Dunántúli Napló, 1986. április (43. évfolyam, 89-118. szám)

1986-04-20 / 108. szám

Egy a négy ellen. Ugye mondani sem kell, hogy győzött a több­ség Lovásszal szemben. Fotó: Cseri László (Folytatás az 1. oldalról) rusch hóna alatt. (2-2). Nem örülhettek sokáig az egyenlí­tésnek a pécsi játékosok és a nézőcsúcsot megjavító közön­ség. Egy perccel az egyenlítés után Fodor játszott Dajkához, aki rávezette a labdát a 16- osra elé robogó Bodnárra. A kapuson megpattant a labda, s mielőtt a visszaérkező To­rna elrúghatta volna, Dajka az üresen maradt kapuba bólin­totta a labdát. (3-2) Elkese­redetten erőlködött a Pécs, magabiztosan gurigázott a Honvéd. S amíg a piros-feke­ték körömszakadtáig küszköd­tek az egyenlítő gólért, a baj­nokcsapatnak elég volt egy villanás, hogy tovább növelje előnyét. A 82. percben Détári meredeken indította Fitost, aki kicsalta kapujából Bod­nárt, s bár lőhetett volna, a középen egyedül érkező Détári elé játszott, és a Honvéd vá­logatott üdvöskéje a hálóba pofozta a labdát. (4-2). El­készültek erejükkel a pécsiek, s bár mindent egy lapra téve rohamoztak, az eredmény csak erőlködés maradt. A kényszerítőzésekre alapo­zott támadásaikkal több gól­helyzetet is sikerült a pécsiek­nek a játékidő első negyed­órájában kialakítaniuk, a nyu­godtan gurigázó vendégek azonban kihúzták kapott gól nélkül ezt az időszakot. Amint lankadt a hazaiak figyelme, azt azonnal góllal torolták meg a vendégek. A szünet után minden maradék erejüket összpontosítva kiegyenlítettek a pécsiek, ám 2-2 után már csak az történt a pályán, amit a jobb játékosanyaggal ren­delkező, erőteljes és céltuda­tos futballt játszó vendégek akartak. A szerdai mérkőzésen tudásuk maximumát adó pé­csiek meggyengült csapatuk­kal nem tudtak lépést tartani a bajnokkal. Bodnár kapus többször is bizonytalankodott, teljesítmé­nye alaposan belejátszott a mérkőzés eredményének ala­kulásába. A hátvédek közül Tomka képtelen volt felnőni feladatához, s mivel a töb­bieknek is nagyobb munka ju­tott, mint az eddigi találkozó­kon, segíteni sem tudtak neki. A középpályán Lutznak és Lö- rincznek voltak nyerő percei, folyamatosan azonban ök sem nőhettek az ellenfél hasonló sora fölé. Túrit csakis gólja menti. Elöl, egy-egy villanást nem számítva, megadták ma­gukat a csatárok a Honvéd vé­dőknek. A Honvédben kiemel­kedő teljesítményt nyújtott Sal- lai, Nagy, Fitos, Dajka és a mérkőzés legjobbja, Détári. Komora Imre: - örülök, hogy Pécsett is bebizonyítot­tuk, hogy a legjobbak vagyunk a hazai mezőnyben. Annak is örülök, hogy Kereki sporttárs­nak is sikerült meglepetést okoznunk. Egyben gratulálok a PMSC-nek, az eddigi szép teljesítményért és további sike­reket kívánok nekik. Garami József: — Gratulá­lok a Honvédnak az újabb bajnoki cimhez és a mostani győzelemhez is. Az első lélidő elején jól játszottunk, voltak lehetőségeink is, de azokat el­kapkodtuk. A Honvédnak elég volt két villanás ahhoz, hogy elhúzzon. Szünet után nagy erőfeszítéseket