Dunántúli Napló, 1986. március (43. évfolyam, 59-88. szám)

1986-03-24 / 82. szám

1986. március 24., hétfő Dunántúli napló 7 Labdarűgö MB I. Pontot hagyott Pesten a PMSC Hungária körút, 5000 néző. V. Pádár. PMSC: Bodnár — Kónya, Torna, Bérczy, Brez- niczky dr. — Megyeri, Túri, Czérna, Lőrincz — Dobány (Márton a szünetben, Lutz a 67. percben), Lovász. Edző: Garami József. MTK-VM: Gáspár — Varga, Turner, Ta- lapa, Kovács — Szeibert, Hor­váth (Oroszki a szünetben), Turtóczky, Katzenbach — Fü- löp (Kékesi a 60. percben), Boda. Edző: Both József. Fekete hétvégük volt a fő­városi csapatoknak szombaton és vasárnap. Talán azért is igyekeztek olyan sokan a bu­dapesti szurkolók közül a Hun­gária körútra, hogy az MTK- VM győzelmében bízva lát­hassák az elégtételt a vidéki­ek felett. Nos a mérkőzés úgy is in­dult, hogy a hazaiak növelik győzelmeik számát a pécsiek­kel szemben lejátszott találko­zókon. Az első öt percben Brezniczky doktarékat bizony lélegzetvételhez sem nagyon engedték a „megtáltosodott" kék-fehér csatárok. Csakhogy az első 10 perc hazai nyomá­sából kiszabadult pécsiek azonnal góllal tették le névje­gyüket. Mintaszerű Túri—Lő­rincz—Túri akció végén a pé­csi középpályás 12 méterről lőtt a kirohanó hazai kapus mellett a kapu bal alsó sarká­ba (1-0). Megzavarodtak a hazaiak és a pécsiek — ha jobban tud­nak koncentrálni — akár gó­lokkal terhelhették volna meg Gáspár hálóját. Előbb Czérna -—Dobány—Lőrincz, majd há­rom perccel később Czérna ré­vén növelhették volna előnyü­ket a vendégek, ám a hazai­aknak az utolsó pillanatban mindig a segítségükre sietett valaki, vagy valami. Fél óra elteltével szabadult fel a kék­fehérek kapuja, amikor is a bal oldalon Boda harcolt ki szöaletet. Belőtt labdája ki­pattant a kapu elé betömörült védőkről, Fülöp ismételhetett, de Bérczynek sikerült a kapu torkából kikanalaznia a lab­dát. Az ellentámadás során Lőrincz vitte sl magával a jobb oldali védelmet a 16-os közecéiq, az üresen maradt területen szöktette Túrit, aki­nek az alaavonaltól 6 méterről belőtt labdáia csak milliméte­rekkel suhant el a gólra éhe­sen berobbanó Lőrincz feje fölött. Egyre keményebbé vált a iáték. Turner csúnyán bele- szállt az „éledező" Lovászba, sárga lap lett a hazai védő jutalma. A félidő hajrájára „felszívta" magát a budaoesti együttes, erőlködéseikből azonban csak egy veszélyes szabadrúgásra futotta. Szünet után kemény heleme. nésekkel, fergetegesen táma­dott az MTK. Viszont egy pé­csi ellentámadásnál a hazaiak térfelének közepén a kitörő Mártont Turner lerántotta ez volt a pécsi játékos egye­düli említést érdemlő meg­mozdulása — s mivel a védő­nek az első félidőben mór ki­járt egy sárga, Padár ezúttal a pirosat volt kénytelen felmu­tatni. Mindenki azt gondolta, hogy a tíz főre olvadt hazaiak ellen elemi erővel támad majd a PMSC, annál is inkább, mi­vel eddig is csak a balszeren­cse gátolta meg őket a gólok lövésében. Ennek ellentmond­va, a megfogyatkozott kék-fe­hérek ragadták magukhoz a kezdeményezést, csakhogy a fellazult védőfaluk szinte a tálcán kínálta a gólszerzést a lepattanó labdákból gyorsan indító pécsieknek. Sajnos, hiá­ba indult egy hazai védővel szemben három pécsi táma­dó, majd két védővel szembe négy piros-fekete mezes, a támadások rendre bosszantó