Dunántúli Napló, 1986. február (43. évfolyam, 31-58. szám)

1986-02-02 / 32. szám

Labdarúgó YDNK Komló—Siklós 4-1 (1-1) Komló, 200 néző. V.: Szin- ger. Komló: Tihanyvári — Papp dr., Vukmann, Gallai (Schul- teisz), Barta - Hohmann (Uhrik), Katona, Kresz - Hegyi, Vigh, Varga S. Edző: Csordás István. Siklós: Pál - Molnár, Kovács, Ferenczi, Mim — Pet- rétei, Szabó, Bagoly (Kolom­pár), Biró — Sztojka, Varga I. Edző: Csaba Gábor. 31. perc: Varga S. jobbol­dali szögletét Vigh, a védőket megelőzve, négy lépésről csúsztatta a bal sarokba (1-0). 32. perc: Gallai rosszul pasz- szolt a komlói 16-oson, Varga I. elcsípte a labdát, s gurítása Tihanyvári kezéről pattant a jobb sarokba (1-1). 53. perc: Papp dr. indította a jobbszélen Vighet, az ő be­adását Hegyi 8 m-ről kapás­ból továbbította a bal sarok­ba (2-1). 55. perc: Hegyi jobbról ívelt labdáját Kovács hazafejelte, de Pál kezéből kiperdült a lab­da, s Vigh 3 méterről az üres kapuba gurított (3-1). 82. perc: Uhrik remek indí­tásával Vigh egyedül tört ka­pura, elhúzott Pál mellett is, s 8 méterről gurított a hálóba (4-1). Komlói győzelemmel ért véget a bányászvárosban a Komló- Siklós Vasárnapi Dunántúli Napló Kupa mérkőzés. Képünkön: Veszélyben a siklósiak kapuja, a labda azonban ez alkalommal elkerülte a csíkos mezben játszó siklósiak hálóját. Fotó: Läufer A mezőnyben szinte végig nyász-támadók voltak határo.- egyenrangú ellenfél volt a Sik- zottabbak. lós, ám a kapu előtt a Bá- G. G. Szekszárd—Mohács 2-1 (0-1) Mohács, 100 néző, vezette: Vavika. Szekszárd: Pólyák (Huj- ber) — Szabó, Varga, Somos, Weitner II. - Kneisz (Már­kus), Kiss, Weitner I., Boros — Lauer, Varga. Edző: Kovács István. Mohács: Antal (Hor- nyák) — Űjvári, Szeitz, Amb­rus, Reit — Kovács (Bohner), Óbert, Jurin (Csibi) — Marti­na, Havasi, Lőrincz (Tóth). Ed­ző: Rónai István. 10. percben Havasi egymás után játszotta át a védőket, a 16-osra érve a kifutó Pólyák mellett a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 0-1. 48. percben Lauer a 16-os vonalról becsapta a védőjét, felnézett és az üresen hagyott Márkushoz játszott, aki bizto­san lőtt a hálóza. 1-1. 61. percben Kiss Márkushoz játszott, aki betört a 16-oson belülre és lőtt, Hornyák kifut­va még bele tudott ütni a lab­dába, de olyan szerencsétlenül, hogy az a hálóba hullott. 2-1. A jó pálya és jó iramú mér­kőzést hozott a találkozón. A hazaiak védelme ha jobban odafigyel, mindkét gól elkerül­hető lett volna. M. E. Táncsics—Szigetvár 1-0 (1-0) Kaposvár, 150 néző, vezette: Pálfi. Táncsics: Lukács (Dom­bóvári), — Tigyi, Kiss, Ko- lonfár, Virág (Molnár) — Gö- bölös, Papp (Lengyeltóti), Szántai, Kovács — Juhász, Gyurics. Edző: Köves László. Szigetvár: Győri — Iványi, (Vörös) Lengyeltóti, Baumann, Révész (Bálint), Haragó (Lip­tai), Bodog, Tóth, Pintér, Bodó (Paizs), Szilágyi (Tár- hesz). Edző: Pichler Imre. A 35. percben a szigetvári kaputól 18 méterre szabad­rúgást végezhettek a hazaiak. A sorfalon átemelt labdát Gyurics 6 méterről a kapuba gurította. 