tettünk, de a kispestiek is tudtak újítani. Ezért lettek bajnokok. Kapu László » Békéscsaba— Siófok 3-0 (2-0) Békéscsaba, 8000 néző. V.: Huták. Békéscsaba: Leboniczky - Vigh, Szabó II., Varga, Ott- lakán — Steigerwald, Pásztor, Fecsku - Vágó (Adorján, a 83. percben), Csanálosi, Szekeres. Edző: Sülé István. Siófok: Ko­vács — Brettner, Pardavi, Ola­jos, Nagy M. - Bódi (Szajcz, az 53. percben), Zsadányi, Jan- kovics — Boda, Horváth I. (Fie­ber, a 72. percben), Árky. Ed­ző: Szőke Miklós. A hazaiak már a 10. perc­ben megszerezték a vezetést: Pásztor három védőt magára vonva cselezgetett a 16-oson belül, majd a jobbösszekötő helyén jókor érkező Csanálosi elé tálalt, aki 6 méterről köny- nyedén lőtt a siófoki kapuba. (1-0.) A 12. percben Fecsku lépett ki a védők közül és 17 méterről nagy lövést küldött kapura, de Kovács a helyén volt. A 28. percben szögletet rúgott a siófoki együttes. Jan- kovics szépen ívelte középre a labdát és az 5-ös túlsó sarkán jól kiemelkedő Zsadányi feje­sét Leboniczky csak nagy bra­vúrral tudta védeni a bal alsó saroknál. A 38. percben ismét Pásztor volt a főszereplő, el­húzott a baloldalon, középre adása után Steigerwald az 5-ösről megszerezte a hazaiak második gólját. (2-0.) A második játékrészt nagyobb iramban kezdte a Siófok. A siófoki rohamok közepette a 77. percben növelte előnyét a Békéscsaba. Steigerwald ügyes csellel csapta be a felezővo­nalnál Pardavit és indította a jobbösszekötő helyén felfutó Csanálosit, aki már a 16-oson belül a rátámadó Olajos mel­lett visszaadta a labdát Stei- gerwaldnak és ő a 11-es pont­ról kényelmesen gurított a megdermedt Kovács kapus mel­lett a bal alsó sarokba. (3-0.) Az első percekben egyik csa­pat sem kockáztatott semmit, a biztonságos védekezés volt a fő cél. Aztán mint ez később kiderült, a hazaiak részéről ez amolyan altatás volt. Egy gyors ritmusváltás után szép góllal szereztek vezetést. A gól meg­zavarta a siófoki együttest, csak szögletrúgások jelezték jelenlétüket. Amikor már a Sió­fok, olyan minden mindegy alapon kitámadott, egy gyors kontratámadásnál a . csabaiak bebiztosították győzelmüket. Jók: Ottlakán, Steigerwald, Pásztor, Fecsku, Csanálosi, ill. Brettner, Nagy M., Jankovics. Juhász Gyula ZTE—Csepel 0-0 Zalaegerszeg, 7000 néző.V.: Drigán. ZTE: Balázs — Sipos, Szigeti, Pecsics - Nagy T., Ró­zsa (Vidos, a 72. percben), Soós, Galántai - Nagy l, Gass (Farkas, a 46. percben), Páli. Edző: Gellei Imre. Csepel: Gé­léi — Szabó, Elekes, Kincses, Gálhidi — Kelemen, Szebe- gyinszky, Kuczmog, Nagy J. (Kovács /., a 76. percben) - Kovács F., Kénoszt (Stefanov, a 72. percben). Edző: Géléi József. A 6. percben Páli jobbról pontosan emelt Nagy I. elé, aki 14 méterről, kapásból mel­lé lőtt. Nem sokkal később is­mét Páli futott el, de beadása Gass mögé szállt. Néhány meg­győződés nélküli csepeli pró­bálkozás után ismét mezőny­fölénybe kerültek a hazaiak. A 31. percben Rózsa 17 méterről rosszul célzott. Négy perccel később Nagy I. Pálit