hibákon haltak el. Az 58. percben Megyeri ug­ratta ki tisztán Túrit, ám ő a rá kirohanó Gáspár lábát ta­lálta el 8 méterről. Már csak jiegyedóra volt vissza a mér- Jtőzésből, amikor 30 méterre PMSC - MTK VM 1-1 (1-0) Meleg pillanatok az MTK-VM kapuja előtt Bodnár kapujától szabadrú­gáshoz jutottak a hazaiak. Kékesi kapu elé kanyarított labdája lepattant a magasra ugrott hazai és vendég élőfal­ról, az élete első NB l-es ta­lálkozóját játszó Oroszki éb­redt elsőnek és félfordulatból leadott lövése megakadt a pécsi kapu bal alsó sarkában (1-1). Az utolsó öt percre fel- töltotte. magát a PMSC. A 85. percben ugyan még Megyeri kapott sárga lapot Katzenbach elkaszólásáért, a következő percekben nagy rohamot vág­tak ki Gáspár kapuja ellen. A 88. percben Lovászt vágták fel 20 méterre a hazoi kapu­tól. A leállított labdát Lutz Lőrincz elé pöccintette, akinek lövése nyomán Gáspárnak minden tudására szükség volt, hogy kitolja a labdát a bal felső sarokból. A szögletet követően Lutzot vágták fel 17 méterre az MTK-kaputól. Ez­úttal is Lőrincz végezte el a szabadrúgást, lövése azonban méterekkel elkerülte Gáspár kapuját. Huszáros, jobboldali táma­dásokkal próbált meg ráijesz­teni a pécsiekre az MTK-VM. Csakhogy a vendégek ugyan féltek a találkozótól, ám nem ijedtek meg, minek következté­ben góllal hütötték le a kék-fe­hérek fellobbanását. Nemcsak szemre tetszetősen, de rendkí­vül veszélyesen indultak az el­lenfél kapujának bevételére a gólt követően a piros-feketék. Mozgásban volt mind a tíz já­tékos, akik nemcsak nagyszerű átadásokkal, de mindinkább láthatóan begyakorolt figurák­kal borzolták fel a hazaiak idegeit. Az MTK-sok nem is bírták sokáig, minek következ­tében 10 főre olvadt együtte­sük. Sajnos, a hét közben influ­enzával birkózó pécsiek elfá­radtak, legalábbis idegileg, mert csakis dekoncentráltsá- gukkal magyarázható, hogy a számtalan, általuk kidolgozott helyzeteiknek még csak töre­dékét sem tudták kihasználni. Bodnár a gólról nem tehe­tett, többször is merész vető­déssel vetette magát észre. A hátvédsorban a két közép, To­rna és Bérczy nyújtotta a leg­többet. A középpályán nehezen lehetne sorrendet mondani Túri és Lőrincz között. A csatársor­ban „foglalkoztatottak” közül Lovász ígéretes dolgokat pro­dukált, nagy kár, hogy nem kezdett hozzá góljainak szapo­rításához. GARAMI JÓZSEF: - Az első félidei jó Játék után a második félidőben kimaradt 3-4 gól­helyzetünk idegessé tette a fiatalokat, így a fanatikusan hajrázó hazaiak ellen a ta- oasztalatlanságukra irható a pontvesztés. BOTH JÓZSEF: - Az őszi szezon után mintha a hazai pálya vált volna a legnagvobb ellenfelünkké. Jellemző, hogy ha 11-eseket kapunk, vagy ki­állítanak valakit közülünk, csak akkor kezdünk el igazán ját­szani. A pécsiek rászolgáltak a pontra. Kapu László Góllövőlista A góllövőlista közvetlen él­csoportjában csak Hannich ■volt eredményes, így már egye­dül foglalja el a második he­lyet. Az állás: 22 gólos: Détári (Bp. Honvéd) 14 gólos: Han- ■nich (Rába ETO) 13 gólos: Melis (Rába ETO) 12 gólos: Boda (MTK-VM), Nagy I. (ZTE) 10 gólos: Borostyán (Vasas), Szeibert (MTK-VM) 9 gólos: Kiprich és Plotár (mindkettő Tatabánya). Felmondtak Fazekasnak A belga labdarúgó-bajnok­ság 2. osztályában a szereplő brüsszeli Racing vezetősége