1-0. Az első félidő a hazaiak enyhe fölényével telt el, a vendégek ekkor nem sok ve­szélyt jelentettek a Honvéd kapujára. Szünet után már a szigetváriak is többet kezde­ményeztek, de gólhelyzetek csak a hazaiaknak voltak, de ezeket a gyámoltalanul játszó támadók sorra elhibázták. J. J. Dombóvár— Mázaszászvár 14 (14) Dombóvár, 100 néző, vezet­te: Varga. Dombóvár: Bien (Reizinger) — Vészi, Bács, Banai, Pászti — Horváth, Hosszú Z„ Nagy (Keresztes) — Iván, Jakab, Csanádi, (Bencze). Edző: Újvári Kálmán. Mázaszászvár: Pál (Pesti) — Komáromi (Czár), Kólya, Ma­csi, (Agócsi), Dunai — Hó- dosi (Róth Zs.), Guth (Cser- venka), Róth A., Herold — Kaufmann, Beke. Edző: Róth Antal. A 7. percben Iván jobb­oldalon beadott, s a jókor ér­kező Nagy 6 méterről a jobb sarokba fejelt. 1-0. A 24. percben Beke kiug­rott a védők között és a kifu­tó Bien ímellett, a kapu köze­pébe lőtt. 1-1. Változatos játék után alakult ki a döntetlen eredmény. G. I. Kézilabda DNK Idény eleji formában Műkorcsolya A koppenhágai műkorcsolyá­zó és jégtánc Európa-bajnok- ságon szombaton befejeződ­tek a küzdelmek. Zárásként a talán leglátványosabb, s min­denképpen legnépszerűbb számban, jégtáncban hirdettek bajnokot. A Szovjetunió ismét elvitte mindhárom dobogós he­lyet — úgy mint a párosoknál —, a várakozásnak megfelelő­en a világ- és Európa-bajnok Besztyemjanova, Bukin-kettős győzött. A jobbik magyar pár, Engi Klára és Tóth Attila tava­lyi helyezéséhez képest há­rom helyet lépett előre, s így már közel állnak ahhoz, hogy a nagy elődök, Regőczi Krisz­tina és Sallai András nyomdo­kaiba lépjenek. A második ma­gyar pár, Wertán Kinga és De. meter János is elégedett lehet a 18 kettős között elért 13, he­lyezésével. Teke P. Gázmű—Szombathelyi Styl 6-2. NB II. férfimérkőzés, Pécs. Immár harmadik fordulóját bonyolították le a városi sport- csarnokban a kézilabda DNK- nak. Az I. osztályú mérkőzések ezen a játéknapon nem bő­velkedtek meglepetésekben. Eredmények. PMSC II.—Zsol- nay 28-15 (12-5). I. o. női mér­kőzés. V.: Biró, Cserepes. Ld.: Kismihály (5), Ancil (9), Tóth (10), Gergely (3), Papp ill. Kos- nánycki (4), Sáfrány, Balogh (3) , Konczos, Tiszai (2). Sipos (4) . PMSC l.—BFSE 36-19 (14-9). I. o. férfimérkőzés. V.: Biró, Cserepes. Ld.: Kovács (9), Kö- vesi (10), Kovacsevics (3), Pu- tics (5), Perger (2), Kőszegi (4), Kunos (3). III. Heves, Ker­tész (2), Mester, Fazekas (5), Dabajdi (6), Kovacsics (4). PMSC I.—Hunor 25-15 (J3-5). I. o. női mérkőzés, V.: Jeney, Pécsi. Ld.: Roller, Szebányi (5), Kruzsic (6), Mészáros (6), Nagy (3), Dézsi, ill. Lendvai (8), Maletics, Dajka (4), Pin­tér, Ma rozsán. Komló II.—Mecseknádasd 33-22 (17-8), I. o. ffi mérkő­zés. V.: Nádasdy, Tóth. Gl.: Kovács, Duga 9, Németh 2, Papp 2, Ambrusics 8, Keszthe­lyi 5, Makai 6, illetve Bacher 3, Gillich 4, Gungl 2, Schlap 6, Weith 5, Werner 1, Müllerl. PBTC—BFSE 11-11 (8-5), I. o. női mérkőzés. V.: Hummel, Kiss L. Góllövők: Balog 5, Hu- nus, Vajda, Csik, Tollas 2, Kurcz 1„ ill. Karáth 2, Kiskő­rösi 4, Máté, Turbéki, Székely 3. PMSC II.