Dunántúli Napló, 1985. december (42. évfolyam, 329-357. szám)

1985-12-15 / 343. szám

Mexikó­Magyar­ország 2-0 (10) (Folytatás az 1. oldalról) mosillo a védők mögül kiugor- va üresen kapott labdát, s za­vartalanul lőtt a hálóba (1-0). A magyar csapat nem találta meg a játék ritmusát, csatá­rait nem tudta játékba hozni és a jól védekező hazai együt­tes letámadásai révén szinte alig lépte át a felezővonalat. A 20. perctől kezdve azonban magára talált a Mezey-legény- ség, és Ígéretes támadásokat vezetett. Ebben az időszakban a magyar csapat ügyesen ado­gatta- a labdát és súlypontát­helyezéseivel számtalanszor za­varba tudta hozni a mexikói védelmet. így történt ez a 28. percben is, amikor Sallai a jobb oldalon Kiprichet játszot­ta meg, ő azonban egy csel után elvesztette a labdát, s a jónak tűnő akció így ért véget. A szünetben a magyar csa­pat cserélt, Kiprich helyére Dajka állt be, Kovács helyén Hajszán játszott tovább, míg Bognárt Mészáros váltotta fel. A fordulás után nem változott a játék képe, változatlanul sokat támadott a magyar együttes, de befejező csatárok nélkül to­vábbra is kóros gólszegénység mutatkozott. Változatlanul so­kat támadott a magyar gárda, s ezt mutatta az is, hogy meg­feledkezett az előrelopakodó házigazdák csatárairól. A ma gyár együttesnek csaknem min den tagja felzárkózott a csa­tárok mellé, a gólszerzés re­ményében. így aztán nem volt nehéz dolga Boy-nak, aki a 67. percben egy 30 méteres átadást követően lekezelhette a labdát, egy az egyben állt Disztllel szemben, parádés moz­dulattal becsapta, s könnyedén ívelt a kapu jobb felső sarká­ba (2-0). A második gól meg­törte a magyar rohamokat. A 78. percben Negrete védőőrizet nélkül vehetett át egy átadást, a csatár egy pillanatnyi kiha­gyása azonban elég volt Péter közbelépésére. A 80. percben újoncot avatott a magyar vá­logatott, Balog T. váltotta fel Róthot. Három perc múlva Dé- tóri buktatásáért jutott szabad­rúgáshoz a Mezey-legénység, a végrehajtó Péter volt, de csa­vart lövését Larios ismét védte. Három perc elteltével Détári vállalkozott újabb szabadrúgás végrehajtására, de az ő lövését sem kísérte nagyobb szeren­cse. Az utolsó percben még Hajszán és Mészáros előtt volt lehetőség a szépítésre, de a házigazdák kapusa megint csak tisztázott. Jók: Larios, Hermosillo, Boy, illetve Sallai, Détári. 1. VFB Stuttgart-Bayern München 0-0 x 2. Saarbrücken—Leverkusen 3-1 1 3. Uerdingen—Mannheim 1-0 1 4. Düsseldorf—Bochum 2-1 1 5. Schalke 04-Mönchengladbach 2-2 x A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Jégkorong OB II. Minden tekintetben felülmúlták a vendégek a pécsieket. Ez az eredményben is megmutat­kozott. Képünkön támadást indítanak a sötét mezben játszó gödiek Sima pécsi vereség Gödi Tsz—Pécsi VM 9-2 (2-2, 4-0, 3-0). Pécs, városi műjégpálya, 150 néző. V.: Papp, Köteles, Séta. Pécsi gólütők: Ebner, Csóka. Hiába bizakodtak a Vörös Meteor játékosai a tavalyi egygólos vereség után győzelemben, lelkesedésük kevésnek bizo­nyult a technikailag és tak­tikailag is képzettebb vendé­gekkel szemben. Az öt, ka­tonai szolgálatát teljesítő já­tékosát nélkülöző pécsi csa­pat csak az első játékrészben mutatott biztató teljesítményt. A játék képe — a döntetlen eredmény ellenére is — iga­zolta, hogy a pécsiek csak lelkesedésükkel kereshetnek. A második játékrészre — an­nak ellenére, hogy a gödiek lőttek újabb négy gólt — már megjött a közönség hangja is. A hazaiak csupán egyszer kerültek helyzetbe, kapusuknak, Takácsnak vi­szont többször is bravúrra volt szüksége. Az utolsó har­madra mindkét csapat elfá­radt, és bár a gödiek újabb három góllal búcsúztak, azért a Vörös Meteor is fel­villantott valamit a játék szépségéből. P. Zs. Döntők a terem­labdarúgó-tornán Szombaton Miskolcon, a