a csapat sorozatos kudarcai miatt szerződést bontott Faze­kas László edzővel — adja hí­rül a Le Soir. Az Ú. Dózsa és a magyar válogatott egykori kiválósága előbb a belga 1. ligás Antwer­penben, majd egy 2. ligás csa­patban játszott. Ezután lett az 1. ligából éppen kiesett, és ter­mészetesen az újbóli felkerü­lést ambicionáló Racing Jet edzője. A csapat egyébként vasárnap már más edző irá­nyításával lépett pólyára, de így is kikapott. Asztalitenisz További vasárnapi eredmények Tatabánya-Békéscsaba 6-1 (2-1). Tatabánya, 4000 néző, v.: Bognár. Góllövők: Vimcze (2). Schmidt, Szabó, Kiprich (11- esből) Plotár, illetve Vigh. Lassan melegedtek játékba a csapatok, de aztán igen él­vezetes, változatos, jó iramú mérkőzést láthattak a szurko­lók. A hajrá a jó napot kifogó Bányász támadósor teljesen szétzilálta a vendégek védel­mét. A jól játszó Tatabánya ilyen arányban is megérde­melten szerezte meg a két pon­tot. DMVSC-Bp. Volán 2-1 (1-0). Czabán Samu tér, 2500 néző, v.: Németh L. Góllövő: Benyó, Varga N. (öngól), illetve Kró­mé r. A lelkes, tervszerűbben ját­szó Debrecen Varga kapus két súlyos hibájának köszönheti győzelmét. AZ NB I. ÁLLASA 1. Bp. Honvéd 23 14 7 2 47-22 35 2. Pécs 23 12 6 5 33-19 30 3. Rába ETO 23 9 10 4 43-32 28 4. Videoton 23 10 7 6 23-19 27 5. Zalaegerszeg 23 8 10 5 37-27 26 6. MTK-VM 23 9 6 8 39-31 24 7. Ú. Dózsa 23 8 8 7 28-27 24 8. Ferencváros 23 8 8 7 26-25 24 9. Tatabánya 23 6 10 7 26-24 22 10. Haladás 23 7 7 9 25-27 21 11. Vasas 23 7 7 9 29-34 21 12. Debrecen 23 6 8 9 22-39 20 13. Békéscsaba 23 5 8 10 24-36 18 14. Siófok 23 5 7 11 23-34 17 15. Bp. Volán 23 4 8 11 24-39 16 16. Csepel 23 6 3 14 20-34 15 Következik A 24. forduló (március 29— 30.) műsora. Szombat: Debre­cen—Haladás, PMSC—Rába ETO, Siófok—Volán, Békés­csaba—MTK-VM (mind 15.00 óra). A Népstadionban: Hon­véd—Vasas (16.15), FTC—Ú Dózsa (18.00). Vasárnap: Cse­pel—Tatabánya, ZTE—Video­ton (mind 18.00). A dr. Kőhalmi László emlék- versenyen, az Egyetemi torna- csarnokban 21 egyesület 144 versenyzője indult. A pécsi asz­taliteniszezők közül Eszényi (P. Spartacus) nyerte a II, o. női egyest, klubtársa, Soós előtt. E két versenyző győzött a II- o. női pórosbon, itt az ugyancsak szövetkezeti Harth, Szederkényi duó 3. lett. A II. o. férfi páros­ban: 3. Diófási, Szabó (U. PEAC, Kilián SE). Az ifjúsági leányoknál Katies (P. Sparta­cus) a 3. helyen végzett, az if­júsági fiúknál az U. PEAC-os Hóinak is ugyanez a helyezés jutott. Vívás A Savaria Kupa nemzetközi serdülő és 'ifjúsági versenyen, Szombathelyen a pécsi egyete­mista vívók közül a férfi tőrben Maróti 7„ a párbajtőrben Árva 3. lett. Protaszov újra a pályán A szovjet labdarúgó-váloga­tott egyik legnagyobb ásza, a Dnyepr bombázója, Oleg Protaszov hosszú ideig sérülés­sel bajlódott. Mint o Szovjet- f 'szkij Szportna.k elmondta, a következő fordulóban már új­ra bajnoki mérkőzésen szeiet- ne játszani a Zsalgirisz ellen. A szovjet labdarúgók spa­nyolországi és mexikói túráján Protaszov egyéni terv szerint készült, s a kellemes körülmé­nyeket kihasználva igyekezett utolérni a felkészülésben tár­sait. Hazatérve, a jelek szerint megártott a hirtelen éghajlat­változás. Megfázott, napokig feküdt lázasan. Most egészsé­ges, újra edz. A klub kétkapus edzésein már