indította, a balszélső mintaszerűen gu­rított középre, ám Gass és Szi­geti egymást zavarta, s így odalett az óriási helyzet. A 42. percben Kincses távoli lövését fogta könnyedén Balázs. Szünet után valamivel lendü­letesebben kezdett a ZTE, a 49. percben Galántai jobbról beívelt szögletét Soós közelről fölé fejelte. Közben erősen be­sötétedett, s ezért az 53. perc­ben bekapcsolták a reflektoro­kat. Három perc múlva Nagy T. éles szögből leadott, bal felső sarokba tartó lövését Gé­léi nehezen ütötte szögletre. A 82. percben Soós sárga la­pot kapott Kincses buktatá­sáért. A hajrában szorongat­tak a fővárosiak, Balázs há­romszor is a 16-oson kívülre ki­futva mentett. A találkozó vé­gén az érthetően elkeseredett egerszegi közönség kifütyülte együttesét. Gellei Imre: — A Csepel ezúttal is igen szervezetten vé­dekezett. Néhány játékosunk az idény végére elfáradt és ez erősen érződött a csapat telje­sítményén. Géléi József: - A fiúk sziv- vel-lélekkel küzdöttek, s ez elég volt a döntetlenhez. Ha nyer­tünk volna, marad reményünk, de így már ez is tovább illant. Tarsoly József További eredmények Rába ETO-Ú. Dózsa 3-1 (2-0). Megyeri út, 2000 néző. V.: Németh L. Góllövők: Haj­szán, Kovács E. (öngól), Ru- bold, illetve Herédi (11-esből). A Rába csak annyit adott ki magából, amennyi a győze­lemhez kellett. A Dózsa to­vábbra sem tud kikerülni a he­tek óta tartó hullámvölgyből. Jók: Rezi, Hannich, Hajszán, illetve az Ú. Dózsából senkit sem lehet kiemelni. Ferencváros-Debrecen 2-0 (2-0). üllői út, 15 000 néző. V.: Lázin. Góllövő: Pintér (11-es­ből), Kvaszta. A Ferencvárosnak féltucat­nál is több lehetősége volt, ez­zel szemben a védekezésre be­rendezkedő Debrecennek egy sem. így a vendégek örülhet­tek, hogy csak két góllal kap­tak ki. Jók: Pintér, Zsivótzky, Kincses, Pölöskei, illetve Sza­bó L. MTK VM—Videoton 2-0 (1-0). Hungária körút, 2000 néző. V.: Maczkó. Góllövő: Varga, Szei- berc (11-esből). Változatos, élénk iramú mér­kőzésen végig a házigazdák irányítottak. A vendégegyüttes­nek esélye sem volt a győze­lemre. Jók: Katzenbach, Kéke­si, Szeibert, Bognár, illetve Májer, Csongrádi. Vasas—Haladás 3-2 (0-2). Szombathely, 7000 néző. V.: Kovács I. L. Góllövők: Gu- bucz, Izsó, Borostyán, illetve Bognár, Elekes. Az első félidőben a Hala­dás nagyszerűen, ötletesen játszott. Szünet után azonban érthetetlenül lelassult a játé­Az Inter Bratislava az esélyes kuk, ezt a sokmozgásos, gyors csatárjátékot produkáló Vasas kihasználta, és fordított. Jók: Farkas, Rácz, Izsó, illetve Gö­rög, Bognár. Bp. Volán—Tatabánya 2-0 (1-0). Czabán Samu tér, 500 néző. V.: Roxin. Góllövők: Si­mon, Seres. Sajnálhatja a Volán, hogy a bajnokságban nem játszott mindig olyan lelkesen és cél­ratörően mint ezúttal, mert ak­kor nem került volna kieső helyzetbe. A Tatabánya volt jobb. Csak a mezőnyben je­leskedtek. A Volán rászolgált a két pontra. Jók: Hegedűs, Jancsika és Katona, illetve Lakatos és Szalma. az nb i. Állasa 1. Bp. Honvéd 29 17 10 2 