (Lutz), Tú­ri, C’érna (Tomka), Lőrincz — Mészáros, Dobány (Lovász). Ed­ző: Garami József. Ragyogó napsütés, meleg és 3000 néző fogadta a csapato­kat. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Az 5. perc­ben az előretörő Bérczy jó lab­dával indította Túrit, a közép­pályás azonban kitűnő pozíció­ban hosszan szöktette magát. Két perccel később Mészáros a kaputól 15 méterre ellopta a labdát, rávezette azt a ka­pusra, majd döntő helyzetben lyukat rúgott, s a védők szög­letre menthettek. Az első 10 percet végigtámadta a PMSC, a spanyolok csak a 12. percben jutottak el először a kapuig. Ekkor luani 14 méte­res bombáját Bodnár ügyesen fogta. Hat perccel később Do­bány szöktette Mészárost, ő ügyesen elhúzott a kapus mel­lett, de mire lőhetett volna, túlságosan kisodródott, s így odalett a lehetőség. Hiába játszott mezőnyfölényben a Pécs, a spanyolok kapujuk elé tömörülve minden helyzetben tisztázni tudtak. A 26. percben aztán megtört a jég —, de ezt csak a piros-feketék bánták. Pepote a félpályánál megsze­rezte a labdát, a középen fel­futó Contreras elé tálalt, ő to­vábbadta a jobbösszekötő he­lyén kilépő Chineának, aki két lépés után kilőtte az ellenkező sarkot. (1-0). A PMSC a ka­pott gól után továbbra is tá­madóiban maradt. Már a saját térfelükön igyekeztek letámad­ni a sárga mezeseket, s ez többé kevésbé sikerült is. Saj­nos a folytatás minduntalan el­maradt. Tomáék nem tudták le­rohanni ellenfelüket. A szünet utáni középkez­dést követően Megyeri két szép csellel elhúzott a jobb oldalon, már senki nem állt előtte amikor lőtt, de Perez óriási bravúrral menteni tu­dott. Az 55. percben Palaczki ragyogó lövést küldött a jobb alsó sarok felé, a spanyol kapus viszont ezúttal is hárí­tani tudott. A 60. percben a mérkőzés legnagyobb helyze­tét hagyták ki a vendégek. Juani és Chinea rövid pasz- szokkal — és néhány kötény­nyel — szétzilálta a védelmet, majd utóbbi a kelleténél is jobban cifrázva a dolgot tolt még egyet a labdán, így ki- sodródott, s lövése az oldal- hálóban kötött ki. A félidő közepére ellaposodott a játék. Akart ugyan mindkét csapat, a rengeteg apró hiba viszont rendre megszakította a játék folyamatosságát. Az utolsó 10 percben elkeseredett hajrába kezdtek a pécsiek, de vala­mirevaló helyzetet ekkor már nem sikerült kialakítaniuk. Szombat délutáni győzel­mével a Las Palmas nyerte a kupát. Mivel mindhárom csa­pat két pontot ért el, a 11-es rúgások alakították ki a vég­ső sorrendet. Eszerint: 1. Las Palmas, 2. Nyitra, 3. PMSC A mérkőzés értékeléseként annyit mondhatunk: a sárga­mezesek megérdemelten nyer­tek, s ha kicsit nagyobb sze­rencséjük van, akár több gólt is rúghattak volna. Megfordít­va az állítást, ugyanez igaz a PMSC-re nézve is (mármint, hogy Mészárosék rengeteg helyzetet — többet mint a spanyolok — hagytak ki). Ko­vács Ferenc legénysége a me­zőnyben kulturáltan, ötlete­sen játszott és amit akart, sikerült is megvalósítania. Bár sokat támadott a PMSC is, Mészárosék csatárjátékából ezúttal hiányzott az átütőerő. Pauska Zsolt Augusztus 16-án, azaz jövő szombaton újra beindul az NB l-es labdarúgó-bajnokság. Hagyományainkhoz ragaszkodva, az 1986/87-es bajnoki évad alkalmával is meghirdetjük gól­totópályázatunkat. Tippelőink — mint azt már megszokhat­ták — ezután is postán kapják meg nyereményüket. Főmérközés: PMSC—Debrecen: ........................................................ P ótmérkőzés: Tatabánya—Siófok: .................................................... A pályázó neve: .................................................................................. L akcíme: ................................................................................................. Tolna Megyei Állami Építőipari Vállalat Pécs—Komló munkahelyeire felvételre keress ♦ viz-fűtésszerelő szakmunkásokat. JELENTKEZNI LEHET: 12. számú Építésvezetőségen, Pécs, Megyeri út 24. Továbbá felvesz: Dombóvár—Komló—Szekszárd térségébe ♦ földmunkagép-kezelőket. Jeletkezni lehet: TAÉV Gépgazdálkodási Szolgáltató Üzem, Szekszárd, Tartsay V. u. 10. Olabb győzelem Szombaton a női kosárlab- da-világbajnoks.ág vilniuszi se­lejtező csoportjában ismét pá­lyára lépett a magyar váloga­tott. Az ausztrálok elleni ke­mény ütközet és győzelem után ezúttal Tajvan együttese volt az ellenfél. Magyarország—Tajvan 77-57 (40-36). 1500 néző. V.: Martoline (brit), Labov (bolgár). Kezdetben úgy tűnt, hogy meglepetést okoznak a tajva­niak, hiszen az 5. percben már 11-6-ra vezettek. Németh és Boksay jóvoltából azonban a magyar együttes játékba len­dült, a félidő közepére már ki­egyenlített, s a szünetre négy­pontos előnyt szerzett. A második félidőben végig érvényesült Killik László gárdá­jának nagyobb technikai tudá­sa, tapasztalata és magassági fölénye. A megérdemelt, 20 pont különbségű győzelem után a magyar csapat vasárnap az Egyesült Államok ellen játszik. A magyar csapat legjobb do­bói: Németh (21), Boksay (17), Szőllősi (16), Nagy (12). Kézilabda Nagyatád-Pécsi Baromfi SE 27-25 (14-12). NB ll-es férfi- mérkőzés, Pécs, 200 néző. Legjobb pécsi góldobók: Vaj­da (10), Vük (5), Kovacsics (4). Mai sportműsor * Labdarúgás. Bükkösd—Szajk. Osz­tályozó mérkőzés a megyei I. osz­tályba jutásért, Bükkösd ^7.00. Kézilabda. NB I B-s női mérkőzés: PMSC—Eger SE, Városi Sportcsar­nok, 10.00. NB ll-es női mérkőzés: Tolnai Vörös Lobogó—Pécsi Hunor, Tolna, 11.00. Karate. A nemzetközi karate tá­bor demonstrációs edzése. Tanár­képző Főiskola, 10.00. vasárnapi Dunantaii napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Flőfizetési díj egy hónapra 11,- Ft negyedévre 33,— Ft lélévre 66,- Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177. 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest. V., József nádor tért., — 1900 -, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. ISSN 0133-2007 Indexszám: 21054