—Komló I. 24-17 (12-9), I. o. ffi mérkőzés. V.: Hummel, Kiss L. Góllövők: Ko­vács 3, Gelb 5, Papp 5, Bari 2, Hudnyadi 9, ill. Székelyhídi 6, Mile, Soós 2, Wagenbach 6, Steer 2. Előkészületi mérkőzések PMSC-Baja 3-0 (2-0). Pécs- újhegy, 200 néző. V.: Kiss. PMSC: Bodnár - Kónya, To­rna, Bérczy, Palaczki - Lutz, Túri, Czérna, Lőrincz - Do­hány, Udvardi. Baja: Majzlin- ger — Harsányi, Goldschmidt, Pongó, Mohovics — Morvái, Szőcs, Prikidánovics, Evanics — Horváth, Kóczián. G.: Dohány (16. perc), Pongó (öngól — 40. perc), Udvardi (70. perc). A betegségek, sérülések miatt tartalékos PMSC több góllal is nyerhetett volna, bár a Baja az utolsó pillanatokban 11-est hibázott. Nagykanizsai Olajbányász- Kiskanizsa 14-0 (4-0). Nagyka­nizsa, vezette: Farkas. Olaj­bányász: Fullér — Fodor (Gré- czi), Martinkovics (Kormos), Szőke (Hóbár), Fuisz - Hege­dűs, Horváth, László (Balogh) — Lukács, Suba, Kelemen (Skublics). Edző: Teszler Ven­del. Góllövők: Suba (4), egyet 11-esből, Lukács 4, Horváth 3 (1-et 11-esből), László, Kele­men, Balogh (11-esből). Kosárlabda Kecskeméti SC—PVSK 94-78 (54-44) NB. I. női mérkőzés, Kecskemét, 500 néző, vezette: Szabó IV., Farkas. KSC: He­gedűs 16, Sütő 19, Kovács 10, Fück 20, Varkas 21. Csere: Borók 2, Balázs 7. PVSK: Hol- lósi 21, Pongrácz 5, Horváth 7, Balázs 4, Kiefer 6. Csere: Pott 4, Varga 18, Halász 9, Veres 4. Az első félidő közepéig még tartották magukat a pécsiek, de a kecskemétiek pontosabb dobásokkal gyors indításokkal hamar elhúztak. A hajrában valamit sikerült ledolgozni a vasutasoknak a hátrányból, de egy pillanatig sem veszélyez­tették a hazaiak győzelmét. Komlói Bányász—Universitas PEAC 79-48 (34-22). Pécs, NB II. női mérkőzés. Másodszor Ázsia válogatottja ellen Magyarország— Ázsia-válogatott 2-0 (0-0) Szombaton a katari Dohá­ban második mérkőzését is le­játszotta a magyar labdarúgó válogatott Ázsia vegyescsapa­ta ellen, amelyben ezúttal nyolc ország legjobbjai kaptak helyet. A magyar és a katari him­nusz után megkezdődött a ma­gyar válogatott 595. hivatalos mérkőzése, amely újabb — az előbbinél lényegesen nehezebb küzdelemben kiharcolt győze­lemmel szolgált. Doha, Al-Arabi stadion, 2500 néző. V.: Fallaj al-shanar (szaúd-arábiai). Góllövők: Pé­ter (11-esből) és Kovács K. Magyarország: Szendrei - Dajka, Disztl L., Garaba, Pé­ter - Hannich (Balog 73. p.). Nagy (Kardos a szünetben), Détári — Kiprich (Kovács K. a szünetben), Bognár (Vincze 74. p.), Hajszán (Herédi 61. p.). A 61. percben sikerült a gól­szerzés, mégha büntetőből is. Détári kezdeményezése után egy ázsiai hátvéd kézzel aka­dályozta a labda útját, 11 -es következett, amelyet Péter hig­gadtan a bal sarokba lőtt (1-0). A 80. percben „Honvéd- gól” biztosította be a magyar győzelmet: Détári Kovácshoz játszott, aki faképnél hagyott két védőt és ügyesen talált a bal sarokba (2-0). Nem tudta megismételni csütörtöki jó játékát a magyar válogatott, de így is biztos és megérdemelt győzelmet ara­tott. Az első félidőben nehe­zen bontakoztak ki a támadá­sok, a jobbnál jobb helyzetek pedig sorra kimaradtak. Az ázsiaiak felülmúlták az első mérkőzésen mutatott teljesít­ményüket, meglepően gyorsan kitapasztalták, hogy melyik az a védekező, illetve támadó stí­lus, ami a legkevésbé tetszik a magyaroknak. Nagyon hiányzott Esterházy, akit erre