62-28 44 2. PMSC 29 U 9 6 44-25 37 3. Rába ETO 29 13 11 5 59-41 37 4. ZTE 29 11 12 6 46-34 34 5. Ferencváros 29 12 9 8 35-29 33 6. Videoton 29 10 11 8 25-24 31 7. Vasas 29 11 7 11 37-41 29 8. MTK VM 29 11 6 12 45-39 28 9. Tatabánya 29 8 11 10 33-30 27 10. Haladás 29 8 9 12 32-36 25 11. Békéscsaba 29 8 9 12 34-44 25 12. Ú. Dózsa 29 8 9 12 32-43 25 13. Debrecen 29 7 10 12 23-45 24 14. Siófok 29 8 7 14 28-46 23 15. Bp. Volán 29 5 12 12 30-44 22 16. Csepel 29 7 6 16 25-41 20 1. Saarbrücken—Bochum 0-1 2 2. Hamburg—Mannheim 3-0 1 3. Blau-Weiss—FC Homburg 0-2 2 4. Wattensch.—Stuttgarter K. 0-2 2 5. Aschaffenburg—Aachen 5-0 1 Pótmérkőzések: 14. Kassel—Fortuna Köln 3-0 1 15. Karlsruhe—Oberhausen 2-2 x 16. Darmstadt—Solingen 0-0 x A többi mérkőzést ma játsszák! Kaposváron három I. osztá­lyú és egy NB 11-es csapat rész­vételével immár második napja tart a Balaton Füszért Kupa nemzetközi kosárlabda torna, melyre harmadízben kerül most sor. Az utolsó pillanatban a Tirolia Wien együttese egy bal­eset miatt lemondta a részvé­telt' így a Kaposvári Táncsics NB 11-es csapata ugrott be a mezőnybe. Az első napon a vá­rakozásnak megfelelően alakul­tak az eredmények; a csehszlo­vák Inter Bratislava biztosan győzte le a lengyel Gwardia együttesét. A másik találkozón a SÁÉV verte a Táncsicsot. A szombati nap viszont már nem a papírformának megfelelően alakult. Az első összecsapáson Kézilabda Várpalotai Bányász—PMSC 23-18 (12-9) NB I. férfimérkőzés. Várpalo­ta, 800 néző. V.: Bergmann, Sziklai. PMSC: Tóth — Hunya­di, Füzesi, Hang (3), Perger (3), Putics (5)> Kunos. Csere: Sólyom (kapus), Takács (6), Kőszegi (1), Horváth, Kovacse- vics. Edző: Koleszár György. A várpalotaiak nagyon jól kezdtek, percek alatt 4-0-ra el­húztak. A pécsiek 5-3-ra feljöt­tek, de néhány perc múlva 8-4- nél ismét 4 gólos volt a bányá­szok előnye. Kunos a 17. perc­ben súlyos kézsérülést szenve­dett, végleg kivált a játékból. (Könyökficammal és szalagsza­kadással kórházba szállították, ahol meg is operálták). A PMSC később erősíteni tudott, de mégis a Bányásznak volt három gólos előnye. A második félidőt a vendégek kezdték job­ban, 13-11-nél újra két gólra csökkentették hátrányukat. Nagy küzdelemben a palotaiak 18-14-nél megint jelentős előny­höz jutottak. 18-16 után a Bá­nyász mór 23-16-ra módosítot­ta a mérkőzést és ezzel el is dőlt a találkozó sorsa. Perger utolsó percekben lőtt gólja már csak szépítéshez volt ele­gendő. Hagyományosan, szikrázóan kemény mérkőzést játszott a két csapat. A lelkesebb, nagyobb ambícióval küzdő palotaiak vé­gig vezetve érték el biztos győ­zelmüket. Flaskár István a bratislavai együttes a mér­kőzés végére kissé „lazító" SÁÉV-et három ponttal meg­előzte a végjátékban, s ezzel a kupa-küzdelem első számú esélyesévé lépett elő. A másik összecsapáson a wroclawi Gwardia 6 ponttal győzött a kissé fáradtnak tűnő Táncsics ellen, hisz a Kaposvári Honvéd- csapat két órával korábban tét­mérkőzést játszott, ugyancsak a városi