vá­rosi sportcsarnokban folytató­dott az MLSZ harmadik terem­labdarúgó-tornája, amelynek döntőjében négy vidéki csa­pat találkozott. A második nap első mérkőzésén: Tatabánya—Pécs 4-4 (2-3) Városi sportcsarnok, 2000 néző. V.: Huták. Góllövők: Vincze I. (2), Szabó L., Simon, illetve Lőrincz (2), Czérna, Szabó L. (öngól). Kiállítva: Torna (2 perc). Tatabánya: Dombai — La­katos, Szabó L„ Plotár, P. Nagy. Cserék: Vincze J., Tep- szics, Takács, Simon, Vincze I., Hermann. Pécs: Bodnár — Megyeri, Torna, Czérna, Túri. Cserék: dr. Brezniczky, Do­hány, Csoboth, Udvardi, Lő­rincz, Márton. A tatabányaiak szempontjá­ból sokáig minden a pénteki forgatókönyv szerint zajlott. Az ellenfél ezúttal is már 3-0- ra vezetett, amikor a Bányász rákapcsolt, s 4-3-ra fordított. A pécsiek Lőrincz révén rögtön válaszoltak, az utolsó húsz percben viszont már nem esett gól. Az ötven perc letelte után 3—3 büntetőrúgás következett, 2—2 értékesítés után előbb a pécsiektől dr. Brezniczky a ka­pufát találta el, majd Plotár lövése a kapu melletti palánk­ról Bodnár kapus hátára, on­nan pedig a hálóba pattant. A játékvezető előbb megadta a gólt, majd partjelzője bein- tésére visszavonta. Nagy vita támadt, a nézőtéren sokan azt állították, a labda a kapufá­ról vágódott vissza, s így a ta­lálat érvényes. Huták viszont hajthatatlan maradt, s újabb sorozatot rendelt el. A döntést csak a harmadik párharc, ösz- szességében a hatodik kísérlet hozta meg, ekkor a tatabá­nyai Vincze I. a kapuba ta­lált, míg Lőrincz labdáját Dombai gyors mozdulattal ki­védte, így a Tatabánya 2, a Pécs pedig 1 ponthoz jutott. Zalaegerszeg—-Debrecen 15-8 (6-4) Városi sportcsarnok, 2000 néző. V.: Bognár. Góllövők: Nagy I. (6), Sipos, Csepregi, Soós, Czigány (2—2), Galán- tai, illetve Magyar B. (4), Be- nyó, Varga, Nagy L., Duró. Kiállítva: Szigeti, Vidos, Soós, illetve Supka (2—2 perc). Zalaegerszeg: Balázs — Si­pos, Csepregi, Nagy I., Czi­gány. Cserék: Pecsics, Soós, Galántai, Páli, Vidos, Szigeti. Debrecen: Mező — Benyó, Szabó J., Supka, Nagy L. Cse­rék: Magyar Zs., Varga, Duró, Magyar B., Cseke, Sándor Gólhiányra nem panaszkod­hattak a nézők, már az első tíz percben hat találat esett. Főleg a zalaiak játszottak tet­szetősen: játékukat rövid, pon­tos adogatások jellemezték. Minden akciót technikásán, s nem erővel .oldottak meg. Kü­lönösen a rengeteget mozgó Nagy Imre volt elemében, aki igen látványos gólokat szerzett. A döntő állása két nap után: 1. ZTE 2. Tatabánya 3. Péc* 4. Debrecen it lfb-sorsolas előtt Mexikó az érdeklődés középpontjában A televízió jóvoltából vasár­nap százmilliók látják egyenes adásban Mexikóvárosból a 13. világbajnokság sorsolását. Minden előkészület megtör­tént. A FIFA-vezéreknek a 12 órai (helyi idő szerint) sorso­lás előtt két órával már el kell foglalni helyüket. A részletes forgatókönyv szerint az egész sorsolási ceremónia 47 perc alatt zajlik le. Döntöttek, hogy a kiemeltek — Olaszország, Mexikó, Brazí­lia, NSZK, Franciaország, Len­gyelország — után még azt is kisorsolják, melyik urnából húzzák először a csapatokat, vagyis a dél-amerikai—európai vegyesből, a hat európai ser­legéből, vagy az úgynevezett tengerentúli—európaiból. El­döntötték azt is, hogy a brazi­lok csoportjába nem húznak dél-amerikait, ha esetleg Ar­gentína vagy Uruguay kerülne oda, akkor újra próbálkoznak. Különben még mindig sok a „kósza hír" a sorsolásról. Mexikói lapok például jó for­rásokra hivatkozva hírül adták, hogy Magyarország Lengyelor­szág, Uruguay és Kanada tár­saságában készülhet Mon- terrey-be. A FIFA vezetői vi­szont váltig hangoztatják, hogy „tiszta” sorsolás lesz — de mit mondanak majd, ha mégis valóság válik a híresztelések­ből!? Mexikóvárosban magyar idő szerint pénteken késő este le­játszották a négyes