a mérkőzésre már nem tudott nélkülözni az AEK Athén, a Kiprieh-Bognár-Hajszán tá­madóhármas pedig nehezen birkózott meg az ellenfél vé­delmével — főleg bátortalan­sága miatt. A második játék­részben Kovács új színt hozott a játékba, s az is jó húzás volt, hogy Dajka csatlakozott a csa­társorhoz. A hajrában az sem volt közömbös, hogy a magyar csapat sok futással szétzilálta az ellenfelet, az utolsó húsz percben pedig már egyértel­műen uralta a mérkőzést. Et­től kezdve már csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e megis­mételni a csütörtöki 3-0-át. Az ellenfél végig lelkesen és kor­rekt eszközökkel küzdött, több játékosa európai mérce szerint is jó teljesítményt nyújtott, bi­zonyítva, hogy Ázsiában jelen­tős erőfeszítéseket tesznek a labdarúgás színvonalának emeléséért. Még egy adalék: a csereként beállt Kardos ez Gasztronómiai rendezvények, 1986 Kínai konyha hete a Pannónia étteremben FEBRUAR 3-7-IG. A híres távolkeleti konyha ételeit a budapesti VÖRÖS SÁRKÁNY ÉTTEREM szakácsai készítik. ASZTALFOGLALAS: 13-322/39 telefonon. alkalommal huszonötödször öl­tötte magára a válogatott me­zét. A bírálathoz tartozik az is, hogy a magyar válogatott - gondolva a vasárnapi dohai búcsúmérkőzésre, amikor Ka­tar lesz az ellenfél - valame­lyest visszafogottan játszott. Jók: Détári, Kovács, Gara­ba, Dajka, Disztl, illetve Choi Tae Jim, Mohamed Panjali, Adnan al-Thalyani. Mezey György szövetségi ka­pitány: — A vasárnapi harmadik talál­kozóra gondolva tanácsomra egy kicsit tartalékolta erejét a csapat, de így is megérdemel­ten győzött. Az ázsiaiak elis­merésre méltó teljesítményt nyújtottak, ez a kontinens két­ségkívül feljövőben van. Khail Zayani, Ázsia szakve­zetője: — Azt hiszem, a visszavágón már „megdolgoztattuk" a ma­gyarokat, akik most is jobbal: voltak. Remélem, találkozunk még velük, hiszen az ilyesfaj­ta mérkőzések az egész ázsiai kontinens javára szolgálnak. Búcsúzóul kívánom a magya­roknak, hogy Mexikóban a le­hető legmagasabbra jussanak. Mai sportműsor KOSÁRLABDA. BSE—PVSK NB t. férfiak, Városmajori csarnok 11..00. ATLÉTIKA. A PMSC fedettpályás versenye, Tüzér utca 9.30. KÉZILABDA. KNER Kupa: PMSC-' Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 11.00. Komarov Kupa: Helyosztó mérkőzések, Komarov Gimnázium 11.00. . RÖPLABDA. Téli Terem Kupa, Oz utca 0.00. SAKK: NB II. Nyugati csoport: Komlói Bányász—Láng Vasas, Kom­ló Munkásklub 9.00, PMSC—Duna- vidéki VVK Pécs, Hajnóczi u. 35., 10.00. ÖKÖLVÍVÁS: Úttörőbajnokság, Mohács, Művelődési ház 10.00. FEBRUAR 3., HÉTFŐ LABDARÚGÁS: VDN Kupa: Má­zaszászvár—Baja, Mázaszászvár 14.00. 1. Hannover—Bayer München 0-5 2 2. Hamburg—Bremen 0-1 2 3. Düsseldorf—Kaiserslaut. 0-0 k 4. Saarbrücken—Mönchen. 1-3 2 5. Uerdingen—Bochum 3-2 1 6. Osnabrück—Fortuna Köln vasárnap játsszák 7. Aachen—Stuttgarter K. 1-0 1 A többi mérkőzést vasárnap játsz­szák. vasárnapi Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,— Ft félévre 66,— Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri., — 1900 —. közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 . ISSN 0133-2007 Indexszám: 25 054