sportcsarnokban az NB l-be jutásért. A torna végső sorrendje ma délelőtt alakult ki, amennyiben az első találko­zón a csehszlovák együttes is legyőzi a Táncsicsot, övé a dí­szes serleg. Területi bajnokság K. Rákóczi Táncsics SE 2-0 (1-0). Kaposvár, 1500 néző. V.: Tóth. K. Rákóczi: Horváth — Deákvári, Riczu, Kraft — Kon­rad (Pruckner), Balogh, Petrák, Hanus — Burai, Biró, Meksz (Magyar). Edző: Madár Gábor. Táncsics: Lukács — Vidák, Kiss, Virág, Héregi — Gőbölös (Ézsi, Tigyi, Szántai, Glitisch — Juhász, Gyurics. Edző: Köves László. Az első félóra kiegyen­lített küzdelmet hozott, a na­gyon lelkesen és jól játszó Honvéd együttes teljesen nyílt­tá tette ekkor a találkozót. A második félidőben 40 percen keresztül 10 emberrel játszó lis­tavezető azonban újabb gólt szerzett, és ezután a Táncsics feladta. G.: Meksz, Hanusz. Ki­állítva: Petrák (54. percben). Jók: Riczu, Balogh, Burai, Meksz, ill. Kiss, Héregi, Szán­tai, Juhász. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Komlói Bá­nyász—Bajai SK, Komló, 17.00. Te­rületi bajnokság: Szigetvár—Siklós, Szigetvár, 17.00, Mázaszászvári Bá­nyász—Mohács, Mázaszászvár, 17.00, Nagyatád—PVSK, Nagyatád, 17.00, Kisdorog—Boly, Kisdorog, 17.00, Somberek—Nk. Volán Dózsa, Som­berek, 17.00, Bonyhád—Paks, Bony- hád, 17.00, Dombóvár—Boglárlelle, Dombóvár, 17.00. Megyebajnokság: Harkány—Sásd, Harkány, 17.00, Sellye—P. Zsolnay, Sellye, 17.00, Új- petre—Beremend, Újpetre, 17.00, Villány—Szentegát, Villány, 17.00. RÖPLABDA. NB II.. nők: Pécsi Vörös Meteor—Sz. Tanárképző, öz u., 12.00. Férfiak: Pécsi Vörös Me­teor—Sz. Tanárképző, öz u., 13.00. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Előfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,— Ft rélévre 66,— Ft egy évre 132,— Ft ______ K észült ofszet rotációs eljárássá! Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) , Budapest, V., József nádor téri.. — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. ISSN 0133-2007 Indexszám: 25 054 IIJJÍI b ri ■ Sem a PMSC--Bp. Honvéd, sem a ZTE—Csepel mérkőzés eredményét nem sikerült eltalálniuk e heti pályázóinknak. Jövő heti góltotónkra tippelni ezúttal is csak a lapból kivá­gott szelvénnyel lehet, melyet pénteken délig kérünk eljut­tatni szerkesztőségünk címére: Vasárnapi Dunántúli Napló, Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Fömérközés: PMSC- Békéscsaba: .................................................... P ótmérközés: Siófok—MTK-VM: ........................................................ A pályázó neve: ................................................................................... A pályázó lakcíme: ............................................................................... KÉSZÜLJÖN ÖN IS A LABDARÚGÓ VB-RE! Ön csak nyerhet, ha Orion távirányítású, francia gyártmányú, 67 cm-es képcsövei rendelkező GÁLI. színes teleuízíót uasáről 37 500 Ft-ért. a KONZUM ÁRUHÁZBAN. AKONZUM SKÁLA COOP ÁRUHÁZBAN PÉCS, KOSSUTH TÉR Jutási Róbert :: aHMi«