pályán volt. Re­méli, hogy a következő fordu­lóban teljes harcértékű csa­tárként állhat csapata rendel­kezésére. A Dnyepr egyébként jól sze­repel a bajnokságban. Erősí­tette a csapatot, hogy Jurij Gavrilov személyében egy igazi játékmesterrel eiőso- dött. Legutóbbi, leningrádi vendégszereplésük volt csak sikertelen, vereséget szenved­tek a Zenittől. Oleg Protaszov szerint ebből a kudarcból az edzők és a játékosok is levon­ták a tanulságot. Sport Aid Tisztázatlan kérdések Már csak két hónap van hátra a Sport Aidet záró vi­lágméretű futásig, de még számos bizonytalanság nehe­zíti a szervezők munkáját. A magyarországi verseny, o „Fut- apest Sport Aid" rendülő bi­zottságának legutóbbi ülésén is ezek a tisztázatlan kérdések okoztak gondot. Monspart Sa­rolta, a viadal nemzetközi „összekötője" és a szervezésbe bekapcsolódó UNICEF ma­gyar bizottságának képviselői rendszeres telex-, illetve tele­fonkapcsolatot tartanak az af­rikai éhezőket segítő akció brit „főnökeivel”. A szervezők már többször módosították a feltételeket, de legutóbbi te­lefonbeszámolójuk szerint pos­tán útnak indítottak Buda­pestre egy írásos anyagot, amely talán végképp eloszlat­ja q „ködöt". Röviden Röplabda. NB ll-es mérkő­zések. Férfiak: Pécsi VM— Keszthely 3-1. Nők: Pécsi VM —Keszthely 3-0. Kézilabda. A Carbon Kupa ifjúsági fiútorna végeredmé­nye: 1. Komlói Bányász, 2. Rába ETO, 3. Pécsi Széchenyi Gimn., 4. Veszprémi Építők, 5. Dunaújvárosi Kohász. Birkózás. Egy budapesti or­szágos ifjúsági versenyen Kor­mányi (P. Kinizsi) 4. lett. Atlétika. A nemzetközi ma­ratoni OB-n, Szegeden, a nők­nél a komlói Jávori a 4. he­lyet szerezte meg. A PMSC fu­tói közül Szabó T. és Szabó G. a felnőtt, Jagicza a jjnior I. o. szintet teljesítette ezen a versenyen. A PMSC csapatban a 3. lett. Teke. P. Gázmű—Kanizsa Bútor 5-3. NB ll„ férfimérkő­zés, Pécs. A hazai együttes mérsékeltebb teljesítménye el­lenére könnyen győzött. Leg­jobb pécsi dobók: Fábián (433), Berta (429), Kemsei (421). Cselgáncs. Országos női kö­zépiskolás bajnokság, Buda­pest. Eredmények. 48 kg: 3. Morvái (Janus Gimn.), 52 kg: 5. Czulák (Nagy Lajos G.), 66 kg: 2. Cseresznyés (Nagy La jós G.). Országos női junior verseny, Szegeden Morvái (PVSK) súlycsoportjában a 2. helyen végzett. Magyar karddiadal Nevű Yorkban A vívó Világ Kupa so­rozat New York-i nem­zetközi versenyen Ma­gyarország kardváloga­tottja fényes győzelmet aratott. Gedőváriék meg­szorítás nélkül jutóitok el a döntőig és a fináléban sem tudták őket megállí­tani. Eredmények: A ne­gyeddöntőben: Magyaror- ság—Egyesült Államok 8-6. Az elődöntőben. Ma­gyarország—Lengyelor­szág 9-2, Franciaország— Bulgária 9-5. Döntő: Ma­gyarország—Franciaor­szág 9-6. Tollaslabda Országos III. osztályú felnőtt tollaslabda versenyt rendeztek Kaposvárott, ahol valamennyi versenyszámban a Pécsi Spar­tacus sportolói szerezték meg az első helyet. Győztesek: Férfi egyes: Szilvássy. Női egyes: Pásztó. Férfi páros: Csuka (BEAC) — Szilvássy. Női páros: Kulcsár-Muzsek. Vegyespáros: Szilvássy—Pásztó. ÉRTESÍTJÜK TISZTELT VÁSÁRLÓINKAT, HOGY 15. SZ. TITAN ÁRUHÁZUNK (Pécs, Verseny u. 21.) március 26-tóí s leltározást lieg ez! NYITÁS: ÁPRILIS 8-ÁN. A leltározás ideje alatt az árukiadás szünetel. Kérjük szives megértésüket. KERESKEDELMI VÁLLALAT