torna utol­só előtti mérkőzését. A Ne- zahualcoyotl stadionban mind- összet háromezer néző előtt Dél-Korea és Algéria váloga­tottja mérte össze erejét. Az első játékrészben érintetlenek maradtak a hálók, a második félidőre viszont fölénybe kerül­tek az ázsiaiak. A 66. percben Jong-Boo Kim tört ki, kicselez­te a kapust, Nasser Eddine Dridet is, és vezetést szerzett (1-0). Közvetlenül a lefújás előtt, az utolsó percben Soon- Ho Choi kitűnő átadást ka­pott Byung-Joo Byntől, kapura tört a labdával és jó lövéssel beállította a 2-0-ás végered­ményt. ftsztalitenís; Kanizsa Bútorgyár—VM Kö­zért 14-11. Nagykanizsa, NB I. női mérkőzés. A kitűnően játszó Gazsi és Mausz vezérletével hatalmas küzdelemben, közel Hívás Sikeresen szerepeltek Szé­kesfehérváron az országos vi­déki serdülő és ifjúsági vívó csapatbajnokságon az U. PEAC versenyzői. Gaál Csaba edző tanítványai három bajnokságot és egy bronzérmet szereztek. Serdülő párbajtőr (14 induló): 1. U. PEAC (Árvái, Matyikó, Spolár, Tocsányi). Serdülő lány tőr (22 induló): 1. U. PEAC (Berkes, Imre, Király, Horváth). Ifjúsági leány tőr (14 induló): 1. U. PEAC (Majdics, Magyar, Harsányi, Szűcs). Serdülő fiú tőr (20 induló): 3. U. PEAC (Szegő, Bors, Szűcs, Gallai). Kosárlabda 2 2 ------- 25-13 6 2 1 1-10-8 5 2—11 9-14 1 2------------2 12-21 — A vasárnapi zárónap műso­ra: 10 óra: Pécs—Debrecen, 11 óra; Zaiaegerszeg-Tatabá- nya. Dombóvári VMSE-BSE 90-88 (46-38). NB I., férfimérkőzés. Dombóvár, 400 néző. V.: Vei- dinger, dr. Páli. A lefújás előtt öt másod­perccel Miedzik . kosara jelen-- tette a minimális dombóvári győzelmet. Legjobb dobók: Miedzik (38), Jászberényi (19), illetve Kovács (40). PVSK-SZEOL-DÉLEP 62-56 (30-24). NB I., női mérkőzés. Szeged, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Bacsfay, Elma­Mai sportműsor LABDARÚGÁS. Az MLSZ teremtor­nájának döntője, Miskolc, 10.00: a 3. helyért, 11.00: az 1. helyért. ASZTALITENISZ. Megyei II—III. o. felnőtt egyéni bajnokság. Pécs, Egyetemi tornacsarnok, 8.30. uer. PVSK: Pongrácz (4), Kiefer (4), Balázs (17), Hollós (11), Halász (6). Csere: dr. Klékits (6), Varga (14), Hor­váth (-). A SZEOL-DÉLÉP leg­jobb dobói: Tarczy (21), Zsem- beri (14) voltak. Oroszlányi Bányász-PVSK 96-84 (42-47). NB I., férfimér­kőzés. Oroszlány, városi sport- csarnok, 800 néző. V.: dr. Gen- csev, Gergely. Legjobb dobók: Nyitrai (24), Mikulszki (22), il­letve Marianovics (18), Rab (18), Varasdi (18). I A Pécsi Dohánygyár felvételre keres legalább 2 éves szakmai gyakorlattal rendelkező gépészeti üzemmérnököt JELENTKEZNI LEHET: PÉCSI DOHÁNYGYÁR, Pécs, Dohány u. 2—8. /PÉCSI' DOHÁNYGYÁR DÉL-DUNÁNTÚLI ÁRAMSZOLGÁLTATÓ VÁLLALAT felvételt hirdet az alábbi munkakörök betöltésére, rendszer- és Üzemszervezés szakterületre: • ELEMZŐ KÖZGAZDÁSZ — közgazdaságtudományi egyetemi végezttségűek részére. • ÜZEM- ES MUNKASZERVEZŐ — erősáramú vagy rendszerszervezői főiskolai végzettségűek részére. Üzemi gyakorlattal rendelkezők előnyben. Számitástechnikai és ügyvitelgépesitési szakterületre • SZÁMÍTÁSTECHNIKÁI SZERVIZMÉRNÖK — szakirányú egyetemi vagy főiskolai végzettségűek részére. O ADATELÖKÉSZITÖ — középiskolai végzettségűek részére. Fizetés gyakorlattál függően az 5/1943. (XI. 12.) ME. sz. rendelet alapján. JELENTKEZNI LEHET: SZEMÉLYESEN VAGY TELEFONON A DÉDASZ SZEMÉLYZET) ÉS OKTATÁSI FŐOSZTÁLYÁN, PÉCS, RÁKÓCZI U. 73/B. TELEFON: 10-711/51-48. 6*9 6*3 iGr/d 6*9 6*9 vasárnapi Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,— Ft félévre 66,— Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri., — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 ISSN 0133-2007 Indexszám: 25 054 négy órai játékban értékes győzelmet arattak a kanizsaiak. A bútoros győztesek: Gazsi (5), Mausz (4), Bízó (3), Bogyó (2).